Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za novembar 2016.
Kinoteka: Žaoka (The Sting)
Kinoteka: Žaoka (The Sting)

Kinoteka – repertoari za novembar 2016.

Jugoslovenska kinoteka. – Ovo su repertoari za novembar 2016. godine.

Ovog meseca u salama Kinoteke biće realizovani ciklusi „Sećanje na…“, „Otadžbina naša iz ugla stranih filmaša“, „Velikani svetskog filma: Klint Istvud“, „Šok koridor predstavlja: Džef Liberman“, zatim 12. Slobodna zona, Japansko-srpski filmski festival, Festival meksičkog, slovenačkog i indijskog filma i Festival autorskog filma.

Muzej kinoteke, Kosovska 11

Četvrtak, 3. novembar
Sećanje na… Anđelko Kobučar
(17.00) Izgubljeni zavičaj (JUG 1980) 98′
ul. Mario Mužić, Nereo Skalja (Nereo Scaglia)
m. Anđelko Klobučar
r. Ante Babaja

Sećanje na… Volfgang Sušicki (Wolfgang Suschitzky)
(19.00) Mali svet Semija Lija (VB 1963)107′
The Small World of Samy Lee
ul. Entoni Njuli (Anthony Newley), Džulija Foster (Julia Foster)
f. Volfgang Sušicki (Wolfgang Suschitzky)
r. Ken Hjuz (Ken Hughes)

Sećanje na… Bil Nan (Bill Nunn)
(21.00) Šta sve možeš u Denveru kad si mrtav (SAD, 1995) 115’
Things to Do in Denver When You’re Dead
ul. Endi Garsija (Andy Garcia), Bil Nan (Bill Nunn)
r. Geri Fleder (Gary Fleder)

Petak, 4. novembar
Sećanje na… Jagoda Kaloper
(17.00) Lisice (JUG 1969) 80′
ul. Fabijan Šovagović, Jagoda Kaloper
r. Krsto Papić

(19.00) WR – Misterije organizma (JUG 1971) 84′
ul. Milena Dravić, Jagoda Kaloper
r. Dušan Makavejev

(21.00) Kud puklo da puklo (JUG 1974) 89′
ul. Mladen Budiščak, Jagoda Kaloper
r. Rajko Grlić

Subota, 5. novembar
Sećanje na… Kurtis Henson (Curtis Hanson)
(17.00) Svedoci nasilja (SAD, 1987) 112′
The Bedroom Window
Ul: Stiv Gutenberg (Steve Guttenberg), Izabel Iper (Isabelle Huppert)
R: Kurtis Henson (Curtis Hanson)

(19.00) Zlatni momci (SAD, 2000) 107′
Wonder Boys
Ul: Majkl Daglas (Michael Douglas), Tobi Megvajer (Tobey Maguire)
R: Kurtis Henson (Curtis Hanson)

(21.00) Osam milja (SAD, 2002) 110′
8 Mile
Ul: Eminem (Eminem), Kim Bejsinger (Kim Basinger)
R: Kurtis Henson (Curtis Hanson)

Nedelja, 6. novembar
Sećanje na… Andžej Vajda (Andrzej Wajda)
(18.00) Pokolenje (POLj 1955) 83′
Pokolenie
ul.Tadeus Lomnicki (Tadeusz Lomnicki), Ursula Modrzinska (Urszula Modrzynska)
r. Anžej Vajda (Andrzej Wajda)

(21.00) Kanal (POLj 1956) 91′
Kanal
ul. Tereza Izevska (Teresa Izewska), Taduš Jančar (Tadusz Janczar)
r. Anžej Vajda (Andrzej Wajda)

Ponedeljak, 7. novembar
(18.00) Pepeo i dijamant (POLj 1958) 103′
Popiol i diament
ul. Zbignjev Cibulski (Zbigniew Cybulski), Eva Kržiževska (Ewa Krzyzewska)
r. Anžej Vajda (Andrzej Wajda)

(21.00) Sibirska ledi Magbet (JUG 1962) 93′
ul. Olivera Marković, Ljuba Tadić
r. Anžej Vajda (Andrzej Wajda)

Utorak, 8. novembar
(16.00) Prah i pepeo (POLj 1965) 234′
Popioly
ul. Danijel Olbricki (Daniel Olbrychski), Boguslav Kjerc (Boguslaw Kierc)
r. Anžej Vajda (Andrzej Wajda)

(21.00) Brezova šuma (POLj 1970)99′
Brzezina
ul.Olgierd Lukaševič (Olgierd Lukaszewicz), Danijel Olbricki (Daniel Olbrychski)
r. Anžej Vajda (Andrzej Wajda)

Sreda, 9. novembar
(18.00) Svadba (POLj 1973) 102′
Wesele
ul. Eva Zietek (Ewa Zietek), Danijel Olbricki (Daniel Olbrychski)
r. Anžej Vajda (Andrzej Wajda)

(20.00) Obećana zemlja (POLj 1975) 179′
Ziemia obiecana
ul. Danijel Olbricki (Daniel Olbrychski), Vojčeh Pzoniak (Wojciech Pszoniak)
r. Anžej Vajda (Andrzej Wajda)

Četvrtak, 10. novembar
(17.30) Čovek od mramora (POLj 1977)165′
Czlowiek z Marmuru
ul. Jerži Radivilovič (Jerzy Radziwilowicz), Kristina Janda (Krystyna Janda)
r. Anžej Vajda (Andrzej Wajda)

(20.30) Čovek od gvožđa (POLj 1981) 156′
Czlowiek z zelaza
ul. Jerži Radivilovič (Jerzy Radziwilowicz), Kristina Janda (Krystyna Janda)
r. Anžej Vajda (Andrzej Wajda)

Petak, 11. novembar
Slobodan dan

Subota, 12. novembar
Otadžbina naša iz ugla stranih filmaša
(17.00) Maska Dimitrosa (SAD 1944) 95′
The Mask of Dimitrios
Ul. Piter Lore (Peter Lorre), Sidni Grinsrit (Sydney Greenstreet)
R. Jan Negulesko (Jean Negulesco)

(19.00) Iz Rusije sa ljubavlju (VB 1963) 115′
From Russia with Love
Ul. Šon Koneri (Sean Connery), Lote Lenja (Lotte Lenya)
R. Terens Jang (Terence Young)

(21.00) Zatočenik (SAD 1915) 50’
The Captive
Ul. Blenš Svit (Blanche Sweet), Haus Piters (House Peters)
R. Sesil B. DeMil (Cecil B. DeMille)

(22.00) Telo za Frankenštajna (SAD/IT/FR 1973) 95′
Flesh for Frankenstein
Ul. Džo Dalesandro (Joe Dallesandro), Udo Kir (Udo Kier), Srđan Zelenović
R. Pol Morisi (Paul Morrissey)

Nedelja, 13. novembar
(16.30) Vesela udovica (SAD 1925) 137′
The Merry Widow
Ul. Me Marej (Mae Murray), Džon Gilbert (John Gilbert)
R. Erih fon Štrohajm ( Erich von Stroheim)

(19.00) Atentat u Sarajevu (JUG/ČS/MAĐ/SRN 1975) 119′
Ul. Maksimilijan Šel (Maximilian Schell), Kristofer Plamer (Christopher Plummer)
R. Veljko Bulajić

(21.00) Džingis Kan (VB/SRN/JUG/SAD 1965) 120′
Genghis Khan
Ul. Stiven Bojd (Stephen Boyd), Omar Šarif (Omar Sharif)
r. Henri Levin (Henry Levin)

Ponedeljak, 14. novembar
Sećanje na… Tonino Valeri (Tonino Valerii)
(17.00) Telohranitelj (IT 1975)
Vai Gorilla
ul: Fabio Testi (Fabio Testi), Renco Palmer (Renzo Palmer)
r: Tonino Valeri (Tonino Valerii)

(19.00) Saharska prevara (IT 1977)
Sahara Cross
ul: Franko Nero (Franco Nero), Mišel Konstantin (Michel Constantin)
r: Tonino Valeri (Tonino Valerii)

(21.00) Zovem se Nobodi (IT/FR/SRN 1973)
Il Mio Nome e Nessuno
ul: Henri Fonda (Henry Fonda), Terens Hil (Terence Hill)
r: Tonino Valeri (Tonino Valerii)

Utorak, 15. novembar
Velikani svetskog filma: Klint Istvud (Clint Eastwood)
(16.00) Dobar, ružan, rđav (IT 1966) 161′
Il buono il brutto il cattivo
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Eli Valah (Eli Wallach)
r. Serđo Leone (Sergio Leone)

(19.00) Obesite ga bez milosti (SAD 1968) 114′
Hang ’Em High
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Inger Stivens (Inger Stevens)
R. Ted Post (Ted Post)

(21.00) Orlovsko gnezdo (VB/SAD 1968) 158′
Where Eagles Dare
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Ričard Barton (Richard Burton)
R. Brajan G. Haton (Brian G. Hutton)

Sreda, 16. novembar
(17.00) Dve mazge za sestru Saru (MEK/SAD 1970) 116′
Two Mules for Sister Sara
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Širli MekLejn (Shirley MacLaine)
R. Don Sigel (Don Siegel)

(19.00) Jeza u noći (SAD 1971) 102′
Play Misty for Me
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Džesika Volter (Jessica Walter)
R. Klint Istvud (Clint Eastwood)

(21.00) Svi za Eldorado (SAD 1969) 158′
Paint Your Wagon
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Li Marvin (Lee Marvin)
R. Džošua Logan (Joshua Logan)

Četvrtak, 17. novembar
(17.00) Džo Kid (SAD 1972) 88′
Joe Kidd
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Robert Duval (Robert Duvall)
R. Džon Strdžis (John Surges)

(19.00) Nepoznati zaštitnik (SAD 1973) 105′
High Plains Drifter
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Verna Blum (Verna Bloom)
R. Klint Istvud (Clint Eastwood)

(21.00) Odmetnik Džozi Vels (SAD 1976) 135′
The Outlaw Josey Wales
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Sondra Lok (Sondra Locke)
R. Klint Istvud (Clint Eastwood)

Petak, 18. novembar
(17.00) Škorpion ubija (SAD 1971) 102′
Dirty Harry
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Heri Guardino (Harry Guardino)
R. Don Sigel (Don Siegel)

(19.00) Klopka za inspektora Kalahana (SAD 1973) 124′
Magnum Force
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Hal Holbruk (Hal Halbrook)
R. Ted Post(Ted Post)

(21.00) Prljavi inspektor Hari (SAD 1983) 117′
Sudden Impact
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Sondra Lok (Sondra Locke)
R. Klint Istvud (Clint Eastwood)

Subota, 19. novembar
(17.00) Bronko Bili (SAD 1980) 116′
Bronco Billy
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Sondra Lok (Sondra Locke)
R. Klint Istvud (Clint Eastwood)

(19.00) Omča (SAD 1984) 114′
Tightrope
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Ženevjev Bižol (Genevieve Bujold)
R. Ričard Tagl (Richard Tuggle)

(21.00) Bledoliki jahač (SAD 1985) 115’
Pale Rider
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Majkl Moriarti (Michael Moriarty)
R. Klint Istvud (Clint Eastwood)

Nedelja, 20. novembar
(16.00) Mostovi okruga Medison (SAD 1995) 135′
The Bridges of Madison County
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Meril Strip (Meryl Streep)
R. Klint Istvud (Clint Eastwood)

(18.30) Mistična reka (SAD 2003) 138′
Mystic River
Ul. Šon Pen (Sean Penn), Tim Robins (Tim Robbins)
R. Klint Istvud (Clint Eastwood)

(21.00) Devojka od milion dolara (SAD 2004) 132′
Million Dollar Baby
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Hilari Svenk (Hilary Swank)
R. Klint Istvud (Clint Eastwood)

Ponedeljak, 21. novembar
Moj izbor: Mladen Đorđević
(16.30) Plavi somot (SAD 1986) 120’
Blue Velvet
Ul. Kajl MekLahlan (Kyle McLachlan), Izabela Roselini (Isabella Rossellini)
R. Dejvid Linč (David Lynch)

(18.30) Zli poručnik (SAD 1992) 96′
Bad Lieutenant
Ul. Harvi Kajtel (Harvey Keitel), Vikor Argo (Victor Argo)
R. Ejbl Ferara (Abel Ferrara)

(20.30) Pariz, Teksas (ZAP.NEM/FRA/VB/SAD 1984) 147′
Paris, Texas
Ul. Heri Din Stenton (Harry Dean Stanton), Nastasja Kinski (Nastassja Kinski)
r. Vim Venders (Wim Wenders)

Utorak, 22. novembar
(17.00) Ružičasti flamingosi (SAD 1972) 106′
Pink Flamingos
Ul. Divajn (Divine), Mink Stol (Mink Stole)
R. Džon Voters (John Waters)

(19.00) Ružni, prljavi, zli (IT 1976) 115’
Brutti, sporchi e cattivi
Ul. Nino Manfredi (Nino Manfreddi), Marija Luiza Santanela (Maria Luisa Santanella)
R. Etore Skola (Ettore Scola)

(21.00) Posednutost (FR/NEM 1981) 124′
Possession
ul. Izabel Ađani (Isabelle Adjani), Sem Nil (Sam Neill)
r. Andžej Žulavski (Andrzej Zulawski)

Sreda, 23. novembar
(16.00) Čovek ujeo psa (BEL 1992) 95′
C’est arrivé près de chez vous
Ul. Benoa Pulvord (Benoît Poelvoorde), Neli Paper (Nelly Pappert)
R. Remi Belvo (Rémy Belvaux), Andre Bonzel (Andre Bonzel), Benoa Pulvord (Benoît Poelvoorde)

(18.00) Krvava majka (SAD 1970) 90′
Bloody Mama
Ul. Šeli Vinters (Shelley Winters), Pet Hingl (Pat Hingle)
R. Rodžer Korman (Roger Corman)

(20.00) Obučena da ubije (SAD 1980) 105′
Dressed to Kill
Ul. Endži Dikinson (Angie Dickinson), Majkl Kejn (Michael Caine)
r. Brajan de Palma (Brian de Palma)

(22.00) Đubre (SAD 1970) 110′
Trash
Ul. Džo Dalesandro (Joe Dallesandro), Holi Vudloun (Holly Woodlawn)
R. Pol Morisi (Paul Morrissey)

Četvrtak, 24. novembar
Sećanje na… Artur Hiler (Arthur Hiller)
(16.00) Ljubavna priča (SAD, 1970) 99′
Love Story
Ul: Eli MekGrou (Ali MacGraw), Rajan O’Nil (Ryan O’Neal)
R: Artur Hiler (Arthur Hiller)

Festival slovenačkog filma
(18.00) Granice (SLO 2016) 10′
Meje
Dokumentarni film
R. Damjan Kozole

(18.15) Krst i kladivo (SLO 2015) 68′
Križ in kladivo
Dokumenatarni film
R. Bojan Labović

Sećanje na… Artur Hiler (Arthur Hiller)
(20.00) Bolnica (SAD, 1971) 103′
The Hospital
Ul: Džordž Si Skot (George C. Scott), Dajana Rig (Diana Rigg)
R: Artur Hiler (Arthur Hiller)

Sećanje na… Artur Hiler (Arthur Hiller)
(22.00) Srebrna strela (SAD, 1976) 114′
Silver Streak
Ul: Džin Vajlder (Gene Wilder), Ričard Prajor (Richard Pryor)
R: Artur Hiler (Arthur Hiller)

Petak, 25. novembar
Šok koridor predstavlja: Džef Liberman (Jeff Lieberman)
(17.00) Crvi ubice (SAD, 1976) 92′
Squirm
ul. Don Skaradin (Don Scardino), Patriša Persi (Patricia Pearcy)
r. Džef Liberman (Jeff Lieberman)

(19.00) Plavo sunce (SAD 1977) 94′
Blue Sunshine
ul. Zalman King(Zalman King), Debra Vinters(Deborah Winters)
r. Džef Liberman(Jeff Lieberman)

(21.00) Pre svitanja (SAD, 1981) 91′
Just Before Dawn
ul. Džordž Kenedi(George Kennedy), Majk Kelin(Mike Kellin)
r. Džef Liberman(Jeff Lieberman)

26. novembar – 4. decembar
Festival autorskog filma 2016

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

Četvrtak, 3. novembar
(10.00) Nova godina u Njujorku (SAD 2011) 113’
New Year’s Eve
ul: Mišel Fajfer (Michelle Pfeiffer), Zak Efron (Zac Efron)
r: Geri Maršal (Garry Marshall)

(12.30) 8 1/2 (ITA/FRA 1963) 138′
Otto e mezzo
ul. Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
r. Federiko Felini (Federico Fellini)

Festival indijskog filma
(17.30) Badžirao Mastani (IND 2015) 158′
Bajirao Mastani
Ul. Prijanka Čopra (Priyanka Chopra), Ranvir Sing (Ranveer Singh)
R. Sandžej Lila Bansali (Sanjay Leela Bhansali)

(20.30) Brat Badžarandži (IND 2015) 163′
Bajrangi Bhaijaan
Ul. Salman Kan (Salman Khan), Karina Kapur (Karina Kapoor)
R. Kabir Kan (Kabir Khan)

Petak, 4. novembar
(10.00) 8 1/2 (ITA/FRA 1963) 138′
Otto e mezzo
ul. Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
r. Federiko Felini (Federico Fellini)

(12.30) Stranac (ITA 1967) 104’
Lo Straniero
ul. Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Ana Karina (Anna Karina)
r. Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

(18.00) Plavi somot (SAD 1986) 120’
Blue Velvet
Ul. Kajl MekLahlan (Kyle McLachlan), Izabela Roselini (Isabella Rossellini)
R. Dejvid Linč (David Lynch)

Sećanje na… Krtis Henson (Curtis Hanson)
(20.30) Poverljivo iz L. A. (SAD 1997) 138′
LA Confidential
Ul. Kim Bejsinger (Kim Basinger), Kevin Spejsi (Kevin Spacey)
r. Krtis Henson (Curtis Hanson)

Subota, 5. novembar
(10.00) Stranac (ITA 1967) 104
Lo Straniero
ul. Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Ana Karina (Anna Karina)
r. Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

(12.30) Noć (ITA/FRA 1961) 115′
La notte
ul. Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Žan Moro (Jeanne Moreau)
r. Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

JSFF – Japansko-srpski filmski festival
(19.00) Svečano otvaranje

(20.00) Projekcija oficijane selekcije JSFF2016
YU Shibuya – The Apology [19:56] Lana Pavkov – World Champion [10:47] Miloš Tomić – Raidovision, Of Slaves And Robots [02:19] Pedro Collantes – Serrori [15:23] Maša Šarović – The City [12:12] Siniša Dugonjić, Jovana Stokanić – Psychomagic manual
****Proglašenje pobednika i uručenje nagrade za najbolji film na temu „Devotion“

Nedelja, 6. novembar
(10.00) Stranac (ITA 1967) 104
Lo Straniero
ul. Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Ana Karina (Anna Karina)
r. Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

(12.30) Lisabonska priča (NEM/POR, 1994) 100’
Lisbon Story
ul. Rudiger Folger (Rüdiger Volger), Patrik Buhau (Patrick Bauchau)
r. Vim Venders (Wim Wenders)

(16.00) Projekcija filma
Akira Kurosava – Ikiru (1952)

(18.30) Tribina: „Filmsko stvaralaštvo japanske kinematografije“
(Kroz paralelu reditelja Akire Kurosave i
Jasujira Ozua) – Gost: Ryo Suzuki (reditelj, Japan)

(20.00) Projekcija oficijalne selekcije JSFF2016
Mile Nagaoka – Frauke[16:25] Makoto Shinada – Non Fiction [(20.00)] Milena Grujić – Last Call [16:37] Yasuyuki Kubota – The Woman Who Fell To Earth [05:46] Marko Baćković – Night Lane [14:26] Yoshimasa Higashi – Valdat [04:22] Jelena Milunović – Radiovision, Distances Are Overcome [2:38] Shoh Kataoka – Jellyfish Boy [14:00] Yoshimasa Jimbo – The Girl Who Never Knew War [19:56]

Ponedeljak, 7. novembar
(18.00) Plišani rudnik zlata (VB/SAD 1998) 124’
Velvet Goldmine
ul. Džonatan Ris Mejers (Jonahan Rhys Meyers), Kristijan Bejl (Christian Bale)
r. Tod Hejns (Todd Haynes)

(20.30) Noć na Karlštejnu (ČSSR 1974) 83′
Noc na Karlštejně
Ul. Vlastimil Brodski (Vlastimil Brodský), Jana Brejčova (Jana Brejchová)
R. Zdenjek Podskalski (Zdeněk Podskalský)

Utorak, 8. novembar
Rezervisan termin

Sreda, 9. novembar
(10.00) Metropolis (NEM, 1927) 180’
Metropolis
ul. Alferd Abel (Alfred Abel), Brigite Helm (Brigitte Helm)
r. Fric Lang (Fritz Lang)

(13.30) Svi drugi se zovu Ali (NEM, 1974) 94’
Angst essen Seele auf
ul. Brigite Mira (Brigitte Mira), El Hadi Ben Salem (El Hadi Bin Salem)
r. R.V. Fasbinder (R.W. Fassbinder)

Rezervisan termin

Četvrtak, 10. novembar
(10.00) Svi drugi se zovu Ali (NEM, 1974) 94’
Angst essen Seele auf
ul. Brigite Mira (Brigitte Mira), El Hadi Ben Salem (El Hadi Bin Salem)
r. R.V. Fasbinder (R.W. Fassbinder)

(12.30) Fickaraldo (NEM/PER, 1982) 158’
Fitzcarraldo
ul. Klaus Kinski (Klaus Kinski), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
r. Verner Hercog (Werner Herzog)

Sećanje na… Krtis Henson (Curtis Hanson)
(18.00) Poverljivo iz L. A. (SAD 1997) 138′
LA Confidential
Ul. Kim Bejsinger (Kim Basinger), Kevin Spejsi (Kevin Spacey)
r. Krtis Henson (Curtis Hanson)

(20.30) 20-godišnjica premijere filma „Skok“ (Bound)
Skok (SAD 1996) 109′
Bound
Ul. Đina Geršon (Gina Gershon), Dženifer Tili (Jennifer Tilly)
R. L. Vahovski (L.Wachowski), A. Vahovski (A.Wachowski)

Petak, 11. novembar
12. Festival Slobodna zona
(18.30) Izmaglice Srebrenice (VB/BIH 2015) 60′
The Fog of Srebrenica
Dokumentarni film
R. Samir Mehanović

(20.30) Najsrećniji dan u životu Olija Makija (FIN/NEM/ŠVE 2016) 92′
Hymyilevä mies
Ul. Jarko Lahti (Jarkko Lahti), Ero Milonof (Eero Milonoff)
R. Juho Kosmanen (Juho Kuosmanen)

Subota, 12. novembar
(10.00) Fickaraldo (NEM/PER, 1982) 158’
Fitzcarraldo
ul. Klaus Kinski (Klaus Kinski), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
r. Verner Hercog (Werner Herzog)

(13.00) Obećanje (NEM/FRA/ŠVA, 1995) 115’
Das Versprechen
ul. Meret Beker (Meret Becker), Anian Zolner (Anian Zollner)
r. Margareta fon Trota (Margarethe von Trotta)

(18.30) Grimizno (HR 2016) 17′
Ul. Nikša Butijer, Alma Prica, Vili Matula
R. Dijana Mlađenović

Zvir (HR 2016) 14′
Ul. Marija Simoković Sikavica, Miroslav Sikavica
R. Miroslav Sikavica

Po čovika (HR/FR 2016) 20′
Ul. Janja Avdagić, Nikša Butijer
R. Kristina Kumrić

Kratki obiteljski film (HR 2016) 20′
Kratki dokumentarni film
R. Igor Bežinović

Kino Otok (HR 2016) 35′
Dokumentarni film
R. Ivan Ramljak

(20.30) Magnus (NO 2016) 78′
Dokumentarni film
R. Bendžamin Ri (Benjamin Ree)

Nedelja, 13. novembar
(10.00) Obećanje (NEM/FRA/ŠVA, 1995) 115’
Das Versprechen
ul. Meret Beker (Meret Becker), Anian Zolner (Anian Zollner)
r. Margareta fon Trota (Margarethe von Trotta)

(12.30) Limeni doboš (NEM, 1979) 144’
Die Blechtrommel
ul. David Benent (David Bennent), Mario Adorf (Mario Adorf)
r. Volker Šlendorf (Volker Schlöndorff)

(18.30) Kako sam se zaljubio u Evu Ras (POR/BIH 20116) 74′
How I Fell in Love With Eva Ras
Dokumenarni film
R. Andre Žil Mata (André Gil Mata)

(20.30) Granice (SLO 2016) 10′
Meje
Dokumentarni film
R. Damjan Kozole

(20.30) Those Shocking Shaking Days (AT/BIH 2016) 88′
Dokumentarni film
R. Selma Doborac

Ponedeljak, 14. novembar
(18.30) Moj vlastiti rat (HL/BIH 2015) 60′
My Own Private War
Dokumenarni film
R. Lidija Zelović

(20.30) Gospođica Nemoguća (FR 2016) 90′
Jamais Contente
Ul. Lena Magnije (Léna Magnien), Parisija Mazuj (Patricia Mazuy)
R. Emili Deluz (Emilie Deleuze)

Utorak, 15. novembar
(10.00) Limeni doboš (NEM, 1979) 144’
Die Blechtrommel
ul. David Benent (David Bennent), Mario Adorf (Mario Adorf)
r. Volker Šlendorf (Volker Schlöndorff)

(12.30) Prokleti posed (SAD 1966) 110′
His Property is Condemned
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Natali Vud (Natalie Wood)
R. Sidni Polak (Sidney Pollack)

(18.30) Balkan Future Is Here (HR /SRB 2015-16) 106′
Dokumentarni film
R. Grupa autora

(20.30) Sing Street (IR/VB/SAD 2016) 106′
Ul. Ferdia Volš-Pilo(Ferdia Walsh-Peelo), Keli Tornton (Kelly Thornton)
R. Džon Karni (John Carney)

Sreda, 16. novembar
(10.00) Prokleti posed (SAD 1966) 110′
His Property is Condemned
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Natali Vud (Natalie Wood)
R. Sidni Polak (Sidney Pollack)

(12.30) Sve o Dejzi Klover (SAD 1965) 128′
Inside Daisy Clover
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Natali Vud (Natalie Wood)
R. Robert Maligan (Robert Mulligan)

Četvrtak, 17. novembar
(10.00) Sve o Dejzi Klover (SAD 1965) 128′
Inside Daisy Clover
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Natali Vud (Natalie Wood)
R. Robert Maligan (Robert Mulligan)

(12.30) Bosonoga u parku (SAD 1967) 106′
Barefoot in the Park
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Džejn Fonda (Jane Fonda)
R. Džin Saks (Gene Saks)

Festival meksičkog filma
(20.00) Ceo svet ima nekog osim mene (MEK 2012) 95′
Todo el mundo tiene a alguien menos yo
Ul. Andrea Portal (Andrea Portal), Tamara Macaraza (Tamara Mazarraza)
R. Raul Fuentes (Raúl Fuentes)

Petak, 18. novembar
(10.00) Bosonoga u parku (SAD 1967) 106′
Barefoot in the Park
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Džejn Fonda (Jane Fonda)
R. Džin Saks (Gene Saks)

(12.30) Vili Boj (SAD 1969) 98’
Tell The Willie Boy is Here
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Ketrin Ros (Catherin Ross)
R. Abraham Polonski (Abraham Polonsky)

(20.00) Zebra (MEK 2011) 94′
La cebra
Ul. Horhe Adrian Spindola (Jorge Adrián Spíndola), Harold Tores (Harold Torres)
R. Fernando Havijer Leon Rodrigez (Fernando Javier León Rodríguez)

Subota, 19. novembar
(10.00) Vili Boj (SAD 1969) 98’
Tell The Willie Boy is Here
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Ketrin Ros (Catherin Ross)
R. Abraham Polonski (Abraham Polonsky)

(12.30) Buč Kasidi i Sandens Kid (SAD 1969) 110′
Butch Cassidy and the Sundance Kid
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Robert Redford (Robert Redford)
r. Džordž Roj Hil (George Roy Hill)

(20.00) Proizvedeno u Kini (MEK 2012) 91’
Hecho en China
Ul. Odiseo Bišir (Odiseo Bichir), Viktor Hernandez (Victor Hernandez)
R. Gabriel Gusman (Gabriel Guzmán)

Nedelja, 20. novembar
(10.00) Buč Kasidi i Sandens Kid (SAD 1969) 110′
Butch Cassidy and the Sundance Kid
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Robert Redford (Robert Redford)
r. Džordž Roj Hil (George Roy Hill)

(12.30) Vreli dijamant (SAD 1972) 101′
Hot Rock
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Džordž Sigal (George Segal)
R. Piter Jejts (Peter Yates)

(20.00) U središtu neba (2012)
Ul. Magali Bojsele (Magali Boysselle), Noe Ernandez (Noé Hernández)
R. Karlos Gomes Oliver (Carlos Gómez Oliver)

Ponedeljak, 21. novembar
(18.00) Skok (SAD 1996) 109′
Bound
Ul. Đina Geršon (Gina Gershon), Dženifer Tili (Jennifer Tilly)
R. L. Vahovski (L.Wachowski), A. Vahovski (A.Wachowski)

55-godišnjica premijere filma „Priča sa zapadne strane“
(20.30) Priča sa zapadne strane (SAD 1961) 152′
West Side Story
Ul. Natali Vud (Natalie Wood), Rita Moreno (Rita Moreno)
R. Džerom Robins (Jerome Robins), Robert Vajs (Robert Wise)

Utorak, 22. novembar
Dani slovenačkog filma
(18.00) Otvaranje izložbe Slovenačke scenografije

(18.30) Derbi (JUG1965) 9′
Derby
r. Jože Pogačnik

Dolina mira (JUG 1956) 82′
Dolina miru
Ul. Džon Kicmiler (John Kitzmiller), Tugo Štiglic
r. France Štiglic

Svečano otvaranje festivala
(21.00) Sedmina (JUG 1969) 91′
Ul. Rade Šerbedžija, Milena Dravić, Snežana nikšić
r. Matjaž Klopčič

Sreda, 23. novembar
(10.00) Vreli dijamant (SAD 1972) 101′
Hot Rock
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Džordž Sigal (George Segal)
R. Piter Jejts (Peter Yates)

(12.30) Devojka koju sam voleo (SAD 1973) 118’
The Way We Were
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Barbara Strejsend (Barbra Streisand)
R. Sidni Polak (Sidney Pollack)

Multi sala
(13.00) Okrugli sto „Rat na filmu“
(18.00) Prvih 10 – Rimejk (SLO 2016) 14′
Prvih 10 – Remake
R. Janez Burger

Blue Velvet Revisited (NEM/SL/SAD 2016) 86′
Muzičko dokumentarni film
R. Peter Braatz (Peter Braatz)

(20.30) Prijatno, živote! (SLO 2016) 15′
Dober tek, življenje!
Ul. Eva Jesenovec, Nataša Keser
R. Urška Đukić

Put u raj (SLO 2014) 80′
Pot v raj
Ul. Klemen Janežič, Ajda Smrekar
R. Blaž Završnik

Četvrtak, 24. novembar
(10.00) Devojka koju sam voleo (SAD 1973) 118’
The Way We Were
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Barbara Strejsend (Barbra Streisand)
R. Sidni Polak (Sidney Pollack)

(12.30) Žaoka (SAD 1973) 129′
The Sting
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Robert Redford (Robert Redford)
R. Džordž Roj Hil (George Roy Hill)

Multi sala
(13.00) Okrugli sto „Mladi i film“
(20.30) Male ribe (SLO 2015) 22′
Ul. Lana Brina Korbar, Janez Francelj
R. Maja Križnik

Komedija suza (SLO 2016) 73′
Ul. Marjuta Slamič, Ivo Barišič
R. Marko Sosič

Petak, 25. novembar
(10.00) Žaoka (SAD 1973) 129′
The Sting
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Robert Redford (Robert Redford)
R. Džordž Roj Hil (George Roy Hill)

(12.30) Veliki Getsbi (SAD 1974) 144’
The Great Gatsby
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Mia Ferou (Mia Farrow)
R. Džek Klejton (Jack Clayton)

(18.00) Ne padam na kolena (SLO 2015) 51′
Ne grem na koleno
Dokumentarni film
R. Dušan Moravec

Nara Petrovič = Čovek (SLO 2015) 62′
Nara Petrovič = Človek
Dokumentarni film
R. Boris Petković

(20.30) Selidba (SLO 2016) 14′
Selitev
Ul. Nina Rakovec, Jernej Čampelj
R. Žiga Virc

Mama (SLO/IT 2016) 90′
Ul. Nataša Tič Ralijan, Vida Rucli
R. Vlado Škafar

26. novembar – 4. decembar
Festival autorskog filma

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.