Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za septembar 2018.
Kinoteka - Hladnokrvno ubistvo
Kinoteka - Hladnokrvno ubistvo

Kinoteka – repertoari za septembar 2018.

Prvih desetak dana septembra rezervisano je za „Leto u Kinoteci“. Pogledajte šta nudi Jugoslovenska kinoteka u nastavku programa…

Filmovi koji su privlačili najveće interesovanje u prošloj sezoni prikazuju se samo u novom zdanju Kinoteke u Uzun Mirkovoj 1 do 9. septembra.

U Muzeju Kinoteka publika će moći da vidi cikluse filmova Beogradski filmoplov, Sećanje na…, Filmski fenomen Kapote, Pride Week, Nema sreda, „Velikani svetskog filma: Vinsent Mineli“, projekcije u okviru manifestacije Dani evropske baštine,

Kinoteka, Kosovska 11

Četvrtak, 6. septembar
Beogradski filmoplov
17.00… GORE NEBO, DOLE BLATO (FR 1960)
Le Ciel et la boue
dokumentarni film
r: Pjer Dominik Geso (Pierre-Dominique Gaisseau)

19.00… ČOVEK U KRATKIM PANTALONAMA (IT/ŠP 1958)
L’Uomo dai calzoni corti
Ul. Edoardo Nevola (Edoardo Nevola), Francisko Rabal (Francisco Rabal)
r: Đanluka Pelegrini (Glauco Pellegrini)

21.00… KLANAC ISKUPLjENjA (SAD, 1920)
The Toll Gate
Ul. Vilijam S.Hart (William S. Hart), Ana Nilson (Anna Q. Nilsson)
r. Lambert Hilijer (Lambert Hillyer)

STAVLjEN VAN ZAKONA (SAD, 1929)
Outlawed
r. Tom Miks (Tom Mix), Seli Blejn (Sally Blane)
r: Judžin Ford (Eugene Ford)

Petak, 7. septembar
Sećanje na… Zlatko Bourek
17.00… KOVAČEV ŠEGRT (JUG, 1961)
r. Zlatko Bourek

BEĆARAC (JUG, 1966)
r. Zlatko Bourek

KAPETAN ARBANAS MARKO (JUG, 1968)
r. Zlatko Bourek

RUČAK (JUG, 1978)
r. Zlatko Bourek

Sećanje na… Ričard Klajn
19.00… BOSTONSKI DAVITELj (SAD, 1968)
The Boston Strangler
ul. Toni Kertis (Tony Curtis), Henri Fonda (Henry Fonda)
f. Ričard Klajn (Richard Kline)
r. Ričard Flajšer (Richard Fleischer)

Sećanje na… Sten Dragoti
21.00… BILI KID JE BIO DRIPAC (SAD, 1972)
Dirty Little Billy
ul. Majkl Dž. Polard (Michael J. Pollard), Ričard Evans (Richard Evans)
r. Sten Dragoti (Stan Dragoti)

Subota, 8. septembar
SEĆANjE NA… ŠTEFKA DROLC
17.00…DRAGA MOJA IZA (JU, 1979)
ul: Štefka Drolc, Bert Sotlar
r: Vojko Duletič

Sećanje na… Ana Marija Ferero (Anna Maria Ferrero)
19.00…ĐUZEPE VERDI (ITA, 1953)
Giuseppe Verdi
Ul: Pjer Kresua (Pierre Cressoy), Ana Marija Ferero (Anna Maria Ferrero)
R: Rafaelo Mataraco (Raffaello Matarazzo)

Sećanje na… Tab Hanter (Tab Hunter)
21.00… HOD REVOLVERAŠA (SAD, 1958)
Gunman’s Walk
Ul: Van Heflin (Van Heflin), Tab Hanter (Tab Hunter)
R: Fil Karlson (Phil Karlson)

Nedelja, 9. septembar
Sećanje na… Stanislav Govoruhin
17.00… ASA, I deo (SSSR 1987)
Assa
Ul: Stanislav Govoruhin, Tatjana Drubič (Tatьяna Drubič)
R: Sergej Solovjov (Sergeй Solovьёv)

18.30… ASA, II deo (SSSR 1987)
Assa
Ul: Stanislav Govoruhin, Tatjana Drubič (Tatьяna Drubič)
R: Sergej Solovjov (Sergeй Solovьёv)

Sećanje na… Robi Miler
21.00… TAJANSTVENI VOZ (SAD/JP 1989)
ul. Masatoši Nagase (Masatoshi Nagase), Juki Kudo (Yuki Kudo)
f. Robi Miler (Robby Müller)
r. Džim Džarmuš (Jim Jarmusch)

Ponedeljak, 10. septembar
Sećanje na… Marija Kon
17.00… SVOGA TELA GOSPODAR (JU, 1957)
ul: Marija Kon, Julije Perlaki
r: Fedor Hanžeković

Sećanje na… Kira Muratova
19.00… DUGI RASTANCI (SSSR 1971)
Dolgie provodы
Ul: Zinaida Šarko, Oleg Vladimirski (Oleg Vladimirskiй)
R: Kira Muratova

Sećanje na… Šinobu Hašimoto
21.00… HARAKIRI (JP 1962)
Seppuku
ul. Tatsuja Nakadai (Tatsuya Nakadai), Akira Išihama (Akira Ishihama)
ps. Šinobu Hašimoto (Shinobu Hashimoto)
r. Masaki Kobajaši (Masaki Kobayashi)

Utorak, 11. septembar
Filmski fenomen Kapote
17.00… POZIV NA VEČERU SA UBISTVOM/NA SMRT UBIJEN (SAD 1976)
Murder by Death
Ul. Truman Kapote (Truman Capote), Piter Selers (Peter Sellers)
r. Robert Mur (Robert Moore)

19.00… STANICA TERMINI (IT/SAD 1953)
Stazione Termini
Ul. Dženifer Džons (Jennifer Jones), Montgomeri Klift (Montgomery Clift)
sc. Truman Kapote (Truman Capote)
r. Vitorio de Sika (Vittorio De Sica)

21.00… DORUČAK KOD TIFANIJA (SAD 1961)
Breakfast at Tiffany’s
Snimljen prema romanu Trumana Kapotea
Ul. Odri Hepbern (Audrey Hepburn), Džordž Pepard (George Peppard)
r. Blejk Edvards (Blake Edwards)

Sreda, 12. septembar
17.00… KAPOTE (SAD 2005)
Capote
Ul. Filip Simor Hofman (Philip Seymour Hoffman), Ketrin Kinir (Catherine Keener)
r. Benet Miler (Bennett Miller)

19.00… Promocija prvog srpskog izdanja romana
„Hladnokrvno“ Trumana Kapotea

21.00… HLADNOKRVNO UBISTVO (SAD 1967)
In Cold Blood
Snimljen prema romanu Trumana Kapotea
Ul. Robert Blejk (Robert Blake), Skot Vilson (Scott Wilson)
r. Ričard Bruks (Richard Brooks)

Četvrtak, 13. septembar
Pride Week
18.00… POLjUBAC LEPTIRA (VB 1995)
Butterfly Kiss
Ul. Amanda Plamer (Amanda Plummer), Saskija Rivs (Saskia Reeves)
r. Majkl Vinterbotom (Michael Winterbottom)

20.00… MARBLE ASS (SRJ 1995)
Ul. Vjeran Miladonović Merlinka, Nenad Džoni Racković
r. Želimir Žilnik

Petak, 14. septembar
17.30… DžEJ EDGAR (SAD 2011)
J. Edgar
Ul. Leonardo di Kaprio (Leonardo DiCaprio), Armi Hamer (Armie Hammer)
r. Klint Istvud (Clint Eastwood)

20.00… PORED MENE (RS 2015)
Ul. Hristina Popović, Slaven Došlo
r. Stevan Filipović
razgovor reditelja Stevana Filipovića sa publikom posle filma

Subota, 15. septembar
18.00… MOJ PRIVATNI AJDAHO (SAD 1991)
My Own Private Idaho
Ul. River Finiks (River Phoenix), Kianu Rivs (Keanu Reeves)
r. Gas Van Sant (Gus Van Sant)

20.30… FANTASTIČNA ŽENA (ČI/NEM/ŠPA/SAD 2017)
Una Mujer Fantástica
Ul. Daniela Vega (Daniela Vega), Francisko Rejes (Francisco Reyes)
r. Sebastian Lelio (Sebastián Lelio)

Nedelja, 16. septembar
18.00… POLjUBAC ŽENE PAUKA (1985)
Kiss of the Spider Woman
Ul. Vilijem Hart (William Hurt), Raul Hulia (Raul Julia)
r. Hektor Babenko (Hector Babenco)

20.30… KAVEZ ZA LUDAKE (SAD 1996)
The Birdcage
Ul. Robin Vilijams (Robin Williams), Džin Hekman (Gene Hackman)
r. Majk Nikols (Mike Nichols)

Ponedeljak, 17. septembar
Dani evropske baštine 2018.
Evropska godina kulturnog nasleđa – umetnost deljenja
17.00… SRBI U TRSTU (I DEO), 1983
Režija: Vladan Slijepčević
Još u doba Karla Velikog i Marije Terezije, brojna i bogata kolonija
Srba u Trstu imala je veliki uticaj na ekonomski, urbani i kulturni
razvoj grada. Tršćanski Srbi su održavali veze sa rodnim krajem
pomagali i podržavali oslobodilačke i revolucionarne pokrete u zemlji.
Danas tršćanski Srbi čuvaju svedočanstva svoga trajanja, ljubomorno
gajeći svoje srpsko poreklo i dobre odnose među dvema državama.
kopija 16 mm, trajanje: 18 min.

SRBI U TRSTU (II DEO), 1985
Režija: Vladan Slijepčević
Kada je Trst početkom osamnaestog veka postao slobodna luka, u njega su se doselile i brojne srpske porodice. Kao trgovci i brodovlasnici brzo su se obogatili, šireći uticaj van Habzburške monarhije i Trsta. Ali, kako je nastalo, tako je i nestalo to veliko bogatstvo zajedno sa moćnim porodicama.
kopija 16 mm, trajanje: 18, 4 min.

SRBI U TRSTU (III DEO), 1989
Režija: Vladan Slijepčević
Završna priča trilogije o srpskoj koloniji u Trstu, o srpskoj školi i
opštini, o mentalitetu tamošnjih Srba i nekim aspektima društvenih
odnosa koji se reflektuju do današnjih dana.
kopija: 16 mm, trajanje: 16 min.

19.00… TRAGOM VELIKE SEOBE, 1969
Režija: Ratomir Ivković
Od Peći do Sent-Andreje kretao se srpski zbeg. Bežalo se, borilo i pregovaralo sa moćnijim od sebe. Glavna prihvatna mesta bila su u Ugarskoj, gde se privremeni zbegovi pretvaraju u stalnastaništa, među kojima se ističe Sent-Andreja lepotom svojih građevina.
kopija: 35 mm, trajanje: 15 min.

SENT ANDREJA, 1978
Režija: Ratomir Ivković i Miodrag Milošević
Sent Andreja, grad na Dunavu u Mađarskoj, tridesetak kilometara severno od Budimpešte. Bilo je to najsevernije stanište srpskih izbeglica posle velike seobe pod patrijarhom Arsenijem III Čarnojevićem 1690.
kopija: 16 mm, trajanje: 18 min

NEDREMANO OKO, 1966
Režija: Branko Milošević
U traženju nekog zamišljenog života likova sa slika Galerije Matice srpske u Novom Sadu, dotaknuti su i neki trenuci istorije srpskog slikarstva.
kopija: 35 mm, trajanje: 10 min.

21.00… NA DREVNOM TLU, 1978
Režija: Ratomir Ivković
Arheološki materijal koji obuhvata period od preko šest hiljada godina, prikazuje najstariju istoriju naše zemlje, ilustrovanu eksponatima Narodnog muzeja u Beogradu.
kopija 16 mm, trajanje: 14,5 min.

MUZEJ SAVREMENE UMETNOSTI, 1966
Režija: Vladimir Basara
Film je snimljen po osnivanju Muzeja 1965, a pred zvanično otvaranje zgrade na Ušću, sa ciljem da prikaže najvrednije eksponate koji će biti izloženi. Vajarski eksponati od drveta, bronze i mermera poređani po podu čekaju da zauzmu mesto na izložbi.
kopija: 35 mm, trajanje: 10 min.

GRAD SREBRNI, 1982
Režija: Miodrag Milošević
Na Maloj planini stoje ruševine Novog Brda, najvećeg rudarskog i
trgovačkog grada srednjovekovne Srbije. U XV veku, na vrhuncu svog
razvoja, postaje jedan od najvećih rudarskih centara Evrope. Ubrzo ga
pogađa zlosrećna sudbina…
kopija: 16 mm, trajanje: 16 min

SJAJ STAROG ZLATA, 1985
Režija: Ratomir Ivković
Rasuta po manastirskim riznicama i muzejskim zbirkama, remek dela
starog srpskog zlatarstva iz perioda od XII do XVIII veka, našla su se
po prvi put pred okom filmske kamere.
kopija: 16 mm, 1 trajanje: 7 min.

Utorak, 18. septembar
Beogradski filmoplov
17.00… ROBOVI (FR/IT 1953)
L’esclave
Ul. Daniel Želen (Daniel Gélin), Eleonora Rosi Drago (Eleonora Rossi Drago)
r. Iv Ćampi (Yves Ciampi)

19.00… ČOVEK MOG ŽIVOTA (FR/IT 1952)
L’homme de ma vie
Ul. Žana Moro (Jeanne Moreau), Madlen Robinson (Madeleine Robinson)
r. Gi Lefrank (Guy Lefranc)

21.00… AFERA MAURICIJUS (FR/IT 1954)
L’affaire Maurizius
Ul. Daniel Želen (Daniel Gélin), Madlen Robinson (Madeleine Robinson)
r. Žilijen Divivije (Julien Duvivier)

Sreda, 19. septembar
Nema sreda: Boris Barnet – Velemastor sovjetske neme komedije
17.00… DEVOJKA S KUTIJOM(SSSR, 1927)
Devuška s korobkoй
Ul: Ana Sten (Anna Stэn), Ivan Kovalj-Samborskij (Ivan Kovalь-Samborskiй)
R: Boris Barnet

18.00… KUĆA NA TRUBNOM TRGU (SSSR, 1928)
Dom na Trubnoй
Ul: Vera Mareckaja (Vera Mareckaя), Ana Sudakevič (Anna Sudakevič)
R: Boris Barnet

19.30… GOSPOĐICA MEND (I, II, III DEO)(SSSR, 1926)
Miss Mend
Ul: Natalija Glan (Nataliя Glan), Igor Iljinski (Igorь Ilьinskiй),
R: Boris Barnet, Fedor Ocep (Fёdor Ocep)

Četvrtak, 20. septembar
Dokumentarni četvrtak – program Kosovo
17.00… KONjIČKA DIVIZIJA U 32. ESKADRONU POD KOMANDOM NjEGOVOG
VELIČANSTVA KNEZA ARSENIJA U PREŠEVU (SRB, 1913)
Producent: Đoka Bogdanović

KROZ NAŠE KOSOVO (JUG, 1932)
Režija: Drago Hlopek (Drago Chloupek)

OD KOSOVA POLjA DO OHRIDA (GE, 1933)
Vom Amselfeld zum Ochrida – See
Režija: Ulrih Šulc (Ulrich Schulz)

19.00… U STAROM PRIZRENU (JUG, 1932)
PP: Jugoslovenski prosvetni film

PROSLAVA 550. GODIŠNjICE KOSOVSKE BITKE (JUG, 1939)
Režija: Kosta Novaković

Petak, 21. septembar
Moj izbor: NjKV princeza Jelisaveta Karađorđević
17.00… PEVAJMO NA KIŠI (SAD 1952)
Singin’ in the Rain
Ul. Debi Rejnolds (Debbie Reynolds), Džin Keli (Gene Kelly)
r. Stenli Donen (Stanley Donen), Džin Keli (Gene Kelly)

19.00… KAVEZ ZA LUDE (FR/IT, 1978)
La cage aux folles
Ul: Ugo Tonjaci (Ugo Tognazzi), Mišel Sero (Michel Serrault)
r: Eduar Molinaro (Édouard Molinaro)

21.00… SEVER-SEVEROZAPAD (SAD 1959)
North by Northwaest
ul. Keri Grant (Cary Grant), Eva Mari Sejnt (Eva Marie Saint)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Subota, 22. septembar
17.00… Film iznenađenja

19.00… POVRATAK PINK PANTERA (VB 1975)
The Return of the Pink Panher
Ul. Piter Selers (Peter Sellers), Kristofer Plamer (Christopher Plummer)
r. Blejk Edvards (Blake Edwards)

21.00… RIBA ZVANA VANDA (VB, 1988)
A Fish Called Wanda
ul: Džon Kliz (John Cleese), Džejmi Li Kertis (Jamie Lee Curtis)
r: Čarls Krajton (Charles Crichton)

Nedelja, 23. septembar
16.30… BOGOVI SU PALI NA TEME (BO/JA 1980)
The Gods Must Be Crazy
Ul. Marius Vejers (Marius Weyers), Sandra Prinslu (Sandra Prinsloo)
r. Džejmi Ujs (Jamie Uys)

18.30… PLESOM DO LjUBAVI (AUS 1992)
Strictly Ballroom
Ul. Pol Merkjurio (Paul Mercurio), Tara Moris (Tara Morice)
r. Baz Lurman (Baz Luhrmann)

20.30… RAJANOVA KĆI (VB 1970)
Ryan’s Daughter
Ul. Robert Mičam (Robert Mitchum), Džon Mils (John Mills)
R. Dejvid Lin (David Lean)

Ponedeljak, 24. septembar
Šok koridor predstavlja: Žak Turner
17.00… OPASNI EKSPERIMENT (SAD 1944)
Experiment Perilous
ul. Hedi Lamar (Hedy Lamarr), Džordž Brent (George Brent)
r. Žak Turner (Jacques Tourneur)

19.00… ŠETALA SAM SA ZOMBIJEM (SAD 1943)
I Walked with a Zombie
ul. Frans Di (Frances Dee), Tom Konvej (Tom Conway)
r. Žak Turner (Jacques Tourneur)

21.00… LjUDI MAČKE (SAD 1942)
Cat People
ul. Simon Simon (Simone Simon), Tom Konvej (Tom Conway)
r. Žak Turner (Jacques Tourneur)

Utorak, 25. septembar
17.00… GRAD ISPOD MORA (SAD 1965)
War Gods of the Deep
ul. Vinsent Prajs (Vincent Price), Tab Hanter (Tab Hunter)
r. Žak Turner (Jacques Tourneur)

19.00… KOMEDIJA TERORA (SAD 1963)
The Comedy of Terrors
ul. Vinsent Prajs (Vincent Price), Piter Lori (Peter Lorre)
r. Žak Turner (Jacques Tourneur)

21.00… NOĆ DEMONA (VB 1957)
Night of the Demon
ul. Dejna Endruz (Dana Andrews), Pegi Kamings (Peggy Cummins)
r. Žak Turner (Jacques Tourneur)

Sreda, 26. septembar
Sećanje na.. Mija Aleksić
17.00…DR (JUG, 1962)
Ul: Milivoje Živanović, Mija Aleksić
R: Sofija Soja Jovanović

19.00…ČOVEK IZ HRASTOVE ŠUME (JUG, 1964)
Ul: Mija Aleksić, Tamara Miletić
R: Miodrag Mića Popović

21.00…TANGO ARGENTINO (SRJ, 1992)
Ul: Mija Aleksić, Predrag Miki Manojlović
R: Goran Paskaljević

Četvrtak, 27. septembar
Velikani svetskog filma: Vinsent Mineli
17.00… ZIGFILDOVA REVIJA (SAD 1945)
Ziegfeld Follies
Ul. Fred Aster (Fred Astaire), Džudi Garland (Judy Garland)

19.00… GRAD ILUZIJA (SAD 1952)
The Bad and the Beautiful
Ul. Kirk Daglas (Kirk Douglas), Lana Tarner (Lana Turner)
r. Vinsent Mineli (Vincente Minnelli)

21.00… TRI LjUBAVI (SAD 1953)
The Story of Three Loves
Ul. Kirk Daglas (Kirk Douglas), Lesli Karon (Leslie Caron)
r. Vinsent Mineli (Vincente Minnelli)

Petak, 28. septembar
17.00… ŽEĐ ZA ŽIVOTOM (SAD 1956)
Lust for Life
Ul. Kirk Daglas (Kirk Douglas), Entoni Kvin (Anthony Quinn)
r. Vinsent Mineli (Vincente Minnelli)

19.00… ČAJ I SIMPATIJA (SAD 1956)
Tea and Sympathy
Ul. Debora Kar (Deborah Kerr), Džon Ker (John Kerr)
r. Vinsent Mineli (Vincente Minnelli)

21.00… ŽIŽI (SAD 1958)
Gigi
Ul. Lesli Karon (Leslie Caron), Moris Ševalije (Maurice Chevalier)
r. Vinsent Mineli (Vincente Minnelli)

Subota, 29. septembar
17.00… NEKI SU DOTRČALI (SAD 1958)
Some Came Running
Ul. Frenk Sinatra (Frank Sinatra), Din Martin (Dean Martin)
r. Vinsent Mineli (Vincente Minnelli)

19.00… KAD ZVONE ZVONA (SAD 1960)
Bells Are Ringing
Ul. Din Martin (Dean Martin), Džudi Holidej (Judy Holliday)
r. Vinsent Mineli (Vincente Minnelli)

21.00… DOVIĐENjA ČARLI (SAD 1964)
Goodbye Charlie
Ul. Debi Rejnolds (Debbie Reynolds), Toni Kertis (Tony Curtis)
r. Vinsent Mineli (Vincente Minnelli)

Nedelja, 30. septembar
19.00… LjUBAV NA PESKU (SAD 1965)
The Sandpiper
Ul. Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Ričard Barton (Richard Burton)
r. Vinsent Mineli (Vincente Minnelli)

21.00… JEDNA SMEŠNA LjUBAV U NjUJORKU (SAD 1970)
On a Clear Day You Can See Forever
Ul. Barbra Strejsend (Barbra Streisand), Iv Montan (Yves Montand)
r. Vinsent Mineli (Vincente Minnelli)

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

Subota, 1. septembar
18.00… MALTEŠKI SOKO (SAD, 1941)
The Maltese Falcon
Uloge: Hemfri Bogart (Humphrey Bogart), Meri Astor (Mary Astor)
Režija: Džon Hjuston (John Huston)

20.30… UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU (VB, 1974)
Murder on the Orient Express
Uloge: Lorin Bekol (Lauren Bacall), Albert Fini (Albert Finney)
Režija: Sidni Lumet (Sidney Lumet)

Nedelja, 2. septembar
18.00… OBIČNO NEPOZNATI LOPOVI (IT, 1958)
I soliti ignoti
Uloge: Vitorio Gasman (Vittorio Gassman), Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni)
Režija: Mario Moničeli (Mario Monicelli)

20.30… KOTA ZABRISKI (SAD, 1970)
Zabriskie Point
Uloge: Mark Frešet (Mark Frechette), Rod Tejlor (Rod Taylor)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

Ponedeljak, 3. septembar
18.00… BOŽANSTVENI DANI (SAD, 1978)
Days of Heaven
Uloge: Ričard Gir (Richard Gere), Sem Šepard (Sam Shepard)
Režija: Terens Malik (Terrence Malick)

20.30… ANATOMIJA UBISTVA (SAD, 1959)
Anatomy of a Murder
Uloge: Li Remik (Lee Remick), Džejms Stjuart (James Stewart)
Režija: Oto Preminger (Otto Preminger)

Utorak, 4. septembar
18.00… LjUBAV U BARSELONI (ŠP/SAD, 2008)
Vicky Cristina Barcelona
Uloge: Skarlet Johanson (Scarlett Johansson), Havijer Bardem (Javier Bardem)
Režija: Vudi Alen (Woody Allen)

20.30… BANI LEJK JE NESTALA (VB, 1965)
Bunny Lake is Missing
Uloge: Lorens Olivije (Laurence Olivier), Kerol Linli (Carol Lynley)
Režija: Oto Preminger (Otto Preminger)

Sreda, 5. septembar
18.00… LIFT ZA GUBILIŠTE (FR, 1958)
Ascenseur pour l’échafaud
Uloge: Žana Moro (Jeanne Morreau), Moris Rone (Maurice Ronet)
Režija: Luj Mal (Louis Malle)

20.30… PAKLENA POMORANDžA (VB/SAD, 1971)
A Clockwork Orange
Uloge: Malkolm Makdauel (Malcolm McDowell), Majkl Bejts (Michael Bates)
Režija: Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

Četvrtak, 6. septembar
18.00… TESA (VB/FR, 1979)
Tess
Uloge: Nastasja Kinski (Nastassja Kinski), Piter Fert (Peter Firth)
Režija: Roman Polanski (Roman Polanski)

20.30… VELIKI LEBOVSKI (SAD/VB, 1998)
The Big Lebowski
Uloge: Džef Bridžiz (Jeff Bridges), Džon Gudman (John Goodman)
Režija: Džoel i Itan Koen (Joel & Ethan Coen)

Petak, 7. septembar
18.00… KAZABLANKA (SAD, 1942)
Casablanca
Uloge: Hemfri Bogart (Humphrey Bogart), Ingrid Bergman (Ingrid Bergman)
Režija: Majkl Kertiz (Michael Curtiz)

20.30… ŽIVO MESO (ŠP, 1997)
Carne trémula
Uloge: Havijer Bardem (Javier Bardem), Frančeska Neri (Francesca Neri)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

Subota, 8. septembar
18.00… GRAĐANIN KEJN (SAD, 1941)
Citizen Kane
Uloge: Orson Vels (Orson Welles), Džozef Koten (Joseph Cotten)
Režija: Orson Vels (Orson Welles)

20.30… DOBRO SAM JE POZNAVAO (IT/FR/SRN, 1965)
Io la conoscevo bene
Uloge: Stefanija Sandreli (Stefania Sandrelli), Mario Adorf (Mario Adorf)
Režija: Antonio Pjetranđeli (Antonio Pietrangeli)

Nedelja, 9. septembar
18.00… POMRAČENjE (IT/FR, 1962)
L’eclisse
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Monika Viti (Monica Vitti)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

20.30… DžUNGLA NA ASFALTU (SAD, 1950)
The Asphalt Jungle
Uloge: Sterling Hejden (Sterling Hayden), Merilin Monro (Marilyn Monroe)
Režija: Džon Hjuston (John Huston)

Ponedeljak, 10. septembar
Rezervisan termin

Utorak, 11. septembar
20-godišnjica premijere filma
18.00… DIVLjE STRASTI (SAD 1998)
Wild Things
Ul. Met Dilon (Matt Dillon), Kevin Bejkon (Kevin Bacon)
r. Džon MekNoton

Sonja Savić – filmski program
20.30… ŽIVETI KAO SAV NORMALAN SVET (JUG 1982)
Ul. Sonja Savić, Svetisalv Bule Goncić
R. Miloš Miša Radivojević

Sreda, 12. septembar
18.00… LEPTIROV OBLAK (JUG 1977)
Ul. Zoran Cvijanović, Sonja Savić
R. Zdravko Randić

20.30… ŠEĆERNA VODICA (JUG 1983)
Ul. Sonja Savić, Svetislav Bule Goncić
R. Svetislav Bata Prelić

Četvrtak, 13. septembar
18.00… BALKANSKI ŠPIJUN (JUG 1984)
Ul. Danilo Bata Stojković, Sonja Savić
R. Dušan Kovačević, Božidar Bota Nikolić

20.30… DAVITELj PROTIV DAVITELjA (JUG 1984)
Ul. Sonja Savić, Nikola Simić
R. Slobodan Šijan

Petak, 14. septembar
17.00… UNA (JUG 1984)
Ul. Sonja Savić, Rade Šerbedžija
R. Miloš Miša Radivojević

19.00… ŽIVOT JE LEP
Ul. Dragan Nikolić, Sonja Savić
R. Boro Drašković

21.00… CRNA MARIJA (JUG 1986)
Ul. Sonja Savić, Branko Vidaković
R. Milan Živković

Subota, 15. septembar
Merlinka festival predstavlja
18.00… IV SEN LORAN (FR 2014)
Yves Saint Laurent
Ul. Pjer Nine (Pierre Niney), Giom Galien (Guillaume Gallienne)
r. Žalil Lesper (Jalil Lespert)

20-godišnjica premijere filma
20.30… DISKOTEKA 54 (SAD 1998)
54
Ul. Rajan Filipi (Ryan Phillippe), Salma Hajek (Salma Hayek)
r. Mark Kristofer (Mark Christopher)

Nedelja, 16. septembar
17.00… KAKO JE PROPAO ROKENROL (JUG 1989)
Priča „Do izvora dva putića“
Ul. Sonja Savić, Srđan Todorović
R. Zoran Pezo

19.00… URNEBESNA TRAGEDIJA (SRJ/BUG/FR 1995)
Ul. Sonja Savić, Dragan Nikolić
R. Goran Marković

21.00… JUG JUGOISTOK (SRB 2005)
Ul. Sonja Savić, Boris Milivojević
R. Milutin Petrović

Ponedeljak, 17. septembar / utorak, 18. septembar / sreda, 19. septembar
Rezervisani termini

Četvrtak, 20. septembar
30-godišnjica premijere filma
18.00… OPASNE VEZE (SAD/VB 1988)
Dangerous Liaisons
Ul. Glen Klouz (Glenn Close), Džon Malkovič (John Malkovich),
r. Stiven Frirs (Stephen Frears)

20.30… OKRUTNE NAMERE (SAD 1999)
Cruel Intentions
Ul. Sara Mišel Gelar (Sarah Michelle Gellar), Rajan Filipi (Ryan Phillippe)
r. Rodžer Kambl (Roger Kumble)

Petak, 21. septembar
Gradovi na filmu: Rim
18.00… PRAZNIK U RIMU (SAD 1953)
Roman Holiday
Ul. Odri Hepbern (Audrey Hepburn), Gregori Pek (Gregory Peck)
r. Vilijam Vajler (William Wyler)

20.30… SLADAK ŽIVOT (IT/FR 1960)
La Dolce Vita
ul. Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Anita Ekberg (Anita Ekberg)
r. Federiko Felini (Federico Fellini)

Subota, 22. septembar
18.00… INTIMNI DNEVNIK (IT/FR 1993)
Caro diario
Ul. Nani Moreti (Nanni Moretti), Renato Karpentieri (Renato Carpentieri)
r. Nani Moreti (Nanni Moretti)

20.30… TALENTOVANI GOSPODIN RIPLI (SAD 1999)
The Talented Mr. Ripley
Ul. Met Dejmon (Matt Damon), Džud Lo (Jude Law)
r. Entoni Mingela (Anthony Minghella)

Nedelja, 23. septembar
18.00… KABIRIJINE NOĆI (IT/FR 1957)
Le notti di Cabiria
Ul. Đulijeta Masina (Giulietta Masina), Fransoa Perije (François Périer)
r. Federiko Felini (Federico Fellini)

20.30… ANĐELI I DEMONI (SAD/IT 2009)
Angels & Demons
Ul. Tom Henks (Tom Hanks), Juan MekGregor (Ewan McGregor)
r. Ron Hauard (Ron Howard)

Ponedeljak, 24. septembar
18.00… MAMA ROMA (ITA 1962)
Mamma Roma
Ul. Ana Manjani (Anna Magnani), Franko Ćiti (Franco Citti)
R. Pjer Paolo Pazolini (Pier Paolo Pasolini)

20.30… BEN HUR (SAD 1959)
Ben-Hur
ul. Čarlton Heston (Charlton Heston), Džek Hokins (Jack Hawkins)
r. Vilijam Vajler (William Wyler)

Utorak, 25. septembar
18.00… SIROMAŠNI ALI LEPI (IT/FR 1957)
Poveri ma belli
Ul. Marisa Alasio (Marisa Allasio), Mauricio Arena (Maurizio Arena)
r. Dino Risi (Dino Risi)

20.30… MESEC (IT/SAD 1979)
La luna
Ul: Džil Klejburg (Jill Clayburgh), Metju Beri (Matthew Barry)
R: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Sreda, 26. septembar
18.00… RUŽNI, PRLjAVI, ZLI (IT, 1976)
Brutti, sporchi e cattivi
Ul. Nino Manfredi (Nino Manfredi), Maria Luisa Santanela (Maria Luisa Santella)
r: Etore Skola (Ettore Scola)

20.30… RIMU, S LjUBAVLjU (SAD/IT/ŠP 2012)
To Rome with Love
Ul. Vudi Alen (Woody Allen), Penelope Kruz (Penélope Cruz)
r. Vudi Alen (Woody Allen)

Četvrtak, 27. septembar
19.00… PROJEKCIJA DOKUMENTARNOG FILMA O VLASTIMIRU GAVRIKU
POVODOM DESETOGODIŠNjICE SMRTI

20.30… OBIČNO NEPOZNATI LOPOVI (IT, 1958)
I soliti ignoti
Ul. Vitorio Gasman (Vittorio Gassman), Marčelo Mastrojani ( Marcello Mastroianni)
r: Mario Moničeli (Mario Monicelli)

Petak, 28. septembar
18.00… MAJSTOR I MARGARITA (IT/JUG 1972)
Il maestro e Margherita
Ul. Ugo Tonjaci (Ugo Tognazzi), Mimsi Farmer (Mimsy Farmer)
sc. Vlastimir Gavrik
r. Aleksandar Saša Petrović

20.30… DIV (IT/FR 2008)
Il divo – La spettacolare vita di Giulio Andreotti
Ul. Toni Serviljo (Toni Servillo), Ana Bonaiuto (Anna Bonaiuto)
r. Paolo Sorentino (Paolo Sorrentino)

Subota, 29. septembar
Rezervisan termin

Nedelja, 30. septembar
18.00 i 20.30… NACIONALNA KLASA (JUG 1979)
Projekcija restaurisane kopije filma
Ul. Dragan Nikolić, Bogdan Diklić, Rade Marković, Olivera Marković, Milivoje Mića Tomić, Gorica Popović, Bora Todorović
r. Goran Marković

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.