Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za mart 2021.
Kinoteka - mart 2021: Ko se boji Virdžinije Vulf
Kinoteka - mart 2021: Ko se boji Virdžinije Vulf

Kinoteka – repertoari za mart 2021.

Pogledajte šta nudi Jugoslovenska kinoteka tokom marta 2021. godine u salama u Uzun Mirkovoj i Kosovskoj, pored redovnih ciklusa.

Na programu ovog meseca: „Bernardo Bertoluči – 80 godina od rođenja“, „Frankofonija“, „Beogradski irski festival“, „Sećanja“, „Nemi dan“, „Po željama gledalaca“, „Moj izbor“ (Nevena Daković), „Elizabet Tejlor – 10 godina od smrti“, „Šok koridor“.

Kinoteka (sala „Dušan Makavejev“), Uzun Mirkova 1

Ponedeljak, 1. mart 2021.
Bernado Bertluči – 80 godina od rođenja
17.00… SANjARI (VB/FR/IT, 2003)
The Dreamers
Uloge: Majkl Pit (Michael Pitt), Luj Garel (Louis Garrel)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

19.00… STRATEGIJA PAUKA (ITA, 1970)
Strategia del ragno
Uloge: Đulio Brođi (Giulio Brogi), Alida Vali (Alida Valli)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Utorak, 2. mart 2021.
17.00… STRATEGIJA PAUKA (ITA, 1970)
Strategia del ragno
Uloge: Đulio Brođi (Giulio Brogi), Alida Vali (Alida Valli)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

19.00… KONFORMISTA (ITA/FRA/SRN, 1970)
Il conformista
Uloge: Žan Luj Trentinjan (Jean Louis Trintignant), Stefanija Sandreli (Stefania Sandrelli)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Sreda, 3. mart 2021.
16.30… KONFORMISTA (ITA/FRA/SRN, 1970)
Il conformista
Uloge: Žan Luj Trentinjan (Jean Louis Trintignant), Stefanija Sandreli (Stefania Sandrelli)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

18.30… POSLEDNjI TANGO U PARIZU (FRA/ITA, 1972)
Ultimo tango a Parigi
Uloge: Marlon Brando (Marlon Brando), Marija Šnajder (Maria Schneider)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Četvrtak, 4. mart 2021.
16.30… POSLEDNjI TANGO U PARIZU (FRA/ITA, 1972)
Ultimo tango a Parigi
Uloge: Marlon Brando (Marlon Brando), Marija Šnajder (Maria Schneider)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

18.30… MESEC (ITA/SAD, 1979)
La luna
Uloge: Džil Klejberg (Jill Clayburgh), Metju Bari (Matthew Barry)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Petak, 5. mart 2021.
15.00… XX VEK I (ITA/FRA/SRN, 1976)
Novecento
Uloge: Robert de Niro (Robert De Niro), Žerar Depardje (Gerard Depardieu)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertollucci)

18.00… XX VEK II (ITA/FRA/SRN, 1976)
Novecento
Uloge: Robert de Niro (Robert De Niro), Žerar Depardje (Gerard Depardieu)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertollucci)

Subota, 6. mart 2021. / nedelja, 7. mart 2021.
Nema najavljenih projekcija

Ponedeljak, 8. mart 2021.
16.00… ČAJ U SAHARI (SAD/ITA, 1990)
The Sheltering Sky
Uloge: Debra Vinger (Debra Winger), Džon Malkovič (John Malkovich)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

18.30… MALI BUDA (ITA/FRA/LIH/VB, 1993)
Little Buddha
Uloge: Kijanu Rivs (Keanu Reeves), Kris Ajzak (Chris Isaak)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Utorak, 9. mart 2021.
16.30… MALI BUDA (ITA/FRA/LIH/VB, 1993)
Little Buddha
Uloge: Kijanu Rivs (Keanu Reeves), Kris Ajzak (Chris Isaak)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

19.00… UKRADENA LEPOTA (ITA/FRA/VBA, 1996)
Stealing Beauty
Uloge: Liv Tajler (Liv Tyler), Džeremi Ajrons (Jeremy Irons)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Sreda, 10. mart 2021.
17.00… UKRADENA LEPOTA (ITA/FRA/VBA, 1996)
Stealing Beauty
Uloge: Liv Tajler (Liv Tyler), Džeremi Ajrons (Jeremy Irons)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

19.00… SANjARI (VB/FR/IT, 2003)
The Dreamers
Uloge: Majkl Pit (Michael Pitt), Luj Garel (Louis Garrel)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Četvrtak, 11. mart 2021.
15.00… XX VEK I (ITA/FRA/SRN, 1976)
Novecento
Uloge: Robert de Niro (Robert De Niro), Žerar Depardje (Gerard Depardieu)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertollucci)

18.00… XX VEK II (ITA/FRA/SRN, 1976)
Novecento
Uloge: Robert de Niro (Robert De Niro), Žerar Depardje (Gerard Depardieu)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertollucci)

Petak, 12. mart 2021.
Frankofonija
17.00… NEVERNA ŽENA (ITA/FRA 1969)
La femme infidèle
Uloge: Stefan Odran (Stéphane Audran), Mišel Buke (Michel Bouquet)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

19.00… SEDAM SMRTNIH GREHOVA (ITA/FRA 1962)
Les sept péchés capitaux/La paresse
Uloge: Žan-Pjer Kasel (Jean-Pierre Cassel), Žan-Luj trentinjan (Jean-Louis Trintignant)
Režija: Žan-Lik Godar (Jean-Luc Goddard), Klod Šabrol (Claude Chabrol), Žak Demi (Jacques Demy), Eduard Molinaro (Édouard Molinaro), Rože Vadim (Roger Vadim), Filip de Broka (Philippe de Broca)

Subota, 13. mart 2021. / nedelja, 14. mart 2021.
Nema najavljenih projekcija

Ponedeljak, 15. mart 2021.
Beogradski irski festival
17.00… ZAČARANI ZIDOVI (IR 2019)
dokumentarni film
Režija: Ronan MekKloski (Ronan McCloskey)

18.45… MORSKA GROZNICA (IR 2019)
Sea Fever
Uloge: Dugrej Skot (Dougray Scott), Olven Furere (Olwen Fouéré)
Režija: Nesa Hardiman (Neasa Hardiman)

Utorak, 16. mart 2021.
17.00… OVO NIJE DISKO
dokumenarni film
Režija: Majls O’Rajli (Myles O’Reilly)

18.45… ŠEJMUS HINI I MUZIKA ONOGA ŠTO SE DOGAĐA (2019)
Seamus Heaney and the music of what happens
dokumentarni film
Režija: Adam Lou (Adam Low)

Sreda, 17. mart 2021. – nedelja, 21. mart 2021.
Nema najavljenih projekcija

Ponedeljak, 22. mart 2021.
Frankofonija
17.00… NAJSTARIJI FERŠO (FR/IT, 1963)
L’aîné des Ferchaux
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Stefanija Sandreli (Stefania Sandrelli)
Režija: Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

19.00… PREZIR (FRA/ITA 1963)
Le mépris
Uloge: Brižit Bardo (Brigitte Bardot), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
Režija: Žan- Lik Godar (Jean-Luc Goddard)

Utorak, 23. mart 2021.
17.00… PREZIR (FRA/ITA 1963)
Le mépris
Uloge: Brižit Bardo (Brigitte Bardot), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
Režija: Žan- Lik Godar (Jean-Luc Goddard)

19.00… ČOVEK KOJI JE VOLEO ŽENE (FRA, 1977)
L’homme qui aimait les femmes
Uloge: Šarl Dener (Charles Denner), Brižit Fosi (Brigitte Fossey)
Režija: Fansoa Trifo (François Truffaut)

Sreda, 24. mart 2021.
16.30… ČOVEK KOJI JE VOLEO ŽENE (FRA, 1977)
L’homme qui aimait les femmes
Uloge: Šarl Dener (Charles Denner), Brižit Fosi (Brigitte Fossey)
Režija: Fansoa Trifo (François Truffaut)

19.00… LIFT ZA GUBILIŠTE (FR, 1958)
Ascenseur pour l’échafaud
Uloge: Žana Moro (Jeanne Moreau), Moris Rone (Maurice Ronet)
Režija: Luj Mal (Louis Malle)

Četvrtak, 25. mart 2021.
17.00… LIFT ZA GUBILIŠTE (FR, 1958)
Ascenseur pour l’échafaud
Uloge: Žana Moro (Jeanne Moreau), Moris Rone (Maurice Ronet)
Režija: Luj Mal (Louis Malle)

19.00… NEVERNA ŽENA (ITA/FRA 1969)
La femme infidèle
Uloge: Stefan Odran (Stéphane Audran), Mišel Buke (Michel Bouquet)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

Petak, 26. mart 2021.
16.30… MALE LISICE (SAD 1941)
The Little Foxes
Uloge: Bet Dejvis (Bette Davis), Herbert Maršal (Herbert Marshall)
Režija: Vilijam Vajler (William Wyler)

18.30… ROMEO I JULIJA (VB/ITA 1968)
Romeo and Juliet
Uloge: Leonard Viting (Leonard Whiting), Olivija Hasi (Olivia Hussey)
Režija: Franko Zefireli (Franco Zeffirelli)

Subota, 27. mart 2021.
16.30… ROMEO I JULIJA (VB/ITA 1968) 138′
Romeo and Juliet
Uloge: Leonard Viting (Leonard Whiting), Olivija Hasi (Olivia Hussey)
Režija: Franko Zefireli (Franco Zeffirelli)

19.00… NORA KUĆA LUTAKA (VB/FRA 1973)
A Doll’s House
Uloge: Džejn Fonda (Jane Fonda), Edvard Foks (Edward Fox)
Režija: Džozef Lozi (Joseph Losey)

Nedelja, 28. mart 2021.
17.00… NORA KUĆA LUTAKA (VB/FRA 1973)
A Doll’s House
Uloge: Džejn Fonda (Jane Fonda), Edvard Foks (Edward Fox)
Režija: Džozef Lozi (Joseph Losey)

19.00… GOSPOĐICA JULIJA (ŠVE 1951)
Fröken Julie
Uloge: Anita Bjork (Anita Björk), Ulf Palme (Ulf Palme)
Režija: Alf Sjoberg (Alf Sjöberg)

Ponedeljak, 29. mart 2021.
17.00… GOSPOĐICA JULIJA (ŠVE 1951)
Fröken Julie
Uloge: Anita Bjork (Anita Björk), Ulf Palme (Ulf Palme)
Režija: Alf Sjoberg (Alf Sjöberg)

19.00… SMRT U VENECIJI (IT/FR, 1971)
Morte a Venezia
Uloge: Dirk Bogard (Dirk Bogarde), Romolo Vali (Romolo Valli)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

Utorak, 30. mart 2021.
17.00… SMRT U VENECIJI (IT/FR, 1971)
Morte a Venezia
Uloge: Dirk Bogard (Dirk Bogarde), Romolo Vali (Romolo Valli)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

19.00… SIRANO (FRA 1990)
Cyrano de Bergerac
Uloge: Žerar Depardje (Gerard Depardieu), An Broše (Anne Brochet)
Režija: Žan Pol Rapno (Jean-Paul Rappeneau)

Sreda,31. mart 2021.
17.00… SIRANO (FRA 1990)
Cyrano de Bergerac
Uloge: Žerar Depardje (Gerard Depardieu), An Broše (Anne Brochet)
Režija: Žan Pol Rapno (Jean-Paul Rappeneau)

19.00… MALE LISICE (SAD 1941)
The Little Foxes
Uloge: Bet Dejvis (Bette Davis), Herbert Maršal (Herbert Marshall)
Režija: Vilijam Vajler (William Wyler)

Muzej kinoteke (sala „Dinko Tucaković“), Kosovska 11

Ponedeljak, 1. mart 2021.
Sećanje na… Rialda Kadrić
16.30… LUDE GODINE (JUG, 1977)
Uloge: Rialda Kadrić, Vladimir Petrović
Režija: Zoran Čalić

Sećanje na… Kristofer Plamer
18.00… MOJE PESME, MOJI SNOVI (SAD 1965)
The Sound of Music
Uloge: Džuli Endrujs (Julie Andrews), Kristofer Plamer (Christopher Plummer)
Režija: Robert Vajz (Robert Wise)

Utorak, 2. mart 2021.
Sećanje na… Goran Daničić
16.30… MALA NOĆNA MUZIKA (SRJ, 2002)
Uloge: Gordan Kičić, Goran Daničić
Režija: Dejan Zečvić

Sećanje na… Kristofer Plamer
18.30… TAJNI KOMPANjON (KAN 1978)
The Silent Partner
Uloge: Eliot Guld (Elliott Gould), Kristofer Plamer (Christopher Plummer)
Režija: Daril Djuk (Daryl Duke)

Sreda, 3. mart 2021.
Nemi dan
17.00, 18.30… KABINET DOKTORA KALIGARIJA
Das Cabinet des Dr. Caligari
Uloge: Verner Kraus (Werner Krauss), Konrad Vajd (Conrad Veidt)
Režija: Robert Vine (Robert Wiene)

Četvrtak, 4. mart 2021.
Sećanje na… Aleksandr Gordon
16.30… BUNTOVNIK IZ SIBIRA (SSSR 1968)
Sergey Lazo/Sergeй Lazo
Uloge: Regimantas Adomaitis (Regimantas Adomaitis), Jurij Dubrovin (Yurij Dubrovin)
Režija: Aleksandr Gordon (Aleksandr Gordon)

Sećanje na… Kristofer Plamer
18.30… VATERLO (ITA/SSSR, 1970)
Waterloo
Uloge: Rod Stajger (Rod Steiger), Kristofer Plamer (Christopher Plummer)
Režija: Sergej Bondarčuk (Sergei Bondarchuk)

Petak, 5. mart 2021.
Po željama gledalaca
17.00… HLEB I ČOKOLADA (ITA 1974)
Pane e cioccolata
Uloge: Nino Manfredi (Nino Manfredi), Ana Karina (Anna Karina)
Režija: Franko Brusati (Franco Brusati)

19.00… GORI, MOJA GOSPOĐICE (ČSSR, 1967)
Hoří, má panenko
Uloge: Jan Vostrčil (Jan Vostrcil), Jozef Sebanek (Josef Sebanek)
Režija: Miloš Forman (Milos Forman)

Subota, 6. mart 2021. / nedelja, 7. mart 2021.
Nema najavljenih projekcija

Ponedeljak, 8. mart 2021.
Sećanje na… Gunel Lindblom
17.00… DEVIČANSKI IZVOR (ŠVE 1960)
Jungfrukällan
Uloge: Maks Fon Sidou (Max von Sydow), Gunel Lindblom (Gunnel Lindblom)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

Sećanje na… Džon Le Kare
18.30… RUSKA KUĆA (SAD 1990)
The Russia House
Uloge: Šon Koneri (Sean Connery), Mišel Fajfer (Michelle Pfeiffer)
ad. Džon le Kare (John le Carre)
Režija: Fred Šepisi (Fred Schepisi)

Utorak, 9. mart 2021.
Sećanje na… Siseli Tajson
17.00… PASJI ŽIVOT / PAS TRAGAČ – SAUNDER (SAD, 1972)
Sounder
Uloge: Siseli Tajson (Cicely Tyson), Pol Vinfild (Paul Winfield)
Režija: Martin Rit (Martin Ritt)

Sećanje na… Hal Holbruk
19.00… SUDIJA VAN ZAKONA (SAD 1983)
The Star Chamber
Uloge: Hal Holbruk (Hal Holbrook), Majkl Daglas (Michael Douglas)
Režija: Piter Hiams (Peter Hyams)

Sreda, 10. mart 2021.
Moj izbor: Nevena Daković
17.00… PEPE LE MOKO (FRA 1937)
Pépé le Moko
Uloge: Žan Gaben (Jean Gabin), Gabrijel Gabrio (Gabriel Gabrio)
Režija: Žilijen Divivije (Julien Duvivier)

19.00… KAKO JE BILA ZELENA MOJA DOLINA (SAD, 1941)
How Green was my Valley
Uloge: Volter Pidžon (Walter Pidgeon), Morin O’Xapa (Maureen O’Hara)
Režija: Džon Ford (John Ford)

Četvrtak, 11. mart 2021.
17.00… SAMO LjUDI (JUG 1957)
Uloge: Tamara Miletić, Milorad Margetić
Režija: Branko Bauer

19.00… DA ZORA NE SVANE (SAD 1941)
Hold Back the Dawn
Uloge: Šarl Boaje (Charles Boyer), Olivija De Hevilend (Olivia de Havillend)
Režija: Mičel Lajzn (Mitchel Leisen)

Petak, 12. mart 2021.
17.00… POSLEDNjA BIOSKOPSKA PREDSTAVA (SAD 1971)
The Last Picture Show
Uloge: Timoti Botoms (Timothy Bottoms), Džef Bridžis (Jeff Bridges)
Režija: Piter Bogdanovič (Peter Bogdanovich)

18.30… POSLEDNjI METRO (FRA, 1980)
Le dernier métro
Uloge: Katrin Denev (Catherine Deneuve), Žerar Depardje (Gerard Depardieu)
Režija: Fransoa Trifo (François Truffaut)

Subota, 13. mart 2021. / nedelja, 14. mart 2021.
Nema najavljenih projekcija

Ponedeljak, 15. mart 2021.
Sećanje na… Jonas Gricius
17.00… NIKO NIJE HTEO DA UMRE (SU, 1966)
Nikto ne hotel umirat/ Niekas nenorejo mirti
Uloge: Regimantas Adomaitis (Regimantas Adomaitis) Vija Artmane(Vija Artmane)
f. Jonas Gricius (Jonas Gricius)
Režija: Vitautas Žalkevičijus (Vytautas Žalakevičius)

19.00… PRE MILION GODINA (SAD/VB, 1966)
One Million Years B.C.
Uloge: Rakel Velč (Raquel Welch), Džon Ričardson (John Richardson)
Režija: Don Čejfi (Don Chaffey)

Utorak, 16. mart 2021.
Bernado Bertluči: 80 godina od rođenja
17.00… STRATEGIJA PAUKA (ITA, 1970)
Strategia del ragno
Uloge: Đulio Brođi (Giulio Brogi), Alida Vali (Alida Valli)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

19.00… KONFORMISTA (ITA/FRA/SRN, 1970)
Il conformista
Uloge: Žan Luj Trentinjan (Jean Louis Trintignant), Stefanija Sandreli (Stefania Sandrelli)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Sreda, 17. mart 2021. – nedelja, 21. mart 2021.
Nema najavljenih projekcija

Ponedeljak, 22. mart 2021.
Sećanje na… Antonio Sabato
17.00… 4 MINUTA ZA 4 MILIJARDE (ITA 1976)
4 Minuti Per 4 Miliardi
Uloge: Antonio Sabato (Antonio Sabato), Džon Ričardson (John Richardson)
Režija: Đani Siragusa (Gianni Siraguza)

Sećanje na… Klod Boling
19.00… NEZNANAC KOJI NAS PRATI (FRA/ITA 1977)
Les Passagers
Uloge: Žan-Luj Trentinjan (Jean-Louis Trintignant), Mirej Dark (Mireille Darc)
Muz: Klod Boling (Claude Bolling)
Režija: Serž Leroj (Serge Leroy)

Utorak, 23. mart 2021.
Elizabet Tejlor – 10 godina od smrti (1932-2011)
17.00… MAČKA NA USIJANOM LIMENOM KROVU (SAD, 1958)
Cat on a Hot Tin Roof
Uloge: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Pol Njumen (Paul Newman)
Režija: Ričard Bruks (Richard Brooks)

19.00… BATERFILD 8 (SAD, 1960)
Butterfield 8
Uloge: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Edi Fišer (Eddie Fisher)
Režija: Danijel Men (Daniel Mann)

Sreda, 24. mart 2021.
16.30… UKROĆENA GOROPAD (IT/SAD, 1967)
The Taming of the Shrew
Uloge: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Ričard Barton (Richard Burton)
Režija: Franko Zefireli (Franco Zefirelli)

18.30… KO SE BOJI VIRDžINIJE VULF (SAD, 1966)
Who’s Affraid of Virginia Wolf
Uloge: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Ričard Barton (Richard Burton)
Režija: Majk Nikols (Mike Nichols)

Četvrtak, 25. mart 2021.
16.30… KOMEDIJAŠI (FRA/BER/SAD 1967)
The Comedians
Uloge: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Ričard Barton (Richard Burton)
Režija: Piter Glenvil (Peter Glenville)

19.00… TAJNA CEREMONIJA (VB 1968)
Secret Ceremony
Uloge: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Mia Farou (Mia Farrow)
Režija: Džozef Louzi (Joseph Losey)

Petak, 26. mart 2021.
17.00… HAMERSMIT JE POBEGAO (SAD 1972)
Hammersmith Is Out
Uloge: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Ričard Barton (Richard Burton)
Režija: Piter Justinov (Peter Ustinov)

19.00… NAPRSLO OGLEDALO (VB 1980)
The Mirror Crack’d
Uloge: Endžela Lensberi (Angela Lansbury), Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor)
Režija: Gaj Hamilton (Guy Hamilton)

Subota, 27. mart 2021.
Sećanje na… Volter Bernstin
16.30… ZAVERENICI (SAD 1969)
The Molly Maguires
Uloge: Ričard Heris (Richard Harris), Šon Koneri (Sean Connery)
Sc: Voler Bernstin
Režija: Martin Rit (Martin Ritt)

Sećanje na… Tanja Roberts
19.00… GOSPODAR ZVERI (SAD/SRN 1982)
The Beastmaster
Uloge: Mark Singer (Marc Singer), Tanja Roberts (Tanya Roberts)
Režija: Don Koskareli (Don Coscarelli)

Nedelja, 28. mart 2021.
Sećanje na… Ildiko Peči
17.00… ĐAVO BIJE SVOJU ŽENU (MAĐ 1977)
Veri az Ordog a Feleseget
Uloge: Erži Pastor (Erzsi Pasztor), Ildiko Peči (Ildiko Pecsi)
Režija: Ferenc Andraš (Ferenc Andras)

Sećanje na… Loris Ličman
19.00… POSLEDNjA BIOSKOPSKA PREDSTAVA (SAD 1971)
The Last Picture Show
Uloge: Timoti Botoms (Timothy Bottoms), Loris Ličman (Cloris Leachman)
Režija: Piter Bogdanovič (Peter Bogdanovich)

Ponedeljak, 29. mart 2021.
Šok koridor predstavlja: 90 godina Princa tame na filmskom platnu
17.00… DRAKULINA KUĆA
House of Dracula (SAD, 1945)
Uloge: Lon Čejni (Lon Chaney), Džon Karadin (John Carradine)
Režija: Erl Kenton (Erle C. Kenton)

19.00… DRAKULA (SAD, 1931)
Dracula
Uloge: Bela Lugoši (Bela Lugosi), Helen Čandler (Helen Chandler)
Režija: Tod Brauning (Tod Browning)

Utorak, 30. mart 2021.
17.00… DRAKULA (VB, 1958)
Dracula
Uloge: Piter Kušing (Peter Cushing), Kristofer Li (Christopher Lee)
Režija: Terens Fišer (Terence Fisher)

Sećanje na… Barbara Šeli
19.00… DRAKULA: PRINC TAME (VB, 1966)
Dracula: Prince of Darkness
Uloge: Kristofer Li (Christopher Lee), Barbara Šeli (Barbara Shelley)
Režija: Terens Fišer (Terence Fisher)

Sreda, 31. mart 2021.
17.00… ABOT I KOSTELO TRAŽE FRANKENŠTAJNA (SAD, 1948)
Bud Abbott Lou Costello Meet Frankenstein
Uloge: Bad Abot (Bud Abbott), Bela Lugoši (Bela Lugosi)
Režija: Čarls Barton (Charles Barton)

18.30… DRAKULA (SAD, 1992)
Dracula
Uloge: Gari Oldman (Gary Oldman), Vinona Rajder (Winona Ryder)
Režija: Fransis Ford Kopola (Francis Ford Coppola)

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.