Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoar za maj 2013.
Plodovi gneva
Plodovi gneva

Kinoteka – repertoar za maj 2013.

Pogledajte repertoar za maj 2013. Jugoslovenske kinoteke (Kosovska 11).

Iz programa izdvajamo Festival japanskog filma, ciklus filmova Džona Forda, „Francuske šansonjere na filmu“ i rane radove budućih velikih imena. U Studiju za digitalne medije „Dr Vlada Petrić“, 21. i 22. maja od 18.00, biće organizovan program „Ženska umetnička revolucija“.

Neradni dani – 1, 2, 5. i 6. maj

Petak, 3. maj – In Memoriam Armando Trovajoli, 1917-2013
(18:00) Gorki pirinač
(20:30) Ružni, prljavi, zli

Subota, 4. maj – In Memoriam Krsto Papić, 1933-2013
(18:00) Lisice
(20:30) Predstava Hamleta u Mrduši Donjoj

Utorak, 7. maj
(17:00) Promocija knjige „Celuloidni kolosek“ Dušana Vukića
(18:00) Strogo kontrolisani vozovi
(20:30) Poslednji kolosek

Sreda, 8. maj – In memoriam Aleksej German, 1938-2013
(18:00) Moj drug Ivan Lapšin
(20:30) Dvadeset dana bez rata

Četvrtak, 9. maj
(12:00) Promocija knjige i DVD izdanja filma „Dr Rej i đavoli“ Dinka Tucakovića
In memoriam Aleksej German, 1938-2013
(18:00) Hrustaljove, auto!
(20:30) Kontrola na putevima

Petak, 10. maj – Francuski šansonjeri na filmu
(18:00) Ćutanje je zlato
(20:30) Pariz uvek peva

Subota, 11. maj
(18:00) Svi smo mi ubice
(20:30) Zlosrećni susreti

Nedelja, 12. maj
(18:00) Taksi za Tobruk
(20:30) Voli me, Lili

Ponedeljak, 13. maj
(18:00) Mari Šantal
(20:30) Neobuzdani

Utorak, 14. maj
(18:00) Volim te… ni ja tebe
(20:30) Prava napast

Sreda, 15. maj
(18:00) Vesela družina
(20:30) Devojka na mostu

Četvrtak, 16. maj – In Memoriam Veljko Despotović, 1931-2013
(18:00) Manifesto
Veče hispanista
(20:30) Putevima Tibora Sekelja

Petak, 17. maj – In Memoriam Veljko Despotović, 1931-2013
(18:00) Čovek iz hrastove šume
(20:30) Anno domini 1573; Ili, Seljačka buna

Subota, 18. maj – In memoriam Damiano Damiani, 1922-2013
(18:00) Priznanje policijskog komesara
(20:30) Kao sova danju

Nedelja, 19. maj
(18:00) Đirolimoni: rimski monstrum
(20:30) Pizza connection

Ponedeljak, 20. maj – Džon Ford
(18:00) Cameo Kirby
(20:30) Gvozdeni konj

Utorak, 21. maj
(18:00) Tri razbojnika
(20:30) Izgubljena patrola

Sreda, 22. maj
(18:00) Potkazivač
(20:30) Poštanska kola

Četvrtak, 23. maj
(17:00) Promocija knjige „Džon Ford“ Pitera Bogdanovića
(19:00) Mladi gospodin Linkoln
(21:00) Plodovi gneva

Petak, 24. maj
(18:00) Kako je bila zelena moja dolina
(20:30) Žrtvovani

Subota, 25. maj
(18:00) Moja draga Klementina
(20:30) Na apačkoj granici

Nedelja, 26. maj
(18:00) Tragači
(20:30) Poslednji poklič

Ponedeljak, 27. maj
(18:00) Čovek koji je ubio Liberti Valansa
(20:30) Džon Ford

Utorak, 28. maj – Andžej Žulavski
(18:00) The Third Part of the Night
Razgovor o Žulavskom između projekcija
(20:30) Diabel

Sreda, 29. maj
(18:00) Promocija filma protiv nasilja nad decom i ženama
(20:30) Delikatnost

Četvrtak, 30. maj – Rani radovi budućih velikih imena
(18:00) Dilindžer (Džon Milijus)
(20:30) Kazna na planini Ajger (Klint Istvud)

Petak, 31. maj
(Nova zgrada Kinoteke, Uzun Mirkova 1)
Svečano otvaranje Festivala japanskog filma

(20:00) Hronika o hrabrosti Sanada Klana

Subota, 1. jun
(18:00) Banda ubica
(20:30) Povratak bande ubica

Nedelja, 2. jun
(18:00) Samuraj lutalica
(20:30) Samuraj špijun

Ponedeljak, 3. jun
(18:00) Hronika o hrabrosti Sanada Klana
(20:30) Osveta jednog kabuki glumca

Utorak, 4. jun
(20:30) Kiborg 009

Četvrtak, 6. jun
XV Festival nitratnog filma

loading...