Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za april 2018.
Kinoteka - april 2018: Ratnici podzemlja
Kinoteka - april 2018: Ratnici podzemlja

Kinoteka – repertoari za april 2018.

Predstavljamo programe i filmove u Jugoslovenskoj kinoteci u aprilu 2018. Pogledajte šta nudi Kinoteka u salama u Kosovskoj 11 i Uzun Mirkovoj 1…

Programi u obe sale…

• Po željama gledalaca
• Nema sreda
• Dokumentarni četvrtak
• Beogradski filmoplov
• Moj izbor…
• Sećanja…
• Filmovi za gluvoneme
• Velikani svetskog filma: Džejms Ajvori
• Vitez fest
• Filmsko nasleđe: Srbija, Nemačka, Francuska
• Gradovi na filmu
• Dani Alžira

Muzej Kinoteke, Kosovska 11

Nedelja, 1. april
17.00… Vitez fest
PRVI VITEZ (SAD 1995)
First Knight
Ul. Šon Koneri (Sean Connery), Ričard Gir (Richard Gere)
r. Džeri Cuker (Jerry Zucker)

19.00… FANFAN LALA (FR 2003)
Fanfan la Tulipe
Ul. Penelope Kruz (Penélope Cruz), Vensan Perez (Vincent Perez)
r. Žerar Kravčik (Gérard Krawczyk)

21.00… KONAN 2 (SAD 1984)
Conan The Destroyer
Ul. Arnold Švarceneger (Arnold Schwarzerneger), Grejs Džons (Grace Jones)
r. Ričard Flajšer (Richard Fleischer)

Ponedeljak, 2. april
17.00… Sećanje na… Folko Kvilići (Folco Quilici)
POSLEDNjI RAJ (IT/FR 1958)
L’Ultimo Paradiso
r: Folko Kvilići (Folco Quilici)

19.00… ČEŽNjA – OD APENINA DO ANDA (IT/ARG 1958)
Dagli Apennini alle Ande
ul: Marko Paoleti (Marco Paoletti), Eleonora Rosi Drago (Eleonora Rossi Drago)
r: Folko Kvilići (Folco Quilici)

21.00… Sećanje na… Dominik Frontijer
KASKADER (SAD, 1979)
The Stunt Man
Uloge: Piter O’Tul (Peter O’Toole), Stiv Rejlsbek (Steve Railsback)
Muzika: Dominik Frontijer (Dominic Frontiere)
Režija: Ričard Raš (Richard Rush)

Utorak, 3. april
Sećanje na… Oleg Tabakov (1935-2018)
17.00… NEKOLIKO DANA IZ ŽIVOTA I. I. OBLOMOVA (SSSR, 1979)
Neskolьko dneй iz žizni I. I. Oblomova
Uloge: Oleg Tabakov, Jurij Bogatirjov (Юriй Bogatыrёv)
Režija: Nikita Mihalkov

19.00… LETOVI U SNU I NA JAVI (SSSR, 1982)
Poletы vo sne i na яvu
Uloge: Oleg Jankovski (Oleg Яnkovskiй), Ljudmila Gurčenko (Lюdmila Gurčenko), Oleg Tabakov
Režija: Roman Balajan (Roman Balaяn)

21.00… Sećanje na… Džon Moris (John Morris)
VISOKA NAPETOST (SAD 1977)
High Anxiety
ul. Mel Bruks (Mel Brooks), Medlin Kan (Madeline Kahn)
m. Džon Moris (John Morris)
r. Mel Bruks ((Mel Brooks)

Sreda, 4. april
Nemi dan: Luiz Bruks (Louise Brooks)
17.00… PANDORINA KUTIJA / LULU (NEM, 1928)
Die Büchse der Pandora
Uloge: Luiz Bruks (Louise Brooks), Fric Kortner (Fritz Kortner)
Režija: Georg Vilhelm Pabst (Georg Wilhelm Pabst)

19.00… DNEVNIK IZGUBLjENE (NEM, 1929)
Das Tagebuch Einer Verlorenen
Uloge: Luiz Bruks (Louise Brooks), Jozef Rovenski (Josef Rovenský)
Režija: Georg Vilhelm Pabst (Georg Wilhelm Pabst)

21.00… NAGRADA ZA LEPOTU / MIS EVROPE (FR/IT/NEM/SAD, 1930)
Prix de Beauté / Miss Europe
Uloge: Luiz Bruks (Louise Brooks), Žorž Šarlia (Georges Charlia)
Režija: Augusto Đenina (Augusto Genina)

Četvrtak, 5. april
Dokumentarni dan
17.00… GOLGOTA SRBIJE (JUG, 1940)
PP: Artistik film
Režija: Stanislav Krakov

19.00… SAHRANA PATRIJARHA DIMITRIJA U BEOGRADU (JUG, 1930)
PP: Artistik film

JUGOSLOVENSKI POTPURI – 1(JUG, 1933)
PP: Artistik film
Režija: Mika Gabaj

OTVARANjE I OSVEĆENjE ZEMUNSKOG MOSTA KRALjA ALEKSANDRA I UJEDINITELjA (JUG, 1934)
PP: Artistik film

VARNAVA (JUG, 1937)
PP: Artistik film

OTVARANjE BEOGRADSKOG SAJMA (JUG, 1937)
PP: Artistik film

DUBROVNIK „GRAD SV. VLAHA“ (JUG, 1937)
PP: Artistik film
Režija: Maks Kalmić

OVOGODIŠNjA ĐURĐEVDANSKA PROSLAVA PRAZNIKA RADA I OSVEĆENjE NOVE ŠKOLE KRALjA PETRA II U BOROVU (JUG, 1938)
PP: Artistik film

PUT ĐINOVA; ILI PRVA BICIKLISTIČKA TRKA OKO SRBIJE (JUG, 1939)
PP: Artistik film
Režija: Mihailo Ivanjikov

IZMENA RATIFIKOVANIH INSTRUMENATA TRGOVINSKOG SPORAZUMA IZMEĐU SSSR I KRALjEVINE JUGOSLAVIJE (JUG, 1940)
PP: Artistik film

PRIČA JEDNOG DANA; ILI, NEDOVRŠENA SIMFONIJA JEDNOG GRADA (JUG, 1941)
PP: Artistik film
Režija: Maks Kalmić

Utorak, 10. april
Beogradski filmoplov
17.00… SMOKI (SAD 1946)
Smoky
Ul. En Bakster (Anne Baxter), Fred Mek Marej (Fred MacMurray)
r. Luis King (Louis King)

19.00… SILOM MILIONER (FR 1960)
Crésus
Ul. Fernandel (Fernandel), Marsel Ranson-Erve (Marcelle Ranson-Hervé)
r. Žan Đono (Jean Giono)

21.00… ŠPIJUN (SAD 1952)
The Thief
Ul. Rej Miland (Ray Milland), Martin Gejbel (Martin Gabel)
r. Rasel Raus (Russell Rouse)

Sreda, 11. april
17.00… BANKET KRIJUMČARA (BEL/SRN 1952)
Le banquet des fraudeurs
Ul. Fransoaz Roze (Françoise Rosay), Žan-Pjer Kerien (Jean-Pierre Kérien)
r. Enri Stork (Henri Storck)

19.00… LINE – STRASNI LjUBAVNICI (NOR 1961)
Line
Ul. Margaret Robsam (Margrete Robsahm), Toralv Maurstad (Toralv Maurstad)
r. Nils Rajnhard Kristensen (Nils-Reinhardt Christensen)

21.00… PLOČNIK PARIZA (IT/FR 1961)
Le pavé de Paris
Ul. Daniel Gober (Danièle Gaubert), Žak Riberol (Jacques Riberolles)
R. Anri Dekoan (Henri Decoin)

Četvrtak, 12. april
17.00… HALO, POGREŠNA VEZA (RUM 1959)
Alo! Ati Gresit Numarul
Ul. Sandu Radulesku (Sandu Radulescu), Jurije Darije (Iurie Darie)
r. Andrej Kalarasu (Andrei Calarasu)

19.00… MUŠKARCI SU TAKVI (FR 1954)
Les hommes ne pensentqu’àça
Ul. Žan-Mari Amato (Jean-Marie Amato), Žan Belanžer (Jean Bellanger)
r. Iv Rober (Yves Robert)

21.00… POLIKARPO (IT/FR/ŠPA 1959)
Policarpo ‘ufficiale di scrittura
Ul. Renato Rašel (Renato Rascel), Karla Gravina (Carla Gravina)
r. Mario Soldati (Mario Soldati)

Petak, 13. april
Moj izbor: Lazar Sakan
17.00… KAKO JE PROPAO ROKENROL (JUG 1989)
Ul. Srđan Todorović, Sonja Savić
r. Goran Gajić, Zoran Pezo, Vladimir Slavica

19.00… FARGO (SAD/VB 1996)
Fargo
Ul. Stiv Bušemi (Steve Buscemi), Frensis Mek Dormand (Frances McDormand)
r. Džoel i Itan Koen (Joel & Ethan Coen)

21.00… VELIKI LEBOVSKI (SAD/VB 1998)
The Big Lebowski
Ul. Džef Bridžis (Jeff Bridges), Džon Gudmen (John Goodman)
r. Džoel i Itan Koen (Joel & Ethan Coen)

Subota, 14. april
16.30… LET IZNAD KUKAVIČJEG GNEZDA (SAD, 1975)
One Flew Over the Cuckoo’s Nest
Ul: Džek Nikolson (Jack Nicholson), Luis Flečer (Louise Fletcher)
R: Miloš Forman (Milos Forman)

19.00… NOĆ NA ZEMLjI (FRA/VB/NEM/SAD/JAP 1991)
Night on Earth
Ul. Džina Roulends (Gena Rowlands), Beatris Dal (Béatrice Dalle)
r. Džim Džarmuš (Jim Jarmusch)

21.00… ŠUNKA ŠUNKA (ŠP 1992)
Jamón Jamón
Ul. Havijer Bardem (Javier Bardem), Penelope Krus (Penélope Cruz)
r. Bigas Luna (Bigas Luna)

Nedelja, 15. april
17.00… BASKIJAT (SAD 1996)
Basquiat
Ul. Dejvid Bouvi (David Bowie), Džefri Rajt (Jeffrey Wright)
r. Džulijan Šnabl (Julian Schnabel)

19.00… ŽIVO MESO (ŠPA 1997)
Carne trémula
Ul. Havijer Bardem (Javier Bardem), Frančeska Neri (Francesca Neri)
r. Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

21.00… IGRA (SAD 1997)
The Game
Ul. Majkl Daglas (Michael Douglas), Šon Pen (Sean Penn)
r. Dajvid Finčer (David Fincher)

Ponedeljak, 16. april
Filmsko nasleđe: Srbija, Nemačka, Francuska
18.00… SEOBE (JUG / FRA, 1989)
Ul: Izabel Iper (Isabelle Huppert), Rišar Beri (Richard Berry)
R: Aleksandar Saša Petrović

20.30… LIMENI DOBOŠ (SRN/FRA/JUG/POL, 1979)
Die Blechtrommel
Ul: Dejvid Benent (David Bennent)), Mario Adorf (Mario Adorf)
r. Folker Šlendorf (Volker Schlöndorff)

Utorak, 17. april
18.00… CEREMONIJA (FRA /NEM, 1995)
La cérémonie
Ul: Izabel Iper (Isabelle Huppert), Sandrin Boner (Sandrine Bonnaire)
r. Klod Šabrol (Claude Chabrol)

20.30… PALMETO (NEM / SAD, 1998)
Palmetto
Ul: Vudi Harelson (Woody Harrelson), Elizabet Šu (Elisabeth Shue)
r. Folker Šlendorf (Volker Schlöndorff)

Sreda, 18. april
18.00… BIĆE SKORO PROPAST SVETA (JUG/FRA, 1968)
U: Ani Žirado (Annie Girardot), Mija Aleksić
R: Aleksandar Saša Petrović

20.30… MIRNI DANI U KLIŠIJU (FRA/NEM 1990)
Jours tranquilles à Clichy
Ul: Endrju Mek Karti (Andrew McCarthy), Barbara de Rosi (Barbara De Rossi)
r. Klod Šabrol (Claude Chabrol)

Četvrtak, 19. april
Sećanje na… Luis Gilbert
17.00… POBUNjENICI (VB, 1962)
H. M. S. Defiant
Uloge: Alek Ginis (Alec Guinness), Dirk Bogard (Dirk Bogarde)
Režija: Luis Gilbert (Lewis Gilbert)

19.00… SAMO DVAPUT SE ŽIVI (VB, 1967)
You Only Live Twice
Uloge: Šon Koneri (Sean Connery), Akiko Vakabajaši (Akiko Wakabayashi)
Režija: Luis Gilbert (Lewis Gilbert)

21.00… ŠPIJUN KOJI ME JE VOLEO (VB, 1977)
The Spy Who Loved me
Uloge: Rodžer Mur (Roger Moore), Barbara Bah (Barbara Bach)
Režija: Luis Gilbert (Lewis Gilbert)

Petak, 20. april
Jugoslovenska kinoteka i Beokon predstavljaju: Povratak u bioskop 5
17.30… SOLARIS (SAD 2002)
Solaris
ul. Džordž Kluni (George Clooney), Nataša Makelhon (Natascha McElhone)
r. Stiven Soderberg (Steven Soderbergh)

19.30… Otvaranje festivala i izložbe plakata

20.00… Pedeset godina od premijere:
ODISEJA U SVEMIRU 2001 (VB 1968)
2001: A Space Odyssey
ul. Keir Dule (Keir Dullea), Gari Lokvud (Gary Lockwood)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

Subota, 21. april
15.00… TIHO BEŽANjE (SAD 1972)
Silent Running
ul. Brus Dern (Bruce Dern), Klif Pots (Cliff Potts)
r. Daglas Trmbul (Douglas Trumbull)

17.00… ZAROBLjENICI SVEMIRA (SAD 1969)
Marooned
ul. Gregori Pek (Gregory Peck), Ričard Krena (Richard Crenna)
r. Džon Sturdžes (John Sturges)

19.00… Tribina: Artur Klark

20.30… ODISEJA U SVEMIRU 2010 (SAD 1984)
2010
ul. Roj Šajder (Roy Scheider), Džon Litgou (John Lithgow)
r. Piter Hajms (Peter Hyams)

Nedelja, 22. april
15.00… LEGENDA O ČUVARIMA (SAD, AU 2010)
Legend of the Guardians: The Owls of Ga’Hoole
r. Zek Snajder (Zack Snyder)

17.00… PET LEGENDI (SAD 2012)
Rise of the Guardians
r. Piter Remzi (Peter Ramsey)

19.00… Tribina: Sakurabana predstavlja:
Čudesni svet Hajao Mijazakija

20.00… PRINCEZA MONONOKE (JP 1997)
Mononoke-hime
animirani film
r. Hajao Mijazaki (Hayao Miyazaki)

Ponedeljak, 23. april
17.00… OPASAN PRONALAZAK (ČSSR 1958)
Vynález zkázy
ul. Lubor Tokoš (Lubor Tokos), Arnost Navratil (Arnost Navrátil)
R. Karel Zeman (Karel Zeman)

19.00… ZELENA OPASNOST (SAD/JP 1968)
The Green Slime
ul. Robert Horton (Robert Horton), Lusijana Paluzi (Luciana Paluzzi)
r. Kindži Kukasaku (Kinji Fukasaku)

21.00… SENKA (SAD 1994)
The Shadow
ul. Alek Boldvin (Alec Baldwin), Džon Lon (John Lone)
r. Rasel Malkehi (Russell Mulcahy)

Utorak, 24. april
17.00… DARKMEN – ČOVEK IZ MRAKA (SAD 1990)
Darkman
ul. Liam Nison (Liam Neeson), Fransis Mek Dormand (Frances McDormand)
r. Sem Rejmi (Sam Raimi)

19.00… VRANA (SAD 1994)
The Crow
ul. Brendon Li (Brandon Lee), Majkl Vinkot (Michael Wincott)
r. Aleks Projas (Alex Proyas)

21.00… V KAO VENDETA (NEM/SAD 2005)
V for Vendetta
ul. Hjugo Viving (Hugo Weaving), Natali Portman (Natalie Portman)
r. Džejms Mek Tig (James McTeigue)

Sreda, 25. april
17.00… TAJANSTVENA MOĆ (SAD 1982)
The Sender
ul. Ketrin Harold (Kathryn Harrold), Željko Ivanek (Zeljko Ivanek)
r. Rodžer Kristijan (Roger Christian)

19.00… DODIR MEDUZE (VB/FR 1978)
The Medusa Touch
ul. Ričard Barton (Richard Burton), Li Remik (Lee Remick)
r. Džek Gold (Jack Gold)

21.00… BITI DžON MALKOVIČ (SAD 1999)
Being John Malkovich
ul. Džon Kjuzak (John Cusack), Kameron Dijaz (Cameron Diaz)
r. Spajk Džonz (Spike Jonze)

Četvrtak, 26. april
17.00… PRITAJENO ZLO (NEM/SAD/FR/VB/KAN 2002)
Resident Evil
ul. Mila Jovović (Milla Jovovich), Mišel Rodrigez (Michelle Rodriguez)
r. Pol Anderson (Paul W. S. Anderson)

19.00… ARMIJA MRAKA (SAD 1993)
Army of Darkness
ul. Brus Kembel (Bruce Campbell), Embert Dejvidz (Embeth Davidtz)
r. Sem Rejmi (Sam Raimi)

21.00… ZORA ŽIVIH MRTVACA (SAD 1978)
Dawn of the Dead
ul. Dejvid Emdž (David Emge), Ken Fore (Ken Foree)
r. Džordž Romero (George A. Romero)

Petak, 27. april
18.00… Beogradski mesec fotografije: Vitorio Storaro
ČAJ U SAHARI (SAD/IT 1990)
The Sheltering Sky
Ul. Debra Vinger (Debra Winger), Džon Malkovič (John Malkovich)
k. Vitorio Storaro (Vittorio Storaro)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

20.30… APOKALIPSA DANAS (SAD 1979)
Apocalypse Now
Ul. MartinŠin (Martin Sheen), Marlon Brando (Marlon Brando)
k. Vitorio Storaro (Vittorio Storaro)
r. Frensis Ford Kopola (Francis Ford Copolla)

Subota, 28. april
18.30… POSLEDNjI KINESKI CAR (VB/IT/KIN/FR/SAD 1987)
The Last Emperor
Ul. Džon Loun (John Lone), Džoan Čen (Joan Chen)
k. Vitorio Storaro (Vittorio Storaro)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

21.00… POSLEDNjI TANGO U PARIZU (FR/IT 1972)
L’ultimo tango a Parigi
ul. Marlon Brando (Marlon Brando), Marija Šnajder (Maria Schneider)
k. Vitorio Storaro (Vittorio Storaro)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Nedelja, 29. april
18.00… XX VEK I (IT/FR 1976)
Novecento
ul. Robert de Niro (Robert De Niro), Žerar Depardje (Gerard Depardieu)
k. Vitorio Storaro (Vittorio Storaro)
r. Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertollucci)

20.30… XX VEK II (IT/FR 1976)
Novecento
ul. Robert de Niro (Robert De Niro), Žerar Depardje (Gerard Depardieu)
k. Vitorio Storaro (Vittorio Storaro)
r. Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertollucci)

Ponedeljak, 30. april
18.00… CRNI DANI ZA STRELCA (ITA 1971)
GIORNATA NERA PER L’ARIETE
ul. Franko Nero (Franco Nero), Volfgang Prajs (Wolfgang Preiss)
k. Vitorio Storaro (Vittorio Storaro)
r. Luiđi Baconi (Luigi Bazzoni)

20.30… CRVENI (SAD 1981)
Reds
ul. Voren Biti (Warren Beatty), Dajen Kiton (Diane Keaton)
k. Vitorio Storaro (Vittorio Storaro)
r: Voren Biti (Warren Beatty)

**************************************************************************

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

Nedelja, 1. april
11.00… TRČI LOLA, TRČI (NEM 1998)
Lola rennt
Ul. Franka Potente (Franka Potente), Moric Blajbtroj (Moritz Bleibtreu)
r. Tom Tikver (Tom Tykwer)

13.30… ZBOGOM LENjINU (NEM, 2003)
Good Bye Lenin!
ul: Daniel Brul (Daniel Brühl), Katrin Zas (Katrin Saß)
r: Volfgang Beker (Wolfgang Becker)

18.00… Gradovi na filmu: Los Anđeles
VELIKI LEBOVSKI (SAD/VB 1998)
The Big Lebowski
Ul. Džef Bridžis (Jeff Bridges), Džon Gudmen (John Goodman)
r. Džoel i Itan Koen (Joel & Ethan Coen)

20.30… BULEVAR SUMRAKA (SAD 1950)
Sunset Boulevard
Ul. Vilijem Holden (William Holden), Glorija Svanson (Gloria Swanson)
r. Bili Vajlder (Billy Wilder)

Ponedeljak, 2. april
18.00… SJAJ I BEDA HOLIVUDA (SAD 1975)
The Day of the Locust
Ul. Donald Satrlend (Donald Sutherland), Karen Blek (Karen Black)
r. Džon Šlezinger (John Schlesinger)

20.30… BULEVAR ZVEZDA (FRA/SAD 2001)
Mulholland Drive
Ul. Naomi Vots (Naomi Watts), Lora Elena Hering (Laura Elena Harring)
r. Dejvid Linč (David Lynch)

Utorak, 3. april
11.00… ZBOGOM LENjINU (NEM, 2003)
Good Bye Lenin!
ul: Daniel Brul (Daniel Brühl), Katrin Zas (Katrin Saß)
r: Volfgang Beker (Wolfgang Becker)

13.30… MRŽNjA (FR, 1995)
La haine
ul: Vensan Kasel (Vincent Cassel), Said Tagmaui (Saïd Taghmaoui)
r: Matju Kasovic (Matthieu Kassovitz)

18.00… NA USAMLjENOM MESTU (SAD 1950)
In a Lonely Place
ul. Hemfri Bogart (Humphrey Bogart), Gloria Grejem (Gloria Grahame)
r. Nikolas Rej (Nicholas Ray)

20.30… UMRI MUŠKI (SAD, 1988)
Die Hard
ul. Brus Vilis (Bruce Willis), Alan Rikman (Alan Rickman)
r. Džon Mektirnan (John McTiernan)

Sreda, 4. april
11.00… MRŽNjA (FR, 1995)
La haine
ul: Vensan Kasel (Vincent Cassel), Said Tagmaui (Saïd Taghmaoui)
r: Matju Kasovic (Matthieu Kassovitz)

13.30… VREME IGRE (FR/IT, 1967)
Playtime
ul: Žak Tati (Jacques Tati), Barbara Denek (Barbara Dennek)
r: Žak Tati (Jacques Tati)

18.00… PEVAJMO NA KIŠI (SAD 1952)
Singin’ in the Rain
Ul. Debi Rejnolds (Debbie Reynolds), Džin Keli (Gene Kelly)
r. Stenli Donen (Stanley Donen), Džin Keli (Gene Kelly)

20.30… POVERLjIVO IZ L.A. (SAD 1997)
LA Confidential
Ul. Kim Bejsinger (Kim Basinger), Kevin Spejsi (Kevin Spacey)
r. Krtis Henson (Curtis Hanson)

Četvrtak, 5. april
11.00… VREME IGRE (FR/IT, 1967)
Playtime
ul: Žak Tati (Jacques Tati), Barbara Denek (Barbara Dennek)
r: Žak Tati (Jacques Tati)

13.30… MAKLjAŽA MEĐU DASAMA (FR, 1955)
Du rififi chez les hommes
ul: Žan Serve (Jean Servais), Karl Moner (Carl Möhner)
r: Žil Dasen (Jules Dassin)

18.00… ZAPLENjIVAČ (SAD 1984)
Repo Man
Ul. Emilio Estevez (Emilio Estevez), Heri Din Stenton (Harry Dean Stanton)
R. Aleks Koks (Alex Cox)

20.30… DžEKI BRAUN (SAD 1997)
Jackie Brown
Ul. Pem Grir (Pam Grier), Robert Foster (Robert Forster)
r. Kventin Tarantino (Quentin Tarantino)

Utorak, 10. april
11.00… MAKLjAŽA MEĐU DASAMA (FR, 1955)
Du rififi chez les hommes
ul: Žan Serve (Jean Servais), Karl Moner (Carl Möhner)
r: Žil Dasen (Jules Dassin)

13.30… DO POSLEDNjEG DAHA (FR, 1960)
À bout de souffle
ul: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Džin Siberg (Jean Seberg)
r: Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

18.00… Nebojša Glogovac na bis
KLOPKA (SRB/NEM/MAĐ 2007)
Ul. Nebojša Glogovac, Nataša Ninković
r. Srdan Golubović

20.30… USTAV REPUBLIKE HRVATSKE (HR/ČEH/SLO/MK 2016)
Ul. Nebojša Glogovac, Dejan Aćimović
r. Rajko Grlić

Sreda, 11. april
18.00… HADERSFILD (SRB 2007)
Ul. Nebojša Glogovac, Goran Šušljik
r. Ivan Živković

20.30… ZA KRALjA I OTADžBINU (SRB 2015)
Ul. Nebojša Glogovac, Marko Nikolić
r. Radoš Bajić

Četvrtak, 12. april
11.00… DO POSLEDNjEG DAHA (FR, 1960)
À bout de souffle
ul: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Džin Siberg (Jean Seberg)
r: Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

13.30… ŽIL I DžIM (FR, 1962)
Jules et Jim
ul: Žana Moro (Jeanne Moreau), Oskar Verner (Oscar Werner)
r: Fransoa Trifo (François Truffaut)

20:00 Filmsko nasleđe: Srbija, Nemačka, Francuska
SKUPLjAČI PERJA (JUG 1967)
Ul. Bekim Fehmiu, Olivera Katarina
r. Aleksandar Saša Petrović

Petak, 13. april
11.00… ŽIL I DžIM (FR, 1962)
Jules et Jim
ul: Žana Moro (Jeanne Moreau), Oskar Verner (Oscar Werner)
r: Fransoa Trifo (François Truffaut)

13.30… ČUDESNA SUDBINA AMELIJE PULEN (FR/NEM, 2001)
Le Fabuleux destin d’Amélie Poulain
ul: Odri Totu (Audrey Tautou), Matju Kasovic (Matthieu Kassovitz)
r: Žan-Pjer Žene (Jean-Pierre Jeunet)

18.00… SKUPLjAČI PERJA (JUG 1967)
Ul. Bekim Fehmiu, Olivera Katarina
r. Aleksandar Saša Petrović

20.30… NEVINI LjUDI PRLjAVIH RUKU (FRA/SRN, 1975)
Les Innocents aux Mains Sales
Ul: Romi Šnajder (Romy Schneider), Rod Stajger (Rod Steiger)
R: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

Subota, 14. april
11.00… ČUDESNA SUDBINA AMELIJE PULEN (FR/NEM, 2001)
Le Fabuleux destin d’Amélie Poulain
ul: Odri Totu (Audrey Tautou), Matju Kasovic (Matthieu Kassovitz)
r: Žan-Pjer Žene (Jean-Pierre Jeunet)

13.30… DECA RAJA 1 – BULEVAR ZLOČINA (FR, 1945)
Les enfants du paradis – Le Boulevard du crime
ul: Arleti (Arletty), Žan-Luj Bero (Jean-Louis Barrault)
r: Marsel Karne (Marcel Carné)

18.00… SVENOVA LjUBAV (SRN/FRA, 1984)
Eine Liebe von Swann
Ul: Džeremi Ajrons (Jeremy Irons), Alen Delon (Alain Delon)
r. Folker Šlendorf (Volker Schlöndorff)

20.30… GRUPNI PORTRET SA DAMOM (NEM/FRA, 1977)
Gruppen bild mit Dame
Ul: Romi Šnajder (Romy Schneider), Bred Durif (Brad Dourif)
r. Aleksandar Saša Petrović

Nedelja, 15. april
11.00… DECA RAJA 1 – BULEVAR ZLOČINA (FR, 1945)
Les enfants du paradis – Le Boulevard du crime
ul: Arleti (Arletty), Žan-Luj Bero (Jean-Louis Barrault)
r: Marsel Karne (Marcel Carné)

13.30… DECA RAJA 2 – BELI ČOVEK (FR, 1945)
Les enfants du paradis – L’homme blanc
ul: Arleti (Arletty), Žan-Luj Bero (Jean-Louis Barrault)
r: Marsel Karne (Marcel Carné)

18.00… UKUS MOĆI (FRA/NEM, 2006)
L’ivresse du pouvoir
U: Izabel Iper (Isabelle Huppert), Patrik Brel (Patrick Bruel)
R: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

20.30… IZGUBLjENA ČAST KATARINE BLUM (SRN, 1975)
Die verlorene Ehre der Katharina Blum
Ul: Angela Vinkler (Angela Winkler), Mario Adorf (Mario Adorf)
r. Folker Šlendorf (Volker Schlöndorff)

Sreda, 18. april
11.00… DECA RAJA 2 – BELI ČOVEK (FR, 1945)
Les enfants du paradis – L’hommeblanc
ul: Arleti (Arletty), Žan-Luj Bero (Jean-Louis Barrault)
r: Marsel Karne (Marcel Carné)

13.30… TRI BOJE: PLAVO (FR/POLj/ŠV, 1993)
Trois couleurs: Bleu
ul: Žilijet Binoš (Juliette Binoche), Benoa Režen (Benoît Régent)
r: Kšištof Kišlovski (Krzysztof Kieslowski)

18.00… KAD BUDEM MRTAV I BEO (JUG 1967)
ul. Dragan Nikolić, Ružica Sokić
r. Živojin Pavlović

20.30… SJAJ I BEDA HOLIVUDA (SAD 1975)
The Day of the Locust
Ul. Donald Satrlend (Donald Sutherland), Karen Blek (Karen Black)
r. Džon Šlezinger (John Schlesinger)

Subota, 21. april – nedelja, 22. april
Dani Alžira
Program će biti objavljen naknadno

Subota, 21. april
11.00… TRI BOJE: PLAVO (FR/POLj/ŠV, 1993)
Trois couleurs: Bleu
ul: Žilijet Binoš (Juliette Binoche), Benoa Režen (Benoît Régent)
r: Kšištof Kišlovski (Krzysztof Kieslowski)

13.30… GOSPODIN DIDS IDE U GRAD (SAD, 1936)
Mr. Deeds Goes to Town
ul: Geri Kuper (Gary Cooper), Džin Artur (Jean Arthur)
r: Frenk Kapra (Frank Capra)

Nedelja, 22. april
11.00… GOSPODIN DIDS IDE U GRAD (SAD, 1936)
Mr. Deeds Goes to Town
ul: Geri Kuper (Gary Cooper), Džin Artur (Jean Arthur)
r: Frenk Kapra (Frank Capra)

13.30… NA DOKOVIMA NjUJORKA (SAD, 1954)
On the Waterfront
ul: Marlon Brando (Marlon Brando), Karl Malden (Karl Malden)
r: Elija Kazan (Elia Kazan)

Utorak, 24. april
11.00… NA DOKOVIMA NjUJORKA (SAD, 1954)
On the Waterfront
ul: Marlon Brando (Marlon Brando), Karl Malden (Karl Malden)
r: Elija Kazan (Elia Kazan)

13.30… SENKE (SAD, 1959)
Shadows
ul: Ben Karuters (Ben Carruthers), Lelia Goldoni (Lelia Goldoni)
r: Džon Kasavetes (John Cassavetes)

18.00…, 20.30… Projekcija restaurisane kopije filma
MARATONCI TRČE POČASNI KRUG (JUG 1982)
Ul. Bogdan Diklić, Danilo Bata Stojković
r. Slobodan Šijan

Petak, 27. april
11.00… SENKE (SAD, 1959)
Shadows
ul: Ben Karuters (Ben Carruthers), Lelia Goldoni (Lelia Goldoni)
r: Džon Kasavetes (John Cassavetes)

13.30… NjUJORK, NjUJORK (SAD, 1977)
New York, New York
ul: Robert de Niro (Robert de Niro), Lajza Mineli (Liza Minnelli)
r: Martin Skorseze (Martin Scorsese)

Velikani svetskog filma: Džejms Ajvori
10.00… ŠEKSPIRVALA (SAD, 1965)
Shakespeare-Wallah
Ul: Šaši Kapur (Shashi Kapoor), Felisiti Kendal (Felicity Kendal)
R: Džejms Ajvori (James Ivory)

20.30… SOBA SA POGLEDOM (VB 1985)
A Room with a View
ul. Megi Smit (Maggie Smith), Helena Bonam Karter (Helena Bonham Carter)
r. Džejms Ajvori (James Ivory)

Subota, 28. april
11.00… NjUJORK, NjUJORK (SAD, 1977)
New York, New York
ul: Robert de Niro (Robert de Niro), Lajza Mineli (Liza Minnelli)
r: Martin Skorseze (Martin Scorsese)

13.30… RATNICI PODZEMLjA (SAD, 1979)
The Warriors
ul: Majkl Bek (Michael Beck), Džejms Remar (James Remar)
r: Volter Hil (Walter Hill)

18.00… SOBA SA POGLEDOM (VB 1985)
A Room with a View
ul. Megi Smit (Maggie Smith), Helena Bonam Karter (Helena Bonham Carter)
r. Džejms Ajvori (James Ivory)

21.00… MORIS (VB 1987)
Maurice
Ul. Hju Grant (Hugh Grant), Džejms Vilbi (James Wilby)
R. Džejms Ajvori (James Ivory)

Nedelja, 29. april
11.00… RATNICI PODZEMLjA (SAD, 1979)
The Warriors
ul: Majkl Bek (Michael Beck). Džejms Remar (James Remar)
r: Volter Hil (Walter Hill)

13.30… HANA I NjENE SESTRE (SAD, 1986)
Hannah and Her Sisters
ul: Majkl Kejn (Michael Caine), Mia Ferou (Mia Farrow)
r: Vudi Alen (Woody Allen)

18.00… DžEFERSON U PARIZU (SAD/FR 1995)
Jefferson in Paris
Ul. Nik Nolt (Nick Nolte), Greta Skaki (Greta Scacchi)
r. Džejms Ajvori (James Ivory)

20.30… PREBOLETI PIKASA (SAD 1996)
Surviving Picasso
Ul. Entoni Hopkins (Anthony Hopkins), Nataša Mek Elhon (Natascha McElhone)
r. Džejms Ajvori (James Ivory)

Ponedeljak, 30. april
18.00… MORIS (VB 1987)
Maurice
Ul. Hju Grant (Hugh Grant), Džejms Vilbi (James Wilby)
R. Džejms Ajvori (James Ivory)

20.30… SKRIVENA LjUBAV (IT/FR/BR/SAD 2017)
Call Me by Your Name
Ul. Timote Šalame (Timothée Chalamet), Armi Hamer (Armie Hammer)
Sc. Džejms Ajvori (James Ivory)
r. Luka Guadanjino (Luca Guadagnino)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.