Naslovna » Izlasci » Akcije » Novi protest – nova šetnja – Naš grad!
Novi protest - nova šetnja - Naš grad!

Novi protest – nova šetnja – Naš grad!

U subotu, 11. juna od 18.00 do 21.00, inicijativa „Ne da(vi)mo Beograd“ zakazala je novi protest i šetnju pod sloganom „Naš grad“.

Prenosimo saopštenje…

„Nove laži, nova zataškavanja, nova spinovanja – NEĆE PROĆI!

Nema ovde ni istine ni pravde bez borbe. Sa prethodna dva protesta smo uspeli da im ne dozvolimo da rušenje Savamale u izbornoj noći, vezivanje i zastrašivanje ljudi koji su se tamo našli i izostanak reakcije policije skrajnu kao nebitnu temu, a o detaljima samog zločina bezočno lažu. Sada moramo istrajati u zahtevima za odgovornost svih koji su u to umešani.

Mesec dana od prvog protesta ponovo izlazimo na ulice da se suprotstavimo lažima, strahu i nasilju. Izlazimo na ulice da pokažemo da ne pristajemo na otimanje naših gradova, domova i života. Idemo na ulice jer su ulice naše, naši su i gradovi i naša će biti poslednja.

Dođi na protest u subotu 11. juna u 18h ispred Skupštine grada Beograda!

Čiji grad? NAŠ GRAD!“

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.