Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoar za maj 2012.
Jugoslovenska kinoteka - logo

Kinoteka – repertoar za maj 2012.

Pogledajte repertoar za maj Jugoslovenske kinoteke (Kosovska 11).

Tokom maja biće prikazani najznačajniji filmovi Silvestra Stalonea, kao glumca i reditelja. Povodom manifestacije „Maj – mesec matematike“ biće emitovani filmovi koji imaju veze sa ovom naukom, a biće organizovan i Festival najkraćih filmova. Kao i svake godine, i Kinoteka sa svojim programom učestvuje u Noći muzeja. Povodom obeležavanja 45-godišnjice od dodele nagrade na Kanskom festivalu biće upriličena specijalna projekcija nove kopije filma „Skupljači perja“.

Cena ulaznice je 100 dinara. Prodaja karata počinje jedan sat pre početka dnevnog programa, a karte se ne mogu rezervisati niti kupiti za naredne dane. (danubeogradu.rs)

Utorak, 1. maj, i sreda, 2, maj – slobodni dani

Silvester Stalone (Sylvester Stallone)
Četvrtak, 3. maj
(17.00) Roki / Rocky
(20.00) Roki II / Rocky II

Petak, 4. maj
(15.00) Groznica subotnje večeri / Staying Alive
(17.00) Paklena četvrt / Paradise Alley
(20.00) F.I.S.T.

Dan portugalskog jezika
Subota, 5. maj
(17.00) Film iz Angole
(19.00) Film iz Brazila
(21.00) Film iz Portugala
(Program filmova će biti naknadno objavljen)

Silvester Stalone (Sylvester Stallone)
Nedelja, 6. maj
(15.00) Oskar / Oscar
(17.00) Bekstvo u pobedu / Victory
(20.00) Rambo / First Blood

M3 – Maj – mesec matematike
Ponedeljak, 7. maj
(15.00) Šešir profesora Koste Vujića

Silvester Stalone (Sylvester Stallone)
Ponedeljak, 7. maj
(17.00) Obarač / Over The Top
(20.00) Tango i Keš / Tango & Cash

M3 – Maj – mesec matematike
Utorak, 8. maj
(14.00) 21 gram / 21 Grams

Silvester Stalone (Sylvester Stallone)
Utorak, 8. maj
(17.00) Noćni jastrebovi / Nighthawks
(20.00) Alpinista / Cliffhanger

M3 – Maj – mesec matematike
Sreda, 9. maj
(14.00) Kocka 2: Hiperkocka / Cube 2: Hypercube

In memoriam: Tonino Guerra, 1920-2012
Sreda, 9. maj
(17.00) Ubica / L’assassino
(20.00) Brak na italijanski način / Matrimonio all’italiana

M3 – Maj – mesec matematike
Četvrtak, 10. maj
(14.00) Žućko – više od igre

In memoriam: Tonino Guerra, 1920-2012
Četvrtak, 10. maj
(17.00) Cesta duga godinu dana
(20.00) Avantura

Petak, 11. maj
(15.00) Intimni časovi / Le ore nude
(17.30) Izuzetni leševi / Cadaveri eccellenti

Petak, 11. maj
(20.00) Festival najkraćih filmova

Konferencija BLOK – filmski maraton posvećen žanru arhitektonskog filma
Subota, 12. maj
(12.00) Metropolis / Metropolis
(15.00) Istrebljivač / Blade Runner
(17.00) Svemirska odiseja 2001 / 2001: A Space Odyssey
(20.00) Treći čovek / The Third Man
(22.00) Alfavil / Alphaville, une étrange aventure de Lemmy Caution

Nedelja, 13. maj
(12.00) Brazil
(14.30) Solaris / Solyaris
(17.30) 12 majmuna / Twelve Monkeys
(20.00) Gataka / Gattaca
(22.00) Kocka / Cube

In memoriam: Ulu Grosbard, 1929-2012
Ponedeljak, 14. maj
(15.00) Zaljubljivanje / Falling in Love
(17.30) Provalnik na slobodi / Straight Time

Ponedeljak, 14. maj
(20.00) Filmovi Vladete Krstića

M3 – Maj – mesec matematike
Utorak, 15. maj
(16.00) Dobri Vil Hanting / Good Will Hunting

Egipatski film
Utorak, 15. maj
(19.00) Zgrada Jakubijan / Omaret Yakobean

M3 – Maj – mesec matematike
Sreda, 16. maj
(15.00) 21

Egipatski film
Sreda, 16. maj
(18.00) Alžirka Džamila / Gamila el Gazaeria
(20.00) Šeherezada / Ehky ya Scherezade

M3 – Maj – mesec matematike
Četvrtak, 17. maj
(15.00) Blistavi um / A Beautiful Mind

Egipatski film
Četvrtak, 17. maj
(18.00) Ljubav u Karnaku / Gharam Fi Al-Karna
(20.00) Venčanje / El Farah

M3 – Maj – mesec matematike
Petak, 18. maj
(17.00) Edit i ja

Egipatski film
Petak, 18. maj
(20.00) Mikrofon / Microphone

Noć muzeja
Subota, 19. maj
(18.00) Fantomas
(20.00) Hulk
(22.30) Čovek Amfibija / Čelovek amfibija
(24.10) Maska / The Mask

Sala za digitalne medije „Dr Vlada Petrić“
(18.00) Kapetan Celuloid protiv filmskih pirata / Captain Celluloid vs the Film Pirates
(19.00) Liga pravde – Propast / Justice League: Doom
(20.20) Hulk protiv Tora / Hulk vs Thor
(21.10) Čudesna žena / Wonder Woman, neemitovani pilot TV serije
(22.00) Čudo od dečaka / Boy Wonder
(23.30) Kejsi Džons / Casey Jones
(24.10) Čovek zebra 2: napad na Zebra-grad / Zebraman 2: Attack on Zebra City

Anonymous
Nedelja, 20. maj
(17.00) Spajdermen / Spider-Man
(20.00) Matriks / The Matrix

Ponedeljak, 21. maj
(17.00) Spajdermen 2 / Spider-Man 2
(20.00) Matriks 2 / The Matrix Reloaded

Utorak, 22. maj
(17.00) Spajdermen 3 / Spider-Man 3
(20.00) Matriks 3 / The Matrix Revolutions

Sreda, 23. maj
(17.00) Demonsko seme / Demon Seed
(20.00) Ratne igre / War Games

Četvrtak, 24. maj
(17.00) Nadzirači / Watchmen
(20.00) V kao vendeta / V for Vendetta

Petak, 25. maj
(17.00) Betmen počinje / Batman Begins
(20.00) Neustrašiva / The Brave One

Subota, 26. maj
(17.00) Farenhajt 451 / Fahrenheit 451
(20.00) Mračni vitez / The Dark Knight

Nedelja, 27. maj
(17.00) Sav taj džez / All That Jazz
(20.00) Koralina / Coraline

Od signala do šuma
Ponedeljak, 28. maj
(17.00) Zvezdana prašina / Stardust
(19.00) Promocija stripa „Od signala do šuma“
(21.00) Maska odraza / Mirror Mask

Ruski klasici: Dostojevski na filmu
Utorak, 29. maj
(17.00) Braća Karamazovi – I deo / Brat’ja Karamazovy
(20.00) Braća Karamazovi – II deo / Brat’ja Karamazovy

Sreda, 30. maj
(15.00) Idiot
(17.30) Bele noći / Belye noči

Sreda, 30. maj
(20.00) Skupljači perja
Specijalna projekcija nove kopije filma – povodom 45 godina
od dodele nagrade na Kanskom festivalu.

Ruski klasici: Dostojevski na filmu
Četvrtak, 31. maj
(15.00) Zločin i kazna – I deo / Prestuplenie i nakazanie
(17.30) Zločin i kazna – II deo / Prestuplenie i nakazanie

In memoriam: Nicol Williamson (1936-2011)
Petak, 1. maj
(17.00) Smeh u tami / Laughter in the Dark
(19.00) Ekskalibur / Excalibur
(21.00) Isterivač đavola 3 / The Exorcist III

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.