Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za maj 2018.
Kinoteka - maj 2018: Šangaj ekspres
Kinoteka - maj 2018: Šangaj ekspres

Kinoteka – repertoari za maj 2018.

Tokom maja 2018. u Jugoslovenskoj kinoteci, po običaju, odlični stari i noviji filmovi kao i veoma zanimljivi ciklusi. Pogledajte šta nudi Kinoteka u salama u Kosovskoj 11 i Uzun Mirkovoj 1…

Programi u obe sale…

• Po željama gledalaca
• Nema sreda
• Dokumentarni četvrtak
• Beogradski filmoplov
• Moj izbor…
• Sećanja…
• Velikani svetskog filma
• Filmovi za gluvoneme
• BELDOCS 2018.
• Transcedentalni film
• Noć muzeja 2018
• Gradovi na filmu
• Festival italijanskog filma

Muzej Kinoteke, Kosovska 11

Četvrtak, 3. maj
19.00… Sećanje na… Miloš Forman
CRNI PETAR (ČSSR 1965)
Cerný Petr
Ul. Ladislav Jakim (Ladislav Jakim), Pavla Martinkova (Pavla Martinkova)
r. Miloš Forman (Milos Forman)

21.00… LjUBAVI JEDNE PLAVUŠE (ČSSR 1965)
Lásky jedné plavovlásky
Ul. Hana Brejčova (Hana Brejchová), Vladimir Puholt (Vladimír Pucholt)
r. Miloš Forman (Milos Forman)

Petak, 4. maj
19.00… GORI, MOJA GOSPOĐICE (ČSSR 1967)
Hori, Ma Panenko
ul. Jan Vostrčil (Jan Vostrcil), Jozef Sebanek (Josef Sebanek)
r. Miloš Forman (Milos Forman)

21.00… NEDOSTAJE MI SONjA HENI (JUG 1971)
kratki igrani film
Ul. Sonja Heni (Sonja Henie), Bruk Hejvard (Brooke Hayward)
r. Miloš Forman (Milos Forman), Karpo Aćimović Godina, Branko Milićević, Tinto Bras (Tinto Brass), Mladomir Puriša Đorđević, Dušan Makavejev, Bak Henri (Buck Henry), Pol Morisi (Paul Morrissey), Frederik Vajsman (Frederick Wiseman)

SVLAČENjE (SAD 1971)
Taking Off
Ul. Lin Karlin (Lynn Carlin), Bak Henri (Buck Henry)
r. Miloš Forman (Milos Forman)

Subota, 5. maj
18.30… LET IZNAD KUKAVIČJEG GNEZDA (SAD, 1975)
One Flew Over the Cuckoo’s Nest
Ul: Džek Nikolson (Jack Nicholson), Luiz Flečer (Louise Fletcher)
R: Miloš Forman (Milos Forman)

21.00… KOSA (SAD 1979)
Hair
Ul. Džon Sevidž (John Savage), Trit Vilijems (Treat Williams)
r. Miloš Forman (Milos Forman)

Nedelja, 6. maj
19.00… GOJINE UTVARE (SAD/ŠPA 2006)
Goya’s Ghosts
Ul. Havijer Bardem (Javier Bardem), Natali Portman (Natalie Portman)
r. Miloš Forman (Milos Forman)

21.00… AMADEUS (SAD/FR/ČSSR 1984)
Amadeus
Ul. Tom Hals (Tom Hulce), F. Marej Abraham (F. Murray Abraham)
r. Miloš Forman (Milos Forman)

Ponedeljak, 7. maj
19.00… ČOVEK NA MESECU (SAD 2000)
Man on the Moon
Ul. Džim Keri (Jim Carrey), Deni DeVito (Danny DeVito)
r. Miloš Forman (Milos Forman)

21.00… NAROD PROTIV LARIJA FLINTA (SAD 1996)
The People vs. Larry Flynt
Ul. Vudi Harelson (Woody Harrelson), Kortni Lav (Courtney Love)
r. Miloš Forman (Milos Forman)

Utorak, 8. maj – nedelja, 13. maj
BELDOCS 2018.

Ponedeljak, 14. maj
Beogradski filmoplov
17.00… MAKARIO (MEK 1960)
Macario
Ul. Ignasio Lopez Tarso (Ignacio López Tarso), Pina Peliser (Pina Pellicer)
r. Roberto Gavaldon (Roberto Gavaldón)

19.00… LjUBAV NA RASKRŠĆU (MAĐ 1960)
Vörös tinta
Ul. Eva Vas (Éva Vass), Đerđ Paloš (György Pálos)
r. Viktor Gertler (Viktor Gertler)

21.00… ZAŠTO DOLAZIŠ TAKO KASNO (FR 1959)
Pourquoi viens-tu si tard…
Ul. Mišel Morgan (Michèle Morgan), Anri Vidal (Henri Vidal)
r. Anri Dekoan (Henri Decoin)

Utorak, 15. maj
17.00… ŠEST SUDBINA (SAD 1942)
Tales of Manhattan
Ul. Rita Hejvort (Rita Hayworth), Džindžer Rodžers (Ginger Rogers)
r. Žilijen Divivije (Julien Duvivier)

19.00… ALBA REGIJA (MAĐ 1961)
Alba Regia
Ul. Tatjana Samojlova (Tatyana Samoylova), Mikloš Gabor (Miklós Gábor)
r. Mihalj Žemeš (Mihály Szemes)

21.00… ĐAVO MAMI LjUBAVLjU (FR/SRN 1961)
Der Satan lockt mit Liebe
Ul. Belinda Li (Belinda Lee), Joakim Hansen (Joachim Hansen)
r. Rudolf Jugert (Rudolf Jugert)

Sreda, 16. maj
Sećanje na… Jelena Jovanović Žigon
17.00… PRVI GRAĐANIN MALE VAROŠI (JUG,1961)
Uloge: Jelena Jovanović Žigon, Rade Marković
Režija: Puriša Đorđević

19.00… SUDAR NA PARALELAMA (JUG,1961)
Uloge: Jelena Jovanović Žigon, Miloje Mića Orlović
Režija: Jože Babič

21.00… DIVLjE SENKE (DIVLjE SEME) (JUG,1967)
Uloge: Jelena Jovanović Žigon, Ljuba Tadić
Režija: Vojislav Kokan Rakonjac

Četvrtak, 17. maj
17.00… KLOPKA ZA GENERALA (JUG,1971)
Uloge: Ljuba Tadić, Jelena Jovanović Žigon, Bekim Fehmiu
Režija: Miomir Miki Stamenković

19.00… OBEĆANA ŽENA (AUS, 1975)
Promised Woman
Uloge: Jelena Jovanović Žigon, Takis Emanuel (Takis Emmanuel)
Režija: Tom Kovan (Tom Cowan)

21.00… LjUBI, LjUBI, AL GLAVU NE GUBI (JUG,1981 )
Uloge: Jelena Jovanović Žigon, Dragomir Gidra Bojanić
Režija: Zoran Čalić

Petak, 18. maj
Sećanje na… Ronald Li Ermej (R. Lee Ermey)
17.00… BOJEVI METAK (VB/SAD, 1987)
Full Metal Jacket
Uloge: Metju Modin (Matthew Modine), Ronald Li Ermej (Ronald Lee Ermey)
Režija: Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

19.00… KO SE BOJI DUHA JOŠ? (NZ /SAD, 1996)
The Frighteners
Uloge: Majkl Dži Foks (Majkl J. Fox), Ronald Li Ermej (Ronald Lee Ermey)
Režija: Piter Džekson (Peter Jackson)

21.00… TEKSAŠKI MASAKR MOTORNOM TESTEROM (SAD, 2003)
The Texas Chainsaw Massacre
Uloge: Džesika Bjel (Jessica Biel), Ronald Li Ermej (Ronald Lee Ermey)
Režija: Markus Nispel (Marcus Nispel)

Subota, 19. maj
Nema javnih projekcija

Nedelja, 20. maj
19.00… 50. GODIŠNjICA OD PREMIJERE FILMA „BARBARELA“ (FR/IT 1968)
Barbarella
ul. Džejn Fonda (Jane Fonda), Džon Filip Lo (John Phillip Law)
r. Rože Vadim (Roger Vadim)

21.00… Sećanje na… Vitorio Tavijani
JA SAM BOG OTAC (IT 1977)
Padre padrone
Ul. Omero Antonuti (Omero Antonutti), Saverino Markoni (Saverio Marconi)
r. Paolo i Vitorio Taviani (Paolo Taviani, Vittorio Taviani)

Ponedeljak, 21. maj
Beogradski filmoplov
17.00… ŽENA DANA (IT 1957)
La donna del giorno
Ul. Virna Lizi (Virna Lisi), Haja Hararit (Haya Hararit)
r. Frančesko Maseli (Francesco Maselli)

19.00… NEVESTA SE VRAĆA KUĆI (SAD 1935)
The Bride Comes Home
Ul. Klodet Kolber (Claudette Colbert), Fred MekMarej (Fred MacMurray)
r. Vesli Ragls (Wesley Ruggles)

21.00… ALBERT/BEŽANjE IZ ŠKOLE (FR 1949)
L’école buissonnière
Ul. Bernar Blije (Bernard Blier), Žilijet Fabr (Juliette Faber)
r. Žan-Pol Le Šanoa (Jean-Paul Le Chanois)

Utorak, 22. maj
17.00… INTRIGANTKINjE (FR 1954)
Les intrigantes
Ul. Žana Moro (Jeanne Moreau), Rejmon Rulo (Raymond Rouleau)
r. Anri Dekoan (Henri Decoin)

19.00… 4 KORAKA U OBLACIMA (IT 1942)
4 passi fra le nuvole
Ul. Đino Ćervi (Gino Cervi), Adriana Beneti (Adriana Benetti)
r. Alesandro Blaseti (Alessandro Blasetti)

21.00… ULIČNI UGAO (VB 1953)
Street Corner
Ul. En Kroford (Anne Crawford), Pegi Kamins (Anne Crawford)
r. Mjuriel Boks (Muriel Box)

Sreda, 23. maj
Transcedentalni film
16.30… TOKIJSKA PRIČA (JP 1953)
Tôkyô monogatari
Ul. Čišu Rju (Chishû Ryû), Čieko Higašijama (Chieko Higashiyama)
R. Jasudžiro Ozu (Yasujirô Ozu)

19.00… RANO LETO (JP 1951)
Bakushû
Ul. Secuko Hara,
R. Jasudžiro Ozu (Yasujirô Ozu), Čišu Rju (Chishû Ryû)

21.00… STRADANjE JOVANKE ORLEANKE (FR 1958)
La passion de Jeanne d’Arc
Ul. Marija Mel Falkoneti (Maria Melle Falconetti), Ežen silven (Eugène Silvain)
r. Karl Teodor Drejer (Carl Th. Dreyer)

Četvrtak, 24. maj
17.00… REČ (DK 1955)
Ordet
Ul. Henrik Malberg (Henrik Malberg), Emil Has Kristensen (Emil Hass Christensen)
r. Karl Teodor Drejer (Carl Th. Dreyer)

19.00… DNEVNIK SEOSKOG SVEŠTENIKA (FR 1951)
Journal d’un curé de campagne
Ul. Klod Lajdu (Claude Laydu), Žan Rivejr (Jean Riveyre)
r. Rober Breson (Robert Bresson)

21.00… STRADANjE JOVANKE ORLEANKE (FR 1962)
Procès de Jeanne d’Arc
Ul. Florens Karez (Florence Carrez), Žan-Klod Furno (Jean-Claude Fourneau)
r. Rober Breson (Robert Bresson)

Petak, 25. maj
Moj izbor: Robert Nemeček
17.00… L’Inferno (IT 1911)
Ul. Salvatore Papa (Salvatore Papa), Arturo Pirovano (Arturo Pirovano)
r. Đuzepe de Likoro (Giuseppe de Liquoro), Frančesko Bertolini (Francesco Bertolini), Adolfo Padovan (Francesco Bertolini)

Genuine (NEM 1920)
Ul. Fern Andra (Fern Andra), Hans Hajnrih fon Tvardovski (Hans Heinrich von Twardowski)
r. Robert Vine (Robert Wiene)

19.00… Razzia In St. Pauli (NEM 1932)
Ul. Gina Falkenberg (Gina Falckenberg), Fridrih Gnas (Friedrich Gnaß)
r. Verner Hohbaum (Werner Hochbaum)

21.00… ŠANGAJ EKSPRES (SAD 1932)
Shanghai Express
ul. Marlen Ditrih (Marlene Dietrich), Klajv Bruk (Clive Brook)
r. Jozef fon Šternberg (Josef von Sternberg)

Subota, 26. maj
17.00… VARIJETE (NEM 1925)
Varieté
Ul. Emil Janings (Emil Jannings), Mali Delšaft (Maly Delschaft)
r. Evald Andre Dipon (Ewald Andre Dupont)

19.00… VEČERNjI GOSTI (FR 1942)
Les Visiteurs Du Soir
Ul. Arleti (Arletty), Mari Dea (Marie Déa)
r. Marsel Karne (Marcel Carné)

21.00… PODZEMLJE ŠANGAJA/ŠANGAJSKI POTEZ (SAD 1941)
The Shanghai Gesture
Ul. Džin tirni (Gene Tierney), Volter Hjuston (Walter Huston)
r. Jozef fon Šternberg (Josef von Sternberg)

Nedelja, 27. maj
17.00… POSLEDNjA KOMANDA (SAD 1928)
The Last Command
Ul. Emil Janings (Emil Jannings), Evelin Brent (Evelyn Brent)
r. Jozef fon Šternberg (Josef von Sternberg)

19.00… KEJ ORFEVR (FR 1947)
Quai des Orfèvres
Ul. Liu Žuve (Louis Jouvet), Simon Renan (Simone Renant)
r. Anri-Žorž Kluzo (Henri-Georges Clouzot)

21.00… Five Graves To Cairo (SAD 1943)
Ul. Frenčot Ton (Franchot Tone), En Bakster (Anne Baxter)
r. Bili Vajlder (Billy Wilder)

Ponedeljak, 28. maj
Sećanje na… Slobodan Cica Perović, 40 godina od smrti
17.00… NE DIRAJ U SREĆU (JUG 1961)
Ul. Slobodan Cica Perović, Irena Kolesar
r. Milo Đukanović

19.00… MUŠKARCI (JUG 1963)
Ul. Slobodan Cica Perović, Olivera Marković
r. Milo Đukanović

21.00… VELIKI DAN (JUG 1969)
Ul. Slobodan Cica Perović, Miodrag Andrić
r. Dragoslav Ilić

Utorak, 29. maj
17.00… BUĐENjE PACOVA (JUG 1967)
Ul. Slobodan Cica Perović, Dušica Žegarac
r. Živojin Žika Pavlović

19.00… VRANE (JUG 1969)
Ul. Slobodan Cica Perović, Milan Jelić
r. Gordan Mihić, Ljubiša Kozomara

21.00… POHOD (JUG 1968)
Ul. Slobodan Cica Perović, Janez Vrhovec
r. Đorđe Kadijević

Sreda, 30. maj
Nemi dan: Konrad Fajt
17.00… LjUBAVNE PUSTOLOVINE HEKTORA DALMORE (NEM, 1921)
Liebschaften von Hektor Dalmore
Uloge:Konrad Fajt (Conrad Veidt), Erna Morena
Režija: Rihard Osvald (Richard Oswald)

19.00… ODLAZAK U NOĆ (NEM, 1920)
Der Gang in die Nacht
Uloge: Olaf Fens (Olaf Fønss), Konrad Fajt (Conrad Veidt)
Režija: Fridrih Vilhelm Murnau (Friedrich Wilhelm Murnau)

VIOLINISTA IZ FIRENCE (NEM, 1926)
Der Geiger von Florenz
Uloge: Elizabet Bergner (Elisabeth Bergner), Konrad Fajt (Conrad Veidt)
Režija: Paul Ciner (Paul Czinner)

21.00… PRAŠKI STUDENT (NEM, 1926)
Der Student von Prag
Uloge: Konrad Fajt (Conrad Veidt), Verner Kraus (Werner Krauß)
Režija: Henrik Galen (Henrik Galeen)

Četvrtak, 31. maj
Dokumentarni četvrtak
17.00… MOTORNI VOZ (JUG, 1938)
PP: Zadruga za privredni film
Režija: Oktavijan Miletić

FABRIKA ŠTOFOVA „TEOKAREVIĆ“ U PARAĆINU (OD AUSTRALIJSKE OVCE DO JUGOSLOVENSKOG ŠTOFA) (JUG,1938 )
PP: Zadruga za privredni film
Režija: Oktavijan Miletić

JUGOSLAVIJA VAS ZOVE (JUG, 1940)
PP: Zadruga za privredni film
Režija: Oktavijan Miletić

19.00… IZVORI ZDRAVLjA (JUG, 1940)
PP: Zadruga za privredni film

DUNAV; ILI, NAJLEPŠI DEO DUNAVA (JUG, 1940)
PP: Zadruga za privredni film

SREDNjOVEKOVNI MANASTIRI U SRBIJI (JUG, 1940)
PP: Zadruga za privredni film

LEPOTE STARE PLANINE, MIDžORA I PIROTA SA OKOLINE (JUG, 1940)
PP: Zadruga za privredni film

Petak, 1. jun
Sećanje na… Stefan Odran (Stéphane Audran)
17.00… DISKRETNI ŠARM BURŽOAZIJE (FR 1972)
Le charme discret de la bourgeoisie
Ul. Fernando Rej (Fernando Rey), Stefan Odran (Stéphane Audran)
r. Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

19.00… KRIK U TAMI (FR/IT 1970)
Le boucher
Ul. Stefan Odran (Stéphane Audran), Žan Jan (Jean Yanne)
R. Klod Šabrol (Claude Chabrol)

21.00… Babetina gozba (DK, 1987)
Babettes gæstebud
Ul: Stefan Odran (Stéphane Audran), Bodil Ćer (Bodil Kjer)
r: Gabrijel Aksel (Gabriel Axel)

Subota, 2. jun
17.00… I NA KRAJU NE OSTADE NIKO (IT/FR/SRN/ŠP/VB, 1974)
And Then There Were None/Ein Unbekannter rechnet ab
Ul: Stefan Odran (Stéphane Audran), Šarl Aznavur (Charles Aznavour)
r: Piter Kolison Peter Collinson

19.00… VIOLETA NOZIER (FR/KAN 1978)
Violette Nozière
Ul. Izabel Iper (Isabelle Huppert), Stefan Odran (Stéphane Audran)
R. Klod Šabrol (Claude Chabrol)

21.00… VELIKA PRVA DIVIZIJA (SAD, 1980)
The Big Red One
Ul: Stefan Odran (Stéphane Audran), Li Marvin (Lee Marvin)
r: Semjuel Fuler (Samuel Fuller)

Nedelja, 3. jun
19.00… LITVANSKA SOVJETSKA SOCIJALISTIČKA REPUBLIKA
ŽIVI HEROJI (OMNIBUS) (SSSR – Litvanija, 1959)
Gyvieji didvyriai / Živыe geroi
Uloge: Vitautas Bujzis (Vytautas Buizys), Živile Jakelajtite (Živilė
Jakelaitytė)
Režija: Marionas Gedris (Marijonas Giedrys), Balis Bratkauskas (Balys
Bratkauskas), Arunas Žebriunas (Arūnas Žebriūnas), Vitautas
Žalakevičus (Vytautas Žalakevičius)

21.00… TA SLATKA REČ – SLOBODA! (SSSR – Litvanija, 1972)
Tas saldus žodis – laisvė! / Эto sladkoe slovo – svoboda!
Uloge: Regimantas Adomaitis (Regimantas Adomaitis), Irina Mirošničenko
Režija: Vitautas Žalakevičus (Vytautas Žalakevičius)

Ponedeljak 4. jun
19.00… ANDRJUS (SSSR – Litvanija, 1980)
Andrius / Andriюs
Uloge: Edvinas Menčikovas (Edvinas Menčikovas), Inga Brunzajte (Inga
Brunzaitė)
Režija: Algirdas Araminas (Algirdas Araminas)

21.00… KENTAURI (SSSR – Litvanija / MAĐ / ČS, 1978)
Kentaurai / Kentavrы / Kentaurok / Kentauři
Uloge: Donatas Banionis (Donatas Banionis), Regimantas Adomaitis
(Regimantas Adomaitis)
Režija: Vitautas Žalakevičus (Vytautas Žalakevičius)

**************************************************************************

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

Četvrtak, 3. maj – ponedeljak, 7. maj
18.00…, 20.30… SKRIVENA LjUBAV (IT/FR/BR/SAD 2017)
Call Me by Your Name
Ul. Timote Šalame (Timothée Chalamet), Armi Hamer (Armie Hammer)
sc. Džejms Ajvori (James Ivory)
r. Luka Guadanjino (Luca Guadagnino)

Četvrtak, 3. maj
11.00… HANA I NjENE SESTRE (SAD, 1986)
Hannah and Her Sisters
ul: Majkl Kejn (Michael Caine), Mia Ferou (Mia Farrow)
r: Vudi Alen (Woody Allen)

13.30… MUŠKARCI VIŠE VOLE PLAVUŠE (SAD, 1953)
Gentlemen Prefer Blondes
ul: Džejn Rasel (Jane Russell), Merilin Monro (Marilyn Monroe)
r: Hauard Hoks (Howard Hawks)

Petak, 4. maj
11.00… MUŠKARCI VIŠE VOLE PLAVUŠE (SAD, 1953)
Gentlemen Prefer Blondes
ul: Džejn Rasel (Jane Russell), Merilin Monro (Marilyn Monroe)
r: Hauard Hoks (Howard Hawks)

13.30… SOBA SA POGLEDOM (VB 1985)
A Room with a View
ul. Megi Smit (Maggie Smith), Helena Bonam Karter (Helena Bonham Carter)
r. Džejms Ajvori (James Ivory)

Subota, 5. maj
11.00… SOBA SA POGLEDOM (VB 1985)
A Room with a View
ul. Megi Smit (Maggie Smith), Helena Bonam Karter (Helena Bonham Carter)
r. Džejms Ajvori (James Ivory)

13.30… MORIS (VB 1987)
Maurice
Ul. Hju Grant (Hugh Grant), Džejms Vilbi (James Wilby)
R. Džejms Ajvori (James Ivory)

Nedelja, 6. maj
11.00… MORIS (VB 1987)
Maurice
Ul. Hju Grant (Hugh Grant), Džejms Vilbi (James Wilby)
R. Džejms Ajvori (James Ivory)

13.30… DžEFERSON U PARIZU (SAD/FR 1995)
Jefferson in Paris
Ul. Nik Nolt (Nick Nolte), Greta Skaki (Greta Scacchi)
r. Džejms Ajvori (James Ivory)

Utorak 8. maj – nedelja, 13. maj
BELDOCS 2018.

Utorak, 15. maj
18.00… VRTOGLAVICA (SAD 1958)
Vertigo
Ul. Džejms Stjuart (James Stewart), Kim Novak (Kim Novak)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

20.30… POINT BLANK (SAD 1967)
Point Blank
Ul. Li Marvin (Lee Marvin), Endži Dikinson (Angie Dickinson)
r. Džon Borman (John Boorman)

Sreda, 16. maj
11.00… DžEFERSON U PARIZU (SAD/FR 1995)
Jefferson in Paris
Ul. Nik Nolt (Nick Nolte), Greta Skaki (Greta Scacchi)
r. Džejms Ajvori (James Ivory)

13.30… PREBOLETI PIKASA (SAD 1996)
Surviving Picasso
Ul. Entoni Hopkins (Anthony Hopkins), Nataša MekElhon (Natascha McElhone)
r. Džejms Ajvori (James Ivory)

19.00… Nagrade Goja: Marisa Paredes (Marisa Paredes)
ĐAVOLjA KIČMA (ŠP/MEK/FR/ARG 2001)
El espinazo del diablo
Ul. Marisa Paredes (Marisa Paredes), Eduardo Noriega (Eduardo Noriega)
r. Giljermo del Toro (Guillermo del Toro)

21.00… CVET MOJE TAJNE (ŠP/FR 1995)
La flor de mi secreto
Ul. Marisa Paredes (Marisa Paredes), Rosi de Palma (Rossy de Palma)
r. Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

Četvrtak, 17. maj
11.00… PREBOLETI PIKASA (SAD 1996)
Surviving Picasso
Ul. Entoni Hopkins (Anthony Hopkins), Nataša MekElhon (Natascha McElhone)
r. Džejms Ajvori (James Ivory)

13.30… KASKADER (SAD, 1979)
The Stunt Man
Uloge: Piter O’Tul (Peter O’Toole), Stiv Rejlsbek (Steve Railsback)
Muzika: Dominik Frontijer (Dominic Frontiere)
Režija: Ričard Raš (Richard Rush)

19.00… DIVLjA DECA (ŠP 2001)
Salvajes
Ul. Marisa Paredes (Marisa Paredes), Imanol Arias (Imanol Arias)
r. Karlos Molinero (Carlos Molinero)

21.00… HLADNO ZIMSKO SUNCE (ŠP 2004)
Frío sol de invierno
Ul. Marisa Paredes (Marisa Paredes), Unaks Ugalde (Unax Ugalde)
r. Pablo Malo (Pablo Malo)

Petak, 18. maj
11.00… KASKADER (SAD, 1979)
The Stunt Man
Uloge: Piter O’Tul (Peter O’Toole), Stiv Rejlsbek (Steve Railsback)
Muzika: Dominik Frontijer (Dominic Frontiere)
Režija: Ričard Raš (Richard Rush)

13.30… POBUNjENICI (VB, 1962)
H.M.S. Defiant
Uloge: Alek Ginis (Alec Guinness), Dirk Bogard (Dirk Bogarde)
Režija: Luis Gilbert (Lewis Gilbert)

19.00… SVE O MOJOJ MAJCI (ŠP 1999)
Todo sobre mi madre
Ul. Sesilija Rot (Cecilia Roth), Marisa Paredes (Marisa Paredes)
r. Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

21.00… PUKOVNIKU NEMA KO DA PIŠE (MEK/FR/ŠP 1999)
El coronel no tiene quien le escriba
Ul. Marisa Paredes (Marisa Paredes), Salma Hajek (Salma Hayek)
r. Arturo Ripstajn (Arturo Ripstein)

Subota, 19. maj
Noć muzeja

Nedelja, 20. maj
18.00… Gradovi na filmu: San Francisko
BULIT (SAD 1968)
Bullit
Ul. Stiv MekKvin (Steve McQueen), Žaklin Bize (Jacqueline Bisset)
r. Piter Jejts (Peter Yates)

20.30… ŠTO TE TATA PUŠTA SAMU?
Ul. Barbra Strejsend (Barbra Streisand), Rajan O’Nil
r. Piter Bogdanovič

Ponedeljak, 21. maj
18.00… ŠKORPION UBIJA (SAD 1971)
Dirty Harry
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Heri Guardino (Harry Guardino)
R. Don Sigel (Don Siegel)

20.30… PAKLENI TORANj (SAD 1974)
The Towering Inferno
Ul: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Pol Njumen (Paul Newman)
r: Džon Giljermin (John Guillermin)

Utorak, 22. maj
11.00… POBUNjENICI (VB, 1962)
H.M.S. Defiant
Uloge: Alek Ginis (Alec Guinness), Dirk Bogard (Dirk Bogarde)
Režija: Luis Gilbert (Lewis Gilbert)

13.30… SAMO DVAPUT SE ŽIVI (VB, 1967)
You Only Live Twice
Uloge: Šon Koneri (Sean Connery), Akiko Vakabajaši (Akiko Wakabayashi)
Režija: Luis Gilbert (Lewis Gilbert)

18.00… PRISLUŠKIVANjE (SAD 1974)
The Conversation
Ul. Džin Hekman (Gene Hackman), Džon Kazale (John Cazale)
r. Frensis Ford Kopola (Francis Ford Coppola)

20.30… ZAVERA U SAN FRANCISKU (SAD 1982)
48 Hrs.
Ul. Edi MArfi (Eddie Murphy), Nik Nolt (Nick Nolte)
r. Volter Hil (Walter Hill)

Sreda, 23. maj – nedelja, 27. maj
Festival italijanskog filma
Program će biti objavljen naknadno

Sreda, 23. maj
11.00… SAMO DVAPUT SE ŽIVI (VB, 1967)
You Only Live Twice
Uloge: Šon Koneri (Sean Connery), Akiko Vakabajaši (Akiko Wakabayashi)
Režija: Luis Gilbert (Lewis Gilbert)

13.30… ŽIVI I PUSTI DRUGE DA UMRU (VB 1973)
Live and Let Die
Ul. Rodžer Mur (Roger Moore), Japet Koto (Yaphet Kotto)
r. Gaj Hamilton (Guy Hamilton)

Petak, 25. maj
11.00… ŽIVI I PUSTI DRUGE DA UMRU (VB 1973)
Live and Let Die
Ul. Rodžer Mur (Roger Moore), Japet Koto (Yaphet Kotto)
r. Gaj Hamilton (Guy Hamilton)

13.30… ŠPIJUN KOJI ME JE VOLEO (VB, 1977)
The Spy Who Loved me
Uloge: Rodžer Mur (Roger Moore), Barbara Bah (Barbara Bach)
Režija: Luis Gilbert (Lewis Gilbert)

Ponedeljak, 28. maj
18.00… NE DAJ SE I JOŠ JEDNOM PROBAJ (SAD 1972)
Play It Again, Sam
Ul. Vudi Alen (Woody Allen), Dajen Kiton (Diane Keaton)
r. Herbert Ros (Herbert Ross)

20.30… MILK (SAD 2008)
Milk
Ul. Šon Pen (Sean Penn), Džejms Franko (James Franco)
r. Gas Van Sant (Gus Van Sant)

Utorak, 29. maj
Nema javnih projekcija

Sreda, 30. maj
11.00… ŠPIJUN KOJI ME JE VOLEO (VB, 1977)
The Spy Who Loved me
Uloge: Rodžer Mur (Roger Moore), Barbara Bah (Barbara Bach)
Režija: Luis Gilbert (Lewis Gilbert)

13.30… ŠPIJUN KOJI ME JE VOLEO (VB 1977)
The Spy Who Loved Me
Ul. Rodžer Mur (Roger Moore), Barbara Bah (Barbara Bach)
r. Luis Gilbert (Lewis Gilbert)

18.00, 20.30… Projekcije restaurisane kopije filma
LEPOTA POROKA (JUG 1986)
Ul. Mira Furlan, Milutin Mima Karadžić
r. Živko Nikolić

Četvrtak, 31. maj
11.00… ŠPIJUN KOJI ME JE VOLEO (VB 1977)
The Spy Who Loved Me
Ul. Rodžer Mur (Roger Moore), Barbara Bah (Barbara Bach)
r. Luis Gilbert (Lewis Gilbert)

13.30… SAMO ZA TVOJE OČI (VB 1981)
For Your Eyes Only
Ul. Rodžer Mur (Roger Moore), Karol Buke (Carole Bouquet), Topol (Topol)
r. Džon Glen (John Glen)

18.00… Velikani svetskog filma: Kevin Spejsi
DEŽURNI KRIVCI (SAD 1995)
The Usual Suspects
Ul. Kevin Spejsi (Kevin Spacey), Gebrijel Brn (Gabriel Byrne)
r. Brajan Singer (Bryan Singer)

20.30… SEDAM (SAD 1995)
Se7en
Ul. Bred Pit (Brad Pitt), Kevin Spejsi (Kevin Spacey)
r. Dejvid Finčer (David Fincher)

Petak, 1. jun
11.00… SAMO ZA TVOJE OČI (VB 1981)
For Your Eyes Only
Ul. Rodžer Mur (Roger Moore), Karol Buke (Carole Bouquet), Topol (Topol)
r. Džon Glen (John Glen)

13.30… BIO JEDNOM JEDAN SNEŠKO LUMI UKO (JUG/SAD 1987)
The Magic Snowman
Ul. Rodžer Mur (Roger Moore), Džastin Frid (Justin Fried)
r. Stanko Crnobrnja

18.00… PONOĆ U VRTU DOBRA I ZLA (SAD 1997)
Midnight in the Garden of Good and Evil
Ul. Džon Kjuzak (John Cusack), Kevin Spejsi (Kevin Spacey)
R. Klint Istvud (Clint Eastwood)

21.00… POVERLjIVO IZ L.A. (SAD 1997)
LA Confidential
Ul. Kim Bejsinger (Kim Basinger), Kevin Spejsi (Kevin Spacey)
r. Krtis Henson (Curtis Hanson)

Subota, 2. jun
11.00… BIO JEDNOM JEDAN SNEŠKO LUMI UKO (JUG/SAD 1987)
The Magic Snowman
Ul. Rodžer Mur (Roger Moore), Džastin Frid (Justin Fried)
r. Stanko Crnobrnja

13.30… PALMETO (NEM / SAD, 1998)
Palmetto
Ul: Vudi Harelson (Woody Harrelson), Elizabet Šu (Elisabeth Shue)
r. Folker Šlendorf (Volker Schlöndorff)

18.00… K-PAX (SAD/NEM 2001)
K-PAX
Ul. Kevin Spejsi (Kevin Spacey), Džef Bridžis (Jeff Bridges)
r. Ijan Softli (Iain Softley)

20.30… AMERIČKA LEPOTA (SAD 1999)
American Beauty
Ul. Kevin Spejsi (Kevin Spacey), Anet Bening (Annette Bening)
r. Sem Mendes (Sam Mendes)

Nedelja, 3. jun
11.00… PALMETO (NEM / SAD, 1998)
Palmetto
Ul: Vudi Harelson (Woody Harrelson), Elizabet Šu (Elisabeth Shue)
r. Folker Šlendorf (Volker Schlöndorff)

13.30… ODISEJA U SVEMIRU 2001 (VB 1968)
2001: A Space Odyssey
ul. Keir Dule (Keir Dullea), Gari Lokvud (Gary Lockwood)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

18.00… VRHUNSKA IGRA (SAD 2008)
21
Ul. Kevin Spejsi (Kevin Spacey), Džim Stardžis (Jim Sturgess)
r. Robert Luketić (Robert Luketic)

20.30… POVRATAK SUPERMENA (SAD 2006)
Superman Returns
Ul. Brendon Raut (Superman Returns), Kevin Spejsi (Kevin Spacey)
r. Brajan Singer (Bryan Singer)

Ponedeljak 4. jun / utorak, 5. jun
Nema javnih projekcija

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *