Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za decembar 2016.
Kinoteka: Mizeri
Kinoteka: Mizeri

Kinoteka – repertoari za decembar 2016.

Jugoslovenska kinoteka. – Ovo su repertoari za decembar 2016. godine.

Ovog meseca u salama Kinoteke biće realizovani ciklusi „Sećanje na…“, retrospektiva filmova Gorana Markovića, „Otadžbina naša iz ugla stranih filmaša“, „Velikani svetskog filma: Piter Selers“ kao i Festival podvodnog filma.

Početkom meseca u Uzun Mirkovoj su festivali italijanskog i kineskog filma, kao i ciklus „Fokus – Kirk Daglas, prvih 100 godina“. Biće obeleženo i 20 godina od snimanja filma „Od sumraka do svitanja“ i 100 godina od premijere filma „Netrpeljivost“. Publika će moći da pogleda i dela Miodraga Miće Popovića.

Krajem meseca biće realizovan program „Eurochannel turneja“ (projekcije kratkometražnih filmova), dvodnevni filmski maraton „Sneg na filmu“, a Šok koridor predstavlja ciklus „Duhovi“.

Muzej kinoteke, Kosovska 11

Četvrtak, 1. decembar / petak, 2. decembar / subota, 3. decembar
22. Festival autorskog filma

Nedelja, 4. decembar
Sećanje na… Đulijano Karnimeo (Giuliano Carnimeo)
(17.00) Ime mi je bilo Sveti duh (IT/ŠP 1971)
Lo Chiamavano Spirito Santo
ul: Pilar Velaskez (Pilar Velasquez), Kris Huerta (Chris Huerta)
r: Đulijano Karnimeo (Giuliano Carnimeo)

Sećanje na… Lesli H. Martinson (Leslie H. Martinson)
(19.00) Betmen (SAD 1966) 105′
Batman: The Movie
ul. Adam Vest (Adam West), Bart Vard (Burt Ward)
r. Lesli H. Martinson (Leslie H. Martinson)

(21.00) Sećanje na… Džordž Kaczender (Georges Kaczender)
Koko Šanel prva kraljica mode (FR/VB 1981)
Chanel Solitaire
ul: Mari Frans Pizije (Marie-France Pisier), Timoti Dalton (Timothy Dalton)
r: Džordž Kaczender (Georges Kaczender)
Ponedeljak, 5. decembar
Sećanje na… Pjer Černija (Pierre Tchernia)
(17.00) Lepa Amerikanka (FR 1961)
La Belle Americaine
ul: Rober Deri (Robert Dhery), Kolet Brose (Colette Brosset)
ps: Pjer Černija
r: Rober Deri (Robert Dhery)

(19.00) Tajne pariskog podzemlja (FR 1974)
Les Gaspards
ul: Mišel Sero (Michel Serrault), Filip Noare (Philippe Noiret)
r:Pjer Černija (Pierre Tchernia)

(21.00) Talični Tom (FR 1971)
Lucky Luke
r: Rene Gosini (Rene Goscinny)
ps: Pjer Černija (Pierre Tchernia)
Utorak, 6. decembar
Retrospektiva Goran Marković
(17.00) Nacionalna klasa (JUG 1979) 105′
Ul. Dragan Nikolić, Bogdan Diklić
R. Goran Marković

(19.00) Majstori, majstori! (JUG 1980) 83′
Ul. Semka Sokolović-Bertok, Bogdan Diklić
R. Goran Marković

(21.00) Variola vera (JUG 1982) 110’
Ul. Rade Šerbedžija, Erland Jozefson (Erland Josephson)
R. Goran Marković
Sreda, 7. decembar
(17.00) Tajvanska kanasta (JUG 1985) 101′
Ul. Boris Komnenić, Neda Arnerić
R. Goran Marković

(19.00) Već viđeno (JUG 1987) 102′
Ul. Mustafa Nadarević, Anica Dobra
R. Goran Marković

(21.00) Sabirni centar (JUG 1989) 98′
Ul. Rade Marković, Bogdan Diklić
R. Goran Marković
Četvrtak, 8. decembar
(17.00) Tito i ja (SRJ 1992) 104′
Ul. Dimitrije Vojnov, Lazar Ristovski
R. Goran Marković

(19.00) Urnebesna tragedija (SRJ/BUG/FR 1995)
Ul. Rade Šerbedžija, Dragan Nikolić
R. Goran Marković

(21.00) Kordon (SRJ 2002) 87′
Ul. Milutin Milošević, Marko Nikolić
R. Goran Marković
Petak, 9. decembar
(17.00) Srbija, godine nulte (FR/SRJ 2001) 80′
Serbie, année zéro
Dokumentarni film
R. Goran Marković

(19.00) Turneja (RS/BIH/HR/SL 2008) 102′
Ul. Mira Furlan, Tihomir Stanić
R. Goran Marković

(21.00) Falsifikator (RS/BIH/HR 2013) 90′
Ul. Tihomir Stanić, Branka Katić
R. Goran Marković
Subota, 10. decembar
Otadžbina naša iz ugla stranih filmaša
(17.00) Svi pravi potezi (SAD 1983) 91′
All the Right Moves
Ul. Tom Kruz (Tom Cruise), Lia Tomson (Lea Thompson)
r. Majkl Čepmen (Michael Chapman)

(19.00) Marijini ljubavnici (SAD 1984) 109′
Maria’s Lovers
Ul. Nastasja Kinski (Nastassja Kinski), Džon Sevidž (John Savage)
R. Andrej Končalovski (Andrei Konchalovsky)

(21.00) Četiri prijatelja (SAD 1981) 114′
Four Friends
Ul. Krejg Voson (Craig Wasson), Džodi Telen (Jodi Thelen)
R. Artur Pen (Arthur Penn)
Nedelja, 11. decembar
(17.00) Živeti i umreti u L. A. (SAD 1985) 116′
To Live and Die in L.A.
Ul. Vilem Defo (Willem Dafoe), Vilijem Pitersen (William Petersen)
R. Vilijem Fridkin (William Friedkin)

(19.00) Tamni kristal (SAD/VB 1982) 93′
The Dark Crystal
Ul. Džim Henson (Jim Hanson), Frenk Oz (Frank Oz)
R. Džim Henson (Jim Hanson), Frenk Oz (Frank Oz)

(21.00) Dugi brodovi (VB/JUG 1964) 126′
The Long Ships
Ul. Ričard Vidmark (Richard Widmark), Sidni Poatje (Sidney Poitier)
R. Džek Kardif (Jack Cardiff)
Ponedeljak, 12. decembar
Velikani svetskog filma: Piter Selers (Peter Sellers)
(17.00) Gangsterska petorka (VB 121′) 91′
The Lady Killers
Ul. Piter Selers(Peter Sellers), Alek Ginis(Alec Guiness)
R. Aleksander Mekkendrik (Alexander Mackendrick)

(19.00) Nikada ne popuštaj (VB 1960) 90′
Never Let Go
Ul. Piter Selers (Peter Sellers), Ričard Tod (Richard Todd)
R. Džon Giljermin (John Guillermin)

(21.00) Za igru je potrebno dvoje (VB 1962) 106′
Only Two Can Play
Ul. Piter Selers (Peter Sellers), Mej Zeterlig (Mai Zetterling)
R. Sidni Gilijat (Sidney Gilliat)
Utorak, 13. decembar
(17.00) Valcer toreadora (VB 1962) 105′
Waltz of the Toreadors
Ul. Piter Selers (Peter Sellers), Deni Robin (Dany Robyn)
R. Džon Giljermin (John Guillermin)

(19.00) Pucanj u tami (VB/SAD 1964) 102′
A Shot in the Dark
Ul. Piter Selers (Peter Sellers), Elke Zomer (Elke Sommer)
r. Blejk Edvards (Blake Edwards)

(21.00) Doktor Strejndžlav (SAD/VB 1964) 95′
Dr. Strangelove
Ul. Piter Selers (Peter Sellers), Džordž Si Skot (George C. Scott)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)
Sreda, 14. decembar
(17.00) Voleo sam hipi devojku (SAD 1968) 92’
I Love You, Alice B. Toklas!
Ul. Piter Selers (Peter Sellers), Džo Van Flit (Joe Van Fleet)
R. Haj Averbek (Hy Averback)

(19.00) Šta je novo mačkice (FR/SAD 1965) 108′
What’s New Pussycat
Ul. Piter Selers(Peter Sellers), Piter O’Tul(Peter O’Toole)
R. Klajv Doner (Clive Donner), Ričard Talmadž (Richard Talmadge)

(21.00) Kazino rojal (VB/SAD 1967) 131′
Casino Royale
Ul. Piter Selers (Peter Sellers), Orson Vels (Orson Welles)
r. Ken Hjuz (Ken Hughes), Džon Hjuston (John Huston), Džozef MekGrat (Joseph McGrath), Robert Periš (Robert Parrish), Ričard Talmadž (Richard Talmadge)
Četvrtak, 15. decembar
(17.00) Povratak Pink Pantera (VB 1975) 113′
The Return of the Pink Panther
Ul. Piter Selers (Peter Sellers), Kristofer Plamer (Christopher Plummer)
r. Blejk Edvards (Blake Edwards)

(19.00) Poziv na večeru sa ubistvom (SAD 1976) 94′
Murder by Death
Ul. Piter Selers (Peter Sellers), Alek Ginis (Alec Guiness)
R. Rober Mor (Robert Moore)

(21.00) Zabava (SAD 1968) 99′
The Party
Ul. Piter Selers (Peter Sellers), Klodin Lonže (Claudine Longet)
r. Blejk Edvards (Blake Edwards)
Petak, 16. decembar / subota, 17. decembar / nedelja, 18. decembar
Festival podvodnog filma
Ponedeljak, 19. decembar
Sećanje na… Pjer Ete (Pierre Etaix)
(17.00) Raskid (FR 1961) 11′
Rupture
ul: An-Mari Roaje (Ann-Marie Royer)
r: Pjer Ete (Pierre Etaix), Žan Klod Karije (Jean Claude Carriere)

Srećna godišnjica (FR 1962) 15′
Heureux Anniversaire
ul: Žorž Lorio (Georges Loriot), Nono Zamit (Nono Zammit)
r: Pjer Ete (Pierre Etaix), Žan Klod Karije (Jean Claude Carriere)

Nesanica (FR 1963) 14′
Insomnie
ul: Lidija Binagi (Lydia Binaghi), Lorens Galimar (Laurence Gallimard)
r: Pjer Ete (Pierre Etaix)

Dok si zdrav (FR 1966) 65′
Tant qu’on a la Sante
ul: Pjer Ete (Pierre Etaix), Simon Fonde (Simone Fonder)
r: Pjer Ete (Pierre Etaix)

(19.00) Jo-Jo (FR 1963) 90′
Yo-Yo
ul: Pjer Ete (Pierre Etaix), Filip Dione (Philippe Dionnet)
r: Pjer Ete (Pierre Etaix)

(21.00) Velika ljubav (FR 1968) 87′
Le Grand Amour
ul: Pjer Ete (Pierre Etaix), Ani Fratelini (Annie Fratellini)
r: Pjer Ete (Pierre Etaix)
Utorak, 20. decembar
(17.00) Sećanje na… Heršel Gordon Luis (Herschell Gordon Lewis)
Dve hiljade manijaka (SAD 1964) 83′
Two Thousand Maniacs!
ul. Koni Mejson(Connie Mason), Vilijam Kervin (William Kerwin)
r. Heršel Gordon Luis (Herschell Gordon Lewis)

Sećanje na… Ted V. Mikels (Ted V. Mikels)
(19.00) Devojka u zlatnim čizmama (SAD 1968) 94′
Girl in Gold Boots
ul. Džodi Danijels (Jody Daniels), Lesli Mekrej (Leslie McRay)
r. Ted V. Mikels (Ted V. Mikels)

(21.00) Mostovi okruga Medison (SAD 1995) 135′
The Bridges of Madison County
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Meril Strip (Meryl Streep)
R. Klint Istvud (Clint Eastwood)
Sreda, 21. decembar / četvrtak, 22. decembar / petak, 23. decembar
Moj izbor Mila Turajlić
Program će biti objavljen naknadno
Subota, 24. decembar
Filmski maraton – Sneg na filmu
(12.00) Bitka na snegu (FR 1896) 1′
Bataille De Neige
Kratki film
R. Luj Limijer (Louis Lumière)

Blago gospodina Arna (ŠVE 1919) 122′
Herr Arness Pengar
Ul. Erik Stoklasa (Erik Stocklassa), Bror Berger (Bror Berger)
R. Mauric Stiler (Mauritz Stiller)

(14.30) Romeo i Julija u snegu (NEM 1920) 45′
Romeo und Julia im Schnee
Ul. Lote Nojman (Lotte Neumann), Gustav fon Vagenhajm (Gusav von Wangenheim)
R. Ernst Lubič (Ernst Lubitsch)

(15.30) S.O.S. Ledeni breg (EM 1933) 90′
SOS Eisberg
Ul. Gustav Disl (Gustav Diessl), Leni Rifenšal (Leni Riefenstahl)
R. Arnold Fank (Arnold Fanck)

(17.30) Dan odmetnika (SAD 1959) 92′
Day of the Outlaw
Ul. Robert Rajan (Robert Ryan), Tina Luiz (Tina Louise)
R. Andre De Tot (Andre de Toth)

(19.30) Deda Mraz (SSSR 1964) 84′
Morozko
Ul. Aleksandr Khvilja (Aleksandr Khvylya), Natalija Sedik (Natalya Sedykh)
R. Aleksandr Rou (Aleksandr Rou)

(21.00) Balada o svirepom (JUG 1971) 86′
Ul. Ljuba Tadić, Rade Marković
R. Radivoje Lola Đukić
Nedelja, 25. decembar
(12.00) Svi idemo na skijanje (FR 1979) 90′
Les Bronzes Font du Ski
Ul. Žosien Balasko (Josiane Balasco), Mišel Blan(Michel Blanc)
R. Patris Lekont (Patrice Leconte)

(14.00) Stvor (SAD 1982) 109′
The Thing
Ul. Kurt Rasel (Kurt Russell), Vilford Brimli (Wilford Brimley)
r. Džon Karpenter (John Carpenter)

(16.00) Mizeri (SAD 1990) 107′
Misery
Ul. Keti Bajts (Kathy Bates), Džejms Kan (James Caan)
R. Rob Rajner (Rob Reiner)

(18.00) Fargo (SAD/VB 1996) 98′
Fargo
Ul. Stiv Bušemi (Steve Buscemi), Frensis MekDormand (Frances McDormand)
r. Džoel i Itan Koen (Joel & Ethan Coen)

(20.00) Smilin osećaj za sneg (DAN/NEM/ŠVE 1997) 121′
Smilla’s Sense of Snow
Ul. Džulija Ormond (Julia Ormond), Gejbriel Brn (Gabriel Byrne)
R. Bile August (Bille August)

(22.00) Ledeno doba (SAD 2002) 81′
Ice Age
Animirani film
R. Kris Vedž (Chris Wedge)
Ponedeljak, 26. decembar
Šok koridor predstavlja: Duhovi
(17.00) Trinaest duhova (SAD/KAN 2001) 91′
Thir13en Ghosts
ul. Toni Šalhoub (Tony Shalhoub), Šenon Elizabet (Shannon Elizabeth)
r. Stiv Bek (Steve Beck)

(19.00) Poltergajst (SAD, 1982) 112′
Poltergeist
ul. DžoBet Vilijams (JoBeth Williams), Heder O’Rurk (Heather O’Rourke)
r. Tob Huper (Tobe Hooper)

(21.00) Začaranost / Kuća duhova (SAD 1963) 112′
The Haunting
ul. Džuli Haris (Julie Harris), Kler Blum (Claire Bloom)
r. Robert Vajs (Robert Wise)
Utorak, 27. decembar
(17.00) Đavolja kičma (ES, MH 2001) 106′
El espinazo del diablo
ul. Marisa Paredes (Marisa Paredes), Eduardo Norijega (Eduardo Noriega)
r. Gilermo Del Toro (Guillermo del Toro)

(19.00) Nedužni (SAD, VB 1961) 100′
The Innocents
ul. Debra Kar (Deborah Kerr), Piter Vingard (Peter Wyngarde)
r. Džek Klejton (Jack Clayton)

(21.00) Duhovi u nama (SAD/ŠP 2001) 101′
The Others
ul. Nikol Kidman (Nicole Kidman), Kristofer Eklston (Christopher Eccleston)
r. Alehandro Amenabar (Alejandro Amenabar)
Sreda, 28. decembar
(17.30) Divne kosti (NZ/SAD/VB 2009) 135′
The Lovely Bones
ul. Rejčel Vajs (Rachel Weisz), Širša Ronan (Saoirse Ronan)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)

(20.00) Strašne priče (JP, 1960) 160′
Kwaidan
ul. Mičijo Aratama (Michiyo Aratama), Rentaro Mikuni (Rentaro Mikuni)
r. Masaki Kobajaši (Masaki Kobayashi)
Četvrtak, 29. decembar
(17.00) Odjeci u tami (SAD, 1999) 99′
Stir of Echoes
ul. Kevin Bejkon(Kevin Bacon), Ketrin Erbe(Kathryn Erbe)
r. Dejvid Koep(David Koepp)

(19.00) Amitvil – kuća užasa (SAD, 1979) 117′
The Amityville Horror
ul. Džejms Brolin (James Brolin), Margot Kider (Margot Kidder)
r. Stjuart Rozenberg (Stuart Rosenberg)

(21.00) Duh (SAD, 1990) 127′
Ghost
ul. Patrik Svejzi (Patrick Swayze), Demi Mur (Demi Moore)
r. Džeri Zuker (Jerry Zucker)
Petak, 30. decembar
(17.00) Ispod površine (SAD, 2002) 105′
Below
ul. Brus Grinvud (Bruce Greenwood), Dejvid Krou (David Crow)
r. Dejvid Tvohi (David Twohy)

(19.00) Sablasna priča (SAD, 1981) 110′
Ghost Story
ul. Fred Aster (Fred Astaire), Alis Krig (Alice Krige)
r. Džon Irvin (John Irvin)

(21.00) Krug (SAD/JP 2002) 113′
The Ring
ul. Naomi Vots (Naomi Watts), Martin Henderson (Martin Henderson)
r. Gor Verbinski (Gore Verbinski)

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

Četvrtak, 1. decembar – nedelja, 4. decembar
22. Festival autorskog filma

Ponedeljak, 5. decembar
(19.00) Otvaranje izložbe fotografija Rodoljuba Jovanovića sa snimanja filma „Specijalno vaspitanje“

(20.30) Specijalno vaspitanje (JUG 1977) 110′
Ul. Slavko Štimac, Bekim Fehmiu, Aleksandar Berček
R. Goran Marković
Utorak, 6. decembar
(10.00) Žaoka (SAD 1973) 129′
The Sting
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Robert Redford (Robert Redford)
R. Džordž Roj Hil (George Roy Hill)

(12.30) Veliki Valdo Pejper (SAD 1975) 105′
The Great Waldo Pepper
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Bo Svenson (Bo Svenson)
R. Džordž Roj Hil (George Roy Hill)

Festival italijanskog filma
(20.00) Uši (IT 2016) 90′
Orrechie
Ul. Milena Vukotić, Roko Papaleo (Rocco Papaleo)
R. Alesandro Aronadio (Alessandro Aronadio)
Sreda, 7. decembar
(10.00) Veliki Valdo Pejper (SAD 1975) 105′
The Great Waldo Pepper
ul. Robert Redford (Robert Redford), Bo Svenson (Bo Svenson)
R. Džordž Roj Hil (George Roy Hill)

(12.30) Brubejker (SAD 1980) 131′
Bruebaker
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Japet Koto (Yaphet Kotto)
R. Sjuart Rozenberg (Stuart Rosenberg)

(20.00) Mi i Đulija (IT 2015) 115′
Noi e la Giulia
Ul. Luka Arđentero (Luca Argentero), Edoardo Leo (Edoardo Leo)
R. Edoardo Leo (Edoardo Leo)
Četvrtak, 8. decembar
(10.00) Brubejker (SAD 1980) 131′
Bruebaker
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Japet Koto (Yaphet Kotto)
R. Sjuart Rozenberg (Stuart Rosenberg)

(12.30) Svi predsednikovi ljudi (SAD 1976) 138′
All the Presidents Men
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Dastin Hofman (Dustin Hoffman)
R. Alan Pakula (Alan J.Pacula)

(20.00) Zvali su ga Džig Robot (IT 2015) 112′
Lo chiamavano Jeeg Robot
Ul. Klaudio Santamaria (Claudio Sanamaria), Luka Marineli (Luca Marinelli)
R. Gabriele Maineti (Gabriele Mainetti)
Petak, 9. decembar
(10.00) Svi predsednikovi ljudi (SAD 1976) 138′
All the Presidents Men
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Dastin Hofman (Dustin Hoffman)
R. Alan Pakula (Alan J.Pacula)

(12.30) Električni konjanik (SAD 1979) 121′
The Electric Horseman
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Džejn Fonda (Jane Fonda)
R. Sidni Polak (Sidney Pollack)

(18.00) Ako me ostaviš ne važi se (IT 2016) 100′
Se mi lasci non vale
Ul. Domeniko Aria (Domenico Aria), Serena Autieri (Serena Autieri)
R. Vinćenco Saleme (Vincenzo Salemme)

(20.00) Ne budi loš (IT 2016) 100′
Non essere cattivo
Ul. Luka Marineli (Luca Marinelli), Alesandro Borgi (Alessandro Borghi)
R. Klaudio Kaligari (Claudio Caligari)
Subota, 10. decembar
(10.00) Električni konjanik (SAD 1979) 121′
The Electric Horseman
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Džejn Fonda (Jane Fonda)
R. Sidni Polak (Sidney Pollack)

(12.30) Obični ljudi (SAD 1980) 124′
Ordinary People
Ul. Donald Saterlend (Donald Sutherland), Timoti Haton (Timothy Hutton)
R. Robert Redford (Robert Redford)

Fokus – Kirk Daglas, prvih 100 godina
(18.00) Staza slave (SAD 1957) 88′
Paths of Glory
Ul. Kirk Daglas (Kirk Douglas), Ralf Miker (Ralph Meeker)
R. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

(20.00) Spartak (SAD 1960) 197′
Spartacus
Ul. Kirk Daglas (Kirk Douglas), Lorens Olivije (Laurence Olivier)
R. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)
Nedelja, 11. decembar
(10.00) Obični ljudi (SAD 1980) 124′
Ordinary People
Ul. Donald Saterlend (Donald Sutherland), Timoti Haton (Timothy Hutton)
R. Robert Redford (Robert Redford)

(12.30) Moja Afrika (SAD/VB 1985) 161’
Out of Africa
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Meril Strip (Meryl Streep)
R. Sidni Polak (Sidney Pollack)

(18.00) Žeđ za životom (SAD 1956) 122′
Lust for Life
Ul. Kirk Daglas (Kirk Douglas), Entoni Kvin (Anthony Quinn)
R. Vinsent Mineli (Vincente Minnelli), Džordž Kjukor (George Cukor)

(20.30) Zabranjene strasti (SAD 1960) 117′
Strangers When We Meet
Ul. Kirk Daglas (Kirk Douglas), Kim Novak (Kim Novak)
R. Ričard Kvin (Richard Quine)
Ponedeljak, 12. decembar
Festival kineskog filma
(20.00) Veliki put (KIN 1934) 104′
Dalu
Ul. Jan Jin (Yan Yin), Janjan Čen (Yan-yan Chen)
R. Ju Sun (Yu Sun)
Utorak, 13. decembar
(10.00) Moja Afrika (SAD/VB 1985) 161’
Out of Africa
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Meril Strip (Meryl Streep)
R. Sidni Polak (Sidney Pollack)

(13.00) Svedoci nasilja (SAD, 1987) 112′
The Bedroom Window
Ul: Stiv Gutenberg (Steve Guttenberg), Izabel Iper (Isabelle Huppert)
R: Kurtis Henson (Curtis Hanson)

(18.00) Boginja (KIN 1934) 75′
Shen nu
Ul. Ling Ju Ruan (Ruan Ling-Yu), Žang Žiži (Zhang Zhizhi)
R. Jongang Vu (Wu Yonggang)

(20.30) Proleće u malom gradu (KIN 1948) 98′
Xiao cheng zhi chun
Ul. Čaoming Cui (Chaoming Cui), Vei Li (Wei Li)
R. Mu Fei (Mu Fei)
Sreda, 14. decembar
(10.00) Svedoci nasilja (SAD, 1987) 112′
The Bedroom Window
Ul: Stiv Gutenberg (Steve Guttenberg), Izabel Iper (Isabelle Huppert)
R: Kurtis Henson (Curtis Hanson)

(12.30) Poverljivo iz L.A. (SAD 1997) 138′
LA Confidential
Ul. Kim Bejsinger (Kim Basinger), Kevin Spejsi (Kevin Spacey)
R. Krtis Henson (Curtis Hanson)

(18.00) Novogodišnja žrtva (KIN 1956) 100′
Zhu Fu
Ul. Jang Bai (Yang Bai), Li Di (Li Di)
R. Hu Sang (Hu Sang)

(20.30) Sestre sa pozornice (KIN 1964) 112′
Wutai jiemei
Ul. Fang Ksie (Fang Ysie), Jindi Cao (Yindi Cao)
R. Jin Ksie (Yin Xsie)
Četvrtak, 15. decembar
(10.00) Poverljivo iz L.A. (SAD 1997) 138′
LA Confidential
Ul. Kim Bejsinger (Kim Basinger), Kevin Spejsi (Kevin Spacey)
R. Krtis Henson (Curtis Hanson)

(12.30) Zlatni momci (SAD, 2000) 107′
Wonder Boys
Ul: Majkl Daglas (Michael Douglas), Tobi Megvajer (Tobey Maguire)
R: Kurtis Henson (Curtis Hanson)

(18.00) Moje uspomene iz Pekinga (KIN 1983) 96′
Cheng nan jiu shi
Ul. Jan Kin (Yan Qin), Džie Šen (Jie Shen)
R. Jigong Vu (Yigong Wu)

(20.30) Žuta zemlja (KIN 1984) 89′
Huang tu di
Ul. Ksuejin Vang (Xueyin Wang), Bai Ksue (Bai Xue)
R. Čen Kajge (Chen Kaige)
Petak, 16. decembar
(10.00) Zlatni momci (SAD, 2000) 107′
Wonder Boys
Ul: Majkl Daglas (Michael Douglas), Tobi Megvajer (Tobey Maguire)
R: Kurtis Henson (Curtis Hanson)

(12.30) Osam milja (SAD, 2002) 110′
8 Mile
Ul: Eminem (Eminem), Kim Bejsinger (Kim Basinger)
R: Kurtis Henson (Curtis Hanson)

(18.00) Incident sa crnim topom (KIN 1986) 96′
Hei pao shi jian
Ul. Gerhard Olševski (Gerhard Olschewski), Ming Gao (Ming Gao)
R. Jianksin Huang

(20.30) Crni sneg (KIN 1990) 107′
Ben ming nian
Ul. Hongksiang Cai (Hongxiang Cai), Ven Džiang (Wen Jiang)
R. Fei Ksie (Fei Xsie)
Subota, 17. decembar
(10.00) Osam milja (SAD, 2002) 110′
8 Mile
Ul: Eminem (Eminem), Kim Bejsinger (Kim Basinger)
R: Kurtis Henson (Curtis Hanson)

(12.30) Svadbeni pevač (SAD 1998) 95′
The Wedding Singer
Ul. Adam Sendler (Adam Sandler), Dru Berimor (Drew Barrymore), Aleksis Arket (Alexis Arquette)
R. Frenk Korači (Frank Coraci)

(18.00) Veliki put (KIN 1934) 104′
Dalu
Ul. Jan Jin (Yan Yin), Janjan Čen (Yan-yan Chen)
R. Ju Sun (Yu Sun)

(20.30) Mačevalac u gradu sa dvostrukom zastavom (KIN 1990) 91′
Shuang-Qi-Zhen daoke
Ul. Vei Gao(Wei Gao), Mana Žao (Mana Zhao)
R. Ping He (Ping He)
Nedelja, 18. decembar
(10.00) Svadbeni pevač (SAD 1998) 95′
The Wedding Singer
Ul. Adam Sendler (Adam Sandler), Dru Berimor (Drew Barrymore), Aleksis Arket (Alexis Arquette)
R. Frenk Korači (Frank Coraci)

(12.30 Gorštak (produžena verzija) 116′
Highlander – Director’s Cut
Ul. Kristofer Lamber (Christopher Lambert), Šon Koneri (Sean Connery)
R. Rasel Malkehi (Russell Mulcahy)

(18.00) Priča sa zapadne strane (SAD 1961) 152′
West Side Story
Ul. Natali Vud (Natalie Wood), Rita Moreno (Rita Moreno)
R. Džerom Robins (Jerome Robins), Robert Vajs (Robert Wise)

(20.30) 20-godišnjica premijere filma „Od sumraka do svitanja“
Od sumraka do svitanja (SAD 1996) 108′
From Dusk Till Dawn
Ul. Džordž Kluni (George Clooney), Kventin Tarantino (Quentin Tarantino)
R. Robert Rodrigez (Robert Rodriguez)
Ponedeljak, 19. decembar
(18.00) Od sumraka do svitanja (SAD 1996) 108′
From Dusk Till Dawn
Ul. Džordž Kluni (George Clooney), Kventin Tarantino (Quentin Tarantino)
R. Robert Rodrigez (Robert Rodriguez)

(20.30) Roki (SAD 1976) 119′
Rocky
Ul. Silvester Stalone (Sylvester Stallone), Talija Šajr (Talia Shire)
R. Džon G. Avildsen (John G. Avildsen)
Utorak, 20. decembar
(10.00) Pokoljenje (POLj 1955) 83′
Pokolenie
ul. Tadeus Lomnicki (Tadeusz Lomnicki), Ursula Modrzinska (Urszula Modrzynska)
r. Andžej Vajda (Andrzej Wajda)

(12.30) Kanal (POLj 1956) 91′
Kanal
ul. Tereza Izevska (Teresa Izewska), Taduš Jančar (Tadusz Janczar)
r. Andžej Vajda (Andrzej Wajda)

100 godišnjica premijere filma „Netrpeljivost“ (Intolerance: Love’s Struggle Throughout the Ages)
(18.00) Judita iz Betulije (Judith of Bethulia) (1914) (61′)
Njujorški šešir (The New York Hat, 1912) (16′)
Musketari sa Pig Elija (The Musketeers of Pig Alley, 1912) (17′)
Spašen iz orlovskog gnezda (Rescued from an Eagle’s Nest, 1908) (6′)
Milosrđe (Simple Charity, 1910) (17′)

(20.30) Edgar Alan Po (Edgar Allan Poe, 1909) (9′)
Griža savesti (The Avenging Conscience: or ‘Thou Shalt Not Kill’, 1914) (78′)
Telegrafistkinja iz Loundejla (The Lonedale Operator, 1911) (17′)
Špekulacija sa pšenicom (A Corner in Wheat, 1909) (15′)

Sreda, 21. decembar
(10.00) Kanal (POLj 1956) 91′
Kanal
ul. Tereza Izevska (Teresa Izewska), Taduš Jančar (Tadusz Janczar)
r. Andžej Vajda (Andrzej Wajda)

(12.30) Pepeo i dijamant (POLj 1958) 103′
Popiol i diament
ul. Zbignjev Cibulski (Zbigniew Cybulski), Eva Kržiževska (Ewa Krzyzewska)
r. Andžej Vajda (Andrzej Wajda)

(19.00) Tribina povodom 100 godišnjice filma „Netrpeljivost“ i projekcija filma
Netrpeljivost (SAD 1916) 167′
Intolerance: Love’s Struggle Throughout the Ages
Ul. Lilijen Giš (Lilian Gish), Daglas Ferbenks (Douglas Fairbanks)
R. Dejvid Vork Grifit (D.W. Griffith)
Četvrtak, 22. decembar
(10.00) Pepeo i dijamant (POLj 1958) 103′
Popiol i diament
ul. Zbignjev Cibulski (Zbigniew Cybulski), Eva Kržiževska (Ewa Krzyzewska)
r. Andžej Vajda (Andrzej Wajda)

(12.30) Sibirska ledi Magbet (JUG 1962) 93′
ul. Olivera Marković, Ljuba Tadić
r. Andžej Vajda (Andrzej Wajda)

Miodrag Mića Popović
(20.00) Čovek iz hrastove šume (JUG 1964) 87′
Ul. Mija Aleksić, Tamara Miletić
R. Miodrag Mića Popović
Petak, 23. decembar
(10.00) Sibirska ledi Magbet (JUG 1962) 93′
ul. Olivera Marković, Ljuba Tadić
r. Andžej Vajda (Andrzej Wajda)

Rezervisan termin
Subota, 24. decembar
(10.00) Brezova šuma (POLj 1970) 99′
Brzezina
ul.Olgierd Lukaševič (Olgierd Lukaszewicz), Danijel Olbricki (Daniel Olbrychski)
r. Andžej Vajda (Andrzej Wajda)

(12.30) Svadba (POLj 1973) 102′
Wesele
ul. Eva Zietek (Ewa Zietek), Danijel Olbricki (Daniel Olbrychski)
r. Andžej Vajda (Andrzej Wajda)

(20.00) Roj (JUG 1966) 90′
Ul. Mira Stupica, Rade Marković
R. Miodrag Mića Popović
Nedelja, 25. decembar
(10.00) Čovek od mramora (POLj 1977) 165′
Czlowiek z Marmuru
ul. Jerži Radivilovič (Jerzy Radziwilowicz), Kristina Janda (Krystyna Janda)
r. Andžej Vajda (Andrzej Wajda)

(13.00) Čovek od gvožđa (POLj 1981) 156′
Czlowiek z zelaza
ul. Jerži Radivilovič (Jerzy Radziwilowicz), Kristina Janda (Krystyna Janda)
r. Andžej Vajda (Andrzej Wajda)

(20.00) Hasanaginica (JUG 1967) 81′
Ul. Milena Dravić, Rade Marković
R. Miodrag Mića Popović
Ponedeljak, 26. decembar
(20.00) Delije (JUG 1968) 92′
Ul. Ljerka Draženović, Jovan Janićijević-Burduš
R. Miodrag Mića Popović
Utorak, 27. decembar
(10.00) Gorštak (produžena verzija) 116′
Highlander – Director’s Cut
Ul. Kristofer Lamber (Christopher Lambert), Šon Koneri (Sean Connery)
R. Rasel Malkehi (Russell Mulcahy)

(12.30) Ljubavna priča (SAD, 1970) 99′
Love Story
Ul: Eli MekGrou (Ali MacGraw), Rajan O’Nil (Ryan O’Neal)
R: Artur Hiler (Arthur Hiller)

(20.00) Burduš (JUG 1970) 86′
Ul. Jovan Janićijević-Burduš, Milan Srdoč
R. Miodrag Mića Popović
Sreda, 28. decembar
(10.00) Ljubavna priča (SAD, 1970) 99′
Love Story
Ul: Eli MekGrou (Ali MacGraw), Rajan O’Nil (Ryan O’Neal)
R: Artur Hiler (Arthur Hiller)

(12.30) Divan život (SAD 1946) 130′
It’s a Wonderful Life
Ul. Džejms Stjuart (James Stewart), Dona Rid (Donna Reed)
R. Frenk Kapra (Frank Capra)

(20.30) Eurochannelturneja evropskih kratkometražnih filmova: Moja voljena porodica
Program 1 – Deca su skroz okej – The Kids Are All Right (90′)
1. Francuska (Pariski region) – Hvala Markus –Merci Marcus (12′)
2. Italija (Sicilija) – Srećan rodjendan –Happy Birthday (9′)
3. Austrija – Porodični portret –Family Portrait (4′)
4. Holandija – Šofer –Chauffeur (10′)
5. Belgija (Niveles) – Julija –Julia (8′)
6. Slovenija (Gorica) – Deca –Kids (12′)
7. Danska – Teška kategorija –Heavyweight (16′)
8. Portugalija – Zatvorenici –Prisoners (7′)
9. Bugarska – Slano i slatko -Salty & Sweet (12′)
Četvrtak, 29. decembar
(10.00) Divan život (SAD 1946) 130′
It’s a Wonderful Life
Ul. Džejms Stjuart (James Stewart), Dona Rid (Donna Reed)
R. Frenk Kapra (Frank Capra)

(12.30) Kolo sreće (SAD 1983) 116′
Trading Places
Ul. Den Ejkrojd (Dan Aykroyd), Edi Marfi (Eddie Murphy)
R. Džon Lendis (John Landis)

(18.00) Program 2 – Put kojim idemo – Away We Go (101′)
1. Francuska (Pariski region) – Bamako Sent-Afrik – Bamako Saint-Afrique(14′)
2. Crna Gora – Sve to – All of That(27′)
3. Jermenija – Svetlucanje – Glimmering(11′)
4. Bosna – Iskupljenje –Redemption(11′)
5. Irska – Lični razvoj – Personal Development(16′)
6. Švajcarska – Ne možeš sve postići odmah, ali možeš odustati od svega odmah – You Can’t Do Everything At Once, But You Can Leave Everything At Once(15′)
7. Holandija – Odlazak od kuće – Leaving Home(7′)

(20.30) Program 3 – Smešne igre – Funny Games (99′)
1. Francuska (Pariski region) – Homerova bolest – Homer’s Disease (12′)
2. Kipar – Naknadna razmišljanja – Afterthoughts (8′)
3. Španija (Barselona) – Dan devojaka – Chicas Day (10′)
4. Finska – Majka – Mother (11′)
5. Francuska (Centar) – Igra života – Life Game (11′)
6. VB (London) – Veruj sebi – Believe You (8′)
7. Litvanija – Bilo bi prelepo, ali ipak – It Would Be Splendid, Yet (28′)
8. Švedska – Umetnik gladovanja – The Hunger Artist (11′)
Petak, 30. decembar
(10.00) Kolo sreće (SAD 1983) 116′
Trading Places
Ul. Den Ejkrojd (Dan Aykroyd), Edi Marfi (Eddie Murphy)
R. Džon Lendis (John Landis)

(12.30) Četiri sobe (SAD 1995) 98′
Four Rooms
ul. Tim Rot (Tim Roth), Madona (Madonna)
r. Alison Anders (Alison Anders), Aleksander Rokvel (Alexandre Rockwell), Robert Rodrigez (Robert Rodriguez), Kventin Tarantino (Quentin Tarantino)

(18.00) Program 4 – Porodične nesuglasice – Family Affairs (113′)
1. Hrvatska (Zagreb) – Pragovi – Thresholds (13′)
2. Grčka – Šine – Rails (9′)
3. Švajcarska – Lagodan život – The Easy Life (22′)
4. Gruzija – Dedin dužnik – Grandpa’s Debtor (17′)
5. Španija – Red stvari – The Order of Things (20′)
6. Estonija – Tata – Papa (16′)
7. Rumunija – Džez – Jazz (15′)

(20.30) Program 5 – I mi smo porodica – And We Are Family (112′)
1. Holandija – Kratki – Short (13′)
2. Italija – Automobil snova – Dreaming Apecar (17′)
3. Letonija – Turneja hora – Choir Tour (5′)
4. Srbija – Mamci i udice – Baits and Hooks (10′)
5. VB/Mađarska – Četiri repa – Four Tails(25′)
6. Albanija – Cunami – Tsunami (7′)
7. Belgija (Valonija) – Bar ti znaš – At Least You Know (19′)
8. Italija – Kiše –Piove (16′)

 

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.