Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za oktobar 2018.
Kinoteka - repertoari za oktobar 2018: Smoki i bandit
Kinoteka - repertoari za oktobar 2018: Smoki i bandit

Kinoteka – repertoari za oktobar 2018.

Jesenji mesec oktobar idealan je za stare, dobre filmove. Pogledajte šta nudi Jugoslovenska kinoteka u Uzun Mirkovoj i Kosovskoj.

Publika će moći da vidi cikluse filmova „Sećanje na…“, „Dani češkog i slovačkog filma“, „Beogradski filmoplov“, „Nemi dan“, „Glavna železnička stanica i film“, „Velikani svetskog filma: Elizabet Tejlor“, „Šok koridor predstavlja: Stjuart Gordon“, „Zvezda je rođena“, „Dani norveškog filma“, filmovi Čkalje, Ingmara Bergmana i „Dani kubanskog filma“.

Kinoteka, Kosovska 11

Ponedeljak, 1. oktobar
20.00… Specijalna projekcija filma uz prezentaciju Miloša Škundrića
DUGO PUTOVANjE U RAT
dokumentarni film
Scenario i režija: Miloš Škundrić

Utorak, 2. oktobar
Sećanje na… Đorđe Nikolić
17.00… ŠTIĆENIK (JUG 1966)
Ul. Ljubiša Samardžić, Špela Rozin
df: Đorđe Nikolić
R. Vladan Slijepčević

19.00… NEMA PROBLEMA (JUG 1984)
Ul. Nikola Sinić, Lepa Brena
df: Đorđe Nikolić
R. Mića Milošević

21.00… BIĆE SKORO PROPAST SVETA (JUG/FR 1968)
Ul. Ani Žirardo (Annie Girardot), Mija Aleksić
df: Đorđe Nikolić
R. Aleksandar Saša Petrović

Sreda, 3. oktobar
20.30… Dani češkog i slovačkog filma
BEKSTVO IZ BUDIMA (SLO/ČR/MAĐ 2002)
Útek do Budína
Ul. Lenka Vlasakova (Lenka Vlasáková), Ondrej Sokol (Ondřej Sokol)
R. Miloslav Luter (Miloslav Luther)

Četvrtak, 4. oktobar
18.00… MALA LUKA (SL/ČR 2017)
Piata loď
Ul. Vanesa Šamuhelova (Vanessa Szamuhelová), Matuš Bačišin (Matúš Bačišin)
R. Iveta Grofova (Iveta Grófová)

20.30… TRABANTOM NA KRAJ SVETA (ČR 2014)
Trabantem až na konec světa
Ul. Dan Priban (Dan Přibaň), Aleš Vašiček (Aleš Vašíček)
R. Dan Priban (Dan Přibaň)

Petak, 5. oktobar
18.00… BAJKA ZA EMU (ČR 2016)
Pohádky pro Emu
Ul. Ondrej Vetči (Ondřej Vetchý), Ana Gajserova (Anna Geiserová)
R. Rudolf Havlik (Rudolf Havlík)

20.30… KUĆA (ČR/SL 2011)
Dom
Ul. Miroslav Krobot (Miroslav Krobot), Tatjana Medvecka (Taťjana Medvecká)
R. Zuzana Liova (Zuzana Liová)

Subota, 6. oktobar
18.00… TEORIJA TIGRA (ČR 2016)
Teorie tygra
Ul. Jirži Bartoška (Jiří Bartoška), E. Balzerova (E. Balzerová)
R. Radek Bajgar (Radek Bajgar)

20.30… LINIJA (SL/UKR/ČR 2017)
Čiara
Ul. Emilia Vašarjova (Emília Vášáryová), Tomaš Maštalir (Tomáš Maštalír)
R. Peter Bebjak (Peter Bebjak)

Nedelja, 7. oktobar
Sećanje na… Predrag Ejdus
17.00… ČETIRI DANA DO SMRTI (JUG 1976)
Ul. Predrag Ejdus, Bert Sotlar
R. Miroslav Jokić

19.00… TAMNA JA NOĆ (SRJ 1995)
Ul. Predrag Ejdus, Branka Katić
R. Dragan Kresoja

21.00… POSLEDNjI KRUG U MONCI (JUG 1989)
Ul. Dragan Nikolić, Predrag Ejdus
R. Aleksandar Bošković

Ponedeljak, 8. oktobar
17.00… TRI KORAKA U PRAZNO (JUG 1958)
Ul. Pavle Vuisić, Zlata Perlić
R. Vojislav Nanović

19.00… KAMPO MAMULA (JUG 1959)
Campo Mamula
Ul. Pavle Vuisić, Ljuba Tadić
R. Velimir Stojanović

21.00… DIM (JUG 1967)
Ul. Pavle Vuisić, Milan Milošević
R. Slobodan Kosovalić

Utorak, 9. oktobar
17.00… KAD ČUJEŠ ZVONA (JUG 1969)
Ul. Pavle Vuisić, Boris buzančić
r. Antun Vrdoljak

19.00… DR MLADEN (JUG 1975)
Ul. Pavle Vuisić, Ljuba Tadić
R. Midhat Mutapdžić

21.00… TREN (JUG 1978)
Ul. Pavle Vuisić, Velimir Bata Živojinović
R. Stole Janković

Sreda, 10. oktobar
17.00… KO TO TAMO PEVA (JUG 1980)
Ul. Pavle Vuisić, Aleksandar Berček
R. Slobodan Šijan

19.00… MARATONCI TRČE POČASNI KRUG (JUG 1982)
Ul. Pavle Vuisić, Bogdan Diklić
R. Slobodan Šijan

21.00… KAMIONDžIJE PONOVO VOZE (JUG 1984)
Ul. Miodrag Petrović Čkalja, Pavle Vuisić
R. Milo Đukanović

Četvrtak, 11. oktobar
Moj izbor: Den Tana
17.00… KRADLjIVCI BICIKALA (IT 1948)
Ladri di biciclette
Ul. Lamberto Mađorani (Lamberto Maggiorani), Enco Staiola (Enzo Staiola9
R. Vitorio de Sika (Vittorio De Sica)

19.00… NEKI TO VOLE VRUĆE (SAD 1959)
Some Like It Hot
ul. Merilin Monro (Marilyn Monroe), Toni Kertis (Tony Curtis), Džek Lemon
R. Bili Vajlder (Billy Wilder)

21.00… NA DOKOVIMA NjUJORKA (SAD, 1954)
On the Waterfront
Ul. Marlon Brando (Marlon Brando), Karl Malden (Karl Malden)
R. Elija Kazan (Elia Kazan)

Petak, 12. oktobar
17.00… PET LAKIH KOMADA (SAD 1970)
Five Easy Pieces
Ul. Džek Nikolson (Jack Nicholson), Karen Blek (Karen Black)
R. Bob Rafelson (Bob Rafelson)

19.00… MARATONAC (SAD 1976)
Marathon Man
Ul. Dastin Hofman (Dustin Hoffman), Lorens Olivije (Laurence Olivier)
R. Džon Šlezinger (John Schlesinger)

21.00… 8 1/2 (ITA/FRA 1963)
Otto e mezzo
Ul. Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
R. Federiko Felini (Federico Fellini)

Subota, 13. oktobar
16.30… DOM ZA VEŠANjE (JUG 1988)
Ul. Davor Dujmović, Bora todorović
R. Emir Kusturica

18.30… VARLjIVO SUNCE (RUS/FR 1994)
Utomlennye solntsem
Ul. Nikita Mihalkov (Nikita Mikhalkov), Oleg Menjšikov (Oleg Menshikov)
R. Nikita Mihalkov (Nikita Mikhalkov)

21.00… GRAĐANIN KEJN (SAD 1941)
Citizen Kane
Ul. Orson Vels (Orson Welles), Džozef Koten (Joseph Cotten)
R. Orson Vels (Orson Welles)

Nedelja, 14. oktobar
Miodrag Petrović Čkalja – 15 godina smrti
17.00… ZAJEDNIČKI STAN (JUG 1960)
Ul. Miodrag Petrović Čkalja, Branka Veselinović
R. Marijan Vajda

19.00… LjUBAV I MODA (JUG 1960)
Ul. Desanka Beba Lončar, Miodrag Petrović Čkalja
R. Ljubomir Radičević

21.00… NA MESTO GRAĐANINE POKORNI (JUG 1964)
Ul. Miodrag Petrović Čkalja, Mija Aleksić
R. Radivoje ‘Lola’ Đukić

Ponedeljak, 15. oktobar
17.00… VIŠNjA NA TAŠMAJDANU (JUG/SAD 1968)
Ul. Neda Arnerić, Miodrag Petrović Čkalja
R. Stole Janković

19.00… BOG JE UMRO UZALUD (JUG 1969)
Ul. Miodrag Petrović Čkalja, Stanisalva Pešić
R. Radivoje ‘Lola’ Đukić

21.00… SILOM OTAC (JUG 1969)
Ul. Miodrag Petrović Čkalja, Dragoljub Dobričanin Guta
R. Sofija soja Jovanović

Utorak, 16. oktobar
17.00… LEPA PARADA (JUG 1970)
Ul. Miodrag Petrović Čkalja, Laslo Pataki
R. Branko Milošević, Svetozar Udovički

19.00… BICIKLISTI (JUG 1970)
Ul. Miodrag Petrović Čkalja, Milena Dravić
R. Mladomir Puriša Đorđević

21.00… PAJA I JARE (JUG 1973)
Ul. Miodrag Petrović Čkalja, Pavle Vuisić
R. Milo Đukanović

Sreda, 17. oktobar / četvrtak, 18. oktobar / petak, 19. oktobar
MIKRO FAF
Program će biti objavljen naknadno.

Subota, 20. oktobar
17.00… Sećanje na… Matija Barl
KEKEC (JUG, 1951)
Ul: Matija Barl, Frane Milčinski
R: Jože Gale

19.00… NAJKRAĆI PUT ZA KINU (SAD, 1983)
High Road to China
Ul: Tom Selek (Tom Sellack), Bes Armstrong (Bess Armstrong)
r: Brajan Haton (Brian G. Hutton)
DF: Roni Tejlor (Ronnie Taylor)

21.00… Sećanje na… Ričard H. Klajn
TELESNA STRAST (SAD, 1981)
Body Heat
Ul. Vilijam Hart (William Hurt), Ketlin Tarner (Kathleen Turner)
F. Ričard Klajn (Richard Kline)
R. Lorens Kezden (Lawrence Kasdan)

Nedelja, 21. oktobar
17.00… Sećanje na… Barbara Haris
RAT IZMEĐU ŽENA I MUŠKARACA (SAD, 1972)
The War Between Men and Women
Ul. Džek Lemon (Jack Lemmon), Barbara Haris (Barbara Harris)
R. Melvil Šejvelson (Melville Shavelson)

19.00… Sećanje na… Nil Sajmon (Neil Simon)
DEVOJKA ZA ZBOGOM (SAD, 1977)
The Goodbye Girl
Ul. Ričard Drajfus (Richard Dreyfuss), Marša Mejson (Marsha Mason)
Sc. Nil Sajmon (Neil Simon)
R. Herbert Ros (Herbert Ross)

21.00… NEOBIČAN PAR (SAD, 1968)
The Odd Couple
Ul. Džek Lemon (Jack Lemmon), Volter Matau (Walter Matthau)
Sc. Nil Sajmon (Neil Simon)
R. Džin Saks (Gene Saks)

Ponedeljak, 22. oktobar
17.00… Sećanje na… Moše Mizrahi
SRETAN OTAC OSAM KĆERI (IL, 1973)
Abu el Banat
Ul. Šaike Ofir (Shaike Ophir), Zaharira Harifai (Zaharira Harifai)
R. Moše Mizrahi (Moshé Mizrahi)

19.00… CEO ŽIVOT JE PRED TOBOM (FR, 1977)
La vie devant soi
Ul. Simon Sinjore (Simone Signoret), Mišal Bat-Adam (Michal Bat-Adam)
R. Moše Mizrahi (Moshé Mizrahi)

21.00… Sećanje na… Marija Rom
GROF DRAKULA (ŠP/SRN/IT/LIH/VB 1970)
Nachts, wenn Dracula erwacht
Ul. Kristofer Li (Christopher Lee), Marija Rom (Maria Rohm)
R. Hesus Franko (Jesus Franco)

Utorak, 23. oktobar
Beogradski filmoplov
17.00… KARMEN (SAD, 1915)
Carmen
R: Čarli Čaplin (Charles Chaplin)

MUŠKARCI SU TAKVI (FR, 1954)
Les Hommes ne pensant qu’a ca
R: Iv Rober (Yves Robert)

19.00… MUTNE VODE TEKU (ARG, 1952)
Las Aguas bajan tirbias
R: Ugo del Karil (Hugo del Carril)

21.00… ZATVOR ZA ŽENE (MEK, 1951)
Carcel de mujeres
R: Migel M. Delgado (Miguel M. Delgado)

Sreda, 24. oktobar
Nemi dan: Luj Fejad (Louis Feuillade)
17.00… FANTOMAS (FRA, 1913)
Fantômas
Ul. Rene Navar (René Navarre), Edmund Breon (Edmund Bréon)
R. Luj Fejad (Louis Feuillade)

18.30… ŽIDEKS (I deo) – epizode: 1-6 (FRA, 1917)
La Nouvelle Mission de Judex
Ul. Rene Kreste (René Cresté), Marsel Levesk (Marcel Lévesque)
R. Luj Fejad (Louis Feuillade)

20.30… ŽIDEKS (II deo) – epizode: 7-12 (FRA, 1917)
La Nouvelle Mission de Judex
Ul. Rene Kreste (René Cresté), Marsel Levesk (Marcel Lévesque)
R. Luj Fejad (Louis Feuillade)

Četvrtak, 25. oktobar
Ciklus filmova „Glavna železnička stanica i film“
17.00… ZADAH TELA (JUG, 1983)
Ul. Dušan Janićijević, Rade Šerbedžija
R. Živojin Pavlović

19.00… Inserti iz dokumentarnih Yu-filmova

21.00… Inserti iz igranih Yu-filmova

Petak, 26. oktobar
Velikani svetskog filma: Elizabet Tejlor (SAD 1944)
17.00… VELIKA NAGRADA
Ul. Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Miki Runi (Mickey Rooney)
R. Klarens Braun (Clarence Brown)

19.00… KLEOPATRA (VB/SAD/ŠVA 1963)
Cleopatra
Ul. Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Ričard Barton (Richard Burton)
R. Džozef L. Mankievic (Joseph L. Mankiewitz)

Subota, 27. oktobar
17.00… LESI SE VRAĆA KUĆI (SAD 1943)
Lassie Come Home
Ul. Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Rodi MekDauel (Roddy McDowall)
R. Fred M. Vilkoks (Fred M. Wilcox)

19.00… MAČKA NA USIJANOM LIMENOM KROVU (SAD 1958)
Cat on a Hot Tin Roof
Ul. Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Pol Njumen (Paul Newman)
R. Ričard Bruks (Richard Brooks)

21.00… IZNENADA PROŠLOG LETA (VB/SAD 1959)
Suddenly, Last Summer
Ul. Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Montgomeri Klift (Montgomery Clift), Ketrin Hepbern (Katharine Hepburn)
R. Džozef L. Mankievic (Joseph L. Mankiewicz)

Nedelja, 28. oktobar
17.00… HRABAR KAO LESI (SAD 1946)
Courage of Lassie
Ul. Elizabet Tejlor, Frenk Morgan
R. Fred M. Vilkoks (Fred M. Wilcox)

19.00… BATERFILD 8 (SAD 1960)
Butterfield 8
Ul. Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Edi Fišer (Eddie Fisher)
R. Daniel Man (Daniel Mann)

21.00… KO SE BOJI VIRDžINIJE VULF (SAD 1966)
Who’s Affraid of Virginia Wolf
Ul. Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Ričard Barton (Richard Burton)
R. Majk Nikols (Mike Nichols)

Ponedeljak, 29. oktobar
16.30… UKROĆENA GOROPAD (IT/SAD 1967)
The Taming of the Shrew
Ul. Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Ričard Barton (Richard Burton)
R. Franko Zefireli (Franco Zefirelli)

19.00… ODSJAJI U ZLATNOM OKU (SAD 1967)
Reflections in a Golden Eye
Ul. Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Marlon Brando (Marlon Brando)
R. Džon Hjuston (John Huston)

21.00… JEDINA IGRA (SAD 1970)
The Only Game in Town
Ul. Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Voren Biti (Warren Beatty)
R. Džordž Stivens (Warren Beatty)

Utorak, 30. oktobar
Šok koridor predstavlja: Stjuart Gordon
17.00… LUTKE (SAD/IT 1987)
Dolls
Ul. Ijan Patrik Vilijams (Ian Patrick Williams), Kerolin Perdi-Gordon (Carolyn Purdy-Gordon)
R. Stjuart Gordon (Stuart Gordon)

19.00… IZ DRUGE DIMENZIJE (SAD 1986)
From Beyond
Ul. Džefri Kombs (Jeffrey Combs), Barbara Krampton (Barbara Crampton)
R. Stjuart Gordon (Stuart Gordon)

21.00… REANIMATOR (SAD 1985)
Re-Animator
Ul. Džefri Kombs (Jeffrey Combs), Barbara Krampton (Barbara Crampton)
R. Stjuart Gordon (Stuart Gordon)

Sreda, 31. oktobar
17.00… ZAGLAVLjEN (KAN/VB/SAD/NEM 2007)
Stuck
Ul. Mena Suvari (Mena Suvari), Stiven Ri (Stephen Rea)
R. Stjuart Gordon (Stuart Gordon)

19.00… JAMA I KLATNO (SAD 1991)
The Pit and the Pendulum
Ul. Lans Herniksen(Lance Henriksen), Stiven Li (Stephen Lee)
R. Stjuart Gordon (Stuart Gordon)

21.00… DAGON (ŠPA 2001)
Dagon
Ul. Ezra Goden (Ezra Godden), Makarena Gomez (Macarena Gomez)
R. Stjuart Gordon (Stuart Gordon)

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

Ponedeljak, 1. oktobar
18.00… Promocija knjige Rajka Grlića „Neispričane priče“ i projekcija filma
USTAV REPUBLIKE HRVATSKE (HR/ČR/SLO/MK 2016)
Ul. Nebojša Glogovac, Dejan Aćimović
R. Rajko Grlić

Utorak, 2. oktobar
20.00… Dani češkog i slovačkog filma (povodom 100 god. diplomatskih odnosa)
Svečano otvaranje
MASARIK (ČR/SLO 2016)
Masaryk
Ul. Karel Roden (Karel Roden), Oldrič Kajser (Oldřich Kaiser)
R. Julius Ševčik (Julius Ševčík)

Sreda, 3. oktobar
Zvezda je rođena
17.30… ZVEZDA JE ROĐENA (SAD 1954)
A Star Is Born
Ul. Džudi Garland (Judy Garland), Džejms Mejson (James Mason)
R. Džordž Kjukor (George Cukor)

20.30… ZVEZDA JE ROĐENA (SAD 1976)
A Star Is Born
Ul. Barbra Strejsend (Barbra Streisand), Kris Kristoferson (Kris Kristofferson)
R. Frenk Pirson (Frank Pierson)

Četvrtak, 4. oktobar – utorak, 9. oktobar
Rezervisani termini

Sreda, 10. oktobar
Dani norveškog filma: Erik Pope
KRALjEV IZBOR (NOR 2016)
Kongens nei
Ul. Jesper Kristensen (Jesper Christensen), Anders Basmo Kristijansen (Anders Baasmo Christiansen)
R. Erik Pope (Erik Poppe)

Četvrtak, 11. oktobar
UTOJA 22. JULI (NOR 2018)
Utøya 22. juli
Ul. Andrea Berncen (Andrea Berntzen), Aleksander Holmen (Aleksander Holmen)
R. Erik Pope (Erik Poppe)

Petak, 12. oktobar
1000 PUTA LAKU NOĆ (NOR/IRS/ŠVE 2013)
Tusen ganger god natt
Ul. Žilijet Binoš (Juliette Binoche), Nikolaj Koster-Valdau (Nikolaj Coster-Waldau)
R. Erik Pope (Erik Poppe)

Subota, 13. oktobar
NEMIRNA VODA (NOR/ŠVE/NEM 2008)
deUsynlige
Ul. Pol Svere Hagen (Pål Sverre Valheim Hagen) , Trine Dirholm (Trine Dyrholm)
R. Erik Pope (Erik Poppe)

Nedelja, 14. oktobar
HAVAJI, OSLO (DAN/ŠVE/NOR 2004)
Hawaiii Oslo
Ul. Trond Espen Seim (Trond Espen Seim), Jan Gunar Roise (Jan Gunnar Røise)
R. Erik Pope (Erik Poppe)

Ponedeljak, 15. oktobar
Rezervisan termin

Utorak, 16. oktobar
Ingmar Bergman – 100 godina od rođenja, progam restaurisanih filmova
19.00… SVEČANO OTVARANjE

20.30… SARABANDA (ŠVE/DAN/NOR/ITA/FIN/NEM/AUT 2003) Bergmanov oproštajni film
Saraband (Bergman’s farewell production)
Ul. Liv Ulman (Liv Ullmann), Erland Jozefson (Erland Josephson)
R. Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

Sreda, 17. oktobar
19.00… Panel diskusija o Bergmanu

20.00… PERSONA (ŠVE 1966)
Persona
Ul. Bibi Anderson (Bibi Andersson), Liv Ulman (Liv Ullmann), Margareta Kruk (Margaretha Krook)
R. Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

Četvrtak, 18. oktobar
20.00… DIVLjE JAGODE (ŠVE 1957)
Smultronstället
Ul. Bibi Anderson (Bibi Andersson), Viktor Hostrom (Victor Sjöström)
R. Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

Petak, 19. oktobar
20.00… JESENjA SONATA (FR/SRN/ŠVE/VB 1978)
Höstsonaten
Ul. Ingrid Bergman (Ingrid Bergman), Liv Ulman (Liv Ullmann)
R. Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

Subota, 20. oktobar
18.00… SEDMI PEČAT (ŠVE 1957)
Det sjunde inseglet
Ul. Maks fon Sidou (Max von Sidow), Gunar Bjornštrand (Gunnar Björnstrand)
R. Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

20.00… LETO SA MONIKOM (ŠVE 1953)
Sommaren med Monika
Ul. Hariet Anderson (Harriet Andersson), Lars Ekborg (Lars Ekborg)
R. Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

Nedelja, 21. oktobar
18.00… OSVTRVO BERGMAN (ŠVE/DAN/NOR/FIN 2004)
Bergman och filmen, Bergman och teatern, Bergman och Fårö/Bergman Island
dokumentarni film o Ingmaru Bergmanu
R. Mari Nirerod (Marie Nyreröd)

20.00… FANI I ALEKSANDER (ŠV/FR/SRN 1982)
Fanny och Alexander
Ul. Bertil Guve (Bertil Guve), Pernila Alvin (Pernilla Allwin)
R. Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

Ponedeljak, 22. oktobar
18.00… RUŽNI, PRLjAVI, ZLI (IT, 1976)
Brutti, sporchi e cattivi
Ul. Nino Manfredi (Nino Manfredi), Maria Luisa Santanela (Maria Luisa Santella)
R. Etore Skola (Ettore Scola)

20.30… MESEC (IT/SAD 1979)
La luna
Ul. Džil Klejburg (Jill Clayburgh), Metju Beri (Matthew Barry)
R. Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Utorak, 23. oktobar
18.00… 40-godišnjica premijere filma
NOĆ VEŠTICA (SAD 1978)
Halloween
Ul. Donald Plezens (Donald Pleasence), Džejmi Li Kertis (Jamie Lee Curtis)
R. Džon Karpenter (John Carpenter)

20.30… 20-godišnjica premijere filma
NOĆ VEŠTICA 20 GODINA KASNIJE (SAD 1998)
Halloween H20: 20 Years Later
Ul. Džejmi Li Kertis (Jamie Lee Curtis), Adam Arkin (Adam Arkin)
R. Stiv Majner (Steve Miner)

Sreda, 24. oktobar
Dani kubanskog filma (povodom 75 god. diplomatskih odnosa)
SVEČANO OTVARANjE
20.00… SEĆANjA NA NERAZVIJENOST (KU 1968)
Memorias del subdesarrollo
Ul. Serđo Korieri (Sergio Corrieri), Daisi Granados (Daisy Granados)
R. Tomas Gutierez Alea (Tomás Gutiérrez Alea)

Četvrtak, 25. oktobar
20.00… HOZE MARTI: OKO KANARINCA (KUB 2010)
José Martí: el ojo del canario
Ul. Daniel Romero Bildain (Daniel Romero Bildaín), Roland Brito (Rolando Brito)
R. Fernando Perez (Fernando Pérez)

Petak, 26. oktobar
20.00… ILEGALCI (KUB 1987)
Clandestinos
Ul. Luis Alberto Garsia (Luis Alberto García), Isabel Santos (Isabel Santos)
R. Fernando Perez (Fernando Pérez)

Subota, 27. oktobar
18.00… LEPOTICA IZ ALHAMBRE (KUB/ŠPA 1989)
La bella del Alhambra
Ul. Beariz valdes (Beatriz Valdés), (Omar Valdes)
R. Enrike Pineda Barnet (Enrique Pineda Barnet)

20.30… STANICA HAVANA (KUB 2011)
Habanastation
Ul. Ernesto Eskalona (Ernesto Escalona), Andi Fornanis (Andy Fornanis)
R. Ian Padron (Ian Padrón)

Nedelja, 28. oktobar
18.00… IGRATI SA MARGO (KUB 2015)
Bailando con Margot
Ul. Marta Ibara (Martha Ibarra), Edvin Fernandez (Edwin Fernández)
R. Arturo Santana (Arturo Santana)

20.30… SLOBODNA KUBA (KUB 2015)
Cuba libre
Ul. Kristijan Sančez (Christian Sánchez), Jo Adrian Havind (Jo Adrian Haavind)
R. Horhe Luis Sančez (Jorge Luis Sánchez)

Ponedeljak, 29. oktobar
Sećanje na… Bert Rejnolds (Burt Reynolds)
18.00… OSLOBAĐANjE (SAD 1972)
Deliverance
Ul. Džon Voit (John Voight), Bert Rejnolds (Burt Reynolds)
R. Džon Borman (John Boorman

20.30… SMOKI I BANDIT (SAD 1977)
Smokey and the Bandit
Ul. Bert Rejnolds (Burt Reynolds), Seli Fild (Sally Field)
R. Hal Nidam (Hal Needham)

Utorak, 30. oktobar
18.00… NAJBOLjI MALI KUPLERAJ U TEKSASU (SAD 1982)
The Best Little Whorehouse in Texas
Ul. Doli Parton (Dolly Parton), Bert Rejnolds (Burt Reynolds)
R. Kolin Higins (Colin Higgins)

20.30… NOĆI BUGIJA (SAD 1997)
Boogie Nights
Ul. Mark Volberg (Mark Wahlberg), Bert Rejnolds (Burt Reynolds)
R. Pol Tomas Anderson (Paul Thomas Anderson)

Sreda, 31. oktobar
Rezervisan termin

(danubeogradu.rs)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.