Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Festivali » Martovski festival od 30. marta do 2. aprila
Martovski festival

Martovski festival od 30. marta do 2. aprila

Martovski festival, ranije Beogradski festival dokumentarnog i kratkometražnog filma, biće održan od 30. marta do 2. aprila u Domu omladine Beograda.

Ova manifestacija se održava već 64 godine i spada u jedan od najstarijih evropskih festivala. Pored promene imena u Martovski festival, od ove godine celokupnu organizaciju preuzeo je Dom omladine Beograda, a umetnički direktor je Boban Jevtić.

Pored projekcija filmova u takmičarskom i revijalnom delu programa, na Martovskom festivalu će biti održane i brojne radionice i otvorene konsultacije namenjene svim domaćim filmskim autorima, ali i studentima filmskih škola i akademija, dok publiku i sve goste festivala očekuju i prateći koncerti i žurke.

Prvo izdanje ovog festivala održano je u okviru Festivala jugoslovenskog filma u pulskoj areni davne 1954. godine. Posle šest godina festival se seli u Beograd, gde je prvi put održan od 4. do 9. marta 1960. godine. Pod imenom Beogradski festival dokumentarnog i kratkometražnog filma prvi put je održan 2004. godine.

Cena ulaznice je 200 dinara po projekciji, u prodaji su na blagajni Eventim u Domu omladine Beograda od 27. marta 2017.

Ulaz na omaž programe posvećene Krsti Škanati i Lazaru Stojanoviću je besplatan.

Ulaz na sve filmske projekcije je besplatan za studente. Sa overenim indeksom, besplatne ulaznice mogu preuzeti na info pultu u holu Doma omladine Beograda na dan projekcije od 10.00. (danubeogradu.rs)

Martovski festival – FILMSKE PROJEKCIJE

Četvrtak, 30. mart

Amerikana

15.00 – Revijalni program

Lazar, Lazar (DD), r: Stefan Krasić (2016, 56 min, Srbija)

Blow up Bar (I), r: Dušan Mojsilović (2016, 30 min, Srbija)

Slučajno (I), r: Aleksa Parezanović (2016, 16 min, Srbija)

17.00 – Revijalni program

Druga linija (DD), r: Nenad Milošević (2016, 108 min, Srbija)

Zaboravljeni prostori (I), r: Ilija Galonja, Drago Latinović (2015, 10 min, Srbija)

Velika sala DOB

16.30 – Revijalni program

Rekvijem za Avalu, r: Srđan Knežević, ( 2016, 58 min, Srbija)

Neđina kuća (DD), r: Ana Otašević, Luka Tua (2016, 52 min, Francuska)

19.00 – Svečano otvaranje, dodela nagrade za životno delo Miroslavu Bati Petroviću, projekcije filmova “Bunker 93” (2017, 8 min, Srbija) Puriše Đorđevića i “Panta Rei” (2017, 72 min, Srbija), Ljubiše Samardžića

 

Petak, 31. mart

Velika sala DOB

15.00 – Revijalni program

Sevdalinka (DD), r: Sali S. Sallini (2016, 102 min, Turska)

Presuda (I), r: Goran Alimpić (2016, 13 min, Srbija)

Čudovište (A), r: Grupa IDE i Apsart (2016, 4 min, Srbija)

17.00 – Takmičarski program: dokumentarni film

Tako mi na istoku, r: Katarina Mutić (2017, 52 min, Srbija)

Dvije škole, r: Srđan Šarenac (2017, 43 min, Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Srbija)

Prozor u sreću, r: Drago Latinović, Ilija Galonja (2017, 8 min, Srbija)

19.00 – Takmičarski program: domaći kratki igrani film

Flafi, r: Lee Filipovski (2016, 24 min, Srbija, Kanada)

Samo devojčice plaču, r: Vladimir Milovanović (2017, 22 min, Srbija)

Paraliza, r: Dušan Zorić (2016, 21 min, Srbija)

Kamen u ruci, r: Stefan Ivančić (2017, 14 min, Srbija)

Maleš, r: Ivan Bakrač (2016, 20 min, Srbija)

21.00 – Specijalna projekcija: The Space in Between – Marina Abramović in Brasil, režija Marko Del Fiol (2016, 86 min, Brazil)

Amerikana

15.00 – Revijalni program

Radnička klasa odlazi u raj (DD), r: Marko Cvejić (2017, 80 min, Srbija)

72 48 24 0 (I), r: Matija Gluščević (2016, 21 min, Srbija)

Hipertenzija, r: Hadži-Aleksandar Đurović (2016, 14 min, Srbija)

17.00 – Takmičarski program: međunarodni kratki igrani film

The Return of Erkin, r: Maria Guskova (2015, 29 min, Rusija)

Chelem, r: Charles Grenier (2016, 14 min, Kanada)

State of Emergency Motherfucker, r: Sébastien Petretti (2016, 5 min, Belgija)

Putevi, r: Peter Cerovšek (2015, 7 min, Slovenija)

Fox, r: Jacqueline Lentzou (2016, 28 min, Grčka)

19.00 – Takmičarski program: dokumentarni film

Zid smrti i tako to, r: Mladen Kovačević (2016, 62 min, Srbija)

Zvuk lampaša, r: Anthonia Milcheva (2016, 13 min, Srbija)

Devojčice koje se šišaju na kratko, r: Jelica Jerinić (2016, 28 min, Srbija)

Klub

13.00 – Revijalni program

Art Macht Frei (E), r: Srđan Marković (2017, 7 min, Srbija)

Mentalni sklop (E), r: Drago Latinović, Ilija Galonja (2016, 6 min, Srbija)

In arti (E), r: Stefan Petronijević (2017, 11 min, Srbija)

E (E), r: Miroslav-Bata Petrović (1988-2016, 14 min, Srbija)

Bela planeta (E), r: Stevan Todorović, Miloš Ilić (2014, 2 min, Srbija)

Život poslušnog tela (E), r: Jelena Mitić (2015, 12 min, Srbija)

The Sea Trilogy (E), r: Duško Pašić (2016, 20 min, Srbija)

15.00 – Revijalni program

Maestro, maestro (D), r: Boško Milosavljević (2015, 54 min, Srbija)

Lov (I), r: Jovana Avramović (2017, 18 min, Srbija)

2116 (I), r: Janko Čurić (2016, 10 min, Srbija)

Brijanje (I), r: Petar Mitrović (2016, 13 min, Srbija)

Zlatni dečak (I), r: Aleksandar Davić (2016, 17 min, Srbija)

Hol ispred Velike sale

17.00 do 21.00 – Q&A sa autorima

 

Subota, 1. april

Velika sala DOB

11.00 – Takmičarski program: međunarodni kratki igrani film

Lumpen, r: Nikola Vučinić (2016, 8 min, Crna Gora)

Ascension, r: Pedro Perlata (2016, 18 min, Portugal)

Dr.Diaz, r: Benoit Desjardins (2016, 29 min, Kanada)

Buck, r: Bernhard Wegner (2016, 16 min, Austrija)

Alles Wird Gut, r: Patrick Vollarth (2015, 30 min, Nemača, Austrija)

13.00 – Omaž: Krsto Škanata – ULAZ JE SLOBODAN!

Prvi padež čovek, r: Krsto Škanata (1964, 14 min, Jugoslavija)

Ratniče voljno, r: Krsto Škanata (1967, 19 min, Jugoslavija)

Uljez, r: Krsto Škanata (1965, 12 min, Jugoslavija)

15.00 – Takmičarki program: dokumentarni film

Obećanje, r: Željko Mirković (2016, 74 min, Srbija)

Papirnati život, r: Zoran Tairović (2017, 30 min, Srbija)

Pomeranje granica, r: Bojan Kosović (2016, 10 min, Srbija)

17.00 – Takmičarski program: animirani film

Equilibrium, r: Mirela Srebrić (2016, 13 min, Srbija),

Simina treća ruka, r: Darko Dacović (2013, 10 min, Srbija)

Mesečeva šuma, r: Marija Milovanović Lazarevski (2016, 6 min, Srbija)

Jaletova venera, r: Igor Kekeljević (2016, 5 min, Srbija

Fliposkop,r: Krunoslav Jović (2017, 5 min, Srbija

Pravda, r: Jelena Vučić (2016, 5 min, Srbija

Životi, r: Jovan Rakić (2016 7 min, Srbija

Mirror, r: Milan Marić (2015, 5 min, Srbija

Nasleđe, r: Jovan Rakić (2016, 5 min, Srbija

Naš grad, r: Katarina Ćirilović Popović (2016, 8 min, Srbija)

19.00 – Takmičarski program: dokumentarni film

Daljine, r: Nemanja Vojinović (2017, 72 min, Srbija)

Iskra, r: Lazar Radić (2016, 29 min, Srbija)

 

21.00 – Specijalna projekcija: Svaka dobra priča je ljubavna priča, režija Rajko Grlić i Matjaž Ivanišin (2017, 71 min, Slovenija, Hrvatska)

Amerikana

11.00 – Revijalni program

Lutajuća sreća (DD), r: Vladimir Ristić (2016, 68 min, Srbija)

Glad (I), r: Tamara Todorović (2017, 15 min, Srbija)

Maestro (I), r: Nemanja Mladenović (2016, 17 min, Srbija)

Ljubav (I), r: Ognjen Petković (2017, 13 min, Srbija)

Av,av,av (A), r: Pavle Čelić (2017, 3 min, Srbija)

13.00 – Takmičarski program: dokumentarni film

Tapavica, r: Ognjen Rakčević, Milan Todorović (2016, 43 min, Srbija)

Stanari roze kuće, r: Nenad Prinat (2016, 40 min, Srbija)

Život iz prvog reda, r: Drago Latinović, Ilija Galonja( 2016, 16 min, Srbija)

15.00 – Takmičarski program: domaći kratki igrani film

Grace, r: Mina Stamenković (2016, 28 min, Srbija)

Who Gives A…, r: Lenka Jovanović (2016, 22 min, Srbija)

Apaluz za Lazića, r: Marko Marković (2017, 26 min, Srbija)

Ujed pčela, r: Marko Đorđević (2016, 21 min, Srbija)

Nikog nema, r: Jelena Gavrilović (2017, 20 min, Srbija)

17.00 – Takmičarski program: dokumentarni film

Voli vas vaša seksi Maja, r: Ivan Mandić (2016, 84 min, Srbija)

Ljuba, r: Natalija Avramović (2017, 30 min, Srbija)

Hol ispred Velike sale:

13.00 do 21.00 – Q&A sa autorima

 

Nedelja, 2. april

Velika sala DOB

11.00 – Takmičarski program – međunarodni kratki igrani film

High Cities of Bone, r: João Salaviza (2017, 19 min, Portugal)

Lost and Found, r: Claudia Seibl (2015, 26 min, Nemačka)

Mutants, r: Alexandre Dostie (2016, 17 min, Kanada)

Just be my mother, r: Roqiye Tavakoli (2016, 15 min, Iran)

Leave of Absence, r: Moshe Rosenthal (2016, 18 min, Izrael)

13.00 – Omaž: Lazar Stojanović – ULAZ JE SLOBODAN!

Plastični Isus, r: Lazar Stojanović (1971, 100 min, Jugoslavija)

15.00 – Takmičarski program – dokumentarni film

4 pasoša, r: Mihajlo Jevtić (2016, 83 min, Nemačka, Srbija, Hrvatska)

Radiovision, r: Gregor Zupanc, Miloš Tomić, Jelena Milunović, Igor Simić (2016, 25 min, Srbija)

Otkucaji tišine, r: Marko Džambić (2016, 9 min, Srbija)

17.00 – Takmičarski program – eksperimentalni film & video art

Daljine, r: Jelena Maksimović, Ivan Salatić (2014, 19 min, Srbija)

Spirit Et Makina, r: Ivan Antić, (2017, 2.30min, Srbija),

Transfiguracija, r: Igor M. Toholj, (2017, 5.20 min, Srbija)

Sve, još uvijek, u orbiti, r: Dane Komljen, James Lattimer, (2016, 23 min, Srbija)

Sjećanje, r: Zdravko Delibašić Beli, (2017, 3 min, Srbija)

Away from home, r: Milica Lapčević, (2016, 5 min, Srbija)

Kameleon, r: Tina Gverović, Siniša Ilić, (2014, 13min, Srbija)

Manifest varvarima duha i misli na svim kontinentima, r: Saša Perić, (2015, 6 min, Srbija)

Poslednji zapis Leonida Šejke, r: Zlatko Stojković, (2017, 14 min, Srbija)

Epiphany and isolation, r: Mihajlo Jevtić, (2016, 10 min, Srbija)

Proba filma, r: Miroslav Bata Petrović (2016, 6 min, Srbija)

19.00 – Takmičarski program – dokumentarni film

Controindicazione, r: Tamara von Steiner (2016, 74 min, Srbija)

Čovek koji je pojeo sebe, r: Igor M. Toholj (2015, 22 min, Srbija)

Ljubav, r: Dušan Zorić (2016, 16 min, Srbija)

21.00 – Svečano zatvaranje – dodela nagrada i projekcija filma Trst, Jugoslavija, režija Alesio Bozer

Amerikana

11.00 Revijalni program

Rođen kao pobednik (DD), r: Željko Jovanović (2015, 55 min, Srbija)

Smaragd (A), r: Maja Radulović Petrović (2016, 4 min, Srbija)

13.00 – Revijalni program

Revolucionarni dom (E), r: Sead Šabotić (2016, 13 min, Crna Gora)

Scarecrow Cross (E), r: Sandra Jovanovska (2016, 8 min, Slovenija)

Skoro ništa (E), r: Ana Husman (2016, 16 min, Hrvatska)

X Tape (E), r: Dragan Mileusnić, Željko Serdarević (2015, 9 min, Hrvatska)

Machinae novae 002 (E), r: Darko Vidačković (2016, 8 min, Hrvatska)

Žica (E), r: Milica Spasojević (2017, 10 min, Srbija)

Odrazi (E), r: Aleksa Mihajlović (2017, 9 min, Srbija)

Funeral (E), r: Daniel Pavlić (2016, 1 min, Hrvatska)

Iluzionisti (E), r: Sara Radojković (2015, 19 min, Srbija)

15.00 – Takmičarski program – dokumentarni film

Najvažniji poziv u životu, r: Danica Vučenić (2016, 43 min, Srbija)

Projekat: Duša, r: Jelena Jovčić (2017, 20 min, Srbija)

U snu i na javi, r: Svetlana Miljanić (2015, 42 min, Srbija)

17.00 – Takmičarski program – dokumentarni film

Dubina dva, r: Ognjen Glavonić (2016, 80 min, Srbija, Francuska)

Iza kulisa, r: Anđela Đurović (2017, 12 min, Srbija)

Utopija, r: Matija Gluščević (2016, 21 min, Srbija)

19.00 – Takmičarski program – domaći kratki igrani film

Suvozači, r: Ognjen Isailović (2017, 21 min, Srbija)

Dan za Vanju, r: Mia Knežević (2016, 40 min, Srbija)

Kris, r: Raško Miljković (2016, 19 min, Srbija)

Po suncu hoda, r: Stefan Krasić (2017, 30 min, Srbija)

Bon Voyage, r: Siniša Galić (2017, 15 min, Srbija)

Hol ispred Velike sale:

13.00 do 21.00 – Q&A sa autorima

 

Martovski festival – RADIONICE

Učešće na svim radionicama je besplatno, ali za neke radionice je neophodno prijavljivanje.

Petak, 31. mart

Klub

18.00 – Uloga scenariste u dokumentarnom filmu, Boris Mitić

 

Subota, 1. april

Hol ispred Amerikane

14.00 do 20.00 – Filmske stolice

Klub

10.00 – Radionica animiranog film za decu i roditelje, Nikola Majdak Jr i Ana Nedeljković

13.00 – Kako napraviti 3D sliku bez profesionalne tehnike, Bjorn Špajdel

15.00 – Potencijalni izvori finansiranja dokumentarnih filmova, Jovana Nikolić

17.00 – Kreativna upotreba arhivskog materijala, Mila Turajlić

Tribinska sala DOB

13.00 – Prikazivanje radnih verzija početnih scena budućeg dokumentarnog filma „Quantum Music“

16.00 – Storyboard radionica, Marija Šavija

19.00 – Speed Introduction – festivals meet festivals

 

Nedelja, 2. april

Hol ispred Amerikane

14.00 do 20.00 Filmske stolice

Klub

10.00 – Radionica animiranog film za decu i roditelje, Nikola Majdak Jr i Ana Nedeljković

13.00 – Kako napraviti 3D sliku bez profesionalne tehnike, Bjorn Špajdel

15.00 – Predstavljanje studija za animaciju iz Zagreba – Bonobo studio

17.00 – Javni servis i dokumentarni film, Robert Zuber

 

Martovski festival – MUZIČKI PROGRAM

Ulaz na di-džej žurke je besplatan, a besplatne propusnice se preuzimaju na info pultu u holu Doma omladine Beograda od 10.00 na dan događaja.

Ulaznice za koncert grupe Autopark možete nabaviti sa popustom na Eventim blagajni u Domu omladine Beograda, ukoliko imate ulaznicu za filmske projekcije na dan koncerta (500 RSD je regularna cena ulaznice za koncert, a ako na blagajni pokažete kartu za filmske projekcije 1. aprila, ulaznica za koncert je 300 RSD).
Četvrtak, 30. mart // Amerikana //

21.00 Felonezzy & Phillie P

 

Petak, 31. mart// Amerikana //

21.00 50Grass & Luka Gaćina

 

Subota, 1. april // Amerikana //

21.00 Autopark

 

Nedelja, 2. april// Amerikana //

22.00 VRC

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.