Naslovna » Izlasci » Izložbe » Nastoj da se prepoznaš

Nastoj da se prepoznaš

Od 12. (19.00) do 29. decembra u Galeriji SKC (Kralja Milana 48) biće otvorena izložba Ivane Davidović „Nastoj da se prepoznaš“.

Instalacija je objekt ili likovna studija rađena od 2005. do 2010. godine (započeta u Beogradu, razrađena na postdiplomskoj specijalizaciji na Akademiji lepih umetnosti u Atini i završena u Beogradu) koja se bavi proučavanjem ljudskih strasti manifestovanih kroz apstrakne profile-portrete koji se razlikuju po formi, koloritu, tehnici ili materijalu kojim su izvedene, čak i stilski.

Ovo je jedan pokušaj autorke da prikaže ljudske slabosti koristeći se likovnim sredstvima. Autentičnost, po mišljenju umetnice, najbolje biva postignuta direktnom komunikacijom sa ljudima koji su takvih karaktera. Insistirano je na spontanim upoznavanjima i zatim prepoznavanjima, što je i glavni razlog petogodišnjeg trajanja stvaralačkog procesa. Portreti, tačnije profili, postavljeni su u predratne poštanske sandučiće. (danubeogradu.rs)