Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za april 2019.
Kinoteka - repertoari za april 2019: Bojev metak
Kinoteka - repertoari za april 2019: Bojev metak

Kinoteka – repertoari za april 2019.

Predstavljamo programe i filmove u Jugoslovenskoj kinoteci u aprilu 2019. Pogledajte šta nudi Kinoteka u salama u Kosovskoj 11 i Uzun Mirkovoj 1…

U salama u Kosovskoj 11 i Uzun Mirkovoj 1 na programu su redovni filmski ciklusi: Feljton – Crni film, Sećanje na…, Velikani svetskog filma (Džon Ford), Šok koridor (Den Kertis), Nema sreda, Dokumentarni dan, Moj izbor (Predrag Ličina), Beogradski filmoplov.

Takođe, biće održane i sledeće manifestacije i ciklusi: Belgrade Hollywood, Dani rumunskog filma, Vitez fest.

Muzej Kinoteke, Kosovska 11 – Sala „Dinko Tucaković“

Ponedeljak, 1. april
Feljton: Crni film
17.00… JEDNOOKI ČARLI (VB/SAD 1973)
Charley-One-Eye
ul. Ričard Rauntri (Richard Roundtree), Roj Tins (Roy Thinnes)
r. Don Čejfi (Don Chaffey)

19.00… DRAM, POSLEDNjI MANDINGO (SAD 1976)
Drum
ul. Voren Outs (Warren Oates), Ken Norton (Ken Norton)
r. Stiv Kraver (Steve Carver)

21.00… MANDINGO (SAD 1975)
Mandingo
ul. Ken Norton (Ken Norton), Džejms Mejson (James Mason)
r. Ričard Flajšer (Richard Fleischer)

Utorak, 2. april
17.00… CRNI KARAVAN (SAD 1972)
Buck and the Preacher
ul. Sidni Poatje (Sidney Poitier), Hari Belafonte (Harry Belafonte)
r. Sidni Poatje (Sidney Poitier)

19.00… LEGENDA O CRNOM ČARLIJU (SAD 1972)
The Legend of Nigger Charley
ul. Fred Vilijamson (Fred Williamson), Dervil Martin (D’Urville Martin)
r. Martin Goldman (Martin Goldman)

21.00… DUŠA CRNOG ČARLIJA (SAD 1973)
The Soul of Nigger Charley
ul. Fred Vilijamson (Fred Williamson), Dervil Martin (D’Urville Martin)
r. Leri Dž. Spangler (Larry G. Spangler)

Sreda, 3. april
Sećanje na… Luk Peri
19.00… BAFI UBICA VAMPIRA (SAD 1992)
Buffy the Vampire Slayer
ul. Luk Peri (Luke Perry), Kristi Svanson (Kristy Swanson)
r. Fran Rubel Kuzui (Fran Rubel Kuzui)

Belgrade Hollywood
21.00… DžUNGLA NA ASFALTU (SAD 1950)
The Asphalt Jungle
ul. Sterling Hajden (Sterling Hayden), Merilin Monro (Marilyn Monroe)
r. Džon Hjuston (John Huston)

Četvrtak, 4. april
17.00… HANKA (JUG 1955)
ul. Vera Gregović, Mira Stupica
r. Slavko Vorkapić (Slavko Vorkapich)

19.00… ZLOČIN BEZ STRASTI (SAD 1934)
Crime Without Passion
ul. Klod Reins (Claude Rains), Margo (Margo)
m. i spec. ef. Slavko Vorkapić (Slavko Vorkapich)
r. Ben Heht (Ben Hecht), Čarls Mek Artur (Charles MacArthur)

21.00… NA DOKOVIMA NjUJORKA (SAD 1954)
On the Waterfront
ul. Marlon Brando (Marlon Brando), Karl Malden (Karl Malden)
r. Elia Kazan (Elia Kazan)

Petak, 5. april
17.00… ISPOVEDAM SE (SAD 1953)
I Confess
ul. Montgomeri Klift (Montgomery Clift), Karl Malden (Karl Malden)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

19.00… MESEC OD HARTIJE (SAD 1973)
Paper Moon
ul. Rajan O’Nil (Ryan O’Neal), Tejtum O’Nil (Tatum O’Neal)
r. Piter Bogdanovič (Peter Bogdanovich)

21.00… POSLEDNjA BIOSKOPSKA PREDSTAVA (SAD 1971)
The Last Picture Show
ul. Džef Bridžis (Jeff Bridges), Timoti Botoms (Timothy Bottoms)
r. Piter Bogdanovič (Peter Bogdanovich)

Subota, 6. april
18.00… LjUDI MAČKE (SAD 1982)
Cat People
ul. Malkom MekDauel (Malcolm McDowell), Nastasja Kinski (Nastassja Kinski)
r. Pol Šreder (Paul Schrader)

20.00… LjUDI MAČKE (SAD 1942)
Cat People
ul. Simon Simon (Simone Simon), Tom Konvej (Tom Conway)
R. Žak Turner (Jacques Tourner)

22.00… PROKLETSTVO LjUDI MAČAKA (SAD 1944)
The Curse of the Cat People
ul. Simon Simon (Simone Simon), Kent Smit (Kent Smith)
r. Ginter fon Frič (Gunther von Fritsch), Robert Vajz (Robert Wise)

Nedelja, 7. april
17.00… ČETIRI MANGUPA (SAD 1979)
Breaking Away
ul. Denis Kristofer (Dennis Christopher), Denis Kvejd (Dennis Quaid)
sc. Stojan Stiv Tešić (Steve Tesich)
r. Piter Jejts (Peter Yates)

19.00… OČEVIDAC (SAD 1981)
Eyewitness
ul. Vilijam Hart (William Hurt), Sigorni Viver (Sigourney Weaver)
sc. Stojan Stiv Tešić (Steve Tesich)
r. Piter Jejts (Peter Yates)

Ponedeljak, 8. april
Sećanje na… Žak Lusije
17.00… NEBO NA GLAVU (FRA/ITA, 1964)
Le Ciel sur la Tete
ul. Anri Pježe (Henri Piegeay), Andre Smag (Andre Smagghe)
r. Iv Ćampi (Yves Ciampi)
m. Žak Lusije (Jasques Loussier)

Sećanje na… Vaclav Vorliček
19.00… KO ŽELI UBITI DžESI? (ČSSSR, 1966)
Kdo chce Zabit Jessii?
ul. Dana Medrika (Dana Medricka), Jirži Sovak (Jiri Sovak)
r. Vaclav Vorliček (Vaclav Vorliček)

21.00… GOSPODINE, VI STE UDOVICA (ČSSSR, 1970)
Pane, Vy Jste Vdova!
ul. Iva Janzurova (Iva Janzurova), Eduard Cupak (Eduard Cupak)
r. Vaclav Vorliček (Vaclav Vorliček)

Utorak, 9. april
Sećanje na… Džan-Majkl Vinsent (Jan-Michael Vincent)
17.00… SOKOLOVA SENKA (KAN/SAD 1976)
Shadow of the Hawk
ul. Džan Majkl Vinsent (Jan-Michael Vincent), Merilin Haset (Marilyn Hassett)
r. Džordž Makauan (George McCowan)

19.00… ALEJA PROKLETSTVA (SAD 1977)
Damnation Alley
ul. Džan Majkl Vinsent (Jan-Michael Vincent), Džordž Pepard (George Peppard)
r. Džek Smajt (Jack Smight)

21.00… DAN VELIKIH VALOVA (SAD 1978)
Big Wednesday
ul. Džan-Majkl Vinsent (Jan-Michael Vincent), Geri Bjusi (Gary Busey)
r. Džon Milijus (John Milius)

Sreda, 10. april
Velikani svetskog filma: Džon Ford
17.00… MALA VILI VINKI
Wee Willie Winkie
ul. Širli Templ (Shirley Temple), Viktor MekLaglen (Victor McLaglen)
r. Džon Ford (John Ford)

19.00… POŠTANSKA KOLA (SAD 1939)
Stagecoach
ul. Kler Trevor (Claire Trevor), Džon Vejn (John Wayne)
r. Džon Ford (John Ford)

21.00… KAKO JE BILA ZELENA MOJA DOLINA (SAD 1941)
How Green was my Valley
ul. Volter Pidžn (Walter Pidgeon), Morin O’Hara (Maureen O’Hara)
r: Džon Ford (John Ford)

Četvrtak, 11. april
17.00… ŽRTVOVANI (SAD 1945)
They Were Expandable
ul. Robert Montgomeri (Robert Montgomery), Džon Vejn (John Wayne)
r: Džon Ford (John Ford)

19.00… BEGUNAC (SAD 1947)
The Fugitive
ul. Henri Fonda (Henry Fonda), Dolores Del Rio (Dolores Del Rio)
r. Džon ford (John Ford)

21.00… NOSILA JE ŽUTU TRAKU (SAD 1949)
She Wore a Yellow Ribbon
ul. Džon Vejn (John Wayne), Džoen Dru (Joanne Dru)
r. Džon ford (John Ford)

Petak, 12. april
17.00… RIO GRANDE (SAD 1950)
Rio Grande
ul. Džon Vejn (John Wayne), Morin O’Hara (Maureen O’Hara)
r. Džon ford (John Ford)

19.00… MIRAN ČOVEK (SAD 1952)
The Quiet Man
ul. Džon Vejn (John Wayne), Morin O’Hara (Maureen O’Hara)
r. Džon ford (John Ford)

21.00… MOGAMBO (SAD 1953)
Mogambo
ul. Klark Gebl (Clark Gable), Grejs Keli (Grace Kelly)
r. Džon Ford (John Ford)

Subota, 13. april
17.00… MISTER ROBERTS (SAD 1955)
Mister Roberts
ul. Henri Fonda (Henry Fonda), Džejms Kegni (James Cagney)
r. Džon Ford (John Ford)

19.00… SLOMLjENA KRILA (SAD 1957)
The Wings of Eagles
ul. Džon Vejn (John Wayne), Morin O’Hara (Maureen O’Hara)
r. Džon ford (John Ford)

21.00… POSLEDNjI POKLIČ (SAD 1958)
The Last Hurrah
ul. Spenser Trejsi (Spencer Tracy), Džefri Hanter (Jeffrey Hunter)
r. Džon Ford (John Ford)

Nedelja, 14. april
17.00… KONjANICI (SAD 1959)
The Horse Soldiers
ul. Džon Vejn (John Wayne), Vilijam Holden (William Holden)
r. Džon Ford (John Ford)

19.00… TAJ PROKLETI DONOVAN (SAD 1963)
Donovan’s Reef
ul. Džon Vejn (John Wayne), Li Marvin (Lee Marvin)
r. Džon Ford (John Ford)

21.00… JESEN ČEJENA (SAD 1964)
Cheyenne Autumn
ul. Karl Malden (Karl Malden), Ričard Vidmark (Richard Widmark)
r. Džon Ford (John Ford)

Ponedeljak, 15. april
Šok koridor predstavlja: Den Kertis
17.00… KUĆA MRAČNIH SENKI (SAD 1970)
House of Dark Shadows
ul. Džonatan Frid (Jonathan Frid), Grejson Hol (Grayson Hall)
r. Den Kertis (Dan Curtis)

19.00… TRILOGIJA TERORA (SAD 1975)
Trilogy of Terror
ul. Karen Blek (Karen Black), Robert Burton (Robert Burton)
r. Den Kertis (Dan Curtis)

21.00… DRAKULA (SAD 1974)
Dracula
ul. Džek Palans (Jack Palance), Sajmon Vord (Simon Ward)
r. Den Kertis (Dan Curtis)

Utorak, 16. april
17.00… NOĆNI DAVITELj (SAD 1973)
The Night Strangler
ul. Daren Makgavin (Darren McGavin), Džo En Pflag (Jo Ann Pflug)
r. Den Kertis (Dan Curtis)

19.00… NOĆ MRAČNIH SENKI (SAD 1971)
Night of Dark Shadows
ul. Dejvid Selbi (David Selby), Grejson Hol (Grayson Hall)
r. Den Kertis (Dan Curtis)

21.00… KUĆA MRTVIH DUŠA (SAD 1976)
Burnt Offerings
ul. Karen Blek (Karen Black), Oliver Rid (Oliver Reed)
r. Den Kertis (Dan Curtis)

Sreda, 17. april
Nema sreda
17.00… ĐAVOLjI TOČAK (SSSR, 1926)
Čёrtovo koleso
ul. Pjotr Sobolevski (Pёtr Sobolevskiй), Ljudmila Semjonova (Lюdmila Semёnova)
r. Grigorij Kozincev (Grigoriй Kozincev), Leonid Trauberg (Leonid Trauberg)

19.00… ŠINjEL (SSSR, 1926)
Šinelь
ul. Andrej Kostričkin (Andreй Kostričkin), Antonjina Jeremejeva (Antonina Eremeeva)
r. Grigorij Kozincev (Grigoriй Kozincev), Leonid Trauberg (Leonid Trauberg)

21.00… NOVI VAVILON (SSSR, 1929)
Novый Vavilon
ul. Jelena Kuzmina (Elena Kuzьmina), Pjotr Sobolevski (Pёtr Sobolevskiй)
r. Grigorij Kozincev (Grigoriй Kozincev), Leonid Trauberg (Leonid Trauberg)

Četvrtak, 18. april
Dokumentarni dan
17.00… LUČE DNEVNIK 1941 – 1943 (ITA, 1941 – 1943)
Luce Giornale 1941- 1943
Izbor žurnalskih storija

IZ VELIKOG POVIJESNOG GOVORA POGLAVNIKA DR. ANTE PAVELIĆA NA TRGU STJEPANA RADIĆA U ZAGREBU 21. SVIBNjA 1941 (NDH, 1941)
pp. Ravnateljstvo za film

HRVATSKA U RIJEČI I I SLICI 1941 – 1943 (NDH, 1941 – 1943)
Izbor žurnalskih storija

HRVATSKI SLIKOPISNI TJEDNIK 1943 – 1945 (NDH, 1943 – 1945)
Izbor žurnalskih storija

19.00… SLAVLjE SLOBODE (NDH, 1942)
pp. Hrvatski slikopis

KAKO SE STVARAJU IZLOŽBE (NDH, 1942)
pp. Hrvatski slikopis

STRAŽA NA DRINI (NDH, 1942)
r. Branko Marjanović

Petak, 19. april
Moj izbor: Predrag Ličina
16.30… RIO BRAVO (SAD 1959)
Rio Bravo
ul. Džon Vejn (John Wayne), Din Martin (Dean Martin)
r. Hauard Hoks (Howard Hawks)

19.00… STARI DIVLjI ZAPAD (SAD 1973)
Westworld
ul. Jul Briner (Yul Brynner), Ričard Bendžamin (Richard Benjamin)
r. Majkl Krajton (Michael Crichton)

21.00… NAPAD NA POLICIJSKU STANICU (SAD 1976)
Assault on Precinct 13
ul. Ostin Stoker (Austin Stoker), Darvin Džoston (Darwin Joston)
r. Džon Karpenter (John Carpenter)

Subota, 20. april
17.00… ROKI HOROR ŠOU (SAD 1975)
The Rocky Horror Picture Show
ul. Tim Kari (Tim Curry), Suzan Sarandon (Susan Sarandon)
r. Džim Šarman (Jim Sharman)

19.00… OSMI PUTNIK (SAD, 1979)
Alien
ul. Sigorni Viver (Sigourney Weaver), Tom Skerit (Tom Skerritt)
r. Ridli Skot (Ridley Scott)

21.00… POVRATAK U BUDUĆNOST (SAD 1985)
Back to the Future
ul. Majkl Džej Foks (Michael J. Fox), Kristofer Lojd (Christopher Lloyd)
r. Robert Zemekis (Robert Zemeckis)

Nedelja, 21. april
17.00… BOJEV METAK (VB/SAD 1987)
Full Metal Jacket
ul. Metju Modin (Matthew Modine), Adam Boldvin (Adam Baldwin)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

19.00… PLAČLjIVKO (SAD 1990)
Cry-Baby
ul. Džoni Dep (Johnny Depp), Ejmi Lokejn (Amy Locane)
r. Džon Voters (John Waters)

21.00… 12 MAJMUNA (SAD 1995)
Twelve Monkeys
ul. Brus Vilis (Bruce Willis), Bred Pit (Brad Pitt)
r. Teri Gilijem (Terry Gilliam)

Ponedeljak, 22. april
Nema najavljenih projekcija

Utorak, 23. april
19.00… Promocija nove knjige Vladimira Bunjca (1928-1999), književnika, novinara, filmskog kritičara i nekadašnjeg urednika Drugog programa Radio Beograda „Svedok sudbine“ i projekcija dokumentarno-igranog filma Vladimira Bunjca „Kako se kalio čelik – ulaženje u komunizam“

Sreda, 24. april
Beogradski filmoplov
17.00… MOJ SIN PROFESOR (IT 1946)
Mio figlio professore
ul. Aldo Fabrici (Aldo Fabrizi), Mario Pisu (Mario Pisu)
r. Renato Kastelani (Renato Castellani)

19.00… OBEŠČAŠĆENA (ARG 1952)
Deshonra
ul. Fani Navaro (Fanny Navarro), Meča Ortiz (Mecha Ortiz)
r. Daniel Tinayne

21.00… JEZIK ZA ZUBE (FR 1960)
Bouche couse
ul. Deri Kaul (Darry Cowl), Saša Pitef (Sacha Pitoeff)
r. Žan Bojer (Jean Boyer)

Četvrtak, 25. april
17.00… TROMBA (SRN 1948)
Tromba
ul. Rene Delgen (Rene Deltgen), Angelika Hauf (Angelika Hauff)
r. Helmut Vajs (Helmut Weiss)

19.00… JOŠ ŽIVE! (MAĐ 1954)
Eletjel
ul. Bela Barši (Bela Barsi), Kati Berek (Kati Berek)
r. Zolan Fabri (Zoltan Fabri)

21.00… KAVEZ ZA SLAVUJE (FR 1945)
La cage aux rossignols
ul. Noel-Noel (Noel-Noel), Rene Blanšard (Rene Blanchard)
r. Žan Drevil (Jean Dreville)

Petak, 26. april / suboa, 27. april / nedelja, 28. april
Praznik – nema najavljenih projekcija

Ponedeljak, 29. april
Sećanje na… Džunja Satou (Junya Satô)
17.00… GOLGO 13 (JP 1970)
Gorugo 13
ul. Ken Takakura (Ken Takakura), Monšen Sorabi (Mohsen Sohrabi)
r. Džunja Satou (Junya Satô)

Sećanje na… Lari Koen
19.00… KRILATA ZMIJA (SAD 1982)
Q – The Winged Serpent
ul. Dejvid Karadin (David Carradine), Majkl Morijarti (Michael Moriarty)
r. Lari Koen (Larry Cohen)

21.00… BOG MI JE REKAO (SAD 1976)
God Told Me To
ul. Toni Lo Bjanko (Tony Lo Bianco), Debora Rafin (Deborah Raffin)
r. Lari Koen (Larry Cohen)

Utorak, 30. april
Sećanje na… Vjačeslav Ovčinjikov
17.30… PRVI UČITELj (SSSR, 1965)
Pervый učitelь
ul. Bolot Bejšenalijev (Bolot Beйšenaliev), Natalija Arinbasarova (Natalья Arinbasarova)
m. Vjačeslav Ovčinjikov (Vяčeslav Ovčinnikov)
r. Andrej Mihalkov Končalovski (Andreй Mihalkov-Končalovskiй)

Sećanje na… Klod Goreta
20.00… PLETILjA ČIPKI (FR, 1977)
La dentellière
ul. Izabel Iper (Isabelle Huppert), Iv Benejton (Yves Beneyton)
r. Klod Goreta (Claude Goretta)

*************************************************************

Kinoteka, Uzun Mirkova 1 – Sala „Makavejev“

Ponedeljak, 1. april
Nema najavljenih projekcija

Utorak, 2. april
20-ogodišnjica premijere filma „Okrutne namere“
18.00, 20.30… OKRUTNE NAMERE (SAD 1999)
Cruel Intentions
ul. Rajan Filipi (Ryan Phillippe), Sara Mišel Gelar (Sarah Michelle Gellar), Riz Viterspun (Reese Witherspoon)
r. Rodžer Kambl (Roger Kumble)

Sreda, 3. april
18.00… Otvaranje izložbe fotografija „Vrtoglavica“ Slobodana Šijana

19.00… VRTOGLAVICA (SAD 1958)
Vertigo
ul. Džejms Stjuart (James Stewart), Kim Novak (Kim Novak)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Četvrtak, 4. april / petak, 5. april
18.00, 20.30… Sećanje na bol Margerit Dira (FR/BEL/ŠV 2017)
La douleur
ul. Melani Tjeri (Mélanie Thierry), Benoa Mažimel (Benoît Magimel)
r. Emanuel Finkiel (Emmanuel Finkiel)

Subota, 6. april
18.00… KO TO TAMO PEVA – restaurirana kopija (JUG 1980)
ul. Pavle Vuisić, Aleksandar Berček
r. Slobodan Šijan

20.30… KAD BUDEM MRTAV I BEO (JUG 1967)
ul. Dragan Nikolić, Ružica Sokić
r. Živojin Žika Pavlović

Nedelja, 7. april
18.00… SPECIJALNO VASPITANjE – restaurirana kopija (JUG 1977)
ul. Slavko Štimac, Bekim Fehmiu
r. Goran Marković

20.30… MARATONCI TRČE POČASNI KRUG (JUG 1982)
ul. Pavle Vuisić, Danilo Bata Stojković
r. Slobodan Šijan

Ponedeljak, 8. april
19.00… Vojnofilmski centar „Zastava film“ u saradnji sa Jugoslovenskom kinotekom „Da se ne zaboravi – 20 godina od NATO agresije na SRJ“
Dokumentarni film „Milenijumska greška“, reditelj Aleksandar Kajević, trajanje 39 minuta
Dokumentarni film „No coment“, reditelj Dragan Stanić, trajanje 9,25 minuta
Besplatne projekcije

Utorak, 9. april
18.00, 20.30… VRTOGLAVICA (SAD 1958)
Vertigo
ul. Džejms Stjuart (James Stewart), Kim Novak (Kim Novak)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Sreda, 10. april – nedelja, 14. april
Dani rumunskog filma
Program će biti objavljen naknadno

Ponedeljak, 15. april
19.00… Dokumentarni film „Tragovi nečoveštva“ Agresija NATO na stanovništvo i civilne objekte u SR Jugoslaviji, produkcija Zastava film, trajanje 70 minuta;
Kratki igrani film „Gnezdo“, reditelj Milivoje Nestorović, trajanje 1,10 minuta.
Besplatna projekcija

Utorak, 16. april
18.00, 20.30… VRTOGLAVICA (SAD 1958)
Vertigo
ul. Džejms Stjuart (James Stewart), Kim Novak (Kim Novak)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Sreda 17. april / četvrtak, 18. april
Nema najavljenih projekcija

Petak, 19. april
19.00… Beogradski mesec fotografije
Otvaranje izložbe fotografija Dušana D. Aranđelovića „Između dva sveta“

Vitez fest
20.30… PRIČA O VITEZU (SAD 2001)
A Knight’s Tale
ul. Hit Ledžer (Heath Ledger), Rufus Suel (Rufus Sewell)
r. Brajan Helgeland (Brian Helgeland)

Subota, 20. april
18.00… ROBIN HUD (SAD 1938)
The Adventures of Robin Hood
ul. Erol Flin (Errol Flynn), Olivija de Hevilend (Olivia de Havilland)
r. Majkl Krtiz, Vilijam Kigli

20.30… ROBIN HUD – PRINC LOPOVA (SAD, 1991)
Robin Hood: Prince of Thieves
ul. Kevin Kostner (Kevin Costner), Alan Rikman (Alan Rickman)
r. Kevin Rejnolds (Kevin Reynolds)

Nedelja, 21. april
18.00… ALEKSANDAR NEVSKI (SSSR 1938)
Aleksandr Nevskiy
ul. Nikolaj Čerkasov (Nikolay Cherkasov), Nikolaj Opklopov (Nikolai Okhlopkov)
r. Sergej Ajzenštajn (Sergei M. Eisenstein), Dimitrij Vasiljev (Dmitriy Vasilev)

20.30… POSLEDNjI SAMURAJ (SAD/NZ/JP 2003)
The Last Samurai
ul. Tom Kruz (Tom Cruise), Ken Vatanabe (Ken Watanabe)
r. Edvard Zvik (Edward Zwick)

Ponedeljak, 22. april
Nema najavljenih projekcija

Utorak, 23. april
18.00… LEPOTA POROKA – restaurirana kopija (JUG 1986)
ul. Mira Furlan, Milutin Mima Karadžić
r. Živko Nikolić

20.30… VARLjIVO LETO – restaurirana kopija (JUG 1984)
ul. Slavko Štimac, Danilo Bata Stojković
r. Goran Paskaljević

Sreda, 24. april
18.00… PETRIJIN VENAC – restaurirana kopija (JUG 1980)
ul. Mirjana Karanović, Dragan Maksimović
r. Srđan Karanović

20.30… NACIONALNA KLASA – restaurirana kopija (JUG 1979)
ul. Dragan Nikolić, Bogdan Diklić
r. Goran Marković

Četvrtak, 25. april
17.00… TRI KARTE ZA HOLIVUD – restaurirana kopija (SRJ 1993)
ul. Branisalv Lečić, Bogdan Diklić
r. Božidar Bota Nikolić

19.00… MIRIS POLjSKOG CVEĆA – restaurirana kopija (JUG 1977)
ul. Ljuba Tadić, Aleksandar Berček
r. Srđan Karanović

Petak 26. april – nedelja, 28. april
Praznik – nema najavljenih projekcija

Ponedeljak, 29. april
Sećanje na… Bruno Ganc
18.00… NOŽ U GLAVI (SRN, 1978)
Messer im Kopf
ul. Bruno Ganc (Bruno Ganz), Angela Vinkler (Angela Winkler)
r. Rajnhard Hauf (Reinhard Hauff)

NOSFERATU – FANTOM NOĆI (SRN/FRA, 1979)
Nosferatu: Phantom der Nacht
ul. Klaus Kinski (Klaus Kinski), Bruno Ganc (Bruno Ganz)
r. Verner Hercog (Werner Herzog)

Utorak, 30. april
18.00… PRIJATELj IZ AMERIKE (SRN/FRA, 1977)
Der Amerikanische Freund
ul. Denis Hoper (Dennis Hopper), Bruno Ganc (Bruno Ganz)
r. Vim Venders (Wim Wenders)

20.30… HITLER – POSLEDNjI DANI (NEM/ITA/AUT, 2014)
Der Untergang
ul. Bruno Ganc (Bruno Ganz), Aleksandra Marija Lara (Alexandra Maria Lara)
r. Oliver Hiršbigel (Oliver Hirschbiegel)

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.