Novo, 26. kolo Super lige Srbije u fudbalu igraće se tokom vikenda, 9. i 10. marta. U Beogradu će biti odigrane dve utakmice. U sredu, 13. marta, igra se i Kup Srbije.
Crvena zvezda dočekuje Zemun u subotu a to će biti prilika da crveno-beli obeleže 74. godinu postojanja kluba. Cena ulaznice za bilo koju tribinu je 100 dinara, a prihod će biti doniran u humanitarne svrhe. Zvezda nije izgubila od 14. oktobra 2017. godine i ako pobedi Zemun biće to 52. meč bez poraza i rekord domaće lige (uz pobedu protiv Zemuna – 46 pobeda i šest remija).
Ekipa Voždovca u okviru 26. kola Super lige Srbije na svom stadionu dočekuje gradskog rivala, ekipu Partizana. Uvek neugodni „zmajevi“ su u prethodna četiri susreta sa crno-belima dva puta uspevali da trijumfuju, pa treba očekivati otvorenu i kvalitetnu utakmicu.
Domaći tim je ove sezone ostvario sedam pobeda, uz četiri remija i četrnaest poraza, pa sa 25 bodova na svom kontu trenutno zauzima 11. mesto na tabeli. U prethodnom kolu pretrpeli su u Surdulici poraz u duelu sa ekipom Radnika, a rezultat je bio 2:1. Gosti su ove sezone ostvarili četrnaest pobeda, uz devet remija i dva poraza, pa sa 51 bodom na svom kontu trenutno zauzimaju 3. mesto na tabeli. U prethodnom kolu poraženi su na svom terenu u duelu sa ekipom Radničkog, a rezultat je bio 0:1. Prethodni susret ovih rivala odigran tokom jesenje polusezone u Humskoj završen je ubedljivom pobedom ekipe Partizana, a rezultat je bio 4:0 (2:0).
Super liga Srbije, 26. kolo
Subota, 9. mart
Radnički – Mladost… 15.00
Napredak – Vojvodina… 17.00
Crvena zvezda – Zemun… 18.00
Nedelja, 10. mart
Dinamo – Čukarički… 15.00
Spartak – Radnik… 15.00
OFK Bačka – Mačva… 17.00
Proleter – Rad… 17.00
Voždovac – Partizan… 17.00
Kup Srbije
Četvrtfinalne utakmice Kupa Srbije u fudbalu na programu su u sredu, 13. marta.
U prestonici se igra jedan meč u kom Crvena zvezda kao domaćin igra protiv Radnika iz Surdulice (18.00). Ostali parovi su: Spartak – Mladost (14.00), Napredak – Partizan (15.30) i Radnički – Vojvodina (17.00).
U polufinalu se igraju dve utakmice a finale je 30. maja. Trofej brani Partizan. (danubeogradu.rs)