Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za oktobar 2017.
Kinoteka - repertoari: Žil i Džim
Kinoteka - repertoari: Žil i Džim

Kinoteka – repertoari za oktobar 2017.

Ovo su repertoari Jugoslovenske kinoteke za oktobar 2017. Kinoteka u Kosovskoj 11 i Uzun Mirkovoj 1 i ovog meseca imaju veoma primamljive programe.

U salama Kinoteke:

• Dani češkog filma
• Mikelanđelo Antonioni, desetogodišnjica smrti
• Socijalizam na filmu
• Ciklus britanskog filma
• Evgenij Bauer – prvi autor ruskog filma
• Šok koridor predstavlja: Tob Huper
• Norveška filmska nedelja: Bele noći, mračni dani
• Stara kritika
• Film Noar
• Festival italijanskog filma

Stalne rubrike:
• Sećanja…
• Dokumentarni četvrtak
• Nemi dan
• Moj izbor… Vladimir Perišić

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

Muzej Kinoteke, Kosovska 11

 

Nedelja, 1. oktobar
SEĆANjE NA… LjUBIŠA SAMARDžIĆ
15.00 PEŠČANI GRAD (JU, 1962)
Peščeni grad
ul: Janez Albreht, Milena Dravić, Ljubiša Samardžić
r: Boštjan Hladnik

17.00 DANI (JUG, 1963)
ul: Olga Vujadinović, Ljubiša Samardžić, Vjekoslav Afrić
r: Aleksandar Petrović

19.00 PREKOBROJNA (JUG, 1962)
ul: Milena Dravić, Ljubiša Samardžić, Boris Dvornik
r: Branko Bauer

21.00 ŠTIĆENIK (JUG, 1966)
ul: Ljubiša Samardžić, Špela Rozin, Stanislava Pešić
r: Vladan Slijepčević
Ponedeljak, 2. oktobar
15.00 DIVERZANTI (JUG, 1967)
ul: Rade Marković, Bata Živojinović, Ljubiša Samardžić
r: Hajrudin Krvavac

17.00 JUTRO (JUG, 1967)
ul: Ljubiša Samardžić, Milena Dravić, Neda Arnerić
r: Puriša Đorđević

19.00 PREDSTAVA HAMLETA U MRDUŠI DONjOJ (JUG, 1974)
ul: Rade Šerbedžija, Milena Dravić, Ljubiša Samardžić
r: Veljko Bulajić

21.00 BITKA NA NERETVI (JUG, 1969)
ul: Jul Briner (Yul Brynner), Franko Nero (Franco Nero), Ljubiša Samardžić
r: Veljko Bulajić
Utorak, 3. oktobar
15.00 SPECIJALNO VASPITANjE (JUG, 1977)
ul: Slavko Štimac, Bekim Fehmiu, Ljubiša Samardžić
r: Goran Marković

17.00 TAMO I NATRAG (JUG, 1977)
ul: Dušan Janićijević, Milena Dravić, Ljubiša Samardžić
r: Aleksandar Petković

19.00 AVANTURE BORIVOJA ŠURDILOVIĆA (JUG, 1980)
ul: Ljubiša Samardžić, Miodrag Petrović Čkalja, Bora Todorović
r: Aleksandar Đorđević

21.00 SAVAMALA (JUG, 1982)
ul: Ljubiša Samardžić, Siniša Ćopić, Danilo Lazović
r: Živorad Žika Mitrović
Sreda, 4. oktobar
15.00 MOJ TATA NA ODREĐENO VREME (JUG, 1982)
ul: Ljubiša Samardžić, Milena Dravić, Boris Dvornik
r: Milan Jelić

17.00 ANĐEO ČUVAR (JUG, 1987)
ul: Ljubiša Samardžić, Jakup Amzić, Neda Arnerić
r: Goran Paskaljević

19.00 POLICAJAC SA PETLOVOG BRDA (SRJ, 1992)
ul: Ljubiša Samardžić, Milena Dravić, Svetlana Bojković
r: Mihailo Vukobratović

21:00 NEBESKA UDICA (SRJ, 2000)
ul: Nebojša Glogovac, Ana Sofrenović, Ivan Jevtović
r: Ljubiša Samardžić

 

Četvrtak, 5. oktobar
DANI ČEŠKOG FILMA
18:30 Svečano otvaranje

19.00 MILOŠ FORMAN: ONO ŠTO TE NE UBIJE… (ČŠ 2009)
Miloš Forman: Co tě nezabije…
dokumentarni film
R: Miloslav Šmidmajer (Miloslav Šmidmajer)

 

Petak, 6. oktobar
19.00 PROKLETSTVO LEPOTE (ČŠ 2016)
Zkáza krásou
Dokumenarni film
R: Helena Treštikova (Helena Třeštíková), Jakub Hejna (Jakub Hejna)

21:00 SREĆAN BOŽIĆ, GOSPODINE LORENS (VB/JP/NZ, 1983)
Merry Christmas, Mr. Lawrence
Ul. Dejvid Bouvi (David Bowie), Riuiči Sakamoto (Ryuichi Sakamoto)
r. Nagisa Ošima (Nagisa Oshima)
Subota, 7. oktobar
17.00 ČARAPOKRADICE (ČŠ 2016)
Lichožrouti
Animirani/dečiji film
R: Galina Miklinova (Galina Miklinova)

19.00 CELEBRITY D.O.O. (ČŠ 2015)
Celebrity s.r.o.
Ul. Jirži Madl (Jiří Mádl), Monika Horvatova (Monika Horváthová)
R: Miloslav Šmidmajer (Miloslav Šmidmajer)

SEĆANjE NA… ALEKSANDAR BARIŠIĆ
21:00 CRNI BOMBARDER (JUG/SRJ 1991)
Ul. Dragan Bjelogrlić, Anica Dobra
Sc. Aleksandar Barišić
r. Darko Bajić

 

Nedelja, 8. oktobar
MIKELANĐELO ANTONIONI, DESETOGODIŠNjICA SMRTI
17:00 HRONIKA JEDNE LjUBAVI (IT 1950)
Cronaca di un amore
Ul. Lusia Boze (Lucia Bosé), Masimo Điroti (Massimo Girotti)
R. Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

19:00 DAMA BEZ KAMELIJA (IT/FR 1953)
La signora senza camelie
Ul. Lusia Boze (Lucia Bosé), Đino Ćervi (Gino Cervi)
R. Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

21:00 KRIK (IT/SAD 1957)
Il grido
Ul. Stiv Kokran (Steve Cochran), Alida Vali (Alida Valli)
R. Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)
Ponedeljak, 9. oktobar
18:00 PRIJATELjICE (IT 1955)
Le Amiche
Ul. Gabriele Ferceti (Gabriele Ferzetti), Eleonora Rosi Drago (Eleonora Rossi Drago)
R. Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

20:00 AVANTURA (IT/FR 1960)
L’avventura
Ul. Gabrijele Ferceti (Gabriele Ferzetti), Monika Viti (Monica Vitti)
R. Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)
Utorak, 10. oktobar
17:00 NOĆ (IT/FR 1961)
La notte
ul. Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Žana Moro (Jeanne Moreau)
r. Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

19:00 POMRAČENjE (IT/FR 1962)
L’eclisse
Ul. Alen Delon (Alain Delon), Monika Viti (Monica Vitti)
R. Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

21:00 CRVENA PUSTINjA (IT/FR 1964)
Il deserto rosso
Ul. Monika Viti (Monica Vitti), Ričard Haris (Richard Harris)
R. Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

Sreda, 11. oktobar
17:00 KOTA ZABRISKI (SAD 1970)
Zabriskie Point
ul. Mark Frešet (Mark Frechette), Rod Tejlor (Rod Taylor)
r. Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

19:00 UVEĆANjE (VB/IT/SAD 1966)
Blowup
ul. Dejvid Hemings (David Hemmings), Vanesa Redgrejv (Vanessa Redgrave)
r. Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

21:00 PROFESIJA REPORTER (IT/ŠP/FR, 1975)
Professione: reporter
ul: Džek Nikolson (Jack Nicholson), Marija Šnajder (Maria Schneider)
r. Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)
Četvrtak, 12. oktobar – subota, 14. oktobar
MIKRO FAF
Program filmova:
ŠAMLICA (SRB); Režija: Aleksa Borković
EMBRIO ON THE ROAD (SRB); Režija: Aleksandar Joksimović
THOSE DRAWN ALIVE (FIN); Režija: Juka-Peka Jalovara (Jukka-Pekka Jalovaara(
PASJI ŽIVOT (SRB); Režija: Aleksandar Novaković
SHE IS I (SRB): Režija: Aleksandar Tokin
TO LEAVE OR TO STAY (FR); Režija Niko Marten (Nico Martin)
NIKAD NE ODUSTAJ (SRB); Režija: Alen Bačlija
KRATAK OMAŽ LUDILU (SRB); Režija: Anastas Stojilović
SEDETI (SRB); Režija: Anica Ražnatovićć
HYPNTISED (SRB); Režija: Bojana Ivanović i Katarina Stojanović
OBSESSED (SRB); Režija: Bojana Ivanović i Katarina Stojanović
DEAR GODDESS (SAD); Režija: Ema Rouz, Ema Gaj (Ema Rose, Emma Guy)
TRASPASSING (SRB); Režija: Danilo Lučić
CRVENO (SRB); Režija: Danilo Stanimirović / Danilo Stanimirović / Srbija
FRIED BARRY (J. Afrika); Režija: Rajan Kruger (Ryan Kruger)
RASKRŠĆE (SRB); Režija: Đorđe Ivaković
SUPER POPARA U SLUŽBI GRAĐANA (SRB); Režija: Đorđe Petrović
BLINDLY (FR); Režija: Valerijan Deni, Fransoa Senten (Valérian Denis, François Saintin)
SEPTEMBER 1963 (SRB); Režija: Dragan Mileusnić
BELA NOĆ (SRB); Režija: Dragana Nikolić
DELICATESSEN (SAD); Režija: Fenglin Čen (Fenglin Chen)
WHAT DEAMS MAY COME (BiH); Režija: Edis Tursić
STANICA (SRB); Režija: Filip Stojiljković
FOUR POSTCARDS TO MARTA (ŠP); Režija: Ernan Talavera (Hernan Talavera)
EARTH 2.0 (SRB); Režija: Igor NIJE VREME ZA LjUBAV (SRB); Režija: Ivana Kosovac
INTERVENTION OF EVEL (Singapur); Režija: Jazid Muhamed (Yazid Muhamad)
POKRET (SRB); Režija: Ivana Nedeljković
WU WEI (NON-ACTION) (SAD); Režija: Bl Sandidž (Bill Sandidge)
REMEK DELO (SRB); Režija: Jelena Novaković
THE DREAMS EXECUTIONER (Irak); Režija: Darveš Omer (Darwesh Omer)
TRI HEROJA (SRB); Režija: Keristina Milosavljević
HARRY-A.K.A BULLET BABA (Indija); Režija: Rohit Bardvaj (Rohit Bhardwaj)
SKOK (SRB); Režija: Lidija Antonović
MOJE SLIKE MOJI SNOVI (SRB); Režija: Lidija Ilić
PARKING (SRB); Režija: Luka Palić
CITIZENS (ŠPA); Režija: Mark Nadal (Marc Nadal)
INTRUDER (SRB); Režija: Marko Kovač
INSPEKTOR ŠUPAK (HRV); Režija: Marko Radolović
SAN(SRB); Režija: Marko Tomović
MOULDABLE KID (FRA); Režija: Anais Kler-Bedue (Anaïs Clerc-Bedouet)
MOŽDA (SRB); Režija: Maša Miljković
HEMI – JNT Turska); režija: Hemi Behjoaras (Hemi Behmoaras)
KRALjEVSTVO PČELA (SRB); Režija:Matija Krstić
SONG SOTTO VOCE (FRA); Režija: Pjer Beset (Pierre Bessette)
SAMO MRAVI I MAGARAC (SRB); Režija: Milivoj Kostić
STORIES LIVED (SRB); Režija: Nastas Krnjaja
POBEDNIK (SRB);Režija: Nemanja Jovanov
GRAPHIC SEX ED (SAD); Režija. Rasel Viner (Russell Wyner)
ŠUSTER (SRB); Režija: Nenad Marinković
VITRAŽ (SRB); Režija: Nikola Šoškić
A LETTER FROM LETICIA (ARG); Režija: Irene Blej (Irene Blei)
SAN (CG); Režija: Novak Požarev
TERET (SRB); Režija: Stefan Teofilović
THE UNDERGROUND ARTIST (SAD); Režija: Šon Lindert (Sean Lindert)
MI (SB); Režija: Tamara Bročić
LjUBAV BEZ PREDRASUDA (SRB); Režija: Đorđe Kovačević
ŠNENOKLE (SRB); Režija:Zoran Đurković
SHALA (BRA); Režija: Žoao Inasio (João Inácio)
DARTMOOR INTERLUDE (ENG); Režija: Ejmi Katler (Amy Cutler)
NEKI LjUDI (SRB); Režija: Sava Miljković
AGELASTA (ŠP); Režija: Sara Garsija Himenez (Sara Gracia Jiménez)
PINK DOLPHIN (SAD); Režija: Tuo Kan (Tuo Kan)

Nedelja, 15. oktobar
17:00 MARŠ NA DRINU
Ul. Aleksandar Gavrić, Ljuba adić
r. Živorad Žika Mitrović

19:00 KAZABLANKA (SAD 1942)
Casablanca
ul. Hemfri Bogart (Humphrey Bogart), Ingrid Bergman (Ingrid Bergman)
r. Majkl Krtiz (Michael Curtiz)

21:00 GRAĐANIN KEJN (SAD 1941)
Citizen Kane
Ul. Orson Vels (Orson Welles), Džozef Koten (Joseph Cotten)
r. Orson Vels (Orson Welles)

Ponedeljak, 16. oktobar
17:00 POVRATAK (JUG 1966)
Ul. Velimir Bata Živojinović, Snežana Lukić
r. Živojin Pavlović

18:30 SEDMI PEČAT (ŠVE 1957)
Det sjunde inseglet
Ul. Maks fon Sidou (Max von Sidow), Gunar Bjornštrand (Gunnar Björnstrand)
r. Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

21:00 RAŠOMON (JAP 1950)
Rashômon
Ul. Toširo Mifune (Toshirô Mifune), Mačiko Ki (Machiko Kyô)
R. Akira Kurosava (Akira Kurosawa)

Utorak, 17. oktobar
17:00 KAD BUDEM MRTAV I BEO (JUG 1967)
ul. Dragan Nikolić, Ružica Sokić
r. Živojin Pavlović

18:30 SEĆAM SE (ITA/FRA 1973)
Amarcord
Ul. Bruno Zanin (Bruno Zanin), Magali Noel (Magali Noël)
r. Frederiko Felini (Federico Fellini)

20:30 SEDAM SAMURAJA (JAP 1954)
Shichinin no samurai
Ul. Toširo Mifune (Toshirô Mifune), Takaši Šimura (Takashi Shimura)
R. Akira Kurosava (Akira Kurosawa)
Sreda, 18. oktobar
SOCIJALIZAM NA FILMU
17:00 UZAVRELI GRAD (JUG 1961)
Ul. Velimir Bata Živojinović, Ilija Džuvalekovski
R. Veljko Bulajić

19:00 DOĆI I OSTATI (JUG 1965)
Ul. Nikola Kole Angelovski, Mija Aleksić
r. Branko Bauer

21:00 KUD PUKLO DA PUKLO (JUG 1974)
ul. Mladen Budiščak, Jagoda Kaloper
r. Rajko Grlić
Četvrtak, 19. oktobar
17:00 ZENICA (JUG 197)
Ul. Gordana Miletić, Rade Marković
r. Miloš Stefanović, Jovan Živanović

19:00 TOPLE GODINE (JUG 1966)
Ul. Bekim Fehmiu, Ana Matić
r. Dragoslav Lazić

21:00 IMAM DVIJE MAME I DVA TATE (JUG 1968)
Ul. Mia Oremović, Relja Bašić
r. Krešimir Golik
Petak, 20. oktobar
CIKLUS BRITANSKOG FILMA
17:00 UCENA (VB, 1929)
Blackmail
Ul: Eni Ondra (Anny Ondra), Džon Longden (John Longden)
R: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

19:00 PRIVATNI ŽIVOT HENRIJA VIII (VB, 1933)
The Private Life of Henry VIII
Ul: Čarls Lafton (Charles Laughton), Robert Donat (Robert Donat)
R: Aleksander Korda (Alexander Korda)

21:00 ČOVEK KOJI JE PREVIŠE ZNAO (VB, 1934)
The Man Who Knew Too Much
Ul: Lesli Benks (Leslie Banks), Edna Best (Edna Best)
R: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Subota, 21. oktobar
17:00 HENRI V (VB, 1945)
Henry V
Ul: Lorens Olivije (Laurence Olivier), Rene Ašerson (Renée Asherson)
R: Lorens Olivije (Laurence Olivier)

19:00 OLIVER TVIST (VB, 1948)
Oliver Twist
Ul: Alek Ginis (Alec Guinness), Robert Njuton (Robert Newton)
R: Dejvid Lin (David Lean)

21:00 TREĆI ČOVEK (VB, 1949)
The Third Man
Ul: Džozef Koten (Joseph Cotten), Orson Vels (Orson Welles)
R: Karol Rid (Carol Reed)

Nedelja, 22. oktobar
16:30 GANGSTERSKA PETORKA (VB, 1955)
The Ladykillers
Ul: Alek Ginis (Alec Guinness), Sesil Parker (Cecil Parker)
R: Aleksandar Mekkendrik (Alexander Mackendrick)

18:30 MOST NA RECI KVAJ (VB/SAD, 1957)
The Bridge on the River Kwai
Ul: Alek Ginis (Alec Guinness), Vilijem Holden (William Holden)
R: Dejvid Lin (David Lean)

21:00 PUT U VISOKO DRUŠTVO (VB, 1958)
Room at the Top
Ul: Lorens Harvi (Laurence Harvey), Simon Sinjore (Simone Signoret)
R: Džek Klejton (Jack Clayton)
Ponedeljak, 23. oktobar
16:30 SPORTSKI ŽIVOT (VB, 1963)
This Sporting Life
Ul: Ričard Haris (Richard Harris), Rejčel Roberts (Rachel Roberts)
R: Lindsi Anderson (Alexander Mackendrick)

19:00 GOLDFINGER (vB, 1964)
Goldfinger
Ul: Šon Koneri (Sean Connery), Onor Blekmen (Honor Blackman)
R: Gaj Hamilton (Guy Hamilton)

21:00 ZIMA JEDNOG LAVA (VB, 1968)
The Lion in Winter
Ul: Piter O’Tul (Peter O’Toole), Ketrin Hepbern (Katharine Hepburn)
R: Entoni Harvi (Anthony Harvey)
Utorak, 24. oktobar
17:00 PORODIČNI ŽIVOT (VB 1971)
Family Life
ul. Sendi Retklif (Sandy Ratcliff), Bil Din (Bill Dean)
r. Ken Louč (Ken Loach)

19:00 DEMONI (VB 1971)
The Devils
ul. Vanesa Redgrejv (Vanessa Redgrave), Oliver Rid (Oliver Reed)
r. Ken Rasel (Ken Russell)

21:00 TESA (VB/FR 1979)
Tess
ul. Nastasija Kinski (Nastassja Kinski), Piter Firt (Peter Firth)
r. Roman Polanski (Roman Polanski)

Sreda, 25. oktobar
EVGENIJ BAUER – PRVI AUTOR RUSKOG FILMA
17:00 DECA VELIKOG GRADA (RUS, 1914)
Ditя bolьšogo goroda
Ul: Elena Smirnova (Elena Smirnova), Nina Kosljaninova (Nina Koslяninova)
R: Evgenij Bauer (Evgeniй Bauэr)

SANjARENjA (RUS, 1915)
Grёzы
Ul: Aleksandr Virubov (Aleksandr Vыrubov)
R: Evgenij Bauer (Evgeniй Bauэr)
19:00 ŽIVOT ZA ŽIVOT (RUS, 1916)
Žiznь za žiznь
Ul: Olga Rahmanova (Olьga Rahmanova), Lidija Korenjeva (Lidiя Koreneva)
R: Evgenij Bauer (Evgeniй Bauэr)

NELI RAINCEVA (RUS, 1916)
Nelli Rainceva
Ul: Zoja Barancevič (Zoя Barancevič), Olga Rahmanova (Olьga Rahmanova)
R: Evgenij Bauer (Evgeniй Bauэr)

SEĆANjE NA… NADA ĐUREVSKA
21:0 OD ZLATA JABUKA
Ul. Nada Đurevska, Ljuba Tadić
r. Nikola Stojanović

Četvrtak, 26. oktobar
DOKUMENTARNI DAN

17:00 KROZ JUŽNU SRBIJU II DEO: PROSLAVA OSLOBOĐENjA BITOLjA 6/19. NOVEMBRA 1913. GODINE(SRB, 1913)
Producent: Svetozar Botorić

BEOGRAD PO ZIMI (SRB, 1914)
Producent: Svetozar Botorić

VELIKA PIJACA U BEOGRADU (SRB, 1914)
Producent: Đoka Bogdanović

POLAGANjE TEMELjA BOGOSLOVIJI SV. SAVE (SRB, 1914)
Producent: Đoka Bogdanović

TRKE NA NOVOM TRKALIŠTU 27. MAJA 1914. GODINE(SRB, 1914)
Producent: Đoka Bogdanović

19:00 DOLAZAK REGRUTA (SRB, 1914)
Producent: Đoka Bogdanović

ZAKLETVA REGRUTA VARDARSKOG PUKA U BEOGRADSKOM GRADU NA DAN 13. APRILA 1914. GODINE(SRB, 1914)
Producent: Đoka Bogdanović

POGREB NIKOLAJA HARTVIGA, CARSKOG RUSKOG POSLANIKA U BEOGRADU(SRB, 1914)
Producent: Đoka Bogdanović

PROSLAVA 1600. GODIŠNjICE MILANSKOG EDIKTA U NIŠU 1913. GODINE (SRB, 1913)
Nepoznati autori

19:00 SOLUNSKI PROCES (SRB, 1917)
Producent: Kinematografska sekcija srpske vojske

POŽAR U SOLUNU (SRB, 1917)
Producent: Kinematografska sekcija srpske vojske
SCENE IZ ŽIVOTA KRALjA ALEKSANDRA (SRB, 1934)
Reditelj: Mihailo Mihailović

21:00 BUĐENjE PACOVA (JUG 1967)
Ul. Slobodan Cica Perović, Dušica Žegarac
r. Živojin Žika Pavlović

Petak, 27. oktobar
17:00 MRTVI (VB 1987)
The Dead
ul. Anđelika Hjuston (Anjelica Huston), Donal MekKan (Donal McCann)
r. Džon Hjuston (John Huston)

19:00 SOBA SA POGLEDOM (VB 1985)
A Room with a View
ul. Megi Smit (Maggie Smith), Helena Bonam Karter (Helena Bonham Carter)
r. Džejms Ajvori (James Ivory)

21:00 RIBA ZVANA VANDA (VB 1988)
A Fish Called Wanda
ul. Džon Kliz (John Cleese), Džejmi Li Kertis (Jamie Lee Curtis)
r. Čarls Krajton (Charles Crichton)
Subota, 28. oktobar
17:00 ČETIRI VENČANjA I SAHRANA (VB 1994)
Four Weddings and a Funeral
ul. Hju Grant (Hugh Grant), Endi MekDauel (Andie MacDowell)
r. Majk Njuel (Mike Newell)

19:00 TREJNSPOTING (VB 1996)
Trainspotting
ul. Juan MekGregor (Ewan McGregor), Džoni Li Miler (Jonny Lee Miller)
r. Deni Bojl (Danny Boyle)

21:00 TAJNE I LAŽI (VB 1996)
Secrets & Lies
ul. Timoti Spal (Timothy Spall), Brenda Bletin (Brenda Blethyn)
r. Majk Li (Mike Leigh)

Nedelja, 29. oktobar
17:00 SNEČ (VB 2000)
Snatch
ul. Džejson Stejtam (Jason Statham), Bred Pit (Brad Pitt)
r. Gaj Riči (Guy Ritchie)

19:00 KRALjEV GOVOR (VB 2010) 118′
The King’s Speech
ul. Kolin Firt (Colin Firth), Džefri Raš (Geoffrey Rush)
r. Tom Hoper (Tom Hooper)

21:00 HARI POTER I KAMEN MUDROSTI (VB 2001)
Harry Potter and the Sorcerer’s Stone
ul. Danijel Redklif (Daniel Radcliffe), Ričard Haris (Richard Harris)
r. Kris Kolumbus (Chris Columbus)

Ponedeljak, 30. oktobar
ŠOK KORIDOR PREDSTAVLjA: TOB HUPER (Tobe Hooper)
17:00 ŽIVI POJEDENI (SAD 1977)
Eaten Alive
ul. Nevil Brand (Neville Brand), Mel Ferer (Mel Ferrer)
r. Tob Huper (Tobe Hooper)

19:00 KUĆA STRAVE (SAD 1981)
The Funhouse
ul. Elzabet Beridž (Elizabeth Berridge), Šon Karson (Shawn Carson)
r. Tob Huper (Tobe Hooper)

21:00 TEKSAŠKI MASAKR MOTORNOM TESTEROM (SAD 1974)
The Texas Chain Saw Massacre
ul. Merilin Burns (Marilyn Burns), Edvin Nil (Edwin Neal)
r. Tob Huper (Tobe Hooper)

23:00 TEKSAŠKI MASAKR MOTORNOM TESTEROM 2 (SAD 1986)
The Texas Chainsaw Massacre 2
ul. Denis Hoper (Dennis Hopper), Kerolin Vilijams (Caroline Williams)
r. Tob Huper (Tobe Hooper)

Utorak, 31. oktobar
17:00 POLTERGAJST (SAD 1982)
Poltergeist
ul. DžoBet Vilijams (JoBeth Williams), Heder O’Rurk (Heather O’Rourke)
r. Tob Huper (Tobe Hooper)

19:00 Rezervisan termin

21:00 SVEMIRSKI VAMPIRI (VB, SAD 1985)
Lifeforce
ul. Stiv Reilsbek (Steve Railsback), Matilda Mej (Mathilda May)
r. Tob Huper (Tobe Hooper)

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

Nedelja, 1. oktobar
11:00 LjUBAV U BARSELONI (ŠP/SAD, 2008)
Vicky Cristina Barcelona
ul: Skarlet Johanson (Scarlett Johansson), Havijer Bardem (Javier Bardem)
r: Vudi Alen (Woody Allen)

13:30 ČUDESNA DEVOJKA (SAD, 1986)
Something Wild
ul: Džef Denijels (Jeff Daniels), Melani Grifit (Melanie Griffith)
r: Džonatan Demi (Jonathan Demme)

SEĆANjE NA… ŽANA MORO (Jeanne Morreau)
17:00 LIFT ZA GUBILIŠTE (FR 1958)
Ascenseur pour l’échafaud
Ul. Žana Moro (Jeanne Morreau), Moris Rone (Maurice Ronet)
R. Luj Mal (Louis Malle)

19:00 LjUBAVNICI (FR 1958)
Les amants
Ul. Ul. Žana Moro (Jeanne Morreau), Žan-Mark Bori (Jean-Marc Bory)
R. Luj Mal (Louis Malle)

21:00 ŽIL I DžIM (FR 1962)
Jules et Jim
Ul. Žana Moro (Jeanne Morreau), Oskar Verner (Oscar Werner)
r. Fransoa Trifo (François Truffaut)
Ponedeljak, 2. oktobar
18:00 PET OŠIŠANIH ŽENA (IT/SAD 1960)
Jovanka et les autres
Ul. Žana Moro (Jeanne Morreau), Silvana Mangano (Silvana Mangano)
r. Martin Rit (Martin Ritt)

20:30 OPASNE VEZE 1960 (FR/IT 1959)
Les liaisons dangereuses
Ul. Žana Moro (Jeanne Morreau), Žerar Filip (Gérard Philipe)
r. Rože Vadim (Roger Vadim)
Utorak, 3. oktobar
10:00 SWAGGER (FR 2016)
dokumentarni film
r. Olivije Babin (Olivier Babinet)

12:00 Konferencija za štampu reditelja filma Swagger Olivijea Babina

15:00 SWAGGER (FR 2016)
dokumentarni film
r. Olivije Babin (Olivier Babinet)

18:00 MODERATO KANTABILE (FR/IT 1960)
Moderato cantabile
Ul. Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Žana Moro (Jeanne Moreau)
R. Piter Bruk (Peter Brook)

20:00 SWAGGER (FR 2016)
dokumentarni film
r. Olivije Babin (Olivier Babinet)
Sreda, 4. oktobar
11:00 ČUDESNA DEVOJKA (SAD, 1986)
Something Wild
ul: Džef Denijels (Jeff Daniels), Melani Grifit (Melanie Griffith)
r: Džonatan Demi (Jonathan Demme)

13:30 UDATA ZA MAFIJU (SAD, 1988)
Married to the Mob
ul: Mišel Fajfer (Michelle Pfeiffer), Alek Boldvin (Alec Baldwin)
r: Džonatan Demi (Jonathan Demme)

18:00 DNEVNIK JEDNE SOBARICE (IT/FR 1964)
Le journal d’une femme de chambre
Ul. Žana Moro (Jeanne Morreau), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
r. Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

20:30 NEVESTA JE BILA U CRNINI (FR/IT 1968)
La mariée était en noir
Ul. Žana Moro (Jeanne Morreau), Žan-Klod Briali (Jeanne-Claude Brialy)
r. Fransoa Trifo (François Truffaut)

Četvrtak, 5. oktobar – nedelja, 8. oktobar
Nema javnih projekcija

Ponedeljak, 9. oktobar
20:00 NORVEŠKA FILMSKA NEDELjA “BELE NOĆI, MRAČNI DANI“
Predstavljanje nedelje norveškog filma ‘Bele noći, mračni dani’
Master klas Jan Erika Holsta o norveškom film noaru
Promocija knjige Din til døden Varg Veum
Utorak, 10. oktobar
11:00 UDATA ZA MAFIJU (SAD, 1988)
Married to the Mob
ul: Mišel Fajfer (Michelle Pfeiffer), Alek Boldvin (Alec Baldwin)
r: Džonatan Demi (Jonathan Demme)

13:30 BETMEN (SAD 1966)
Batman: The Movie
ul. Adam Vest (Adam West), Burt Vard (Burt Ward)
r. Lesli H. Martinson (Leslie H. Martinson)

20:00 UJEDINjENI STOJIMO (NO 2002)
kratki film
r. Hans Peter Moland (Hans Petter Moland)

PROHUJALO SA ŽENAMA (NO 2007)
Tatt av kvinnen
Ul. Trond Fausa (Trond Fausa), Peter Stormare (Peter Stormare)
r. Peter Nes ( Petter Næss)
Sreda, 11. oktobar
11:00 BETMEN (SAD 1966)
Batman: The Movie
ul. Adam Vest (Adam West), Burt Vard (Burt Ward)
r. Lesli H. Martinson (Leslie H. Martinson)

13:30 ROKI (SAD 1976)
Rocky
ul: Silvester Stalone (Sylvester Stallone), Talija Šajr (Talia Shire)
r: Džon Dži Avildsen (John G. Avildsen)

20:00 VARG VEUM – GORKI CVETOVI (NO/ŠV/NEM 2007)
Varg Veum – Bitre blomster
Ul. Trond Espen Seim (Trond Espen Seim), Katrine Fagerland (Kathrine Fagerland)
r. Ulrik Imtiaz Rolfsen (Ulrik Imtiaz Rolfsen)
Četvrtak, 12. oktobar
11:00 ROKI (SAD 1976)
Rocky
ul: Silvester Stalone (Sylvester Stallone), Talija Šajr (Talia Shire)
r: Džon Dži Avildsen (John G. Avildsen)

13:30 KARATE KID (SAD 1984)
Karate Kid
ul: Ralf Makio (Ralph Macchio), Pat Morita (Pat Morita)
r: Džon Dži Avildsen (John G. Avildsen)

18:00 KURT POSTAJE ZAO
Kurt blir grusom
Animirani film
r. Rasmus Silversten (Rasmus Sivertsen)
Petak, 13. oktobar
11:00 KARATE KID (SAD 1984)
Karate Kid
ul: Ralf Makio (Ralph Macchio), Pat Morita (Pat Morita)
r: Džon Dži Avildsen (John G. Avildsen)

13:30 BOŽANSTVENI DANI (SAD, 1978)
Days of Heaven
ul: Ričard Gir (Richard Gere), Sem Šepard (Sam Shepard)
r: Terens Malik (Terrence Malick)

20:00 Predstavljanje prevoda knjige Varg Veum: Uspavana elpotica (Varg Veum – Tornerose) Gunara Stalesena
Subota, 14. oktobar
11:00 BOŽANSTVENI DANI (SAD, 1978)
Days of Heaven
ul: Ričard Gir (Richard Gere), Sem Šepard (Sam Shepard)
r: Terens Malik (Terrence Malick)

13:30 POVRATAK U ŽIVOT (SAD, 1980)
Resurrection
ul: Sem Šepard (Sam Shepard), Elen Berstin (Ellen Burstyn)
r: Danijel Pitri (Daniel Petrie)

18:00 DETEKTOR (NO 2000)
Detektor
Ul. Mas Ousdal, Alan Svenson
r. Pol Jekman (Pål Jackman)

21:00 SEVER (NO 2009)
Nord
Ul. Andres Basmo Kristijansen (Anders Baasmo Christiansen), Kire Helum (Kyrre Hellum)
r. Rune Denstad Langlo (Rune Denstad Langlo)
Nedelja, 15. oktobar
11:00 POVRATAK U ŽIVOT (SAD, 1980)
Resurrection
ul: Sem Šepard (Sam Shepard), Elen Berstin (Ellen Burstyn)
r: Danijel Pitri (Daniel Petrie)

13:30 PUT U KOSMOS (SAD, 1983)
The Right Stuff
ul: Sem Šepard (Sam Shepard), Skot Glen (Scott Glenn)
r: Filip Kaufman (Philip Kaufman)

18:00 VARG VEUM – ŽENE U FRIŽIDERU (NO 2008)
Varg Veum – Kvinnen i kjøleskapet
Ul. Trond Espen Seim (Trond Espen Seim), Katrine Fagerland (Kathrine Fagerland)
r. Aleksander Eik (Alexander Eik)

20:00 VARG VEUM – PALI ANĐELI (NO 2008)
Varg Veum – Falne engler
Ul. Ul. Trond Espen Seim (Trond Espen Seim), Bjorn Floberg (Bjørn Floberg)
r. Morten Tildum (Morten Tyldum)
Ponedeljak, 16. oktobar
STARA KRITIKA
18:00 POP ĆIRA I POP SPIRA (JUG 1957)*
Ul. Ljubinka Bobić, Jovan Gec
R. Soja Jovanović
* Ulaz besplatan

20:30 PUTOVANjE (IT/FR 1974)
Il viaggio
Ul. Sofija Loren (Sophia Loren), Ričard Barton (Richard Burton)
r. Vitorio de Sika (Vittorio De Sica)
Utorak, 17. oktobar / sreda, 18. oktobar
Rezervisani termini

 

Četvrtak, 19. oktobar
11:00 PARIZ, TEKSAS (SRN/FR/VB/SAD, 1984)
Paris, Texas
ul: Hari Din Stanton (Harry Dean Stanton), Nastasja Kinski (Nastassja Kinski)
sc. Sem Šepard (Sam Shepard)
r: Vim Venders (Wim Wenders)

13:30 LUDA LjUBAV (SAD, 1985)
Fool for Love
ul: Sem Šepard (Sam Shepard), Kim Bejsinger (Kim Basinger)
sc. Sem Šepard (Sam Shepard)
r: Robert Altman (Robert Altman)

DANI RUMUNSKOG FILMA
20:30 POLOŽAJ DETETA (RU 2013)
Pozitia copilului
Ul. Luminita Georgiu (Luminita Gheorghiu), Bogdan Dumitrače (Bogdan Dumitrache)
r. Kalin Peter Necer (Cãlin Peter Netzer)
Petak, 20. oktobar
11:00 LUDA LjUBAV (SAD, 1985)
Fool for Love
ul: Sem Šepard (Sam Shepard), Kim Bejsinger (Kim Basinger)
sc. Sem Šepard (Sam Shepard)
r: Robert Altman (Robert Altman)

13:30 PUTNIK (FR/NEM, 1991)
Homo Faber/Voyager
ul: Sem Šepard (Sam Shepard), Žili Delpi (Julie Delpy)
r: Folker Šlendorf (Volker Schlöndorff)

18:00 SVAKI DAN BOG NAS LjUBI U USTA (RU 2001)
În fiecare zi Dumnezeu ne saruta pe gura
Ul. Dan Kondurače (Dan Condurache),Ana Ćontea (Ana Ciontea)
r. Siniša Dragin

20:30 SEKUND ŽIVOTA (RU 2009)
O secundã de viatã
Ul. Kostel Kaskaval (Costel Cascaval), Maja Morgenštern (Maia Morgenstern)
r. Joan Karmazan (Ioan Cãrmãzan)
Subota, 21. oktobar
11:00 PUTNIK (FR/NEM, 1991)
Homo Faber/Voyager
ul: Sem Šepard (Sam Shepard), Žili Delpi (Julie Delpy)
r: Folker Šlendorf (Volker Schlöndorff)

13:30 PUT U KOSMOS (SAD, 1983)
The Right Stuff
ul: Sem Šepard (Sam Shepard), Skot Glen (Scott Glenn)
r: Filip Kaufman (Philip Kaufman)

18:00 HRAST (FR/RU 1992)
Balanta
Ul. Maja Morgenštern (Maia Morgenstern), Razvan Vazilesku (Razvan Vasilescu)
r. Lučijan Pintilije (Lucian Pintilie)

20:30 KAKO SAM PROVEO KRAJ SVETA (RU/FR 2006)
Cum mi-am petrecut sfârsitul lumii
Ul. Dorotea Petre (Dorotheea Petre), Timotei Duma (Timotei Duma)
r. Katalin Mitulesku (Cãtãlin Mitulescu)

 

Nedelja, 22. oktobar
11:00 PUT U KOSMOS (SAD, 1983)
The Right Stuff
ul: Sem Šepard (Sam Shepard), Skot Glen (Scott Glenn)
r: Filip Kaufman (Philip Kaufman)

14:30 OBIČNO NEPOZNATI LOPOVI (IT, 1958)
I soliti ignoti
r: Mario Moničeli (Mario Monicelli)

18:00 POLICIJA, PRIDEV (RU 2009)
Politist, adjectiv
Ul. Dragoš Bučur (Dragos Bucur), Vlad Ivanov (Vlad Ivanov)
r. Kornaliju Porumboju (Corneliu Porumboiu)

20:30 FILANTROPIJA (RU 2002)
Filantropica
Ul. Mirče Diakonu (Mircea Diaconu), George Dinika (Gheorghe Dinica)
r. Nae Karanfil (Nae Caranfil)

 

Ponedeljak, 23. oktobar
FILM NOAR
18:00 KUĆA U 92. ULICI (SAD 1945)
The House on 92nd Street
Ul. Vilijam Ejt (William Eythe), Lojd Nolan (Lloyd Nolan)
r. Henri Hetavej (Henry Hathaway)

20:30 UZBUNA NA ULICI (SAD 1950)
Panic in the Streets
Ul. Ričard Vidmark (Richard Widmark), Pol Daglas (Paul Douglas)
R. Elia Kazan (Elia Kazan)
Utorak, 24. oktobar
11:00 OBIČNO NEPOZNATI LOPOVI (IT, 1958)
I soliti ignoti
r: Mario Moničeli (Mario Monicelli)

13:30 MIRIS ŽENE (IT, 1974)
Profumo di donna
r: Dino Rizi (Dino Risi)

18:00 UZBUNA NA ULICI (SAD 1950)
Panic in the Streets
Ul. Ričard Vidmark (Richard Widmark), Pol Daglas (Paul Douglas)
R. Elia Kazan (Elia Kazan)

20:30 ŽENA FANTOM (SAD 1944)
Phantom Lady
Ul. Frenčot Toun (Franchot Tone), Ela Rejns (Ella Raines)
r. Robert Sidmark (Robert Siodmak)
Sreda, 25. oktobar
FESTIVAL ITALIJANSKOG FILMA
20:00 ČOVEK KOJI NIJE PROMENIO ISTORIJU (IT, 2016)
L’uomo che non cambiò la Storia
r. Enriko Karia (Enrico Caria)
Uz prisustvo reditelja
Četvrtak, 26. oktobar
11:00 AVANTURE 40-GODIŠNjAKA (IT, 1967)
Il tigre
Ul: Vitorio Gasman (Vittorio Gassman), En Margret (Ann-Margret)
r: Dino Rizi (Dino Risi)

13:30 RUŽNI, PRLjAVI, ZLI (IT, 1976)
Brutti, sporchi e cattivi
Ul: Nino Manfredi (Nino Manfredi), Maria Luisa Santanela (Maria Luisa Santella)
r: Etore Skola (Ettore Scola)

20:00 PERO (IT, 2016)
Piuma
ul. Luiđi Fedele (Luigi Fedele), Blu Jošimi (Blu Yoshimi)
r. Roan Džonson (Roan Johnson)
Petak, 27. oktobar
11:00 RUŽNI, PRLjAVI, ZLI (IT, 1976)
Brutti, sporchi e cattivi
Ul: Nino Manfredi (Nino Manfredi), Maria Luisa Santanela (Maria Luisa Santella)
r: Etore Skola (Ettore Scola)

13:30 GRAĐANIN MALI, SASVIM MALI (IT, 1977)
Un borghese piccolo piccolo
Ul: Alberto Sordi (Alberto Sordi), Šeli Viners (Shelley Winters)
r: Mario Moničeli (Mario Monicelli)

20:00 CVET (IT, 2016)
Fiore
ul. Dafne Skoča (Daphne Scoccia), Valerio Mastrandrea (Valerio Mastrandrea)
r. Klaudio Đovanezi (Claudio Giovannesi)
Subota, 28. oktobar
11:00 GRAĐANIN MALI, SASVIM MALI (IT, 1977)
Un borghese piccolo piccolo
Ul: Alberto Sordi (Alberto Sordi), Šeli Viners (Shelley Winters)
r: Mario Moničeli (Mario Monicelli)

13:30 DOBRO SAM JE POZNAVAO (IT/FR/SRN, 1965)
Io la conoscevo bene
Ul: Stefanija Sandreli (Stefania Sandrelli), Mario Adorf (Mario Adorf)
r: Antonio Pjetranđeli (Antonio Pietrangeli)

20:00 BRZA POPUT VETRA (IT, 2016)
Veloce come il vento
ul. Stefano Akorsi (Stefano Accorsi), Matilda De Anđelis (Matilda De Angelis)
r. Mateo Rovere (Matteo Rovere)

 

Nedelja, 29. oktobar
11:00 DOBRO SAM JE POZNAVAO (IT/FR/SRN, 1965)
Io la conoscevo bene
Ul: Stefanija Sandreli (Stefania Sandrelli), Mario Adorf (Mario Adorf)
r: Antonio Pjetranđeli (Antonio Pietrangeli)

13:30 ŽENA NEDELjE (IT/FR, 1975)
La donna della domenica
Ul: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Žaklin Bize (Jacqueline Bisset)
r: Luiđi Komenćini (Luigi Comencini)

20:00 NERAZDVOJNE (IT, 2016)
Indivisibili
ul. Anđela Fontana (Angela Fontana), Marijana Fontana (Marianna Fontana)
r. Edoardo De Anđelis (Edoardo De Angelis)
Ponedeljak, 30. oktobar
18:00 ŽENA FANTOM/FANTOM LEDI (SAD 1944)
Phantom Lady
Ul. Frenčot Toun (Franchot Tone), Ela Rejns (Ella Raines)
r. Robert Siodmark (Robert Siodmak)

20:30 POLjUBAC SMRTI (SAD 1955)
Kiss Me Deadly
Ul. Ralf Miker (Ralph Meeker), Albert Deker (Albert Dekker)
r. Robert Oldrič (Robert Aldrich)

 

Utorak, 31. oktobar
11:00 ŽENA NEDELjE (IT/FR, 1975)
La donna della domenica
Ul: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Žaklin Bize (Jacqueline Bisset)
r: Luiđi Komenćini (Luigi Comencini)

13:30 ZAVODNICE (IT/FR, 1965)
Le bambole
Ul: Virna Lizi (Virna Lisi), Nino Manfredi (Nino Manfredi)
r: Luiđi Komenćini (Luigi Comencini), Mauro Bolonjini (Mauro Bolognini), Dino Rizi (Dino Risi), Franko Rosi (Franco Rossi)

18:00 POLjUBAC SMRTI (SAD 1955)
Kiss Me Deadly
Ul. Ralf Miker (Ralph Meeker), Albert Deker (Albert Dekker)
r. Robert Oldrič (Robert Aldrich)

20:30 KUĆA U 92. ULICI (SAD 1945)
The House on 92nd Street
Ul. Vilijam Ejt (William Eythe), Lojd Nolan (Lloyd Nolan)
r. Henri Hetavej (Henry Hathaway)

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *