Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Festivali » Dobitnici Oskara na 45. FEST-u
Dobitnici Oskara na 45. FEST-u: Mesečina
Dobitnici Oskara na 45. FEST-u: Mesečina

Dobitnici Oskara na 45. FEST-u

Sinoć je u Los Anđelesu organizovana dodela Oskara, a nagrađeno je nekoliko filmova koji se nalaze u programu 45. FEST-a.

Veliki broj prestižnih nagrada Američke filmske akademije sasvim očekivano pripalo je filmu „La La Land“ koji je premijerno prikazan u Srbiji kao najava ovogodišnjeg FEST-a. Ema Stoun proglašena je najboljom glumicom, Demijan Čazel ovojio je nagradu za najboljeg reditelja, a film je takođe nagrađen za najbolju fotografiju, scenografiju i originalnu muziku.

Reditelj filma „Španska kraljica“, Fernando Trueba, večeras će proći crvenim tepihom od 18.30.

Kejsi Aflek dobio je Oskara za glavnu mušku ulogu za svoju izvedbu u filmu „Mančester na moru“, dok je ova nesvakidašnja drama zasluženo odnela nagradu i za najbolji originalni scenario. „Mančester na moru“, koji je režirao Kenet Lonergan, nalazi se takođe u selekciji FEST 45.

Najboljim filmom koji dolazi van engleskog govornog područja proglašen je „Trgovački putnik“ Asgara Farhadija, koji se nalazi u Glavnom takmičarskom programu – van konkurencije 45. FEST-a. Ovom izuzetno uspešnom iranskom reditelju to je druga po redu nagrada Američke filmske akademije, a prethodnu je osvojio za film „Razvod“ snimljen 2011. godine. (danubeogradu.rs)

Dobitnici Oskara 2017

Najbolji film: Moonlight
Ostali nominovani
Arrival
Fences
Hacksaw Ridge
Hell od High Water
Hidden Figures
La La Land
Lion
Manchester by the Sea

Najbolji glumac: Kejsi Aflek, Manchester by the Sea
Ostali nominovani:
Endrju Garfild, Hacksaw Ridge
Rajan Gosling, La La Land
Vigo Mortensen, Captain Fantastic
Denzel Vošington, Fences

Najbolja glumica: Ema Stoun, La La Land
Ostale nominovane:
Izabel Iper, Elle
Rut Nega, Loving
Natali Portman, Jackie
Meril Strip, Florence Foster Jenkins

Najbolji reditelj: Damijen Čazel, La La Land
Ostali nominovani:
Denis Vilanueve, Arrival
Mel Gibson, Hacksaw Ridge
Kenet Lonergan, Manchester by the Sea
Beri Dženkins, Moonlight

Najbolji sporedni glumac: Maheršala Ali, Moonlight
Ostali nominovani:
Džef Bridžis, Hell or High Water
Lukas Hedžis, Manchester by the Sea
Dev Patel, Lion
Majkl Šenon, Nocturnal Animals

Najbolji originalni scenario: Manchester by the Sea
Ostali nominovani:
Hell or High Water
La La Land
The Lobster
20th Century Women

Najbolji adaptirani scenario: Moonlight
Ostali nominovani:
Arrival
Fences
Hidden Figures
Lion

Najbolja šminka i frizure: Suicide Squad
Ostali nominovani:
A Man Called Ove
Star Trek Beyond

Najbolji kostim: Fantastic Beasts and Where to Find Them
Ostali nominovani:
Allied
Florence Foster Jenkins
Jackie
La La Land

Najbolji dokumentarni film: O.J.: Made in America
Ostali nominovani:
Fire at Sea
I Am Not Your Negro
Life, Animated
13th

Najbolja obrada zvuka: Arrival
Ostali nominovani:
Deepwater Horizon
Hacksaw Ridge
La La Land
Sully

Najbolji miks zvuka: Hacksaw Ridge
Ostali nominovani:
Arrival
La La Land
Rogue One: A Star Wars Story
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

Najbolja sporedna glumica: Viola Dejvis
Ostali nominovani:
Naomi Heris, Moonlight
Nikol Kidman, Lion
Oktavija Spenser, Hidden Figures
Mišel Vilijams, Manchester by the Sea

Najbolji strani film: The Salesman
Ostali nominovani:
Land of Mine
A Man Called Ove
Tanna
Toni Erdmann

Najbolja originalna muzika: La La Land
Ostali nominovani:
Jackie
Lion
Moonlight
Passengers

Najbolja originalna pesma: City of Stars, La La Land
Ostale nominovane:
Audition (The Fools Who Dream), La La Land
Can’t Stop the Feeling, Trolls
The Empty Chair, Jim: The James Foley Story
How Far I’ll Go, Moana

Najbolji vizuelni efekti: The Jungle Book
Ostali nominovani:
Deepwater Horizon
Doctor Strange
Kubo and the Two Strings
Rogue One: A Star Wars Story

Najbolji kratkometražni film: Sing
Ostali nominovani:
Ennemis Entreniers
La Femme et le TGV
Silent Nights
Timecode

Najbolji kratkometražni dokumentarni film: The White Helmets
Ostali nominovani:
Extremis
4.1 Miles
Joe’s Violin
Watani: My Homeland

Najbolja montaža: Hacksaw Ridge
Ostali nominovani:
Arrival
Hell or High Water
La La Land
Moonlight

Najbolja scenografija: La La Land
Ostali nominovani:
Arrival
Fantastic Beasts and Where to Find Them
Hail, Caesar!
Passengers

Najbolji animirani film: Zootopia
Ostali nominovani:
Kubo and the Two Strings
Moana
My Life as a Zucchini
The Red Turtle

Najbolji kratkometražni animirani film: Piper
Ostali nominovani:
Blind Vaysha
Borrowed Time
Pear Cider and Cigarettes
Pearl

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.