Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Festivali » 13. FIST: Ne drami – dođi na FIST
13. FIST: Ne drami - dođi na FIST
13. FIST: Ne drami - dođi na FIST

13. FIST: Ne drami – dođi na FIST

Od 17. do 23. marta biće održan 13. FIST – Festival internacionalnog studentskog teatra na devet poznatih lokacija u Beogradu.

Pod sloganom „Ne drami – dođi na FIST“ planirano je 14 predstava studentskih pozorišnih trupa iz devet država.

Pored pozorišnih predstava biće organizovane i radionice edukativnog programa na kojima će biti odgovoreno na nekoliko važnih pitanja: kako nastaju najveća dela iz savremene scenografije; koja je moć videa u pozorištu; kako izgleda stvaralački proces u savremenom plesu i igri?

Učešće je besplatno a prijave šaljite na mail edukativni.program@fist.menadzmentiprodukcijafdu.com.

U okviru 13. FIST-a održava se i FISTIĆ – program za decu. (danubeogradu.rs)

13. FIST – program

Subota, 17. mart
KC Baraka
13.00… Svetlana Volic: Izvođenje prostornih narativa (Video instalacija u izvođačkim i vizuelnim umetnostima) – edukativni program

UK Vuk
19.30… Otvaranje FIST-a
koreograf: Katarina Ilijašević
učestvuju: Jakša Filipovac, Jovana Grujić, Vanja Halupa, Nina Pantović, Ana Gliksman i Katarina Ilijašević, učenici srednje baletske škole „Lujo Davičo“ i Nikola Pavlović, student Instituta za umetničku igru

20.00… FIST produkcija
režija: Pavle Terzić
tekst: David Jakovljević

Kvaka 22
22.30… Žurka otvaranja

Nedelja, 18. mart
KC Baraka
13.00… Isidora Stanišić: Savremeni ples i igra – edukativni program

Sprat
16.30… Budi (se) – tribina

18.00… Kviz

Dorćol Platz
19.00…. Alfred Žari: Kralj Ibi (80’)
Akademija umjetnosti Univerziteta u Banja Luci
režija: Goran Damjanac

UK Vuk
21.00… Bertolt Breht: Dobri čovjek iz sečuana (120’)
Akademija primjenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci
režija: klasna predstava pod mentorstvom doc. art. Lenke Udovički

Kaldrma Bar
22.30… Žurka

Ponedeljak, 19. mart
KC Baraka
12.00… Aleksandar Denić: Tumačenje savremene scenografije u pozorištu – edukativni program

Sprat
16.30… Kreativne industrije i mladi u Srbiji – tribina
18.30… FIST umrežavanje

UK Vuk
19.00… Ingvar Ambjornsen: Eling i Kjel Bjarne (105’)
Akademija umetnosti, Novi Sad
režija: David Alić

Dom omladine Beograda
21.30… Čarls H. Bejker: Smaknuća
Nacionalna Akademija dramskih umetnosti „Aleksander Zelverovic”, Varšava
režija: Kamila Straszyńska, Weronika Kuśmider, Karolina Szczypek, Agata Koszulińska, Pamela Leończyk

Kaldrma Bar
22.30… Žurka

Utorak, 20. mart
Sprat
16.30… Šta kažeš posle „Zdravo”? – tribina
18.00… Kviz

UK Vuk
19.00… Pucanje od leptirića (60’)
Univerzitet umetnosti u Utrehtu (Nl)
režija: Džordi Roeten

Kaldrma Bar
22.30… Žurka

Sreda, 21. mart
Sprat
18.30… FIST umrežavanje

Beogradsko dramsko pozorište
19.00… Boris Jedinák: 49 bara (45’)
Damu, Prag (Cz)
režija: tim reditelja i glumaca: V. Vášová, B. Jedinák, M. Zika, E. Hanušová, A. Kalivodová, E. Jeřábek

Atelje 212
21.00… Ingmar Vilkist: Helverova noć (100’)
Litvanska muzička i pozorišna akademija, Vilinus (Lt)
režija: Naubertas Jasinskas

Kaldrma Bar
22.30… Žurka

Četvrtak, 22. mart
Studentski kulturni centar
17.00… Pantomima

Malo pozorište „Duško Radović“
21.00… Žan Pol Sartr: Zatvorena zaprta zatvorena vrata (60’)
Akademija dramske umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu
režija: Rok Pečečnik

Kaldrma Bar
22.30… Žurka

Petak, 23. mart
Sprat
18.30… FIST umrežavanje

Narodno pozorište/Scena Raša Plaović
20.30… Filip Grujić: Ovde je lepo – sečem drvo, jedem pasulj
FIST produkcija
režija: Milja Mazarak

22.00… Ceremonija zatvaranja

Klub Šećer
22.30… Žurka zatvaranja

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.