Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za februar 2018.
Kinoteka - februar 2018: Nebo nad Berlinom
Kinoteka - februar 2018: Nebo nad Berlinom

Kinoteka – repertoari za februar 2018.

Po običaju, februar je idealan za sve ljubitelje filma što pokazuju i ovi repertoari Jugoslovenske kinoteke. Pogledajte šta nudi Kinoteka (sale u Kosovskoj 11 i Uzun Mirkovoj 1)…

Kinoteka: programi u obe sale

• Po željama gledalaca
• Nema sreda
• Dokumentarni četvrtak
• Moj izbor…
• Sećanja…
• Filmovi za gluvoneme
• Šok koridor: Geri Šerman
• Feljton neo noar
• Beogradski filmoplov
• II Festival snimatelja
• Gradovi na filmu: Berlin
• U susret FEST-u
• Velikani svetskog filma: Roman Polanski
• 46. FEST

Muzej Kinoteke, Kosovska 11

Četvrtak, 1. februar
»»» II Festival snimatelja
17.00… REKVIJEM ZA GOSPOĐU J (RS 2017)
r. Bojan Vuletić
f. Jelena Stanković

20.00… SARAJ’VO (BiH 2017)
dokumentarni film
r. Mustafa Mustafić
f. Mustafa Mustafić, Almir Đikoli

INKARNACIJA (RS 2016)
r. Filip Kovačević
f. Uroš Milutinović

Petak, 2. februar
18.00… IME: DOBRICA, PREZIME: NEPOZNATO (RS 2016)
r. Srđa Penezić
f. Radan Popović

20.00… KOZJE UŠI (RS 2017)
r. Marko KOSTIĆ
f. Miloš Spasojević

Subota, 3. februar
18.00… SLEPI PUTNIK NA BRODU LUDAKA (RS 2016)
r. Goran Marković
f. Đorđe Arambašić

20.00… NIGDE (RS 2017)
r. Predrag Velinović
f. Milorad Glušica

Nedelja, 4. februar
18.00… JESEN SAMURAJA (RS 2016)
r. Danilo Bećković
f. Bojana Andrić

20.00… AFTERPARTI (RS 2017)
r. Luka Bursać
f. Dušan Grubin

Ponedeljak, 5. februar
»»» Beogradski filmoplov 1944-1963
17.00… DEVOJKA U IZLOGU (IT/FR 1961)
La ragazza in vetrina
Ul. Lino Ventura (Lino Ventura), Magali Noel (Magali Noël)
r. Lučiano Emer (Luciano Emmer)

19.00… ZAMKA ZA ZEČEVE (SAD 1959)
The Rabbit Trap
Ul. Ernest Borgnajn (Ernest Borgnine), Dejvid Brajan (David Brian)
r. Filip Likok (Philip Leacock)

21.00… NIKADA NE POPUŠTAJ (VB 1960)
Never Let Go
Ul. Piter Selers (Peter Sellers), Ričard Tod (Richard Todd)
R. Džon Giljermin (John Guillermin)

Utorak, 6. februar
»»» Sećanje na… Pegi Kamins (Peggy Cummins)
17.00… LUDILO ZA PIŠTOLjEM (SAD 1950)
Gun Crazy
Ul: Pegi Kamins (Peggy Cummins), Džon Dal (John Dall)
r: Džozef Ejč Luis (Joseph H. Lewis)

»»» Projekcija domaćeg filma sa titlovima za gluvoneme osobe
19.00… BURE BARUTA (SRJ/MAK/FR/GR/TUR 1998)
Ul. Lazar Ristovski, Vojislav Brajović
r. Goran Paskaljević

»»» Sećanje na… Tomas Stanford
21.00… PRIČA SA ZAPADNE STRANE(SAD 1961)
ul. Natali Vud (Natalie Wood), Džordž Čakiris (George Chakiris)
mt. Tomas Stanford (Thomas Stanford)
r. Robert Vajs (Robert Wise), Džerom Robins (Jerome Robbins)

Sreda, 7. februar
»»» Nema sreda: Impresionizam u francuskom filmu
17.00… GROZNICA (FRA, 1921)
Fièvre
Ul: Iv Fransis (Ève Francis), Van Dale (Van Daële)
R: Luj Delik (Louis Delluc)

ŽENA NIOTKUDA (FRA, 1922)
La Femme de Nulle Part
Ul: Iv Fransis (Ève Francis), Rože Karl (Roger Karl)
R: Luj Deluk (Louis Delluc)

19.00… ŠPANSKI PRAZNIK (deo filma) (FRA, 1919)
La Fête Espagnole
Ul: Iv Fransis (Eve Francis), Žan Tulo (Jean Toulout)
R: Žermen Dilak (Germaine Dulac)

NASMEJANA GOSPOĐA BEDE (FRA, 1920)
La souriante Madame Beudet
Ul: Žermen Dermoz (Germaine Dermoz), Madlen Giti (Madeleine Guitty)
R: Žermen Dilak (Germaine Dulac)

ŠKOLjKA I SVEŠTENIK (FRA, 1927)
La coquille et le clergyman
Ul: Aleks Alin (Alex Allin), Lsijen Bataj (Lucien Bataille)
R: Žermen Dilak (Germaine Dulac)

21.00… ČOVEK SA PUČINE (FRA, 1920)
L’homme du large
Ul: Marsel Prado (Marcelle Pradot), Rože Karl (Roger Karl)
R: Marsel Lerbije (Marcel L’Herbier)

MENILMONTAN (FRA, 1924)
Ménilmontant
Ul: Nadja Sibirskaja (Nadia Sibirskaïa), Joland Bolije (Yolande Beaulieu)
R: Dimitri Kirsanov (Dimitri Kirsanoff)

Četvrtak, 8. februar
»»» Dokumentarni četvrtak
18.00… Srpski dokumentarni film u Kraljevini Jugoslaviji – Jugoslovenski prosvetni film
OSVEĆENjE ŠKOLE KRALjA ALEKSANDRA I U GORNjEM MILANOVCU (JUG, 1931)
PP: Jugoslovenski prosvetni film

SASTANAK MALE ANTANTE U BEOGRADU (JUG, 1932)
PP: Jugoslovenski prosvetni film

NAŠA MORNARICA I HIDROAVIJACIJA (JUG, 1932)
PP: Jugoslovenski prosvetni film

U STAROM PRIZRENU (JUG, 1932)
PP: Jugoslovenski prosvetni film

POSETA POLjSKOG SEJMA NARODNOJ SKUPŠTINI 11. X 1933. (JUG, 1933)
PP: Jugoslovenski prosvetni film

ZBOR JUGOSLOVENSKE RADIKALNE SELjAČKE DEMOKRATIJE U NIŠU (JUG, 1933)
PP: Jugoslovenski prosvetni film

OSVEĆENjE HRAMA SLAVE U SKOPLjU (JUG, 1934)
PP: Jugoslovenski prosvetni film
PROSLAVA RATNIKA JUŽNE SRBIJE U SKOPLjU (JUG, 1934)

20.00… BEOGRAD (JUG, 1932)
PP: A. B. film Prag, Jugoslovenski prosvetni film

BEOGRAD, PRESTONICA KRALjEVIJE JUGOSLAVIJE (JUG, 1932)
R: Vojin Đorđević
PP: Jugoslovenski prosvetni film

Petak, 9. februar
»»» Moj izbor… Janko Popović Volarić, glumac
16.30… OTAC NA SLUŽBENOM PUTU (JUG 1985)
Ul. Predrag Miki Manojlović, Mirjana Karanović
r. Emir Kusturica

19.00… VRTOGLAVICA (SAD 1958)
Vertigo
Ul. Džejms Stjuart (James Stewart), Kim Novak (Kim Novak)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

21.00… BEKET (VB/SAD 1964)
Beckett
Ul. Ričard Barton (Richard Burton), Piter O’Tul (Peter O’Toole)
r. Piter Glenvil (Peter Glenville)

Subota, 10. februar
16.30… MODERATO KANTABILE (FR/IT 1960)
Moderato cantabile
Ul. Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Žana Moro (Jeanne Moreau)
R. Piter Bruk (Peter Brook)

19.00… SMRT U VENECIJI (IT/FR 1971)
Morte a Venezia
Ul. Dirk Bogard (Dirk Bogarde), Romolo Vali (Romolo Valli)
R. Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

21.00… POSLEDNjI TANGO U PARIZU (FR/IT 1972)
L’ultimo tango a Parigi
ul. Marlon Brando (Marlon Brando), Marija Šnajder (Maria Schneider)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Nedelja, 11. februar
16.30… KRUGOVI (RS/NEM/FR/SLO/HR 2013)
Ul. Aleksandar Berček, Leon Lučev
r. Srdan Golubović

18.30… LET IZNAD KUKAVIČIJEG GNEZDA (SAD, 1975)
One Flew Over the Cuckoo’s Nest
Ul: Džek Nikolson (Jack Nicholson), Luis Flečer (Louise Fletcher)
R: Miloš Forman (Milos Forman)

21.00… MELANHOLIJA (DAN/ŠVE/FR/NEM 2011)
Melancholia
Ul. Kirsten Danst (Kirsten Dunst), Šarlot Genzbur (Charlotte Gainsbourg)
r. Lars fon Trir (Lars von Trier)

Ponedeljak, 12. februar
»»» Beogradski filmoplov 1944-1963
17.00… PUT BR. 6 (ŠVE 1958)
Linje sex
Ul. Margit Karlkvist (Margit Carlqvist), Oke Grenberg (Åke Grönberg)
r. Bengt Blomgren (Bengt Blomgren)

19.00… SMELI PODVIG (IT/FR 1959)
Audace colpo dei soliti ignoti
Ul. Vitorio Gasman (Vittorio Gassman), Renato Salvatori (Renato Salvatori)
r. Nani Loj (Nanni Loy)

21.00… KA JAMAJCI (FR 1957)
À la Jamaïque
Ul. Luis Mariano (Luis Mariano), Pakita Riko (Paquita Rico)
r. Andre Bartomije (André Berthomieu)

Utorak, 13. februar
17.00… HUGO I JOZEFINA (ŠVE, 1967)
Hugo och Josefin
Ul: Fredrik Beklen (Fredrik Becklen), Bepe Volgers (Beppe Wolgers)
r: Kjel Grede (Kjell Grede)

»»» Sećanje na… Marijan Labuda (Marián Labuda)
19.00… SELO MOJE MALO (FR, 1985)
Vesničko má, středisková
ul. Marijan Labuda (Marián Labuda), Janoš Ban (János Bán)
r. Jirži Mencl (Jiří Menzel)

»»» Sećanje na… Džerald Grinberg
21.00… KRAMER PROTIV KRAMERA(SAD 1979)
Kramer vs. Kramer
ul. Dastin Hofman (Dustin Hoffman), Meril Strip (Meryl Streep)
mt. Džerald Grinberg (Gerald B. Greenberg)
r. Robert Benton (Robert Benton)

Sreda, 14. februar
17.00… KAKO SE REŠITI SVOG ŠEFA (SAD 1980)
Nine to Five
Ul. Doli Parton (Dolly Parton), Džejn Fonda (Jane Fonda)
r. Kolin Higins (Colin Higgins)

»»» Specijalna projekcija filma
20.00… SEOBE TRAJU VEČNO (SRB 2018)
dokumentarni film
r. Boško Milosavnjević

Četvrtak, 15. februar / petak, 16. februar
Neradni dani

Subota, 17. februar
»»» Feljton neo noar
17.00… KRVAVO PROSTO (SAD 1984)
Blood Simple
Ul. Džon Gec (John Getz), Frensis MekDormand (Frances McDormand)
r. Džoel i Itan Koen (Joel & Ethan Coen)

19.00… TELESNA STRAST (SAD 1981)
Body Heat
Ul. Ketlin Tarner (Kathleen Turner), Vilijem Hart (William Hurt)
r:Lorens Kazdan (Lawrence Kasdan)

21.00… BLEJD RANER (SAD 1982)
Blade Runner
Ul. Harison Ford (Harrison Ford), Rutger Hauer (Rutger Hauer)
r. Ridli Skot (Ridley Scott)

Nedelja, 18. februar
16.00… PLAVI SOMOT (SAD 1986)
Blue Velvet
Ul. Kajl MekLahlan (Kyle McLachlan), Izabela Roselini (Isabella Rossellini)
R. Dejvid Linč (David Lynch)

18.30… GRAD GREHA (SAD 2005)
Sin City
Ul. Brus Vilis (Bruce Willis), Miki Rurk (Mickey Rourke)
r. Robert Rodrigez (Robert Rodriguez), Frenk Miler (Frank Miller), Kventin Tarantino (Quentin Tarantino)

20.30… POVERLjIVO IZ L.A. (SAD 1997)
LA Confidential
Ul. Kim Bejsinger (Kim Basinger), Kevin Spejsi (Kevin Spacey)
r. Krtis Henson (Curtis Hanson)

Ponedeljak, 19. februar
»»» Sećanje na… Dinko Tucaković
17.00… ŠEST DANA JUNA (KAN/JUG 1985)
Ul. Nebojša Krstić, Cintija Ašpreger
r. Dinko Tucaković

19.00… The Rubber Soul Project (SCG 2004)
dokumentarni film
r. Dinko Tucaković

21.00… DOKTOR REJ I ĐAVOLI (RS 2012)
Ul. Dragan Bjelogrlić, Pol Leonard Marej (Paul Leonard Murray)
r. Dinko Tucaković

Utorak, 20. februar
»»» Beogradski filmoplov 1944-1963
17.00… ALŽIRKA DžAMILA (EG 1958)
Djamilah
Ul. Magda (Magda), Ahmed Mažar (Ahmed Mazhar)
r. Jusef Šahin (Youssef Chahine)

19.00… LUPEŽI VELIKOG SRCA (FR 1957)
Les truands
Ul. Edi Konstantin (Eddie Constantine), Noel-Noel (Noël-Noël)
r. Karlo Rim (Carlo Rim)

21.00… HITAN POZIV (VB 1952)
Emergency Call
Ul. Džek Vorner (Jack Warner), Entoni Stil (Anthony Steel)
r. Luis Gilbert (Lewis Gilbert)

Sreda, 21. februar
»»» Šok koridor predstavlja: Geri Šerman
17.00… UBISTVO PROSTITUTKE (SAD 1982)
Vice Squad
ul. Sison Hubli (Season Hubley), Vings Hauzer (Wings Hauser)
r. Geri Šerman (Gary Sherman)

19.00… TRAŽI SE ŽIV ILI MRTAV (SAD 1987)
Wanted: Dead or Alive
ul. Rutger Hauer (Rutger Hauer), Džin Simons (Gene Simmons)
r. Geri Šerman (Gary Sherman)

21.00… LINIJA SMRTI (SAD 1972)
Death Line
ul. Donald Plezens (Donald Pleasence), Norman Rosington (Norman Rossington)
r. Geri Šerman (Gary Sherman)

Četvrtak, 22. februar
17.00… LIZA (SAD 1989)
Lisa
ul. Stejsi Kinan (Staci Keanan), Šeril Lad (Cheryl Ladd)
r. Geri Šerman (Gary Sherman)

19.00… KUĆNI DUH 3 (SAD 1988)
Poltergeist III
ul. Heder O’Rurk (Heather O’Rourke), Tom Skerit (Tom Skerritt)
r. Geri Šerman (Gary Sherman)

21.00… MRTVI I SAHRANjENI (SAD 1981)
Dead & Buried
ul. Džejms Farentino (James Farentino), Melodi Anderson (Melody Anderson)
r. Geri Šerman (Gary Sherman)

Petak, 23. februar
Neradni dan

Subota, 24. februar – nedelja, 4. mart
»»» 46. FEST
Sve o FEST-u pronađite na OVOM LINKU.

**************************************************************************

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

Četvrtak, 1. februar
11.00… KINESKINjA (FR, 1967)
La chinoise
Ul: En Vjazemski (Anne Wiazemsky), Žan Pjer Leo (Jean-Pierre Léaud)
R: Žan Lik Godar (Jean-Luc Godard)

13.30… POROK I VRLINA (FR/IT 1963)
Le vice et la vertu
Ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Ani Žirardo (Annie Girardot)
r. Rože Vadim (Roger Vadim)

»»» Gradovi na filmu: Berlin
18.00…TRIJUMF VOLjE (NEM, 1935)
Triumph des Willens
dokumentarni film
r: Leni Rifenštal (Leni Riefenstahl)

20.30… PROLEĆE U BERLINU (SRN 1957)
Frühling in Berlin
Ul. Sonja Ciman (Sonja Ziemann), Ivan Petović (Iván Petrovich)
r. Artur Maria Rabenalt

Petak, 2. februar
11.00… POROK I VRLINA (FR/IT 1963)
Le vice et la vertu
Ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Ani Žirardo (Annie Girardot)
r. Rože Vadim (Roger Vadim)

13.30… ŠERBURŠKI KIŠOBRANI (FR/SRN 1964)
Les parapluies de Cherbourg
Ul: Katrin Denev (Catherine Deneuve), Nino Kastelnuovo (Nino Castelnuovo)
R: Žak Demi (Jacques Demy)

18.00… KABARE (SAD 1972)
Cabaret
Ul. Lajza Mineli (Liza Minnelli), Majkl Jork (Michael York)
r. Bof Fosi (Bob Fosse)

20.30… ZBOGOM LENjINU (NEM 2003)
Good Bye Lenin!
Ul. Daniel Brul (Daniel Brühl), Katrin Zas (Katrin Saß)
r. Volfgang Beker (Wolfgang Becker)

Subota, 3. februar
11.00… ŠERBURŠKI KIŠOBRANI (FR/SRN 1964)
Les parapluies de Cherbourg
Ul: Katrin Denev (Catherine Deneuve), Nino Kastelnuovo (Nino Castelnuovo)
R: Žak Demi (Jacques Demy)

13.30… ŽIVOT U DVORCU (FR 1966)
La vie de château
ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Filip Noare (Philippe Noiret)
r. Žan-Pol Rapno (Jean-Paul Rappeneau)

18.00… KRISTIJANA F. – DECA SA STANICE ZOO (SRN 1981)
Christiane F. – Wir Kinder vom Banhoff Zoo
Ul. Natja Punkhorst (Natja Runkhorst), Dejvi Bouvi (David Bowie)
r. Uli Edel (Uli Edel)

20.30… POSEDNUTOST (FR/SRN, 1981)
Possession
ul: Izabel Ađani (Isabelle Adjani), Sem Nil (Sam Neill)
r: Andžej Žulavski (Andrzej Zulawski)

Nedelja, 4. februar
11.00… ŽIVOT U DVORCU (FR 1966)
La vie de château
ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Filip Noare (Philippe Noiret)
r. Žan-Pol Rapno (Jean-Paul Rappeneau)

13.30… GOSPOĐICE IZ ROŠFORA (FR, 1967)
Les Demoiselles de Rochefort
ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Fransoaz Dorleak (Francoise Dorlèac)
r. Žak Demi (Jacques Demy)

18.00… NEBO NAD BERLINOM (SRN/FR, 1987)
Der Himmel über Berlin
ul. Bruno Ganc (Bruno Ganz), Peter Falk
r. Vim Venders (Wim Wenders)

20.30… TRČI LOLA, TRČI (NEM 1998)
Lola rennt
Ul. Franka Potente (Franka Potente), Moric Blajbtroj (Moritz Bleibtreu)
r. Tom Tikver (Tom Tykwer)

Ponedeljak, 5. februar
»»» U susret 46. FEST-u
18.00… MEŠ (SAD 1970)
MASH
Ul. Donald Satrlend (Donald Sutherland), Eliot Guld (Elliot Gould)
r. Robert Altman (Robert Altman)

20.30… ODISEJA U SVEMIRU 2001 (VB/SAD 1968)
2001: A Space Odyssey
Ul. Kir Dulea (Keir Dullea), Geri Lokvud (Gary Lockwood)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

Utorak, 6. februar
11.00… GOSPOĐICE IZ ROŠFORA (FR, 1967)
Les Demoiselles de Rochefort
ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Fransoaz Dorleak (Francoise Dorlèac)
r. Žak Demi (Jacques Demy)

13.30… LEPOTICA DANA (FR/IT 1967)
Belle de jour
Ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Žan Sorel (Jean Sorel)
r. Luis Bunjuel (Louis Bunuel)

18.00… PLAVI ANĐELI (SAD 1973)
Electra Glide in Blue
Ul. Robert Blejk (Robert Blake), Bili Grin Buš (Billy Green Bush)
r. Džejms Vilijam Guerčo (James William Guercio)

20.30… POŠTAR UVEK ZVONI DVA PUTA (SAD/SRN 1981)
The Postman Always Rings Twice
Ul. Džek Nikolson (Jack Nicholson), Džesika Leng (Jessica LAnge)
r. Bob Rafelson (Bob Rafaelson)

Sreda, 7. februar
11.00… LEPOTICA DANA (FR/IT 1967)
Belle de jour
Ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Žan Sorel (Jean Sorel)
r. Luis Bunjuel (Louis Bunuel)

13.30… BENDžAMIN (FR 1968)
Benjamin; Ou les Memories d’un Puceau
Ul: Mišel Morgan (Michèle Morgan), Katrin Denev (Catherine Deneuve)
R: Mišel Devil (Michel Deville)

18.00… TAKSISTA (SAD 1976)
Taxi Driver
Ul. Robert de Niro (Robert de Niro), Harvi Kajtel (Harvey Keitel)
r. Martin Skorseze (Martin Scorsese)

20.30… VATRENE ULICE (SAD 1984)
Streets of Fire
Ul. Dajen Lejn (Diana Lane), Majkl Pare (Michael Paré)
r. Volter Hil (Walter Hill)

Četvrtak, 8. februar
11.00… BENDžAMIN (FR 1968)
Benjamin; Ou les Memories d’un Puceau
Ul: Mišel Morgan (Michèle Morgan), Katrin Denev (Catherine Deneuve)
R: Mišel Devil (Michel Deville)

13.30… MANON 70 (FR/IT 1968)
Manon 70
Ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Žan-Klod Briali (Jean-Claude Brialy)
r. Žan Orel (Jean Aurel)

18.00… TV MREŽA (SAD 1976)
Network
Ul. Fej Danavej (Faye Dunaway), Vilijam Holden (William Holden)
r. Sidni Almet (Sidney Lumet)

20.30… VISOKE POTPETICE (ŠPA/FR 1991)
Tacones lejanos
Ul. Viktorija Avril (Victoria Abril), Marisa Paredes (Marisa Paredes)
r. Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

Petak, 9. februar
11.00… MANON 70 (FR/IT 1968)
Manon 70
Ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Žan-Klod Briali (Jean-Claude Brialy)
r. Žan Orel (Jean Aurel)

13.30… LjUBAVNI IZAZOV (FR/IT 1968)
La chamade
Ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
r. Alen Kavalije (Alain Cavalier)

18.00… LISABONSKA PRIČA (NEM/POR 1995)
Lisbon Story
Ul. Ridiger Fogler (Rüdiger Vogler), Patrik Bauhau (Patrick Bauchau)
r. Vim Venders (Wim Wenders)

20.30… MRŽNjA (FR 1995)
La haine
Ul. Vensan Kasel (Vincent Cassel), Said Tagmaui (Saïd Taghmaoui)
R. Matju Kasovic (Matthieu Kassovitz)

Subota, 10. februar
11.00… LjUBAVNI IZAZOV (FR/IT 1968)
La chamade
Ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
r. Alen Kavalije (Alain Cavalier)

13.30… MAJERLING (FR/VB 1968)
Mayerling
Ul. Omar Šarif (Omar Sharif), Katrin Denev (Catherine Deneuve)
r. Terens Jang (Terence Young)

18.00… KOSA (SAD 1979)
Hair
Ul. Džon Sevidž (John Savage), Trit Vilijems (Treat Williams)
r. Miloš Forman (Milos Forman)

20.30… MULEN RUŽ (SAD/AU 2001)
Moulin rouge!
Ul. Nikol Kidman (Nicole Kidman), Juan MekGregor (Ewan McGregor)
r. Baz Lurman (Baz Luhrman)

Nedelja, 11. februar
11.00… MAJERLING (FR/VB 1968)
Mayerling
Ul. Omar Šarif (Omar Sharif), Katrin Denev (Catherine Deneuve)
r. Terens Jang (Terence Young)

13.30… ŽACA (FR/IT, 1972)
Un flic
ul: Alen Delon (Alain Delon), Katrin Denev (Catherine Deneuve)
r: Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

»»» Velikani svetskog filma: Roman Polanski
18.00… DVA ČOVEKA S ORMAROM (POLj 1958)
Kratki igrani film
Ul. Jakub Goldberg (Jakub Goldberg), Henrik Kluba (Henryk Kluba)
r. Roman Polanski (Roman Polanski)

NOŽ U VODI (POLj 1962)
Nóz w wodzie
Ul. Leon Niemčik (Leon Niemczyk), Jolanta Umecka
r. Roman Polanski (Roman Polanski)

20.30… ODVRATNOST (VB, 1965)
Repulsion
ul: Katrin Denev (Catherine Deneuve), Ian Hendri (Ian Hendry)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

Ponedeljak, 12. februar
18.00… ĆORSOKAK (VB 1966)
Cul-de-sac
Ul. Donald Plezens (Donald Pleasence), Fransoaz Dorleak (Françoise Dorléac)
r. Roman Polanski (Roman Polanski)

20.30… BAL VAMPIRA (SAD/VB 1967)
The Fearless Vampire Killers/Dance of the Vampires
ul: Roman Polanski (Roman Polanski), Šeron Tejt (Sharon Tate)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

Utorak, 13. februar
11.00… ŽACA (FR/IT, 1972)
Un flic
ul: Alen Delon (Alain Delon), Katrin Denev (Catherine Deneuve)
r: Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

13.30… DIVLjAK IZ PARIZA (FR/IT 1975)
Le sauvage
Ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Iv Montan (Yves Montand)
r. Žan-Pol Rapno (Jean-Paul Rappeneau)

18.00… ROZMARINA BEBA (SAD, 1968)
Rosemary’s Baby
ul: Mia Farou (Mia Farrow), Džon Kasavetes (John Cassavetes)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

20.30… MAGBET (VB/SAD 1971)
Macbeth
Ul. Džon Finč (John Finch), Frančeska Anis (Francesca Annis)
r. Roman Polanski (Roman Polanski)

Sreda, 14. februar
11.00… DIVLjAK IZ PARIZA (FR/IT 1975)
Le sauvage
Ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Iv Montan (Yves Montand)
r. Žan-Pol Rapno (Jean-Paul Rappeneau)

13.30… ŽIVOT POČINjE DVAPUT (FR 1976)
Si c’était à refaire
Ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Anuk Eme (Anouk Aimée)
r. Klod Leluš (Claude Lelouch)

18.00… ŠTA? (IT/FR/SRN 1972)
Che?
Ul. Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Sidni Rom (Sydne Rome)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

20.30… KINESKA ČETVRT (SAD 1974)
Chinatown
Ul. Džek Nikolson (Jack Nicholson), Fej Danavej (Faye Dunaway)
r. Roman Polanski (Roman Polanski)

Četvrtak, 15. februar – petak, 16. februar
Neradni dani

Subota, 17. februar
11.00… ŽIVOT POČINjE DVAPUT (FR 1976)
Si c’était à refaire
Ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Anuk Eme (Anouk Aimée)
r. Klod Leluš (Claude Lelouch)

13.30… POSLEDNjI METRO (FR 1980)
Le dernier métro
Ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Žerar Depardje (Gerard Depardieu)
r. Fransoa Trifo (François Truffaut)

18.00… STANAR (FR, 1976)
Le locataire
ul: Roman Polanski (Roman Polanski), Izabel Ađani (Isabelle Adjani)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

20.30… TESA (VB/FR, 1979)
Tess
ul: Nastasja Kinski (Nastassja Kinski), Piter Firt (Peter Firth)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

Nedelja, 18. februar
11.00… POSLEDNjI METRO (FR 1980)
Le dernier métro
Ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Žerar Depardje (Gerard Depardieu)
r. Fransoa Trifo (François Truffaut)

13.30… GLAD ZA KRVLjU (VB/SAD 1983)
The Hunger
ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Dejvid Bouvi (David Bowie)
r. Toni Skot (Tony Scott)

18.00… LUDILO (SAD/FR 1988)
Frantic
Ul. Harison Ford (Harrison Ford), Emanuel Senje (Emanuelle Seigner)
r. Roman Polanski (Roman Polanski)

20.30… GORKI MESEC (FR/VB/SAD 1992)
Bitter Moon
Ul. Piter Kojoti (Peter Coyote), Emanuel Senje (Emanuelle Seigner)
r. Roman Polanski (Roman Polanski)

Ponedeljak, 19. februar
18.00… SMRT I DEVOJKA (VB/FR/SAD 1994)
Death and the Maiden
Ul. Sigurni Viver (Sigourney Weaver), Ben Kingsli (Ben Kingsley)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

20.30… DEVETA KAPIJA (ŠP/FR/SAD 1999)
The Ninth Gate
Ul. Džoni Dep (Johnny Depp), Frenk Lanđela (Frank Langella)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

Utorak, 20. februar
11.00… GLAD ZA KRVLjU (VB/SAD 1983)
The Hunger
ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Dejvid Bouvi (David Bowie)
r. Toni Skot (Tony Scott)

13.30… TRG VANDOM (FR, 1998)
Place Vendôme
Ul: Katrin Denev (Catherine Deneuve), Emanuel Senje (Emmanuelle Seigner)
R: Nikol Garsija (Nicole Garcia)

18.00… OLIVER TVIST (ČR/VB/FR/IT 2005)
Oliver Twist
Ul. Ben Kingsli (Ben Kingsley), Barni Klark (Barney Clark)
r. Roman Polanski (Roman Polanski)

20.30… PIJANISTA (FR/POLj/NEM/VB, 2002)
The Pianist
ul: Edrijen Brodi (Adrien Brody), Tomas Krečman (Thomas Kretschmann)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

Sreda, 21. februar
19.00… KAD BUDEM MRTAV I BEO (JUG 1967) – restaurirana verzija
ul. Dragan Nikolić, Ružica Sokić
r. Živojin Pavlović

Četvrtak, 22. februar
Rezervisan termin

Petak, 23. februar
Neradan dan

Subota, 24. februar – nedelja 4. mart
46. FEST
Sve o FEST-u pronađite na OVOM LINKU.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.