Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Bioskopski repertoari (18-24. maj 2017)
Bioskopski repertoari: Krug
Bioskopski repertoari: Krug

Bioskopski repertoari (18-24. maj 2017)

Novi filmovi, novi festivali, novi ciklusi u Kinoteci = novi bioskopski repertoari za nedelju od 18. do 24. maja 2017. godine.

Od 18. maja u bioskopima možete da gledate naučno-fantastičnu dramu „Krug“ (Ema Votson, Tom Henks), SF horor „Osmi putnik: Kovenant„, francusku komediju „Porodična banda“ (Žan Reno) i romantičnu dramu „Sve, baš sve„.

Ne zaboravite, 21. maja počinje jubilarni 10. Španski metar!

Na kraju ovog nedeljnog pregleda (24. maja) čeka nas premijera filma „Pirati sa Kariba: Salazarova osveta„.

Bioskopski repertoari od 18. do 24. maja 2017.
(kliknite na naziv bioskopa)

Opise svih filmova pronađite OVDE!bioskopi - dub logo

Dvorana Doma sindikata
Akademija 28
Bioskop Fontana
Dvorana KCB
Cineplexx UŠĆE Shopping Center
Roda Cineplex
Tuckwood
Cineplexx Delta City
DKSG
Dom omladine Beograda
Cineplexx Big – novo!
Ruski dom
Art bioskop
Kinoteka
Sava centar
SKC
CZKD
UK „Palilula“
Bioskop „Dragan Gaga Nikolić“
Italijanski institut za kulturu
KC Rex
Institut Servantes
Biblioteka grada Beograda
Mikser House
Bioskop Zvezda
KC Grad
Art bioskop Kolarac
Filmstreet

Beogradski manifest 2017

Kalemegdan (ulaz za dž)

Petak, 26. maj / subota, 27. maj / nedelja, 28. maj
Ponovo radi bioskop (repertoar će uskoro biti objavljen)

Dvorana Doma sindikata

Trg Nikole Pašića 5a, 3234-849
Četvrtak, 18. maj / petak, 19. maj
Krug… 18.20
Krug 4K… 21.45
Osmi putnik: Kovenant… 15.50, 17.15, 19.30, 21.00
Sve, baš sve… 19.00
Porodična banda… 18.00
Fatalni ishod… 20.20
Okto: Istraživač dubina (sinhronizovano)… 15.30
Kralj Artur: Legenda o maču… 22.00
Kralj Artur: Legenda o maču 3D… 20.00
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 22.10
Mali šef (sinhronizovano)… 15.00, 17.00
Mali šef (sinhronizovano) 3D… 14.00, 16.00
Štrumpfovi: Izgubljeno selo (sinhronizovano)… 14.10

Subota, 20. maj
Krug… 18.20
Krug 4K… 21.45
Osmi putnik: Kovenant… 15.50, 17.15, 19.30, 21.00
Sve, baš sve… 19.00
Porodična banda… 18.00
Fatalni ishod… 20.20
Okto: Istraživač dubina (sinhronizovano)… 13.30, 15.30
Okto: Istraživač dubina (sinhronizovano) 3D… 11.20
Kralj Artur: Legenda o maču… 22.00
Kralj Artur: Legenda o maču 3D… 20.00
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 22.10
Mali šef (sinhronizovano)… 13.00, 15.00, 17.00
Mali šef (sinhronizovano) 3D… 12.00, 14.00, 16.00
Štrumpfovi: Izgubljeno selo (sinhronizovano)… 12.20, 14.10

Nedelja, 21. maj
Krug… 18.20
Osmi putnik: Kovenant… 15.50, 21.00
Sve, baš sve… 19.00
Porodična banda… 18.00
Fatalni ishod… 20.20
Okto: Istraživač dubina (sinhronizovano) 3D… 11.20
Kralj Artur: Legenda o maču… 22.00
Kralj Artur: Legenda o maču 3D… 20.00
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 22.10
Mali šef (sinhronizovano)… 13.00, 15.00, 17.00
Mali šef (sinhronizovano) 3D… 12.00, 14.00, 16.00
Štrumpfovi: Izgubljeno selo (sinhronizovano)… 12.20, 14.10

Ponedeljak, 22. maj / utorak, 23. maj
Krug… 21.45
Osmi putnik: Kovenant… 17.15, 19.30, 21.00
Sve, baš sve… 19.00
Porodična banda… 18.00
Okto: Istraživač dubina (sinhronizovano)… 13.30, 15.30
Kralj Artur: Legenda o maču 3D… 20.00
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 22.10
Mali šef (sinhronizovano)… 15.00, 17.00
Mali šef (sinhronizovano) 3D… 14.00, 16.00
********************************************

Akademija 28

Nemanjina 28, tel. 3616-020, Cinema cafe
Četvrtak, 18. maj – sreda, 24. maj
Druga strana nade… 20.00
********************************************

Bioskop Fontana

Pariske komune 13, 4128-142
Četvrtak, 18. maj / petak, 19. maj
Druga strana nade… 15.00
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 16.45
Osmi putnik: Kovenant… 19.00 i 21.00

Subota, 20. maj / nedelja, 21. maj
Mali šef (sinhronizovano) 3D… 11.00 i 15.00
Okto: Istraživač dubina (sinhronizovano) 3D… 13.00
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 16.45
Osmi putnik: Kovenant… 19.00 i 21.00

Ponedeljak, 22. maj / utorak, 23. maj
Druga strana nade… 15.00
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 16.45
Osmi putnik: Kovenant… 19.00 i 21.00

Sreda, 24. maj
Druga strana nade… 15.00
Osmi putnik: Kovenant… 17.00
Madam Baterflaj (Teatar Antico Taormina)… 19.00
Pirati sa Kariba: Salazarova osveta 3D… 21.00
***********************

Dvorana KCB

Kolarčeva 6, 2621-174
Do 15. maja
BELDOCS 2017

Četvrtak, 18. maj – sreda, 24. maj
Dok otvaram oči… 17.00
Efekat vode… 19.00
Druga strana nade… 21.00

Petak, 26. maj – četvrtak, 1. jun
Španski metar 2017
********************************************

Cineplexx Ušće Shopping Center

Ušće Shopping Center – II sprat, 2854-495
Četvrtak, 18. maj
Osmi putnik: Kovenant… 15:25, 17:50, 20:20, 21:55, 22:45
Sve baš sve… 17:30, 20:00, 20:50
Porodična banda… 16:00, 20:40, 22:40
Krug… 18:00, 20:10, 22:15
Kralj Artur: Legenda o maču 2D… 15:00, 18:50, 21:20
Kralj Artur: Legenda o maču 3D… 17:25, 20:00, 22:30
Fatalni ishod… 18:55
Okto: Istraživač dubina 2D… 16:10
Okto: Istraživač dubina 3D… 15:10, 17:05
Druga strana nade… 14:25
Čuvari galaksije vol. 2 2D… 14:20, 18:30, 21:10
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 17:00, 19:40, 22:20
Male tajne velikog latino zavodnika… 17:35
Paklene ulice 8… 19:20, 22:00
Odjednom tata… 18:20, 22:50
Mali šef (sinhronizovano) 2D… 14:30, 16:30
Mali šef (sinhronizovano) 3D… 15:30, 17:20
Štrumpfovi: Izgubljeno selo (sinhronizovano) 3D… 15:15
Lepotica i zver 3D… 16:20
Nevidljivi svedok… 15:20

Petak, 19. maj / utorak, 23. maj
Osmi putnik: Kovenant… 15:25, 17:50, 20:20, 21:30, 22:45
Sve baš sve… 17:30, 19:30, 20:50
Porodična banda… 16:25, 20:40, 22:40
Krug… 18:00, 20:10, 22:15
Kralj Artur: Legenda o maču 2D… 15:00, 18:50, 21:20
Kralj Artur: Legenda o maču 3D… 17:25, 20:00, 22:30
Fatalni ishod… 18:55
Okto: Istraživač dubina 2D… 16:10
Okto: Istraživač dubina 3D… 15:10, 17:05
Druga strana nade… 14:25
Čuvari galaksije vol. 2 2D… 14:20, 18:30, 21:10
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 17:00, 19:40, 22:20
Male tajne velikog latino zavodnika… 17:35, 19:50
Paklene ulice 8… 19:20, 22:00
Odjednom tata… 18:20, 22:50
Mali šef (sinhronizovano) 2D… 14:30, 16:30
Mali šef (sinhronizovano) 3D… 15:30, 17:20
Štrumpfovi: Izgubljeno selo (sinhronizovano) 3D… 15:15
Lepotica i zver 3D… 16:20
Nevidljivi svedok… 15:20, 22:10

Subota, 20. maj / nedelja, 21. maj
Osmi putnik: Kovenant… 13:00, 15:25, 17:50, 20:20, 21:30, 22:45
Sve baš sve… 17:30, 19:30, 20:50
Porodična banda… 16:25, 20:40, 22:40
Krug… 18:00, 20:10, 22:15
Kralj Artur: Legenda o maču 2D… 15:00, 18:50, 21:20
Kralj Artur: Legenda o maču 3D… 12:35, 17:25, 20:00, 22:30
Fatalni ishod… 18:55
Okto: Istraživač dubina 2D… 12:10, 14:10, 16:10
Okto: Istraživač dubina 3D… 13:10, 15:10, 17:05
Druga strana nade… 14:25
Čuvari galaksije vol. 2 2D… 14:20, 18:30, 21:10
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 11:40, 17:00, 19:40, 22:20
Smisao života jednog psa… 12:20
Male tajne velikog latino zavodnika… 17:35, 19:50
Paklene ulice 8… 19:20, 22:00
Odjednom tata… 18:20, 22:50
Mali šef (sinhronizovano) 2D… 12:30, 14:30, 16:30
Mali šef (sinhronizovano) 3D… 11:30, 13:30, 15:30, 17:20
Štrumpfovi: Izgubljeno selo (sinhronizovano) 2D… 13:20
Štrumpfovi: Izgubljeno selo (sinhronizovano) 3D… 11:30, 15:15
Lepotica i zver 3D… 13:50, 16:20
Lepotica i zver (sinhronizovano) 3D… 12:50
Nevidljivi svedok… 15:20, 22:10

Ponedeljak, 22. maj
Osmi putnik: Kovenant… 15:25, 17:50, 20:20, 21:30, 22:45
Sve baš sve… 17:30, 19:30, 20:50
Porodična banda… 16:00, 20:40, 22:40
Krug… 18:00, 20:10, 22:15
Kralj Artur: Legenda o maču 2D… 15:00, 18:50, 21:20
Kralj Artur: Legenda o maču 3D… 17:25, 20:00, 22:30
Fatalni ishod… 18:55
Okto: Istraživač dubina 2D… 16:10
Okto: Istraživač dubina 3D… 15:10, 17:05
Druga strana nade… 14:20
Čuvari galaksije vol. 2 2D… 14:20, 18:30, 21:10
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 17:00, 19:40, 22:20
Male tajne velikog latino zavodnika… 17:35, 22:20
Paklene ulice 8… 19:20, 22:00
Odjednom tata… 22:50
Mali šef (sinhronizovano) 2D… 14:30, 16:30
Mali šef (sinhronizovano) 3D… 15:30, 17:20
Štrumpfovi: Izgubljeno selo (sinhronizovano) 3D… 15:15
Lepotica i zver 3D… 16:20
Nevidljivi svedok… 15:20

Sreda, 24. maj
Pirati sa Kariba: Salazarova osveta 3D… 20:00 – premijerno
Osmi putnik: Kovenant… 15:25, 17:50, 20:20, 21:30, 22:45
Sve baš sve… 17:30, 19:30, 20:50
Porodična banda… 16:00, 20:40, 22:40
Krug… 18:00, 20:10, 22:15
Kralj Artur: Legenda o maču 2D… 15:00, 18:50, 21:20
Kralj Artur: Legenda o maču 3D… 17:25, 19:50, 22:30
Fatalni ishod… 16:25
Okto: Istraživač dubina 2D… 16:10
Okto: Istraživač dubina 3D… 14:30
Druga strana nade… 14:20
Čuvari galaksije vol. 2 2D… 14:20, 18:30, 21:10
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 17:00, 19:40, 22:20
Male tajne velikog latino zavodnika… 17:35, 19:50
Paklene ulice 8… 19:20
Odjednom tata… 22:50
Mali šef (sinhronizovano) 2D… 14:30, 16:30
Mali šef (sinhronizovano) 3D… 15:30, 17:20
Štrumpfovi: Izgubljeno selo (sinhronizovano) 3D… 15:15
Lepotica i zver 3D… 16:20
Nevidljivi svedok… 15:20
********************************************

Roda Cineplex

Požeška 83a, 2545-260
Četvrtak, 18. maj / petak, 19. maj
Osmi putnik: Kovenant… 17.30, 20.00, 22.20
Sve, baš sve… 20.20
Krug… 22.10
Porodična banda… 22.00
Kralj Artur: Legenda o maču 3D… 19.45
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 18.00
Kozje uši… 15.30
Okto: Istraživač dubina 3D (sinhronizovano)… 16.15
Mali šef 3D (sinhronizovano)… 16.00, 18.10
********************************************

Tuckwood

Kneza Miloša 7, 3236-517
Četvrtak, 18. maj / petak, 19. maj
Osmi putnik: Kovenant… 15.10, 17.30, 20.00, 22.30
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 16.50, 19.30
Čuvari galaksije vol. 2 2D… 21.40
Kralj Artur: Legenda o maču 3D… 22.10
Kralj Artur: Legenda o maču 2D… 18.30, 21.00
Mali šef (sinhronizovano)… 16.30
Okto: Istraživač dubina 2D… 15.40
Sve, baš sve… 17.40, 19.40
Male tajne velikog latino zavodnika… 16.40
Porodična banda… 18.50
Krug… 20.40, 22.40

Subota, 20. maj / nedelja, 21. maj
Osmi putnik: Kovenant… 15.10, 17.30, 20.00, 22.30
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 16.50, 19.30
Čuvari galaksije vol. 2 2D… 21.40
Kralj Artur: Legenda o maču 3D… 22.10
Kralj Artur: Legenda o maču 2D… 18.30, 21.00
Mali šef (sinhronizovano)… 14.30, 16.30
Mali šef (sinhronizovano) 3D… 13.00, 14.50
Okto: Istraživač dubina 2D… 13.40, 15.40
Okto: Istraživač dubina 3D… 13.20
Sve, baš sve… 17.40, 19.40
Male tajne velikog latino zavodnika… 16.40
Porodična banda… 18.50
Krug… 20.40, 22.40
Štrumpfovi: Izgubljeno selo (sinhronizovan) 2D… 13.10, 15.00

Ponedeljak, 22. maj / utorak, 23. maj
Osmi putnik: Kovenant… 15.10, 17.30, 20.00, 22.30
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 16.50, 19.30
Čuvari galaksije vol. 2 2D… 21.40
Kralj Artur: Legenda o maču 3D… 22.10
Kralj Artur: Legenda o maču 2D… 18.30, 21.00
Mali šef (sinhronizovano)… 16.30
Okto: Istraživač dubina 2D… 15.40
Sve, baš sve… 17.40, 19.40
Male tajne velikog latino zavodnika… 16.40
Porodična banda… 18.50
Krug… 20.40, 22.40

Sreda, 24. maj
Pirati sa Kariba: Salazarova osveta 3D… 20.00
Osmi putnik: Kovenant… 15.10, 17.30, 22.30
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 16.50, 19.30
Čuvari galaksije vol. 2 2D… 21.40
Kralj Artur: Legenda o maču 3D… 22.10
Kralj Artur: Legenda o maču 2D… 18.30, 21.00
Mali šef (sinhronizovano)… 16.30
Okto: Istraživač dubina 2D… 15.40
Sve, baš sve… 17.40, 19.40
Male tajne velikog latino zavodnika… 16.40
Porodična banda… 18.50
Krug… 20.40, 22.40
********************************************

Cineplexx Delta City

Delta City; Jurija Gagarina 16-16a, II sprat; 2203-400
Četvrtak, 18. maj
Osmi putnik: Kovenant… 17:30, 20:00, 22:30
Sve, baš sve… 18:00, 20:00
Porodična banda… 16:10, 20:50
Krug… 19:20, 22:00
Kralj Artur: Legenda o maču 2D… 17:40
Kralj Artur: Legenda o maču 3D… 20:10, 22:40
Fatalni ishod… 22:50
Okto: Istraživač dubina 2D… 15:10
Okto: Istraživač dubina 3D… 15:50
Čuvari galaksije vol. 2 2D… 18:10
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 16:50, 22:10
Mali šef (sinhronizovano) 2D… 14:15, 16:00
Mali šef (sinhronizovano) 3D… 15:20, 17:20
Štrumpfovi: Izgubljeno selo (sinhronizovano) 3D… 15:00

Petak, 19. maj / ponedeljak, 22. maj / utorak, 23. maj
Osmi putnik: Kovenant… 17:30, 20:00, 22:30
Sve, baš sve… 18:20, 20:20
Porodična banda… 16:10, 20:50
Krug… 19:20, 22:20
Kralj Artur: Legenda o maču 2D… 17:40, 21:30
Kralj Artur: Legenda o maču 3D… 20:10, 22:40
Fatalni ishod… 22:50
Okto: Istraživač dubina 2D… 15:10
Okto: Istraživač dubina 3D… 15:50
Čuvari galaksije vol. 2 2D… 16:50
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 19:30, 22:10
Paklene ulice 8… 18:10
Mali šef (sinhronizovano) 2D… 14:20, 16:20
Mali šef (sinhronizovano) 3D… 15:20, 17:20
Štrumpfovi: Izgubljeno selo (sinhronizovano) 3D… 15:00

Subota, 21. maj / nedelja, 22. maj
Osmi putnik: Kovenant… 17:30, 20:00, 22:30
Sve, baš sve… 18:20, 20:20
Porodična banda… 16:10, 20:50
Krug… 19:20, 22:20
Kralj Artur: Legenda o maču 2D… 17:40, 21:30
Kralj Artur: Legenda o maču 3D… 20:10, 22:40
Fatalni ishod… 22:50
Okto: Istraživač dubina 2D… 11:10, 13:10, 15:10
Okto: Istraživač dubina 3D… 11:50, 13:50, 15:50
Čuvari galaksije vol. 2 2D… 16:50
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 19:30, 22:10
Paklene ulice 8… 18:10
Mali šef (sinhronizovano) 2D… 12:20, 14:20, 16:20
Mali šef (sinhronizovano) 3D… 11:20, 13:20, 15:20, 17:20
Štrumpfovi: Izgubljeno selo (sinhronizovano)… 12:00, 14:00
Štrumpfovi: Izgubljeno selo (sinhronizovano) 3D… 11:00, 13:00, 15:00

Sreda, 24. maj
Pirati sa Kariba: Salazarova osveta 3D… 20:00 – premijerno
Osmi putnik: Kovenant… 17:30, 20:10, 22:30
Sve, baš sve… 18:20, 20:20
Porodična banda… 16:10, 20:50
Krug… 19:20, 22:20
Kralj Artur: Legenda o maču 2D… 17:40, 21:30
Kralj Artur: Legenda o maču 3D… 19:40, 22:40
Fatalni ishod… 22:50
Okto: Istraživač dubina 2D… 15:10
Okto: Istraživač dubina 3D… 15:50
Čuvari galaksije vol. 2 2D… 18:10
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 16:50, 22:10
Mali šef (sinhronizovano) 2D… 14:20, 16:20
Mali šef (sinhronizovano) 3D… 15:20, 17:20
Štrumpfovi: Izgubljeno selo (sinhronizovano) 3D… 15:00
********************************************

DKSG

Dom kulture „Studentski grad“; Bulevar Zorana Đinđića 179, 2691-442
Petak, 19. maj / subota, 20. maj / nedelja, 21. maj
Usnula devojka… 19.00
Patrijarh… 21.00

Utorak, 23. maj (20.00 – 24.00) Mondo Bizzaro, vol. 3
Serijal „Mondo Bizaro“ je četiri sata najbizarnijeg audio-vizuelnog iskustva. Pokvareni bioskop zaglavljen u beskrajnoj petlji Krajnjeg Programa, koji bez prestanka i predaha prikazuje začudne prizore zaboravljene u zadimljenim bioskopskim salama prošlosti. Svest, podsvest, subverzija, nasilje, strah, seks i humor prepliću se u vrtlogu beskompromisnog i nezaustavljivog napada na ukus i čula. Politički nekorektno, povremeno šokantno, bez reda i poretka kao i bilo kakvog obzira prema gledaocu. Svaki pokušaj razumevanja i logičkog rasuđivanja unapred je osuđen na propast. Boje se tope, kadrovi razvlače, zvukovi postaju nejasni i daleki, dok se ponoć neminovno bliži.

Četvrtak, 25. maj (20.00) Terens Malik
Predavač: Dragan Dimčić, docent na Katedri za montažu FDU u Beogradu
Tačka koja omogućava sagledavanje i vraćanje smisla u naše živote, tačka koja spaja prošlost, sadašnjost i budućnost u smislenu celinu, ne može biti u istom koordinatnom sistemu sa vremenskom osom. Nju mora stvoriti autor, stvaralac koji će posredno dati ključ, stvoriti filter za pročišćeno iskustvo koje želi da prenese gledaocima. Mitski i alhemijski elementi su retko bili tako dobro utkani u tkivo filma kao u pojedinim delima Terensa Malika. U filmu „Drvo života“ kamera plovi zajedno sa životom, a montaža spaja fragmente prostora i vremena u niz koji svoj smisao dobija tek u tački gde se bezvremeno seče s vremenom. Kroz analizu Malikovih tema i motiva otkrićemo tačku koja ih povezuje.
********************************************

Dom omladine Beograda

Makedonska 22
Četvrtak, 18. maj (19.00) Moj film je bolji od tvog #13
Ulaz je slobodan.
4 pitanja o filmu / 3 gosta / 2 minuta za odgovor / 1 pobednik
Tribina, kviz, revolveraški obračun, rolerkoster. Žestoke diskusije o filmu kakve još niste videli!
Tema: Blokbaster specijal
Gosti: Miljan Tanić, urednik časopisa Serije+; Vladimir Marković Looney, montažer i reditelj; Dragana Tešić, izvršni direktor distributerske kuće Con film
Autori i sudije: Miloš Petrik, Miloš Cvetković i Sofija Vuković
Ide leto a sa njime i najpopularniji filmovi koji žele svima da ugode i zarade što je moguće više para, a da pri tom, po mogućstvu, pokupe i poneku nagradu. Najpopularnija, najveća, najkomercijalnija ostvarenja iz sveta filma – šta tu zapravo valja, a šta ne? Koji su izdržali zub vremena, a kojih se sada jedva sećamo? Koji su faktori koji dovode do toga da neki film postane blokbaster?

Utorak, 23. maj (17.00, 19.00, 21.00)
Garažni film: Politička paranoja
Cena ulaznice: 100 RSD (za obe projekcije)
Garažni film je filmski pokret osnovan u Srbiji 2015. godine kada se grupa autora udružila na osnovu povezanosti većine svojih dotadašnjih filmova. Rad ove grupe zasniva se na snimanju sa malom ekipom, minimalnim finansijskim i tehničkim sredstvima, ali sa neograničenom autorskom slobodom. Garažni film se po svemu tome može smatrati srodnim sa svojim uzorom – garažnim rokom.
Slično odnosu koji garažni rok ima prema tradiciji pop muzike, autori garažnih filmova, često veoma vidljivo, pokazuju respekt prema klasičnoj i avangardnoj filmskoj umetnosti, postavljajući svoja dela kao neku vrstu konstantnog preispitivanja panteona filmskih velikana. Za sada postoji 15 garažnih filmova, a od 23. maja, jednom mesečno, prikazaćemo vam svaki od njih, uz prateće razgovore koji će vam okriti sve tajne nastanka garažnih filmova.

17.00… projekcija filma „Zemlja istine, ljubavi i slobode“ (Srbija, 2000)
Režija: Milutin Petrović, uloge: Boris Milivojević, Rade Marković, Biljana Srbljanović
Beograd je pod bombama. Proleće 1999. godine. Odeljenje psihijatrije je smešteno u atomsko sklonište u kome je nestalo struje. Pod svetlošću sveća i sa zvucima detonacija u daljini, zatičemo kao pacijenta bez dijagnoze, Borisa, mladog montažera koji je čudom preživeo bombardovanje zgrade RTS-a. Na televiziji je radio u informativnom programu, montirajući priloge za režimsku propagandu. Njegov cimer je stari Čika Nebojša, bivši komunistički islednik koji sada, u nekoj vrsti religioznog ludila, zamišlja sebe kao mladog junaka starog crno-belog filma „Čudotvorni mač“.

19.00… razgovor
Politička paranoja
Nije pitanje da li ste paranoični nego da li ste dovoljno paranoični.
Ako je 20. vek bio vek šizofrenije, 21. vek je definitivna pobeda paranoje. Ni najobičniji događaj kojem prisustvujemo ne može više da bude oslobođen dodatne retorike po kojoj se prepoznaju različiti (para)politički uticaji. Istrenirani smo za „zaveru ćutanja“, za gomilanje nasilja svake vrste koje na kraju dovodi jedino do ravnodušnosti i depresije, što je zapravo i cilj onih koji truju prostor javnog mnjenja. Učestvuju: Milutin Petrović, filmski reditelj i Saša Radivojević, filmski scenarista i kritičar.

21.00… projekcija filma „Jug jugoistok“ (Srbija, 2005)
Režija: Milutin Petrović, uloge: Sonja Savić, Nedeljko Despotović, Miloš Lolić, Hristina Popović
Nekada popularna srpska glumica Sonja Savić, koja već deset godina živi u Sloveniji, došla je u Beograd da se sa majkom i bratom Milošem iz Belgije, koga nikad nije videla, dogovori oko nasledstva. Sonja dobije histerični napad tvrdeći da joj je oteta kćerka Sofija, i beži u nepoznatom pravcu. Miloš alarmira policiju i zajedno sa inspektorom Despotovićem kreće u potragu za njom.

25-28. maj
Plan B – 2. festival subverzivnog filma
********************************************

Cineplexx Big Beograd – novo!

Tržni centar Big Fashion, Višnjička 84
Četvrtak, 18. maj
Osmi putnik: Kovenant… 15:15, 17:45, 20:10, 21:15, 22:40
Sve, baš sve… 18:20, 20:00
Porodična banda… 20:40, 22:30
Krug… 20:20, 22:25
Kralj Artur: Legenda o maču 2D… 18:30, 21:00
Kralj Artur: Legenda o maču 3D… 14:45, 17:15, 19:40, 22:10
Fatalni ishod… 17:00
Okto: Istraživač dubina 3D… 16:20
Čuvari galaksije vol. 2 2D… 16:40
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 19:15, 21:50
Paklene ulice 8… 15:30, 18:05, 22:00
Mali šef (sinhronizovano) 2D… 15:00
Mali šef (sinhronizovano) 3D… 16,00, 18:00
Štrumpfovi: Izgubljeno selo (sinhronizovano) 3D… 14:30, 16:30
Nevidljivi svedok… 19:00

Petak, 19. maj / ponedeljak, 22. maj / utorak, 23. maj
Osmi putnik: Kovenant… 15:15, 17:45, 20:10, 21:15, 22:40
Sve, baš sve… 18:20, 20:20
Porodična banda… 20:40, 22:30
Krug… 20:00, 22:00
Kralj Artur: Legenda o maču 2D… 18:30, 21:00
Kralj Artur: Legenda o maču 3D… 14:45, 17:15, 19:40, 22:10
Fatalni ishod… 17:00
Okto: Istraživač dubina 3D… 16:20
Čuvari galaksije vol. 2 2D… 16:40
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 19:15, 21:50
Paklene ulice 8… 15:30, 18:05, 22:15
Mali šef (sinhronizovano) 2D… 15:00
Mali šef (sinhronizovano) 3D… 16,00, 18:00
Štrumpfovi: Izgubljeno selo (sinhronizovano) 3D… 14:30, 16:30
Nevidljivi svedok… 19:00

Subota, 20. maj / nedelja, 21. maj
Osmi putnik: Kovenant… 12:50, 15:15, 17:45, 20:10, 21:15, 22:40
Sve, baš sve… 18:20, 20:20
Porodična banda… 20:40, 22:30
Krug… 20:00, 22:00
Kralj Artur: Legenda o maču 2D… 12:15, 18:30, 21:00
Kralj Artur: Legenda o maču 3D… 14:45, 17:15, 19:40, 22:10
Fatalni ishod… 17:00
Okto: Istraživač dubina 2D … 14:20
Okto: Istraživač dubina 3D… 12:20, 16:20
Čuvari galaksije vol. 2 2D… 11:20, 16:40
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 14:00, 19:15, 21:50
Paklene ulice 8… 12:15, 15:30, 18:05
Mali šef (sinhronizovano) 2D… 11:00, 13:00, 15:00
Mali šef (sinhronizovano) 3D… 12:00, 14:00, 16,00, 18:00
Štrumpfovi: Izgubljeno selo (sinhronizovano)… 11:40, 13:40
Štrumpfovi: Izgubljeno selo (sinhronizovano) 3D… 12:40, 14:30, 16:30
Nevidljivi svedok… 19:00

Sreda, 24. maj
Pirati sa Kariba: Salazarova osveta 3D… 20:00 – premijerno
Osmi putnik: Kovenant… 15:00, 17:30, 19:00, 21:30, 22:40
Sve, baš sve… 18:20, 20:20
Porodična banda… 20:40, 22:30
Krug… 20:00, 22:00
Kralj Artur: Legenda o maču 2D… 18:30, 21:00
Kralj Artur: Legenda o maču 3D… 14:45, 17:15, 19:40, 22:10
Fatalni ishod… 17:00
Okto: Istraživač dubina 3D… 16:20
Čuvari galaksije vol. 2 2D… 16:40
Čuvari galaksije vol. 2 3D… 19:15, 21:50
Paklene ulice 8… 12:15, 15:30, 18:05
Mali šef (sinhronizovano) 2D… 15:00
Mali šef (sinhronizovano) 3D… 16,00, 18:00
Štrumpfovi: Izgubljeno selo (sinhronizovano) 3D… 14:30, 16:30
********************************************

Ruski dom

Kraljice Natalije 33
Nema najavljenih projekcija
********************************************

Art Bioskop Museum

Etnografski muzej, Uzun Mirkova 2
Četvrtak, 18. maj
Etno film u podne… 12.00
Povodom Međunarodnog dana muzeja biće prikazan film o Etnografskom muzeju
********************************************

Kinoteka

Kosovska 11 i Uzun Mirkova 1 (Velika sala i Art House)
Repertoare za MAJ 2017. pogledajte na OVOM LINKU!
********************************************

Sava centar

Milentija Popovića 9
Nedelja, 25. jun (10.00)
Balkan Tube Fest 2017.
Cena ulaznice: 600 RSD
********************************************

SKC

Kralja Milana 48, 3602-009
Utorak, 23. maj (20.00)
Alinejin video kurs savremene umetnosti
Šesta epizoda: (Pseudo)dokumentarnost
********************************************

CZKD

Centar za kulturnu dekontaminaciju; Birčaninova 21, 3610-270
Performansi @CZKD Bioskop
Nema najavljenih projekcija
********************************************

UK „Palilula“ / CZK „Vlada Divljan“

Mitropolita Petra 8; 2764-526 i 2753-586
Subota, 20. maj
Piksijevi mali vilenjaci (sinhronizovano)… 11.00
Besplatne karte se peuzimaju u četvrtak, 18. maja od 10.00 do 20.00 na biletarnici.
********************************************

Bioskop „Dragan Gaga Nikolić“

UK „Parobrod“, Kapetan Mišina 6a; 4142-163
Nema najavljenih projekcija
********************************************

Italijanski institut za kulturu

Kneza Miloša 56, 3629-356
Sreda, 24. maj (18.00)
Da li poznaješ današnju Italiju: Tutto Dante, Il 33esimo dell’Inferno
Režija: Stefano Vikario
Godina: 2008.
„Tutto Dante“ je poetsko-teatarski spektakl Roberta Beninjija koji pripoveda „Božanstvenu komediju“, najsjajnije delo svih vremena, otkrivajući publici savremenost vrhunskog pesnika. Ovaj toskanski glumac, dobitnik Oskara, na maestralan način interpretira ukupno trinaest pevanja Božanstvene komedije Dantea Aligijerija spajajući poeziju, satiru, šegačenje i čaroliju.
Žanr: poetsko-teatarski spektakl
Trajanje: 66’
Jezik: italijanski (sa titlovima na engleskom)
Uloga: Roberto Beninji
Ulaz: slobodan
********************************************

Kulturni centar Rex

Jevrejska 16, 3284-534
Nema najavljenih projekcija
********************************************

Institut Servantes

Čika Ljubina 19, 3034-182
21. maj – 1. jun
10. Španski metar (Dvorana KCB, Kinoteka, Žitomlin)
********************************************

Biblioteka grada Beograda

Knez Mihailova 56, 2024-011
Nema najavljenih projekcija
********************************************

Mikser House – Mikser Kino

060/0170-231
Nema najavljenih projekcija
********************************************

Bioskop Zvezda

Terazije 40 – Pokret za okupaciju bioskopa
Četvrtak, 18. maj (21.00) Punch Drunk Love
Petak, 19. maj (21.00) Još ovaj put
Subota, 20. maj (21.00) Ashes and Diamonds
Nedelja, 21. maj (21.00) Cria Cuervos
Sreda, 24. maj (21.00) Fight Club
Četvrtak, 25. maj (21.00) Incedies
Petak, 26. maj (21.00) Čaruga
********************************************

KC Grad

Braće Krsmanović 4, 3282-370
Utorak, 30. maj (20.00) Cinema Komunisto
********************************************

Art bioskop Kolarac

Studentski trg 5, 2630-550
Četvrtak, 18. maj / petak, 19. maj / nedelja, 21. maj / sreda, 24. maj
Druga strana nade… 18.30
Raj… 20.30

Subota, 20. maj
Bela i Sebastijan: Avantura se nastavlja… 12.00
Druga strana nade… 18.30
Raj… 20.30

Ponedeljak, 22. maj / utorak, 23. maj
Boljšoj Vavilon… 18.30
Gabo, magija stvarnosti… 20.30
********************************************

Filmstreet

Letnji besplatni bioskop na otvorenom
Sezona 2017. počinje u junu!
********************************************
Redakcija portala Dan u Beogradu nije odgovorna za iznenadne promene repertoara, ali ćemo se truditi da sve eventualne promene objavimo na vreme…

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.