Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Muzika » Klasika » 20. Međunarodna tribina kompozitora

20. Međunarodna tribina kompozitora

Od 11. do 14. novembra biće održana jubilarna, 20. Međunarodna tribina kompozitora na nekoliko gradskih lokacija, pod parolom „U sjaju glasa“.

Svečano otvaranje je u petak, 11. novembra od 20.00, u holu Narodne banke Srbije na Slaviji. Tribina ostaje verna izvornoj koncepciji, koja podrazumeva okupljanje najboljih domaćih autora i predstavljanje njihovih najboljih kompozicija, kao i onih najboljih koji dolaze iz inostranstva. „U sjaju glasa“ predstavlja koncept koji prvi put za dvadeset godina u fokus stavlja glas.

Kroz predstavljanje naših najboljih horskih ansambala i vokalnih solista, publika će biti u prilici da se upozna sa najnovijom produkcijom. Dugogodišnja tradicija horskog izvođaštva hora Obilić, Akud B. Krasmanović, četrdestogodišnji jubilej ženskog hora Collegium musicum i zavidna energija sa najvišim stepenom umetničke interpretacije dirigentkinje i profesorke Darinke Matić-Marović, ovogodišnjoj Tribini obezbediće poseban sjaj.

Tokom četiri dana biće izvedene 43 kompozicije, od kojih je 22 domaćih autora, a 21 kompozicija je selektovana od autora iz inostranstva. (danubeogradu.rs)

PROGRAM

Petak, 11. novembar
(20.00) Hol NBS, Slavija
Akademski kamerni hor Liceum (Kragujevac),
Akademski hor Obilić, AKUD Univerziteta u Beogradu „Branko Krsmanović“,
Akademski hor Collegium Musicum
Beogradski gudački orkestar Dušan Skovran
Dirigenti: Darinka Matić-Marović, Miloje Nikolić, Dragana Jovanović, Dejan Milivojević

Program:
HyeKyung Lee (Južna Koreja/SAD): Qae-s[z]i-na-ching-ching za mešoviti hor i tri tom-toma
Vladimir Tošić (Srbija): Kvintal za mešoviti hor
Srđan Hofman (Srbija): Šta sam to rekao za mešoviti hor
Rodney Waschka (SAD): Sayings za me šoviti hor
Rajko Maksimović (Srbija): O-Trim-Pa-Ra za troglasni ženski hor
Milorad Marinković (Srbija): Srpska narodna uspavanka
Aleksandar Sedlar Bogoev (Srbija): Idi vidi dedu, za ženski hor, gudački orkestar i klavir
Ulaz slobodan!

Subota, 12. novembar
(17.30) Hol NBS, Slavija
Mladi pevači i prijatelji
Ana Radovanović, sopran; Jelena Banković, sopran; Maja Mijatović, sopran; Marija Mitić, sopran; Slaven Čiča, tenor; Stana Krstajić, flauta; Milana Zarić, harfa; Srđan Sretenović, violončelo; Neda Hofman, klavir; Bojan Pešić, engleski rog; Dušica Mladenović , violina; Veljko Klenkovski, klarinet; Ivan Marjanović, udaraljke; Zoran Božanić, harmonika; Ana Gnjatović, glas i blok flauta i Goran Kostić, kontrabas.

Program:
Diego Soifer (Holandija): Lost and found za sopran, klarinet, harfu i violončelo
Evis Sammoutis (Kipar): Fearing Apparitions (Ghost Shadows) za sopran i klavir
Miloš Zatkalik (Srbija): Reči u kamenu za mecosopran i engleski rog
Svetlana Maraš (Srbija/Finska): Poetica micro-mix za traku
Hideki Kozakura (Japan): Zwei Eulen za sopran solo
Maja Matić (BiH): Insectument za mecosopran, violinu, klarinet i udaraljke
Svetlana Savić (Srbija): Soneti za sopran, violončelo, klavir i elektroniku
Ada Gentile (Italija): Notti di Gatto za glas i bajan
Ana Gnjatović (Srbija): Fashion Victim V za glas, blok-flautu, violinu i kontrabas
Mirjana Živković (Srbija): Mali pijac za sopran, tenor, klarinet, violinu, kontrabas i harmoniku, dirigent: Nemanja Mitrašević
Ulaz slobodan!

Subota, 12. novembar
(20.00) Hol NBS, Slavija
Aneta Ilić, Donne Di Belgrado i prijatelji
Stana Krstajić, flauta; Natalija Mladenović, klavir; Mirjana Nešković, violina; Jelena Dimitrijevic, violina; Jožef Bisak, viola; Dejan Božić, violončelo; Miloš Janjić, gitara.

Program:
Aleksandar S. Vujić (Srbija): Iz Istočne Srbije za sopran, flautu, violinu, violu i violončelo
Božo Banović (Srbija): Prolećna pesma za glas, flautu i klavir
Dušan Bogdanović (Srbija/Švajcarska): Mala kutija za glas, flautu, gitaru i klavir
Dorothea Hofmann (Nemačka): Five Songs about Shakespeare’s Midsummer Night’s Dream za sopran, violionu i klavir
Vladimir Genin (Rusija/Nemačka): Lezte Augenblicke (lieder 4 und 6) za sopran, violončelo i klavir
Milana Stojadinović-Milić (Srbija): Suze – ciklus vokalnih minijatura za sopran, alt flautu i klavir
Ivan Brkljačić (Srbija): Mokranjac – varijacije na fragment iz Njest Svjat-a za sopran i gudački kvartet
Ulaz slobodan!

Nedelja, 13. novembar
(20.00) Velika sala DOB
Ivana Stefanović (Srbija): Duboki do za el. gitaru, kontrabas, mbiru, klavir, glas i štakolončelo
Izvodi multiinstrumentalista Nebojša Ignjatović
Nebojša Ignjatović & Secondhanders
Nebojša Ignjatović, autor projekta, kontrabas, vokal, klavir, mbira, flauta, štakolončelo
Secondhanders, autori aranžmana
Aleksandra Stanić, viola, vokal; Julijana Marković, violončelo, vokal; Gorana Ćurgus, harfa;
Jugoslav Hadžić, harmonika
Gost ansambla Luka Ignjatović, saksofon

Words of the day (svakodnevne reči)
Hardwere Agnostic
Homeopatska sonatina
Draftwerk
Žustro i Bezveze (Strong and Wrong)
Madopares i Jupreniles

Dragana Jovanović (Srbija): Mama Duna
Izvode Nebojša Ignjatović & Secondhanders (Srbija), Gost ansambla Luka Ignjatović, saksofon; beatboxer Marko Stojanović – Luis, Ana Živčić, etno pevačica; Dragana Jovanović, bućka i CD player, hor Ars Divina (Srbija), dirigent Ivan Marković

Epilog:
Anica Sabo (Srbija): Ne povem za mešoviti hor, flautu, violinu, violu i violončelo
Robert Cohen (USA): Sleep little baby, sleep za mešoviti hor i gudački kvartet
Izvode hor Ars Divina (Srbija), dirigent Ivan Marković , Nevena Glišić, flauta; Jelena Dimitrijević, violina; Aleksandra Milanović, violina; Atila Sabo, viola; Filip Milinković, violončelo
Ulaz slobodan!

Ponedeljak, 14. novembar
(17.30) Sala Udruženja kompozitora Srbije
Gosti iz Makedonije i muzičari iz Beograda
Koncert organizovan u saradnji sa Udruženjem kompozitora Makedonije (SOKOM)
Goran Načevski, bariton, Marija Vrškova, klavir
Miloš Petrović, violina; Mladen Drenić, violina; Ljubomir Milanović, viola;
Srđan Sretenović, violončelo i Slobodan Gerić, kontrabas

Program:
Pavle Merku (Slovenija): Tri pesmi op.15 za bariton i klavir
Tomislav Zografski (Makedonija): Zapisi za bariton i klavir
Branka Popović (Srbija): Red Easy a Color za bariton i klavir
Goran Načevski (Makedonija): Tri solo pesni za bariton i klavir
Ionel Petroi (Francuska): Les Melodies de Sancho Panca (4 pesme iz ciklusa) za bariton i gudački kvintet
Dejan Despić (Srbija): Homo homini… zavet za bariton i klavirski kvintet, op.221
Ulaz slobodan!

Ponedeljak, 14. novembar
(20.00) Pozorište na Terazijama
Orkestar Klangforum, Beč
Clement Power, dirigent
Salome Kammer, sopran
Thomas Eduard Bauer, bariton

Program:
Thomas Frey, flauta; Markus Deuter, oboa; Bernhard Zachhuber, klarinet; Lorelei Dowling, fagot; Christoph Walder, horna; Anders Nyqvist, truba; Andreas Eberle, trombon; Annette Bik, violina; Sophie Schafleitner, violina; Dimitrios Polisoidis, viola; Benedikt Leitner, violončelo; Uli Fussenegger, kontrabas; Joonas Ahonen, klavir, čelesta; Lukas Schiske, udaraljke; Adam Weisman, udaraljke

Program
Đuro Živković (Srbija): On the Guarding of the Heart za kamerni orkestar
Hans Zender (Nemačka): Cabaret Voltaire za sopran i kamerni orkestar
Salvatore Sciarrino (Italija): Quaderno di strada za bariton i kamerni orkestar
Besplatne ulaznice na blagajni Pozorišta na Terazijama!

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.