Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoar za jun 2012.

Kinoteka – repertoar za jun 2012.

Pogledajte repertoar za jun Jugoslovenske kinoteke (Kosovska 11).

Pripremljen je „Z 14“ – Festival nitratnog filma, ciklusi „Viva La Rock!“ i „Re… re… revolucija“, kao i 41. Revija filmskog stvaralaštva dece i omladine Srbije. Ciklus „In memoriam“ posvećen je Levonu Helmu, Klodu Mileru i Doni Samer.

Cena ulaznice je 100 dinara. Prodaja karata počinje jedan sat pre početka dnevnog programa, a karte se ne mogu rezervisati niti kupiti za naredne dane. (danubeogradu.rs)

In memoriam: Levon Helm, 1940-2012
Subota, 2. jun
(17.00) Tri sahrane Melkijadesa Estrade / The Three Burials of Melquiades Estrada (SAD, 2005)
(20.00) Rudareva kći / Coal Miner’s Daughter (SAD, 1980)

Nedelja, 3. jun
(17.00) Tajna / Un secret (Fra, 2007)
(19.00) Smrtonosni put / Mortelle randonnee (Fra, 1983)

In memoriam Donna Summer, 1948-2012
Nedelja, 3. jun
(21.00) Hvala bogu, petak je / Thanks God It’s Friday (SAD 1978)

4. i 5. jun – slobodni dani

XIV Festival nitratnog filma „Z 14“
Sreda, 6. jun
(16.00) Trst / Še bo kdaj pomlad (Slo, 1951)
(18.00) Krvavi Božić / Matomena Christougenna (Grč, 1951)
(19.30) Otvaranje izložbe „Srpski filmski producent Đoka Bogdanović“
(20.00) Metropolis (Nem, 1926-1927, 2010)

Četvrtak, 7. jun
(17.00) Svadba / Svatba (Bug, 1942)
(19.00) Gospođica sa šaltera post-restant / Panienka z poste-restante (Polj, 1935)
(20.30) Promocija DVD izdanja „Đoka Bogdanović 1“
(21.00) Program filmova Đoke Bogdanovića (1913-1914)

Petak, 8. jun
(17.00) Mačiste u kavezu s lavovima / Maciste nella gabbia dei leoni (Ita, 1926)
(19.00) Promocija monografije „Teror i radost- Filmovi Dušana Makavejeva“
(20.30) Život i industrija u Srbiji (1916); Beograd, glavni grad Kraljevine Srba, Hrvata iI Slovenaca (Fra, 1922); Dve devojke iz Zelanda u Zandvortu (Hol, 1917); Tajna Delfta (Hol, 1917)
(22.00) Faun / Il fauno (Ita, 1917)

Subota, 9. jun
(17.00) Karikature sa Bojišta / Harcterikarikaturak (Aus/Mađ, 1915); Sarajevo (Mađ, 1940)
(19.00) Aragonska plemenitost / Nobleza baturra (Špa, 1935)
(21.00) Brat na brata / Gransfolken (Šve, 1913); Kraljica robova / Die Sklavenkonigin (Aus, 1924-32)

Nedelja, 10. jun
(17.00) Gomonove savremenosti / Gaumont actualites (Fra, 1924); Pad kuće Ašer / La chute de la maison Usher (Fra, 1928)
(19.00) Izbačeni iz koloseka / Afsporet (Dan, 1942)
(21.00) Turksib (SSSR, 1929); Moja babuška (SSSR, 1929)

Ponedeljak, 11. jun
(17.00) Poroci čovečanstva / Laster der Menschheit (Nem, 1927)
(19.00) Satanska rapsodija / Rapsodia satanica (Ita, 1917); Assunta spina (Ita, 1915)
(21.00) Drveni krstovi / Les croix de bois (Fra, 1932)

Utorak, 12. jun
(17.00) Zvezda (SSSR,1949)
(19.00) Nevinost / Panenstvi (CS, 1937)
(21.00) Senilta (Ita/Fra, 1962)

Sreda, 13. jun
(16.00) Promocija knjige o Džonu Fordu
(17.00) Motorom preko oblaka / Mit Dem Motorrad Uber Die Wolken (Aus, 1926); Spreman na sve / Hell Bent (SAD, 1918)
(19.00) Plen vetra / La proie du vent (Fra, 1926)
(21.00) Jezero mrtvih / De dodes tjem (Nor, 1958)

Viva La Rock!
Četvrtak, 14. jun
(17.00) A Hard Day’s Night (VB, 1964)
(20.00) Help! (VB, 1965)

Petak, 15. jun
(17.00) Priča o Badiju Holiju / The Buddy Holly Story (SAD, 1978)
(20.00) Briljantin / Grease (SAD, 1978)

Subota, 16. jun
(17.00) Crna braća pevaju / Wattstax (SAD, 1973)
(20.00) Dženis Džoplin / Janis (SAD, 1974)

Nedelja, 17. jun
(17.00) Tommy (VB, 1975)
(20.00) Američki grafiti / American Graffiti (SAD, 1973)

Ponedeljak, 18. jun
(17.00) Hod po ivici / Walk the Line (SAD/Nem, 2005)
(20.00) Control (VB/SAD/Australl/Jap, 2007)

Utorak, 19. jun
(17.00) Korak do slave / Almoust Famous (SAD, 2000)
(20.00) 8 milja / 8 Miles (SAD/Nem, 2002)

Sreda, 20. jun
(15.00) Žestok momak / Rude Boy (VB, 1980)
(17.00) The Doors (SAD, 1991)

41. Revija filmskog stvaralaštva dece i omladine Srbije
Sreda, 20. jun
(20.00) Otvaranje Revije i projekcija filmova
(21.00) Projekcija filmova

Četvrtak, 21. jun
(16.00-22.00) Projekcije filmova

Petak, 22. jun
(16.00-22.00) Projekcije filmova

Subota, 23. jun
(16.00-22.00) Projekcije filmova

Nedelja, 24. jun
(10.00) Dodela nagrada, projekcija nagrađenih filmova i zatvaranje Revije
(12.00) Projekcija nagrađenih filmova

Viva La Rock!
Nedelja, 24. jun
(15.00) Velvet Goldmine (VB/SAD, 1998)
(17.00) Milost srca mog / Grace of My Heart (SAD, 1996)
(20.00) Raj na havajski način / Paradise, Hawaiian Style (SAD, 1966)

Po željama gledalaca
Ponedeljak, 25. jun
(16.00) Šampion / Champion (SAD, 1949)
(18.00) Srce je usamljeni lovac / The Heart Is a Lonely Hunter (SAD, 1968)
(20.00) Zbogom gospodine Čips / Goodbye, Mr. Chips (SAD, 1969)

Re…re…revolucija
Utorak, 26. jun
(15.00) Crveni / Reds (SAD, 1981)
(20.00) Dnevnik motocikliste / The Motorcycle Diaries (2004)

Sreda, 27. jun
(17.00) Krunski svedok / A tanu (Mađ, 1969)
(20.00) Marija Antoaneta / Marie Antoinette (SAD, 1938)

Četvrtak, 28. jun
(17.00) Viva Villa (SAD, 1934)
(20.00) Pančo Vila jaše / Villa Rides (SAD, 1968)

Petak, 29. jun
(17.00) Havana (SAD, 1990)
(20.00) Patriota / The Patriot (SAD, 2000)

Subota, 30. jun
(17.00) Ostrvo u plamenu / Queimada (Ita/Fra, 1969)
(20.00) Kuba / Cuba (SAD, 1979)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.