Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za april 2017.
Kinoteka: Doktor Strejndžlav
Kinoteka: Doktor Strejndžlav

Kinoteka – repertoari za april 2017.

Jugoslovenska kinoteka. – Ovo su repertoari za april 2017.

Ovog meseca u salama Kinoteke:

• Filmski maraton – April u Beogradu
• Festival fantastike – Povratak u bioskop 4
• Godar na bis
• Dani Beograda na filmu
• Vitez fest
• Kjubrik na bis
• Andrej Tarkovski 85. godina od rođenja

Stalne rubrike:
• Sećanja…
• Dokumentarni četvrtak
• Nemi dan
• Otadžbina naša iz ugla stranih filmaša
• Moj izbor…

Muzej kinoteke, Kosovska 11

Subota, 1. april

17:00 SEĆANjE NA… VLADIMIR TADEJ
ŽUTA (JUG 1973)
ul. Ružica Sokić, Vera Čukić
r. Vladimir Tadej

19:00 Rezervisan termin
Nedelja, 2. april
SEĆANjE NA… IVO BREŠAN
17:00 PREDSTAVA HAMLETA U MRDUŠI DONjOJ (JUG, 1973)
Uloge: Rade Šerbedžija, Milena Dravić
Sc. Ivo Brešan
Režija: Krsto Papić

19:00 IZBAVITELj (JUG, 1976)
Uloge: Ivica Vidović, Mirjana Majurec
Sc. Ivo Brešan
Režija: Krsto Papić

21:00 MARŠAL (HR, 1999)
Uloge: Dražen Kuhn, Linda Begonja
Sc. Ivo Brešan
Režija: Vinko Brešan
Ponedeljak, 3. april
MOJ IZBOR MILAN VLAJČIĆ

17:00 LESI SE VRAĆA KUĆI (SAD 1943)
Lassie Come Home
Ul. Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Rodi MekDauel (Roddy McDowall)
r. Fred M. Vilkoks (Fred M. Wilcox)

19:00 LEGENDA O ZEMLjI SIBIRSKOJ (SSSR 1948)
Skazanie o zemle Sibirskoй
Ul. Vladimir Družnikov (Vladimir Druzhnikov), Marina Ladinina (Marina Ladynina)
r. Ivan Pirev (Ivan Pyrev)

21:00 MAJSTOR I MARGARITA (IT/JUG 1972)
Il maestro e Margherita
Ul. Ugo Tonjaci (Ugo Tognazzi), Mimsi Farmer (Mimsy Farmer)
r. Aleksandar Saša Petrović
Utorak, 4. april
16:30 ŽIVOT OHARU (JP 1952)
Saikaku ichidai onna
Ul. Toširo Mifune (Toshirô Mifune), Kinujo Tanaka (Kinuyo Tanaka)
r. Kendži Mizoguči (Kenji Mizoguchi)

19:00 ARTISTI I MODELI (SAD 1955)
Artists and Models
Ul. Džeri Luis (Jerry Lewis), Din Martin (Dean Martin)
r. Frenk Tešlin (Frank Tashlin)

21:00 MLEČNI PUT (FR/IT 1969)
La voie lactée
Ul. Laran Tarzief (Laurent Terzieff), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
r.Luis Bunjuel (Luis Buñuel)
Sreda, 5. april
17:00 PONOĆNA ZVONA (ŠV/FR/ŠP 1965)
Campanadas a medianoche
Ul. Orson Vels (Orson Welles), Žana Moro (Jeanne Moreau)
r. Orson Vels (Orson Welles)

19:00 ČEŽNjA VERONIKE FOS (SRN 1982)
Die Sehnsucht der Veronika Voss
Ul. Rozel Ceh (Rosel Zech), Hilmar Tate (Hilmar Thate)
R. Rajner Verner Fasbinder (Reiner Werner Fassbinder)

21:00 KUVAR, LOPOV, NjEGOVA ŽENA I NjEN LjUBAVNIK (HOL/VB/FR 1989)
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover
Ul. Majkl Gambon (Helen Mirren), Helen Miren (Michael Gambon)
r. Piter Grinavej
Četvrtak, 6. april
17:00 STARA KRITIKA
H-8 (JUG 1958)
Ul. Boris Buzančić, Đurđa Ivezić
r. Nikola Tanhofer

19:00 HRABRO SRCE (SAD 1995)
Braveheart
Ul. Mel Gibson (Mel Gibson), Sofi Marso (Sophie Marceau)
r. Mel Gibson (Mel Gibson)
Petak, 7. april
SEĆANjE NA… EMANUAL RIVA (Emmanuelle Riva)
17:00 HIROŠIMA, LjUBAVI MOJA (FR, 1959)
Hiroshima mon amour
Ul: Emanuel Riva (Emmanuelle Riva), Eiđi Okada (Eiji Okada)
R: Alen Rene (Alain Resnais)

19:00 KLEVETA (FR, 1967)
Les risques du metier
Ul: Emanuel Riva (Emmanuelle Riva), Žak Brel (Jacques Brel)
R: Andre Kajet (Andre Cayatte)

21:00 PODNEBLjA (FR, 1967)
Climats
Ul: Emanuel Riva (Emmanuelle Riva), Žan Pjer Marijel (Jean-Pierre Marielle)
R: Stelio Lorenci (Stellio Lorenzi)
Subota, 8. april
VITEZ FEST
17:00 BANOVIĆ STRAHINjA (JUG/SRN 1981)
Ul. Franko Nero (Franco Nero), Dragan Nikolić
r. Vatroslav Mimica

19:00 TELESNA STRAŽA (JAP 1961)
Yôjinbô
Ul. Toširo Mifune (Toshirô Mifune), Tatsuja Nakadai (Tatsuya Nakadai)
r. Akira Kurosava (Akira Kurosawa)

21:00 GORŠTAK (VB 1986)
Highlander
Ul. Kstistofer Lamber (Christopher Lambert), Šon Koneri (Sean Connery)
r. Rasel Malkehi (Russell Mulcahy)
Nedelja, 9. april
17:00 DOROTEJ (JUG 1981)
Ul. Gojko Šantić, Gorica Popović
r. Zdravko Velimirović

19:00 KONAN VARVARIN (SAD 1982)
Conan the Barbarian
Ul. Arnold Švarceneger (Arnold Schwarzenegger), Džejms Erl Džons (James Earl Jones)
r. Džon Milijus (John Milius)

21:00 PRIČA O VITEZU (SAD 2001)
A Knight’s Tale
Ul. Hit Ledžer (Heath Ledger), Rufus Suel (Rufus Sewell)
r. Brajan Helgeland (Brian Helgeland)
Ponedeljak, 10. april
OTADžBINA NAŠA IZ UGLA STRANIH FILMAŠA
19:00 EKSTAZA (ČS/AU 1933)
Ekstase
Ul. Hedi Lamar (Hedy Lamarr), Zvonimir Rogoz
r. Gustav Mačati (Gustav Machatý)

21:00 NOKAUT (JUG/IT 1971)
The Rogue
Ul. Milan Galović, Barbara Buše (Barbara Bouchet)
r. Boro Drašković (potpisan kao Beri Norton (Barry Norton), Gregori Simson (Gregory Simpson)
Utorak, 11. april
19:00 ŠAFT U AFRICI (SAD 1973)
Shaft in Africa
Ul. Ričard Raundtri (Richard Roundtree), Neda Arnerić
r. Džon Giljermin (John Guillermin)

21:00 BLISKI SUSRETI ČETVRTE VRSTE (IT 1978)
Incontri molto… ravvicinati del quarto tipo
Ul. Marija Baksa (María Baxa), Monika Zanki (Mónica Zanchi)
r. Mario Gariaco (Mario Gariazzo, potpisan kao Roj Geret (Roy Garret)
Sreda, 12. april
NEMI DAN
IVAN MOŽUHIN – IDOL MATINEA
17:00 PIKOVA DAMA (RUS, 1916)
Pikovaя dama
Uloge: Ivan Možuhin (Ivan Mozžuhin), Vera Orlova
Režija: Jakov Protazanov (Яkov Protazanov)

KIN (FR, 1924)
Kean / Desodre et Genie
Uloge: Ivan Možuhin (Ivan Mosjoukine), Natalija Lisenko (Nathalie Lissenko)
Režija: Aleksandr Volkov (Alexandre Volkoff)

19:00 OTAC SERGEJ (RUS, 1918)
Otec Sergiй
Uloge: Ivan Možuhin (Ivan Mozžuhin), Natalija Lisenko (Natalья Lisenko)
Režija: Jakov Protazanov (Яkov Protazanov)

21:00 POKOJNI MATIJA PASKAL (FR, 1925)
Feu Mathias Pascal
Uloge: Ivan Možuhin (Ivan Mosjoukine), Marsel Prado (Marcelle Pradot)
Režija: Marsel Lerbije (Marcel L’Herbier)
Četvrtak, 13. april
DOKUMENTARNI ČETVRTAK: ALEN RENE

18:00 VAN GOG (FR, 1948)
Van Gogh
Režija: Alan Rene (Alain Resnais)

Gernika (FR, 1949)
Guernica
Režija: Alan Rene (Alain Resnais)

NOĆ I MAGLA (FR, 1955)
Nuit et brouillard
Režija: Alan Rene (Alain Resnais)

PESMA STIRENE (FR, 1955)
Le chant du Styrene
Režija: Alan Rene (Alain Resnais)

20:00 DALEKO OD VIJETNAMA (FR, 1967)
Loin du Viet-nam
Režija: Alan Rene (Alain Resnais)
Petak, 14. april
Slobodan dan
Subota, 15. april
SEĆANjE NA… DžON HART (John Hurt)
17:00 UBICA SA RILINGTON SKVERA (VB, 1970)
10 Rillington Place
ul. Ričard Atenboro (Richard Attenborough), Džon Hart (John Hurt)
r. Ričard Flejšer (Richard Fleischer)

19:00 ČOVEK SLON (SAD, 1980)
The Elephant man
ul. Džon Hart (John Hurt), Entoni Hopkins (Anthony Hopkins)
r. Dejvid Linč (David Lynch)

21:00 PONOĆNI EKSPRES (VB/SAD, 1978)
Midnight Express
ul. Bred Dejvis (Brad Davis), Džon Hart (John Hurt)
r. Alan Parker (Alan Parker)
Nedelja 16. april – ponedeljak 17. april
Slobodni dani
Utorak, 18. april
DANI BEOGRADA NA FILMU
18:00 ULRIH CELjSKI I VLADISLAV HUNjADI (SRB 2011)
Ul. Dobrica Milutinović, Čiča Ilija Stanojević
r. Čiča Ilija Stanojević

POVRATAK SRPSKIH POBEDNIKA I OTKRIVANjE KARAĐORĐEVOG SPOMENIKA NA KALEMEGDANU 11. AVGUSTA 1913. (SRB 1913)
producent: Đoka Bogdanović

20:00 KARAĐORĐE (SRB 1911)
Ul. Milorad Petrović, Jovan Antonijević-Đedo
r. Čiča Ilija Stanojević
Sreda, 19. april
GODAR NA BIS
17:00 ŽIVETI ŽIVOT (FR 1962)
Vivre sa vie: Film en douze tableaux
Ul. Ana Karina (Anna Karina), Sadi Rebo (Sady Rebbot)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Goddard)

19:00 MALI VOJNIK (FR 1963)
Le petit soldat
Ul. Ana Karina (Anna Karina), Mišel Subor (Michel Subor)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Goddard)

21:00 PREZIR (FR/IT 1963)
Le mépris
Ul. Brižit Bardo (Brigitte Bardot), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Goddard)
Četvrtak, 20. april
17:00 NEOBIČNA BANDA (FR 1964)
Bande à part
Ul. Ana Karina (Anna Karina), Daniel Žirard (Danièle Girard)
r. Žan-Lik Godar (JeanLuc Cinéma Godard)

19:00 MUŠKI ROD, ŽENSKI ROD (FRA/ŠVE 1966)
Masculin féminin
Ul. Žan-Pjer Leo (Jean-Pierre Léaud), Šantal Goja (Chantal Goya)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

21:00 VIKEND (FR/IT 1967)
Week End
Ul. Mirej Dark (Mireille Darc), Žan Jan (Jean Yanne)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)
Petak, 21. april
JUGOSLOVENSKA KINOTEKA I BEOKON PREDSTAVLjAJU: FESTIVAL FANTASTIKE – POVRATAK U BIOSKOP 4
17:00 BESMRTNA (FR/VB/IT 2004)
Immortel (ad vitam)
ul. Linda Hardi (Linda Hardy), Tomas Krečman (Thomas Kretschmann)
r. Enki Bilal (Enki Bilal)

19:00 Promocija: EMITOR

20:00 Otvaranje festivala i izložbe: Asterian

20:30 PETI ELEMENT (FR 1997)
Le cinquième élément
ul. Brus Vilis (Bruce Willis), Mila Jovović (Milla Jovovich)
r. Luk Beson(Luc Besson)
Subota, 22. april
14:00 KADA SE SVETOVI SUDARE (SAD 1951)
When Worlds Collide
ul. Ričard Der (Richard Derr), Barbara Raš (Barbara Rush)
r. Rudolf Mejt(Rudolph Mate)

15:30 POSLEDNjA OBALA (SAD 1959)
On the Beach
ul. Gregori Pek (Gregory Peck), Ava Gardner (Ava Gardner)
r. Stenli Kramer(Stanley Kramer)

18:00 Tribina: Trilogija „Prolaz“, Džastin Kronin

19:00 RAT SVETOVA (SAD 1953) 80′
The War of the Worlds
ul. Džin Beri (Gene Barry), En Robinson (Ann Robinson)
r. Bajron Haskin (Byron Haskin)

21:00 DR. STREJNDžLAV (VB 1962)
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
ul. Piter selers (Peter Sellers), Džordž C. Skot (George C. Scott)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)
Nedelja, 23. april
14:00 ČUDOVIŠTA PROTIV VANZEMALjACA (SAD 2009)
Monsters vs. Aliens
r. Rob Leterman (Rob Letterman), Konrad Vernon (Conrad Vernon)

16:00 PUT U PRAISTORIJU (ČSSR 1955)
Cesta do praveku
ul. Vladimir Bejval (Vladimír Bejval), Peter Herman (Petr Herrman)
r. Karel Zeman (Karel Zeman)

17:30 FANTASTIČNA PLANETA (FR/ČSSR 1973)
La planete sauvage
animirani film
r. Rene Lalu (Rene Laloux)

19:30 Tribina: Mange i Anime kao igrane verzije

20:30 AKIRA (JP 1988)
Akira
manga film
r. Katsuhiro Otomo(Katsuhiro Ôtomo)
Ponedeljak, 24. april
17:00 BEKSTVO IZ SREDIŠTA ZEMLjE (MAĐ 1969)
Az idö ablakai
ul. Mikološ Gabor (Miklos Gabor), Beata Teškievič (Beata Tyszkiewicz)
r. Tamaš Fejir(Tamas Fejar)

19:00 PLANETA BURA (SSSR, 1962)
Planeta bur’
ul. Vladimir Jemeljanov (Vladimir Emel’janov), Genadij Vernov (Genadij Vernov)
r. Pavel Klušancev (Pavel Klušancev)

21:00 GOSPODINE VI STE UDOVICA (ČSSR 1970)
Pane, vy jste vdova!
ul. Iva Janzurova (Iva Janzurova), Olga Šoberova (Olga Schoberova)
r. Vaclav Vorliček (Vaclav Vorlicek)
Utorak, 25. april
17:00 OSVETNIKOVA ZAKLETVA (VB 1980)
Hawk the Slayer
ul. Džek Palans (Jack Palance), Džon Teri (John Terry)
r. Teri Marsel (Terry Marcel)

19:00 GOSPODAR ZVERI (SAD, 1982)
The Beastmaster
ul. Mark Singer (Marc Singer), Tanja Roberts (Tanya Roberts)
r. Don Koskareli (Don Coscarelli)

21:00 GOSPODAR ZVERI 2 (SAD/FR 1991)
Beastmaster 2: Through the Portal of Time
ul. Mark Singer(Marc Singer), Kari Vurer(Kari Wuhrer)
r. Silvio Tabet (Sylvio Tabet)
Sreda, 26. april
17:00 KING KONG (SAD 1933)
King Kong
ul. Frej Vrej (Fay Wray), Robert Amstrong (Robert Armstrong)
r. Merien C. Kuper (Merian C. Cooper), Ernest B. (Ernest B. Schoedsack)

19:00 PRE MILION GODINA (SAD/VB 1966)
One Million Years B.C.
ul. Rakel Velč (Raquel Welch), Džon Ričardson (John Richardson)
r. Don Čafi (Don Chaffey)

21:00 ZARDOZ (SAD/VB 1973)
Zardoz
ul. Šon Koneri(Sean Connery), Šarlota Rempling(Charlotte Rampling)
r. Džon Burman (John Boorman)
Četvrtak, 27. april
17:00 DIABOLIK (IT/FR 1967)
Diabolik
ul. Džon Filip Lo (John Phillip Law), Marisa Mel (Marisa Mell)
r. Mario Bava (Mario Bava)

19:00 BARBARELA (FR/IT 1968)
Barbarella
ul. Džejn Fonda (Jane Fonda), Džon Filip Lo (John Phillip Law)
r. Rože Vadim (Roger Vadim)

21:00 FLEŠ GORDON (VB 1980)
Flash Gordon
ul. Sem Džons (Sam J. Jones), Melodi Anderson (Melody Anderson)
r. Majk Hodžis (Mike Hodges)
Petak, 28. april
19:00 SEĆANjE NA… LAZAR STOJANOVIĆ
ONA VOLI… (JUG 1968)
Ul: Branka Petrić, Dragomir Čumić (Drago Čuma)
R: Lazar Stojanović

PLASTIČNI ISUS (JUG 1971)
Ul: Tomislav Tom Gotvac, Kristina Pribićević, Vukica Mitrović
R: Lazar Stojanović

21:00 KROZ TALASE (DAN/ŠVE/FR/HOL/NOR/IS/ŠP 1996) 159′
Breaking the Waves
Ul. Emili Votson (Emily Watson), Stelan Skarsgard (Stellan Skarsgård)
r. Lars fon Trir (Lars von Trier)
Subota, 29. april
FILMSKI MARATON – APRIL U BEOGRADU

12:00 GREŠNICA BEZ GREHA (JUG, 1927)
Ul: Žanka Stokić, Persa Pavlović
R: Kosta Novaković

14:00 SUBOTOM UVEČE (JUG, 1957)
Ul: Radmila Andrić, Zoran Stojiljković
R: Vladimir Pogačić

16:00 LjUBAV I MODA (JUG, 1960)
Ul: Beba Lončar, Dušan Bulajić
R: Ljubomir Radičević

18:00 POVRATAK (JUG, 1966)
Ul: Velimir Bata Živojinović, Snežana Lukić
R: Živojin Pavlović

20:00 VIŠNjA NA TAŠMAJDANU (JUG, 1968)
Ul: Neda Arnerić, Gojko Drulović
R: Stole Janković

22:00 MLAD I ZDRAV KAO RUŽA (JUG, 1971)
Ul: Dragan Nikolić, Marija Baksa
R: Jovan Đ. Jovanović

00:00 POSLEDNjI KRUG U MONCI (JUG, 1989)
Ul: Dragan Nikolić, Vesna Stanojević
R: Aleksandar Bošković
Nedelja, 30. april
12:00 OTPISANI (JUG, 1974)
Uloge: Dragan Nikolić, Voja Brajović
Režija: Aleksandar Đorđević

14:00 DOGODILO SE NA DANAŠNjI DAN (JUG, 1987)
Ul: Žarko Laušević, Srđan Todorović
R: Miroslav Lekić

16:00 NEBESKA UDICA (SRJ, 2000)
Ul: Nebojša Glogovac, Ana Sofrenović
R: Ljubiša Samardžić

18:00 PEJZAŽI U MAGLI (JUG 1983)
Ul.Anamarija Petričević, Ljubomir Todorović
R: Jovan Đ. Jovanović

20:00 DAVITELj PROTIV DAVITELjA (JUG, 1984)
Ul: Taško Načić, Nikola Simić
R: Slobodan Šijan

22:00 BEOGRADSKI FANTOM (SRB/BUG/ MAĐ, 2009)
Ul: Milutin Milošević, Radoslav Milenković
R: Jovan B. Todorović

00:00 PUN MESEC NAD BEOGRADOM (SRJ, 1993)
Ul: Ružica Sokić, Dragan Bjelogrlić
R: Dragan Kresoja

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

Subota, 1. april
10:00 DIVNE KOSTI (NZ/SAD/VB 2009) 135′
The Lovely Bones
ul. Rejčel Vajs (Rachel Weisz), Mark Volberg (MArk Wahlberg)
r. Piter Džekson(Peter Jackson)

12:30 HOBIT: NEOČEKIVANO PUTOVANjE (NZ/SAD, 2012)
The Hobbit: An Unexpected Journey
ul. Martin Friman (Martin Freeman), Jan Mekelen (Ian McKellen)
r. Piter Džekson(Peter Jackson)

KJUBRIK NA BIS
18:00 UBISVO/UZALUDNA PLjAČKA (SAD 1956)
The Killing
Ul. Sterlin Hejden (Sterling Hayden), Kolin Grej (Coleen Gray)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

20:30 STAZA SLAVE (SAD 1957)
Paths of Glory
Ul. Kirk Daglas (Kirk Douglas), Ralf Miker (Ralph Meeker)
R. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)
Nedelja, 2. april
10:00 HOBIT: NEOČEKIVANO PUTOVANjE (NZ/SAD, 2012)
The Hobbit: An Unexpected Journey
ul. Martin Friman (Martin Freeman), Jan Mekelen (Ian McKellen)
r. Piter Džekson(Peter Jackson)

13:30 MAČKA NA USIJANOM LIMENOM KROVU (SAD 1958) 108’
Cat on a Hot Tin Roof
Ul. Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Pol Njumen (Paul Newman)
r. Ričard Bruks (Richard Brooks)

17:00 SPARTAK (SAD 1960)
Spartacus
Ul. Kirk Daglas (Kirk Douglas), Lorens Olivije (Laurence Olivier)
R. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

20:30 LOLITA (VB/SAD 1062)
Lolita
Ul. Džejms Mejson (James Mason), Šeli Vinters (Shelley Winters), Sju Lajon (Sue Lyon)
R. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)
Ponedeljak, 3. april
18:00 DOKTOR STREJNDžLAV (SAD/VB 1964)
Dr. Strangelove
Ul. Piter Selers (Peter Sellers), Džordž Si Skot (George C. Scott)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

20:30 ODISEJA U SVEMIRU 2001 (VB/SAD 1968) 160’
2001: A Space Odyssey
Ul. Kir Dulea (Keir Dullea), Geri Lokvud (Gary Lockwood)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)
Utorak, 4. april
10:00 MAČKA NA USIJANOM LIMENOM KROVU (SAD 1958) 108’
Cat on a Hot Tin Roof
Ul. Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Pol Njumen (Paul Newman)
r. Ričard Bruks (Richard Brooks)

12:30 BILI KID/LEVORUKI REVOLVERAŠ (SAD 1958) 102′
The Left Handed Gun
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Lita Milan (Lita Milan)
R. Artur Pen (Arthur Penn)

18:00 PAKLENA POMORANDžA (VB/SAD 1971)
A Clockwork Orange
ul. Malkolm MekDauel (Malcolm McDowell), Majkl Bejts (Michael Bates)
R. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

20:30 BERI LINDON (VB/SAD/IR 1975)
Barry Lyndon
ul. Rajan O’Nil (Ryan O’Neal), Mariza Berenson (Marisa Berenson)
r. Stenli Kjubrik ( Stanley Kubrick)
Sreda, 5. april
10:00 BILI KID/LEVORUKI REVOLVERAŠ (SAD 1958) 102′
The Left Handed Gun
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Lita Milan (Lita Milan)
R. Artur Pen (Arthur Penn)

12:30 LEDI L (FR/IT/VB 1965) 117’
Lady L
Ul. Sofija Loren (Sophia Loren), Pol Njumen (Paul Newman)
r. Piter Justinov (Peter Ustinov)

18:00 ISIJAVANjE (VB/SAD 1980)
The Shining
Ul. Džek Nikolson (Jack Nicholson), Šeli Duval (Shelley Duvall)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

20:30 BOJEV METAK (VB/SAD 1987)
Full Metal Jacket
Ul. Metju Modin (Matthew Modine), Adam Boldvin (Adam Baldwin)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)
Četvrtak, 6. april
Rezervisan termin
Petak, 7. april
10:00 LEDI L (FR/IT/VB 1965) 117’
Lady L
Ul. Sofija Loren (Sophia Loren), Pol Njumen (Paul Newman)
r. Piter Justinov (Peter Ustinov)

12:30 HLADNORUKI KAŽNjENIK (SAD 1967) 126′
Cool Hand Luke
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Džordž Kenedi (George Kennedy)
R. Sjuart Rozenberg (Stewart Rosenberg)

ANDREJ TARKOVSKI 85. GODINA OD ROĐENjA
Ratne priče
18:00 TAKO SAM SE VRATIO (MAĐ 1965) 102′
Igy jottem
ul. Andraš Kozak (Andras Kozak), Sergej Nikoneko (Sergey Nikonenko)
r. Mikloš Jančo (Miklos Jancso)

20:30 IVANOVO DETINjSTVO (SSSR 1962) 94′
Ivanovo detstvo
ul. Nikolaj Burljajev (Nikolaj Burljajev), Valentin Zubkov (Valentin Zubkov)
r. Andrej Tarkovski (Andrej Tarkovskij)
Subota, 8. april
10:00 HLADNORUKI KAŽNjENIK (SAD 1967) 126′
Cool Hand Luke
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Džordž Kenedi (George Kennedy)
R. Sjuart Rozenberg (Stewart Rosenberg)

12:30 SUDIJA ZA VEŠANjE (SAD 1972) 120′
The Life and Times of Judge Roy Bean
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Ava Gardner (Ava Gardner)
R. Džon Hjuston (John Houston)

18:00 Prikazi iz srednjeg veka
DOLINA PČELA (ČSSR 1967) 100′
Udolí vcel
ul. Peter Cepek (Petr Cepek), Jan Kacer (Jan Kacer)
r. František Vlačil (Frantisek Vlacil)

20:30 ANDREJ RUBLjOV I,II (SSSR 1966) 182′
Andrej Rublev
ul. Anatolij Solonjicin (Anatolij Solonicyn), Ivan Lapikov (Ivan Lapikov)
r. Andrej Tarkovski (Andrej Tarkovskij)
Nedelja, 9. april
10:00 SUDIJA ZA VEŠANjE (SAD 1972) 120′
The Life and Times of Judge Roy Bean
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Ava Gardner (Ava Gardner)
R. Džon Hjuston (John Houston)

12:30 ČOVEK IZ AUSTRALIJE (VB/SAD 1973) 98’
The MacKintosh Man
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Domink Sanda (Dominiqe Sanda)
R. Džon Hjuston (John Houston)

18:00 U izgnanstvu
NA SREBRNOJ ZEMLjI (PLj 1988) 165′
Na srebrnym globie
ul. Adžej Severin (Andrzej Seweryn), Jerži Trela (Jerzy Trela)
r. Andžej Žulavski (Andrzej Zulawski)

20:30 NOSTALGIJA (IT/SSSR 1983) 125′
Nostalghia
ul. Oleg Janovski (Oleg Jankovskij), Domicijana Đordano (Domiziana Giordano)
r. Andrej Tarkovski (Andrej Tarkovskij)
Ponedeljak, 10. april
18:00 U izgnanstvu
POGLEDI JEDNOG KLOVNA (SRN 1975) 109′
Ansichten eines Clowns
ul. Helmut Grejm (Helmut Griem), Hana Šigula (Hanna Schygulla)
r. Vojteh Jasni (Vojtech Jasny)

20:30 ŽRTVA (ŠVE/VB/FR 1986) 150′
Offret
ul. Erland Džozefson (Erland Josephson), Suzan Flitvud (Susan Fleetwood)
r. Andrej Tarkovski (Andrej Tarkovskij)
Utorak, 11. april
10:00 ČOVEK IZ AUSTRALIJE (VB/SAD 1973) 98’
The MacKintosh Man
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Domink Sanda (Dominiqe Sanda)
R. Džon Hjuston (John Houston)

12:30 TAJNI RAT HARI FRIGA (1968) 110’
The Secret War of Harry Frig
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Silva Košćina (Sylva Koscina)
R. Džek Smajt (Jack Smight)

18:00 Vizije sveta
SLIKE STAROG SVETA (ČSSR 1975) 70′
Obrazy stareho sveta
R. Dušan Hanak (Dušan Hanak)

20:30 STALKER (SSSR 1979) 160′
Stalker
ul. Anatolij Solonjicin (Anatolij Solonicyn), Aleksandar Kajdanovski (Aleksandr Kajdanovski)
R. Andrej Tarkovski (Andrej Tarkovskij)
Sreda, 12. april
10:00 TAJNI RAT HARI FRIGA (1968) 110’
The Secret War of Harry Frig
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Silva Košćina (Sylva Koscina)
R. Džek Smajt (Jack Smight)

12:30 UTICAJ GAMA ZRAKA NA ČUDESNE NEVENE (SAD 1972) 100′
The Effect of Gamma Rays on Man-in-the-Moon Marigolds
Ul. Džoan Vudvord (Joanne Woodward), Nel Pots (Nell Potts)
R. Pol Njumen (Paul Newman)

18:00 Adaptacija
IKARIJA HB1 (ČSSR 1963) 86′
Ikarie XB 1
Ul. Zdenek Štepanek (Zdenek Stepanek), František Smolik (Frantisek Smolík)
R. Jindrič Polak (Jindrich Polak)

20:30 SOLARIS (SSSR 1972) 165′
Solyaris
ul. Donatas Banionis (Donatas Banionis), Natalija Bondarčuk (Natal’ja Bondarčuk)
r. Andrej Tarkovski (Andrej Tarkovskij)
Četvrtak, 13. april
10:00 UTICAJ GAMA ZRAKA NA ČUDESNE NEVENE (SAD 1942) 100′
The Effect of Gamma Rays on Man-in-the-Moon Marigolds
Ul. Džoan Vudvord (Joanne Woodward), Nel Pots (Nell Potts)
R. Pol Njumen (Paul Newman)

12:30 PAKLENI TORANj (SAD 1974) 165′
The Towering Inferno
Ul: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Pol Njumen (Paul Newman)
r: Džon Giljermin (John Guillermin)

18:00 Sećanja
POGLED UNAZAD (ČSSR 1968) 92′
Ohlednuti
ul. Irina Trebicka (Jirina Trebicka), Peter Cepek (Petr Cepek)
r. Antonin Maša (Antonín Masa)

20:30 OGLEDALO (SSSR 1974) 104′
Zerkalo
ul. Margarita Terehova (Margarita Terehova), Oleg Janovski (Oleg Janovskij)
r. Andrej Tarkovski (Andrej Tarkovskij)
Petak, 14. april
Slobodan dan
Subota, 15. april
10:00 PAKLENI TORANj (SAD 1974) 165′
The Towering Inferno
Ul: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Pol Njumen (Paul Newman)
r: Džon Giljermin (John Guillermin)

12:30 HAZARDER (SAD 1961) 134′
The Hustler
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Džeki Glison (Jackie Gleason)
R. Robert Rosen (Robert Rossen)

18:00 FILMSKA MUZIKA

20:30 TUNIKA (SAD 1953)
The Robe
Ul. Ričard Barton (Richard Burton), Džin Simons (Jean Simmons), Viktor Mačur (Victor Mature)
r. Henri Koster (Henry Koster)
Nedelja, 16. april – ponedeljak, 17. april
Slobodni dani
Utorak, 18. april – subota, 22. april
Rezervisan termin
Nedelja, 23. april
10:00 HAZARDER (SAD 1961) 134′
The Hustler
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Džeki Glison (Jackie Gleason)
R. Robert Rosen (Robert Rossen)

12:30 BOJA NOVCA (SAD 1986) 119′
The Color of Money
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Tom Kruz (Tom Cruise)
R. Martin Skorseze (Martin Scorsese)

18:00 ALISA U GRADOVIMA (SRN 1974)
Alice in den Städten
ul. Jela Rotlender (Yella Rottländer), Ridiger Fogler (Rüdiger Vogler), Liza Krojcer (Lisa Kreuzer)
r. Vim Venders (Wim Wenders)

20:30 UVEĆANjE (VB/ITA/SAD 1966)
Blowup
ul. Dejvid Hemings (David Hemmings), Vanesa Redgrejv (Vanessa Redgrave), Sara Majls (Sarah Miles)
r. Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)
Ponedeljak, 24. april
18:00 UVEĆANjE (VB/ITA/SAD 1966)
Blowup
ul. Dejvid Hemings (David Hemmings), Vanesa Redgrejv (Vanessa Redgrave), Sara Majls (Sarah Miles)
r. Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

20:30 PERSONA (ŠVE 1966)
Persona
ul. Bibi Anderson (Bibi Andersson), Liv Ulman (Liv Ullmann), Margareta Kruk (Margaretha Krook)
r. Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)
Utorak, 25. april
10:00 BOJA NOVCA (SAD 1986) 119′
The Color of Money
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Tom Kruz (Tom Cruise)
R. Martin Skorseze (Martin Scorsese)

12:30 BUČ KASIDI I SANDENS KID (SAD 1969) 110′
Butch Cassidy and the Sundance Kid
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Robert Redford (Robert Redford)
r. Džordž Roj Hil (George Roy Hill)

18:30 SLATKA MALA (SAD 1978)
Pretty Baby
ul. Bruk Šilds (Brooke Shields), Kit Karadin (Keith Carradine), Suzan Sarandon (Susan Sarandon)
r. Luj Mal (Louis Malle)

20:30 OČI LAURE MARS (SAD 1978)
Eyes of Laura Mars
Ul. Fej Danavej (Faye Dunaway), Tomi Li Džons (Tommy Lee Jones)
r. Irvin Keršner (Irvin Kershner)
Sreda, 26. april
10:00 BUČ KASIDI I SANDENS KID (SAD 1969) 110′
Butch Cassidy and the Sundance Kid
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Robert Redford (Robert Redford)
r. Džordž Roj Hil (George Roy Hill)

12:30 ŽAOKA (SAD 1973) 129′
The Sting
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Robert Redford (Robert Redford)
R. Džordž Roj Hil (George Roy Hill)

18:00 IFIGENIJA (GR 1977)
Ifigeneia
Ul. Irene Papas (Irene Papas), Tatiana Papamošou (Tatiana Papamoschou)
r. Mihalis Kakojanis (Mihalis Kakogiannis)

20:30 GRK ZORBA (GR/SAD 1964)
Alexis Zorbas
Ul. Entoni Kvin (Anthony Quinn), Alan Bejts (Alan Bates)
r. Mihalis Kakojanis (Mihalis Kakogiannis)
Četvrtak, 27. april
10:00 ŽAOKA (SAD 1973) 129′
The Sting
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Robert Redford (Robert Redford)
R. Džordž Roj Hil (George Roy Hill)

12:30 VELIKI SKOK (VB/NEM/SAD 1994) 111′
The Hudsucker Proxy
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Tim Robins (Tim Robbins)
r. Džoel i Itan Koen (Joel & Ethan Coen)

18:00 OČI LAURE MARS (SAD 1978)
Eyes of Laura Mars
Ul. Fej Danavej (Faye Dunaway), Tomi Li Džons (Tommy Lee Jones)
r. Irvin Keršner (Irvin Kershner)

20:30 Z (FR/ALŽ 1969)
Z
ul. Iv Montan (Yves Montand), Irene Papas (Irene Papas), Žan-Luj Trentinjan (Jean-Louis Trintignant)
r. Kosta Gavras (Costa-Gavras)
Petak, 28. april
10:30 SKORO SAVRŠEN ČOVEK (SAD 1994) 110′
Nobody’s Fool
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Džesika Tendi (Jessica Tandy)
R. Robert Benton (Robert Benton)

18:00 Z (FR/ALŽ 1969)
Z
ul: Iv Montan (Yves Montand), Irene Papas (Irene Papas), Žan-Luj Trentinjan (Jean-Louis Trintignant)
r. Kosta Gavras (Costa-Gavras)

20:30 PROFESIJA REPORTER (ITA/ŠP/FR, 1975)
PROFESSIONE REPORTER
ul: Džek Nikolson (Jack Nicholson), Marija Šnajder (Maria Schneider)
r. Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)
Subota, 29. april
10:00 SKORO SAVRŠEN ČOVEK (SAD 1994) 110′
Nobody’s Fool
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Džesika Tendi (Jessica Tandy)
R. Robert Benton (Robert Benton)

12:30 PUT BEZ POVRATKA (SAD 2002) 117′
The Road to Perdition
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Tom Henks (Tom Hanks)
R. Sem Mendes (Sam Mendes)
Nedelja, 30. april
The Road to Perdition
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Tom Henks (Tom Hanks)
R. Sem Mendes (Sam Mendes)

12:30 PRIČA SA ZAPADNE STRANE (SAD 1961) 152′
West Side Story
Ul. Natali Vud (Natalie Wood), Rita Moreno (Rita Moreno)
R. Džerom Robins (Jerome Robins), Robert Vajs (Robert Wise)

18:00 PROFESIJA REPORTER (IT/ŠP/FR, 1975)
PROFESSIONE REPORTER
ul: Džek Nikolson (Jack Nicholson), Marija Šnajder (Maria Schneider)
r. Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

20:30 ALISA U GRADOVIMA (SRN 1974)
Alice in den Städten
ul. Jela Rotlender (Yella Rottländer), Ridiger Fogler (Rüdiger Vogler), Liza Krojcer (Lisa Kreuzer)
r. Vim Venders (Wim Wenders)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.