Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za novembar 2017.
Bioskopski repertoari - Kinoteka: Rusi dolaze

Kinoteka – repertoari za novembar 2017.

Pogledajte repertoare Jugoslovenske kinoteke za novembar 2017. Kinoteka u Kosovskoj 11 i Uzun Mirkovoj 1 i ovog meseca imaju veoma uzbudljive programe…

U salama Kinoteke:

• Stara kritika
• Velikani svetskog filma: Džon Hjuston (John Huston)
• Jugoslovenski socijalizam na filmu
• Dani slovenačkog filma
• Beogradski filmoplov 1933-1963
• Šok koridor predstavlja: Dario Arđento
• Festival autorskog filma (program se nalazi na dnu stranice)

Stalne rubrike:
• Sećanja…
• Dokumentarni četvrtak
• Nemi dan
• Moj izbor… Vladimir Perišić

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

Muzej Kinoteke, Kosovska 11

Sreda, 1. novembar
Stara kritika
17.00… LjUBAVNI SLUČAJ ILI TRAGEDIJA SLUŽBENICE PTT (JUG 1967)
Ul. Eva Ras, Slobodan Aligrudić
R. Dušan Makavejev, Branko Vučićević

18.30… SMRT GOSPODINA GOLUŽE (JUG/ČSSR 1982)
Ul. Ljubiša Samardžić, Savina Geršak
R. Živko Nikolić

Sećanje na… Uroš Stojanović
21.00… ČARLSTON ZA OGNjENKU (RS 2008)
Ul. Sonja Kolačarić, Katarina Radivojević
R. Uroš Stojanović
Četvtak, 2. novembar
Sećanje na… Hari Din Stenton (Harry Dean Stanton)
16.30… PARIZ – TEKSAS (FR, 1984)
Paris, Texas
ul. Hari Din Stenton (Harry Dean Stanton), Nastasija Kinski (Nastassja Kinski)
r. Vim Venders (Wim Wenders)

19.00… DILINDžER (SAD 1973)
Dillinger
ul. Voren Outs (Warren Oates), Hari Din Stenton (Harry Dean Stanton)
r. Džon Milijus (John Milius)

Sećanje na… Džon Herd
21.00… LjUDI MAČKE (SAD, 1982)
Cat People
Uloge: Nastasja Kinski (Nastassja Kinski), Džon Herd (John Heard)
Režija: Pol Šrejder (Paul Schrader)
Petak, 3. novembar
Moj izbor: Srdan Golubović
17.00… SMRT PAORA ĐURICE (JUG 1971)
kratki film
Ul. Mirčeta Vujičić
r. Predrag Golubović

PROZOR (JUG 1976)
kratki dokumentarni film
r. Živko Nikolić

Il continuo (JUG 1971)
kratki film
r. Vlatko Gilić

DAN VIŠE (JUG 1972)
kratki dokumentarni film
r. Vlatko Gilić

19.00… IVAN GROZNI (SSSR 1945)
Ivan Groznyy
Ul. Nikolaj Čerkasov (Nikolay Cherkasov), Ljudmila Tčekilovskaja (Lyudmila Tselikovskaya)
r. Sergej Ejzenštejn (Sergei Eisenstein)

21.00… DIJABOLIK (FR 1955)
Les diaboliques
Ul. Simon Sinjore (Simone Signoret), Vera Kluzo (Véra Clouzot)
r. Anri Žorž Kluzo (Henri-Georges Clouzot)
Subota, 4. novembar
17.00… DEVIČANSKI IZVOR (ŠVE 1960)
Jungfrukällan
ul. Maks Fon Sidov (Max von Sydow), Birgita Valberg (Birgitta Valberg)
r. Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

19.00… SENKE ZABORAVLjENIH PREDAKA (SSSR 1965)
Tini zabutykh predkiv
Ul. Ivan Mikolajčuk (Ivan Mykolaichuk), Larisa Kadočnikova (Larisa Kadochnikova)
r. Sergej Paradžanov (Sergei Parajanov)

21.00… ODVRATNOST (VB 1965)
Repulsion
Ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Ian Hendri (Ian Hendry)
r. Roman Polanski (Roman Polanski)
Nedelja, 5. novembar
17.00… ZLATNA GROZNICA (SAD 1925)
The Gold Rush
Ul. Čarls Čaplin (Charles Chaplin), Mek Svejn (Mack Swain)
r. Čarls Čaplin (Charles Chaplin)

19.00… OGLEDALO (SSSR 1974)
Zerkalo
ul. Margarita Terehova (Margarita Terehova), Oleg Janovski (Oleg Janovskij)
r. Andrej Tarkovski (Andrej Tarkovskij)

21.00… O JAGODAMA I KRVI (SAD 1970)
The Strawberry Statement
Ul. Brus Dejvison (Bruce Davison), Kim Darbi (Kim Darby)
r. Stjuart Hegman (Stuart Hagmann)
Ponedeljak, 6. novembar
Beogradski filmoplov 1933-1963
17.00… NEVESTA NA PRODAJU (SAD 1949)
Bride for Sale
Ul. Klodet Kolber (Claudette Colbert), Robert Jang (Robert Young)
r. Vilijem D. Rasel (William D. Russell)

19.00… MIRNI OTAC (FR 1946)
Le père tranquille
Ul. Noel Noel (Noël-Noël), Moris Ševit (Maurice Chevit)
r. Rene Kleman (René Clément)

21.00… DUGA (SSSR 1944)
Raduga
Ul. Natalija Užvij (Natalya Uzhviy), nina Alisova (Nina Alisova)
r. Mark Donskoj (Mark Donskoy)
Utorak, 7. novembar
Sećanje na… Klod Riš
17.00… BEZIMENA ZVEZDA (FR, 1966)
Mona, l’etoile sans nom
ul. Marina Vladi (Marina Vlady), Klod Riš (Claude Rich)
r. Anri Kolpi (Henri Colpi)

Projekcija domaćeg filma sa titlovima na srpskom za gluvoneme osobe
19.00… ZAJEDNIČKI STAN (JUG 1960)
Ul. Branka Veselinović, Milena Dravić, Miodag Petrović Čkalja
r. Marjan Vajda

Sećanje na… Klod Riš
21.00… VOLIM TE, VOLIM TE (FR, 1968)
Je t’aime, je t’aime
ul. Klod Riš (Claude Rich), Olga Žorž-Piko (Olga Georges-Picot)
r. Alan Rene (Alain Resnais)
Sreda, 8. novembar
Velikani svetskog filma: Džon Hjuston (John Huston)
17.00… MALTEŠKI SOKO (SAD 1941)
The Maltese Falcon
Ul. Hemfri Bogart (Humphrey Bogart), Meri Astor (Mary Astor)
r. Džon Hjuston (John Huston)

19.00… OSTRVO LARGO (SAD 1948)
Key Largo
Ul. Hemfri Bogart (Humphrey Bogart), Lorin Bekol (Lauren Bacall)
r. Džon Hjuston (John Huston)

21.00… BLAGO SIJERA MADRE (SAD 1948)
The Treasure of Sierra Madre
Ul. Hemfri Bogart (Humphrey Bogart), Volter Hjuston (Walter Houston)
r. Džon Hjuston (John Huston)
Četvrtak, 9. novembar
17.00… CRVENA ZNAČKA ZA HRABROST (SAD 1951)
Ul. Odi Mafi, Bil Moldin
r. Džon Hjuston (John Huston)

18.30… DžUNGLA NA ASFALTU (SAD 1950)
The Asphalt Jungle
Ul. Sterling Hajden (Sterling Hayden), Merilin Monro (Marilyn Monroe)
r. Džon Hjuston (John Huston)

20.30… AFRIČKA KRALjICA (SAD 1951)
The African Queen
Ul. Ketrin Hepbern (Katherine Hepburn), Hemfri Bogart (Humphrey Bogart)
r. Džon Hjuston (John Huston)
Petak, 10. novembar
17.00… MOBI DIK (VB/SAD 1956)
Moby Dick
Ul. Gregori Pek (Gregory Peck), Ričard Bejshart (Richard Basehart)
r. Džon Hjuston (John Huston)

19.00… NEPRILAGOĐENI (SAD 1961)
The Misfits
Ul. Klark Gebl (Clark Gable), Merilin Monro (Marilyn Monroe)
r. Džon Hjuston (John Houston)

21.00… NOĆ IGUANE (SAD 1964)
The Night of the Iguana
Ul. Ava Gardner (Ava Gardner), Ričard Barton (Richard Burton)
r. Džon Hjuston (John Huston)
Subota, 11. novembar
17.00… ČOVEK IZ AUSTRALIJE (VB/SAD 1973)
The MacKintosh Man
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Domink Sanda (Dominiqe Sanda)
R. Džon Hjuston (John Houston)

19.00… ODSJAJI U ZLATNOM OKU (SAD 1967)
Reflections in a Golden Eye
Ul. Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Marlon Brando (Marlon Brando)
r. Džon Hjuston (John Huston)

21.00… KAZINO ROJAL (VB/SAD 1967)
Casino Royale
Ul. Piter Selers (Peter Sellers), Orson Vels (Orson Welles)
r. Ken Hjuz (Ken Hughes), Džon Hjuston (John Huston) i drugi
Nedelja, 12. novembar
17.00… SUDIJA ZA VEŠANjE (SAD 1972)
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Ava Gardner (Ava Gardner)
R. Džon Hjuston (John Houston)

19.00… GRAD IZOBILjA (SAD 1972)
Fat City
Ul. Stejsi Kič (Stacy Keach), Džef Bridžis (Jeff Bridges)
r. Džon Hjuston (John Huston)

21.00… MRTVI (VB 1987)
The Dead
ul. Anđelika Hjuston (Anjelica Huston), Donal MekKan (Donal McCann)
r. Džon Hjuston (John Huston)
Ponedeljak, 13. novembar
Beogradski filmoplov 1933-1963
17.00… ANDALUZIJSKE NOĆI (NEM 1938)
Andalusische Nächte
Ul. Imperio Argentina (Imperio Argentina), Fridrih Benfer (Friedrich Benfer)
r. Herbert Maiš ( Herbert Maisch)

19.00… DžENI GERHARD (SAD 1933)
Jennie Gerhardt
Ul. Silvija Sidni (Sylvia Sidney), Donald Kuk (Donald Cook)
r. Marion Gering (Marion Gering)

21.00… PODRUMI MAŽESTIKA (FR 1945)
Les caves du ‘Majestic’
Ul. Alber Prežan (Albert Préjean), Suzi Prim (Suzy Prim)
r. Rišar Potije (Richard Pottier)
Utorak, 14. novembar
Projekcija domaćeg filma sa titlovima za gluvoneme
17.00… KAD BUDEM MRTAV I BEO (JUG 1967)
ul. Dragan Nikolić, Ružica Sokić
r. Živojin Pavlović

19.00… Predavanje: Jugoslovenski socijalizam na filmu
Sreda, 15. novembar
Jugoslovenski socijalizam na filmu
17.00… ŠTIĆENIK (JUG, 1966)
ul: Ljubiša Samardžić, Špela Rozin, Stanislava Pešić
r: Vladan Slijepčević

19.00… PONEDELjAK ILI UTORAK (JUG, 1966)
Ul. Pavle Vuisić, Slobodan Dimitrijević
R. Vatroslav Mimica

21.00… U RASKORAKU (JUG 1968) 93′
Režija: Milenko Štrbac
Uloge: Gizela Vuković, Dragomir Bojanić Gidra
Četvrtak, 16. novembar
Miloš Milošević
17.00… RUSI DOLAZE (SAD 1965)
The Russians Are Coming the Russians Are Coming
ul. Karl Rajner (Carl Reiner), Miloš Milošević
r. Norman Dževinson (Norman Jewison)

19.00… INKUBUS (SAD 1966)
Incubus
ul. Vilijam Šatner (William Shatner), Miloš Milošević
r. Lesli Stivens (Leslie Stevens)

Sećanje na… Mirej Dark (Mireille Darc)
21.00… NEMA DIMA BEZ VATRE (FR, 1973)
Il n’y a pas de fumee sans feu
ul. Ani Žirardo (Annie Girardot), Mirej Dark (Mireille Darc)
r. Andre Kajat (Andre Cayatte)
Petak, 17. novembar
Šok koridor predstavlja: Dario Arđento
17.00… MAČKA SA DEVET REPOVA (IT/FR/SRN, 1971)
Il gatto a nove code
ul. Džejms Franciskus (James Franciscus), Karl Malden (Karl Malden)
r. Dario Arđento (Dario Argento)

19.00… TAJNA CRVENE RUKAVICE (IT, 1970)
L’uccello dalle piume di cristallo
ul. Toni Musante (Tony Musante), Suzi Kendal (Suzy Kendall)
r. Dario Arđento (Dario Argento)

21.00… TAJNA NAPUŠTENE KUĆE (IT, 1974)
Profondo rosso
ul. Dejvid Hemings (David Hemmings), Daria Nikolodi (Daria Nicolodi)
r. Dario Arđento (Dario Argento)
Subota, 18. novembar
17.00… FENOMEN (IT, 1985)
Phenomena
ul. Dženifer Koneli (Jennifer Connelly), Donald Plezens (Donald Pleasence)
r. Dario Arđento (Dario Argento)

19.00… SUSPIRIJA (IT, 1977)
Suspiria
ul. Džesika Hrper (Jessica Harper), Stefania Kasini (Stefania Casini)
r. Dario Arđento(Dario Argento)

21.00… PAKAO (IT, 1980)
Inferno
ul. Li MekKloski (Leigh McCloskey), Irene Mirikl (Irene Miracle)
r. Dario Arđento (Dario Argento)
Nedelja, 19. novembar
17.00… BEZUMLjE (IT, 1982)
Tenebre
ul. Antoni Fransis (Anthony Franciosa), Đulijano Đema (Giuliano Gemma)
r. Dario Arđento (Dario Argento)

19.00… OPERA (IT, 1987)
Opera
ul. Kristina Maršilah (Cristina Marsillach), Jan Čarlson (Ian Charleson)
r. Dario Arđento (Dario Argento)

21.00… STENDALOV SINDROM (IT, 1995)
La sindrome di Stendhal
ul. Asija Arđento (Asia Argento), Tomas Krečman (Thomas Kretschmann)
r. Dario Arđento (Dario Argento)
Ponedeljak, 20. novembar
Beogradski filmoplov 1933-1963
17.00… PRSTEN (ČSSR 1945)
Prstýnek
Ul. Otomar Korbelar (Otomar Korbelár), Mari Blažkova (Marie Blazková)
r. Martin Fric (Martin Fric)

19.00… TARAS BULjBA (FR/VB 1936)
Tarass Boulba
Ul. Ari Bor (Harry Baur), Daniel Darije (Danielle Darrieux)
r. Aleksis Granovski (Alexis Granowsky)

21.00… VIVA VILA (SAD 1934)
Viva Villa!
Ul. Volas Biri (Wallace Beery), Leo Kariljo (Leo Carrillo)
r. Džek Konvej (Jack Conway), Hauard Hoks (Howard Hawks)
Utorak, 21. novembar
17.00… BRAK U SENCI (NEM 1947)
Ehe im Schatten
Ul. Pol Klinger (Paul Klinger), Ilze Štepat (Ilse Steppat)
r. Kurt Mecig (Kurt Maetzig)

19.00… DEPUTAT BALTIKA (SSSR 1937)
Deputat Baltiki
Ul. Nikolaj Čerkasov (Nikolay Cherkasov), Marija Domašjova (Mariya Domashyova)
r. Josif Keifits (Iosif Kheifits), Aleksandr Žarki (Aleksandr Zarkhi)

21.00… SERENADA U DOLINI SUNCA (SAD 1941)
Sun Valley Serenade
Ul. Sonja Heni (Sonja Henie), Džon Pejn (John Payne), Glen Miler (Glenn Miller)
r. Brus Hamberstoun (H. Bruce Humberstone)
Sreda, 22. novembar
Nemi dan: Verner Kraus (Werner Krauß)
17.00… KRHOTINE (NEM, 1921)
Scherben
Uloge: Verner Kraus (Werner Krauß), Edit Poska (Edith Posca)
Režija: Lupu Pik (Lupu Pick)

19.00… TARTIF (NEM, 1926)
Herr Tartüff
Uloge: Emil Janings (Emil Jannings), Verner Kraus (Werner Krauß)
Režija: Fridrih Vilhelm Murnau (Friedrich Wilhelm Murnau)

21.00… TAJNE JEDNE DUŠE (NEM, 1926)
Geheimnisse einer Seele
Uloge: Emil Janings (Emil Jannings), Verner Kraus (Werner Krauß)
Režija: Georg Vilhelm Pabst (Georg Wilhelm Pabst)
Četvrtak, 23. novembar
Dokumentarni dan
17.00… Kroz Južnu Srbiju II deo: Proslava oslobođenja Bitolja 6/19. novembra 1913. godine (SRB, 1913)
Producent: Svetozar Botorić

BEOGRAD PO ZIMI (SRB, 1914)
Producent: Svetozar Botorić

VELIKA PIJACA U BEOGRADU (SRB, 1914)
Producent: Đoka Bogdanović

POLAGANjE TEMELjA BOGOSLOVIJI SV. SAVE (SRB, 1914)
Producent: Đoka Bogdanović

TRKE NA NOVOM TRKALIŠTU 27. MAJA 1914. GODINE (SRB, 1914)
Producent: Đoka Bogdanović

19.00… DOLAZAK REGRUTA (SRB, 1914)
Producent: Đoka Bogdanović

Zakletva regruta Vardarskog puka u beogradskom gradu na dan 13. aprila 1914. godine (SRB, 1914)
Producent: Đoka Bogdanović

Pogreb Nikolaja Hartviga carskog ruskog poslanika u Beogradu (SRB, 1914)
Producent: Đoka Bogdanović

PROSLAVA 1600-GODIŠNjICE MILANSKOG EDIKTA U NIŠU 1913. GODINE (SRB, 1913)
Nepoznati autori

SOLUNSKI PROCES (SRB, 1917)
Producent: Kinematografska sekcija srpske vojske

POŽAR U SOLUNU (SRB, 1917)
Producent: Kinematografska sekcija srpske vojske

SCENE IZ ŽIVOTA KRALjA ALEKSANDRA (SRB, 1934)
Reditelj: Mihailo Mihailović

Sećanje na En Vijazemski (Anne Wiazemsky)
21.00… RAFAEL ILI RAZVRATNIK (FR 1971)
Raphael ou le debauche
ul. Moris Rone (Maurice Ronet), En Vijazemski (Anne Wiazemsky)
r. Mišel Devil (Michel Deville)
Petak, 24. novembar
Dani slovenačkog filma
17.00… Tribina

19.00… POKRADENA DUŠA (SLO 2016)
Oropana duša
ul: Petja Labović, Žan Perko
r. August Brac

GRAD SVETLOSTI (SLO 2017)
Mesto svetlobe
dokumentarni film
r. Marko Kumer Murč

21.00… KADA SAM POGLEDALA NADOLE (SLO 2017)
Ko sem se pogledala navzdol
eksperimentalni film
r. Branko Potočan

KSANA (SLO 2017)
Ksana
ul: Jan Bučar, Primož Vrhovec, Igor Spasič, Vesna Kuzmič
r. Dejan Babosek
Subota, 25. novembar
17.00… SEDAM GREHOVA I VRLINA (SLO 2016)
Sedem grehov in vrlin
dokumentarni film
r. Majda Širca

19.00… MODERN KUNST (SLO 2017)
Moderne Kunst
ul: Primož Pirnat, Mojca Fatur,Zvezdana Mlakar, Gregor Bakovič
r. Marko Šantić

FUTURA: NA OTVORENOM (SLO 2017)
Futura: na odprtem
ul: Marko Vezovišek, Eva Germ, Tilen Sedlak, Simona Napast
r. Rudi Uran

21.00… ANjA GANjA (SLO 2017)
Anja Ganja
ul: Liza Marija Grašič, Tines Špik
r. Peter Bizjak

BESNE LISICE (SLO 2017)
Stekle lisice
Ul: Jure Ivanušič, Iva Kranjc Bagola, Vlado Novak, Jurij Drevenšek
r. Boris Jurjaševič

Nedelja, 26. novembar – nedelja, 3. decembar
FESTIVAL AUTORSKOG FILMA

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

Sreda, 1. novembar
11.00… ZAVODNICE (IT/FR, 1965)
Le bambole
r: Luiđi Komenćini (Luigi Comencini), Mauro Bolonjini (Mauro Bolognini), Dino Rizi (Dino Risi), Franko Rosi (Franco Rossi)

13.30… UCENA (VB, 1929)
Blackmail
ul: Eni Ondra (Anny Ondra), Džon Longden (John Longden)
r: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Dani finskog filma
20.00… ČOVEK BEZ PROŠLOSTI (FIN/NEM/FR 2002)
Mies vailla menneisyyttä
Ul. Marku Petola (Markku Peltola), Kati Autinen (Kati Outinen)
r. Aki Kaurismaki (Aki Kaurismäki)

 

Četvrtak, 2. novembar
11.00… UCENA (VB, 1929)
Blackmail
ul: Eni Ondra (Anny Ondra), Džon Longden (John Longden)
r: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

13.30… PRIVATNI ŽIVOT HENRIJA VIII (VB, 1933)
The Private Life of Henry VIII
ul: Čarls Lafton (Charles Laughton), Robert Donat (Robert Donat)
r: Aleksander Korda (Alexander Korda)

20.00… NEPOZNATI VOJNIK (FIN 1955)
Tuntematon sotilas
Ul. Kosti Klemela (Kosti Klemelä), Hajki Savolainen (Heikki Savolainen)
r. Edvin LAine (Edvin Laine)

 

Petak, 3. novembar
11.00… PRIVATNI ŽIVOT HENRIJA VIII (VB, 1933)
The Private Life of Henry VIII
ul: Čarls Lafton (Charles Laughton), Robert Donat (Robert Donat)
r: Aleksander Korda (Alexander Korda)

13.30… ČOVEK KOJI JE PREVIŠE ZNAO (VB, 1934)
The Man Who Knew Too Much
ul: Lesli Benks (Leslie Banks), Edna Best (Edna Best)
r: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

20.00… ANA LISA (FIN 1922)
Anna-Liisa
Ul. Helmi Lindelof (Helmi Lindelöf), Hemo Kalio (Hemmo Kallio)
r. Teuvo Puro (Teuvo Puro), Jusi Snelman (Jussi Snellman)

 

Subota, 4. novembar
11.00… ČOVEK KOJI JE PREVIŠE ZNAO (VB, 1934)
The Man Who Knew Too Much
ul: Lesli Benks (Leslie Banks), Edna Best (Edna Best)
r: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

13.30… HENRI V (VB, 1944)
Henry V
ul: Lorens Olivije (Laurence Olivier), Rene Ašerson (Renée Asherson)
r: Lorens Olivije (Laurence Olivier)

20.00… ZELENO ZLATO (FIN 1939)
Vihreä kulta
Ul. Hana Taini (Hanna Taini), Olavi Reimas (Olavi Reimas)
r. Valentin Vala (Valentin Vaala)

 

Nedelja, 5. novembar
11.00… HENRI V (VB, 1944)
Henry V
ul: Lorens Olivije (Laurence Olivier), Rene Ašerson (Renée Asherson)
r: Lorens Olivije (Laurence Olivier)

13.30… OLIVER TVIST (VB, 1948)
Oliver Twist
ul: Alek Ginis (Alec Guinness), Robert Njuton (Robert Newton)
r: Dejvid Lin (David Lean)

20.00… LjUDI U LETNjOJ NOĆI (FIN 1948)
Ihmiset suviyössä
Ul. Eila Pehkonen (Eila Pehkonen), Marti Katajisto (Martti Katajisto)
r. Valentin Vala (Valentin Vaala)

 

Ponedeljak, 6. novembar
Povodom Dana borbe protiv trgovine ljudima
20.00… BRAT I SESTRA (AUT/NEM/RUM/RS 2016)
Ul. Ada Kondesku (Ada Condeescu), Anhel Damian (Anghel Damian)
r. MArkus Mert (Markus Mörth)
uz prisustvo reditelja

 

Utorak, 7. novembar
11.00… OLIVER TVIST (VB, 1948)
Oliver Twist
ul: Alek Ginis (Alec Guinness), Robert Njuton (Robert Newton)
r: Dejvid Lin (David Lean)

13.30… TREĆI ČOVEK (VB, 1949)
The Third Man
ul: Džozef Koten (Joseph Cotten), Orson Vels (Orson Welles)
r: Karol Rid (Carol Reed)

Film noar feljton
18.00… TAMNO OGLEDALO (SAD 1946)
The Dark Mirror
ul. Olivija de Hevilend (Olivia de Havilland), Lu Ejrs (Lew Ayres)
r. Robert siodmark (Robert Siodmak)

20.30… NOĆ I GRAD (VB/SAD 1950)
Ul. Ričard Vidmark (Richard Widmark), Džin Tirni (Gene Tierney)
r. Džuk Dasin (Jules Dassin)

 

Sreda, 8. novembar
11.00… TREĆI ČOVEK (VB, 1949)
The Third Man
ul: Džozef Koten (Joseph Cotten), Orson Vels (Orson Welles)
r: Karol Rid (Carol Reed)

13.30… GANGSTERSKA PETORKA (VB, 1955)
The Ladykillers
ul: Alek Ginis (Alec Guinness), Sesil Parker (Cecil Parker)
r: Aleksander Mekendrik (Alexander Mackendrick)

Dani poljskog filma: Andžej Vajda
19.30… TATARAK/KALAMUS (POLj 2009)
Tatarak
ul. Kristina Janda (Krystyna Janda), Pavel Zajda (Pawel Szajda)
r. Andžej Vajda (Andrzej Wajda)

 

Četvrtak, 9. novembar
11.00… GANGSTERSKA PETORKA (VB, 1955)
The Ladykillers
ul: Alek Ginis (Alec Guinness), Sesil Parker (Cecil Parker)
r: Aleksander Mekendrik (Alexander Mackendrick)

13.30… MOST NA RECI KVAJ (VB/SAD, 1957)
The Bridge on the River Kwai
ul: Alek Ginis (Alec Guinness), Vilijem Holden (William Holden)
r: Dejvid Lin (David Lean)

18.00… KANAL (POLj 1956)
Kanal
ul. Tereza Izevska (Teresa Izewska), Taduš Jančar (Tadusz Janczar)
r. Andžej Vajda (Andrzej Wajda)

20.30… PEPEO I DIJAMANT (POLj 1958)
Popiol i diament
ul. Zbignjev Cibulski (Zbigniew Cybulski), Eva Kržiževska (Ewa Krzyzewska)
r. Andžej Vajda (Andrzej Wajda)

 

Petak, 10. novembar
11.00… MOST NA RECI KVAJ (VB/SAD, 1957)
The Bridge on the River Kwai
ul: Alek Ginis (Alec Guinness), Vilijem Holden (William Holden)
r: Dejvid Lin (David Lean)

13.30… PUT U VISOKO DRUŠTVO (VB, 1958)
Room at the Top
ul: Lorens Harvi (Laurence Harvey), Simon Sinjore (Simone Signoret)
r: Džek Klejton (Jack Clayton)

18.00… SIBIRSKA LEDI MAGBET (JUG 1962)
ul. Olivera Marković, Ljuba Tadić
r. Andžej Vajda (Andrzej Wajda)

20.30… PRAH I PEPEO (POLj 1965)
Popioly
ul. Danijel Olbricki (Daniel Olbrychski), Boguslav Kjerc (Boguslaw Kierc)
r. Andžej Vajda (Andrzej Wajda)

 

Subota, 11. novembar
11.00… PUT U VISOKO DRUŠTVO (VB, 1958)
Room at the Top
ul: Lorens Harvi (Laurence Harvey), Simon Sinjore (Simone Signoret)
r: Džek Klejton (Jack Clayton)

13.30… SPORTSKI ŽIVOT (VB, 1963)
This Sporting Life
ul: Ričard Haris (Richard Harris), Rejčel Roberts (Rachel Roberts)
r: Lindsi Anderson (Lindsay Anderson)

18.00… SVADBA (POLj 1972)
Wesele
ul. Eva Zietek (Ewa Zietek), Danijel Olbricki (Daniel Olbrychski)
r. Andžej Vajda (Andrzej Wajda)

20.30… OBEĆANA ZEMLjA (POLj 1974)
Ziemia obiecana
ul. Danijel Olbricki (Daniel Olbrychski), Vojčeh Pzoniak (Wojciech Pszoniak)
r. Andžej Vajda (Andrzej Wajda)

 

Nedelja, 12. novembar
11.00… SPORTSKI ŽIVOT (VB, 1963)
This Sporting Life
ul: Ričard Haris (Richard Harris), Rejčel Roberts (Rachel Roberts)
r: Lindsi Anderson (Lindsay Anderson)

13.30… GOLDFINGER (VB, 1964)
Goldfinger
ul: Šon Koneri (Sean Connery), Onor Blekmen (Honor Blackman)
r: Gaj Hamilton (Guy Hamilton)

18.00… ČOVEK OD MRAMORA (POLj 1976)
Czlowiek z Marmuru
ul. Jerži Radivilovič (Jerzy Radziwilowicz), Kristina Janda (Krystyna Janda)
r. Andžej Vajda (Andrzej Wajda)

20.30… ČOVEK OD GVOŽĐA (POLj 1981)
Czlowiek z zelaza
ul. Jerži Radivilovič (Jerzy Radziwilowicz), Kristina Janda (Krystyna Janda)
r. Andžej Vajda (Andrzej Wajda)

 

Ponedeljak, 13. novembar
Film noar feljton
18.00… NOĆ I GRAD (VB/SAD 1950)
Ul. Ričard Vidmark (Richard Widmark), Džin Tirni (Gene Tierney)
r. Džuk Dasin (Jules Dassin)

20.30… BULEVAR SUMRAKA (SAD 1950)
Sunset Boulevard
Ul. Vilijem Holden (William Holden), Glorija Svanson (Gloria Swanson)
r. Bili Vajlder (Billy Wilder)

 

Utorak, 14. novembar
11.00… GOLDFINGER (VB, 1964)
Goldfinger
ul: Šon Koneri (Sean Connery), Onor Blekmen (Honor Blackman)
r: Gaj Hamilton (Guy Hamilton)

13.30… ZIMA JEDNOG LAVA (VB, 1968)
The Lion in Winter
ul: Piter O’Tul (Peter O’Toole), Ketrin Hepbern (Katharine Hepburn)
r: Entoni Harvi (Anthony Harvey)

Japansko-srpski festival
18.00… Otvaranje izložbe fotografija i slika srpskih i japanskih autora na temu TABU
19.00… „Tabularenje“ / Oni ruše tabue – gosti iz Srbije i Japana pričaju o ličnim iskustvima
20.00… Filmski program / Svečano otvaranje, dodela nagrada i takmičarski program

 

Sreda, 15. novembar
11.00… ZIMA JEDNOG LAVA (VB, 1968)
The Lion in Winter
ul: Piter O’Tul (Peter O’Toole), Ketrin Hepbern (Katharine Hepburn)
r: Entoni Harvi (Anthony Harvey)

13.30… PORODIČNI ŽIVOT (VB, 1971)
Family Life
ul: Sendi Retklif (Sandy Ratcliff), Bil Din (Bill Dean)
r: Ken Louč (Ken Loach)

Japansko-srpski festival
17.00… „Nije TABU! Zaštiti se!“ HIV – kontracepcija i zaštita? Dokle smo stigli? / radionica JAZAS
18.00… „Ne posmatraj, reaguj! Ljudska bića nemaju cenu!“ / radionica UNITAS fond i Crveni krst
19.30… „3000 karaktera: Japan i Srbija, razgovori putnika“ / tribina
20.30… Revijalni filmski program

 

Četvrtak, 16. novembar
11.00… PORODIČNI ŽIVOT (VB, 1971)
Family Life
ul: Sendi Retklif (Sandy Ratcliff), Bil Din (Bill Dean)
r: Ken Louč (Ken Loach)

13.30… DEMONI (VB, 1971)
The Devils
ul: Vanesa Redgrejv (Vanessa Redgrave), Oliver Rid (Oliver Reed)
r: Ken Rasel (Ken Russell)

Fokus Pol Šreder
18.00… PLAVA KRAGNA (SAD 1978)
Blue Collar
Ul. Harvi Kajtel (Harvey Keitel), Ričard Prajor (Richard Pryor)
r. Pol Šreder (Paul Schrader)

20.30… U PODZEMLjU SEKSA (SAD 1979)
Hardcore
Ul. Džordž Si Skot (George C. Scott), Piter Bojl (Peter Boyle)
r. Pol Šreder (Paul Schrader)

 

Petak, 17. novembar
11.00… DEMONI (VB, 1971)
The Devils
ul: Vanesa Redgrejv (Vanessa Redgrave), Oliver Rid (Oliver Reed)
r: Ken Rasel (Ken Russell)

13.30… TESA (VB/FR, 1979)
Tess
ul: Nastasija Kinski (Nastassja Kinski), Piter Firt (Peter Firth)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

18.00… U PODZEMLjU SEKSA (SAD 1979)
Hardcore
Ul. Džordž Si Skot (George C. Scott), Piter Bojl (Peter Boyle)
r. Pol Šreder (Paul Schrader)

20.30… AMERIČKI ŽIGOLO (SAD 1980)
American Gigolo
Ul. Ričard Gir (Richard Gere), Lorin Haton (Lauren Hutton)
r. Pol Šreder (Paul Schrader)

 

Subota, 18. novembar
11.00… TESA (VB/FR, 1979)
Tess
ul: Nastasija Kinski (Nastassja Kinski), Piter Firt (Peter Firth)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

13.30… SOBA SA POGLEDOM (VB, 1985)
A Room with a View
ul: Megi Smit (Maggie Smith), Helena Bonam Karter (Helena Bonham Carter)
r: Džejms Ajvori (James Ivory)

18.00… AMERIČKI ŽIGOLO (SAD 1980)
American Gigolo
Ul. Ričard Gir (Richard Gere), Lorin Haton (Lauren Hutton)
r. Pol Šreder (Paul Schrader)

20.30… FATALNA NESANICA (SAD 1992)
Light Sleeper
Ul. Vilem Defo (Willem Dafoe), Suzan Sarandon (Susan Sarandon)
r. Pol Šreder (Paul Schrader)

 

Nedelja, 19. novembar
11.00… SOBA SA POGLEDOM (VB, 1985)
A Room with a View
ul: Megi Smit (Maggie Smith), Helena Bonam Karter (Helena Bonham Carter)
r: Džejms Ajvori (James Ivory)

13.30… RIBA ZVANA VANDA (VB, 1988)
A Fish Called Wanda
ul: Džon Kliz (John Cleese), Džejmi Li Kertis (Jamie Lee Curtis)
r: Čarls Krajton (Charles Crichton)

18.00… FATALNA NESANICA (SAD 1992)
Light Sleeper
Ul. Vilem Defo (Willem Dafoe), Suzan Sarandon (Susan Sarandon)
r. Pol Šreder (Paul Schrader)

20.30… PLAVA KRAGNA (SAD 1978)
Blue Collar
Ul. Harvi Kajtel (Harvey Keitel), Ričard Prajor (Richard Pryor)
r. Pol Šreder (Paul Schrader)

 

Ponedeljak, 20. novembar
Film noar feljton
18.00… BULEVAR SUMRAKA (SAD 1950)
Sunset Boulevard
Ul. Vilijem Holden (William Holden), Glorija Svanson (Gloria Swanson)
r. Bili Vajlder (Billy Wilder)

20.30… LORA (SAD 1944)
Laura
Ul. Džin tirni (Gene Tierney), Vinsent Prajs (Vincent Price)
r. Oto Preminger (Otto Preminger)

 

Utorak, 21. novembar
11.00… RIBA ZVANA VANDA (VB, 1988)
A Fish Called Wanda
ul: Džon Kliz (John Cleese), Džejmi Li Kertis (Jamie Lee Curtis)
r: Čarls Krajton (Charles Crichton)

13.30… ČETIRI VENČANjA I SAHRANA (VB, 1994)
Four Weddings and a Funeral
ul: Hju Grant (Hugh Grant), Endi Mekdauel (Andie MacDowell)
r: Majk Njuel (Mike Newell)

18.00… LORA (SAD 1944)
Laura
Ul. Džin tirni (Gene Tierney), Vinsent Prajs (Vincent Price)
r. Oto Preminger (Otto Preminger)

20.30… TAMNO OGLEDALO (SAD 1946)
The Dark Mirror
ul. Olivija de Hevilend (Olivia de Havilland), Lu Ejrs (Lew Ayres)
r. Robert siodmark (Robert Siodmak)

 

Sreda, 22. novembar
11.00… ČETIRI VENČANjA I SAHRANA (VB, 1994)
Four Weddings and a Funeral
ul: Hju Grant (Hugh Grant), Endi Mekdauel (Andie MacDowell)
r: Majk Njuel (Mike Newell)

13.30… TAJNE I LAŽI (VB, 1996)
Secrets & Lies
ul: Timoti Spal (Timothy Spall), Brenda Bletin (Brenda Blethyn)
r: Majk Li (Mike Leigh)

Dani slovenačkog filma
17.30 ISTIM PUTEM SE NE VRAĆAJ (JUG 1965)
Po isti poti se ne vraćaj
ul. Ljubiša Samardžić, Davor Antolić, Jože Zupan, Miha Baloh
r. Jože Babič

19.00… Izložba – Jože Babič, 100 g. od rođenja

20.00… Otvaranje
DOBRO UNOVČENO POPODNE (SLO/HR 2016)
Dobro unovčeno popoldne
ul: Primož Pirnet, Julijan Vais Turk
r. Martin Turk

SLOVENIJA, AUSTRALIJA I SUTRA CEO SVET (SLO 2016)
Slovenija, Avstralija in jutri ves svet
ul: Jure Ivanušič, Minca Lorenci, Aljoša Ternavšek, Mojca Simonič
r. Marko Naberšnik

 

Četvrtak, 23. novembar
11.00… TAJNE I LAŽI (VB, 1996)
Secrets & Lies
ul: Timoti Spal (Timothy Spall), Brenda Bletin (Brenda Blethyn)
r: Majk Li (Mike Leigh)

13.00… Multi sala
Okrugli sto

13.30… TREJNSPOTING (VB, 1996)
Trainspotting
ul: Juan Mekgregor (Ewan McGregor), Džoni Li Miler (Jonny Lee Miller)
r: Deni Bojl (Danny Boyle)

18.00… TRAHERA (SLO 2017)
Trahere
dokumentarni film
r. Juš Jeraj, Atila Urbančič

ŠARLATAN MANjIFIKO (SLO 2016)
Charlatan Magnifique
dokumentarni film
r. Maja Pavlin

20.30… FONTANA (SLO 2017)
Fountain
ul: Frančesko Borki, Bojan Emeršič, Moamer Kasumović, Jernej Šugman
r. Goran Vojnovič

KODELI (SLO 2016)
Codelli
ul: Primož Bezjak, Katarina Stegnar, Doroteja Nadrah, Maša Kagao Knez
r. Miha Čelar

 

Nedelja, 26. novembar – nedelja, 3. decembar
Festival autorskog filma

*************************************************************************

23. Festival autorskog filma

Uzun Mirkova 1 – Velika sala / cena ulaznice: 250 RSD (od 15.00 – 150 RSD)
Nedelja, 26. novembar
Kobi… 17.00
Fokstrot… 19.00
Poslednji smeh… 21.00

Ponedeljak, 27. novembar
Zvezdano nebo iznad mene… 19.00
Čovek od integriteta… 21.00

Utorak, 28. novembar
Projekat Florida… 19.00
Bez ljubavi… 21.00

Sreda, 29. novembar
Hepiend… 19.00
Skupština… 21.00

Četvrtak, 30. novembar
Kentaur… 15.00
Skela… 17.00
Starateljstvo… 19.00
Kaniba… 21.00

Petak, 1. decembar
Vestern… 15.00
Belinda… 17.00
Pravo vreme… 19.00
Ljubavnik na jedan dan… 21.00

Subota, 2. decembar
Nigde… 15.00
Bez pozdrava… 17.00
Zama… 19.00
Vojnici. Priča iz Ferentarija… 21.00

Nedelja, 3. decembar
Tako meka koža… 15.00
Za utehu… 17.00
Laki… 19.00
Duhovi Ismaila… 21.00

Uzun Mirkova 1 – Mala sala / cena ulaznice: 200 RSD (od 16.00 – 150 RSD)
Nedelja, 26. novembar
Fabrika Ništava… 16.00
Zama… 20.30

Ponedeljak, 27. novembar
Hepiend… 16.00
Bez ljubavi… 18.00
Starateljstvo… 20.30

Utorak, 28. novembar
Fokstrot… 16.00
Kada dan nije imao ime… 18.00
Barbara… 20.30

Sreda, 29. novembar
Čovek od integriteta… 16.00
Pravo vreme… 18.00
Projekat Florida… 20.30

Četvrtak, 30. novembar
Duhovi Ismaila… 16.00
Felisite… 18.00
Bez ljubavi… 20.30

Petak, 1. decembar
Zama… 16.00
Starateljstvo… 18.00
Hepiend… 20.30

Subota, 2. decembar
Starateljstvo… 16.00
Laki… 18.00
Vojnici. Priča iz Ferentarija… 20.30

Nedelja, 3. decembar
Mnoštvo i manjine… 16.00
Fokstrot… 18.00
Čovek od integriteta… 20.30

Kosovska 11 / cena ulaznice: 100 RSD
Program: Duh ’67.
Nedelja, 26. novembar
Rodoslov… 18.30
Buđenje pacova… 20.30

Ponedeljak, 27. novembar
Mali vojnici… 18.30
Skupljači perja… 20.30

Utorak, 28. novembar
Praznik… 18.30
Breza… 20.30

Sreda, 29. novembar
Nemirni… 18.30
Ljubavni slučaj ili tragedija slučaj službenice PTT… 20.30

Četvrtak, 30. novembar
Kaja, ubiću te… 18.30
Jutro… 20.30

Petak, 1. decembar
Kad budem mrtav i beo… 20.30

Subota, 2. decembar
Na avionima od papira… 18.00
Otvorenih očiju… 19.30
Tajna Kaspara Hauzera… 20.30

Nedelja, 3. decembar
Bulevar zvezda… 18.30
Kroz talase… 20.30

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.