Naslovna » Izlasci » Festivali » Filmski festival MikroFAF, od 12. do 14. oktobra
8. MikroFAF pod sloganom LOUD EDITION
8. MikroFAF pod sloganom LOUD EDITION

Filmski festival MikroFAF, od 12. do 14. oktobra

Međunarodni festival kratkog nezavisnog i „uradi sam“ filma MikroFAF biće održan, u osmom izdanju, od četvrtka 12. do subote 14. oktobra u Muzeju jugoslovenske kinoteke.

Sa fokusom na umetničkoj slobodi, samoorganizovanosti, gerilskom filmu, art brutu, low-fi filmu, eksperimentalnim formama i svim audio-vizuelnim oblicima kroz koje autori imaju potrebu da se izraze (Glasno!), festival je ove godine obeležen sloganom LOUD EDITION! Akcenat je na filmu kao sredstvu skretanja pažnje na pojave i događaje u društvu ili ličnom okruženju, koje možda izjedaju tiho, a zaslužuju glasnu reakciju. Loud film nema žanrovskih ograničenja, važno je samo da je delo nastalo iz potreba da se digne glas u ime onih koji ćute.

Na konkurs je pristiglo više stotina filmova iz svih krajeva sveta: Balkana, Evrope, SAD, Kanade, Australije, Rusije, Iraka, Irana, Indije, Afrike, Južna Amerike, Kine, Japana, Mjanmara, Latvije… Za nagrade u kategorijama Kratki „uradi sam“ film, Nezavisni kratki film i Loud Film takmičiće se 63 filma. Za dž

Mikropolis nagradi, ručno rađenoj statueti akademske umetnice Jelene Bošković, pridružiće se i knjige u izdanju Akademskog filmskog centra Doma kulture „Studentski grad“.

Ulaz na projekcije je besplatan.   

Organizator festivala je beogradsko udruženje „Satibara“, koje se bavi filmskom produkcijom, edukacijom i širenjem filmske kulture i filmskih sloboda.

Podsećamo, Muzej jugoslovenske kinoteke se nalazi na adresi Kosovska 11.

Raspored projekcija

Četvrtak, 12. oktobar

18.00
Citizens / Marc Nadal / Španija   15:00
Tri heroja / Kristina Milosavljević / Srbija   06:20
Šuster / Nenad Marinković / Srbija   04:45
Shala / João Inácio / Brazil   10:00
Parking / Luka Palić / Srbija   08:24
19.00
Raskršće / Đorđe Ivanković / Srbija   05:28
She is I / Aleksandar Tokin / Srbija   09:17
Four Postcards to Marta / Herman Talavera / Španija   10:03
Story about Milenko Pavlović / Nastas Krnjaja / Srbija   03:11
Blindly / Valérian Denis, François Saintin / Francuska   07:41
Ljubav bez predrasuda / Đorđe Kovačević / Srbija   08:00
20.00
Stanica / Filip Stojiljković / Srbija   03:42
Skok / Lidija Antonović / Srbija   15:10
Hemi – JNT / Hemi Behmoaras / Turska   03:39
Mi / Tamara Bročić / Srbija   10:00
Harry-A.K.A Bullet Baba / Rohit Bhardwaj / Indija   04:05
September 1963 / Dragan Mileusnić / Srbija   04:00
The Dreams Executioner  / Darwesh Omer / Irak   14:45
21.15
To Leave or to Stay / Martin Brozers / Francuska   10:00
Embrio on the Road / Aleksandar Joksimović / Srbija   05:00
Bela noć / Dragana Nikolić / Srbija   05:12
Teret / Stefan Teofilović / Srbija   08:00
Agelasta / Sara Gracia Jiménez / Španija   04:00
Pobednik / Nemanja Jovanov / Srbija   12:04
What Dreams May Come / Edis Tursić / BiH   02:31
San / Novak Požarev / Crna Gora   01:56

Petak, 13. oktobar

18.00
Pasji život / Aleksandar Novaković / Srbija   02:46
Sedeti / Anica Ražnatović / Srbija   07:47
Pokret / Ivana Nedeljković / Srbija   01:53
Wu Wei (Non-Action) / Bill Sandidge / SAD   02:33
Super Popara u službi građana / Đorđe Petrović / Srbija   05:14
Dear Goddess/ Ema Rose, Emma Guy / SAD   08:28
Kratak omaž ludilu / Anastas Stojilović / Srbija   02:26
The Underground Artist / Sean Lindert / SAD   03:17
Nikad ne odustaj / Alen Bačlija / Srbija   09:32
19.30
REVIJALNI PROGRAM – Međunarodni studentski filmski kamp „Interakcija“ – izbor filmova
21.00
Vitraž / Nikola Šoškić / Srbija   12:10
Samo mravi i magarac / Milivoj Kostić / Srbija   00:34
Mouldable Kid / Anaïs Clerc-Bedouet / Francuska   07:56
Delicatessen / Fenglin Chen / SAD   04:40
Pupi / Zoran Đurković / Srbija   01:00
Earth 2.0 / Igor Stanojević / Srbija   12:00
Inspektor Šupak / Marko Radolović / Hrvatska   13:46
Hypntoized / Bojana Ivanović i Katarina Stojanović / Srbija   01:13
22.00
Dartmoor Interlude / Amy Cutler / Engleska   04:00
Možda / Maša Miljković / Srbija   07:38
Moje slike moji snovi / Lidija Ilić / Srbija   01:40
Neki Ljudi / Sava Miljković / Srbija   04:46
Song Sotto Voce / Pierre Bessette / Francuska   10:20
Intruder / Marko Kovač / Srbija   03:00
Intervention of Evil / Yazid Muhamad / Singapur   15:00

Subota, 14. oktobar

18.00
Šamlica / Aleksa Borković / Srbija   02:00
Those Drawn Alive / Jukka-Pekka Jalovaara/ Finska   06:00
Kraljevstvo pčela / Matija Krstić / Srbija   17:00
Graphic Sex Ed / Russell Wyner / SAD   01:20
Crveno / Danilo Stanimirović / Srbija   10:21
Obsessed / Bojana Ivanović i Katarina Stojanović / Srbija   01:07
19.15
REVIJALNI PROGRAM – FILMSKE RADIONICE „MOJ KRUPNI PLAN“.
Udruženje „Satibara“ u parnerstvu sa Centrom za socijalno preventivne aktivnosti Grig, a pod pokroviteljstvom Trag fondacije i uz podršku Filmskog Centra Srbije realizovalo je šestomesečne filmske radionce za mlade. Moj krupni plan obuhvata edukaciju mladih iz različitih društvenih grupa o filmskoj umetnosti, a u funkciji njihogov većeg uključivanja u društvo i kulturnu scenu Srbije. Tokom radionica učesnici su realizovali brojne vežbe i dva kratka filma koja će biti premijerno prikazana na 8. MikroFAF-u.
20.15
Fried Barry / Ryan Kruger / Južna Afrika   03:25
Traspassing / Danilo Lučić / Srbija   06:51
Nije vreme za ljubav / Ivana Kosovac / Srbija   06:03
Remek-delo / Jelena Novaković / Srbija   06:37
Pink Dolphin / Tuo Kan / SAD   04:11
A Letter from Leticia/ Irene Blei / Argentina   03:16
San / Marko Tomović / Srbija   02:35
21.00
DODELA NAGRADA
22.00
Žurka zatvaranja u klubu „PERKA“, Zetska 11

(danubeogradu.rs)

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.