Naslovna » Izlasci » Pozorište » Pozorišni repertoari » Pozorišni repertoari – maj 2022.
Pozorišni repertoari - maj 2022: Madlenianum - Pluća (foto: Zoran Škrbić)
Pozorišni repertoari - maj 2022: Madlenianum - Pluća (foto: Zoran Škrbić)

Pozorišni repertoari – maj 2022.

Ovo su pozorišni repertoari za maj 2022. godine. Ovog meseca pripremljeno je nekoliko premijera, a tu su i jubileji i gostujuće predstave.

Pojedine predstave i događaje koji su vezani za pozorište opširnije smo predstavili na OVOM LINKU.

Pozorišni repertoari – maj 2022.
(kliknite na naziv pozorišta)

Opera i teatar Madlenianum
Scena „Studio“
Bitef teatar
Zvezdara teatar
MP „Duško Radović“
Narodno pozorište
OP Dadov
Pan teatar
Pozorište „Boško Buha“
Pozorište lutaka „Pinokio“
Pozorište na Terazijama
Scena „Stamenković“
Teatar „Levo“
Teatar Vuk
DKSG
MTS dvorana (ex Dvorana Doma sindikata)
Dom omladine Beograda
UK „Stari grad“ (Parobrod)
Akademija 28
KPGT
Le Studio
Studentski kulturni centar
Reflektor teatar
DKCB
CZKD
Radionica integracije
KC Čukarica
Centar za kulturu i obrazovanje Rakovica
Kuća kralja Petra I
Stand up komedija
Puls teatar, Lazarevac
Kuća Đure Jakšića
Dorćolsko narodno pozorište
Teatar na Brdu
KC Magacin
Centar za kulturu Lazarevac
SKC Obrenovac
Atelje 212
BDP
JDP
Teatrijum
Pozorištance Puž
Pozorište „Slavija“
Voždovački centar „Šumice“
Jevrejski kulturni centar
********************************************

DAH teatar

Studentski park
Nedelja, 29. maj (21.00) Drveće pleše
Plesno-pozorišna predstava na otvorenom koja se bavi važnošću očuvanja drveća

Opera i teatar Madlenianum

Glavna 32, tel. 011/316 27 97, blagajna@madlenianum.rs
Muzej Zepter, Knez Mihailova 42, tel. 011/21 80 400; 011/33 00 111, biletarnica@madlenianum.rs

Opera i teatar Madlenianum - maj 2022.

 

Scena „Studio“

Kneginje Zorke 11b, 063/7794-441
Nema najavljenih predstava.

Bitef teatar

Skver Mire Trailović 1, 3236-234
Subota, 7. maj (20.00) Duel – Cirkobalkana
Utorak, 10. maj (19.00) Adresa svemir – nekoliko poruka
Četvrtak, 12. maj (20.00) Lepa Brena prodžekt
Subota, 14. maj (20.00) Kretanje
Ponedeljak, 16. maj (20.00) Mogućnost zabavljanja kod ptica
Nedelja, 29. maj (20.00) Sveta Prada – premijera
Utorak, 31. maj (20.00) Sveta Prada
Sreda, 1. jun (20.00) Sveta Prada 

Zvezdara teatar

Milana Rakića 38, 2419-664, 2414-527
Scena Danilo Bata Stojković
Utorak, 10. maj (19.30) Hipnoza jedne ljubavi
Sreda, 11. maj (19.30) Klaustrofobična komedija
Četvrtak, 12. maj (19.30) Sportsko srce
Subota, 14. maj (19.30) Tre sorele
Nedelja, 15. maj (19.30) Tre sorele
Sreda, 18. maj (19.30) Bajka o pozorištu
Četvrtak, 19. maj (19.30) Berači snova
Petak, 20. maj (19.30) Sportsko srce
Subota, 21. maj (19.30) Rambo Amadeus: Veče glomazne poezije
Nedelja, 22. maj (19.30) Pasivno pušenje
Ponedeljak, 23. maj (19.30) Hipnoza jedne ljubavi
Utorak, 24. maj (19.30) Ljubav u Savamali
Četvrtak, 26. maj (19.30) Klaustrofobična komedija
Petak, 27. maj (19.30) Osama – Kasaba u Njujorku
Subota, 28. maj (19.30) Osama – Kasaba u Njujorku
Ponedeljak, 30. maj (19.30) Bajka o pozorištu
Utorak, 31. maj (19.30) Tre sorele

Nova scena
Nedelja, 8. maj (20.00) Voz
Utorak, 10. maj (20.00) Knjiga o Milutinu
Sreda, 11. maj (20.00) Knjiga o Milutinu
Nedelja, 15. maj (20.00) Arlekin je mrtav – DAMU, Prag – gostovanje, FIST
Ponedeljak, 16. maj (20.00) Voz
Subota, 21. maj (20.00) Generalna proba samoubistva
Ponedeljak, 23. maj (20.00) Knjiga o Milutinu
Utorak, 24. maj (20.00) Knjiga o Milutinu
Nedelja, 29. maj (20.00) Voz
Ponedeljak, 30. maj (20.00) Knjiga o Milutinu 

Malo pozorište “Duško Radović”

Aberdareva 1, Tašmajdan; 7858-439, 7858-440
www.malopozoriste.co.rs
Scena za decu
Subota, 7. maj (17.00) Knjiga lutanja
Nedelja, 8. maj (12.00) Sudbina jednog Čarlija
Subota, 21. maj (17.00) Knjiga lutanja
Nedelja, 22. maj (12.00) Kameni cvet
Subota, 28. maj (17.00) Snežna kraljica – pretpremijera
Nedelja, 29. maj (12.00) Snežna kraljica
Nedelja, 29. maj (20.00) Snežna kraljica – premijera

Večernja / tinejdž scena
Utorak, 10. maj (20.00) Romeo i Julija
Sreda, 18. maj (20.00) San letnje noći

Narodno pozorište u Beogradu

Francuska 3, 2620-946
Velika scena
Sreda, 4. maj (19.00) Karmen
Četvrtak, 5. maj (19.30) Alisa
Petak, 6. maj (20.30) Balkanski špijun
Subota, 7. maj (19.30) Manon Lesko
Nedelja, 8. maj (12.00) Dodela nagrade „Žanka Stokić“
Nedelja, 8. maj (19.30) Derviš i smrt
Utorak, 10. maj (19.30) Don Kihot
Petak, 13. maj (19.30) Godine vrana
Subota, 14. maj (19.00) Figarova ženidba
Nedelja, 15. maj (19.30) Nora – lutkina kuća
Ponedeljak, 16. maj (19.30) Godine vrana
Utorak, 17. maj (19.30) Vuci i ovce
Sreda, 18. maj (18.00) Dodela nagrade „Dositej Obradović“
Četvrtak, 19. maj (19.30) Ko to tamo peva
Petak, 20. maj (19.30) Velika drama
Subota, 21. maj (19.30) Travijata
Nedelja, 22. maj (19.30) Ivanov
Ponedeljak, 30. maj (19.30) Rat i mir – premijera
Utorak, 31. maj (19.30) Rat i mir

pozorišta - dub logo

Scena „Raša Plaović“
Sreda, 4. maj (20.30) Uspavanka za Aleksiju Rajčić
Četvrtak, 5. maj (20.30) Uspavanka za Aleksiju Rajčić
Subota, 7. maj (20.30) Iranska konferencija
Nedelja, 8. maj (20.30) Ženski orkestar
Sreda, 11. maj (20.30) Iranska konferencija
Četvrtak, 12. maj (20.30) Vlast
Petak, 13. maj (20.30) Bela kafa
Subota, 14. maj (20.30) Orlando
Nedelja, 15. maj (20.30) Iluzijæ
Ponedeljak, 16. maj (20.30) Lepotice Linejna – NP Timočke krajine „Z. Radmilović“
Utorak, 17. maj (20.30) Vlast
Četvrtak, 19. maj (20.30) Pelikan
Petak, 20. maj (20.30) Uspavanka za Aleksiju Rajčić
Subota, 21. maj (20.30) Carstvo mraka
Nedelja, 22. maj (20.30) Pelikan
Ponedeljak, 23. maj (20.30) Zli dusi
Utorak, 24. maj (20.30) Nenapisana pisma
Sreda, 25. maj (20.30) Balkanski špijun
Četvrtak, 26. maj (20.30) Vlast
Petak, 27. maj (20.30) Hasanaginica
Subota, 28. maj (20.30) Uspavanka za Aleksiju Rajčić
Nedelja, 29. maj (20.30) Mali bračni zločini
Utorak, 31. maj (20.30) Carstvo mraka

Omladinsko pozorište Dadov

Desanke Maksimović 6/1, 3243-643
Nema najavljenih predstava – pozorište se renovira.
Predstave se igraju u DKSG.

Pan teatar

Bulevar kralja Aleksandra 298, 2418-524
Scena za decu
Subota, 7. maj (12.00) Pinokio
Subota, 7. maj (17.00) Crveni nosić
Nedelja, 8. maj (17.00) Aska i vuk
Subota, 14. maj (17.00) Carevo novo odelo
Nedelja, 15. maj (17.00) Crvenkapa
Subota, 21. maj (17.00) Bajka o mudrom prasetu
Nedelja, 22. maj (12.00) Ivica i Marica i Mek Bakica
Nedelja, 22. maj (17.00) Pepeljuga
Subota, 28. maj (17.00) Alisa u zemlji Oza
Nedelja, 29. maj (12.00) Snežana u zemlji patuljaka
Nedelja, 29. maj (17.00) Mnogo brige ni oko čega

Pozorište “Boško Buha”

Trg Republike 3, 2632-855; u toku je renoviranje!
Brojevi telefona u UK „Vuk“: 2441-187 i 064/8242-250

Scena za decu
Subota, 7. maj (12.00) Pepeljuga
Nedelja, 8. maj (12.00) Mačor u čizmama
Sreda, 11. maj (12.00) Pepeljuga
Petak, 13. maj (12.00) Snežana i sedam patuljaka
Nedelja, 15. maj (17.00) Pitam se, pitam, koliko sam bitan
Ponedeljak, 16. maj (11.00) Pitam se, pitam, koliko sam bitan
Utorak, 17. maj (12.00) Čardak ni na nebu ni na zemlji
Sreda, 18. maj (11.00) Zvezdarski vitez
Četvrtak, 19. maj (11.00) Zvezdarski vitez
Petak, 20. maj (12.00) Mačor u čizmama
Subota, 21. maj (12.00) Mačor u čizmama
Nedelja, 22. maj (17.00) Zvezdarski vitez
Nedelja, 29. maj (12.00) Hajdi

Večernja scena
Četvrtak, 5. maj (20.00) Pošteni provalnik
Subota, 7. maj (20.00) 39 stepenika
Ponedeljak, 16. maj (20.00) Krčmarica Mirandolina
Nedelja, 29. maj (19.30) Gospođa ministarka
Ponedeljak, 30. maj (20.00) Bokeški D mol 

Pozorište lutaka “Pinokio”

Bulevar Mihajla Pupina 66 / Goce Delčeva 1, Novi Beograd; 2691-715
Subota, 7. maj (12.00) Karijus i Baktus
Subota, 7. maj (17.00) Šešir pun boja
Nedelja, 8. maj (12.00) Vuk i sedam jarića
Nedelja, 8. maj (17.00) Bajka o začaranoj lepotici
Subota, 14. maj (12.00) Zooteka
Subota, 14. maj (17.00) Rečna sirena
Nedelja, 15. maj (12.00) Tri praseta
Nedelja, 15. maj (17.00) Knjiga o džungli
Subota, 21. maj (12.00) Čudna šuma
Subota, 21. maj (17.00) Pepeljuga
Nedelja, 22. maj (12.00) Ivica i Marica
Nedelja, 22. maj (17.00) Bela griva
Nedelja, 29. maj (12.00) Alisa u zemlji čuda
Nedelja, 29. maj (17.00) Dogodilo se u Lutkovu 

Pozorište na Terazijama

Trg Nikole Pašića 3 i Terazije 29; 3229-943
Četvrtak, 5. maj (19.30) Cigani lete u nebo
Petak, 6. maj (19.30) Flashdance
Subota, 7. maj (19.30) Flashdance
Nedelja, 8. maj (19.30) Mamma Mia!
Četvrtak, 12. maj (19.30) Sa druge strane jastuka
Petak, 13. maj (19.30) Sa druge strane jastuka
Subota, 14. maj (19.30) Neki to vole vruće
Nedelja, 15. maj (19.30) Flashdance
Četvrtak, 19. maj (19.30) Brodvejske vragolije
Petak, 20. maj (19.30) Mamma Mia!
Utorak, 24. maj (19.30) Fantom iz opere
Sreda, 25. maj (19.30) Fantom iz opere
Četvrtak, 26. maj (19.30) Čikago
Nedelja, 29. maj (19.30) Zona Zamfirova
Utorak, 31. maj (19.30) Flashdance 

Scena “Stamenković”

UK “Palilula” / Centar za kulturu „Vlada Divljan“, Mitropolita Petra 8; 2764-526 i 2753-586
Večernja scena
Četvrtak, 26. maj (20.00) Bitanga u boji
Ponedeljak, 30. maj (20.00) Tuđe slađe

Teatar “Levo”

Resavska 11; 064/2371-417
Subota, 7. maj (20.30) #samosedesilo – premijera
Nedelja, 15. maj (20.30) Orkestar – javna proba
Petak, 20. maj (20.30) Misuri
Ponedeljak, 23. maj (20.30) Čovek, zver i vrlina
Petak, 27. maj (20.30) Rastibuđilizovane Klejbezable
Subota, 28. maj (20.30) Lari Tompson

Teatar Vuk

Bulevar kralja Aleksandra 77а, 2424-860
Scena „Kult“
Sreda, 11. maj (20.00) Ukalupljivanje
Četvrtak, 12. maj (20.00) Ne oklevaj – improvizuj
Ponedeljak, 16. maj (20.00) Ja sam Akiko
Utorak, 17. maj (20.00) Balon
Subota, 21. maj (20.00) Zlostavljanje
Nedelja, 22. maj (20.00) Večito u ofsajdu
Ponedeljak, 30. maj (20.00) Kiseonik – gostovanje

Scena „Aleksandar Popović“
Petak, 13. maj (20.00) Sećanje vode
Utorak, 31. maj (20.00) Femkanje 

Dom kulture „Studentski grad“

Bulevar Zorana Đinđića 179, 2691-442
Subota, 7. maj (17.00) Bajke za decu i odrasle – Dadov
Subota, 7. maj (20.00) Hajde da improvizujemo – studenti FDU
Utorak, 10. maj (20.30) Ulaz za krupnu stoku – Jovan Ljubenović
Sreda, 11. maj (19.00) To Those Born Later – online (uputstvo)
Utorak, 17. maj (20.00) Đubre, grad i smrad – premijera; diplomska predstava Nikole Bundala
Sreda, 25. maj (20.00) Organizam – premijera; Otvoreno pozorište

MTS dvorana (ex Dvorana Doma sindikata)

Trg Nikole Pašića 5a, 4250-100
Nedelja, 15. maj (17.00) Magični show
Petak, 20. maj (20.00) Veselo devojačko veče
Nedelja, 22. maj (20.00) Marko Milošević – Pobeda; veče poezije

Utorak, 14. jun (18.00) Gruzijski nacionalni balet

Sreda, 16. novembar (20.00) Jimmy Carr – Terribly Funny

Lisabon bar
Petak, 6. maj (21.00) Darko Mitrović – Slepilo 

Dom omladine Beograda

Makedonska 22
Nema najavljenih predstava

Ustanova kulture „Stari grad“ (Parobrod)

Kapetan Mišina 6a
Sreda, 4. maj (21.00) Plesni performans Natalije Trifunović
Petak, 6. maj (20.00) Litica
Petak, 13. maj (20.00) Parobrodske priče
Subota, 14. maj (20.00) Zagonetka revolucije
Subota, 28. maj (20.00) Tajne žena

Akademija 28

Nemanjina 28
Večernja scena
Sreda, 4. maj (20.00) Tamo negde u centru sveta…
Četvrtak, 5. maj (20.00) Prljavi ples
Subota, 7. maj (20.00) Osmi život
Nedelja, 8. maj (20.00) Semir Gicić – Beskompromisni stend ap
Ponedeljak, 9. maj (20.00) Žena moga muža
Petak, 13. maj (20.00) Ivan Bosiljčić – Naše veče
Subota, 14. maj (20.00) Mađioničar Strahinja Tadić – Magična komedija
Nedelja, 15. maj (20.00) Noć u kući gospodina Kolaka
Ponedeljak, 16. maj (20.00) Priča se po gradu
Utorak, 17. maj (20.00) Udaj se muški
Sreda, 18. maj (20.00) Jednostavno idioti
Četvrtak, 19. maj (20.00) Željko Ninčić – Ero sa ovoga svijeta
Petak, 20. maj (20.00) Stvarnije od života
Utorak, 24. maj (20.00) Ženski razgovori
Sreda, 25. maj (20.00) Idealna polovina
Četvrtak, 26. maj (20.00) Kiss – Alice in Wonderband
Petak, 27. maj (20.00) Zbogom stresu

Dečja scena
Nedelja, 8. maj (12.00) Baš je čar biti gusar
Nedelja, 8. maj (16.00) Tri zlatne vlasi

KPGT

Radnička 3, Stara Šećerana; 066 977 31 29
Sreda, 4. maj (20.00) Ljubavna priča
Četvrtak, 5. maj (20.00) Ričard III
Subota, 7. maj (20.00) Veliki pad
Sreda, 11. maj (20.00) Psovanje publike
Petak, 13. maj (20.00) Ričard III
Subota, 14. maj (20.00) Strah i nada u SR Nemačkoj
Nedelja, 15. maj (20.00) Veliki pad
Ponedeljak, 16. maj (20.00) Ljubavna priča
Utorak, 17. maj (20.00) Buba u uhu
Sreda, 18. maj (20.00) Psovanje publike
Petak, 20. maj (20.00) Buba u uhu
Utorak, 24. maj (20.00) Strah i nada u SR Nemačkoj
Petak, 27. maj (20.00) Buba u uhu
Nedelja, 29. maj (20.00) Don Huan – premijera
Ponedeljak, 30. maj (20.00) Don Huan
Utorak, 31. maj (20.00) Germanija, smrt u Berlinu – premijera 

Le Studio

Poenkareova 26a, 064/1871-731
Nema najavljenih predstava

Studentski kulturni centar

Kralja Milana 48
Petak, 20. maj (19.00) Holivudski san

Reflektor teatar

Dorćol Platz, Dobračina 59b; 060/3008-886
Ponedeljak, 9. maj (20.00) Na litici – premijera
Utorak, 10. maj (20.00) Urednik
Četvrtak, 19. maj (20.00) Muškarčine
Četvrtak, 26. maj (20.00) Betmen Robin Beograd

Četvrtak, 2. jun (20.00) Ćao svima
Subota, 11. jun (20.00) Muškarčine
Četvrtak, 23. jun (20.00) Betmen Robin Beograd
Utorak, 28. jun (20.00) Sumnjivo lice

Dečji kulturni centar Beograda

Takovska 8
Nema najavljenih predstava.

Centar za kulturnu dekontaminaciju

Birčaninova 21, 3610-270
Nema najavljenih predstava.

Radionica integracije

Savska 9 / II sprat
Nema najavljenih predstava.

KC Čukarica

Turgenjevljeva 5, 3552-678
Večernja scena
Četvrtak, 12. maj (19.30) Sudnica
Četvrtak, 19. maj (19.30) Porodične priče
Četvrtak, 26. maj (19.30) Kovači
Petak, 27. maj (19.30) Fizičari – pretpremijera

Scena za mlade – Studio BIS!
Utorak, 17. maj (20.00) Društvo mrtvih pesnika
Sreda, 25. maj (20.00) Ko se tamo smeje?

Dečja scena
Nema najavljenih predstava

Centar za kulturu i obrazovanje Rakovica

Miška Kranjca 7, 3582-493
Dečje pozorište „Cvrle“
Subota, 7. maj (17.00) Petar Pan
Subota, 14. maj (17.00) Aladin
Subota, 21. maj (17.00) Hari Poterić
Subota, 28. maj (17.00) Pepeljuga 

Kuća kralja Petra I

Vase Pelagića 40, 2652-986
Nema najavljenih predstava.

Stand up komedija

Bitefartcafe, Mitropolita Petra 8
Sreda, 4. maj (21.00) Nikola Radojlović – Mala neprijatnost
Nedelja, 8. maj (21.00) Srđan Dinčić – U procesu
Utorak, 10. maj (21.00) Veče 6 komičara
Sreda, 11. maj (21.00) Radomir Nestorović – Bez pritiska!
Utorak, 17. maj (21.00) Crnji humor
Sreda, 18. maj (21.00) Nikola Radojlović feat. Darko Crnogorac

Bitefartcafe Summer Stage, Kalemegdan
Subota, 21. maj (21.00) Srđan Dinčić – U procesu
Utorak, 24. maj (21.00) 4 nastupa
Subota, 28. maj (21.00) Srđan Dinčić – U procesu
Utorak, 31. maj (21.00) Sasha Srbulj – Posle Srbije nema kajanja

Puls teatar

Hilandarska 2, Lazarevac; 8125-632
Četvrtak, 5. maj (20.00) Ljubav se nosi u tri – premijera
Ponedeljak, 9. maj (20.00) Ljubav se nosi u tri
Sreda, 11. maj (18.00) Uplakana Katarina
Četvrtak, 19. maj (20.00) Kao da ne bismo – premijera
Ponedeljak, 23. maj (18.00) Zekolovko
Utorak, 31. maj (20.00) Epitaf

Dorćolsko narodno pozorište

Solunska 24, scena „Kosmodrom“ i scena „Manufaktura“; 064/8235-209
Nema najavljenih predstava

Kuća Đure Jakšića

Skadarska 34
Nema najavljenih predstava.

Teatar na Brdu

Turgenjevljeva 5, 066/5109-815
Petak, 6. maj (20.00) Kerovi
Subota, 7. maj (20.00) Prah
Nedelja, 8. maj (20.00) Šećer je sitan osim kad je kocka
Utorak, 10. maj (20.00) #Mačkapečena
Sreda, 11. maj (20.00) Dejt
Četvrtak, 12. maj (20.00) Idem putem pa zagrlim drvo
Subota, 14. maj (20.00) Celo telo tu me boli
Nedelja, 15. maj (20.00) Dejt
Sreda, 18. maj (20.00) Šećer je sitan osim kad je kocka
Subota, 21. maj (20.00) #Mačkapečena
Nedelja, 22. maj (20.00) Frenki i Džoni
Utorak, 24. maj (20.00) Dejt
Četvrtak, 26. maj (20.00) Dejt
Petak, 27. maj (20.00) Petrijin venac
Subota, 28. maj (20.00) Pazi šta želiš
Nedelja, 29. maj (20.00) Celo telo tu me boli
Ponedeljak, 30. maj (20.00) Eling
Utorak, 31. maj (20.00) Boing Boing 

KC Magacin

Krajevića Marka 4
Četvrtak, 5. maj (20.00) Marija Ručara – Hleb teatar
Petak, 6. maj (20.00) Fish in a Raki bottle – plesni performans Elvan Tekin
Subota, 14. maj (20.00) Pet načina kako da oporavite čakre nakon lude noći – BAŠ teatar
Utorak, 17. maj (20.00) Ivan Koruga: Blizina dodira
Subota, 21. maj (19.00) I u dobru i u zlu – Škola glume Ćuprija
Nedelja, 22. maj (20.00) Teorija struna – Perpetuum
Subota, 28. maj (20.00) Stefan Ostojić: O lepim stvarima – muzički stand-up

Centar za kulturu Lazarevac

Hilandarska 3, Lazarevac; 8123-344
Nema najavljenih predstava

SKC Obrenovac

Kralja Aleksandra I 63, 8721-361
Nema najavljenih predstava 

Atelje 212

Svetogorska 21
Scena „Mira Trailović“
Utorak, 10. maj (19.30) Ansambl Kolo: Sokolova pesma – premijera
Sreda, 11. maj (19.30) Ansambl Kolo: Sokolova pesma
Četvrtak, 12. maj (19.30) 64
Petak, 13. maj (19.30) Kafa i cigarete – pozdrav iz Beograda
Subota, 14. maj (19.30) Rolerkoster
Nedelja, 15. maj (19.30) Pristanak
Ponedeljak, 16. maj (19.30) Petrijin venac – 50. izvođenje
Utorak, 17. maj (19.30) Dabogda te majka rodila
Četvrtak, 19. maj (19.30) Sin
Petak, 20. maj (19.30) Noćna straža
Subota, 21. maj (19.30) Ljubavno pismo
Nedelja, 22. maj (19.30) Slavna Florens
Ponedeljak, 23. maj (19.30) Na rubu pameti – KST Kragujevac i HKCB
Utorak, 24. maj (19.30) Noćna straža
Četvrtak, 26. maj (19.30) Rolerkoster
Petak, 27. maj (19.30) Rolerkoster
Subota, 28. maj (19.30) Dabogda te majka rodila
Nedelja, 29. maj (19.30) 64
Ponedeljak, 30. maj (19.30) Pristanak

Scena „Petar Kralj“
Sreda, 4. maj (20.00) Strujosek
Četvrtak, 5. maj (20.00) Strujosek
Utorak, 10. maj (20.00) Ruska smrt
Sreda, 11. maj (20.00) Režim ljubavi
Četvrtak, 12. maj (20.00) Amsterdam
Petak, 13. maj (20.00) Ovaj će biti drugačiji
Subota, 14. maj (20.00) Lažljivica
Nedelja, 15. maj (20.00) Ova će biti ista
Utorak, 17. maj (20.00) Konstelacije
Četvrtak, 19. maj (20.00) Čekaonica
Petak, 20. maj (20.00) Jedan Pikaso
Subota, 21. maj (20.00) Ova će biti ista
Nedelja, 22. maj (20.00) Amsterdam
Utorak, 24. maj (20.00) Ovaj će biti drugačiji
Četvrtak, 26. maj (20.00) Jedan Pikaso
Nedelja, 29. maj (20.00) Ovaj će biti drugačiji 

Beogradsko dramsko pozorište

Mileševska 64a
Velika scena „Olivera i Rade Marković“
Sreda, 4. maj (19.00) U raljama života
Četvrtak, 5. maj (19.00) U raljama života
Subota, 7. maj (19.00) Let iznad kukavičjeg gnezda
Nedelja, 8. maj (19.00) Let iznad kukavičjeg gnezda
Utorak, 10. maj (19.00) Hrkači – NPRS Banja Luka
Sreda, 11. maj (19.00) Zločin i kazna – NPRS Banja Luka
Četvrtak, 12. maj (19.00) Sinovi umiru prvi – NPRS Banja Luka
Subota, 14. maj (19.00) Tiho teče Misisipi
Nedelja, 15. maj (19.00) Tiho teče Misisipi
Utorak, 17. maj (19.00) Ko se boji Virdžinije Vulf
Sreda, 18. maj (19.00) Ko se boji Virdžinije Vulf
Petak, 20. maj (19.00) Divlje meso
Subota, 21. maj (19.00) Divlje meso
Nedelja, 22. maj (19.00) Zaljubljeni Šekspir
Ponedeljak, 23. maj (19.00) Zaljubljeni Šekspir
Petak, 27. maj (19.00) Antigona – pretpremijera
Subota, 28. maj (19.00) Antigona – premijera
Nedelja, 29. maj (19.00) Antigona

Mala scena „Predrag Pepi Laković“
Sreda, 4. maj (19.30) Demokratija
Ponedeljak, 9. maj (19.30) Banja Luka – GP Jazavac, BL
Utorak, 10. maj (19.30) Skupština – GP Jazavac, BL
Sreda, 11. maj (19.30) Fine mrtve d(j)evojke
Četvrtak, 12. maj (19.30) Fine mrtve d(j)evojke
Nedelja, 22. maj (19.30) Dan kada ja nije više bilo ja
Ponedeljak, 23. maj (19.30) Dan kada ja nije više bilo ja
Utorak, 24. maj (19.30) Sumrak bogova
Sreda, 25. maj (19.30) Sumrak bogova 

Jugoslovensko dramsko pozorište

Kralja Milana 50
Velika scena „Ljuba Tadić“
Utorak, 3. maj (20.00) Čudo u Šarganu
Sreda, 4. maj (20.00) Čudo u Šarganu
Subota, 7. maj (20.00) Ujka Vanja
Nedelja, 8. maj (20.00) Ujka Vanja
Ponedeljak, 9. maj (20.00) Široka zemlja
Utorak, 10. maj (20.00) Oslobođenje Skoplja – NP Niš
Sreda, 11. maj (20.00) Kaspar
Četvrtak, 12. maj (20.00) Lorencačo
Petak, 13. maj (20.00) Mnogo buke ni oko čega
Subota, 14. maj (20.00) Putujuće pozorište Šopalović
Nedelja, 15. maj (20.00) Alisa u zemlji strahova
Ponedeljak, 16. maj (20.00) Čudo u Šarganu
Utorak, 17. maj (20.00) Pučina
Sreda, 18. maj (20.00) Čudo u Šarganu
Četvrtak, 19. maj (20.00) Pučina
Ponedeljak, 23. maj (20.00) Zagreb-Beograd via Sarajevo
Utorak, 24. maj (20.00) Zagreb-Beograd via Sarajevo
Sreda, 25. maj (20.00) Zašto je poludeo gospodin R?
Nedelja, 29. maj (20.00) Dok nas smrt ne razdvoji
Ponedeljak, 30. maj (20.00) Hotel Slobodan promet
Utorak, 31. maj (20.00) Vrat od stakla

Studio JDP
Sreda, 11. maj (20.30) Beogradska trilogija
Petak, 13. maj (20.30) Moj muž
Nedelja, 15. maj (20.30) Natan Mudri
Nedelja, 22. maj (20.30) Natan Mudri
Utorak, 24. maj (20.30) Moj muž
Sreda, 25. maj (20.30) Moj muž
Nedelja, 29. maj (20.30) San o Mileni 

Teatrijum – nova letnja scena

Kapetan Mišino zdanje, Studentski trg 1
Nema najavljenih predstava

Pozorištance Puž

Radoslava Grujića 21
Subota, 7. maj (12.00) Zlatna ribica
Nedelja, 8. maj (12.00) Zlatna ribica
Subota, 14. maj (17.00) Julija i Romeo
Nedelja, 15. maj (12.00) Lunja i Maza
Četvrtak, 19. maj (18.00) Dan sećanja na Cacu
Subota, 21. maj (12.00 i 17.00) Gusarijada
Nedelja, 22. maj (12.00) Princeza Dušica u zamku duhova
Subota, 28. maj (17.00) Crvenkapa
Nedelja, 29. maj (12.00) Četiri praseta

Pozorište „Slavija“

Svetog Save 16-18
Utorak, 3. maj (20.00) Ubiću se, majke mi
Sreda, 4. maj (20.00) Brak mrak
Četvrtak, 5. maj (20.00) Reče mi jedan čoek…
Petak, 6. maj (20.00) Tuđe slađe
Subota, 7. maj (20.00) Ima nešto što bi trebalo da znaš
Nedelja, 8. maj (20.00) Komedija zabune
Ponedeljak, 9. maj (20.00) Samci i samice
Utorak, 10. maj (20.00) Sokin i Bosina
Sreda, 11. maj (20.00) Krevet za šestoro
Četvrtak, 12. maj (20.00) Ljubavi i padeži
Petak, 13. maj (20.00) Opasna ljubavna igra
Subota, 14. maj (20.00) Jasmin na stranputici
Nedelja, 15. maj (20.00) Crvena
Ponedeljak, 16. maj (20.00) Sex Bomb
Utorak, 17. maj (20.00) Koštana
Sreda, 18. maj (20.00) Karamazovi
Četvrtak, 19. maj (20.00) Reče mi jedan čoek…
Petak, 20. maj (20.00) Upoznaj mog tatu
Subota, 21. maj (20.00) Kirija
Nedelja, 22. maj (20.00) Zašto i kako ubiti muža
Ponedeljak, 23. maj (20.00) Ma… skinućeš se ti!
Utorak, 24. maj (20.00) Lopuže
Sreda, 25. maj (20.00) Vlast
Četvrtak, 26. maj (20.00) Brak mrak
Petak, 27. maj (20.00) Upoznaj mog tatu
Subota, 28. maj (20.00) Cabares cabarei
Nedelja, 29. maj (20.00) Sponzoruša
Ponedeljak, 30. maj (20.00) Perverzije u Čikagu
Utorak, 31. maj (20.00) Dr Feler 

Voždovački centar „Šumice“

Ustanička 125/1
Nema najavljenih predstava 

Jevrejski kulturni centar

Jevrejska 16 (rezervacije: jevrejski.kc@gmail.com)
Nema najavljenih predstava

Moguće su izmene u repertoarima u toku meseca!

(danubeogradu.rs)