Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Dan u Beogradu | April 24, 2014

Scroll to top

Top

No Comments

FEST 2012: Program u Dvorani KCB

FEST 2012: Program u Dvorani KCB

| On 25, Jan 2012

10 Flares Filament.io 10 Flares ×

40. FEST pod sloganom “U svetu velikih” biće održan od 24. februara do 4. marta. Za to vreme biće prikazana 72 premijerna filma, kao i dvadesetak ostvarenja u retrospektivama.

Program će se održavati u Sava centru (Milentija Popovića 9), Dvorani Kulturnog centra Beograda (Kolarčeva 6), Domu omladine Beograda (Makedonska 22) i u Jugoslovenskoj kinoteci (Kosovska 11).

Cene ulaznica u Dvorani KCB: 150 dinara (13.00 i 15.30), 200 dinara (18.00) i 250 dinara (20.30 i 23.00). Ulaznice će moći da se kupe od 1. februara na blagajni DKCB i u Bilet centru. FEST zadržava pravo izmene programa. (danubeogradu.rs)

PROGRAM u Dvorani KCB

Subota, 25. februar

EVROPA U EVROPI
(13.00) Pukotina u školjci / Die Unsichtbare
Nemačka, 2011, 113 min.
R: Christian Schwochow
U: Stine Fischer Christensen, Ulrich Noethen
F: Karlovi Vari 2011.

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(15.30) Srebrni jezik / Silver Tongues
SAD, 2011, 88 min.
R: Simon Arthur
U: Lee Tergesen, Enid Graham, Tate Ellington, Emily Meade, Harvey Evans, Portia, Adam Lefevre
F: Stokholm 2011 – nagrada za režiju, Atina 2011 – najbolji scenario, Manhajm 2011.

BRITANIKA
(18.00) The Best Exotic Marigold Hotel
V. Britanija, 2011, 118. min.
R: John Madden
U: Bill Nighy, Judy Dench, Maggie Smith,
Tom Wilkinson, Dev Patel

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(20.30) Ovde sam / Here I Am
Australija, 2011, 91 min.
R: Beck Cole
U: Shai Pittman, Marcia Langton, Quinaiha Scott, Bruce Carter, Pauline Whyman, Vanessa Worrall
F: Manhajm 2011.

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(23.00) Bolje sutra / A Better Life
SAD, 2011, 98 min.
R: Chris Weitz
U: Demián Bichir, José Julián, Eddie Piolin Sotelo
F: Alma nagrade – najbolji film

Nedelja, 26. februar

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(13.00) Ložač / Kochegar
Rusija, 2010, 80 min.
R: Alexey Balabanov
U: Mikhail Skryabin, Yuri Matveyev, Alexander Mosin, Aida Tumutova
F: Roterdam 2011.

HOLLYWOOD
(15.30) Dnevnik opijanja / Rum Diary
SAD, 2011, 120 min.
R: Bruce Robinson
U: Johnny Depp, Giovanni Ribisi, Aaron Eckhart
N: Holivudski filmski festival – nagrada Spotlight za Amber Heard

BRITANIKA
(18.00) Džejn Ejr / Jane Eyre
V. Britanija, SAD, 2011, 120 min.
R: Cary Joji Fukunaga
U: Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Jamie Bell, Sally Hawkins, Holliday Grainger
N: LA filmska kritika – nagrada M. Fasbenderu

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(20.30) Tranzitni gradovi / Mudon Al Tranzit
Jordan, 2010, 73 min.
R: Mohhamed Hushki
U: Saba Mubarak, Mohammad Al Qabbani, Ashraf Farah
F: Manhajm 2011.

EVROPA U EVROPI
(23.00) Cigan / Cigán
Slovačka, Češka, 2011, 107 min.
R: Martin Šulik
U: Ján Mižigár, Martin Hangurbadžo, Martina Kotlárová, Miroslav Gulyas, Attila Mokos
F: Karlovi Vari 2011 – nagrada žirija, nagrada Don Kihot

Ponedeljak, 27. februar

EVROPA VAN EVROPE
(13.00) Lokalni vampir / Local Vampire
Crna Gora, 2011, 90 min.
R: Branko Baletić
U: Mišo Obradović, Gordana Gadžić, Kristina Stevović
F: Pula 2011, HN 2011.

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(15.30) Ovde sam / Here I Am
Australija, 2011, 91 min.
R: Beck Cole
U: Shai Pittman, Marcia Langton, Quinaiha Scott, Bruce Carter, Pauline Whyman, Vanessa Worrall
F: Manhajm 2011.

BRITANIKA
(18.00) Orkanski visovi / Wuthering Heights
V. Britanija, 2011, 129 min.
R: Andrea Arnold
U: James Howson, Kaya Scodelario, Steve Evets, Solomon Glave, Shannon Beer
F: Venecija 2011, Valjadolid 2011 – najbolja fotografija

EVROPA U EVROPI
(20.30) One / Elles
Francuska, Poljska, Nemačka, 2011, 96 min.
R: Malgoska Szumowska
U: Juliette Binoche, Joanna Kulig, Anaïs Demoustier
F: Toronto 2011.

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(23.00) Gromozeka
Rusija, 2011, 104 min.
R: Vladimir Kott
U: Nikolay Dobrynin, Boris Kamorzin, Leonid Gromov, Yevgeniya Dobrovolskaya, Polina Filonenko
F: Roterdam 2011.

Utorak, 28. februar

EVROPA VAN EVROPE
(13.00) Fleke
Hrvatska, 2011, 94 min.
R: Aldo Tardozzi
U: Iskra Jirsak, Nika Mišković, Živko Anočić, Goran Grgić, Sanja Vejnović, Filip Križan, Franjo Kuhar

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(15.30) Kinez za poneti / Un Conte Chinois
Argentina, 2011, 100 min.
R: Sebastián Borenszstein
U: Ricardo Darín, Muriel Santa Ana, Ignacio Huang, Enric Rodríguez
N: Najbolji argentinski film 2011, Manhajm 2011.

IZABRANI DOKUMENTARCI
(18.00) Princeza Dajana – Ubistvo / Unlawful Killing
V. Britanija, 2011, 85 min.
R: Keith Allen
U: Mohamad Al Fayed, Lorna Bennett, Phil Cornwell, Tony Curtis, Piers Morgan
F: Kan 2011.

EVROPA U EVROPI
(20.30) Almajerova ludorija / La Folie Almayer
Belgija, Francuska, 2011, 127 min.
R: Chantal Akerman
U: Stanislas Merhar, Marc Barbé, Aurora Marion, Zac Andrianasolo
F: Toronto 2011.

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(23.00) Industrija Argentina / Industria Argentina
Argentina, 2011, 95 min.
R: Ricardo Diaz Iacoponi
U: Carlos Portaluppi, Eduardo Cutuli, Aymará Rovera, Celina Font, Soledad Silveyra, Daniel Valenzuela, Luis Margani
F: Manhajm 2011.

Sreda, 29. februar

EVROPA VAN EVROPE
(13.00) Restaurator / Restaurátor
Izrael, 2011, 105 min.
R: Joseph Madmony
U: Sasson Gabai, Henry David, Sara Adler, Nevo Kimchi, Ruth Burstein
F: Karlovi Vari 2011 – najbolji film, Jerusalim 2011 – najbolji film, Sandens 2011 – najbolji scenario

IZABRANI DOKUMENTARCI
(15.30) Ne očekujte previše / Don’t Expect Too Much
SAD, 2011, 70 min.
R: Susan Ray
F: Venecija 2011.

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(18.00) Lovac / The Hunter
Australija, 2011, 100 min.
R: Daniel Nettheim
U: Willem Dafoe, Frances O‘Connor, Sam Neill
F: Toronto 2011.

EVROPA U EVROPI
(20.30) Bez oca / Die Vaterlosen
Austrija, 2011, 94 min.
R: Marie Kreutzer
U: Andrea Kiendl, Andrea Wenzl, Emily Cox, Philipp Hochmair, Sami Loris
F: Berlinale 2011.

EVROPA U EVROPI
(23.00) Stanje šoka
Slovenija, Bugarska, Srbija, BiH, Makedonija, 2011, 92 min.
R: Andrej Košak
U: Martin Marion, Urška Hlebec, Nikola Kojo, Aleksandra Balmazović, Emir Hadžihafisbegović, Vlado Novak

Četvrtak, 1. mart

EVROPA VAN EVROPE
(13.00) Bela so / Marilivit Tetri
Gruzija, 2011, 80 min.
R: Ketevan Machavariani
U: Nino Koridze, Gagi Svanidze, Fea Tsivadze, George Kipshidze, Nestan Kvnikadze, Giorgi Giorganashvili
F: Manhajm 2011.

EVROPA U EVROPI
(15.30) Lovci na glave / Hodejegerne
Norveška, 2011, 101 min.
R: Morten Tyldum
U: Aksel Hennie, Synnøve Macody Lund, Nikolaj Coster-Waldau
F: Toronto 2011.

EVROPA U EVROPI
(18.00) Videti more / Voir La Mer
Francuska, 2011, 91 min.
R: Patrice Leconte
U: Pauline Lefèvre, Clément Sibony, Nicolas Giraud,Gilles Cohen, Urbain Cancelier, Jean-Claude Bolle-Reddat
F: Toronto 2011.

KANADA
(20.30) Prodavac / Le Vendeur
Kanada, 2011, 107 min.
R: Sébastien Pilote
U: Gilbert Sicotte, Nathalie Cavezzali, Jeremy Tessier, Jean-Francois Boudreau
F: Sandens 2011, Manhajm 2011.

EVROPA U EVROPI
(23.00) Sveti Nikola / Sint
Holandija, 2010, 88 min.
R: Dick Maas
U: Huub Stapel, Egbert-Jan Weeber, Caro Lenssen, Bert Luppes, Escha Tanihatu
F: Karlovi Vari 2011

Petak, 2. mart

EVROPA VAN EVROPE
(13.00) Maja / Maya
Albanija, 2011, 98 min.
R: Pluton Vasi
U: Genti Kame, Rovena Lule Kuka, Myzaref Zifla, Eva Hasula, Alert Celoaliaj, Xhevahir Zeneli, Arben Derhemi, Marjana Kondi
F: Šangaj 2011, Rejndens 2011, Indija, GOA 2011.

EVROPA U EVROPI
(15.30) Parkirani / Parked
Irska, 2010, 90 min.
R: Darragh Byrne
U: Colm Meaney, Colin Morgan, Milka Ahlroth, Stuart Graham, Michael McElhatton, David Wilmot
F: Manhajm 2011.

EVROPA U EVROPI
(18.00) Žena iz susedstva / La Femme Du 5é
Francuska, V. Britanija, Poljska, 2011, 83 min.
R: Pawel Pawlikowski
U: Kristin Scott Thomas, Ethan Hawke, Joanna Kulig, Samir Guesmi
F: Toronto 2011.

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(20.30) Srebrni jezik / Silver Tongues
SAD, 2011, 88 min.
R: Simon Arthur
U: Lee Tergesen, Enid Graham, Tate Ellington, Emily Meade, Harvey Evans, Portia, Adam Lefevre
F: Stokholm 2011 – nagrada za režiju, Atina 2011 – najbolji scenario, Manhajm 2011.

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(23.00) Vulkan / Eldfjall
Island, Danska, 2011, 95 min.
R: Rúnar Rúnarsson
U: Margrét Helga Jóhannsdóttir, Theódór Júlíusson, Elma Lisa Gunnarsdóttir
F: Kan 2011., Toronto 2011., Valjadolid 2011 – najbolji mladi reditelj, Transilvanija 2011 – najbolja režija, Rejkjavik 2011 – nagrada FIPRESCI, najbolji film

Subota, 3. mart

EVROPA VAN EVROPE
(13.00) Budućnost je večna / Gelecek Uzun Surer
Turska, Francuska, Nemačka, 2011, 108 min.
R: Özcan Alper
U: Gaye Gursel, Durukan Ordu, Sarkis Seropyan, Osman Karakoc, Erdal Kirik
F: Toronto 2011.

KANADA
(15.30) Romeo 11 / Romeo Eleven
Kanada, 2011, 100 min.
R: Ivan Grbović
U: Ali Ammar, Joseph Bou Nassar, Sanda Bourenane
F: Karlovi Vari 2011 – nagrada ekumenskog žirija, Solun 2011 – nagrada za ljudske vrednosti

HOLLYWOOD
(18.00) Dabar / The Beaver
SAD, UAE, 2011, 91 min
R: Jodie Foster
U: Mel Gibson, Jodie Foster, Jennifer Lawrence, Anton Yelchin, Cherry Jones
F: Kan 2011.

KANADA
(20.30) Oliver Šerman / Oliver Sherman
Kanada, 2010, 82 min.
R: Ryan Redford
U: Garret Dillahunt, Donal Logue, Molly Parker, Kaelan Meunier, Ava Corbeil, Marc Strange
F: Manhajm 2011.

IZABRANI DOKUMENTARCI
(23.00) Trg Tahrir / Tahrir 2011: The Good, The Bad, And The Politician
Egipat, 2011, 90 min.
R: Tamer Ezzat, Ayten Amin, Amr Salama
F: Toronto 2011.

Nedelja, 4. mart

EVROPA VAN EVROPE
(13.00) Beduin
Rusija, 2011, 90 min.
R: Igor Vološin
U: Olga Simonova, Mikhail Yevlanov, Serafima Migay
F: Karlovi Vari 2011

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(15.30) Život bez principa / Dyut Meng Gam
Hong Kong, 2011, 107 min.
R: Johnnie To
U: Lau Ching Wan, Richie Jen, Denise Ho
F: Venecija 2011, Toronto 2011.

EVROPA U EVROPI
(18.00) Pobuna / Rebellion
Francuska, 2011, 136 min.
R: Mathieu Kassovitz
U: Mathieu Kassovitz, Iabe Lapacas, Malik Zidi, Alexandre Steiger
F: Busan 2011, BFI London, Solun 2011, Stokholm 2011.

EVROPA U EVROPI
(20.30) U odlasku / Odcházení
Češka, 2011, 90 min.
R: Václav Havel
U: Josef Abrhám, Dagmar Havlová Veškrnová, Barbara Seidlová, Tatiana Vilhelmová
F: Moskva 2011.

IZABRANI DOKUMENTARCI
(23.00) Ne očekujte previše / Don’t Expect Too Much
SAD, 2011, 70 min.
R: Susan Ray
F: Venecija 2011.

Program u Sava centru

Program u Domu omladine Beograda i Kinoteci


Submit a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *


10 Flares Twitter 2 Google+ 2 Facebook 6 Email -- Filament.io 10 Flares ×