Naslovna » Izlasci » Kontakt konferencija 2018 u Beogradu
Kontakt konferencija: Bend Zvuk ulice
Kontakt konferencija: Bend Zvuk ulice

Kontakt konferencija 2018 u Beogradu

Od 21. do 24. marta na nekoliko poznatih lokacija u Beogradu biće održana Kontakt konferencija, koju čine panel diskusije, izložbe, koncerti…

Prva Kontakt konferencija proizišla je iz potrebe umrežavanja organizatora i promotera regionalnih muzičkih festivala, turističkih udruženja i organizacija, kulturnih centara, klubova, i ostalih delatnika u kulturi i umetnosti.

Proizišla je iz potrebe stvaranja jasne infrastrukture u muzičkom biznisu i brisanja kulturnih granica u regionu, jer su muzički festivali glavni turistički adut balkanskih zemalja, a muzički turizam postaje sve popularniji u evropi i svetu.

Učesnici na Kontakt konferenciji i ove godine su predstavnici najznačajnijih festivala iz regiona, koji će kroz primere dobre prakse, inspirativne tribine, kreativne panele i javne diskusije ukazati na nove trendove i još jasnije mapirati region kao izuzetno plodno tlo za razvoj muzičke industrije.

Na panel diskusijama (Samoodrživost festivala, Samofinasirajući i finasirani kulturni centri i klubovi…) govoriće predstavnici festivala ali i klubova i drugih koncertnih prostora. Učestvovaće i muzičari, novinari, organizatori…

Kontakt konferencija – program

Sreda, 21. mart
19.00… Otvaranje izložbe Goranke Matić- Vlada Divljan – Marsh Open Space
20.00… Lazar Novkov + Frame Orchestra – Sprat

18.00… Little Lu / Downtown Airlines / DJ set – Zaokret
20.00-23.00… Marko Pavlović / Sothern Soul / DJ set – Zaokret
21.00… Anton i Hevi Hipi Bejbi / Gosti Zvuk Ulice – Dom omladine

Četvrtak, 22. mart
Marsh Open Space – panel diskusije
10.00 -11.30… Samoodrživost festivala prvi deo / Festivali: naplaćivanje ulaznica ili ne
1. Beer fest / Beograd / Srbija / Rade Rakočević
2. Festival uličnih svirača / Novi Sad / Srbija / Natali Beljanski
3. Southern Soul / Ulcinj / Crna Gora / Marko Pavlović
4. MetalDays/ Tolmin / Slovenija / Boban Milunović
5. Otvoren grad / Bitola / Makedonija / Igor Damjanoski
6. Beer fest / Sarajevo / Bosna i Hercegovina / Nenad Podžić
Moderator – Dejan Veselinov / VTC

11.30-13.00… Vođenje muzičkog posla – sa ili bez menadžera
1. Maja Cvetković / E Play / Srbija
2. Srđan Gojković Gile / Električni orgazam / Srbija
3. Lidija Samardžija / Hrvatska TBC
4. Miran Rusjan / Moonlee Records / Slovenija
5. Gane Pecikoža / Srbija TBC
6. Žika Jelić / YU Grupa / Srbija
Moderator – Branko Rosić / Nedeljnik

13.00-14.00… Budućnost nezavisnog izdavaštva / Impala – Independent Music Companies Association / Belgija
Moderator – Nikola Jovanović

14.00-18.00… Kako snimiti muzički spot / Workshop / Sprat
Žare Batinović Hrvatska, Ivan Šijak, Nemanja Navy Andrejević,
Staša Bukumirović, Jovan Milinov Toba, Aleksandar Ilić, Petar Ilić Ćirilo / Nikola Jovanović

19.00… My life making of / Žare Batinović / Ljubimac

18.00-23.00… Bigor Jahač Ploča / Slovenija / DJ program / Zaokret
21.00-21.45… Erget / Klavirski koncert / Sprat
22.00-23.00… Pavle Popov / Klavirski koncert / Sprat
20.00-23.00… Srđan Eftimovski / LOMZ / Hetem / A//O / DJ program / Ljubimac
17.00-19.00… Revolveri / Promocija albuma / Elektropionir
19.30-20.30… Gile & Magic Bush / Live koncert / Elektropionir
22.00-23.00… Vizelj / Live koncert / Elektropionir
20.00-23.00… Nikola Vranjković / Live koncert / Subbeerni centar

Petak, 23. mart
Marsh Open Space – panel diskusije
10.00-11.30… Samoodrživost festivala drugi deo / Muzički profil festival – DJ / Live koncerti
1. Lovefest / Vrnjačka Banja / Srbija / Zlatana Pavlović
2. SeaSplash / Pula / Hrvatska / Vedran Meniga
3. Exit / Novi Sad / Srbija / Ivan Milivojev
4. HillsUp / Zlatibor / Srbija / Vladimir Bojović
5. Apgrade / Beograd / Srbija / Vlada Janjić
6. Taksirat / Skoplje / Makedonija / Login Kočiški
Moderator – Ivan Lončarević / Pop Depresija

11.30-13.00… Regionalno muzičko novinarstvo
1. Ravno do dna / Hrvatska / Zoran Stajčić
2. Balkan rock / Srbija / Nemanja ĐorĊević
3. Tegla.rs / Srbija / Miloš Dašić
4. Remix press / Novi Sad / Srbija / TBA
5. Nova Muska / Slovenija / Igor Bašin
6. Hardwired Magazine / Srbija / Marko Ristić
Moderator – Branka Glavonjić / Bunt

Marsh Open Space – Panel diskusije
13.00-14.00… Samofinasirajući i finasirani kulturni centri i klubovi
1. Layerjeva hisa / Kranj / Slovenija / Selman Ćorović
2. Gala Hala / Ljubljana / Slovenija / Katarina Deskovič
3. MKC / Skoplje / Makedonija / Vladica Mladenovski
4. Dom Omladine / Beograd / Srbija / Dragan Ambrozić
5. Centar za kulturu / Kovin / Srbija / Vastag Vendel
Moderator – Marko Radojković / Kišobran

18.00-24.00… Do the Math ( Kišobran ) / DJ program / Zaokret
19.00… Vektorski crteži / Dejan Marić / Šikarica
20.00-24.00… Mammoth & Yashem / Went / Sergio Lounge / DJ program / Sprat
20.15 – 23.00… Kino Pleme / Mangulica FM / Kene Beri / DJ program / Ljubimac
20.00-24.00… Hill / Dogz in Kavala / Turisti / Live koncert / Elektropionir
21.00-22.00… Aufwiedersen / Live koncert / Subbeerni centar
22.00-24.00… Obojeni program / Live koncert / Subbeerni centar

Subota, 24. mart
Marsh Open Space – Panel diskusije
11.00-13.00… Samoodrživost festivala treći deo / Finasiranje festivala
1. Jack Daniels / Zoran Stojanović / Srbija TBC
2. OK fest / Tjentište / Dubravko Šuvara / Bosna i Hercegovina
3. Dev9t / Beograd / Dušan Kuzmanov / Srbija
4. Mikser / Beograd / Ivan Lalić / Srbija
5. Bedem fest / Nikšić / Petar Šundić / Crna Gora
6. Dimensions / Pula / Vedran Meniga / Hrvatska
Moderator Marko Maršićević / Marsh production

13.00-14.30… (Ne)održivost malih koncertnih prostora
1. DKSG / Beograd / Srbija / Marina Luĉić
2. Old Cellar Pub / Baĉka Palanka / Srbija / Mile Vrućinić
3. KSET / Zagreb / Hrvatska / Luka Zadro
4. MIKK Klub / Murska Sobota / Slovenija/ Vladimir Petković
5. Feedback / Niš / Srbija / Mladen Marjanović
Moderator Jovana Coka Stanković

14.30-16.00… Audiovizuelne prezentacije festivala, kulturnih centara i klubova
14.30… BUNT Rock festival
15.00… SeeRock festival
15.30… Organic Live fest

14.00-16.00… Predavanje / BUFFER / Izvanredni Bob /Hetem / A//O / Sprat
18.00-24.00… Feloneezy / Teklife / Mystic Stylez / DJ program / Zaokret
20.30-24.00… Ivica / Palms Voice / ZOE Kelly – Austrija / Sprat
19.00-24.00… Trifun / Trifun i Belosevic / Yan Tusk – Rusija / Bekfleš / DJ program / Ljubimac
20.00-24.00… Bohemia / Ljubiĉice / Vis Limunada / Live koncert / Elektropionir
21.00-24.00… Igralom / Kanda, Kodža i Nebojša / Live koncert / Subbeerni centar

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.