Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za septembar 2016.
Kinoteka: Mulen ruž
Kinoteka: Mulen ruž

Kinoteka – repertoari za septembar 2016.

Jugoslovenska kinoteka. – Ovo je deo repertoara za septembar 2016. godine.

Još samo nekoliko dana traju ciklusi „Velikani svetskog filma“ i „Hitovi FEST-a“. Ovog meseca u Kinoteci: Festival italijanskog filma, Dani nemačkog filma, Velikani svetskog filma: Pol Njumen; Šok koridor predstavlja: Džozef Ruben; Elia Kazan na bis, Dani evropske baštine i ciklus „Sećanje na…“: Milorad Mandić Manda, Majkl Ćimino, Bad Spenser, Predrag Delibašić i drugi.

Kinoteka – sala u Uzun Mirkovoj 1

Ponedeljak 5.09.
Hitovi FEST-a na bis
18:00 TV MREŽA (SAD 1976) 121’
Network
Ul. Fej Danavej (Faye Dunaway), Vilijam Holden (William Holden)
r. Sidni Lamet (Sidney Lumet)

20:30 TAKSISTA (SAD 1976) 113’
Taxi Driver
Ul. Robert de Niro (Robert de Niro), Harvi Kajtel (Harvey Keitel)
r. Martin Skorseze (Martin Scorsese)

 

Utorak 6.09.
18:00 VATRENE ULICE (SAD 1984) 93’
Streets of Fire
Ul. Dajen Lejn (Diana Lane), Majkl Pare (Michael Paré)
r. Volter Hil (Walter Hill)

20:30 MULEN RUŽ (SAD/AU 2001) 127′
Moulin rouge
Ul. Nikol Kidman (Nicole Kidman), Juan MekGregor (Ewan McGregor)
r. Baz Lurman (Baz Luhrman)

 

Sreda 7.09.
18:00 DVE ČAĐAVE DVOCEVKE (1988) 107′
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
Ul. Džejson Stejtem (Jason Statham), Vini Džons (Vinnie Jones)
R. Gaj Riči (Guy Richie)

20:30 ČETIRI SOBE (SAD 1995) 102′
Four Rooms
Ul. Tim Rot (Tim Roth), Madona (Madonna)
r. Alison Anders (Alison Anders), Aleksander Rokvel (Alexander Rockwell), Robert Rodrigez (Robert Rodriguez),Kventin Tarantino (Quentin Tarantino)

 

Četvrtak 8.09.
18:00 MRŽNjA (FR 1995) 98’
La haine
Ul. Vensan Kasel (Vincent Cassel), Said Tagmaui (Saïd Taghmaoui)
R. Matju Kasovic (Matthieu Kassovitz)

20:30 BETI BLU (FR 1986) 187′
Betty Blue/37°2 Le Matin
ul. Beatris Dal (Beatrice Dalle), Žan-Ig Anglad (Jean Hugues Anglade)
r. Žan-Žak Bene (Jean-Jacques Beineix)

 

Petak 9.09.
Sećanje na… MAJKL ĆIMINO (Michael Cimino)
18:00 LOVAC NA SUNCE (SAD 1996) 122′
The Sunchaser
Ul. Vudi Harelson (Woody Harrelson), Džon Seda (Jon Seda)
R. Majkl Ćimino (Michael Cimino)

20:30 KALIBAR .20 ZA SPECIJALISTU (SAD 1974) 115′
Thunderbolt and Lightfoot
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Džef Bridžis (Jeff Bridges)
r. Majkl Ćimino (Michael Cimino)

 

Subota 10.09.
17:00 KALIBAR .20 ZA SPECIJALISTU (SAD 1974) 115′
Thunderbolt and Lightfoot
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Džef Bridžis (Jeff Bridges)
r. Majkl Ćimino (Michael Cimino)

20:00 LOVAC NA JELENE (VB/SAD 1978) 183’
The Deer Hunter
Ul. Robert de Niro (Robert de Niro), Kristofer Voken (Christopher Walken)
r. Majkl Ćimino (Michael Cimino)
Nedelja 11.09.
17:00 LOVAC NA JELENE (SAD 1978) 183’
The Deer Hunter
Ul. Robert de Niro (Robert de Niro), Kristofer Voken (Christopher Walken)
r. Majkl Ćimino (Michael Cimino)

20:30 VRATA RAJA (SAD 1980) 145′
Heaven’s Gate
ul. Kris Kristoferson (Kris Kristofferson), Kristofer Voken (Christopher Walken)
r. Majkl Ćimino (Michael Cimino)
Ponedeljak 12.09.
17:00 VRATA RAJA (SAD 1980) 145′
Heaven’s Gate
ul. Kris Kristoferson (Kris Kristofferson), Kristofer Voken (Christopher Walken)
r. Majkl Ćimino (Michael Cimino)

20:00 GODINA ZMAJA (SAD 1985) 134′
The Year of the Dragon
Ul. Miki Rurk (Mickey Rourke), Džon Lon (John Lone)
R. Majkl Ćimino (Michael Cimino)

 

Utorak 13.09.
18:00 GODINA ZMAJA (SAD 1985) 134′
The Year of the Dragon
Ul. Miki Rurk (Mickey Rourke), Džon Lon (John Lone)
R. Majkl Ćimino (Michael Cimino)

20:30 SICILIJANAC (SAD 1987) 115′
The Sicilian
Ul. Kristofer Lamber (Christopher Lambert), Terens Stemp (Terence Stamp)
R. Majkl Ćimino (Michael Cimino)
Sreda 14.09.
18:00 SICILIJANAC (SAD 1987) 115′
The Sicilian
Ul. Kristofer Lamber (Christopher Lambert), Terens Stemp (Terence Stamp)
R. Majkl Ćimino (Michael Cimino)

20:30 ČASOVI OČAJA (SAD 1990) 105′
Desperate Hours
Ul. Miki Rurk (Mickey Rourke), Entoni Hopkins (Anthony Hopkins)
R. Majkl Ćimino (Michael Cimino)

 

Četvrtak 15.09.
18:00 ČASOVI OČAJA (SAD 1990) 105′
Desperate Hours
Ul. Miki Rurk (Mickey Rourke), Entoni Hopkins (Anthony Hopkins)
R. Majkl Ćimino (Michael Cimino)

20:30 LOVAC NA SUNCE (SAD 1996) 122′
The Sunchaser
Ul. Vudi Harelson (Woody Harrelson), Džon Seda (Jon Seda)
R. Majkl Ćimino (Michael Cimino)

 

Petak 16.09.
20:30 SVEČANO OTVARANjE FESTIVALA ITALIJANSKOG FILMA
Koncert Maura Maura i Fransoaz de Klosi
Concerto con Mauro Maur e Francoise de Clossey:
VRHUNSKA MUZIKA ITALIJANSKOG FILMA
“La grande musica del cinema italiano”
Subota 17.09.
FESTIVAL ITALIJANSKOG FILMA – RETROSPEKTIVE
18:00 ČUDO U MILANU (ITA 1951)
Miracolo A Milano
ul. Ema Gramatika (Emma Gramatica), Frančesko Golizano (Francesco Golisano)
r. Vitorio De Sika (Vittorio De Sica)

20:30 GENERAL DELA ROVERE (ITA 1959)
Il Generale Della Rovere
ul. Vitorio De Sika (Vittorio De Sica), Hanes Mesemer (Hannes Messemer)
r. Roberto Roselini (Roberto Rossellini)
Nedelja 18.09.
18:00 HH VEK (prvi i drugi deo) (ITA 1976)
Novecento (Prima e Seconda Parte)
ul. Robert De Niro (Robert De Niro), Žerar Depardje (Gérard Depardieu)
r. Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)
Ponedeljak 19.09.
18:00 8 1/2 (ITA/FRA 1963) 138′
Otto e mezzo
ul. Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
r. Federiko Felini (Federico Fellini)

20:30 STRANAC (ITA 1967) 104
Lo Straniero
ul. Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Ana Karina (Anna Karina)
r. Lukino Viskonti (Luchino Visconti)
Utorak 20.09.
18:00 JEVANĐELjE PO MATIJI (ITA/FRA 1964) 136′
Il Vangelo secondo Matteo
ul. Enrike Irazoki (Enrique Irazoqui), Margerita Karuzo (Margherita Caruso)
r. Pjer Paolo Pazolini (Pier Paolo Pasolini)

20:30 NOĆ (ITA/FRA 1961) 115′
La notte
ul. Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Žan Moro (Jeanne Moreau)
r. Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)
Sreda 21.09.
18:00 MEDITERANEO (ITA 1991) 86′
Mediterraneo
ul. Diego Abatantuono (Diego Abatantuono), Klaudio Bigalji (Claudio Bigagli)
r. Gabriele Salvatores (Gabriele Salvatores)

20:30 ŽIVOT JE LEP (ITA 1997) 120′
La vita e’ bella
ul. Roberto Beninji (Roberto Benigni), Nikoleta Braski (Nicoletta Braschi)
r. Roberto Beninji (Roberto Benigni)
Četvrtak 22.09.
FESTIVAL ITALIJANSKOG FILMA – PREMIJERE
18:00 POSLEDNjA STANICA (ITA 2014) 101′
L’ultima fermata
ul. Serđo Asizi (Sergio Assisi), Kaludija Kardinale (Claudia Cardinale)
r. Đanbatista Asanti (Giambattista Assanti)

20:00 POŽAR NA MORU (ITA 2015) 114′
Fuocoammare
r. Đanfranko Rozi (Gianfranco Rosi)

22:00 ŽENE (ITA 2016) 100′
Donne
ul. Lučija Sardo (Lucia Sardo), Nino Frasika (Nino Frassica)
r. Emanuele Imbuči (Emanuele Imbucci)

 

Petak 23.09.
20:30 OSVAJANjE USPONA (ITA 2015) 67′
Vertical Conquests
dokumentarni
r. Roza Kjara Šaljone (Rosa Chiara Scaglione)

22:00 DUBOKO U ŠUMI (ITA 2015)
In fondo al bosco
ul. Filipo Nigro (Filippo Nigro), Kamila Filipi (Camilla Filippi)
r. Stefano Ludoviki (Stefano Ludovichi)
Subota 24.09.
18:00 POVRATAK ŽIVOTU (ITA 2012) 90′
Ritorno alla vita – Talking to the Trees
ul. Ilarija Boreli (Ilaria Borrelli), Filip Karoa (Philippe Caroit)
r. Ilarija Boreli (Ilaria Borrelli)

20:00 SUĐENjE MATA HARI (ITA 2016) 98′
Processo a Mata Hari
ul. Elizabeta Gregorači (Elisabetta Gregoracci)
r. Rosana Patricija Siklari (Rossana Patrizia Siclari)

22:00 LETO NAD NAMA (ITA 2016) 103′
L’estate addosso
ul. Brando Pačito (Brando Pacitto), Matilda Ruiz (Matilda Ruiz)
r. Gabrijele Mučino (Gabriele Muccino)
Nedelja 25.09.
18.00 USTIKA – NESTALI DOKUMENTI (ITA 2016)
The Missing Papers
ul. Alesia Amendola (Alessia Amendola), Roberto Andreuči (Roberto Andreucci)
r. Serđo Martineli (Sergio Martinelli)
susret reditelja sa publikom

20.30 BRZA POPUT VETRA (ITA 2016) 118
Veloce come il vento
ul. Stefano Akorzi (Stefano Accorsi), Matilda De Angelis (Matilda De Angelis)
r. Mateo Rovere (Matteo Rovere)
26.-29.9.2016.
Rezervisan termin
Petak 30.09.
DANI NEMAČKOG FILMA
20:00 REZ (NEM/FRA/ITA, 2014) 138’
The Cut
ul. Tahar Rakin (Tahar Rakin), Simon Abkarian (Simon Abkarian)
r. Fatih Akin (Fatih Akin)
Subota 01.10.
18:00 LISABONSKA PRIČA (NEM/POR, 1994) 100’
Lisbon Story
ul. Rudiger Folger (Rüdiger Volger), Patrik Buhau (Patrick Bauchau)
r. Vim Venders (Wim Wenders)

20:30 METROPOLIS (NEM, 1927) 153’
Metropolis
ul. Alferd Abel (Alfred Abel), Brigite Helm (Brigitte Helm)
r. Fric Lang (Fritz Lang)
Nedelja 02.10.
18:00 SVI DRUGI SE ZOVU ALI (NEM, 1974) 94’
Angst essen Seele auf
ul. Brigite Mira (Brigitte Mira), El Hadi Ben Salem (El Hadi Bin Salem)
r. R.V. Fasbinder (R.W. Fassbinder)

20:30 FICKARALDO (NEM/PER, 1982) 158’
Fitzcarraldo
ul. Klaus Kinski (Klaus Kinski), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
r. Verner Hercog (Werner Herzog)
Ponedeljak 03.10.
18:00 OBEĆANjE (NEM/FRA/ŠVA, 1995) 115’
Das Versprechen
ul. Meret Beker (Meret Becker), Anian Zolner (Anian Zollner)
r. Margareta fon Trota (Margarethe von Trotta)

20:30 LIMENI DOBOŠ (NEM, 1979) 144’
Die Blechtrommel
ul. David Benent (David Bennent), Mario Adorf (Mario Adorf)
r. Volker Šlendorf (Volker Schlöndorff)

Kinoteka – sala u Kosovskoj 11

Ponedeljak 5.09.
Sećanje na… MILORAD MANDIĆ MANDA
17:00 VEĆ VIĐENO (J 1987) 102’
ul. Mustafa Nadarević, Anica Dobra, Milorad Mandić Manda
r. Goran Marković

19:00 LEPA SELA LEPO GORE (SRJ, 1996) 115’
ul. Dragan Bjelogrlić, Nikola Kojo, Milorad Mandić Manda
r. Srđan Dragojević

21:00 IVKOVA SLAVA (SCG, 2005) ’110′
ul. Zoran Cvijanović, Dragan Bjelogrlić, Milorad Mandić Manda
r. Zdravko Šotra
Utorak 6.09.
Sećanje na… POL KOKS (Paul Cox)
17:00 MOLOKAJ-PRIČA O OCU DEMIJANU (BE/ NL/AU 1999) 109′
Molokai: The Story of Father Damien
ul. Dejvid Venam(David Wenham), Sem Nil (Sam Neill)
r. Pol Koks (Paul Cox)

Sećanje na… ABAS KIAROSTAMI (Abbas Kiarostami)
19:00 OVERENA KOPIJA (FR/IT/BE/IR 2010) 106′
Copie conforme
ul. Žulijet Binoš (Juliette Binoche), Vilijam Šimel (William Shimell)
r. Abas Kiarostami (Abbas Kiarostami)

21:00 DESET (IR/FR 2002) 93′
Dah
ul. Mania Akbari (Mania Akbari), Amin Maher (Amin Maher)
r. Abas Kiarostami (Abbas Kiarostami)
Sreda 7.09.
Sećanje na… GERI MARŠAL (Garry Marshall)
16:30 ZGODNA ŽENA (SAD 1990) 119’
Pretty Woman
ul: Ričard Gir (Richard Gere), Džulija Roberts (Julia Roberts)
r: Geri Maršal (Garry Marshall)

19:00 DAN ZALjUBLjENIH (SAD 2010) 125’
Valentine’s Day
ul: Džesika Alba (Jessica Alba), Keti Bejts (Kathy Bates)
r: Geri Maršal (Garry Marshall)

21:15 NOVA GODINA U NjUJORKU (SAD 2011) 113’
New Year’s Eve
ul: Mišel Fajfer (Michelle Pfeiffer), Zak Efron (Zac Efron)
r: Geri Maršal (Garry Marshall)

 

Četvrtak 8.09.
Sećanje na… ROBIN HARDI (Robin Hardy)
17:00 MAŠTOVITI UBICA (VB 1987) 98′
The Fantasist
ul. Moira Sinis (Moira Sinise), Kristofer Kazenove (Christopher Cazenove)
r. Robin Hardi (Robin Hardy)

19:00 ČOVEK OD PRUĆA (VB 1973) 90′
The Wicker Man
ul. Edvard Vudvord (Edward Woodward), Kristofer Li (Christopher Lee)
r. Robon Hardi (Robin Hardy)

21:00 DRVO OD PRUĆA (VB 2011) 96′
The Wicker Tree
ul. Britanija Nikol(Brittania Nicol), Henri Garet (Henry Garrett)
r. Robin Hardi(Robin Hardy)
Petak 9.09.
Sećanje na… PREDRAG DELIBAŠIĆ
17:00 VELIKA INICIJATIVA (JUG 1957) 37′
r. PredragDelibašić
PAJA JOVANOVIĆ (JUG 1957) 20′
r. PredragDelibašić
VINA TEKU (JUG 1965) 9′
r. PredragDelibašić
KAPETAN RIVA (JUG 1985) 18′
r. PredragDelibašić

MOJ IZBOR : Ivan Medenica
19:00 NEKI TO VOLE VRUĆE (SAD 1959) 120′
Some Like It Hot
ul. Merilim Monro (Marilyn Monroe), Toni Kertis (Tony Curtis)
r. bili Vajlder (Billy Wilder)

MOJ IZBOR : Ivan Medenica
21:15 PROFESORKA KLAVIRA (FRA/NEM 2001) 131′
The Piano Teacher
ul. Izabel Iper (Isabelle Huppert), Ani Žirardo (Annie Girardot)
r. Mihael Haneke (Michael Haneke)

 

Subota 10.09.
Sećanje na… BAD SPENSER (Bud Spencer)
17:00 PETORICA U AKCIJI (IT 1969) 101′
Un esercito di 5 uomini
ul. Bad Spenser (Bud Spencer), Piter Grejvs (Peter Graves)
r. Don Tejlor (Don Taylor)

19:00 TRINITA (IT 1970) 105′
Lo chiamavano Trinita…
ul. Terens Hil (Terence Hill), Bad Spenser (Bud Spencer)
r. Enco Barboni (Enzo Barboni)

21:00 POVRATAK ČOVEKA ZVANOG TRINITA (IT 1971) 112′
Continuavano a chiamarlo Trinita
ul. Terens Hil (Terence Hill), Bad Spenser (Bud Spencer)
r. Enco Barboni (Enzo Barboni)

 

Nedelja 11.09.
17:00 AVANTURE JEDNOG GOROSTASA (IT/ŠP 1971) 109′
Si puo fare… amigo
ul. Bad Spenser (Bud Spencer), Džek Palans (Jack Palance)
r. Mauricio Lućidi (Maurizio Lucidi)

19:00 OTIMAČI IZGUBLjENOG BLAGA (IT/SAD 1981) 105′
Chi trova un amico trova un tesoro
ul. Terens Hil (Terence Hill), Bad Spenser (Bud Spencer)
r. Serđo Korbuči (Sergio Corbucci)

21:00 BAD SPENSER U AKCIJI (IT 1982) 98′
Cane e gatto
ul. Bad Spenser (Bud Spencer), Tomas Milian (Tomas Milian)
r. Bruno Korbuči (Bruno Corbucci)
Ponedeljak 12.09.
Sećanje na… HEKTOR BABENKO (Hector Babenco)
16:00 POLjUBAC ŽENE PAUKA (SAD, 1985) 120′
Kiss of the Spider Woman
ul. Vilijam Hart(William Hurt), Raul Hulija (Raul Julia)
r. Hektor Babenko (Hector Babenco)

18:30 ŽILAVI KOROV (SAD 1987) 143′
Ironweed
ul. Džek Nikolson (Jack Nicholson), Meril Strip (Meryl Streep)
r. Hektor Babenko (Hector Babenco)

21:00 GLUVARENjE (SAD/SRN 1980) 102′
Cruising
Ul: Al Paćino (Al Pacino), Pol Sorvino (Paul Sorvino)
r: Vilijam Fridkin (William Friedkin)
Utorak 13.09.
17:00 TEROR I STRAST (SAD 1967) 97’
Games
r. Džejms Kan (James Caan), Simon Sinjore (Simone Signoret)
r. Kertis Harington (Curtis Harrington)

Po željama gledalaca
19:00 PURPURNA KIŠA (SAD 1984) 111′
Purple rain
ul. Prins (Prince), Apolonija Kotero (Apollonia Kotero)
r. Albert Manjoli (Albert Magnoli)

21:00 MORIS (VB 1987) 140′
Maurice
Ul. Hju Grant (Hugh Grant), Džejms Vilbi (James Wilby)
R. Džejms Ajvori (James Ivory)
Sreda 14.09.
16:00 TOPKAPI (SAD 1964) 120’
Topkapi
ul. Melina Merkuri (Melina Mercouri), Piter Justinov (Peter Ustinov)
r. Žil Dasen (Jules Dassin)

MOJ IZBOR : Ivan Medenica
18:30 PLES U TAMI (DAN/NEM/ŠPA/HOL…. 2000) 140′
Dancer in the Dark
ul. Bjork (Björk), Katrin Denev (Catherine Deneuve)
r. Lars fon Trir (Lars von Trier)

21:00 SEBASTIJAN (VB 1976) 86′
Sebastiane
Ul. Leonardo Treviljo (Leonardo Treviglio), Barni Džejms (Barnes James)
R. Derek Džarman (Derek Jarman), Pol Hamfres (Paul Humfress)
Četvrtak 15.09.
MOJ IZBOR : Ivan Medenica
16:00 KABARE (SAD 1972) 124′
Cabaret
ul. Lajza Mineli (Liza Minnelli), Majkl Jork (Michael York)
r. Bob Fosi (Bob Fosse)

18:30 MARNI (SAD 1964) 130′
Marnie
ul. Tipi Hedren (Tippi Hedren), Šon Koneri (Sean Connery)
r. Alfred Hičkok ( Alfred Hitchcock)

21:00 KEREL (SRN/FR 1982) 108’
Querelle
Ul. Bred Dejvis (Brad Davis), Franko Nero (Franco Nero)
r. Rajner Verner Fasbinder (Reiner Werner Fassbinder)
Petak 16.09.
16:30 PRETNjA (FRA/KAN 1977) 117’
La Menace
ul. Iv Montan (Yves Montand), Mari Duboa (Marie Dubois)
r. Alen Korno (Alain Corneau)

MOJ IZBOR : Ivan Medenica
19:00 ALEKSANDAR NEVSKI (RUS 1938) 112′
Aleksandr Nevskiy
ul. Nikolaj Čerkasov (Nikolay Cherkasov), Nikolaj Oklopkov (Nikolai Okhlopkov)
r. Sergej Ejzenštejn (Sergei M. Eisenstein)

21:00 MILK (SAD 2008) 128′
Milk
Ul. Šon Pen (Sean Penn), Džejms Franko (James Franco)
r. Gas Van Sant (Gus Van Sant)
Subota 17.09.
MOJ IZBOR : Ivan Medenica
16:00 PRAVA ROMANSA SAD/FRA 1993) 120′
True Romance
ul. Kristijan Slejter (Christian Slater), Patriša Arket (Patricia Arquette)
r. Toni Skot (Tony Scott)

MOJ IZBOR : Ivan Medenica
18:30 ROMEO I JULIJA (SAD 1996) 120′
Romeo + Juliet
ul. Leonardo DiKaprio (Leonardo DiCaprio), Kler Dejns (Claire Danes)
r. Baz Lurman (Baz Luhrmann)

21:00 MOJA SLATKA PERIONICA (VB 1985) 97′
My Beautiful Laundrette
Ul. Daniel Dej-Luis (Daniel Day-Lewis), Gordon Varneke (Gordon Warnecke)
R. Stiven Frirs (Stephen Frears)
Nedelja 18.09.
MOJ IZBOR : Ivan Medenica
16:30 KONjIĆ GRBONjIĆ (SSSR 1947) 73’n
Konyok Gorbunok
animirani film
r. Ivan Ivanov-Vano

18:00 BERI LINDON (VB/SAD/IR 1975) 184′
Barry Lyndon
ul. Rajan O’Nil (Ryan O’Neal), Mariza Berenson (Marisa Berenson)
r. Stenli Kjubrik ( Stanley Kubrick)

21:15 SMRT U VENECIJI (ITA/FRA 1971) 130
Death in Venice
ul. Dirk Bogard (Dirk Bogarde), Romolo Vali (Romolo Valli)
r. Lukino Viskonti (Luchino Visconti)
Ponedeljak 19.09.
DANI EVROPSKE BAŠTINE
„Kulturno nasleđe i zajednice – živeti s nasleđem“
17:00 UZDINSKE SLIKARKE (JUG 1963) 9′
r. Ljubiša Jocić
24 ČASA SA BEOGRADSKIM SLIKARIMA (JUG 1964) 13′
r. Ljubiša Jocić
DIJALOG O KOLAŽU (JUG 1965) 10′
r. Lazar Trifunović
MUZEJ SAVREMENE UMETNOSTI U BEOGRADU (JUG 1966) 8′
r. Vladimir Basara
HEKSAPTIH (JUG 1968) 6′
r. Đorđe Kadijević
TAJNA VEČERA; ILI, MEDIJALA (JUG 1969) 7′
r. Zdravko Velimirović
SLIKA POSLEDNjE PLANETE (JUG 1970) 8′
r. Predrag Golubović
MAŠTOVNjACI SA RADOVAN KULE (JUG 1970) 12′
r. Živan Živko Ristić

MOJ IZBOR : Ivan Medenica
19:00 NjEGOVA DEVOJKA PETKO (SAD 1940) 92’
His Girl Friday
ul. Keri Grant (Cary Grant), Rozalind Rasel (Rosalind Russell)
r. Hauard Hoks (Howard Hawks)

MOJ IZBOR : Ivan Medenica
21:00 MOJ PRIVATNI AJDAHO (SAD 1991) 104′
My Own Private Idaho
ul. River Finiks (River Phoenix), Kianu Rivs (Keanu Reeves)
r. Gas Van Sant ( Gus Van Sant)
Utorak 20.09.
ELIA KAZAN (Elia Kazan) na bis
17:00 GREH JEDNE NOĆI (SAD 1947) 123′
The Sea of Grass
Ul. Ketrin Hepbern (Katherine Hepburn), Spenser Trejsi (Spencer Tracy)
R. Elia Kazan (Elia Kazan)

19:15 UZBUNA NA ULICI (SAD 1950) 96’
Panic in the Streets
Ul. Ričard Vidmark (Richard Widmark), Pol Daglas (Paul Douglas)
R. Elia Kazan (Elia Kazan)

21:00 TRAMVAJ ZVANI ŽELjA (SAD 1951) 122′
A Streetcar Named Desire
Ul. Marlon Brando (Marlon Brando), Vivijen Li (Vivien Leigh)
r. Elia Kazan (Elia Kazan)

 

Sreda 21.09.
17:00 DIVLjA REKA (SAD 1960) 110’
Wild River
Ul. Montgomeri Klift (Montgomery Clift), Li Remik (Lee Remick)
R. Elia Kazan (Elia Kazan)

19:00 NA DOKOVIMA NjUJORKA (SAD 1954) 108′
On the Waterfront
Ul. Marlon Brando (Marlon Brando), Karl Malden (Karl Malden)
R. Elia Kazan (Elia Kazan)

21:00 ISTOČNO OD RAJA (SAD 1955) 115′
East of Eden
Ul. Džejms Din (James Dean), Džuli Heris (Julie Harris)
R. Elia Kazan (Elia Kazan)
Četvrtak 22.09.
ŠOK KORIDOR PREDSTAVLjA: DžOZEF RUBEN (Joseph Ruben)
17:00 DOBRI SIN (SAD 1993) 87′
The Good Son
ul. Mekoli Kalkin (Macaulay Culkin), Elajdža Vud (Elijah Wood)
r. Džozef Ruben (Joseph Ruben)

19:00 STRAVIČANA SNOVIĐENjA (SAD 1984) 96′
Dreamscape
ul. Denis Kvejd (Dennis Quaid), Maks fon Sidov (Max von Sydow)
r. Džozef Ruben (Joseph Ruben)

21:00 MANIJAK/OČUH (SAD 1987) 86′
The Stepfather
ul.Teri O’Kvin (Terry O’Quinn), Džil Šojelin (Jill Schoelen)
r. Džozef Ruben (Joseph Ruben)

 

Petak 23.09.
17:00 IZBRISANO SEĆANjE (SAD 2004) 91′
The Forgotten
ul. Džulijan Mur (Julianne Moore), Dominik Vest (Dominic West)
r. Džozef Ruben (Joseph Ruben)

19:00 PAKAO PRAVDE (SAD 1989) 108′
True Believer
ul. Džejms Vuds (James Woods), Robert Dauni Džunior Ml. (Robert Downey Jr.)
r. Džozef Ruben (Joseph Ruben)

21:00 NEPRIJATELj U MOM KREVETU (SAD 1991) 99′
Sleeping with the Enemy
ul. Džulija Roberts (Julia Roberts), Patrik Bergin (Patrick Bergin)
r. Džozef Ruben (Joseph Ruben)
Subota 24.09.
VELIKANI SVETSKOG FILMA: POL NjUMEN (Paul Newman)
17:00 DUGO TOPLO LETO (SAD 1958) 115′
Long Hot Summer
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Orson Vels (Orson Welles)
r. Martin Rit (Martin Ritt)

19:15 BILI KID/LEVORUKI REVOLVERAŠ (SAD 1958) 102′
The Left Handed Gun
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Lita Milan (Lita Milan)
R. Artur Pen (Arthur Penn)

21:00 MAČKA NA USIJANOM LIMENOM KROVU (SAD 1958) 108’
Cat on a Hot Tin Roof
Ul. Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Pol Njumen (Paul Newman)
r. Ričard Bruks (Richard Brooks)
Nedelja 25.09.
16:30 LEDI L (FR/IT/VB 1965) 117’
Lady L
Ul. Sofija Loren (Sophia Loren), Pol Njumen (Paul Newman)
r. Piter Justinov (Peter Ustinov)

19:00 HLADNORUKI KAŽNjENIK (SAD 1967) 126′
Cool Hand Luke
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Džordž Kenedi (George Kennedy)
R. Stjuart Rozenberg (Stewart Rosenberg)

21:15 TAJNA ZAVESA (SAD 1966) 128′
Torn Curtain
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Džuli Endrjus (Julie Andrews)
R. Alfed Hičkok (Alfred Hitchcock)
Ponedeljak 26.09.
16:30 SUDIJA ZA VEŠANjE (SAD 1972) 120′
Life and Times of Judge Roy Bean
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Ava Gardner (Ava Gardner)
R. Džon Hjuston (John Houston)

19:00 ČOVEK IZ AUSTRALIJE (VB/SAD 1973) 98’
The MacKintosh Man
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Domink Sanda (Dominiqe Sanda)
R. Džon Hjuston (John Houston)

21:00 ŽAOKA (SAD 1973) 129′
The Sting
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Robert Redford (Robert Redford)
R. Džordž Roj Hil (George Roy Hill)
Utorak 27.09.
16:30 TAJNI RAT HARI FRIGA (1968) 110’
The Secret War of Harry Frig
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Silva Košćina (Sylva Koscina)
R. Džek Smajt (Jack Smight)

18:30 HAZARDER (SAD 1961) 134′
The Hustler
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Džeki Glison (Jackie Gleason)
R. Robert Rosen (Robert Rossen)

21:00 BOJA NOVCA (SAD 1986) 119′
The Color of Money
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Tom Kruz (Tom Cruise)
R. Martin Skorseze (Martin Scorsese)
Sreda 28.09.
17:30 UTICAJ GAMA ZRAKA NA ČUDESNE NEVENE (SAD 1972) 100′
The Effect of Gamma Rays on Man-in-the-Moon Marigolds
Ul. Džoan Vudvord (Joanne Woodward), Nel Pots (Nell Potts)
R. Pol Njumen (Paul Newman)

19.30 PAKLENI TORANj (SAD 1974) 165′
The Towering Inferno
Ul:Stiv Mekvin (Steve McQueen), Pol Njumen (Paul Newman)
r:Džon Giljermin (John Guillermin)

 

Četvtak 29.09.
17:00 VELIKI SKOK (VB/NEM/SAD 1994) 111′
The Hudsucker Proxy
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Tim Robins (Tim Robbins)
r. Džoel i Itan Koen (Joel & Ethan Coen)

19:00 SKORO SAVRŠEN ČOVEK (SAD 1994) 110′
Nobody’s Fool
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Džesika Tendi (Jessica Tandy)
R. Robert Benton (Robert Benton)

21:00 PUT BEZ POVRATKA (SAD 2002) 117′
The Road to Perdition
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Tom Henks (Tom Hanks)
R. Sem Mendes (Sam Mendes)
Petak 30.09.
40 GODINA BITEF-a NA FILMU
16:00 HRONIKA 14 BITEFA 1980 25′
UMESTO PREDSTAVE HAMLET
Urednik: Feliks Pašić
Voditelj: Boro Drašković
Redakcija Programa iz kulture TV Beograda
Učestvuju: Ljubiša Ristić, reditelj, Petar Božović, glumac
Branislav Milošević, pozorišni kritičar Komunista,
Majkl Koveni (Michael Coveney) pozorišni kritičar iz Britanije
Insert iz predstave Hamlet, HNK, Split

16:30 RIČARD TREĆI 60′
snimak predstave
Autor: Viljem Šekspir
Reditelji i scenograf: Ljubiša Ristić
Uloge: Boris Isaković, Aleksandar Krstajić, Sanja Moravčić, Filip Lenđel, Tihomir Vujičić, Ferenc Peter, Luka Piljagić, Ramadan Azirović, Zoltan Molnar, Marija Opsenica, Ana Kostovska, Tanja Žerajić, Erika Lenđel, Ljiljana Jakšić
Predstava: Kpgt, Subotica
Snimak: TV Novi Sad. 1992
Grand prix 26 BITEF 92

17:30 MRTVI RAZRED 80′
Umarla klasa
snimljena predstava
Napisao i režirao: Tadeuš Kantor
Uloge: Maria Strangret-Kantor, Celina Njeđvjecka, Anžej Velminski, Zbignjev Gostomski, Mira Rihlicka, Roman Sivulak, Vaclav Janicki
Produkcija: teatar cricot 2, Krakov, Poljska
Premijera prve verzije 15. novembar 1975. Druga verzija 1977.
Grand prix 11 BITEF 1977
Filmska režija: Anžej Vajda
Produkcija: Zespół Filmowy X 1976.
Prikazano na Bitefu na filmu 1977.

19:00 UČESNIK I SVEDOK MIRA TRAILOVIĆ intervju 42′
Scenarista i sagovornik: Feliks Pašić
Urednik: Lila Lukić
Reditelj: Nenad Momčilović
Proizvodnja: TV Beograd, Redakcija programa iz kulture
Snimano decembra 1988.

19:50 b č.
TELA
Körper
Muzika: Hans Peter Kun (Kuhn)
Filmski snimak: Jerg Ješel, Brigite Kramer (Jörg Jeshel, Brigitte Kramer)
Plešu: David Kamplani, Nadia Kusimano, Lisa dansen, Huan Kruz Diaz, de Garajo Esnaola, Lik Dinberi….
Schaubühne am Lehniner Platz, Berlin, Nemačka
Grand Prix 34 BITEF 2000
Trajanje: 59 minuta

21:00 MALOGRAĐANI 147′
Meщane
Snimak predstave
Autor: Maksim Gorki
Režija i scenografija: Georgij Aleksandrović Tovstonogov
Uloge:Evgenij Lebedev, Marija Sokolova, Ema Popova, Oleg Borisov, Kiril Lavrov
Predstava Velikog dramskog teatra “Gorki“, Lenjingrad, 1966.
Televizijski snimak : Lenfilm, 1972, SSSR
Grand prix 2. BITEF 1968

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *