Naslovna » Izlasci » Festivali » 24. Festival autorskog filma
24. Festival autorskog filma
24. Festival autorskog filma

24. Festival autorskog filma

Od 23. do 30. novembra 2018. godine 24. Festival autorskog filma biće održan u Beogradu a glavna lokacija biće Kombank dvorana.

24. Festival autorskog filma će kao i svake godine imati raznovrstan program, pobednike svetskih filmskih festivala, nova ostvarenja reditelja već poznatih publici i zanimljive filmove koji prikazuju nešto putpuno drugačije i novo u autorskom filmu.

Veliki broj filmskih stvaralaca čiji će filmovi biti u ovogodišnjem programu održaće i nekoliko radionica.

Pored Kombank dvorane Festival autorskog filma će takođe biti održan u Domu omladine Beograda, Dvorani Kulturnog centra Beograda, Jugoslovenskoj kinoteci, bioskopu Fontana, bioskopu „Vlada Divljan“, Domu kulture „Studentski grad“, Ustanovi kulture „Parobrod“ i Art bioskopu Kolarac.

Festival autorskog filma Beograd je osnovan 1994. godine sa ciljem da domaćoj publici predstavi najbolja savremena dela sedme umetnosti.

Ostvarenja koja se na festivalu prikazuju drugačija su od većine filmova sa redovnog bioskopskog reperotoara – ne teže pukoj zabavi, već traganju za dubljom, istinitijom i kompleksnijom slikom današnjeg sveta i čoveka.

Plakat 24. Festivala autorskog filma kreirala je vizuelna umetnica Vesna Pešić Becha. Inspirisan je čuvenom fotografijom iz filma Želimira Žilnika „Rani radovi“, dela u kojem revolucionarni, utopijski duh ’68 nalazi svoj najekstremniji izraz. Na fotografiji je tumač jedne od glavnih uloga, legendarni novinar Bogdan Tirnanić; autor fotografije je Andrej Popović.

24. Festival autorskog filma – program

Pored Glavnog programa, tu su i programi „Hrabri Balkan„, „Bande a part„, „Cinéfondation„, ACID kao i specijalne projekcije.

U Glavnom programu biće prikazano dvadeset šest ostvarenja, od kojih će se deset takmičiti za Gran Prix nagradu „Aleksandar Saša Petrović“. Filmovi domaćih reditelja koji će biti u takmičarskom programu su „Teret“ Ognjena Glavonića, „Ti imaš noć“ Ivana Salatića i „Granice, kiše“ Vlastimira Sudara i Nikole Mijovića. Tu je i retrospektiva filmova velikog francuskog reditelja Žaka Riveta.

Dom omladine Beograda

Petak, 23. novembar
22.00… Život među zvezdama

Subota, 24. novembar
12.30… Dugo putovanje u noć
15.00… Život među zvezdama
17.30… Slika knjiga
19.30… Živi brzo, umri polako
22.00… Devojka

Nedelja, 25. novembar
12.30… Jedan dan
15.00… Drvo divlje kruške
17.30… Drvo divlje kruške
19.30… Zaposlena
22.00… Dugo putovanje u noć

Ponedeljak, 26. novembar
12.30… Devojka
15.00… Ajka
17.30… Jedan dan
19.30… Ti imaš noć
22.00… Hotel pored reke

Utorak, 27. novembar
12.30… Živi brzo, umri polako
15.00… Život među zvezdama
17.30… Sofija
19.30… Ajka
22.00… A šta ćeš kada svet počne da gori?

Sreda, 28. novembar
12.30… Asako I & II
15.00… Vreme za nas
18.00… Speleonaut
19.30… Ne zanima me da li ćemo se upisati u istoriju kao varvari
22.00… Mrtvi i ostali

Četvrtak, 29. novembar
12.30… Sudbina, moja ljubav: Prvo pevanje
15.00… Sudbina, moja ljubav: Prvo pevanje
17.30… Poslednja barijera
19.30… Granica
22.00… Asako I & II

Petak, 30. novembar
12.30… Ne zanima me da li ćemo se upisati u istoriju kao varvari
15.00… Granica
17.30… Sezona đavola
19.30… Sezona đavola
22.00… Pobednik festivala

Dvorana Kulturnog centra Beograda

Petak, 23. novembar
21.30… Živi brzo, umri polako

Subota, 24. novembar
14.00… Ajka
16.30… Jedan dan
19.00… Život među zvezdama
21.30… Philippe Grandrieux – White Epilepsy

Nedelja, 25. novembar
14.00… Živi brzo, umri polako
16.30… Monrovija, Indijana
19.00… Sofija
21.30… Philippe Grandrieux – Uprkos noći

Ponedeljak, 26. novembar
14.00… Dugo putovanje u noć
16.30… Hrabri Balkan – kratki filmovi
19.00… Sudbina, moja ljubav: Prvo pevanje
21.30… Godina majmuna

Utorak, 27. novembar
14.00… Knjiga slika
16.30… Hrabri Balkan – kratki filmovi
19.00… Devojka
21.30… Plavo

Sreda, 28. novembar
14.00… Ti imaš noć
16.30… Hrabri Balkan – kratki filmovi
21.30… Teret

Četvrtak, 29. novembar
14.00… Ne zanima me da li ćemo se upisati u istoriju kao varvari
16.30… Fundamenti
16.50… Maglina u obliku mrtvog konja
19.00… Hotel pored reke
21.30… Opljačkati Poitje

Petak, 30. novembar
14.00… Speleonaut
16.30… Ulica Čung Jung br. 1
19.00… Asako I & II
21.30… Granica

Dom kulture „Studentski grad“

Ponedeljak, 26. novembar
19.00… Devojka
21.00… Kradljivci

Utorak, 27. novembar
17.00… Kradljivci
19.00… Najlepša zemlja na svetu
21.00… Živi brzo, umri polako

Sreda, 28. novembar
17.00… Živi brzo, umri polako
19.00… Život među zvezdama
21.00… Granica

Četvrtak, 29. novembar
17.00… Život među zvezdama
19.00… Jedan dan
21.00… Pepeo je najčistije belo

Petak, 30. novembar
17.00… Pepeo je najčistije belo
19.00… Teret
21.00… Suton

Subota, 1. decembar
17.00… Suton
19.00… Knjiga slika
21.00… Svi znaju

Bioskop Fontana

Subota, 24. novembar
17.00… Jedan dan
19.00… Kradljivci
21.00… Život među zvezdama

Nedelja, 25. novembar
14.30… Ajka
17.00… Knjiga slika
19.00… Život među zvezdama
21.00… Živi brzo, umri polako

Ponedeljak, 26. novembar
14.30… Kradljivci
17.00… Zaposlena
19.00… Devojka
21.00… Granica

Utorak, 27. novembar
14.30… Živi brzo, umri polako
17.00… Granice kiše
19.00… Ti imaš moć
21.00… Teret

Sreda, 28. novembar
14.30… Asako I & II
17.00… Život među zvezdama
19.00… Ajka
21.00… Srećan kao Lazaro

Četvrtak, 29. novembar
14.30… Ne zanima me da li ćemo se upisati u istoriju kao varvari
17.00… Devojka
19.00… Jedan dan
21.00… Pepeo je najčistije belo

Petak, 30. novembar
14.30… Pepeo je najčistije belo
17.00… Sudbina, moja ljubav: Prvo pevanje
19.00… Sudbina, moja ljubav: Prvo pevanje
21.00… Suton

Subota, 1. decembar
14.30… Srećan kao Lazaro
17.00… Godina majmuna
19.00… Granice kiše
21.00… Svi znaju

Centar za kulturu „Vlada Divljan“

Subota, 24. novembar
18.30… Kradljivci
21.00… Život među zvezdama

Nedelja, 25. novembar
18.30… Godina majmuna
21.00… Knjiga slika

Ponedeljak, 26. novembar
18.30… Ajka
21.00… Živi brzo, umri polako

Utorak, 27. novembar
18.30… Devojka
21.00… Ne zanima me da li ćemo se upisati u istoriju kao varvari

Sreda, 28. novembar
18.30… Jedan dan
21.00… Asako I & II

Četvrtak, 29. novembar
18.30… Teret
21.00… Granica

Petak, 30. novembar
18.30… Srećan kao Lazaro
21.00… Pepeo je najčistije belo

Subota, 1. decembar
18.30… Svi znaju
21.00… Suton

Art bioskop Kolarac

Ponedeljak, 26. novembar
18.30… Jedan dan
20.30… Život među zvezdama

Utorak, 27. novembar
18.30… Devojka
20.30… Asako I & II

Sreda, 28. novembar
18.30… Sudbina, moja ljubav: Prvo pevanje
20.30… Sudbina, moja ljubav: Prvo pevanje

Četvrtak, 29. novembar
18.30… Granica
20.30… Ne zanima me da li ćemo se upisati u istoriju kao varvari

Petak, 30. novembar
18.30… Knjiga slika
20.30… Živi brzo, umri polako

Kombank dvorana

Petak, 23. novembar
13.30… Živi brzo, umri polako
16.00… Život među zvezdama
18.00… Devojka
20.00… Svečano otvaranje: Kradljivci

Subota, 24. novembar
13.30… Jedan dan
16.00… Vreme za nas
18.00… Vreme za nas
20.00… Teret
23.30… Klimaks

Nedelja, 25. novembar
13.30… Dugo putovanje u noć
16.00… Granica
18.00… Hotel pored reke
20.00… Granice kiše

Ponedeljak, 26. novembar
13.30… Kradljivci
16.00… Teret
18.00… Ajka
20.00… Najlepša zemlja na svetu

Utorak, 27. novembar
13.30… Ne zanima me da li ćemo se upisati u istoriju kao varvari
16.00… Granice kiše
18.00… Asako I & II
20.00… Srećan kao Lazaro

Sreda, 28. novembar
13.30… Najlepša zemlja na svetu
16.00… Drvo divlje kruške
18.00… Drvo divlje kruške
20.00… Pepeo je najčistije belo

Četvrtak, 29. novembar
13.30… Zaposlena
16.00… Ajka
18.00… Pepeo je najčistije belo
20.00… Suton

Petak, 30. novembar
13.30… Suton
16.00… Devojka
18.00… Srećan kao Lazaro
20.00… Svečano zatvaranje: Svi znaju

Muzej Kinoteke, Kosovska 11

Subota, 24. novembar
18.30… Destinacija Serbistan
20.30… Mrtvi

Nedelja, 25. novembar
18.30… Lipanjska gibanja / Rani radovi
20.30… Antonio koji donosi smrt

Ponedeljak, 26. novembar
18.30… Placmajstori / Kenedi se ženi
20.30… Divlja horda

Utorak, 27. novembar
18.30… Pioniri maleni, mi smo vojska prava / Pirika na filmu
20.00… Lirske epifanije Petrovića i Crnjanskog
21.00… Nevolje sa Harijem

Sreda, 28. novembar
18.30… Lijepe žene prolaze kroz grad / Do jaja
20.30… TV film „Pesma“

Četvrtak, 29. novembar
18.30… Tako se kalio čelik / Komedija i tragedija
20.30… TV film „Pesma“

Petak, 30. novembar
18.30… Nezaposleni ljudi / Evropa preko plota
20.30… Tajna Kaspara Hauzera

Subota, 1. decembar
18.30… Ustanak u Jasku / Jedna žena – jedan vek
20.30… Žak Rivet Šah-mat / Pariz pripada nama

Kinoteka, Uzun Mirkova 1 – velika sala

Subota, 24. novembar
14.00… Dugo putovanje u noć
17.00… Thunder Road
19.00… Život među zvezdama
21.30… Granica

Nedelja, 25. novembar
14.00… Sama na svom venčanju
17.00… Knjiga slika
20.00… Kaluđerica

Ponedeljak, 26. novembar
14.00… Asako I & II
17.00… Loša, loša zima
21.30… Devojka

Utorak, 27. novembar
14.00… Četvoročlana družina
17.00… Kongres zaborava
21.30… Severni most

Sreda, 28. novembar
14.00… Ljubav na Zemlji
17.00… Cassandro The Exotico!
19.00… Nasilna želja za srećom
21.30… Jedan dan

Četvrtak, 29. novembar
17.00… Makala
19.00… Nešto se dešava
21.30… Nešto se dešava

Petak, 30. novembar
14.00… Selin i Žili se voze čamcem
17.00… Selin i Žili se voze čamcem
19.00… Umorne od rata
21.30… Umorne od rata

Subota, 1. decembar
14.00… Lepa svađalica
17.00… Lepa svađalica
19.00… Ajka
21.30… Živi brzo, umri polako

Kinoteka, Uzun Mirkova 1 – mala sala

Nedelja, 25. novembar
18.00… Devojka
20.00… Život među zvezdama

Ponedeljak, 26. novembar
18.00… Granica
20.00… Asako I & II

Utorak, 27. novembar
18.00… Jedan dan
20.00… Živi brzo, umri mlad

Sreda, 28. novembar
18.00… Knjiga slika
20.00… Ne zanima me da li ćemo se upisati u istoriju kao varvari

Četvrtak, 29. novembar
18.00… Granica
20.00… Živi brzo, umri polako

Petak, 30. novembar
18.00… Sudbina, moja ljubav: Prvo pevanje
20.00… Sudbina, moja ljubav: Prvo pevanje

Sava centar

Sreda, 29. novembar
20.00… Druga strana svega

 (danubeogradu.rs)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *