Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za januar 2017.
Kinoteka: Poslednji Elvis
Kinoteka: Poslednji Elvis

Kinoteka – repertoari za januar 2017.

Jugoslovenska kinoteka. – Ovo su repertoari za januar 2017.

Ovog meseca u salama Kinoteke biće realizovani ciklusi „Nobelovci književnosti na filmu“, „Moj izbor“ Gorana Markovića, „Pank je živ i zdrav… na ekranu“, „Nema sreda“ i „Dokumentarni četvrtak“, „Sećanja“, „Savremena Argentina“, zatim ciklusi filmova Roberta Altmana i Klinta Istvuda, dok Šok koridor predstavlja dela Pitera Džeksona. Na programu je i revija „Festival igre na filmu“.

Poslednjeg dana januara premijerno će biti prikazan dokumentarni film Boška Milosavljevića „Šajtinac“.

Muzej kinoteke, Kosovska 11

Nedelja, 1. januar / ponedeljak, 2. januar
Slobodni dani
Utorak, 3. januar
17.00… Krstaši (POLj 1960) 166′
Krzyžacy
ul: Mječeslav Kalenjik (Mieczyslaw Kalenik), Aleksander Fogiel (Aleksander Fogiel)
r: Aleksander Ford (Aleksander Ford)
autor dela:Henrik Sjenkijevič (Henryk Sienkiewicz)

20.00… Obećana zemlja (POLj 1974) 179′
Ziemia Obiecana
ul: Danijel Olbricki (Daniel Olbrychski, Vojćeh Pšonjak (Wojciech Pszoniak)
r: AndžejVajda (Andrzej Wajda)
autor dela: Vladislav Rejmont(Władysław Reymont)
Sreda, 4. januar
17.00… Zmajevo seme (SAD 1944) 147′
Dragon Seed
ul: Ketrin Hepbern (Katherine Hepburn), Volter Hjuston (Walter Huston)
r: Džek Konvej / Harold S. Buke (Jack Conway / Harold S. Bucquet)
autor dela: Perl Bak (Pearl S. Buck)

20.00… Doktor Živago (SAD 1965) 197’
Doctor Zhivago
ul: Omar Šarif (Omar Sharif), Džuli Kristi (Julie Christie)
r: Dejvid Lin (David Lean)
autor dela: Boris Pasternak (Boris Pasternak)
Čevrtak, 5. januar
17.00… Elmer Džentri, šarlatan (SAD 1960) 146′
Elmer Gantry
ul: Bert Lankaster (Burt Lancester), Džin Simons (Jean Simmons)
r: Ričard Bruks (Richard Brooks)
autor dela: Sinkler Luis (Sinclair Lewis)

20.00… Jentl (SAD 1983) 132’
Yentl
ul: Barbra Strejsend (Barbra Streisand), Mendi Patinkin (Mandy Patinkin)
r: Barbra Strejsend (Barbra Streisand)
autor dela: Isak Baševic Singer (Isaac Bashevis Singer)
Petak, 6. januar / subota, 7. januar
Slobodni dani
Nedelja, 8. januar
17.00… Blago gospodina Arna (ŠVED 1919)
Herr Arnes Pengar
ul: Rihard Hund (Richard Hund), Bror Berger (Bror Berger)
r: Moric Stiler (Mauritz Stiller)
autor dela: Selma Lagerlef (Selma Lagerlof)

19.00… Ana Kristi (SAD 1930) 89′
Anna Christie
ul: Greta Garbo (Greta Garbo), Čarls Bikford (Charles Bickford)
r: Klarens Braun (Clarens Brown)
autor dela: Judžin O’Nila (Eugene O’Neill)

21.00… Tu je tvoj život (ŠVE 1966)
Har Har du ditt Liv
ul: Edi Aksberg (Eddie Axberg), Gunar Bjernstrand (Gunnar Björnstrand)
r: Jan Troel (Jan Troell)
autor dela: Ejvind Jonson (Eyvind Johnson)
Ponedeljak, 9. januar
17.00… Kozačka sudbina (SSSR 1946) 95′
Donskaja Povest’
ul: Ljudmila Čursina, Evgenij Leonov
r: Vladimir Fetin
autor dela: Mihail Šolohov

19.00… Prvi krug (SAD 1972) 98′
(First Circle)
ul: Ginter Malzaher (Gunther Malzacher), Elžbjeta Čžiževska (Elzbieta Czyzewska)
r: Aleksander Ford (Aleksander Ford)
autor dela: Aleksandr Solženjicin

21.00… Starac i more (SAD 1958) 86′
The Old Man and the Sea
ul: Spenser Trejsi (Spencer Tracy), Felipe Pazos (Felipe Pazos)
r: Džon Stardžes (John Sturges)
autor dela: Ernest Hemingvej (Ernest Hemingway)
Utorak, 10. januar
17.00… Anikina vremena (JUG 1954)
ul: Milena Dapčević, Bratislav Grbić
r: Vladimir Pogačić
autor dela: Ivo Andrić

19.00… Stranac (ITA/FRA/AL 1967)
Lo Straniero
ul: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Ana Karina (Anna Karina)
r: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)
autor dela: Alber Kami (Albert Camus)

21.00… Zatočenici iz Altone (ITA/FRA 1962)
I Sequestrati di Altona
ul: Sofija Loren (Sophia Loren), Robert Vagner (Robert Wagner)
r: Vitorio De Sika (Vittorio De Sica)
autor dela: Žan Pol Sartr (Jean-Paul Sartre)
Sreda, 11. januar
17.00… Biser (MEKS 1946) po romanu (La Perla)
ul: Pedro Armanderiz (Pedro Armanderiz), Marija Elena Markes (Maria Elena Marques)
r: Emilio Fernandez (Emilio Fernandez)
autor dela: Džona Stajnbek (John Steinbeck)

19.00… Irena Forsajt (SAD 1949)
(That Forsythe Women)
ul: Grir Garson (Greer Garson), Erol Flin (Errol Flynn)
r: Kompton Benet (Compton Bennett)

21.00… Potamneli anđeli (SAD 1975)
(The Tarnished Angels)
ul: Rok Hadson (Rock Hudson), Robert Stak (Robert Stak)
r: Daglas Sirk (Douglas Sirk)
autor dela: Vilijama Foknera (William Faulkner)
Četvrtak, 12. januar
17.00… Plava ptica (SSSR/SAD 1976)
The Blue Bird / Sinjaja Ptica
ul: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Džejn Fonda (Jane Fonda)
r: Džordž Kjukor (George Cukor)
autor dela: Moris Meterlink (Maurice Maeterlinck)

19.00… Ispovest varalice Feliksa Krula (NEM 1957)
Bekenntnisse des Hochstaplers Felix Krull
ul: Horst Buholc (Horst Bucholz), Lizelot Pulver (Liselotte Pulver)
r: Kurt Hofman (Kurt Hoffman)
autor dela: Tomas Man (Thomas Mann)

21.00… Izgubljena čast Katarine Blum (NEM 1975)
(Die verlorene Ehre der Katharina Blum)
ul: Angela Vinkler (Angela Winkler), Mario Adorf (Mario Adorf)
r: Volker Šlendorf (Volker Schlondorff), Margareta fon Trota (Margarethe von Trotta)
autor dela: Hajnrih Bel (Heinrich Boll)

 

Petak, 13. januar
Moj izbor: Goran Marković
17.30… Biti il ne biti (1942) 99′
To Be or Not to Be
ul. Kerol Lombard (Carole Lombard), Džek Beni (Jack Benny)
r. Ernst Ljubič (Ernst Lubitsch)

20.00… Rašomon (JAP 1950) 88′
Rashômon
ul. Toširo Mifune (Toshirô Mifune), Mačiko Ki (Machiko Kyô)
r. Akira Kurosava (Akira Kurosawa)
Subota, 14. januar
17.30… Prozor u dvorište (SAD 1954) 112′
Rear Window
ul. Džejms Stjuart (James Stewart), Grejs Keli (Grace Kelly)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

20.00… Staza slave (SAD 1957) 88′
Paths of Glory
ul. Kirk Daglas (Kirk Douglas), Ralf Miker (Ralph Meeker)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)
Nedelja, 15. januar
17.30… Senke (SAD 1959) 81′
Shadows
ul. Ben Karuters (Ben Carruthers), Lelia Goldoni (Lelia Goldoni)
r. Džon Kasavetes (John Cassavetes)

20.00… Neki to vole vruće (SAD 1959) 120′
Some Like It Hot
ul. Merilin Monro (Marilyn Monroe), Toni Kertis (Tony Curtis)
r. Bili Vajlder (Billy Wilder)
Ponedeljak, 16. januar
17.30… Ljubavi jedne plavuše (ČSR 1965) 88′
Lásky jedné plavovlásky
ul. Hana Brejčova (Hana Brejchová), Vladimir Puholt (Vladimir Pucholt)
r. Miloš Forman (Milos Forman)

20.00… Loš spoj (VB 1980) 123′
Bad Timing
ul. Tereza Rasel (Theresa Russell), Art Garfankl (Art Garfunkel)
r. Nikolas Roug (Nicolas Roeg)
Utorak, 17. januar
19.00… Samuraj / Bledoliki ubica (FR/IT 1967) 105′
Le samouraï
ul. Alen Delon (Alain Delon), Natali Delon (Natalie Delon)
r. Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

20.00… Isijavanje (VB/SAD 1980) 144’
The Shining
ul. Džek Nikolson (Jack Nicholson), Šeli Duval (Shelley Duvall)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)
Sreda, 18. januar
Pank je živ i zdrav… na ekranu
18.00… Uvod: Britanska pank rok scena i odlomci iz filma
Jubilej (VB 1978) 106′
Jubilee
ul. Adam Ant (Adam Ant), Toja Vilkoks (Toyah Willcox)
r. Derek Džarman (Derek Jarman)

21.00… Pank rok film (VB 1978) 86′
Muzički dokumentarni film
r. Don Lets (Don Letts)
Četvrtak, 19. januar
18.00… Njujorška pank scena
Sid i nensi (VB 1986) 112′
Sid and Nancy
ul. Geri Oldman (Gary Oldman), Kloi Veb (Chloe Webb)
r. Aleks Koks (Alex Cox)

21.00… Pank (SAD 1995) 60′
Punk
Muzičko dokumentarni film
r. Ted Hejms (Ted Haimes)
Petak, 20. januar
18.00… The Clash: Rude Boy (VB 1980) 133′
ul. Dejv Armstrong (Dave Armstrong), Beri Bejker (Barry Baker)
r. Džek Hazan (Jack Hazan), Dejvid Mingej (David Mingay)

21.00… Tečno nebo (SAD 1982) 112′
Liquid Sky
ul. En Karlajl (Anne Carlisle), Pola E. Šepard (Paula E. Shepard)
r. Slava Cukerman (Slava Tsukerman)
Subota, 21. januar
18.00… Zaplenjivač (SAD 1984) 92’
Repo Man
ul. Emilio Estevez (Emilio Estevez), Heri Din Stenton (Harry Dean Stanton)
r. Aleks Koks (Alex Cox)

21.00… Vrana 2: Grad anđela (SAD 1996) 84′
The Crow: City of Angels
ul. Vensan Perez (Vincent Perez), Mia Kiršner (Mia Kirschner)
r. Tim Poup (Tim Pope)
Nedelja, 22. januar
18.00… Jubilej (VB 1978) 106′
Jubilee
ul. Adam Ant (Adam Ant), Toja Vilkoks (Toyah Willcox)
r. Derek Džarman (Derek Jarman)

21.00… Zaključak
Legende panka i nju vejva (1981) 75′
British Rock – The Legends of Punk and New Wave
Muzičko-dokumentarni film
Ponedeljak, 23. januar
Sećanje na… Raul Kutar (Raoul Coutard)
17.00… Hronika jednog leta (FR, 1961)
Chronique d’ un ete
ul. Anđelo (Angelo), Nadin Balo (Nadine Ballot)
f. Raul Kutar (Raoul Coutard)
r. Žan Ruš (Jean Rouch), Edgar Moran (Edgar Morin)

19.00… Žil i Džim (FR, 1962)
Jules et Jim
ul. Žana Moro (Jeanne Moreau), Oskar Verner (Oskar Werner)
f. Raul Kutar (Raoul Coutard)
r. Fransoa Trifo (Francois Truffaut)

21.00… Do poslednjeg daha (FR, 1960)
A bout de souffle
ul. Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Džin Seberg (Jean Seberg)
f. Raul Kutar (Raoul Coutard)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)
Utorak, 24. januar
17.00… Z (FR/AE, 1968)
Z
ul. Iv Montan (Yves Montand), Irena Papas (Irene Papas)
f. Raul Kutar (Raoul Coutard)
r. Kosta-Gavras (Costa-Gavras)

19.00… Prava napast (FR/IT, 1973)
L’emmerdeur
ul. Lino Ventura (Lino Ventura), Žak Brel (Jacques Brel)
f. Raul Kutar (Raoul Coutard)
r. Eduar Molinaro (Edouard Molinaro)

21.00… Južna zvezda (VB/FR, 1968)
The Southern Star
ul. Džordž Sigal (George Segal), Ursula Andres (Ursula Andress)
f. Raul Kutar (Raoul Coutard)
r. Sidni Hejers (Sidney Hayers)
Sreda, 25. januar
Nema sreda
18.00… Baš smo mi šeprtlje
Unaccustomed as we are (SAD 1929)
r. Luis R.Foster (Lewis R. Foster), Hal Rouč(Hal Roach)

Dva mornara
Two Tars (SAD 1928)
r. Džejms Perot (James Parrott)

Moraju li oženjeni poći kući
Should Married Men Go Home (SAD 1928)

To je moja supruga
That’s My Wife (SAD 1928)
r. Lojd Frenč (Lloyd French)

Ostavite ih neka se smeju
Leave ’em Laughin’ (SAD 1928)
r. Clyde Bruckman (Klajd Brukman)

20.00… Sloboda, Liberty (SAD 1929)
r. Leo McCarey (Leo MekKeri)

Nenadmašivi konobari
From Soup to Nuts (SAD 1928)
r. Edgar Livingston Kenedi (Edgar Livingston Kennedy)

Silni muzikanti
You’re Dorn Tootin (SAD 1928)
r. Edgar Livingston Kenedi (Edgar Livingston Kennedy)

Operacija groblje
Habeas Corpus (SAD 1929)
r. Džejms Perot (James Parrott)

U službi bogataša
Suggar Daddies (SAD 1927)
r. Fred Gujol (Fred Guiol)

Ljubav koze
Angora Love (SAD 1929)
r. Luis R.Foster (Lewis R. Foster)
Četvrtak, 26. januar
Dokumentarni četvrtak
17.00… Most
De Brug (HOL 1928)
r. Joris Ivens (Joris Ivens)

Kiša
Regen (NEM 1929)
r. Joris Ivens (Joris Ivens)

Nova zemlja
Niauwe Gronden (HOL 1933)
r. Joris Ivens (Joris Ivens)

Sena je srela Pariz
La Seine a renontre Paris (FRA 1957)
r. Joris Ivens (Joris Ivens)

19.00… Španska zemlja
The Spanish Earth (SAD 1937)
r. Joris Ivens (Joris Ivens)

Dnevnik sa putovanja
Carnet de viaje (KUBA 1960)
r. Joris Ivens (Joris Ivens)

21.00… Sedamnaesta paralela
Dixseptieme paralele (FRA 1968)
r. Joris Ivens (Joris Ivens)
Petak, 27. januar
Sećanje na… Robert Von (Robert Vaughn)
17.00… Sedmorica veličanstvenih (SAD 1960) 128′
The Magnificent Seven
ul. Jul Briner (Yul Brynner), Eli Valak (Eli Wallach), Robert Von (Robert Vaughn)
r. Džon Stardžis (John Sturges)

19.00… Špijun u zelenom šeširu (SAD 1966) 92′
The Spy in the Green Hat
ul. Robert Von (Robert Vaughn), Dejvid Mekelum (David McCallum)
r. Džozef Sardžent (Joseph Sargent)

21.00… Bulit (SAD 1968) 114′
Bullit
ul. Stiv Mekvin (Steve McQueen), Robert Von (Robert Vaughn)
r. Piter Jejts (Peter Yates)
Subota, 28. januar
16.30… Most kod Remagena (SAD 1969) 115′
The Bridge at Remagen
ul. Džordž Sigal (George Segal), Robert Von (Robert Vaughn)
r. Džon Giljermin (John Guillermin)

18.30… Pakleni toranj (SAD 1974) 165′
The Towering Inferno
ul. Stiv Mekvin (Steve McQueen), Pol Njumen (Paul Newman), Robert Von (Robert Vaughn)
r. Džon Giljermin (John Guillermin)

21.00… Visoka meta (SAD 1978) 111′
Brass Target
ul. Sofija Loren (Sophia Loren), Džon Kasavetes (John Cassavetes), Robert Von (Robert Vaughn)
r. Džon Hog (John Hough)
Nedelja, 29. januar
16.30… Pasji sinovi (SAD 1981) 122′
S.O.B.
ul. Džuli Endruz (Julie Andrews), Vilijem Holden (William Holden), Robert Von (Robert Vaughn)
r. Blejk Edvards (Blake Edwards)

18.30… Veliki transport (JUG/IT/SAD 1983) 134′
ul. Džejms Franciskus (James Franciscus), Stiv Rejlsbek (Steve Railsback), Robert Von (Robert Vaughn)
r. Veljko Bulajić

21.00… Supermen III (VB/SAD/HOL 1983) 125′
Superman III
ul. Kristofer Riv (Christopher Reeve), Ričard Prajor (Richard Pryor), Robert Von (Robert Vaughn)
r. Ričard Lester (Richard Lester)
Ponedeljak, 30. januar
17.00… Veliki Karuzo (SAD 1951) 109′
The Great Caruso
ul. Mario Lanza (Mario Lanza), En Blit (Anne Blyth)
r. Ričard Torp (Richard Thorpe)

19.00… Ritam zločina (JUG 1981) 89′
ul. Ivica Vidović, Fabijan Šovagović
r. Zoran Tadić

21.00… Zakasneli bluz (SAD 1961) 103′
Too Late Blues
ul. Bobi Derin (Bobby Darin), Stela Stivens (Stella Stevens)
r. Džon Kasavetes (John Cassavetes)
Utorak, 31. januar
17.00… Južno od granice (SAD 2009) 78′
dokumentarni film
r. Oliver Stoun (Oliver Stone)

20.00… Premijera filma: Šajtinac (RS 2017) 46′
dokumentarni film
r. Boško Milosavljević

 

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

Nedelja, 1. januar / ponedeljak, 2. januar
Slobodni dani
Utorak, 3. januar
10.00… Četiri sobe (SAD 1995) 98′
Four Rooms
ul. Tim Rot (Tim Roth), Madona (Madonna)
r. Alison Anders (Alison Anders), Aleksander Rokvel (Alexandre Rockwell), Robert Rodrigez (Robert Rodriguez), Kventin Tarantino (Quentin Tarantino)

12.30… Gremlini (SAD 1984) 106′
Gremlins
ul. Fibi Kejts (Phoebe Cates), Zek Geligan (Zach Galligan)
r. Džo Dante (Joe Dante)

Velikani svetskog filma – Robert Altman
18.00… MEŠ (SAD 1970) 116’
MASH
ul. Donald Satrlend (Donald Sutherland), Eliot Guld (Elliot Gould)
r. Robert Altman (Robert Altman)

20.30… Kockar i bludnica (SAD 1971) 120′
McCabe and Mrs. Miller
ul. Voren Biti (Warren Beatty), Džuli Kristi (Julie Christie)
r. Robert Altman (Robert Altman)
Sreda, 4. januar
10.00… Gremlini (SAD 1984) 106′
Gremlins
ul. Fibi Kejts (Phoebe Cates), Zek Geligan (Zach Galligan)
r. Džo Dante (Joe Dante)

12.30…Žurka kod Larija (VB 1983) 100′
Party Party
ul. Daniel Pikok (Daniel Peacock), Karl Hauman (Karl Howman)
R. Teri Vinzor (Terry Winsor)

18.00… Priviđenja (VB/SAD 1972) 101′
ul. Suzan Jork (Susannah York), Rene Oberžonoa (Rene Auberjonois)
r. Robert Altman (Robert Altman)

20.30… Privatni detektiv (SAD 1973) 112′
Tho Long Good-Bye
ul. Eliot Guld (Elliot Gould), Nina van Palandt (Nina van Pallandt)
r. Robert Altman (Robert Altman)
Četvrtak, 5. januar
10.00… Žurka kod Larija (VB 1983) 100′
Party Party
ul. Daniel Pikok (Daniel Peacock), Karl Hauman (Karl Howman)
r. Teri Vinzor (Terry Winsor)

12.30… Čudni dani (SAD 1995) 145′
Strange Days
ul. Rejf Fajns (Ralph Fiennes), Andžela Baset (Angela Basset)
r. Ketrin Bigelou (Kathryn Bigelow)

18.00… Svi smo mi lopovi (SAD 1974) 123′
Thieves Like Us
ul. Kit Karadin (Keith Carradine), Šeli Duval (Shelley Duvall)
r. Robert Altman (Robert Altman)

20.30… Kalifornijski poker (SAD 1974) 108′
California Split
ul. Eliot Guld (Elliot Gould), Džordž Sigal (George Segal)
r. Robert Altman (Robert Altman)
Petak, 6. januar / subota, 7. januar
Slobodni dani
Nedelja, 8. januar
10.00… Čudni dani (SAD 1995) 145′
Strange Days
ul. Rejf Fajns (Ralph Fiennes), Andžela Baset (Angela Basset)
r. Ketrin Bigelou (Kathryn Bigelow)

13.00… Dobar, ružan, rđav (IT 1966) 161′
Il buono il brutto il cattivo
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Eli Valah (Eli Wallach)
r. Serđo Leone (Sergio Leone)

17.30… Nešvil (SAD 1975) 159′
Nashville
ul. Kit Karadin (Keith Carradine), Keren Blek (Karen Black)
r. Robert Altman (Robert Altman)

20.30… 3 žene (SAD 1977) 124′
3 Women
ul. Šeli Duval (Shelley Duvall), Sisi Spejsek (Sissy Spacek)
r. Robert Altman (Robert Altman)
Ponedeljak, 9. januar
18.00… Svadba (SAD 1978) 125′
A Wedding
ul. Kerol Burnet (Carol Burnett), Mia Ferou (Mia Farrow)
r. Robert Altman (Robert Altman)

20.30… Idealan par (SAD 1979) 110′
A Perfect Couple
ul. Pol Duli (Paul Dooley), Marta Heflin (Mata Heflin)
r. Robert Altman (Robert Altman)
Utorak, 10. januar
10.00… Dobar, ružan, rđav (IT 1966) 161′
Il buono il brutto il cattivo
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Eli Valah (Eli Wallach)
r. Serđo Leone (Sergio Leone)

13.00… Obesite ga bez milosti (SAD 1968) 114′
Hang ’Em High
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Inger Stivens (Inger Stevens)
r. Ted Post (Ted Post)

18.00… Luda ljubav (SAD 1985) 106′
Fool for Love
ul. Sem Šepard (Sam Shepard), Kim Bejsinger (Kim Basinger)
r. Robert Altman (Robert Altman)

20.30… Igrač (SAD 1992) 124′
The Player
ul. Tim Robins (Tim Robbins), Greta Skaki (Greta Scacchi)
r. Robert Altman (Robert Altman)
Sreda, 11. januar
10.00… Obesite ga bez milosti (SAD 1968) 114′
Hang ‘Em High
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Inger Stivens (Inger Stevens)
r. Ted Post (Ted Post)

12.30… Orlovsko gnezdo (VB/SAD 1968) 158′
Where Eagles Dare
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Ričard Barton (Richard Burton)
r. Brajan G. Haton (Brian G. Hutton)

19.00… Kratki rezovi (SAD 1993) 188’
Short Cuts
ul. Endi MekDauel (Andie MacDowell), Džulijen Mur (Julianne Moore)
r. Robert Altman (Robert Altman)
Četvrtak, 12. januar
10.00… Orlovsko gnezdo (VB/SAD 1968) 158′
Where Eagles Dare
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Ričard Barton (Richard Burton)
r. Brajan G. Haton (Brian G. Hutton)

13.00… Dve mazge za sestru Saru (MEK/SAD 1970) 116′
Two Mules for Sister Sara
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Širli MekLejn (Shirley MacLaine)
r. Don Sigel (Don Siegel)

18.00… Visoka moda (SAD 1994) 133’
Pret-a-Porter
ul. Sofija Loren (Sophia Loren), Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni)
r. Robert Altman (Robert Altman)

20.30… Gosford park (VB/SAD/IT 2001) 131′
Gosford Park
ul. Megi Smit (Maggie Smith), Kristin Skot Tomas (Christin Scott Thomas)
r. Robert Altman (Robert Altman)
Petak, 13. januar
10.00… Dve mazge za sestru Saru (MEK/SAD 1970) 116′
Two Mules for Sister Sara
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Širli MekLejn (Shirley MacLaine)
r. Don Sigel (Don Siegel)

12.30… Jeza u noći (SAD 1971) 102′
Play Misty for Me
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Džesika Volter (Jessica Walter)
r. Klint Istvud (Clint Eastwood)

18.00… Nobelovci na filmu
Oteta sreća (NEM 1955) po romanu
Die Ratten
ul: Marija Šel (Maria Schell), Kurd Jirgens (Curd Jurgens)
r: Robert Siodmak (Robert Siodmak)
autor dela: Gerhart Hauptman (Gerhart Hauptmann)

20.30… Svetislav Ivan Petrović – Zvezda sa istoka
Alrauna (NEM 1928)
Alraune
ul. Brigit Helm (Brigitte Helm), Ivan Petrović (Ivan Petrovich)
r. Henrik Galen (Henrik Galeen)
Subota, 14. januar
10.00… Jeza u noći (SAD 1971) 102′
Play Misty for Me
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Džesika Volter (Jessica Walter)
r. Klint Istvud (Clint Eastwood)

12.30… Svi za Eldorado (SAD 1969) 158′
Paint Your Wagon
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Li Marvin (Lee Marvin)
r. Džošua Logan (Joshua Logan)

18.00… Prvi krug (SAD 1972) po romanu
First Circle
ul: Ginter Malzaher (Gunther Malzacher),Elžbjeta Čžiževska (Elzbieta Czyzewska)
r: Aleksander Ford (Aleksander Ford)
autor dela: Aleksandr Solženjicin

20.30… Evropa ne odgovara (MAĐ 1941)
Europa nem valaszol
ul. Marija Tasnadi-Fekete (Maria Tasnady-Fekete), Svetislav Petrović (Szvetiszlav Petrovics)
r. Geza fon Radvanji (Geza von Radvanyi)
Nedelja, 15. januar
10.00… Svi za Eldorado (SAD 1969) 158′
Paint Your Wagon
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Li Marvin (Lee Marvin)
r. Džošua Logan (Joshua Logan)

13.00… Džo Kid (SAD 1972) 88′
Joe Kidd
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Robert Duval (Robert Duvall)
r. Džon Surdžis (John Surges)

18.00… U kandžama lava / Mladi Vinston (VB 1972)
Young Winston
ul: Robert Šo (Robert Shaw), Entoni Hopkins (Anthony Hopkins)
r: Ričard Atenborou (Richard Attenborough)
autor dela: Vinston Čerčil (Winston Churchill)

20.30… Lift za gubilište (FR 1958)
Ascenseur pour l’echafaud
ul. Lino Ventura (Lino Ventura), Ivan Petrović (Ivan Petrovich)
r. Luj Mal (Louis Malle)
Ponedeljak, 16. januar
18.00… Gonič slonova (VB 1937) po romanu
Elephant Boy
ul: Sabu (Sabu), Volter Had (Walter Hudd)
r: Robert Flaerti / Zoltan Korda (Robert Flaerty / Zolatan Korda)
autor dela: Radjard Kipling (Rudyard Kipling)

20.30… Pigmalion (VB 1938)
Pygmalion
ul: Lesli Hauard (Leslie Howard), Vendi Hiler (Wendy Hiller)
r: Entoni Eskvit (Anthony Asquith)
autor dela: Džordž Bernard Šo (George Bernard Shaw)
Utorak, 17. januar
10.00… Džo Kid (SAD 1972) 88′
Joe Kidd
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Robert Duval (Robert Duvall)
r. Džon Strdžis (John Surges)

12.30… Nepoznati zaštitnik (SAD 1973) 105′
High Plains Drifter
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Verna Blum (Verna Bloom)
r. Klint Istvud (Clint Eastwood)

Ciklus filmova „Savremena Argentina“
18.00… Moje prvo venčanje (ARG 2011) 102’
Mi primera boda
ul. Natalia Oreiro (Natalia Oreiro), Daniel Hendler (Daniel Hendler)
r. Ariel Vinograd (Ariel Winograd)

20.30… Zidovi (ARG/ŠPA/NEM 2011) 110′
Medianeras
ul. Havijer Drolas (Javier Drolas), Pilar Lopez de Ajala (Pilar López de Ayala)
r. Gustavo Tareto (Gustavo Taretto)
Sreda, 18. januar
10.00… Nepoznati zaštitnik (SAD 1973) 105′
High Plains Drifter
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Verna Blum (Verna Bloom)
r. Klint Istvud (Clint Eastwood)

12.30… Odmetnik Džozi Vels (SAD 1976) 135′
The Outlaw Josey Wales
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Sondra Lok (Sondra Locke)
r. Klint Istvud (Clint Eastwood)

Šok koridor predstavlja: Piter Džekson
18.00… Loš ukus (NZ 1987) 91′
Bad Taste
ul. Teri Poter (Terry Potter), Pit O’Hern (Pete O’Herne)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)

20.00… King Kong (NZ/SAD/NEM 2005) 187′
King Kong
ul. Naomi Vots (Naomi Watts), Džek Blek (Jack Black)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)
Četvrtak, 19. januar
10.00… Odmetnik Džozi Vels (SAD 1976) 135′
The Outlaw Josey Wales
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Sondra Lok (Sondra Locke)
r. Klint Istvud (Clint Eastwood)

12.30… Škorpion ubija (SAD 1971) 102′
Dirty Harry
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Heri Guardino (Harry Guardino)
r. Don Sigel (Don Siegel)

18.00… Ko se boji duha još? (NZ/SAD 1996) 110′
The Frighteners
ul. Majkl Dž. Foks (Michael J. Fox), Trini Alvarado (Trini Alvarado)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)

20:00… Gospodar prstena: Družina prstena (NZ/SAD 2001) 175′
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
ul. Elajdža Vud (Elijah Wood), Jan Mekelen (Ian McKellen)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)
Petak, 20. januar
10.00… Škorpion ubija (SAD 1971) 102′
Dirty Harry
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Heri Guardino (Harry Guardino)
r. Don Sigel (Don Siegel)

12.30… Klopka za inspektora Kalahana (SAD 1973) 124′
Magnum Force
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Hal Holbruk (Hal Halbrook)
r. Ted Post (Ted Post)

18.00… Moždana smrt (NZ 1992) 104′
Braindead
ul. Timoti Blejm (Timothy Balme), Dajana Penalver (Diana Penalver)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)

20.00… Gospodar prstena: Dve kule (NZ/SAD 2002) 179′
The Lord of the Rings: The Two Towers
ul. Elajdža Vud (Elijah Wood), Jan Mekelen (Ian McKellen)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)
Subota, 21. januar
10.00… Klopka za inspektora Kalahana (SAD 1973) 124′
Magnum Force
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Hal Holbruk (Hal Halbrook)
r. Ted Post (Ted Post)

12.30… Prljavi inspektor Hari (SAD 1983) 117′
Sudden Impact
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Sondra Lok (Sondra Locke)
r. Klint Istvud (Clint Eastwood)

17.30… Nebeska stvorenja (NZ/NEM 1994) 99′
Heavenly Creatures
ul. Melani Linski (Melanie Lynskey), Kejt Vinslet (Kate Winslet)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)

19.30… Gospodar prstena: Povratak kralja (NZ/SAD 2003) 200′
The Lord of the Rings: The Return of the King
ul. Elajdža Vud (Elijah Wood), Vigo Mortensen (Viggo Mortensen)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)
Nedelja, 22. januar
10.00… Prljavi inspektor Hari (SAD 1983) 117′
Sudden Impact
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Sondra Lok (Sondra Locke)
r. Klint Istvud (Clint Eastwood)

12.30… Bronko Bili (SAD 1980) 116′
Bronco Billy
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Sondra Lok (Sondra Locke)
r. Klint Istvud (Clint Eastwood)

18.00…Upoznajte Fiblse (NZ 1989) 97′
Meet the Feebles
r. Piter Džekson (Peter Jackson)

20.00… Hobit: Neočekivano putovanje (NZ/SAD 2012) 169′
The Hobbit: An Unexpected Journey
ul. Martin Friman (Martin Freeman), Jan Mekelen (Ian McKellen)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)
Ponedeljak, 23. januar
Nema projekcija
Utorak, 24. januar
10.00… Bronko Bili (SAD 1980) 116′
Bronco Billy
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Sondra Lok (Sondra Locke)
r. Klint Istvud (Clint Eastwood)

12.30… Omča (SAD 1984) 114′
Tightrope
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Ženevjev Bižol (Genevieve Bujold)
r. Ričard Tagl (Richard Tuggle)

Savremena Argentina
18.00… Poslednji Elvis (ARG 2012) 91′
El Último Elvis
ul. Džon MekInerni (John McInerny), Griselda Sicilijani (Griselda Siciliani)
r. Armando Bo (Armando Bo)

20.30… Vreme hrabrosti (ARG 2005) 112′
Tiempo de valientes
ul. Diego Pereti (Diego Peretti), Luis Luke (Louis Luque)
r. Damian Zifron (Damián Szifrón)
Sreda, 25. januar
10.00… Omča (SAD 1984) 114′
Tightrope
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Ženevjev Bižol (Genevieve Bujold)
r. Ričard Tagl (Richard Tuggle)

12.30… Bledoliki jahač (SAD 1985) 115’
Pale Rider
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Majkl Morijarti (Michael Moriarty)
r. Klint Istvud (Clint Eastwood)

Festival igre na filmu
20.00… Gospodin Gaga (IZ/ŠVE/NEM/HOL 2015) 100′
Mr. Gaga
Dokumentarni film
r. Tomer Hejman (Tomer Heymann)
Četvrtak, 26. januar
10.00… Mostovi okruga Medison (SAD 1995) 135′
The Bridges of Madison County
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Meril Strip (Meryl Streep)
r. Klint Istvud (Clint Eastwood)

12.30… Mistična reka (SAD 2003) 138′
Mystic River
ul. Šon Pen (Sean Penn), Tim Robins (Tim Robbins)
r. Klint Istvud (Clint Eastwood)

18.00… Balet 422 (SAD 2014) 75′
Ballet 422
dokumentarni film
r. Džodi Li Lipes (Jody Lee Lipes)

20.30… Trupa (NEM/SAD 2003) 112′
The Company
ul. Nev Kembel (Neve Campbell), Džejms Franko (James Franco)
r. Robert Altman (Robert Altman)
Petak, 27. januar
10.00… Mistična reka (SAD 2003) 138′
Mystic River
ul. Šon Pen (Sean Penn), Tim Robins (Tim Robbins)
r. Klint Istvud (Clint Eastwood)

12.30… Devojka od milion dolara (SAD 2004) 132′
Million Dollar Baby
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Hilari Svenk (Hilary Swank)
r. Klint Istvud (Clint Eastwood)

18.00… Ballet Russes (SAD 2005) 118′
dokumentarni film
r. Daniel Geler (Daniel Geller), Dejna Goldfajn (Dayna Goldfine)

20.30… Bele noći (SAD 1985) 136′
White Nights
ul. Mihail Barišnjikov (Mikhail Barysnikov), Gregori Hajns (Grefory Hines)
r. Tejlor Hekford (Taylor Hackford)
Subota, 28. januar
10.00… Devojka od milion dolara (SAD 2004) 132′
Million Dollar Baby
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Hilari Svenk (Hilary Swank)
r. Klint Istvud (Clint Eastwood)

12.30… Svi pravi potezi (SAD 1983) 91′
All the Right Moves
ul. Tom Kruz (Tom Cruise), Lia Tomson (Lea Thompson)
r. Majkl Čepmen (Michael Chapman)

18.00… Igrajmo! (IZ 2011) 53′
Let’s Dance!
dokumentrarni film
r. Gabriel Bibliovic (Gabriel Bibliowicz)

20.30… Boljšoj Vavilon (VB 2015) 86′
Bolshoi Babylon
dokumentarni film
r. Nik Rid (Nick Read), Mark Franketi (Mark Franchetti)
Ponedeljak, 30. januar
Kinestetične misli
17.00… Izbor kratkih avangardnih filmova

19.00… Boja nara (SSSR/JER 1969) 79′
Sayat Nova
ul. Sofiko Čiaureli (Sofiko Chiaureli), Melkon Alekjan (Melkon Alekyan)
r. Sergej Paradžanov (Sergei Parajanov)

21.00… Gospođe iz Bulonjske šume 86′
Les dames du Bois de Boulogne
ul. Pol Bernard (Paul Bernard), Marija Kasares (Maria Casares)
r. Rober Breson (Robert Bresson)
Utorak, 31. januar
10.00… Svi pravi potezi (SAD 1983) 91′
All the Right Moves
ul. Tom Kruz (Tom Cruise), Lia Tomson (Lea Thompson)
r. Majkl Čepmen (Michael Chapman)

12.30… Četiri prijatelja (SAD 1981) 114′
Four Friends
ul. Krejg Voson (Craig Wasson), Džodi Telen (Jodi Thelen)
r. Artur Pen (Arthur Penn)

18.00…Zid uspomena
The Wall of Memories
r. Vladimir Petrić

20.45… Torinski konj (MAĐ/FR/NEM/ŠV/SAD 2011) 146′
A torinói ló
ul. Erika Bok (Erika Bók), Mihalj Kormoš (Mihály Kormos)
r. Bela Tar (Béla Tarr)
+ specijalno iznenađenje

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.