Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Festivali » Program Green Screen Festa

Program Green Screen Festa

Glavna tema ovogodišnjeg „Green Screen Festa“ (14-16. novembar, Sava centar) je „Šuma i šumski ekosistemi“, a Festival će biti organizovan kroz tri celine: Green Screen (takmičarski i revijalni program), Green Field (edukativne radionice, vršnjačka i ekspertske edukacija) i Green Square (izložbeni prostor za eko inovacije, proizovde i socijalno i đačko preduzetništvo).

„Green Screen Fest“ u ponedeljak, 14. novembra u 20.00 zvanično otvara film „Crude“ – „Sirova nafta“ Džoa Berlingera, o eksploataciji nafte i dramatičnoj borbi protiv zagađenja na području Amazona i jednoj od najvećih bitaka za očuvanje prirode na planeti. U sklopu revijalnog programa filmova, u utorak 15. novembra od 20.30 će biti prikazan film „Tapped“ – „Zarobljena voda“, dok će u sredu 16. novembra u sklopu ceremonije zatvaranja Festivala, od 20.00 publika imati prilike da vidi film „No impact man“ – „Čovek bez uticaja“, koji priča priču o čoveku koji živi u Njujorku i odlučuje da u potpunosti eliminiše svoj lični uticaj na životnu sredinu i iz korena promeni način života.

Karte za dnevne projekcije takmičarskih amaterskih i kratkih filmova i program „Šuma za ljude“, kao i za večernje revijalne filmove se mogu naručiti slanjem e-mail prijave na adresu: karte@greenscreenfest.org koja treba pored osnovnih podataka da sadrži sledeće informacije: dan Festivala i broj osoba za koji se traži karta. (danubeogradu.rs)

PROGRAM

Ponedeljak, 14. novembar
(10.00) Green Field

(16.00 – 16.50) Amaterski filmovi

(17.00 – 17.55) PROGRAM KRATKOG FILMA
Where i Exit? – Maja Kirovska
Udah (Breath) – Natalija Ž. Živković
+1 stepen Celzijusov – Denes Ruzsa
Fjord – Skule Eriksen
Swift (Brzo) – Đorđe Novaković

(18.00 – 19.20) PROGRAM UN – ŠUMA ZA LJUDE
Africa’s Wild Eden (Afrički divlji raj)
Man of the Soil (Čovek zemlje)
Switch Today (Promeni još danas)
Death of a Forest (Odumiranje šume)

(20.00) OTVARANJE FESTIVALA

(20.30) Crude (Sirova nafta)

Utorak, 15. novembar
(10.00) Green Field

(14.30 – 15. 10) SEFF 2011

(15.20 – 16.10) Amaterski filmovi

(16.15 – 16.55) PROGRAM KRATKOG FILMA
Jesen – Branko Radaković
Vladari Dunava – Dragan Nikolić
Proleće u Beogradu – Dušan Marić
Priča o šumi – G. Milošević i B. Uzelac

(17.00 – 17.55) PROGRAM TV FORMATA
Kliktaj divljine – Vladimir Manić
Tajna Rajkove pećine – D. Zlatić i S. Mitrović

(18.00 – 20.00) PROGRAM UN – ŠUMA ZA LJUDE
The Queen of Trees
Into the Inferno: The Science of Fire
Voices of the Forest
The Ancient Forests
Hope in a Changing Climate

(20.30) Tapped (Zarobljena voda)

Sreda, 16. novembar
(10.00) Green Field

(14.30 – 15.10) SEFF 2011

(15.20 – 16.10) Amaterski filmovi

(16.15 – 16.55) PROGRAM KRATKOG FILMA
Rijeka Miljacka – Mirnes Hasanspahić
Izlazna tranzicija – Jelica Ćulafić
Priroda na dar – Dalibor Ilić
Dobro drvo – O. Milošević i D. Ković

(17.00 – 17.55) PROGRAM TV FORMATA
Priče iz prirode – G. Milošević i B. Uzelac
Šuma Trbe Baračkog – Gordana Crvenković

(18.00 – 19.15) PROGRAM UN – ŠUMA ZA LJUDE
Amazon Alive: Forest of the Future
Seeing Red
Law of the Jungle
The Detour – Poland
The Ancient Forests

(20.00) Svečana dodela nagrada

(20.30) No Impact Man (Čovek bez uticaja)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.