Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za mart 2019.
Kinoteka - repertoari za mart 2019: Samuraj (1967)
Kinoteka - repertoari za mart 2019: Samuraj (1967)

Kinoteka – repertoari za mart 2019.

Kinoteka je bila jedna od stanica 47. FEST-a a uzbudljiv program ove ustanove nastavlja se do kraja marta.

U salama u Kosovskoj 11 i Uzun Mirkovoj 1 redovni filmski ciklusi: Nema sreda, Sećanje na…, Dokumentarni dan, Beogradski filmoplov, Moj izbor (Boban Jevtić, ovog meseca), Šok koridor (Vilijam Kasl), Velikani svetskog filma (Serđo Leone)

Takođe, biće održane i sledeće manifestacije i ciklusi: PostFESTum, Festival irskog filma, Crni film 4, Makavejev na bis, Frankofonija i Čehov fest.

Muzej Kinoteke, Kosovska 11

Petak, 1. mart – nedelja, 3. mart
47. FEST

Ponedeljak, 4. mart
Sećanje na… Stenli Donen
17.00… PEVAJMO NA KIŠI (SAD 1952)
Singin’ in the Rain
Ul. Debi Rejnolds (Debbie Reynolds), Džin Keli (Gene Kelly)
R. Stenli Donen (Stanley Donen), Džin Keli (Gene Kelly)

19.00… SMEŠNO LICE (SAD 1957)
Funny Face
Ul. Odri Hepbern (Audrey Hepburn), Fred Aster (Fred Astaire)
R. Stenli Donen (Stanley Donen)

21.00… PIKNIK U PIŽAMI (SAD 1957)
The Pajama Game
Ul. Doris Dej (Doris Day), Džon Reit (John Raitt)
R. Stenli Donen (Stanley Donen)

Utorak, 5. mart
17.00… PUTOVANjE U DVOJE (VB 1967)
Two for the Road
Ul. Odri Hepbern (Audrey Hepburn), Albert Fini (Albert Finney)
R. Stenli Donen (Stanley Donen)

19.00… AVANTURE SREĆNE LEDI (1975)
Lucky Lady
Ul. Džin Hekmen (Gene Hackman), Lajza Mineli (Liza Minnelli)
R. Stenli Donen (Stanley Donen)

21.00… DVA FILMA ZA GROŠ (SAD/VB 1978)
Movie Movie
Ul. Džordž Si Skot (George C. Scott), Triš Van Devere (Trish Van Devere)
R. Stenli Donen (Stanley Donen)

Sreda, 6. mart
Nemi dan
17.00… EROTIKON (ČSSR,1930)
Erotikon
Ul. Ita Rina (Ita Rina), Karel Šlajhert (Karel Schleichert)
R. Gustav Mahati (Gustav Machaty)

19.00… TONKA VEŠALA (ČSS/N 1930)
Tonka Šibenice
Ul. Ita Rina (Ita Rina), Vera Baranovskaja (Vera Baranovskaja)
R. Karel Anton (Karel Anton)

21.00… VALOVI STRASTI (NEM, 1930)
Wellen der Leidenschaft
Ul. Ita Rina (Ita Rina), Rajmondo Van Riel (Raimondo Van Riel)
R. Vladimir Gajdarov (Vladimir Gajdarov)

Četvrtak. 7. mart
Dokumentarni dan
18.00… SLOM JUGOSLAVIJE; ILI RAT NA BALKANU (NEM, 1941)
Feldcug im Ehemaligen Jugoslawien

NEMAČKI NEDELjNI PREGLED (1941-1944) (NEM, 1941-1944)
Die Deutsche Wochenschau (1941-1944)
Izbor žurnalskih storija

20.00… NA JUG (MAĐ, 1941)
Del Fele

MAĐARSKI SVETSKI ŽURNAL (1941-1944) (MAĐ, 1941-1944)
Magyar Vilaghirado (1941-1944)
Izbor žurnalskih storija

UFA (1943-1944) (NEM, 1943-1944)
Ufa (1943-1944)
Izbor žurnalskih storija

NOVA SRBIJA (1943-1944) (SRB, 1943-1944)
Izbor žurnalskih storija

NEDELjNI PREGLED (SRB, 1943-1944)
Izbor žurnalskih storija

Petak, 8. mart
Sećanje na… Albert Fini
17.00… SUBOTOM UVEČE, NEDELjOM UJUTRU (VB 1960)
Saturday Night and Sunday Morning
Ul. Albert Fini (Albert Finney), Širli En Fild (Shirley Anne Field)
R. Karel Rajs (Karel Reisz)

19.00… ČARLI BABLS (VB 1967)
Charlie Bubbles
Ul. Albert Fini (Albert Finney), Kolin Blejkli (Colin Blakely)
R. Albert Fini (Albert Finney)

21.00… GARDEROBER (VB 1983)
The Dresser
Ul. Albert Fini (Albert Finney), Tom Kortni (Tom Courtenay)
R. Piter Jejts (Peter Yates)

Subota, 9. mart
Beogradski filmoplov
17.00… ZRIKAVA SREĆA (POLj, 1959)
Zezowate szczescie
Ul. Bogumil Kobiela (Bogumil Kobiela), Hlena Dabrovska (Helena Dabrowska)
R. Anej Munk (Andrzei Munk)

19.00… MUKE GOSPODINA DIPONA (IT/FR 1950)
Sa Majesté monsieur Dupont
Ul. Aldo Fabrici (Aldo Fabrizi), Gabi Morlej (Gaby Morlay)
R. Alesandro Blaseti (Alessandro Blasetti)

21.00… UJKA IZ AMERIKE (MAĐ, 1956)
Dollárpapa
Ul. Ištvan Darvaš (István Darvas), Julia Horva (Júlia Horváth)
R. Viktor Gertler (Viktor Gertler)

Nedelja, 10. mart
17.00… HANERL (AUT, 1952)
Hannerl
Ul. Pol Herbiger (Paul Hörbiger), Rudolf Plate (Rudolf Platte)
R. Ernst Mariška (Ernst Marischka)

19.00… KAD JEDNOM ODEM (MEKS, 1953)
Cuando me vaya
Ul. Libertad Lamarke (Libertad Lamarque), Lilia Martinez (Lilia Martínez)
R. Tito Davison (Tito Davison)

21.00… MOJA MALA LUDOST (FR, 1953)
Ma petite folie
Ul. Žan Bretonije (Jean Bretonnière), Ženevjev Kervin (Geneviève Kervine)
R. Moris Labro (Maurice Labro)

Ponedeljak, 11. mart 
Sećanje na… Džuli Adams (Julie Adams)
17.00… KOCKAR IZ MISISIPIJA (SAD 1953)
The Mississippi Gambler
Ul. Tajron Pauer (Tyrone Power), Džuli Adams (Julie Adams)
R. Rudolf Mate (Rudolph Mate)

Sećanje na… Mjuriel Pavlov (Muriel Pavlow)
19.00… DOKTOR U KUĆI (VB 1954)
Doctor In The House
Ul. Dirk Bogard (Dirk Bogarde), Mjuriel Pavlov (Muriel Pavlow)
R. Ralf Tomas (Ralph Thomas)

Sećanje na… Verna Blum (Verna Bloom)
21.00… POLICIJSKA ZNAČKA 373 (SAD 1973)
Badge 373
Ul. Robert Dival (Robert Duvall), Verna Blum (Verna Bloom)
R. Hauard Koč (Howard W Koch)

Utorak, 12. mart
Festival irskog filma
17.00… HRANITELj (IR/KAN(LUK/SAD 2017)
The Breadwinner
dugometražni animirani film
R. Nora Tvomi (Nora Twomey)
posle filma razgovor Mark Malerija, tehničkog direkora studija Cartoon Saloon sa publikom

19.00… MAJKL UNUTRA (IR 2017)
Michael Inside
Ul. Dafid Flin (Dafhyd Flynn), Lalor Rodi (Lalor Roddy)
R. Fenk Beri (Frank Berry)

21.00… CRNA ’47. (IR/LUK 2018)
Black ’47
Ul. Hjugo Viving (Hugo Weaving), Džejms Freševil (James Frecheville)
R. Lens Deli (Lance Daly)

Sreda, 13. mart
17.00… SNOVI O TIHOM ČOVEKU
Dreaming the Quiet Man (IR 2010)
dokumentarni film
R. Se Meri Dojl (Sé Merry Doyle)
posle projekcije filma razgovor publike sa rediteljem filma Se Meri Dojlom

19.00… TIHI ČOVEK (SAD 1952)
The Quiet Man
Ul. Džon Vejn (John Wayne), Morin O’Hara (Maureen O’Hara)
R. Džon ford (John Ford)

21.00… MALI STRANAC (VB/IR/FR 2018)
The Little Stranger
Ul. Domnal Glison (Domhnall Gleeson), Šarlot Rempling (Charlotte Rampling)
R. Leni Abrahamson (Lenny Abrahamson)

Četvrtak, 14. mart
17.00… PATRIK KAVANAG – NIČIJA BUDALA (IR 2004)
Patrick Kavanagh No Man’s Fool
dokumentarni film
R. Se Meri Dojl (Sé Merry Doyle)
posle projekcije filma razgovor publike sa rediteljem filma Se Meri Dojlom

19.00… DžIMI MURAKAMI – NE-GRAĐANIN (SAD/IR 2010)
Jimmy Murakami: Non Alien
dokumentarni film
R. Se Meri Dojl (Sé Merry Doyle)
posle projekcije filma razgovor publike sa rediteljem filma Se Meri Dojlom

21.00… GLAS (SAD 2017)
The Sounding
Ul. Tedi Sirs (Teddy Sears), Ketrin Iton (Catherine Eaton)
R. Ketrin Iton (Catherine Eaton)

Petak, 15. mart
17.00… KAMENI PUT ZA DABLIN (IR 1967)
dokumenarni film
R. Piter Lenon (Peter Lennon), Raul Kutard (Raoul Coutard)

PRAVLjENjE FILMA KAMENI PUT ZA DABLIN (IR 2004)
kratki dokumenarni film
R. Se Meri Dojl (Sé Merry Doyle)
posle projekcije filma razgovor publike sa rediteljem filma Se Meri Dojlom

21.00… MAJKL UNUTRA (IR 2017)
Michael Inside
Ul. Dafid Flin (Dafhyd Flynn), Lalor Rodi (Lalor Roddy)
R. Fenk Beri (Frank Berry)

Subota, 16. mart
17.00… GARAŽA (IR 2007)
Garage
Ul. Pet Šort (Pat Shortt), Džon Keog (John Keogh)
R. Leni Abrahamson (Lenny Abrahamson)

19.00… GLAS (SAD 2017)
The Sounding
Ul. Tedi Sirs (Teddy Sears), Ketrin Iton (Catherine Eaton)
R. Ketrin Iton (Catherine Eaton)

21.00… DABLINSKI OLDSKUL (IR 2018)
Dublin Oldschool
Ul. Emet Kirvan (Emmet Kirwan), Ijan Lojd Anderson (Ian Lloyd Anderson)
R. Dejv Tinan (Dave Tynan)

Nedelja, 17. mart
17.00… HRANITELj (IR/KAN(LUK/SAD 2017)
The Breadwinner
dugometražni animirani film
R. Nora Tvomi (Nora Twomey)
posle filma razgovor Mark Malerija, tehničkog direkora studija Cartoon Saloon sa publikom

19.00… DABLINSKI OLDSKUL (IR 2018)
Dublin Oldschool
Ul. Emet Kirvan (Emmet Kirwan), Ijan Lojd Anderson (Ian Lloyd Anderson)
R. Dejv Tinan (Dave Tynan)

21.00… CRNA ’47. (IR/LUK 2018)
Black ’47
Ul. Hjugo Viving (Hugo Weaving), Džejms Freševil (James Frecheville)
R. Lens Deli (Lance Daly)

Ponedeljak, 18. mart
Sećanje na… Jonas Mekas
17.00… MORNARIČKI ZATVOR (SAD 1964)
The Brig
Ul. Voren Finerti (Warren Finnerty), Džim Anderson (Jim Anderson)
R. Jonas Mekas (Jonas Mekas)

Sećanje na… Sergej Jurski (Sergeй Юrskiй)
18.30… ZLATNO TELE (SSSR 1968)
Zolotoй telёnok
Ul. Sergej Jurski (Sergeй Юrskiй), Leonid Kuravljov (Leonid Kuravlёv)
R. Mihail Švejcer (Mihail Šveйcer)

Utorak, 19. mart
Crni film 4
17.00… MAHOGANI (SAD 1975)
Mahogany
Ul. Dajana Ros (Diana Ross), Bili Di Vilijams (Billy Dee Williams)
R. Beri Gordi (Berry Gordy)

19.00… CRNI IZAZOV (SAD 1970)
The Great White Hope
Ul. Džejms Erl Džouns (James Earl Jones), Džejn Aleksandar (Jane Alexander)
R. Martin Rit (Martin Ritt)

21.00… RIBA KOJA JE SPASILA PITSBURG (SAD 1979)
The Fish That Saved Pittsburgh
Ul. Džulijus Irving (Julius Erving), Džonatan Vinters (Jonathan Winters)
R. Žilber Moziz (Gilbert Moses)

Sreda, 20. mart
17.00… LjUBAV BEZ OBAVEZA (SAD 1974)
Claudine
Ul. Dajen Kerol (Diahann Carroll), Džejms Erl Džouns (James Earl Jones)
R. Džon Beri (John Berry)

19.00… CRNI PANTERI U HARLEMU (SAD 1970)
Cotton Comes to Harlem
Ul. Godfrid Kembridž (Godfrey Cambridge), Rejmond Sent. Žak (Raymond St. Jacques)
R. Osi Dejvis (Ossie Davis)

21.00… DETEKTIVI IZ HARLEMA (SAD 1972)
Come Back Charleston Blue
Ul. Godfrid Kembridž (Godfrey Cambridge), Rejmond Sent. Žak (Raymond St. Jacques)
R. Mark Voren (Mark Warren)

Četvrtak, 21. mart
17.00… PASIJI ŽIVOT (SAD 1972)
Sounder
Ul. Siseli Tajson (Cicely Tyson), Pol Vinfild (Paul Winfield)
R. Martin Rit (Martin Ritt)

19.00… DUGA RUKA MAFIJE (SAD 1972)
Across 110th Street
Ul. Entoni Kvin (Anthony Quinn), Jafet Koto (Yaphet Kotto)
R. Bari Šir (Barry Shear)

21.00… OSLOBOĐENjE BAJRONA DžONSA (SAD 1969)
The Liberation of L.B. Jones
Ul. Li Dž. Kob (Lee J. Cobb), Rosko Li Broun (Roscoe Lee Browne)
R. Vilijam Vajler (William Wyler)

Petak, 22. mart
Moj izbor: Boban Jevtić
17.30… OČI BEZ LICA (FR, 1960)
Les yeux sans visage
Ul. Pjer Brasur (Pierre Brasseur), Alida Vali (Alida Valli)
R. Žorž Fraži (Georges Franju)

20.00… ŽIDEKS (FR/IT 1963)
Judex
Ul. Čening Polok (Channing Pollock), Fransin Berže (Francine Bergé)
R. Žorž Fraži (Georges Franju)

Subota, 23. mart
17.00… ŽIVETI ŽIVOT (FR, 1962)
Vivre sa vie: Film en douze tableaux
Ul. Ana Karina (Anna Karina), Sadi Rebo (Sady Rebbot)
R. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

19.00… NEOBIČNA BANDA (FR, 1964)
Bande à part
Ul. Ana Karina (Anna Karina), Daniel Žirard (Danièle Girard)
R. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

21.00… SAMURAJ (FR/IT, 1967)
Le samouraï
Ul. Alen Delon (Alain Delon), Natali Delon (Natalie Delon)
R. Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

Nedelja, 24. mart
17.00… ŠERBURŠKI KIŠOBRANI (FR/SRN, 1964)
Les parapluies de Cherbourg
Ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Nino Kastelnuovo (Nino Castelnuovo)
R. Žak Demi (Jacques Demy)

19.00… GOSPOĐICE IZ ROŠFORA (FR, 1967)
Les demoiselles de Rochefort
Ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Džordž Čakiris (George Chakiris)
R. Žak Demi (Jacques Demy)

21.00… PREKID (FR 1970)
La rupture
Ul. Stefan Odran (Stéphane Audran), Žan-Pjer Kasel (Jean-Pierre Cassel)
R. Klod Šabrol (Claude Chabrol)

Ponedeljak, 25. mart
Sećanje na… Mišel Legran (Michel Legrand)
17.00… LETO ’42. (SAD, 1971)
Summer of 42′.
Ul. Dženifer O’Nil (Jennifer O’Neill), Geri Grajms (Gary Grimes)
M. Mišel Legran (Michel Legrand)
R. Robert Maligan (Robert Mulligan)

19.00… LjUBAVNI GLASNIK (VB, 1971)
The Go-Between
Ul. Džuli Kristi (Julie Christie), Alan Bejts (Alan Bates)
M. Mišel Legran (Michel Legrand)
R. Džozef Louzi (Joseph Losey)

21.00…ATLANTIK SITI (KAN/FR, 1980)
Atlantic City, USA
Ul. Bert Lankaster (Burt Lancaster), Suzan Sarandon (Susan Sarandon)
M. Mišel Legran (Michel Legrand)
R. Luj Mal (Louis Malle)

Utorak, 26. mart
Šok koridor predstavlja: Vilijam Kasl
17.00… UBISTVO (SAD 1961)
Homicidal
Ul. Glen Korbet (Glenn Corbett), Patriša Breslin (Patricia Breslin)
R. Vilijam Kasl (William Castle)

19.00… JEZOVNIK (SAD 1959)
The Tingler
Ul. Vinsent Prajs (Vincent Price), Džudit Evlin (Judith Evelyn)
R. Vilijam Kasl (William Castle)

21.00… KUĆA NA UKLETOM BRDU (SAD 1959)
House on Haunted Hill
Ul. Vinsent Prajs (Vincent Price), Kerol Omart (Carol Ohmart)
R. Vilijam Kasl (William Castle)

Sreda, 27. mart
17.00… TRINAEST DUHOVA (SAD 1960)
13 Ghosts
Ul. Čarls Herbert (Charles Herbert), Džo Morou (Jo Morrow)
R. Vilijam Kasl (William Castle)

19.00… LUDAČKA KOŠULjA/PET LEŠEVA BEZ GLAVE(SAD 1964)
Strait-Jacket
Ul. Džoun Kraford (Joan Crawford), Dajana Bejker (Diane Baker)
R. Vilijam Kasl (William Castle)

21.00… VIDELA SAM ŠTA SI URADIO (SAD 1965)
I Saw What You Did
Ul. Džoun Kraford (Joan Crawford), Džon (John Ireland)
R. Vilijam Kasl (William Castle)

Četvrtak, 28. mart
Velikani svetskog filma: Serđo Leone
17.30… KOLOS SA RODOSA (IT/FR/ŠP 1961)
Il colosso di Rodi
Ul. Rori Kalhun (Rory Calhoun), Lea Masari (Lea Massari)
R. Serđo Leone (Sergio Leone)

20.00… ZA ŠAKU DOLARA (IT/ŠP/SRN 1964)
Per un pugno di dollari
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Đan Maria Volonte (Gian Maria Volontè)
R. Serđo Leone (Sergio Leone)

Petak, 29. mart
17.30… ZA DOLAR VIŠE (1965)
Per qualche dollaro in più
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Li Van Klif (Lee Van Cleef)
R. Serđo Leone (Sergio Leone)

20.00… DOBAR, LOŠ, ZAO (IT 1966)
Il buono il brutto il cattivo
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Eli Valah (Eli Wallach)
R. Serđo Leone (Sergio Leone)

Subota, 30. mart
17.30… BILO JEDNOM NA DIVLjEM ZAPADU (IT/SAD 1968)
C’era una volta il West
Ul. Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale), Henri Fonda (Henry Fonda)
R. Serđo Leone (Sergio Leone)

20.00… SAKRIJ SE (IT/ŠP 1971)
Giù la testa/Duck, You Sucker
Ul. Rod Stajger (Rod Steiger), Džejms Koburn (James Coburn)
R. Serđo Leone (Sergio Leone)

Nedelja, 31. mart
18.00… BILO JEDNOM U AMERICI (SAD/IT 1984)
Once Upon a Time in America
Ul. Robert de Niro (Robert de Niro), Džejms Vuds (James Woods)
R. Serđo Leone (Sergio Leone)

**************************************************************

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

Petak, 1. mart / subota, 2. mart / nedelja, 3. mart
47. FEST

Ponedeljak, 4. mart
PostFESTum
14.30… SAJAM NAUKE (SAD 2018)
Science Fair
dokumentarni film
R. Kristina Konstantini (Cristina Costantini), Daren Foster (Darren Foster)

17.00… CRNA REKA (FR/BEL 2018)
Fleuve noir
Ul. Vensan Kasel (Vincent Cassel), Roman Duri (Romain Duris)
R. Erik Zonka (Erick Zonca)

19.30… DOGMAN (IT/FR 2018)
Dogman
Ul. Marčelo Fonte (Marcello Fonte), Edoardo Peše (Edoardo Pesce)
R. Mateo Garone (Matteo Garrone)

22.00… ŽENA U RATU (ISL/FR/UKR 2018)
Kona fer í stríð
Ul. Haldora Gerhardsdotir (Halldóra Geirharðsdóttir), Johan Sigurdarson (Jóhann Sigurðarson)
R. Benedikt Erlingson (Benedikt Erlingsson)

Utorak, 5. mart
PostFESTum
17.00… DVANAESTI ČOVEK (NOR 2017)
Den 12. mann
Ul. Tomas Gulestad (Thomas Gullestad), Džonatan Ris Majers (Jonathan Rhys Meyers)
R. Harald Zvart (Harald Zwart)

19.30… ŠAVOVI (SRB/SLO/HR/BIH 2019)
Ul. Snežana Bogdanović, Marko Baćović
R. Miroslav Terzić

22.00… KUĆA KOJU JE DžEK SAGRADIO (DAN/FR/NEM/ŠVE/BEL 2018)
The House That Jack Built
Ul. Met Dilon (Matt Dillon), Bruno Ganc (Bruno Ganz)
R. Lars fon Trir (Lars von Trier)

Sreda, 6. mart
Makavejev na bis
18.00… WR – MISTERIJE ORGANIZMA (JUG/SRN 1971)
Ul. Milena Dravić, Ivica Vidović
R. Dušan Makavejev

20.30… ČOVEK NIJE TICA (JUG 1965)
Ul. Milena Dravić, Janez Vrhovec
R. Dušan Makavejev

Četvrtak, 7. mart
Nema najavljenih projekcija

Petak, 8. mart
18.00… LjUBAVNI SLUČAJ ILI TRAGEDIJA SLUŽBENICE P.T.T. (JUG 1967)
Ul. Eva Ras, Slobodan Aligrudić
R. Dušan Makavejev

20.30… NEVINOST BEZ ZAŠTITE (JUG 1968)
Ul. Dragoljub Aleksić, Bratoljub Gligorijević
R. Dušan Makavejev

Subota, 9. mart
Nema najavljenih projekcija

Nedelja, 10. mart
17.00… MONTENEGRO (ŠVE/VB 1981)
Montenegro – Or Pigs and Pearls
Ul. Bora Todorović, Erland Jozefson (Erland Josephson)
R. Dušan Makavejev

19.00… SLATKI FILM (FR/KAN/SRN 1974)
Sweet Movie
Ul. Kerol Lor (Carole Laure), Pjer Klemnenti (Pierre Clémenti)
R. Dušan Makavejev

Ponedeljak, 11. mart
Beogradski irski festival – Festival irskog filma
19.00… Svečano otvaranje
MALI STRANAC (VB/IR/FR 2018)
The Little Stranger
Ul. Domnal Glison (Domhnall Gleeson), Šarlot Rempling (Charlotte Rampling)
R. Leni Abrahamson (Lenny Abrahamson)
posle filma razgovor reditelja Lenija Abrahamsona sa publikom

Utorak, 12. mart – subota, 16. mart
Nema najavljenih projekcija

Nedelja, 17. mart
18.00… KOKA KOLA KID (AUS 1985)
The Coca-Cola Kid
Ul. Erik Roberts (Eric Roberts), Greta Skaki (Greta Scacchi)
R. Dušan Makavejev

20.30… MANIFESTO (SAD 1988)
Manifesto
Ul. Erik Stolc (Alfred Molina), Alfred Molina (Alfred Molina)
R. Dušan Makavejev

Ponedeljak, 18. mart
Frankofonija
18.00… NEK ZVER KREPA (FR/IT 1969)
Que la bête meure
Ul. Mišel Dušasua (Michel Duchaussoy), Karolin Selije (Caroline Cellier)
R. Klod Šabrol (Claude Chabrol)

20.30… U ZENITU SUNCA (FR/IT 1960) 118′
Plein soleil
Ul. Alen Delon (Alain Delon), Moris Rone (Maurice Ronet)
R. Rene Kleman (René Clément)

Utorak, 19. mart
Besplatna projekcija filma za decu sa Daunovim sindromom
12.00… OSMI DAN (BEL/FR/VB 1996)
Le huitième jour
Ul. Daniel Otej (Daniel Auteuil), Paskal Duken (Pascal Duquenne)
R. Žako Van Dormel (Jaco Van Dormael)

18.00… U ZENITU SUNCA (FR/IT 1960) 118′
Plein soleil
Ul. Alen Delon (Alain Delon), Moris Rone (Maurice Ronet)
R. Rene Kleman (René Clément)

20.30… UBISTVENO LETO (FR 1983)
L’été meurtrier
Ul. Izabel Ađani (Isabelle Adjani), Alen Sušon (Alain Souchon)
R. Žan Beker (Jean Becker)

Sreda, 20. mart
18.00… LIFT ZA GUBILIŠTE (FR 1958)
Ascenseur pour l’échafaud
Ul. Žana Moro (Jeanne Morreau), Moris Rone (Maurice Ronet)
R. Luj Mal (Louis Malle)

20.30… VREME IGRE (FR/IT 1967)
Playtime
Ul. Žak Tati (Jacques Tati), Barbara Denek (Barbara Dennek)
R. Žak Tati (Jacques Tati)

Četvrtak, 21. mart
18.00… VREME IGRE (FR/IT 1967)
Playtime
Ul. Žak Tati (Jacques Tati), Barbara Denek (Barbara Dennek)
R. Žak Tati (Jacques Tati)

20.30… ČETIRI STOTINE UDARACA (FRA 1959) 99′
Les quatre cents coups
Ul. Žan-Pjer Lod (Jean-Pierre Léaud), Kler Morije (Claire Maurier)
R. Fransoa Trifo (François Truffaut)

Petak, 22. mart – subota, 23. mart
Da se nikad ne zaboravi: 20 godina NATO agresije

Nedelja, 24. mart
Nema najavljenih projekcija

Ponedeljak, 25. mart
17.30… MRAČNI VITEZ (SAD 2008)
The Dark Knight
Ul. Kristijan Bejl (Christian Bale), Hit Ledžer (Heath Ledger)
R. Kristofer Nolan (Christopher Nolan)

Premijera kratkog igranog filma
20.30… ŠOKER (SRB 2019)
Ul. Jelica Kovačević
Sc. Borislav Stanojević
R. Nemanja Obradović

Utorak, 26. mart
Nema najavljenih projekcija

Sreda, 27. mart
Frankofonija
18.00… ČOVEK KOJI JE VOLEO ŽENE (FRA 1977)
L’homme qui aimait les femmes
Ul. Mišel Fermo (Michel Fermaud), Lesli Karon (Leslie Caron)
R. Fransoa Trifo (François Truffaut)

20.30… DELIKATESNA RADNjA (FR, 1991)
Delicatessen
Ul. Mari Lor Dunjak (Marie-Laure Dougnac), Dominik Pinon (Dominique Pinon)
R. Mark Karo (Marc Caro), Žan Pjer Žene (Jean-Pierre Jeunet)

Četvrtak, 28. mart
18.00… Z (FR/AL 1969)
Z
Ul. Iv Montan (Yves Montand), Irene Papas (Irene Papas), Žan-Luj Trentinjan (Jean-Louis Trintignant)
R. Kosta Gavras (Costa-Gavras)

20.30… ČOVEK KOJI JE VOLEO ŽENE (FRA 1977)
L’homme qui aimait les femmes
Ul. Mišel Fermo (Michel Fermaud), Lesli Karon (Leslie Caron)
R. Fransoa Trifo (François Truffaut)

Petak, 29. mart
Nema najavljenih projekcija

Subota, 30. mart
18.00… OPASNE VEZE 1960 (FR/IT 1959)
Les liaisons dangereuses
Ul. Žana Moro (Jeanne Morreau), Žerar Filip (Gérard Philipe)
R. Rože Vadim (Roger Vadim)

20.30… Z (FR/AL 1969)
Z
Ul. Iv Montan (Yves Montand), Irene Papas (Irene Papas), Žan-Luj Trentinjan (Jean-Louis Trintignant)
R. Kosta Gavras (Costa-Gavras)

Nedelja, 31. mart
Čehov fest
18.30… ZAČARAN (SAD 1945)
Spellbound
Ul. Gregori Pek (Gregory Peck), Ingrid Bergman (Ingrid Bergman)
R. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

20.30… SAN O SLAVI (SAD 1980)
Fame
Ul. Ajrin Kara (Irene Cara), Edi Bart (Eddie Barth)
R. Alan Parker (Alan Parker)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.