Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Muzika » Klasika » Jugokoncert – program za novembar

Jugokoncert – program za novembar

Jugokoncert je objavio novembarski program koji je sastavljen od nekoliko koncerata u Kolarčevoj zadužbini, svečanoj sali Skupštine grada i Umetničkom paviljonu „Cvijeta Zuzorić“.

Od 11. do 14. novembra biće održana 20. Međunarodna tribina kompozitora „U sjaju glasa“. Na ovoj manifestaciji nastupiće umetnici iz Srbije, regiona, iz nekoliko evropskih i azijskih zemalja, kao i iz SAD. Za sve koncerte ulaz je slobodan. Jedino za koncert 14. novembra u Pozorištu na Terazijama treba obavezno podići besplatne ulaznice na blagajni pozorišta. Program preuzmite OVDE! (danubeogradu.rs)

PROGRAM

Ponedeljak, 7. novembar
Kolarčeva zadužbina (Studentski trg 5)
(20.00) BGO Dušan Skovran i Pjer Anri Gziereb (dirigent i viola)
Šubert: Arpeđone; Vivaldi: Koncert za violu d’amore; Ersan: Muzičke šale (beogradska premijera).
Besplatne ulaznice na blagajni Kolarca.

Utorak, 8. novembar
Svečana sala Skupštine grada (Dragoslava Jovanovića 2)
(20.00) Bogdan Božović, violina, i Jasna Tucović, klavir
Stravinski: Italijanska svita; Petar Stojanović Romansa; Kosta Manojlović: Igra kosača;
Dejan Despić: Koštanina pesma; Šuman Sonata br. 2 op. 121e

Četvrtak, 10. novembar
Kolarčeva zadužbina (Studentski trg 5)
(20.00) Gudači Sv. Đorđa, Jože Kotar, klarinet, i Lev Pupis, saksofon
Zoran Erić: Cartoon; Glazunov: Koncert za saksofon i gudače; Mlakar: Wind Conversation (premijerno izvođenje);
Grig: Svita Holberg, op 40 (iz Holbergovog vremena).

Petak, 11. – ponedeljak, 14. novembar
Hol Narodne banke Srbije (Slavija) i Pozorište na Terazijama
20. Međunarodna tribina kompozitora „U sjaju glasa“

Četvrtak, 17. novembar
Svečana sala Skupštine grada (Dragoslava Jovanovića 2)
(20.00) Vladimir Gligorić, klavir
Gubajdulina: Muzičke igračke; Vlastimir Trajković: Tri komada; Isidora Žebeljan: Il circo; Pulenk: Tri novele; Stravinski: Petruška.

Petak, 25. novembar
Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić (Kalemegdan)
(20.00) Srpsko tradicionalno seosko pevanje i sviranje
Svetlana Stević-Vukosavljević, Srđan Asanović, Ženska pevačka grupa Moba, Muška pevačka grupa Srpska arhaika, Učenici Etnomuzikološkog odseka MŠ Mokranjac, Milovan Matić (duvački instrumenti), Sava Putnik-Prošić (tambura trožica i glas), Maksim Mudrinić (vojvođanske gajde).

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.