Izdvajamo
Naslovna / Izlasci / Film / Bioskopski repertoari / Kinoteka – repertoari za septembar 2017.
Kinoteka - repertoari: Božanstveni dani
Kinoteka - repertoari: Božanstveni dani

Kinoteka – repertoari za septembar 2017.

Objavljujemo repertoare Jugoslovenske kinoteke za septembar 2017. Kinoteka u Kosovskoj 11 i Uzun Mirkovoj 1 posle letnje pauze ponovo radi punom parom.

Ovog meseca u salama Kinoteke:

• Dani evropske baštine
• Bergman – 10 godina od smrti
• Velikani svetskog filma – Robert Mičam
• Šok koridor predstavlja: Džordž A. Romero
• Pride Week
• Venecijanski pobednici
• Varljivo leto 2017. na bis
• Film Noir
• Festival italijanskog filma

Stalne rubrike:
• Sećanja…
• Dokumentarni četvrtak
• Nemi dan
• Moj izbor… Vladimir Perišić

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

Muzej Kinoteke, Kosovska 11

Ponedeljak, 4. septembar
Šok koridor predstavlja: Džordž A. Romero (1940-2017)
17.00… ŠOU NAKAZA (1982)
Creepshow
Uloge: Hal Holbruk (Hal Holbrook), Lesli Nilsen (Leslie Nielsen)
Režija: Džordž A. Romero (George A. Romero)

19.00… NOĆ ŽIVIH MRTVACA (SAD, 1968)
Night of the Living Dead
Uloge: Dvejn Džouns (Duane Jones), Džudit O’Dija (Judith O’ Dea)
Režija: Džordž A. Romero (George A. Romero)

21.00… ZORA ŽIVIH MRTVACA (SAD, 1978)
Dawn of the Dead
Uloge: Dejvid Emdž (David Emge), Ken Fori (Ken Foree)
Režija: Džordž A. Romero (George A. Romero)

 

Utorak, 5. septembar
17.00… MARTIN (SAD, 1978)
Martin
Uloge: Džon Emplas (John Amplas), Linkoln Mazel (Lincoln Maazel)
Režija: Džordž A. Romero (George A. Romero)

21.00… ZEMLjA MRTVIH (SAD, KAN, FR, 2005)
Land of the Dead
Uloge: Sajmon Bejker (Simon Baker), Azija Arđento (Asia Argento)
Režija: Džordž A. Romero (George A. Romero)

 

Sreda, 6. septembar
NEMI DAN
Rudolf Valentino
17.00… ŠEIK (SAD, 1921)
The Sheik
Uloge: Rudolf Valentino (Rudolph Valentino), Anjes Ajres (Agnes Ayres)
Režija: Džordž Melford (George Melford)

19.00… KRV I PESAK (SAD, 1922)
Blood and Sand
Uloge: Rudolf Valentino (Rudolph Valentino), Lila Li (Lila Lee)
Režija: Fred Niblo (Fred Niblo)

21.00… ŠEIKOV SIN (SAD, 1926)
The Son of the Sheik
Uloge: Rudolf Valentino (Rudolph Valentino), Vilma Banki (Vilma Bánky)
Režija: Džordž Ficmoris (George Fitzmaurice)

 

Četvrtak, 7. septembar
Dokumentarni dan – program filmova
17.00… TRKE NA BANjICI
(SRB, 1911)
Producent: Svetozar Botorić

JEDNA SEOSKA SRPSKA SVADBA (SRB, 1911)
Producent: Svetozar Botorić

SVEČANOSTI PRILIKOM PREDAJE STARIH I PRIJEMA NOVIH ZASTAVA NA BANjICI 26. JUNA / 9. JULA 1911. GODINE (SRB, 1911)
Producent: Svetozar Botorić

DESETI SLOVENSKI NOVINARSKI KONGRES U BEOGRADU 27. JUNA / 10. JULA 1911. GODINE (SRB, 1911)
Producent: Svetozar Botorić

SVEČANOSTI O PETROVDANU U BEOGRADU 29. JUNA / 12. JULA 1911. GODINE ili ROĐENDAN KRALjA PETRA I (SRB, 1911)
Producent: Svetozar Botorić

SAHRANA DR MILOVANA MILOVANOVIĆA 19. JUNA / 1. JULA 1912. GODINE U BEOGRADU (SRB, 1912)
Producent: Svetozar Botorić

SAHRANA MAJORA MILANA MARINKOVIĆA 15/28. NOVEMBRA 1912. GODINE U BEOGRADU (SRB, 1912)
Producent: Svetozar Botorić

19.00… Nj. V. PRESTOLONASLEDNIK ALEKSANDAR, KOMANDANT I ARMIJE, NA CRNOM VRHU NA BORBENOM POLOŽAJU (SRB, 1913)
Producent: Đoka Bogdanović

PUKOVNIK NEDIĆ U BORBI – BITKA NA CRNOM KAMENU (SRB, 1913)
Producent: Đoka Bogdanović

POGREB POTPORUČNIKA ŽIVOJINA MARINKOVIĆA IZ XII PEŠADIJSKOG PUKA, KOJI JE POGINUO NA KISELICI KOD KRIVE PALANKE (SRB, 1913)
Producent: Đoka Bogdanović

SRPSKI GRADOVI VELES I ŠTIP (SRB, 1913)
Producent: Đoka Bogdanović

GRAMBERGOVA BOLNICA PRI RADU (SRB, 1913)
Producent: Đoka Bogdanović

BUGARSKI ZAROBLjENICI U BEOGRADSKOM DONjEM GRADU (SRB, 1913)
Producent: Đoka Bogdanović

Nj. V. KRALj PETAR U SABORNOJ CRKVI NA BLAGODARENjU ZA SREĆNO ZAKLjUČENjE MIRA U BUKUREŠTU (SRB, 1913)
Producent: Đoka Bogdanović

21.00 KONjIČKA DIVIZIJA U 32. ESKADRONU POD KOMANDOM Nj. V. KNEZA ARSENIJA U PREŠEVU (SRB, 1913)
Producent: Đoka Bogdanović

POVRATAK G. G. PAŠIĆA, VENIZELOSA I VUKOTIĆA OD TURN-SEVERINA DO BEOGRADA (SRB, 1914)
Producent: Đoka Bogdanović

DOLAZAK IV KONjIČKOG PUKA U BEOGRAD I DOČEK NA BEOGRADSKOJ ŽELEZNIČKOJ STANICI (SRB, 1913)
Producent: Đoka Bogdanović

ŽIVOT SRPSKE VOJSKE U LOGORU NA BANjICI (SRB, 1914)
Producent: Đoka Bogdanović

POVRATAK SRPSKIH POBEDNIKA I OTKRIVANjE SPOMENIKA KARAĐORĐU 11/24. AVGUSTA 1913. GODINE (SRB, 1913)
Producent: Đoka Bogdanović, braća Cvetković, Svetozar Botorić (?)

 

Petak, 8. septembar
MOJ IZBOR – VLADIMIR PERIŠIĆ
17.00… IZLET (FR, 1936)*
Partie de campagne
Uloge: Silvija Bataj (Sylvia Bataille), Žana Marken (Jeanne Marken)
Režija: Žan Renoar (Jean Renoir)

Mališan (SAD, 1921)
The Kid
Uloge: Čarli Čaplin (Charlie Chaplin), Edna Pervijens (Edna Purviance)
Režija: Čarli Čaplin (Charlie Chaplin)

19.00… MUŠET (FR, 1967)
Mouchette
Uloge: Nadin Nortije (Nadine Nortier), Žan Klod Gilber (Jean-Claude Guilbert)
Režija: Rober Breson (Robert Bresson)

21.00… MAMA ROMA (ITA, 1962)
Mamma Roma
Uloge: Ana Manjani (Anna Magnani), Franko Čiti (Franco Citti)
Režija: Pjer Paolo Pazolini (Pier Paolo Pasolini)

 

Subota, 9. septembar
17.00… MOJ UJAK (FR/IT, 1958)
Mon oncle
Uloge: Žan Pjer Zola (Jean-Pierre Zola), Adrijen Servanti (Adrienne Servantie)
Režija: Žak Tati (Jacques Tati)

19.00… NEOBIČNA BANDA (FR, 1964)
Bande à part
Uloge: Ana Karina (Anna Karina), Danijel Žirar (Danièle Girard)
Režija: Žan Lik Godar (JeanLuc Cinéma Godard)

21.00… POMRAČENjE (IT/FR, 1962)
L’eclisse
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Monika Viti (Monica Vitti)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

 

Nedelja, 10. septembar
17.00… OGLEDALO (SSSR, 1974)
Zerkalo
Uloge: Margarita Terehova, Oleg Jankovski (Oleg Яnkóvskiй)
Režija: Andrej Tarkovski (Andreй Tarkovskiй)

19.00… SRAMOTA (ŠVE, 1968)
Skammen
Uloge: Liv Ulman (Liv Ullmann), Maks von Sidov (Max von Sidow)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

21.00… DISKRETNI ŠARM BURŽOAZIJE (FR, 1972)
Le charme discret de la bourgeoisie
Uloge: Fernando Rej (Fernando Rey), Stefani Odran (Stéphane Audran)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

 

Ponedeljak, 11. septembar
17.00… SEĆANjE NA… ELZA MARTINELI (Elsa Martinelli)
PRIJATELjICA (IT, 1969)
L’amica
Uloge: Liza Gastoni (Lisa Gastoni), Elza Martineli (Elsa Martinelli)
Režija: Alberto Latuada (Alberto Lattuada)

19.00… MAČ OSVETE (FR/IT, 1960)
Le Capitan
Uloge: Žan Mare (Jean Marais), Elza Martineli (Elsa Martinelli)
Režija: Andre Inbel (Andre Hunebelle)

21.00… PRIDE WEEK
GLASNA ŠAPUTANjA (SAD, 1961)
The Children’s Hour
Uloge: Odri Hepbern (Audrey Hepburn), Širli Meklejn (Shirley MacLaine)
Režija: Vilijem Vajler (William Wyler)

 

Utorak, 12. septembar
SEĆANjE NA… ELZA MARTINELI (Elsa Martinelli)
17.00… HATARI! (SAD, 1962)
Hatari!
Uloge: Džon Vejn (John Wayne), Elza Martineli (Elsa Martinelli)
Režija: Hauard Hoks (Howard Hawks)

SEĆANjE NA… DRAGOMIR STANOJEVIĆ – BATA KAMENI
19.00… POSLEDNjI KASKADER (SRB, 2012)
dokumentarni film
Režija: Uroš Tomić

21.00… PRIDE WEEK
SVEŠTENIK (VB, 1994)
Priest
Uloge: Lajnus Rouč (Linus Roache), Tom Vilkinson (Tom Wilkinson), Robert Karlajl (Robert Carlyle)
Režija: Antonija Berd (Antonia Bird)

 

Sreda, 13. septembar
SEĆANjE NA… PAUERS BUT (Powers Boothe)
17.00… JUŽNjAČKA UTEHA (SAD, 1981)
Southern Comfort
Uloge: Kit Karadin (Keith Carradine), Pauers But (Powers Boothe)
Režija: Volter Hil (Walter Hill)

19.00… GRAD GREHA (SAD, 2005)
Sin City
Uloge: Miki Rork (Mickey Rourke), Pauers But (Powers Boothe)
Režija: Frenk Miler (Frank Miller), Robert Rodrigez (Robert Rodriguez)

PRIDE WEEK
21.00… AVANTURE PRISILE, KRALjICE PUSTINjE (AU/VB, 1994)
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert
Uloge: Hjugo Viving (Hugo Weaving), Gaj Pirs (Guy Pearce)
Režija: Stiven Eliot (Stephen Elliot)

 

Četvrtak, 14. septembar
SEĆANjE NA… PAUERS BUT
17.00… STALjINGRAD (SSSR/DRN/SAD/ČSSR, 1989)
Stalingrad
Uloge: Pauers But (Powers Boothe), Ljubomiras Laucevičijus (Liubomiras Laucevičius)
Režija: Jurij Ozerov (Юriй Ozerov)

SEĆANjE NA… PAOLO VILAĐO (Paolo Villagio)
19.00… KO STE VI, FANTOCI? (IT, 1975)
Fantozzi
Uloge: Paolo Vilađo (Paolo Villagio), Ana Macamauro (Anna Mazzamauro)
Režija: Lučano Salče (Luciano Salce)

PRIDE WEEK
21.00… SKOK (SAD, 1996)
Bound
Uloge: Džina Geršon (Gina Gershon), Dženifer Tili (Jennifer Tilly)
Režija: L. Vahovski (L. Wachowski), A. Vahovski (A. Wachowski)

 

Petak, 15. septembar
SEĆANjE NA… GLEN HEDLI (Glenne Headly)
17.00… UBOJITE MISLI (SAD, 1991)
Mortal Thoughts
Uloge: Glen Hedli (Glenne Headly), Demi Mur (Demi Moore)
Režija: Alan Rudolf (Alan Rudolph)

SEĆANjE NA… ADAM VEST (Adam West)
19.00… Betmen (SAD, 1966)
Batman: The Movie
Uloge: Adam Vest (Adam West), Bert Vord (Burt Ward)
Režija: Lesli H. Martinson (Leslie H. Martinson)

PRIDE WEEK
21.00… LUD ZA EJMI (SAD, 1997)
Chasing Amy
Uloge: Ben Aflek (Ben Affleck), Džoi Loren Adams (Joey Lauren Adams)
Režija: Kevin Smit (Kevin Smith)

 

Subota, 16. septembar
SEĆANjE NA… DžON G. AVILDSEN (John G. Avildsen)
17.00… DžO, I TO JE AMERIKA (SAD, 1970)
Joe
Uloge: Piter Bojl (Peter Boyle), Denis Patrik (Dennis Patrick)
Režija: Džon G. Avildsen (John G. Avildsen)

19.00… ROKI (SAD, 1976)
Rocky
Uloge: Silvester Stalone (Sylvester Stallone), Talija Šajer (Talia Shire)
Režija: Džon G. Avildsen (John G. Avildsen)

PRIDE WEEK
21.00… POKAŽI MI LjUBAV (ŠVE/DAN, 1998)
Fucking Åmål
Uloge: Aleksandra Dalstrem (Alexandra Dahlström), Rebeka Liljeberg (Rebecka Liljeberg)
Režija: Lukas Mudison (Lukas Moodysson)

 

Nedelja, 17. septembar
SEĆANjE NA… DžON G. AVILDSEN (John G. Avildsen)
17.00… KARATE KID (SAD, 1984)
Karate Kid
Uloge: Ralf Makio (Ralph Macchio), Pat Morita (Pat Morita)
Režija: Džon G. Avildsen (John G. Avildsen)

SEĆANjE NA… MARTIN LANDAU (Martin Landau)
19.00… ED VUD (SAD, 1994)
Ed Wood
Uloge: Džoni Dep (Johnny Depp), Martin Landau (Martin Landau)
Režija: Tim Berton (Tim Burton)

PRIDE WEEK
21.00… PRE NEGO ŠTO PADNE NOĆ (SAD, 2000)
Before Night Falls
Uloge: Havijer Bardem (Javier Bardem), Džoni Dep (Johnny Depp)
Režija: Džulijan Šnabl (Julian Schnabel)

 

Ponedeljak, 18. septembar
17.00… DANI EVROPSKE BAŠTINE

SEĆANjE NA… ALEKSEJ BATALOV
19.00… DELO RUMJANCEVA (SSSR, 1955)
Delo Rumяnceva
Uloge: Aleksej Batalov (Alekseй Batalov), Neli Podgornaja (Nelli Podgornaя)
Režija: Josif Hejfic (Iosif Heйfic)

LETE ŽDRALOVI (SSSR, 1957)
21.00… Letяt žuravli
Uloge: Tatjana Samojlova (Tatьяna Samoйlova), Aleksej Batalov (Alekseй Batalov)
Režija: Mihail Kalatozov

 

Utorak, 19. septembar
SEĆANjE NA… ALEKSEJ BATALOV
17.00… DEVET DANA JEDNE GODINE (SSSR, 1961)
Devяtь dneй odnogo goda
Uloge: Aleksej Batalov (Alekseй Batalov), Inokentij Smoktunovski (Innokentiй Smoktunovskiй)
Režija: Mihail Rom (Mihail Romm)

19.00… PREDAVANjE: JUGOSLOVENSKI SOCIJALIZAM NA FILMU

 

Sreda, 20. septembar
17.00… TE NOĆI (JUG, 1958)
Uloge: Rade Marković, Milanka Udovički
Režija: Jovan Živanović

19.00… PROMETEJ S OTOKA VIŠEVICE (JUG, 1964)
Uloge: Janez Vrhovec, Pavle Vuisić
Režija: Vatroslav Mimica

21.00… SLUŽBENI POLOŽAJ (JUG, 1964)
Uloge: Milena Dravić, Olivera Marković
Režija: Fadil Hadžić

 

Četvrtak, 21. septembar
17.00… LICEM U LICE (JUG, 1963)
Uloge: Ilija Džuvalekovski, Husein Čokić
Režija: Branko Bauer

19.00… PROTEST (JUG, 1967)
Uloge: Bekim Fehmiu, Ilija Džuvalekovski
Režija: Fadil Hadžić

21.00… PAVLE PAVLOVIĆ (JUG, 1975)
Uloge: Bekim Fehmiu, Milena Dravić
Režija: Mladomir Puriša Đorđević

 

Petak, 22. septembar
VELIKANI SVETSKOG FILMA – ROBERT MIČAM (Robert Mitchum)
17.00… KRVAVI MESEC (SAD, 1948)
Blood on the Moon
Uloge: Robert Mičam (Robert Mitchum), Robert Preston (Robert Preston)
Režija: Robert Vajz (Robert Wise)

19.00… RODEO (SAD, 1952)
The Lusty Men
Uloge: Suzan Hejvard (Susan Hayward), Robert Mičam (Robert Mitchum)
Režija: Nikolas Rej (Nicholas Ray)

21.00… NOĆ LOVCA (SAD, 1955)
The Night of the Hunter
Uloge: Robert Mičam (Robert Mitchum), Šeli Vinters (Shelley Winters), Lilijan Giš (Lillian Gish)
Režija: Čarls Loton (Charles Laughton)

 

Subota, 23. septembar
17.00… MAMAC ZA UBICU (SAD, 1962)
Cape Fear
Uloge: Gregori Pek (Gregory Peck), Robert Mičam (Robert Mitchum)
Režija: Dž. Li Tompson (J. Lee Thompson)

19.00… DOBRI MOMCI I LOŠI MOMCI (SAD, 1969)
The Good Guys and the Bad Guys
Uloge: Robert Mičam (Robert Mitchum), Džordž Kenedi (George Kennedy)
Režija: Bert Kenedi (Burt Kennedy)

21.00… NE KAO STRANAC (SAD, 1955)
Not as a Stranger
Uloge: Robert Mičam (Robert Mitchum), Olivija de Hevilend (Olivia de Havilland)
Režija: Stenli Krejmer (Stanley Kramer)

 

Nedelja, 24. septembar
17.00… ŽRTVOVANI (SAD, 1972)
The Wrath of God
Uloge: Robert Mičam (Robert Mitchum), Frenk Lanđela (Frank Langella)
Režija: Ralf Nelson (Ralph Nelson)

19.00… UBISTVO U AMSTERDAMU (HK/SAD, 1978)
The Amsterdam Kill
Uloge: Robert Mičam (Robert Mitchum), Ričard Igan (Richard Egan)
Režija: Robert Klaus (Robert Clouse)

21.00… KUĆA NA BRDU (SAD, 1960)
Home from the Hill
Uloge: Robert Mičam (Robert Mitchum), Elenor Parker (Eleanor Parker)
Režija: Vinsent Mineli (Vincente Minnelli)

 

Ponedeljak, 25. septembar
17.00… PONOĆNI UBICA (SRN, 1980)
Nightkill
Uloge: Robert Mičam (Robert Mitchum), Džeklin Smit (Jaclyn Smith)
Režija: Ted Post (Ted Post)

19.00… TRAGOVI UCENE (VB/SAD, 1978)
The Big Sleep
Uloge: Robert Mičam (Robert Mitchum), Sara Majls (Sarah Miles)
Režija: Majkl Viner (Michael Winner)

21.00… POSLEDNjI TAJKUN (SAD, 1976)
The Last Tycoon
Uloge: Robert de Niro (Robert de Niro), Robert Mičam (Robert Mitchum)
Režija: Elija Kazan (Elia Kazan)

 

Utorak, 26. septembar
BERGMAN – 10 GODINA OD SMRTI
17.00… ŽENE ČEKAJU (ŠVE, 1952)
Kvinnors väntan
Uloge: Anita Bjerk (Anita Björk), Eva Dalbek (Eva Dahlbeck)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

19.00… LETO SA MONIKOM (ŠVE, 1953)
Sommaren med Monika
Uloge: Harijet Anderson (Harriet Andersson), Lars Ekborg (Lars Ekborg)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

21.00… OSMEH LETNjE NOĆI (ŠVE, 1955)
Sommarnattens leende
Uloge: Ula Jakobson (Ulla Jacobsson), Eva Dalbek (Eva Dahlbeck)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

 

Sreda, 27. septembar
17.00… SEDMI PEČAT (ŠVE, 1957)
Det sjunde inseglet
Uloge: Maks von Sidov (Max von Sidow), Gunar Bjernstrand (Gunnar Björnstrand)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

19.00… DIVLjE JAGODE (ŠVE, 1957)
Smultronstället
Uloge: Bibi Anderson (Bibi Andersson), Viktor Šestrem (Victor Sjöström)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

21.00… DEVIČANSKI IZVOR (ŠVE, 1960)
Jungfrukällan
Uloge: Maks von Sidov (Max von Sydow), Birgita Valberg (Birgitta Valberg)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

 

Četvrtak, 28. septembar
17.00… ĐAVOLjE OKO (ŠVE, 1960)
Djävulens öga
Uloge: Bibi Anderson (Bibi Andersson), Jarl Kule (Jarl Kulle)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

19.00… ĆUTANjE (ŠVE, 1963)
Tystnaden
Uloge: Ingrid Tulin (Ingrid Thulin), Gunel Lindblom (Gunnel Lindblom)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

21.00… PERSONA (ŠVE, 1966)
Persona
Uloge: Bibi Anderson (Bibi Andersson), Liv Ulman (Liv Ullmann), Margareta Kruk (Margaretha Krook)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

 

Petak, 29. septembar
17.00… SRAMOTA (ŠVE, 1968)
Skammen
Uloge: Liv Ulman (Liv Ullmann), Maks von Sidov (Max von Sidow)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

19.00… STRAST (ŠVE, 1969)
En passion
Uloge: Maks von Sidov (Max von Sydow), Liv Ulman (Liv Ullmann)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

21.00… KRICI I ŠAPUTANjA (ŠVE, 1972)
Viskningar och rop
Uloge: Liv Ulman (Liv Ullmann), Ingrid Tulin (Ingrid Thulin)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

 

Subota, 30. septembar
17.00… LICEM U LICE (ŠVE/SAD, 1976)
Ansikte mot ansikte
Uloge: Liv Ulman (Liv Ullmann), Erland Jozefson (Erland Josephson)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

19.00… ZMIJSKO JAJE (SAD/SRN, 1977)
The Serpent’s Egg
Uloge: Liv Ulman (Liv Ullmann), Dejvid Karadin (David Carradine)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

21.00… JESENjA SONATA (FR/SRN/ŠVE/VB, 1978)
Höstsonaten
Uloge: Ingrid Bergman (Ingrid Bergman), Liv Ulman (Liv Ullmann)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

 

Nedelja, 1. oktobar
17.00… PRIZORI IZ BRAČNOG ŽIVOTA (ŠVE, 1974)
Scener ur ett äktenskap
Uloge: Liv Ulman (Liv Ullmann), Erland Jozefson (Erland Josephson)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

20.00… FANI I ALEKSANDER (ŠV/FR/SRN, 1982)
Fanny och Alexander
Uloge: Bertil Guve (Bertil Guve), Pernila Alvin (Pernilla Allwin)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

 

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

 

Ponedeljak, 4. septembar
VENECIJANSKI POBEDNICI
18.00… JUTRO (JUG, 1967)
Uloge: Ljubiša Samardžić, Neda Arnerić, Milena Dravić
Režija: Mladomir Puriša Đorđević

20.30… APARAJITO (IND, 1956)
Aparajito
Uloge: Smarankumar Gosal (Smarankumar Ghoshal), Kamala Adhikari (Kamala Adhikari)
Režija: Satjađit Raj (Satyajit Ray)

 

Utorak, 5. septembar
VARLjIVO LETO 2017. NA BIS
11.00… VARLjIVO LETO ’68. (JUG, 1984)
Uloge: Slavko Štimac, Danilo Bata Stojković
Režija: Goran Paskaljević

13.30… IZNENADA PROŠLOG LETA (VB/SAD, 1959)
Suddenly, Last Summer
Uloge: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Montgomeri Klift (Montgomery Clift), Ketrin Hepbern (Katharine Hepburn)
Režija: Džozef L. Mankevic (Joseph L. Mankiewicz)

18.00… APARAJITO (IND, 1956)
Aparajito
Uloge: Smarankumar Gosal (Smarankumar Ghoshal), Kamala Adhikari (Kamala Adhikari)
Režija: Satjađit Raj (Satyajit Ray)

20.30… BITKA ZA ALŽIR (IT/ALŽ, 1966)
La battaglia di Algeri
Uloge: Žan Marten (Jean Martin), Sadi Jacef (Saadi Yacef)
Režija: Đilo Pontekorvo (Gillo Pontecorvo)

 

Sreda, 6. septembar
11.00… IZNENADA PROŠLOG LETA (VB/SAD, 1959)
Suddenly, Last Summer
Uloge: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Montgomeri Klift (Montgomery Clift), Ketrin Hepbern (Katharine Hepburn)
Režija: Džozef L. Mankevic (Joseph L. Mankiewicz)

13.30… DAN VELIKIH VALOVA (SAD, 1978)
Big Wednesday
Uloge: Džen Majkl Vinsent (Jan Michael Vincent), Gari Bjusi (Gary Busey)
Režija: Džon Milijus (John Milius)

18.00… BITKA ZA ALŽIR (IT/ALŽ, 1966)
La battaglia di Algeri
Uloge: Žan Marten (Jean Martin), Sadi Jacef (Saadi Yacef)
Režija: Đilo Pontekorvo (Gillo Pontecorvo)

20.30… LEPOTICA DANA (FR/IT, 1967)
Belle de jour
Uloge: Katrin Denev (Catherine Deneuve), Žan Sorel (Jean Sorel)
Režija: Luis Bunjuel (Louis Bunuel)

 

Četvrtak, 7. septembar
11.00… DAN VELIKIH VALOVA (SAD, 1978)
Big Wednesday
Uloge: Džen Majkl Vinsent (Jan Michael Vincent), Gari Bjusi (Gary Busey)
Režija: Džon Milijus (John Milius)

13.30… PLAVA LAGUNA (SAD, 1980)
The Blue Lagoon
Uloge: Bruk Šilds (Brooke Shields), Kristofer Atkins (Christopher Atkins)
Režija: Randal Klajser (Randal Kleiser)

18.00… LEPOTICA DANA (FR/IT, 1967)
Belle de jour
Uloge: Katrin Denev (Catherine Deneuve), Žan Sorel (Jean Sorel)
Režija: Luis Bunjuel (Louis Bunuel)

20.30… ATLANTIK SITI (FR/KAN, 1980)
Atlantic City, USA
Uloge: Bert Lankaster (Burt Lancaster), Suzan Sarandon (Susan Sarandon)
Režija: Luj Mal (Louis Malle)

 

Petak, 8. septembar
11.00… PLAVA LAGUNA (SAD, 1980)
The Blue Lagoon
Uloge: Bruk Šilds (Brooke Shields), Kristofer Atkins (Christopher Atkins)
Režija: Randal Klajser (Randal Kleiser)

13.30… SEDAM GODINA VERNOSTI (SAD, 1955)
The Seven Year Itch
Uloge: Merilin Monro (Marilyn Monroe), Tomi Juel (Tommy Ewell)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

18.00… ATLANTIK SITI (FR/KAN, 1980)
Atlantic City, USA
Uloge: Bert Lankaster (Burt Lancaster), Suzan Sarandon (Susan Sarandon)
Režija: Luj Mal (Louis Malle)

20.30… GLORIJA (SAD, 1980)
Gloria
Uloge: Džina Roulands (Gena Rowlands), Bak Henri (Buck Henry)
Režija: Džon Kasavetes (John Cassavetes)

 

Subota, 9. septembar
11.00… SEDAM GODINA VERNOSTI (SAD, 1955)
The Seven Year Itch
Uloge: Merilin Monro (Marilyn Monroe), Tomi Juel (Tommy Ewell)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

13.30… NEKI TO VOLE VRUĆE (SAD, 1959)
Some Like It Hot
Uloge: Merilin Monro (Marilyn Monroe), Toni Kertis (Tony Curtis), Džek Lemon (Jack Lemmon)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

18.00… GLORIJA (SAD, 1980)
Gloria
Uloge: Džina Roulands (Gena Rowlands), Bak Henri (Buck Henry)
Režija: Džon Kasavetes (John Cassavetes)

20.30… ROZENKRANC I GILDENSTERN SU MRTVI (VB/SAD, 1990)
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead
Uloge: Gari Oldman (Gary Oldman), Tim Rot (Tim Roth)
Režija: Tom Stopard (Tom Stoppard)

 

Nedelja, 10. septembar
11.00… NEKI TO VOLE VRUĆE (SAD, 1959)
Some Like It Hot
Uloge: Merilin Monro (Marilyn Monroe), Toni Kertis (Tony Curtis), Džek Lemon (Jack Lemmon)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

13.30… AJKULA (SAD, 1975)
The Jaws
Uloge: Roj Šajder (Roy Scheider), Ričard Drajfus (Richard Dreyfuss)
Režija: Stiven Spilberg (Steven Spielberg)

18.00… ZENKRANC I GILDENSTERN SU MRTVI (VB/SAD, 1990)
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead
Uloge: Gari Oldman (Gary Oldman), Tim Rot (Tim Roth)
Režija: Tom Stopard (Tom Stoppard)

20.30… TRI BOJE: PLAVO (FR/POLj/ŠV, 1993)
Trois couleurs: Bleu
Uloge: Žilijet Binoš (Juliette Binoche), Benoa Režan (Benoît Régent)
Režija: Kšištof Kješlovski (Krzysztof Kieslowski)

 

Ponedeljak, 11. septembar
18.00… TRI BOJE: PLAVO (FR/POLj/ŠV, 1993)
Trois couleurs: Bleu
Uloge: Žilijet Binoš (Juliette Binoche), Benoa Režan (Benoît Régent)
Režija: Kšištof Kješlovski (Krzysztof Kieslowski)

20.30… PRE KIŠE (MAK/FR/VB, 1994)
Before the Rain
Uloge: Rade Šerbedžija, Ketrin Kartlidž (Katrin Cartlidge)
Režija: Milčo Mančevski

 

Utorak, 12. septembar
11.00… AJKULA (SAD, 1975)
The Jaws
Uloge: Roj Šajder (Roy Scheider), Ričard Drajfus (Richard Dreyfuss)
Režija: Stiven Spilberg (Steven Spielberg)

13.30… MOJA DEVOJKA (SAD, 1991)
My Girl
Uloge: Makoli Kalkin (Macaulay Culkin), Ana Klamski (Anna Chlumsky)
Režija: Hauard Zif (Howard Zieff)

FILM NOIR
18.00… ZRNO ZLA (SAD, 1958)
Touch of Evil
Uloge: Čarlton Heston (Charlton Heston), Dženet Li (Janet Leigh)
Režija: Orson Vels (Orson Welles)

20.30… BUMERANG (SAD, 1947)
Boomerang
Uloge: Dana Endruz (Dana Andrews), Džejn Vajat (Jane Wyatt)
Režija: Elija Kazan (Elia Kazan)

 

Sreda, 13. septembar
11.00… MOJA DEVOJKA (SAD, 1991)
My Girl
Uloge: Makoli Kalkin (Macaulay Culkin), Ana Klamski (Anna Chlumsky)
Režija: Hauard Zif (Howard Zieff)

13.30… SMRT U VENECIJI (IT/FR, 1971)
Morte a Venezia
Uloge: Dirk Bogard (Dirk Bogarde), Romolo Vali (Romolo Valli)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

18.00… BUMERANG (SAD, 1947)
Boomerang
Uloge: Dana Endruz (Dana Andrews), Džejn Vajat (Jane Wyatt)
Režija: Elija Kazan (Elia Kazan)

20.30… DžUNGLA NA ASFALTU (SAD, 1950)
The Asphalt Jungle
Uloge: Sterling Hejden (Sterling Hayden), Merilin Monro (Marilyn Monroe)
Režija: Džon Hjuston (John Huston)

 

Četvrtak, 14. septembar
11.30… SMRT U VENECIJI (IT/FR, 1971)
Morte a Venezia
Uloge: Dirk Bogard (Dirk Bogarde), Romolo Vali (Romolo Valli)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

13.30… AMERIČKI GRAFITI (SAD, 1973)
American Gaffitti
Uloge: Ričard Drajfus (Richard Dreyfuss), Ron Hauard (Ron Howard)
Režija: Džordž Lukas (George Lucas)

18.00… DžUNGLA NA ASFALTU (SAD, 1950)
The Asphalt Jungle
Uloge: Sterling Hejden (Sterling Hayden), Merilin Monro (Marilyn Monroe)
Režija: Džon Hjuston (John Huston)

20.30… UBISTVO / UZALUDNA PLjAČKA (SAD, 1956)
The Killing
Uloge: Sterling Hejden (Sterling Hayden), Kolin Grej (Coleen Gray)
Režija: Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

 

Petak, 15. septembar
11.00… AMERIČKI GRAFITI (SAD, 1973)
American Gaffitti
Uloge: Ričard Drajfus (Richard Dreyfuss), Ron Hauard (Ron Howard)
Režija: Džordž Lukas (George Lucas)

13.30… ŠUNKA, ŠUNKA (ŠP, 1992)
Jamón Jamón
Uloge: Havijer Bardem (Javier Bardem), Penelope Kruz (Penélope Cruz)
Režija: Bigas Luna (Bigas Luna)

18.00… UBISTVO / UZALUDNA PLjAČKA (SAD, 1956)
The Killing
Uloge: Sterling Hejden (Sterling Hayden), Kolin Grej (Coleen Gray)
Režija: Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

20.30… ZRNO ZLA (SAD, 1958)
Touch of Evil
Uloge: Čarlton Heston (Charlton Heston), Dženet Li (Janet Leigh)
Režija: Orson Vels (Orson Welles)

 

Subota, 16. septembar
11.00… ŠUNKA, ŠUNKA (ŠP, 1992)
Jamón Jamón
Uloge: Havijer Bardem (Javier Bardem), Penelope Kruz (Penélope Cruz)
Režija: Bigas Luna (Bigas Luna)

13.30… PLAŽA (SAD/VB, 2000)
The Beach
Uloge: Leonardo Dikaprio (Leonardo DiCaprio), Tilda Svinton (Tilda Swinton)
Režija: Deni Bojl (Danny Boyle)

FESTIVAL ITALIJANSKOG FILMA
18.00… POTPUNI STRANCI (IT, 2016)
Perfetti sconosciuti
Uloge: Đuzepe Batiston (Giuseppe Battiston), Ana Foljeta (Anna Foglietta)
Režija: Paolo Đenoveze (Paolo Genovese)

 

Nedelja, 17. septembar
17.00… NAŠI KORACI / NAVIKA LEPOTE (IT/VB, 2016)
The Habit of Beauty
Uloge: Frančeska Neri (Francesca Neri), Vinčenco Amato (Vincenzo Amato)
Režija: Mirko Pinčeli (Mirko Pincelli)

19.00… ČISTA SRCA (IT, 2017)
Cuori puri
Uloge: Selene Karamaca (Selene Caramazza), Simone Liberati (Simone Liberati)
Režija: Roberto de Paolis (Roberto De Paolis)

21.00… POSLE RATA (FR, 2017)
Dopo la guerra
Uloge: Đuzepe Batiston (Giuseppe Battiston), Barbara Bobulova (Barbora Bobulova)
Režija: Anarita Cambrano (Annarita Zambrano)

 

Ponedeljak, 18. septembar
17.00… IMAM PRIJATELjE U RAJU (IT, 2016)
Ho amici in paradiso
Uloge: Rozario Altavila (Rosario Altavilla), Marijano Belvedere (Mariano Belvedere)
Režija: Fabricio Marija Korteze (Fabrizio Maria Cortese)

19.00… PERO (IT, 2016)
Piuma
Uloge: Luiđi Fedele (Luigi Fedele), Blu Jošimi (Blu Yoshimi)
Režija: Roan Džonson (Roan Johnson)

21.00… NAJVEĆI SAN (IT, 2016)
Il più grande sogno
Uloge: Mirko Freca (Mirko Frezza), Alesandro Borgi (Alessandro Borghi)
Režija: Mikele Vanuči (Michele Vannucci)

 

Utorak, 19. septembar
17.00… PLEMENITI CILj (IT, 2016)
Una nobile causa
Uloge: Nina Seničar, Guljelmo Pineli (Guglielmo Pinelli)
Režija: Emilio Briguljo (Emilio Briguglio)

19.00… ZATVORENIH PESNICA (IT, 2016)
A Pugni Chiusi
dokumentarni film
Režija: Pjerpaolo de Sanktis (Pierpaolo De Sanctis)

21.00… MI I ĐULIJA (IT, 2015)
Noi e la Giulia
Uloge: Luka Arđentero (Luca Argentero), Edoardo Leo (Edoardo Leo)
Režija: Edoardo Leo (Edoardo Leo)

Sreda, 20. septembar – nedelja, 24. septembar
FESTIVAL ITALIJANSKOG FILMA – KLASICI
18.00, 20.30… Program će biti objavljen naknadno

 

Sreda, 20. septembar
11.00… PLAŽA (SAD/VB, 2000)
The Beach
Uloge: Leonardo Dikaprio (Leonardo DiCaprio), Tilda Svinton (Tilda Swinton)
Režija: Deni Bojl (Danny Boyle)

13.30… UKRADENA LEPOTA (IT/FR/VB, 1996)
Stealing Beauty
Uloge: Liv Tajler (Liv Tyler), Džeremi Ajrons (Jeremy Irons)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

FESTIVAL ITALIJANSKOG FILMA – KLASICI
Antonio Pjetranđeli (ANTONIO PIETRANGELI)
18.00… SABLASTI U RIMU (IT 1961)
Fantasmi a Roma
Ul: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Sandra Milo (Sandra Milo)
r: Antonio Pjetranđeli (Antonio Pietrangeli)

20.30… DOBRO SAM JE POZNAVAO (IT/FR/SRN 1965)
Io la conoscevo bene
Ul: Stefanija Sandreli (Stefania Sandrelli), Mario Adorf (Mario Adorf)
r: Antonio Pjetranđeli (Antonio Pietrangeli)

 

Četvrtak, 21. septembar
11.00… UKRADENA LEPOTA (IT/FR/VB, 1996)
Stealing Beauty
Uloge: Liv Tajler (Liv Tyler), Džeremi Ajrons (Jeremy Irons)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

13.30… TALENTOVANI GOSPODIN RIPLI (SAD, 1999)
The Talented Mr. Ripley
Uloge: Met Dejmon (Matt Damon), Džud Lo (Jude Law)
Režija: Entoni Mingela (Anthony Minghella)

Festival italijanskog filma – klasici: Luiđi Komenćini (LUIGI COMENCINI)
18.00… ZAVODNICE (IT/FR 1965)
Le bambole
Ul: Virna Lizi (Virna Lisi), Nino Manfredi (Nino Manfredi)
r: Luiđi Komenćini (Luigi Comencini), Mauro Bolonjini (Mauro Bolognini), Dino Rizi (Dino Risi), Franko Rosi (Franco Rossi)

20.30… ŽENA NEDELjE (IT/FR 1975)
La donna della domenica
Ul: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Žaklin Bize (Jacqueline Bisset)
r: Luiđi Komenćini (Luigi Comencini)

 

Petak, 22. septembar
11.00… TALENTOVANI GOSPODIN RIPLI (SAD, 1999)
The Talented Mr. Ripley
Uloge: Met Dejmon (Matt Damon), Džud Lo (Jude Law)
Režija: Entoni Mingela (Anthony Minghella)

13.30… DOBAR DAN, TUGO (SAD/VB, 1958)
Bonjour tristesse
Uloge: Debora Ker (Deborah Kerr), Džin Siberg (Jean Seberg)
Režija: Oto Preminger (Otto Preminger)

Festival italijanskog filma – klasici: Mario Moničeli (MARIO MONICELLI)
18.00… OBIČNO NEPOZNATI LOPOVI (IT 1958)
I soliti ignoti
Ul : Vitorio Gasman (Vittorio Gassman), Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni)
r: Mario Moničeli (Mario Monicelli)

20.30… GRAĐANIN MALI, SASVIM MALI (IT 1977)
Un borghese piccolo piccolo
Ul: Alberto Sordi (Alberto Sordi), Šeli Viners (Shelley Winters)
r: Mario Moničeli (Mario Monicelli)

 

Subota, 23. septembar
11.00… DOBAR DAN, TUGO (SAD/VB, 1958)
Bonjour tristesse
Uloge: Debora Ker (Deborah Kerr), Džin Siberg (Jean Seberg)
Režija: Oto Preminger (Otto Preminger)

13.30… TAČKA PREKIDA (JP/SAD, 1991)
Point Break
Uloge: Kijanu Rivs (Keanu Reeves), Patrik Svejzi (Patrick Swayze)
Režija: Ketrin Bigelou (Kathryn Bigelow)

Festival italijanskog filma – klasici: Dino Rizi (DINO RISI)
18.00… AVANTURE 40-GODIŠNjAKA (IT 1967)
Il tigre
Ul: Vitorio Gasman (Vittorio Gassman), En Margret (Ann-Margret)
r: Dino Rizi (Dino Risi)

20.30… MIRIS ŽENE (IT 1974)
Profumo di donna
Ul: Vitorio Gasman (Vittorio Gassman), Agostina Beli (Agostina Belli)
r: Dino Rizi (Dino Risi)

 

 

Nedelja, 24. septembar
11.00… TAČKA PREKIDA (JP/SAD, 1991)
Point Break
Uloge: Kijanu Rivs (Keanu Reeves), Patrik Svejzi (Patrick Swayze)
Režija: Ketrin Bigelou (Kathryn Bigelow)

13.30… VELIKO PLAVETNILO (FR/SAD/IT, 1988)
Le Grande Bleu / The Big Blue
Uloge: Žan Mark Bar (Jean Marc Barr), Žan Reno (Jean Reno)
Režija: Lik Beson (Luc Besson)

Festival italijanskog filma – klasici: Etore Skola (ETTORE SCOLA)
18.00… RUŽNI, PRLjAVI, ZLI (IT 1976)
Brutti, sporchi e cattivi
Ul: Nino Manfredi (Nino Manfredi), Maria Luisa Santanela (Maria Luisa Santella)
r: Etore Skola (Ettore Scola)

20.30… IZUZETAN DAN (IT/KAN 1977)
Una giornata particolare
Ul: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Sofija Loren (Sophia Loren)
r: Ettore Scola

 

Ponedeljak, 25. septembar
KUNG FU JOGA (KIN/IND, 2017)
Gong fu yu jia
Uloge: Džeki Čen (Jackie Chan), Diša Patani (Disha Patani)
Režija: Stenli Tong (Stanley Tong)

 

Utorak, 26. septembar
11.00… VELIKO PLAVETNILO (FR/SAD/IT, 1988)
Le Grande Bleu / The Big Blue
Uloge: Žan Mark Bar (Jean Marc Barr), Žan Reno (Jean Reno)
Režija: Lik Beson (Luc Besson)

13.30… PRAZNIK U RIMU (SAD, 1953)
Roman Holiday
Uloge: Odri Hepbern (Audrey Hepburn), Gregori Pek (Gregory Peck)
Režija: Vilijem Vajler (William Wyler)

17.00… KRALj MAJMUNA (KIN, 1963)
Da nao tian gong
Uloge: Jue Feng Ću (Yue-Feng Qiu), Žuen Šeng Fu (Run-Sheng Fu)
Režija: Van Laiming (Wan Laiming)

19.00… TIBETANSKA LjUBAVNA PRIČA
Kang ding qing ge
Uloge: Joupeng Su (Youpeng Su), Venpej Đu (Wenpei Ju)
Režija: Ping Đang (Ping Jiang)

21.00… OPERACIJA MEKONG (KIN/HK, 2016)
Mei Gong he xing dong
Uloge: Feng Venđuen (Feng Wenjuan), Baoguo Čen (Baoguo Chen)
Režija: Dante Lam (Dante Lam)

 

Sreda, 27. septembar
11.00… PRAZNIK U RIMU (SAD, 1953)
Roman Holiday
Uloge: Odri Hepbern (Audrey Hepburn), Gregori Pek (Gregory Peck)
Režija: Vilijem Vajler (William Wyler)

13.30… BRILjANTIN (SAD, 1978)
Grease
Uloge: Olivija Njuton-Džon (Olivia Newton-John), Džon Travolta (John Travolta)
Režija: Randal Klajser (Randal Kleiser)

SEĆANjE NA… SEM ŠEPARD (Sam Shepard)
18.00… BOŽANSTVENI DANI (SAD, 1978)
The Days of Heaven
Uloge: Ričard Gir (Richard Gere), Sem Šepard (Sam Shepard)
Režija: Terens Malik (Terence Malick)

20.30… POVRATAK U ŽIVOT (SAD, 1980)
Resurrection
Uloge: Sem Šepard (Sam Shepard), Elen Berstin (Ellen Burstyn)
Režija: Danijel Pitri (Daniel Petrie)

 

Četvrtak, 28. septembar
11.00… BRILjANTIN (SAD, 1978)
Grease
Uloge: Olivija Njuton-Džon (Olivia Newton-John), Džon Travolta (John Travolta)
Režija: Randal Klajser (Randal Kleiser)

13.30… OSTANI UZ MENE (SAD, 1986)
Stand By Me
Uloge: River Feniks (River Phoenix), Kori Feldman (Corey Feldman)
Režija: Rob Rajner (Rob Reiner)

18.00… LUDA LjUBAV (SAD, 1985)
Fool for Love
Uloge: Sem Šepard (Sam Shepard), Kim Bejsinger (Kim Basinger)
Režija: Robert Altman (Robert Altman)

20.30… PUT U KOSMOS (SAD, 1983)
The Right Stuff
Uloge: Sem Šepard (Sam Shepard), Skot Glen (Scott Glenn)
Režija: Filip Kofman (Philip Kaufman)

 

Petak, 29. septembar
11.00… OSTANI UZ MENE (SAD, 1986)
Stand By Me
Uloge: River Feniks (River Phoenix), Kori Feldman (Corey Feldman)
Režija: Rob Rajner (Rob Reiner)

13.30… U ZENITU SUNCA (FR/IT, 1960)
Plein soleil
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Moris Rone (Maurice Ronet)
Režija: Rene Kleman (René Clément)

18.00… PARIZ, TEKSAS (SRN/FR/VB/SAD, 1984)
Paris, Texas
Uloge: Hari Din Stanton (Harry Dean Stanton), Nastasja Kinski (Nastassja Kinski)
Režija: Vim Venders (Wim Wenders)

21.00… PUTNIK (FR/NEM/GR/VB, 1991)
Homo Faber/Voyager
Uloge: Sem Šepard (Sam Shepard), Žili Delpi (Julie Delpy)
Režija: Folker Šlendorf (Volker Schlöndorff)

 

Subota, 30. septembar
11.00… U ZENITU SUNCA (FR/IT, 1960)
Plein soleil
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Moris Rone (Maurice Ronet)
Režija: Rene Kleman (René Clément)

13.30… LjUBAV U BARSELONI (ŠP/SAD, 2008)
Vicky Cristina Barcelona
Uloge: Skarlet Johanson (Scarlett Johansson), Rebeka Hol (Rebecca Hall)
Režija: Vudi Alen (Woody Allen)

40 GODINA OD PREMIJERE FILMA „GROZNICA SUBOTNjE VEČERI“
18.00… GROZNICA SUBOTNjE VEČERI (SAD, 1977)
Saturday Night Fever
Uloge: Džon Travolta (John Travolta), Karen Lin Gorni (Karen Lynn Gorney)
Režija: Džon Badam (John Badham)

20.30… TVIN PIKS – POSLEDNjIH SEDAM DANA LORE PALMER (FR/SAD, 1992)
Twin Peaks Fire Walk With Me
Uloge: Šeril Li (Sheryl Lee), Kajl Maklohlan (Kyle MacLachlan)
Režija: Dejvid Linč (David Lynch)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.