Opština Palilula formira Volonterski servis za pružanje pomoći starijima, osobama sa invaliditetom, bez porodičnog staranja, porodicama sa decom ometenom u razvoju, kao i roditeljima školske dece sa problemima u ponašanju.
Pomoć se sastoji u lakšim tehničkim poslovima održavanja higijene, provođenju vremena sa korisnicima centra, nabavci osnovnih životnih namirnica, spremanju hrane. Palilulski volonteri će pomagati u odlasku kod lekara, kupovini, šetnji i podizanju lekova na recept, kao i knjiga iz bibilioteke.
Volonterski servis pružaće i posebne – povremene usluge, kao što je pravna, psihosocijalna pomoć, podrška i usluge opštinske akcije „Palilulski majstor“. Budući volonteri proći će adekvatnu obuku. Oni koji žele da pomognu mogu se javiti kontakt centru opštine Palilula na 2694-429 ili na mejl kontakt@palilula.org.rs. Jedini uslov je da budu punoletni. (Beoinfo)

Dan u Beogradu osnovan je 2011. godine i jedan je od najčitanijih lokalnih portala u Srbiji. Osnivač i glavni urednik je Nenad Mandić – Ah Neša.
Comments are closed.