Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Festivali » Festival monodrame i pantomime, od 29. juna
Duže od četiri decenije u Zemunu - Festival monodrame i pantomime

Festival monodrame i pantomime, od 29. juna

Pozorišna manifestacija sa dugom tradicijom, Festival monodrame i pantomime, biće održana 42. put, u zemunskom Teatru „Carte Blanche“, od četvrtka 29. juna do nedelje 2. jula.

Pored izabranih predstava (od 67 prijavljenih selektor Milovan Zdravković odabrao ih je 12), i jedne predstave van konkurencije, najavljen je specijalni događaj – simultanka velemajstora Alise Marić sa učesnicima i gostima festivala.

Festival monodrame i pantomime dodeljuje pet nagrada. Tročlani stručni žiri (Olga Odanović, Nebojša Milovanović i Krunislav Simić) dodeliće dve zlatne kolajne: Zlatnu kolajnu „Maja Dimitrijević“ za najbolju monodramu i Zlatnu kolajnu najboljem pantomimičaru. Žiri publike dodeljuje Zlatnu kolajnu „Siniša Dašić“ najuspešnijem učesniku Festivala, žiri za inventivnost Nagradu za inventivnost, a glasovi publike određuju nosioca Nagrade “Ljuba Moljac” za stend ap.

Domaćin festivala, čiji je osnivač Opština Zemun, je Teatar „Carte Blanche“ (Karađorđeva 9), pa je ovo i adresa na kojoj se mogu kupiti ulaznice.

Program festivala

Četvrtak, 29. jun
Teatar „Carte Blanche“
19.00
Otvaranje festivala
Festival otvara Rada Đuričin, dramska umetnica
19.30
Aleksandar Dunić (Srbija): „Mudri i junačni vojvoda Janko Katić“, monodrama
20.30
Vong Ting Pong, Cui Ka Pok (Hong Kong): „24 časa zabranjena zona“, pantomima
21.30
Jelena Mila (Švedska): „Junak đevojka“, monodrama

Petak, 30. jun
Teatar „Carte Blanche“
19.30
Ozren Grabarić (Makedonija, Hrvatska): „Dnevnik jednog ludaka“, monodrama
20.45
Robert Rutonić (Srbija): „No ECOment“, pantomima
22.00
Jelena Puzić (Srbija): „Pu, spas za sve nas“, monodrama

Subota, 1. jul
Restoran „Stara carinarnica“, Kej oslobođenja 31, Zemun
11.00
Simultanka velemajstora Alise Marić sa učesnicima i gostima festivala
Teatar „Carte Blanche“
19.30
Kadri Oždžan (Turska): „Šinjel“, monodrama
20.45
Pozorišni studio Nada (Srbija): „Mašta i MIM“, pantomima
21.30
Tatjana Kazanovski (Izrael): „Ester“, monodrama

Nedelja, 2. jul
Teatar „Carte Blanche“

19.30
Ivan Tomić (Srbija): „Proizvod“, monodrama
20.30
Đorđe Kocić (Srbija): „Šnajder u ratu“, pantomima
21.30
Marija Đajić (Republika Srpska): „Na dan svođenja računa“, monodrama
22.30
Studenti glume Akademije umetnosti iz Novog Sada: „Adam i Eva, sedam smrtnih grehova“, pantomima (predstava se prikazuje izvan takmičarske selekcije)
zatim
Dodela nagrada i zatvaranje festivala

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.