Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za novembar 2020.
Kinoteka - repertoari za novembar 2020: Ukradeni život
Kinoteka - repertoari za novembar 2020: Ukradeni život

Kinoteka – repertoari za novembar 2020.

Jugoslovenska kinoteka radi punom parom, a pred nama je program za novembar 2020. u salama u Uzun Mirkovoj 1 i Kosovskoj 11.

Publika će moći da prati cikluse filmova „Godišnjice“, „Velikani svetskog filma: Džon Milijus, Terens Malik, Majkl Ćimino“, „Šok koridor predstavlja: Crni horor“, „Nemi dan“, „Sećanje na…“, „Moj izbor“, „Po željama gledalaca“, „Rimejk, umetnost ili reciklaža“, kao i manifestacije: Smotra hrvatskog filma – SHF 2020, Slobodna zona, Merlinka klasik, Festival autorskog filma.

U skladu sa novim merama borbe protiv pandemije korona virusa od utorka, 24. novembra, otkazuju se sve najavljene projekcije od 17.30 u sali u Uzun Mirkovoj 1, odnosno od 17.00 u sali u Kosovskoj 11. Na programu ostaju projekcije od 15.30, odnosno 15.00, u istom terminu, od utorka 24. do petka 27. novembra. Prodaja karata unapred se, do daljeg, obustavlja, tako da je moguće kupiti kartu samo na dan projekcije. Maksimalan broj gledalaca ostaje 50, uz sve mere koje su važile od ranije.

Kinoteka (sala „Dušan Makavejev“), Uzun Mirkova 1

Nedelja, 1. novembar 2020.
Dani češkog i slovačkog filma – zatvaranje manifestacije
16.00… ČEŠKA DIVLjINA (ČEŠ, 2017)
Planeta Česko
dokumentarni film
Režija: Marijan Polak (Marian Polák)

18.00… GRUPA
Kapela
kreativni dokumentarac
Režija: Ladislav Kaboš (Ladislav Kaboš)

20.30… PREVODILAC (ČEŠ/SLO/AUS, 2018)
Tlumočník
Uloge: Jirži Mencl (Jirí Menzel), Peter Simonišek (Peter Simonischek)
Režija: Martin Šulik (Martin Šulík)

Ponedeljak, 2. novembar 2020.
Druga Smotra hrvatskog filma – SHF 2020
20.00… Svečano otvaranje

20.15… IVANOVA IGRA (HR 2019)
dokumentarni film
Režija: Tomislav Žaja

Utorak, 3. novembar 2020.
19.00… MOLjCI (HR 2018)
kratki igrani film
Uloge: Tihana Lazović, Lukrecija Tudor, Zvonimir Jurić
Režija: Tomislav Đurinec

19.20… SVAKI DAN POSLIJE 8 (HR 2018)
kratki igrani film
Uloge: Antonio Nuić, Lana Meniga, Igor Kovač
Režija: Filip Zadro

20.00… DOPUNSKA NASTAVA (HR 2019)
Uloge: Zlatko Burić, Milivoj Beader
Režija: Ivan-Goran Vitez

Sreda, 4. novembar 2020.
19.00… SPOMENICI HRVATSKIH KIPARA NA TLU SRBIJE
dokumentarni film
Režija: Stipe Ercegović

20.00… KOJA JE OVO DRŽAVA (HR/SR/POLj 2018)
Uloge: Krešimir Mikić, Nikša Butijer, Lazar Ristovski
Režija: Vinko Brešan

Četvrtak, 5. novembar 2020.
55-godišnjica premijere filma
18.00… LjUBAVI JEDNE PLAVUŠE (ČSSR, 1965)
Lásky jedné plavovlásky
Uloge: Hana Brejčova (Hana Brejchová), Vladimir Puholt (Vladimír Pucholt)
Režija: Miloš Forman (Milos Forman)

70-godišnjica premijere filma
20.30… BULEVAR SUMRAKA (SAD, 1950)
Sunset Boulevard
Uloge: Vilijem Holden (William Holden), Glorija Svanson (Gloria Swanson)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

Petak, 6. novembar 2020.
Slobodna zona
15.30… UHVAĆENI U MREŽI
dokumentarni
Režija: Barbora Halupova (Barbora Chalupová), Vit Klusak (Vít Klusák)

17.30… ČELjUSTI VUKA (ITA/FRA 2009)
La Bocca del Lupo
dokumentarni film
Režija: Pijetro Marčelo (Pietro Marcello)

20.00… ŠAULOV SIN (MAŠ 2015)
Saul fia
Uloge: Geza Rorig (Géza Röhrig), Levente Molnar (Levente Molnár)
Režija: Laslo Nemeš (László Nemes)

Subota, 7. novembar 2020.
15.30… ALTO
dokumentarni
Režija: Virpi Sautari (Virpi Suutari)

17.30… MARTIN EDEN (ITA/ŠPA/NEM 2019)
Martin Eden
Uloge: Luka Marineli (Luca Marinelli), Džesika Kresi (Jessica Cressy)
Režija: Pjetro Marčelo (Pietro Marcello)

20.00… INTERVJU PJETRO MARČELO,
razgovor nakon projekcije filma – Martin Eden

Nedelja, 8. novembar 2020.
15.30… ĆAFIR
dokumentarni
Režija: Nejra Latić Hulusić

17.30… PELEŠJANOVA TIŠINA (ITA/RUS 2011)
Il silenzio di Pelesjan
dokumentarni film
Režija: Pjetro Marčelo (Pietro Marcello)

20.00… MUSTANG (NEM/FR/TUR/KAT 2015)
Mustang
Uloge: Guneš Sensoj (Günes Sensoy), Doga Zejnep Doguslu (Doga Zeynep Doguslu)
Režija: Denis Gamze Erguven (Deniz Gamze Ergüven)

Ponedeljak, 9. novembar 2020.
15.30… JELGAVA ’94
igrani
Režija: Janis Abele

17.30… PAZOLINI (FRA/BEL/ITA 2014)
Pasolini
Uloge: Vilem Defo (Willem Dafoe), Nineto Davoli (Ninetto Davoli)
Režija: Ejbl Ferara (Abel Ferrara)

20.00… OVNOVI (ISL 2015)
Hrútar/Rams
Uloge: Teodor Juliuson (Theodór Júlíusson), Sigurdur Sigurjonson (Sigurður Sigurjónsson)
Režija: Grimur Hakonarson (Grímur Hákonarson)

Utorak, 10. novembar 2020.
15.30… DA JE MENI ONO ŠTO MI NIJE
dokumentarni
Režija: Višnja Skorin

17.30… DEMOKRATIJA (NEM/FRA/HOL/FIN 2015)
Democracy: Im Rausch der Daten
dokumentarni film
Režija: Dejvid Bernet (David Bernet)

20.00… SLOBODNI DA TRČIMO (ŠVA/BEL/FRA 2016)
dokumentarni film
Režija: Pjer Morat (Pierre Morath)

Sreda, 11. novembar 2020.
Nema najavljenih projekcija

Četvrtak, 12. novembar 2020.
Merlinka klasik
18.00… BUBAŠINTER (JUG, 1971)
Uloge: Žarko Bajić, Gizela Vuković, Danilo Stojković
Režija: Milan Jelić

20.30… ŠPIJUN NA ŠTIKLAMA (JUG, 1988)
Uloge: Milan Gutović, Milena Dravić
Režija: Milan Jelić

Petak, 13. novembar 2020.
18.00… MIHAEL (NEM, 1924)
Michael
Uloge: Volter Slezak (Walter Slezak), Benjamin Kristensen (Benjamin Christensen)
Režija: Karl Teodor Drejer (Carl Theodor Dreyer)

20.30… MOMCI IZ BENDA (SAD, 1970)
The Boys in the Band
Uloge: Kenet NElson (Kenneth Nelson), Frederik Kombs (Frederick Combs)
Režija: Vilijem Fridkin (William Friedkin)

Subota, 14. novembar 2020.
18.00… MOJ ŽIVOT U RUŽIČASTOM (BEL/FRA/VB, 1997)
Ma vie en rose
Uloge: Mišel Larok (Michèle Laroque), Žorž D Fresn (Georges Du Fresne)
Režija: Alen Berliner (Alain Berliner)

20.30… PARIZ U PLAMENU (SAD, 1990)
Paris Is Burning
dokumentarni film
Režija: Dženi Livingston (Jennie Livingston)

Nedelja, 15. novembar 2020.
18.00… KAVEZ ZA LUDE (FRA/ITA, 1978)
La cage aux folles
Uloge: Ugo Tonjaci (Ugo Tognazzi), Mišel Sero (Michel Serrault)
Režija: Eduar Molinaro (Édouard Molinaro)

20.30… LETO (FRA/BELL, 2015)
La belle saison
Uloge: Sesil d Frans (Cécile de France), Izia Ižlen (Izïa Higelin)
Režija: Katrin Korsini (Catherine Corsini)

Ponedeljak, 16. novembar 2020.
Velikani svetskog filma: Džon Milijus, Terens Malik, Majkl Ćimino
18.00… DILINDžER (SAD 1973)
Dillinger
Uloge: Ričard Drajfus (Richard Dreyfuss), Voren Outs (Warren Oates)
Režija: Džon Milijus (John Milius)

20.30… SUROVA ZEMLjA (SAD, 1973)
Badlands
Uloge: Martin Šin (Martin Sheen), Sisi Spejsek (Sissy Spacek)
Režija: Terens Malik (Terence Malick)

Utorak, 17. novembar 2020.
15.30… KALIBAR 20 ZA SPECIJALISTU (SAD, 1974)
Thunderbolt and Lightfoot
Uloge: Klint Istvud (Clint Eastwood), Džef Bridžis (Jeff Bridges)
Režija: Majkl Ćimino (Michael Cimino)

18.00… VETAR I LAV (SAD 1975)
The Wind and the Lion
Uloge: Šon Koneri (Sean Connery), Kendis Bergen (Candice Bergen)
Režija: Džon Milijus (John Milius)

Sreda, 18. novembar 2020.
15.30… BOŽANSTVENI DANI (SAD, 1978)
Days of Heaven
Uloge: Ričard Gir (Richard Gere), Sem Šepard (Sam Shepard)
Režija: Terens Malik (Terrence Malick)

17.30… LOVAC NA JELENE (SAD, 1978)
The Deer Hunter
Uloge: Robert de Niro (Robert de Niro), Kristofer Voken (Christopher Walken)
Režija: Majkl Ćimino (Michael Cimino)

Četvrtak, 19. novembar 2020.
16.30… VRATA RAJA (SAD, 1980)
Heaven’s Gate
Uloge: Kris Krostoferson (Kris Kristofferson), Kristofer Voken (Christopher Walken)
Režija: Majkl Ćimino (Michael Cimino)

Petak, 20. novembar 2020.
15.30… GODINA ZMAJA (SAD, 1985)
The Year of the Dragon
Uloge: Miki Rurk (Mickey Rourke), Džon Lon (John Lone)
Režija: Majkl Ćimino (Michael Cimino)

18.00… DAN VELIKIH VALOVA (SAD, 1978)
Big Wednesday
Uloge: Džan-Majkl Vinsent (Jan-Michael Vincent), Geri Bjusi (Gary Busey)
Režija: Džon Milijus (John Milius)

Subota, 21. novembar 2020.
15.30… KONAN VARVARIN (SAD, 1982)
Conan the Barbarian
Uloge: Arnold Švarceneger (Arnold Schwarzenegger), Džejms Erl Džons (James Earl Jones)
Režija: Džon Milijus (John Milius)

18.00… SICILIJANAC (SAD, 1987)
The Sicilian
Uloge: Kristofer Lamber (Christopher Lambert), Terens Stemp (Terence Stamp)
Režija: Majkl Ćimino (Michael Cimino)

Nedelja, 22. novembar 2020.
15.30… KRVAVA ZORA (SAD 1984)
Red Dawn
Uloge: Patrik Svejzi (Patrick Swayze), K.Tomas Hauel (C. Thomas Howell)
Režija: Džon Milijus (John Milius)

17.30… TANKA CRVENA LINIJA (SAD, 1998)
The Thin Red Line
Uloge: Nik Nolt (Nick Nolte), Šon Pen (Sean Penn)
Režija: Terens Malik (Terence Malick)

Ponedeljak, 23. novembar 2020.
15.00… METROPOLIS (NEM, 1927)
Metropolis
Uloge: Gustav Frelih (Gustav Froelich), Brigite Helm (Brigitte Helm)
Režija: Fric Lang (Fritz Lang)

17.30… UKRADENI ŽIVOT (NEM/SAD 2019)
A Hidden Life
Uloge: August Dil (August Diehl), Valeri Pahner (Valerie Pachner)
Režija: Terens Malik (Terrence Malick)

Utorak, 24. novembar 2020.
70-godišnjica premijere filma
15.30… BULEVAR SUMRAKA (SAD, 1950)
Sunset Boulevard
Uloge: Vilijem Holden (William Holden), Glorija Svanson (Gloria Swanson)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

Sreda, 25. novembar 2020.
60-godišnjica premijere filma
15.30… DO POSLEDNjEG DAHA (FR, 1960)
À bout de souffle
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Džin Siberg (Jean Seberg)
Režija: Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

Četvrtak, 26. novembar 2020.
55-godišnjica premijere filma
15.30… LjUBAVI JEDNE PLAVUŠE (ČSSR, 1965)
Lásky jedné plavovlásky
Uloge: Hana Brejčova (Hana Brejchová), Vladimir Puholt (Vladimír Pucholt)
Režija: Miloš Forman (Milos Forman)

Petak, 27. novembar 2020.
15.30… METROPOLIS (NEM, 1927)
Metropolis
Uloge: Gustav Frelih (Gustav Froelich), Brigite Helm (Brigitte Helm)
Režija: Fric Lang (Fritz Lang)

Subota, 28. novembar 2020.
26. Festival autorskog filma

Program će biti objavljen uskoro.

Muzej Jugoslovenske kinoteke (sala „Dinko Tucaković“), Kosovska 11

Nedelja, 1. novembar 2020.
Šok koridor predstavlja: Crni horor
17.30… ŠUGAR HIL (SAD 1974)
Sugar Hill
Uloge: Marki Bej (Marki Bey), Robert Kveri (Robert Quarry)
Režija: Pol Maslanski (Paul Maslansky)

20.00… BLAKULA (SAD 1972)
Blacula
Uloge: Vilijam Maršal (William Marshall), Voneta Makgi (Vonetta McGee)
Režija: Vilijam Krejn (William Crain)

Ponedeljak, 2. novembar 2020.
17.30… GANjA I HES (SAD 1973)
Ganja & Hess
Uloge: Dvejn Džouns (Duane Jones), Marlen Klark (Marlene Clark)
Režija: Bil Gan (Bill Gunn)

20.00… LjUDI ISPOD STEPENIŠTA (SAD 1991)
The People Under the Stairs
Uloge: Brendon Adams (Brandon Quintin Adams), Everet Makgil (Everett McGill)
Režija: Ves Krejven (Wes Craven)

Utorak, 3. novembar 2020.
Nemi dan: Fric Lang – Jedna nemačka rapsodija
17.30… DOKTOR MABUZE KOCKAR – I DEO (NEM, 1922)
Dr. Mabuse, der Spieler
Uloge: Rudolf Klajn – Roge, (Rudolf Klein – Rogge), Gertrud Velker (Gertrud Welcker)
Režija: Fric Lang (Fritz Lang)

20.00… DOKTOR MABUZE KOCKAR – II DEO (NEM, 1922)
Dr. Mabuse, der Spieler
Uloge: Rudolf Klajn – Roge, (Rudolf Klein – Rogge), Gertrud Velker (Gertrud Welcker)
Režija: Fric Lang (Fritz Lang)

Sreda, 4. novembar 2020.
17.30… NIBELUNZI (Prvi deo) – Zigfridova smrt (NEM, 1924)
Die Nibelungen 1 Teil: Siegfrieds Tod
Uloge: Paul Rihter (Paul Richter), Hana Ralf (Hanna Ralph)
Režija: Fric Lang (Fritz Lang)

20.00… NIBELUNZI (Drugi deo) – Krimhildina osveta (NEM, 1924)
Die Nibelungen 2 Teil: Kriemhilds Rache
Uloge: Margarete Šen (Margarethe Schon), Teodor Los (Theodor Loos)
Režija: Fric Lang (Fritz Lang)

Četvrtak, 5. novembar 2020.
Sećanje na… Majkl Lonsdejl
17.30… KARAVAN ZA VAKARES (VB 1974)
Caravan to Vaccares
Uloge: Dejvid Brini (David Birney), Majkl Lonsdejl (Michael Lonsdale)
Režija: Džefri Riv (Geoffrey Reeve)

20.00… UKRADENI POLjUPCI (FR 1968)
Baisers voles
Uloge: Žan-Pjer Leo (Jean-Pierre Leaud), Majkl Lonsdejl (Michael Lonsdale)
Režija: Fransoa Trifo (François Truffaut)

Petak, 6. novembar 2020.
Sećanje na… Žilijet Greko
17.30… RAZBIJENO OGLEDALO (SAD, 1960)
Crack in the Mirror
Uloge: Orson Vels (Orson Welles), Žilijet Greko (Juliette Gréco)
Režija: Ričard Flajšer (Richard Fleischer)

20.00… ELENA I MUŠKARCI (FR/IT, 1956)
Elena et les hommes
Uloge: Ingrid Bergman (Ingrid Bergman), Žan Mare (Jean Marais), Žilijet Greko (Juliette Gréco)
Režija: Žan Renoar (Jean Renoir)

Subota, 7. novembar 2020.
Moj izbor… Darko Bajić
17.30… O JAGODAMA I KRVI (SAD, 1970)
The Strawberry Statement
Uloge: Brus Dejvison (Bruce Davison), Kim Darbi (Kim Darby)
Režija: Stjuart Hegman (Stuart Hagmann)

20.00… SMRT U VENECIJI (IT/FR, 1971)
Morte a Venezia
Uloge: Dirk Bogard (Dirk Bogarde), Romolo Vali (Romolo Valli)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

Nedelja, 8. novembar 2020.
17.30… POSLEDNjI TANGO U PARIZU (FR/IT, 1972)
Ultimo tango a Parigi
Uloge: Marlon Brando (Marlon Brando), Marija Šnajder (Maria Schneider)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

20.00… AMERIČKA NOĆ (FR/IT, 1973)
La nuit américaine
Uloge: Žaklin Bise (Jacqueline Bisset), Žan-Pjer Lod (Jean-Pierre Léaud)
Režija: Fransoa Trifo (François Truffaut)

Ponedeljak, 9. novembar 2020.
17.30… SALO (ITA/FRA 1975)
Salò o le 120 giornate di Sodoma
Uloge: Paolo Bonačeli (Paolo Bonacelli), Đorđo Kataldi (Giorgio Cataldi)
Režija: Pjer Paolo Pazolini (Pier Paolo Pasolini)

20.00… FANTOM SLOBODE (ŠPA/ITA 1974)
Le fantôme de la liberté
Uloge: Žan-Klod Briali (Jean-Claude Brialy), Adolfo Ćeli (Adolfo Celi)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

Utorak, 10. novembar 2020.
17.30… AMERIČKI GRAFITI (SAD, 1973)
American Graffiti
Uloge: Ričard Drajfus (Richard Dreyfuss), Ron Hauard (Ron Howard)
Režija: Džordž Lukas (George Lucas)

20.00… TRI KORAKA KROZ LUDILO (FRA/ITA 1968)
Histoires extraordinaires
Uloge: Brižit Bardo (Brigitte Bardot), Alen Delon (Alain Delon)
Režija: Frederiko Felini (Federico Fellini), Luj Mal (Louis Malle), Rože Vadim (Roger Vadim)

Sreda, 11. novembar 2020.
Nema najavljenih projekcija

Četvrtak, 12. novembar 2020.
Sećanje na… Nikolaj Gubenko
17.30… SIROČIĆI (SSR, 1976)
Podranki
Uloge: Juozas Budraitis (Jouozas Budraitis), Georgij Burkov (Georgiy Burkov)
Režija: Nikolaj Gubenko (Nikolay Gubenko)

Sećanje na… Ronald Harvud
20.00… PIJANISTA (FR/POLj/NEM/VB, 2002)
The Pianist
Scenario: Ronald Harvud (Ronald Harwood)
Uloge: Edrijen Brodi (Adrien Brody), Tomas Krečman (Thomas Kretschmann)
Režija: Roman Polanski (Roman Polanski)

Petak, 13. novembar 2020.
Po željama gledalaca
17.30… TAKSISTA (SAD 1976)
Taxi Driver
Uloge: Robert de Niro (Robert de Niro), Harvi Kajltel (Harvey Keitel)
Režija: Martin Skorseze (Martin Scorsese)

20.00… ISTREBLjIVAČ (SAD, 1982)
Blade Runner
Uloge: Harison Ford (Harrison Ford), Rutger Hauer (Rutger Hauer)
Režija: Ridli Skot (Ridley Scott)

Subota, 14. novembar 2020.
17.30… DRAGE ZVEZDE VELIKOG MEDVEDA (ITA, 1965)
Vaghe stelle dell’orsa… / Sandra
Uloge: Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale), Žan Sorel (Jean Sorel)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

20.00… ODISEJA U SVEMIRU 2001 (VB/SAD, 1968)
2001: A Space Odyssey
Uloge: Kir Djulej (Keir Dullea), Gari Lokvud (Gary Lockwood)
Režija: Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

Nedelja, 15. novembar 2020.
70-godišnjica premijere filma
17.30… SVE O EVI (SAD, 1950)
All About Eve
Uloge: Bet Dejvis (Bette Davis), En Bakster (Anne Baxter)
Režija: Džozef L. Mankievic (Joseph L. Mankiewicz)

20.00… SOLARIS (SSSR, 1972)
Solaris
Uloge: Donatas Banionis (Donatas Banionis), Natalija Bondarčuk (Natalya Bondarchuk)
Režija: Andrej Tarkovski (Andrei Tarkovsky)

Ponedeljak, 16. novembar 2020.
Sećanje na… Milan D. Špiček
17.30… LEPO VREME ZA MLAD GRAŠAK, PURIŠA (SR 2009)
dokumentarni film
Režija: Milan D. Špiček

Sećanje na… Mirčeta Vujičić
19.00… Cross Country (JUG 1969)
Uloge: Milena Dravić, Mirčeta Vujičić
Režija: Mladomir Puriša Đorđević

Utorak, 17. novembar 2020.
Sećanje na… Ronda Fleming
15.00… ZLATO U DžUNGLI (1951)
Crosswinds
Uloge: Džon Pejn (John Payne), Ronda Fleming (Rhonda Fleming)
Režija: Luis Er Foster (Lewis Režija: Foster)

17.30… KLEOPATRA (1953)
Serpent of the Nile
Uloge: Ronda Fleming (Rhonda Fleming), Vilijam Landigan (William Lundigan)
Režija: Vilijam Kasl (William Castle)

Sreda, 18. novembar 2020.
Festival snimatelja slika u pokretu
17.00… ASIMETRIJA (SRB/SLO/ITA 2019)
Režija: Maša Nešković
Direktor fotografije: Đorđe Arambašić

19.00… EKIPA (SRB 2019)
Režija: Marko Sopić
Direktor fotografije: Dimitrija Joković Džima

Četvrtak, 19. novembar 2020.
17.00… IME NARODA (SRB 2020)
Režija: Darko Bajić
Direktor fotografije: Zoran Jovanović Žofra

19.00… MOJ JUTARNjI SMEH (SRB 2019)
Režija: Marko Đorđević
Direktor fotografije: Stefan Milosavljević

Petak, 20. novembar 2020.
17.00… OTAC (SRB/FRA/NEM/SLO/HR/BIH 2020)
Režija: Srdan Golubović
Direktor fotografije: Aleksandar Ilić

19.00… PROLEĆE NA POSLEDNjEM JEZERU (SRB 2020)
Režija: Filip Čolović
Direktor fotografije: Gojko Despotović

Subota, 21. novembar 2020.
17.00… SUTRA JE JOŠ UVEK JULI (SAD 2020)
Režija: Dejan Vlaisavljević Nikt
Direktor fotografije: Predrag Bambić

19.00… VOJNA AKADEMIJA 5 (SRB 2019)
Režija: Dejan Zečević
Direktor fotografije: Zoran Petrović, Nebojša Bašić

* Ulaz na Festival snimatelja slika u pokretu je slobodan, maksimalno 30 posetilaca, uz poštovanje svih mera borbe protiv Covid 19

Nedelja, 22. novembar 2020.
Sećanje na… Karel Fiala
15.00… REVOLVERAŠ IZ ARIZONE (CS, 1964)
Limonádový Joe
Uloge: Karel Fiala (Karel Fiala), Rudolf Dejl (Rudolf Deyl)
Režija: Oldrih Lipski (Oldrich Lipský)

Sećanje na… Žana Valeri
17.30… SLASTI SUBOTNjE VEČERI (IT 1960)
I piaceri del sabato notte
Uloge: Žana Valeri (Jeanne Valérie), Andreina Panjani (Andreina Pagnani)
Režija: Danijele D’anza (Daniele D’Anza)

Ponedeljak, 23. novembar 2020.
Velikani svetskog filma: Majk Ćimino, Džon Milijus, Terens Malik
15.00… DILINDžER (SAD 1973)
Dillinger
Uloge: Ričard Drajfus (Richard Dreyfuss), Voren Outs (Warren Oates)
Režija: Džon Milijus (John Milius)

17.30… SUROVA ZEMLjA (SAD, 1973)
Badlands
Uloge: Martin Šin (Martin Sheen), Sisi Spejsek (Sissy Spacek)
Režija: Terens Malik (Terence Malick)

Utorak, 24. novembar 2020.
15.00… KALIBAR 20 ZA SPECIJALISTU (SAD, 1974)
Thunderbolt and Lightfoot
Uloge: Klint Istvud (Clint Eastwood), Džef Bridžis (Jeff Bridges)
Režija: Majkl Ćimino (Michael Cimino)

Sreda, 25. novembar 2020.
15.30… BOŽANSTVENI DANI (SAD, 1978)
Days of Heaven
Uloge: Ričard Gir (Richard Gere), Sem Šepard (Sam Shepard)
Režija: Terens Malik (Terrence Malick)

Četvrtak, 26. novembar 2020.
15.00… SICILIJANAC (SAD, 1987)
The Sicilian
Uloge: Kristofer Lamber (Christopher Lambert), Terens Stemp (Terence Stamp)
Režija: Majkl Ćimino (Michael Cimino)

Petak, 27. novembar 2020.
15.00… DAN VELIKIH VALOVA (SAD, 1978)
Big Wednesday
Uloge: Džan-Majkl Vinsent (Jan-Michael Vincent), Geri Bjusi (Gary Busey)
Režija: Džon Milijus (John Milius)

Subota, 28. novembar 2020.
26. Festival autorskog filma
Program će biti objavljen uskoro.

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.