Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoar za decembar
1984
1984

Kinoteka – repertoar za decembar

U Jugoslovenskoj kinoteci (Kosovska 11) tokom decembra planirano je nekoliko ciklusa filmova i festivala.

Pored Festivala autorskog filma, tokom decembra biće emitovani filmovi u okviru Festivala podvodnog filma, a planiran je i program „Egipatski filmovi“ čiji će repertoar naknadno biti objavljen.

Svakako je zanimljiv ciklus „Pobuna“ – u kom su kultni filmovi „Paklena pomorandža“ i „1984“. „Umetnost ili reciklaža? Re-make“ doneće originale i rimejk dela, dok će krajem meseca biti prikazani filmovi Džejmsa Kegnija i Ave Gardner.

U Studiju za elektronske medije “Vlada Petrić”, 13. i 14. decembra, istoričar umetnosti Srđan Tunić, predstaviće ciklus „Vilijam Kentridž – fragmenti sećanja postkolonijalne Južne Afrike“.

Cena ulaznice je 100 dinara. Prodaja karata počinje jedan sat pre početka dnevnog programa, a karte se ne mogu rezervisati niti kupiti za naredne dane. (danubeogradu.rs)

PROGRAM

FESTIVAL AUTORSKOG FILMA
Četvrtak, 1. decembar
(17.00) Vanesa
(19.00) Polaznik
(20.00) Beštije
(21.00) Začaran

Petak, 2. decembar
(17.00) Osam kila sreće
(19.00) Marko Perov
(20.00) Jovana Lukina
(21.00) Anđeo uništenja

Subota, 3. decembar
(17.00) Nedodirljivi
(18.00) Sumnje i tajne
(19.00) Bauk
(19.30) Čudo neviđeno
(21.00) Moć

Nedelja, 4. decembar
(17.00) Crveni makovi
(19.00) Prozor
(19.30) Lepota poroka
(21.00) Čovek nije tica

Ponedeljak, 5. decembar
(17.00) Jedna žena, jedan vek
(19.00) Biljeg
(19.30) U ime naroda
(21.00) Evropa

POBUNA!!!
Utorak, 6. decembar
(17.00) Džoj, jadna devojka (Poor Cow)
(19.00) Kad bi… (If…)
(21.00) Paklena pomorandža (A Clockwork Orange)

Sreda, 7. decembar
(17.00) Bolnica Britanija (Britannia Hospital)
(19.00) 1984
(21.00) Subotom uveče, nedeljom ujutro (Saturday Night and Sunday Morning)

Četvrtak, 8. decembar
(19.00) Okreni se u gnevu (Look Back in Anger)
(21.00) Ukus meda (Taste of Honey)

XV FESTIVAL PODVODNOG FILMA
Petak, 9. decembar
(20.00) Svečano otvaranje (slobodan ulaz)

Subota, 10. decembar
(19.00 i 21.00) Program Festivala podvodnog filma

Nedelja, 11. decembar
(19.00 i 21.00) Program Festivala podvodnog filma

Ponedeljak, 12. decembar
(20.00) Veče APNEASA

UMETNOST ILI RECIKLAŽA? RE-MAKE
Utorak, 13. decembar
(19.00) Psiho (Psycho, 1960)
(21.00) Psiho (Psyho, 1998)

Sreda, 14. decembar
(19.00) Sedam samuraja (Shichinin no samurai, 1954)
(21.00) Bitka među zvezdama (Battle Beyond Stars, 1980)

Četvrtak, 15. decembar
(19.00) Zli poručnik (Bad Liutenant, 1992)
(21.00) Zli poručnik: Nju Orleans (Bad Liutenant:Port of call New Orleans, 2009)

Petak, 16. decembar
(19.00) Nosferatu (Nosferatu, eine Symphonie des Grauens, 1922)
(21.00) Nosferatu, fantom noći (Nosferatu: Phantom der Nacht, 1979)

Subota, 17. decembar
(19.00) Čovek koji je suviše znao (The Man Wo Knew Too Much, 1934)
(21.00) Čovek koji je suviše znao (The Man Who Knew Too Much‚ 1956)

Nedelja, 18. decembar
(19.00) Poštanska kočija (Stagecoach, 1939)
(21.00) Poštanska kočija (Stagecoach, 1966)

In memoriam Charles Napier, 1936-2011
Ponedeljak, 19. decembar
(17.00) Braća Bluz (The Blues Brothers)
(19.00) Kad jaganjci utihnu (The Silence of the Lambs)
(21.00) Crevna napast (The Cable Guy)

In memoriam Petar Kralj, 1941-2011
Utorak, 20. decembar
(17.00) Sok od šljiva
(19.00) Kako sam sistematski uništen od idiota
(21.00) Sinovci

In memoriam Ken Russell, 1927 – 2011
Sreda, 21. decembar
(17.00) Zaljubljene žene (Women in Love)
(19.00) Demoni (The Devils)
(21.00) Divlji mesija (Savage Messiah)

Četvrtak, 22. decembar
(17.00) Gustav Mahler
(20.00) Tommy

Petak, 23. decembar
(17.00) Koreni priviđenja (Altered States)
(20.00) Zločin i strasti (Crimes of Passion)

PO ŽELJAMA GLEDALACA
Subota, 24. decembar
(17.00) Nezaboravna pesma (A Song to Remember)
(19.00) Sjaj u travi (Splendor in the Grass)
(21.00) Zatočenik Druge avenije (The Prisoner of Second Avenue)

DŽEJMS KEGNI – PORTRET ŽESTOKOG MOMKA
Nedelja, 25. decembar
(17.00) Anđeli garava lica (Angels With Dirty Faces)
(19.00) Burne dvadesete godine ovog veka (The Roaring Twenties)
(21.00) Čovek s hiljadu lica (Man of a Thousand Faces)

Ponedeljak, 26. decembar
(17.00) Državni neprijatelj (The Public Enemy)
(19.00) Napuni čašu (Come Fill the Cup)
(21.00) Nezaboravna plavuša (The Strawberry Blonde)

Utorak, 27. decembar
(17.00) Između neba i zemlje (Ceiling Zero)
(19.00) Voli me ili me ostavi (Love me or Leave me)
(21.00) Daj ruku đavolu (Shake Hands with the Devil)

AVA GARDNER – DIVA ZA SVA VREMENA
Sreda, 28. decembar
(17.00) Veliki grešnik (The Great Sinner)
(19.00) Snegovi Kilimandžara (The Snows of Kilimanjaro)
(21.00) Mogambo

Četvrtak, 29. decembar
(17.00) Noć iguane (The Night of the Iguana)
(20.00) Kasandrin most (The Cassandra Crossing)

loading...

5 comments

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.