Naslovna » Izlasci » Festivali » 14. Dečji pozorišni festival Pozorište Zvezdarište
14. Pozorište Zvezdarište
14. Pozorište Zvezdarište

14. Dečji pozorišni festival Pozorište Zvezdarište

U Beogradu će od 17. do 23. novembra biti održan 14. Dečji pozorišni festival Pozorište Zvezdarište, pod sloganom „Zvezdarište – tamo gde bajke stanuju“.

U Takmičarskom programu 14. Zvezdarišta biće izvedeno 14 predstava u izvođenju 13 pozorišta iz 12 gradova iz četiri zemlje, po izboru selektora Željka Hubača.

Predstave se izvode na nekoliko scena u gradu: UK „Vuk Stefanović Karadžić“, Pozorište lutaka „Pinokio“, Malo pozorište „Duško Radović“, „Pan teatar“ i Puls teatar u Lazarevcu.

O festivalskim nagradama i ove godine će odlučivati dva žiriija. Stručni žiri čine reditelj Igor Vuk Torbica, glumica Ana Sofrenović i dramaturg Milica Piletić. U dečjem žiriju su devojčice i dečaci – Mali pozorišni eksperti.

U pratećem programu su razgovori o aktuelnoj pozorišnoj sceni za mlade, radionice žongliranja i projekat Mali pozorišni eksperti. Svi prateći programi su besplatni.

Ulaznice za predstave u takmičarskom programu mogu se preuzeti na blagajni Ustanove kulture „Vuk Stefanović Karadžić“ od ponedeljka, 13. novembra 2017. godine.

Radno vreme blagajne je od 16.00 do 20.00 (radnim danima i subotom) i dva sata pre početka programa nedeljom.
Telefon blagajne: 060/2424-860. (danubeogradu.rs)

14. Pozorište Zvezdarište – program

Petak, 17. novembar
11.00 – UK „Vuk Karadžić“, foaje
Svečano otvaranje festivala Pozorište Zvezdarište

12.00 – UK „Vuk Karadžić“
Pepeljuga – Pozorište „Boško Buha“
55 minuta; 5-12 god.

15.00 – Pozorište lutaka „Pinokio“
Čarobnjak iz Oza – Kraljevačko pozorište
60 minuta; 7+

18.00 – UK „Vuk Karadžić“
Odisej – san o povratku – Dečje pozorište RS; Banja Luka
45 minuta; 7+

Subota, 18. novembar
11.00 – MP „Duško Radović“
Mala škola rokenrola – MP „Duško Radović“
60 minuta; 3+

18.00 – UK „Vuk Karadžić“
Pinokio – Pozorište lutaka Niš
70 minuta; 6+

Nedelja, 19. novembar
12.00 – UK „Vuk Karadžić“
Uspavana lepotica – Pozorište „Boško Buha“
55 minuta; 5-12 god.

Ponedeljak, 20. novembar
10.00 – Pan teatar
Bajka o ribaru i ribici – Pozorište „Petar Pan“
40 minuta; 3-8 god.

12.00 – UK „Vuk Karadžić“
U zvijezde – Gradsko kazalište lutaka, Split
45 minuta; 4+

18.00 – UK „Vuk Karadžić“
Pesma belog kita – NP „Toša Jovanović“, Zrenjanin
55 minuta; 10+

Utorak, 21. novembar
10.00 – Puls teatar
Alisa – Puls teatar i CZK Valjevo
60 minuta; 12+

15.00 – UK „Vuk Karadžić“
Moje tijelo – Gradsko kazalište lutaka, Rijeka
40 minuta; 3+

18.00 – Puls teatar
Nevidljiva – Kazalište Virovitica i Kazalište lutaka Zadar
55 minuta; 8+

Sreda, 22. novembar
11.00 – Pozorište lutaka „Pinokio“
Rečna sirena – PL „Pinokio“
45 minuta; 5+

18.00 – UK „Vuk Karadžić“
Snježana i sedam patuljaka – JU „Gradsko pozorište“, Podgorica
70 minuta; 5+

Četvrtak, 23. novembar
17.00 – UK „Vuk Karadžić“, foaje
Svečano zatvaranje festivala

Prateći program
17-23. novembar – UK „Vuk Karadžić“
Mali pozorišni eksperti

Utorak, 21. novembar – CZK Lazarevac
16.00 – 17.30
Razgovor: Aktuelna pozorišna scena za mlade kod nas i u regionu

Sreda, 22. novembar – UK „Vuk Karadžić“
14.00 i 16.00
Cirkusarije – radionice žongliranja za decu od sedam do 14 godina

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.