Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za mart 2018.
Kinoteka: Čudesna sudbina Amelije Pulen
Kinoteka: Čudesna sudbina Amelije Pulen

Kinoteka – repertoari za mart 2018.

Predstavljamo sve programe i filmove u Jugoslovenskoj kinoteci u martu 2018. Pogledajte šta nudi Kinoteka u salama u Kosovskoj 11 i Uzun Mirkovoj 1…

Programi u obe sale…

• Po željama gledalaca
• Nema sreda
• Dokumentarni četvrtak
• Moj izbor…
• Sećanja…
• Filmovi za gluvoneme
• Šok koridor predstavlja: Frenk Henenloter
• Beogradski irski festival
• postFESTum
• Polanski na bis
• Vitez fest
• Velikani svetskog filma: Hauard Hoks
• XVII Festival iranskog filma
• 19. Međunarodna smotra arheloškog filma

Muzej Kinoteke, Kosovska 11

Ponedeljak, 5. mart
postFESTum
16.00…… PRIČA O KERIJU GRANTU (FP 2017)
Becoming Cary Grant
dokumentarni
R: Mark Kidel (Mark Kidel)

18.30… JUPITEROV MESEC (MAĐ/NEM/FP 2017)
Jupiter holdja
Ul: Merab Ninidze (Merab Ninidze), Žombor Jeger (Zsombor Jéger)
R: Kornel Mundruco (Kornél Mundruczó)

21.00… TRAGOM KOSTIJU (POLj/NEM/ČEŠ/ŠVE/SL 2017)
Pokot
Ul: Agnješka Mandat-Grabka (Agnieszka Mandat-Grabka), Viktor Zborovski (Wiktor Zborowski)
r. Agnješka Holand (Agnieszka Holland), Kasia Adamik (Kasia Adamik)

Utorak, 6. mart
Sećanje na… Bredford Dilman
17.00… PRINUDA (SAD 1959)
Compulsion
ul. Orson Vels(Orson Welles), Bredford Dilman (Bradford Dillman)
r. Ričard Flajšer (Richard Fleischer)

19.00… PIRANA (SAD 1978)
Piranha
ul. Bredford Dilman (Bradford Dillman), Kevin MekKarti (Kevin McCarthy)
r. Džo Dante (Joe Dante)

21.00… RAZBIJENO OGLEDALO (SAD 1960)
Crack in the Mirror
ul. Orson Vels (Orson Welles), Bredford Dilman (Bradford Dillman)
r. Ričard Flajšer (Richard Fleischer)

Sreda, 7. mart
Nema sreda
Aleksandar Petrovič Dovženko
16.00… PLOD LjUBAVI (SSSR, 1926)
Яgodki lюbovi
Ul: Marjan Krušeljnicki (Marьяn Krušelьnickiй), Margarita Čardinjina (Margarita Čardыnina)
R: Aleksandar Dovženko (Aleksandr Dovženko)

ZVENIGORA (SSSR, 1928)
Zvenigora
Ul: Nikolaj Nademski (Nikolaй Nademskiй), Semjon Svašenko (Semёn Svašenko)
R: Aleksandar Dovženko (Aleksandr Dovženko)

18.00… ARSENAL (SSSR, 1929)
Arsenal
Ul: Semjon Svašenko (Semёn Svašenko), Nikolaj Kučinski (Nikolaй Kučinskiй)
R: Aleksandar Dovženko (Aleksandr Dovženko)

19.30… ZEMLjA (SSSR, 1930)
Zemlя
Ul: Stepan Škurat (Stepan Škurat), Semjon Svašenko (Semёn Svašenko)
R: Aleksandar Dovženko (Aleksandr Dovženko)

Četvrtak, 8. mart
Polanski na bis
17.00… DVA ČOVEKA S ORMAROM (POLj, 1958)
kratki igrani film
ul: Jakub Goldberg (Jakub Goldberg), Henrik Kluba (Henryk Kluba)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

NOŽ U VODI (POLj, 1962)
Nóz w wodzie
ul: Leon Niemčik (Leon Niemczyk), Jolanta Umecka (Jolanta Umecka)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

19.00… ODVRATNOST (VB, 1965)
Repulsion
ul: Katrin Denev (Catherine Deneuve), Ian Hendri (Ian Hendry)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

21.00… ĆORSKOKAK (VB 1966)
Cul-de-sac
Ul.Donald Plezens (Donald Pleasence), Fransoaz Dorleak (Françoise Dorléac)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

Petak, 9. mart
17.00… ROZMARINA BEBA (SAD, 1968)
Rosemary’s Baby
ul: Mia Farou (Mia Farrow), Džon Kasavetes (John Cassavetes)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

19.00… BAL VAMPIRA (SAD/VB 1967)
The Fearless Vampire Killers/ Dance of the Vampires
Ul. Roman Polanski (Roman Polanski), Šeron Tejt (Sharon Tate)
r. Roman Polanski (Roman Polanski)

21.00… MAGBET (VB/SAD, 1971)
Macbeth
ul: Džon Finč (John Finch), Frančeska Anis (Francesca Annis)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

Subota, 10. mart
17.00… ŠTA? (IT/FR/SRN, 1972)
Che?
ul: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Sidni Rom (Sydne Rome)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

19.00… STANAR (FR, 1976)
Le locataire
ul: Roman Polanski (Roman Polanski), Izabel Ađani (Isabelle Adjani)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

21.00… KINESKA ČETVRT (SAD, 1974)
Chinatown
ul: Džek Nikolson (Jack Nicholson), Fej Danavej (Faye Dunaway)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

Nedelja, 11. mart
17.00… LUDILO (SAD/FR, 1988)
Frantic
ul: Harison Ford (Harrison Ford), Emanuel Senje (Emanuelle Seigner)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

19.00… GORKI MESEC (FR/VB/SAD, 1992)
Bitter Moon
ul: Piter Kojoti (Peter Coyote), Emanuel Senje (Emanuelle Seigner)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

21.00… SMRT I DEVOJKA (VB/FR/SAD, 1994)
Death and the Maiden
ul: Sigurni Viver (Sigourney Weaver), Ben Kingsli (Ben Kingsley)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

Ponedeljak, 12. mart
16.00… PIJANISTA (FR/POLj/NEM/VB, 2002)
The Pianist
ul: Edrijen Brodi (Adrien Brody), Tomas Krečman (Thomas Kretschmann)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

19.00… KRVOPROLIĆE (FR/VB/POLj/ŠP/SAD 2011)
Carnage
Ul. Kejt Vinslet (Kate Winslet), Džodi Foster (Jodie Foster)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

20.30… PISAC IZ SENKE (FR/NEM/VB 2010)
The Ghost Writer
Ul. Pirs Brosnan (Pierce Brosnan), Juan MekGregor (Ewan McGregor)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

Utorak, 13. mart
Beogradski irski festival
17.00… PESMA GRANITA (IR/KAN 2017)
Song of Granite
Ul. Majk O’Čonflaola (Michael O’Chonfhlaola), Makdara O’Fatarta (Macdara Ó Fátharta)
r. Pet Kolins (Pat Collins)

20.30… GREJS DžONS: CRVENO SVETLO I HLEB (IR/VB 2017)
Grace Jones: Bloodlight and Bami
dokumentarni film
r. Sofi Fajns (Sophie Fiennes)

Sreda, 14. mart
17.00… PRAVI SEVER (IR 2017)
True North: Paul Mulrooney’s Irish-Canadian Adventures in Super 8
dokumentarni film
r. Dirdri Malroni (Deirdre Mulrooney)

20.30… MOSKVA NIKAD NE SPAVA (RUS/IR 2015)
Moscow Never Sleeps
Ul. Anastasija Šalonko (Anastasiya Shalonko), Jurij Stojanov (Yuriy Stoyanov)
r. Džoni O’Rajli (Johnny O’Reilly)

Četvrtak, 15. mart
17.00… LEKOVI U MLEKU (2016)
r. Onja Stejplton (Áine Stapleton), Hose Miguel Himenes (Jose Miguel Jimenez)

20.30… GOLGOTA SRBIJE (JUG 1940)
dokumentarni film
r. Stanislaljv Krakov

Petak, 16. mart
17.00… U RAZGOVORU S OCEM (IR 2015)
Talking to My Father
dokumentarni film
r. Meri Dojl (Sé Merry Doyle)

19.30… HJUBERT BATLER: SVEDOK BUDUĆNOSTI (IR 2016)
Hubert Butler Witness to the Future
dokumentarni film
r. Džoni Gogan (Johnny Gogan)

Subota, 17. mart
17.00… NAJUDALjENIJE (IR 2017)
The Farthest
dokumentarni film
r. Emer Rejnolds (Emer Reynolds)

20.30… GREJS DžONS: CRVENO SVETLO I HLEB (IR/VB 2017)
Grace Jones: Bloodlight and Bami
dokumentarni film
r. Sofi Fajns (Sophie Fiennes)

Nedelja, 18. mart
15.00… NAJUDALjENIJE (IR 2017)
The Farthest
dokumentarni film
r. Emer Rejnolds (Emer Reynolds)

17.00… PESMA GRANITA (IR/KAN 2017)
Song of Granite
Ul. Majk O’Čonflaola (Michael O’Chonfhlaola), Makdara O’Fatarta (Macdara Ó Fátharta)
r. Pet Kolins (Pat Collins)

20.30… MOSKVA NIKAD NE SPAVA (RUS/IR 2015)
Moscow Never Sleeps
Ul. Anastasija Šalonko (Anastasiya Shalonko), Jurij Stojanov (Yuriy Stoyanov)
r. Džoni O’Rajli (Johnny O’Reilly)

Ponedeljak, 19. mart
Šok koridor predstavlja: Frenk Henenloter
17.00… GDE SI SAKRIO BRATA? (SAD 1982)
Basket Case
ul. Kevin Van Hentenrik (Kevin Van Hentenryck),Teri Suzan Smit (Terri Susan Smith)
r. Frenk Henenloter (Frank Henenlotter)

19.00… OŠTEĆENjE MOZGA (SAD 1988)
Brain Damage
ul. Rik Hrst (Rick Hearst), Gordon MekDonald (Gordon MacDonald)
r. Frenk Henenloter (Frank Henenlotter)

21.00… PROSTITUTKA IZ DELOVA (SAD 1990)
Frankenhooker
ul. Džejms Lorinc (James Lorinz), Peti Mulen (Patty Mullen)
r. Frenk Henenloter (Frank Henenlotter)

Utorak, 20. mart
Sećanje na … Doroti Meloun (Dorothy Malone)
17.00… NA NIŠANU (SAD, 1955)
At Gunpoint
Ul:Fred Mekmari (Fred MacMurray), Doroti Meloun (Dorothy Malone)
R: Alfred Verker (Alfred Werker)

19.00… OBRAČUN U TEJBL ROKU (SAD, 1956)
Tension At Table Rock
Ul: Ričard Igan (Richard Egan), Doroti Meloun (Dorothy Malone)
R: Čarls Markiz Voren (Charles Marquis Warren)

21.00… ZAPISANO NA VETRU (SAD, 1956)
Written on the Wind
Ul: Rok Hadson (Rock Hudson), Doroti Meloun (Dorothy Malone)
R: Daglas Sirk (Douglas Sirk)

Sreda, 21. mart
Sećanje na… Željko Senečić
17.00… BREZA (JU, 1967)
ul. Manca Košir, Velimir Bata Živojinović
sc. Željko Senečić
r. Ante Babaja

19.00… TKO PJEVA ZLO NE MISLI (JU, 1970)
ul. Franjo majetić, Mirjana Bohanec
sc. Željko Senečić
r. Krešimir Golik

21.00… LIMENI DOBOŠ (SRN/FR, 1979)
Die Blechtrommel
ul. David Benet (David Bennent), Mario Adorf (Mario Adorf)
sc. Željko Senečić
r. Folker Šlendorf (Volker Schlöndorff)

Četvrtak, 22. mart
Dokumentarni četvrtak
17.00… IZBOR STORIJA ŽURNAL NOVAKOVIĆA
(JUG 1926 – 1938)
PP: Novaković film

PROSLAVA 550. GODIŠNjICE KOSOVSKE BITKE
(JUG, 1939)
R: Dragoljub Gošić, Kosta Novaković

19.00… SVADBA U TOPOLI I SLANCIMA
(JUG, 1930)
R: Petar Ž. Petrović

NAŠI OMILjENI UMJETNICI MIJAT MIJATOVIĆ I PECIJA PETROVIĆ PRVI PUT U TON FILMU
( JUG,1933)
Nepoznati autori

VELIČANSTVENA BAKLjADA U ČAST ROĐENjA KRALjA PETRA II
(JUG, 1935)
PP: Jugoslovenski prosvetni film

SVADBA U PIROTU
( JUG,1937)
Nepoznati autori

VLADA MILANA STOJADINOVIĆA
(JUG, 1938)
PP:Jugoslovenska radikalna zajednica

DRINA (DEO FILMA)
(JUG, 1938)
R: Vladeta Limić

VEŽBA INŽINjERSKE ČETE U LETO 1940
(JUG, 1940)
Nepoznati autori

Petak, 23. mart
Moj izbor: Ana Martinoli
17.00… SLIKA DORIJANA GREJA (SAD 1945)
The Picture of Dorian Gray
Ul. Džordž Sanders (George Sanders), Endžela Lensburi (Angela Lansbury)
r. Albert Levin (Albert Lewin)

19.00… SVE O EVI (SAD 1950)
All About Eve
Ul. Bet Dejvis (Bette Davis), En Bakster (Anne Baxter)
r. Džozef L. Mankievic (Joseph L. Mankiewicz)

21.00… DORUČAK KOD TIFANIJA (SAD, 1961)
Breakfast at Tiffany’s
ul: Odri Hepbern (Audrey Hepburn), Džordž Pepard (George Peppard)
r: Blejk Edvards (Blake Edwards)

Subota, 24. mart
17.00… MAJSTORI, MAJSTORI (JUG 1980)
Ul. Semka Sokolović-Bertok, Bogdan Diklić
r. Goran Marković

19.00… BLEJDRANER (SAD, 1982)
Blade Runner
ul: Harison Ford (Harrison Ford), Rutger Hauer (Rutger Hauer)
r: Ridli Skot (Ridley Scott)

21.00… NOĆI BUGIJA (SAD 1997)
Boogie Nights
Ul. Mark Volberg (Mark Wahlberg), Bert Rejnolds (Burt Reynolds)
r. Pol Tomas Anderson (Paul Thomas Anderson)

Nedelja, 25. mart
17.00… MARNI (SAD, 1964)
Marnie
ul. Tipi Hedren (Tippi Hedren), Šon Koneri (Sean Connery)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

19.00… BLISKOST (SAD/VB 2004)
Ul. Džulija Roberts (Julia Roberts), Klajv Oven (Clive Owen)
r. Majk Nikols (Mike Nichols)

21.00… BETMEN POČINjE (SAD/VB 2005)
Batman Begins
Ul. Kristijan Bejl (Christian Bale), Majkl Kejn (Michael Caine)
r. Kristofer Nolan (Christopher Nolan)

Ponedeljak, 26. mart
Sećanje na… Josuke Natsuki
17.00… OLUJA NA PACIFIKU (JP 1961)
Taiheiyo no arashi
ul. Josuke Natsuki(Yosuke Natsuki), Toširo Mifune(Toshiro Mifune)
r. Šue Matsubajaši(Shue Matsubayashi)

Vitez fest
19.00… PRVI VITEZ (SAD 1995)
First Knight
Ul. Šon Koneri (Sean Connery), Ričard Gir (Richard Gere)
r. Džeri Cuker (Jerry Zucker)

Sećanje na… Džon Mahoni (John Mahoney)
21.00…BARTON FINK (SAD/VB 1991)
Barton Fink
Ul: Džon Torturo (John Turturro), Džon Mahoni (John Mahoney)
R: Džoel Koen (Joel Coen)

Utorak, 27. mart
Velikani svetskog filma: Hauard Hoks
17.00… DEVOJKA U SVAKOJ LUCI (SAD 1928)
A Girl in Every Port
Ul. Viktor MekLaglen (Victor McLaglen), Luiz Bruks (Louise Brooks)
r. Hauard Hoks (Howard Hawks)

19.00… LICE SA OŽILjKOM (SAD 1932)
Scarface, the Shame of the Nation
Ul. Pol Muni (Paul Muni), En Dvorak (Ann Dvorak)
r. Hauard Hoks (Howard Hawks)

21.00… DVADESETI VEK (SAD 1934)
Twentieth Century
Ul. Džon Berimor (John Barrymore), Kerol Lombard (Carole Lombard)
r. Hauard Hoks (Howard Hawks)

Sreda, 28. mart
17.00… PUT KA SLAVI (SAD 1936)
The Road to Glory
Ul. Frederik Marč (Fredric March), Vorner Bakster (Warner Baxter)
r. Hauard Hoks (Howard Hawks)

19.00… GRAD BEZ ZAKONA (SAD 1935)
Barbary Coast
Ul. Mirijem Hopkins (Miriam Hopkins), Edvard Dži Robinson (Edward G. Robinson)
r. Hauard Hoks (Howard Hawks), Vilijam Vajler (William Wyler)

21.00… NAREDNIK JORK (SAD 1941)
Sergeant York
Ul. Geri Kuper (Gary Cooper), Volter Brenan (Walter Brannn)
r. Hauard Hoks (Howard Hawks)

Četvrtak, 29. mart
19.00… OPASNA LINIJA 7000 (SAD 1965)
Red Line 7000
Ul. Džejms Kan (James Caan), Lora Devon (Laura Devon)
r. Hauard Hoks (Howard Hawks)

21.00… IMATI I NEMATI (SAD 1944)
To Have and Have Not
ul. Hemfri Bogart (Humphrey Bogart), Lorin Bekol (Lauren Bacall)
r. Hauard Hoks (Howard Hawks)

Petak, 30. mart
17.00… HATARI! (SAD 1962)
Hatari!
ul: Džon Vejn (John Wayne), Elza Martineli (Elsa Martinelli)
r: Hauard Hoks (Howard Hawks)

19.00… TAJNA INDIJANKE (SAD 1952)
The Big Sky
Ul.Kirk Daglas (Kirk Douglas), Djui Martin (Dewey Martin)
r: Hauard Hoks (Howard Hawks)

21.00… MUŠKARCI VIŠE VOLE PLAVUŠE (SAD 1953)
Gentlemen Prefer Blondes
Ul. Džejn Rasel (Jane Russell), Merilin Monro (Marilyn Monroe)
r. Hauard Hoks (Howard Hawks)

Subota, 31. mart
17.00… MAJMUNSKA POSLA (SAD 1952)
Monkey Business
ul. Keri Grant (Cary Grant), Merilin Monro (Marilyn Monroe)
r. Hauard Hoks (Howard Hawks)

19.00… NAJLEPŠI SPORT ZA MUŠKARCE (SAD, 1964)
Man’s Favorite Sport?
Ul: Rok Hadson (Rock Hudson), Pola Prentis (Paula Prentiss)
R: Hauard Hoks (Howard Hawks)

21.00… VELIKI SAN (SAD 1946)
The Big Sleep
ul. Hemfri Bogart (Humphrey Bogart), Lorin Bekol (Lauren Bacall)
r. Hauard Hoks (Howard Hawks)

**************************************************************************

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

Ponedeljak, 5. mart
postFESTum
17.00… SKRIVENA LjUBAV (IT/FR/BR/SAD 2017)
Call Me by Your Name
Ul. Timote Šalame (Timothée Chalamet), Armi Hamer (Armie Hammer)
r. Luka Guadanjino (Luca Guadagnino)

19.30… EVA (FR/BEL 2017)
Eva
Ul. Izabel Iper (Isabelle Huppert), Gaspar Ulijel (Gaspard Ulliel)
r. Benoa Žako (Benoît Jacquot)

22.00… TRI BILBORDA ISPRED EBINGA U MISURIJU (SAD/VB, 2017)
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
ul. Frensis MekDormand (Frances McDormand), Sem Rokvel (Sam Rockwell)
r. Martin Makdona (Martin McDonagh)

Utorak, 6. mart
11.00… TRG VANDOM (FR, 1998)
Place Vendôme
Ul: Katrin Denev (Catherine Deneuve), Emanuel Senje (Emmanuelle Seigner)
Režija: Nikol Garsija (Nicole Garcia)

13.30… OSAM ŽENA (FRA/ITA, 2002)
8 Femmes
Uloge: Danijel Darije (Danielle Darrieux), Katrin Denev (Catherine Deneuve)
Režija: Fransoa Ozon (Francois Ozon)

Sećanje na… Nebojša Glogovac
17.00… NEBESKA UDICA (SRJ/IT 2000)
Ul. Nebojša Glogovac, Ana Sofrenović
r. Ljubiša Samardžić

19.00… UBISTVO SA PREDUMIŠLjAJEM (SRJ 1995)
Ul. Nebojša Glogovac, Branka Katić
r. Gorčin Stojanović

21.00… BURE BARUTA (SRJ/MAK/FR/GR/TUR 1998)
Ul. Nebojša Glogovac, Aleksandar Berček
r. Goran Paskaljević

Sreda, 7. mart
11.00… OSAM ŽENA (FRA/ITA, 2002)
8 Femmes
Uloge: Danijel Darije (Danielle Darrieux), Katrin Denev (Catherine Deneuve)
Režija: Fransoa Ozon (Francois Ozon)

13.30… MEŠ (SAD 1970)
MASH
Ul. Donald Satrlend (Donald Sutherland), Eliot Guld (Elliot Gould)
r. Robert Altman (Robert Altman)

17.00… MUNjE (SRJ 2001)
Ul. Nebojša Glogovac, Sergej Trifunović
r. Radivoje Raša Andrić

19.00… KAD PORASTEM BIĆU KENGUR (SCG 2004)
Ul. Nebojša Glogovac, Sergej Trifunović
r. Radivoje Raša Andrić

21.00… KLOPKA (SRB/NEM/MAĐ 2007)
Ul. Nebojša Glogovac, Nataša Ninković
r. Srdan Golubović

Četvrtak, 8. mart
18.00… HADERSFILD (SRB 2007)
Ul. Nebojša Glogovac, Goran Šušljik
r. Ivan Živković

20.30… KENjAC (HR/BIH/VB/SRB 2009)
Ul. Nebojša Glogovac, Naaša Janjić
r. Antonio Nuić

Petak, 9. mart
18.00… MAOV POSLEDNjI IGRAČ (AUS 2009)
Mao’s Last Dancer
Ul. Brus Grinvud (Bruce Greenwood), Ejden Jang (Aden Young)
r. Brus Beresford (Bruce Beresford)

20.30… ŽENA SA SLOMLjENIM NOSEM (SRB/NEM 2010)
Ul. Nebojša Glogovac, Nada Šargin
r. Srđan Koljević

Subota, 10. mart
11.00… MEŠ (SAD 1970)
MASH
Ul. Donald Satrlend (Donald Sutherland), Eliot Guld (Elliot Gould)
r. Robert Altman (Robert Altman)

13.30… ODISEJA U SVEMIRU 2001 (VB/SAD 1968)
2001: A Space Odyssey
Ul. Kir Dulea (Keir Dullea), Geri Lokvud (Gary Lockwood)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

Gradovi na filmu: Pariz
18.00… DECA RAJA 1 – BULEVAR ZLOČINA
Les enfants du paradis – Le Boulevard du crime
Ul. Arleti (Arletty), Žan-Luj Bero (Jean-Louis Barrault)
r. Marsel Karne (Marcel Carné)

20.30… DECA RAJA 2 – BELI ČOVEK (FR 1945)
Les enfants du paradis-L’homme blanc
Ul. Arleti (Arletty), Žan-Luj Bero (Jean-Louis Barrault)
r. Marsel Karne (Marcel Carné)

Nedelja, 11. mart
11.00… ODISEJA U SVEMIRU 2001 (VB/SAD 1968)
2001: A Space Odyssey
Ul. Kir Dulea (Keir Dullea), Geri Lokvud (Gary Lockwood)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

13.30… PLAVI ANĐELI (SAD 1973)
Electra Glide in Blue
Ul. Robert Blejk (Robert Blake), Bili Grin Buš (Billy Green Bush)
r. Džejms Vilijam Guerčo (James William Guercio)

18.00… NEOBIČNA BANDA (FR, 1964)
Bande à part
ul. Ana Karina (Anna Karina), Daniel Žirard (Danièle Girard)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

20.30… MAKLjAŽA MEĐU DASAMA (FR 1955)
Du rififi chez les hommes
Ul. Žan Serve (Jean Servais), Karl Moner (Carl Möhner)
r. Žil Dasen (Jules Dassin)

Ponedeljak, 12. mart
18.00… DO POSLEDNjEG DAHA (FR, 1960)
À bout de souffle
ul. Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Džin Siberg (Jean Seberg)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

20.30… ŽIL I DžIM (FR, 1962)
Jules et Jim
ul: Žana Moro (Jeanne Moreau), Oskar Verner (Oscar Werner)
r: Fransoa Trifo (François Truffaut)

Utorak, 13. mart
Nema projekcija

Sreda, 14. mart
Svečano otvaranje XVII Festivala iranskog filma
19.00… RANINA ĆUTNjA (IR 2104)
Sokute Ra’na
Ul. Uloge: Mađid Potki, Nasrin Babai
R: Behzad Rafi’i

Četvrtak, 15. mart
18.00… RANINA ĆUTNjA (IR 2104)
Splite Ra’na
Ul. Uloge: Mađid Potki, Nasrin Babai
R: Behzad Rafi’i

20.30… IZNUDA (IR 2014)
Hage sokut 70
Ul: Hesam Mahmudi, Širin Esmaili
R: Hadi Na’iđi

Petak, 16. mart
11.00… PLAVI ANĐELI (SAD 1973)
Electra Glide in Blue
Ul. Robert Blejk (Robert Blake), Bili Grin Buš (Billy Green Bush)
r. Džejms Vilijam Guerčo (James William Guerci)

13.30… TAKSISTA (SAD 1976)
Taxi Driver
Ul. Robert de Niro (Robert de Niro), Harvi Kajtel (Harvey Keitel)
r. Martin Skorseze (Martin Scorsese)

18.00… IZNUDA (IR 2014)
Hage sokut 70
Ul: Hesam Mahmudi, Širin Esmaili
R: Hadi Na’iđi

20.30… POD ZADIMLjENIM KROVOM (IR 2017)
Ul: Farhad Aslani, Marila Zare’i
R: Puran Derahšande

Subota, 17. mart
11.00… TAKSISTA (SAD 1976)
Taxi Driver
Ul. Robert de Niro (Robert de Niro), Harvi Kajtel (Harvey Keitel)
r. Martin Skorseze (Martin Scorsese)

13.30… TV MREŽA (SAD 1976)
Network
Ul. Fej Danavej (Faye Dunaway), Vilijam Holden (William Holden)
r. Sidni Almet (Sidney Lumet)

18.00… POD ZADIMLjENIM KROVOM (IR 2017)
Ul: Farhad Aslani, Marila Zare’i
R: Puran Derahšande

20.30… TAKO JEDNOSTAVNO (IR 2008)
Ul: Šadmehr Rastin, Hengame Gazijani
R: Reza Mirkarimi

Nedelja, 18. mart
11.00… TV MREŽA (SAD 1976)
Network
Ul. Fej Danavej (Faye Dunaway), Vilijam Holden (William Holden)
r. Sidni Almet (Sidney Lumet)

13.30… POŠTAR UVEK ZVONI DVA PUTA (SAD/SRN 1981)
The Postman Always Rings Twice
Ul. Džek Nikolson (Jack Nicholson), Džesika Leng (Jessica LAnge)
r. Bob Rafelson (Bob Rafaelson)

18.00… TAKO JEDNOSTAVNO (IR 2008)
Ul: Šadmehr Rastin, Hengame Gazijani
R: Reza Mirkarimi

20.30… AZAR, ŠAHDOHT, PARVIZ I OSTALI (IR 2016)
Azar, šahdot, Parviz va digaran
Ul: Mehdi Fahimzade, Gohar Hejrandiš
R: Behruz Afhami

Ponedeljak, 19. mart
Gradovi na filmu: Pariz
18.00… MRŽNjA (FR, 1995)
La haine
ul: Vensan Kasel (Vincent Cassel), Said Tagmaui (Saïd Taghmaoui)
r: Matju Kasovic (Matthieu Kassovitz)

20.30… ČUDESNA SUDBINA AMELIJE PULEN (FR/NEM 2002)
Le fabuleux destin d’Amélie Poulain
Ul. Odri Totu, Matju Kasovic (Matthieu Kassovitz)
r. Žan-Pjer Žene

Utorak, 20. mart
11.00… POŠTAR UVEK ZVONI DVA PUTA (SAD/SRN 1981)
The Postman Always Rings Twice
Ul. Džek Nikolson (Jack Nicholson), Džesika Leng (Jessica LAnge)
r. Bob Rafelson (Bob Rafaelson)

13.30… VATRENE ULICE (SAD 1984)
Streets of Fire
Ul. Dajen Lejn (Diana Lane), Majkl Pare (Michael Paré)
r. Volter Hil (Walter Hill)

18.00… TRI BOJE: PLAVO (FR/POLj/ŠV, 1993)
Trois couleurs: Bleu
ul: Žilijet Binoš (Juliette Binoche), Benoa Režen (Benoît Régent)
r: Kšištof Kišlovski (Krzysztof Kieslowski)

20.30… VREME IGRE (FR/IT 1967)
Playtime
Ul. Žak Tati (Jacques Tati), Barbara Denek (Barbara Dennek)
r. Žak Tati (Jacques Tati)

Sreda, 21. mart
Nema projekcija

Četvrtak, 22. mart
11.00… VATRENE ULICE (SAD 1984)
Streets of Fire
Ul. Dajen Lejn (Diana Lane), Majkl Pare (Michael Paré)
r. Volter Hil (Walter Hill)

13.30… VISOKE POTPETICE (ŠPA/FR 1991)
Tacones lejanos
Ul. Viktorija Avril (Victoria Abril), Marisa Paredes (Marisa Paredes)
r. Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

Petak, 23. mart
11.00… VISOKE POTPETICE (ŠPA/FR 1991)
Tacones lejanos
Ul. Viktorija Avril (Victoria Abril), Marisa Paredes (Marisa Paredes)
r. Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

13.30… LISABONSKA PRIČA (NEM/POR 1995)
Lisbon Story
Ul. Ridiger Fogler (Rüdiger Vogler), Patrik Bauhau (Patrick Bauchau)
r. Vim Venders (Wim Wenders)

Četvrtak, 22. mart – četvrtak, 29. mart
19. Međunarodna smotra arheloškog filma
Program će biti objavljen naknadno

Utorak, 27. mart
11.00… VISOKE POTPETICE (ŠPA/FR 1991)
Tacones lejanos
Ul. Viktorija Avril (Victoria Abril), Marisa Paredes (Marisa Paredes)
r. Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

13.30… KOSA (SAD 1979)
Hair
Ul. Džon Sevidž (John Savage), Trit Vilijems (Treat Williams)
r. Miloš Forman (Milos Forman)

Sreda, 28. mart
11.00… KOSA (SAD 1979)
Hair
Ul. Džon Sevidž (John Savage), Trit Vilijems (Treat Williams)
r. Miloš Forman (Milos Forman)

13.30… KABARE (SAD 1972)
Cabaret
Ul. Lajza Mineli (Liza Minnelli), Majkl Jork (Michael York)
r. Bof Fosi (Bob Fosse)

Četvrtak, 29. mart
11.00… KABARE (SAD 1972)
Cabaret
Ul. Lajza Mineli (Liza Minnelli), Majkl Jork (Michael York)
r. Bof Fosi (Bob Fosse)

13.30… NEBO NAD BERLINOM (SRN/FR, 1987)
Der Himmel über Berlin
ul. Bruno Ganc (Bruno Ganz), Peter Falk
r. Vim Venders (Wim Wenders)

Petak, 30. mart
11.00… NEBO NAD BERLINOM (SRN/FR, 1987)
Der Himmel über Berlin
ul. Bruno Ganc (Bruno Ganz), Peter Falk
r. Vim Venders (Wim Wenders)

13.30… TRČI LOLA, TRČI (NEM 1998)
Lola rennt
Ul. Franka Potente (Franka Potente), Moric Blajbtroj (Moritz Bleibtreu)
r. Tom Tikver (Tom Tykwer)

18.00 i 20.30… Restaurisane kopije
SPECIJALNO VASPITANjE (JUG 1977)
Ul. Slavko Štimac, Aleksandar Berček
r. Goran Marković

Subota, 31. mart
Nema projekcija

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *