Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Festivali » Kondenz 2015, 26-31. oktobar
Kondenz festival

Kondenz 2015, 26-31. oktobar

Kondenz 2015, festival savremenog plesa i performansa, biće organizovan na nekoliko gradskih lokacija od 26. do 31. oktobra.

Ova manifestacija po osmi put predstavlja izbor najnovijih radova autora iz Srbije i iz inostranstva. Od svog početka 2008. godine, Kondenz je u svakom izdanju apsorbovao (ne)uslove produkcije svog, ka eksperimentu i kritici usmerenog programskog i produkcijskog opredeljenja, nudeći publici, a često radeći sa samom publikom, nove formate festivalske produkcije, umetničkog izražavanja i neposrednog delovanja u polju kulture i društva.

Kondenz pokušava da reaguje i na sve prisutniji trend odlaska umetnika i kulturnih radnika iz zemlje tako što im otvara prostor za kontinuirano delovanje u Srbiji i predstavljanje radova koji su producirani u inostranstvu, čuvajući tako kontinuitet scene kroz široku platformu nazvanu „proširena scena“.

Entuzijazam svih saradnika Stanice Servisa za savremeni ples i domaćih umetnika i njihovo opredeljenje da očuvaju prostore za kritičko delovanje unutar izvođačkih umetnosti, omogućavaju redovno prikazivanje radova iz Staničine produkcije u okviru Festivala.

Program će biti organizovan u Magacinu, UK Palilula, KC Rex, CZKD-u, Podroom galeriji i KPGT-u. (danubeogradu.rs)

Kondenz 2015 – program

Ponedeljak, 26. oktobar – Magacin u Kraljevića Marka
17.00… Otvaranje festivala
Male bubnjarke Femix mreže ženskog stvaralaštva

17.30… Star Tracking – istraživanje i izvođenje rezultata istraživanja o lokalnoj plesnoj sceni
Ivana Rončević (Hrvatska)

Ponedeljak, 26. oktobar – UK Palilula
20.00… Aerobik! – balet u tri čina
koncept i koreografija: Paula Rosolen (Argentina/Nemačka)
izvođači: Teresa Forstreuter, Jungyun Bae, Marko Milić, Christopher Matthews, Gabriela Gobbi, Paula Rosole…n

Utorak, 27. oktobar – KC Rex
18.00… Na traci
koncept i izvođenje: Igor Koruga (Srbija)
dramaturgija i koreografska podrška: Ana Dubljević

Utorak, 27. oktobar – CZKD
21.00… Nastavak za budućnost
Ples 2043. // Ples 2044.
koncept, koreografija i izvođenje: Willy Prager (Bugarska) i Sonja Pregrad (Hrvatska)

Sreda, 28. oktobar – KCB, Podroom galerija
14.30/16.00/17.30… Strawberries Fields Forever
koncept i izvođenje: Ana Dubljević (Srbija) i Milan Marković Matis (Srbija/Švedska)

Sreda, 28. oktobar – Magacin u Kraljevića Marka
19.00… Ctrl-V (EP)
koreografija i izvođenje: Cosima Grand
video i koreografija: Aldir Polymeris
dramaturgija: Oliver Roth
produkcija: Rabea Grand

Sreda, 28. oktobar – CZKD
21.00… Fluid Landscapes
koreografija: Mirko Guido (Italija)
izvođači: Lisa Schåman i Alberto Franceschini
produkcija: Alberto Franceschini
kompozitor: Lisa Stenberg
dizajn svetla: Jens Sethzman

Četvrtak, 29. oktobar – Magacin u Kraljevića Marka
16.00-18.00… Critical Practice (Made in Yu) – razgovori sa umetnicima

18.30… Koreografija imaginacije
autorka: Jovana Rakić Kiselčić

20.00… Anymore
autor: Marko Milić
izvođenje: Predrag Mladenović, Marko Milić

Petak, 30. oktobar – Magacin u Kraljevića Marka
18.00… Razgovor sa Joanom Zimaidom (Joanna Szymaida), zamenicom direktora Instituta za muziku i ples u Varšavi

20.00… Backroom Anatomy 1
koncept, koreografija i izvođenje: Zeina Hanna (Liban/Nemačka), u saradnji sa Jasna Layes Vinovrski, Vera Knolle, Siska

Subota, 31. oktobar – KPGT
20.00… Love Will Tear Us Apart
koncept i koreografija: Saša Božić i Petra Hrašćanec (Hrvatska)
izvođenje: Petra Hrašćanec

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.