Liga šampiona ulazi u završni deo, a posle iznenađujućih rezultata, poznati su i polufinalni parovi: Totenhem – Ajaks i Barselona – Liverpul.
Prošao je šok izazvan ispadanjem Juventusa, bar za korpus navijača Kristijana Ronalda, a mnogi se pitaju da li ćemo biti svedoci novog finala u kom će učestvovati klubovi iz iste zemlje.
Redakcija Meridian sporta je objavila da su svi timovi u odličnoj formi a da se samo ekipa Totenhema ne bori za titulu. Naime, Barselona je praktično već šampion Španije, a Ajaks i Liverpul su u trci koja će biti neizvesna do poslednjeg trenutka.
Ipak, sve tri ekipe se ne odriču ambicija ni da sezonu završe sa bar dva trofeja, ali i u potaji strahuju da ne ostanu bez ijednog.
Liga šampiona: da li će ovo biti „englesko“ finale?
U stara (dobra?) vremena nekadašnjeg Kupa šampiona, nije moglo da se desi da finale igraju timovi iz iste zemlje. Razlog je veoma prost – takmičili su se isključivo šampioni.
Kako je tempo komercijalizacije klupskog fudbala u Evropi rastao, tako su se šanse za neki ligaški derbi sve više povećavale. Sada kada neke zemlje imaju i po četiri predstavnika u najjačem takmičenju, takva mogućnost uopšte nije mala.

Prvi polufinalni mečevi Totenhem – Ajaks i Barselona – Liverpul igraju se 30. aprila i 1. maja. Revanši su nedelju dana kasnije, kada će se i znati da li će Evropa u velikom finalu da gleda ostrvski derbi Liverpul – Totenhem.
Jedan je već viđen ranije, kada su se u finalu 2008. godine na Lužnjikiju sastali Mančester Junajted i Čelsi. Zapravo, to je do sada jedino sveenglesko finale u istoriji takmičenja, dok se Španija hvali sa čak tri.
Prvo je Real pobedio Valensiju u sezoni 1999/2000, a onda i „kraljevski klub“ uzeo još dve titule u „španskim“ finalima 2014. i 2016. posle pobeda nad Atletikom iz Madrida.
Italijani su imali svoj trenutak u sezoni 2002/3 kada su se na Old Trafordu sastali Milan i Juventus, a Nemci tačno deset godina kasnije kada su igrali Bajern i Dortmund na Vembliju. Od klubova iz najjačih pet evropskih liga, jedino francuski predstavnici za sada ne mogu da se pohvale takvim podatkom.
Takvih okršaja je bilo i u polufinalima, među kojima je najpoznatija „engleska serija“ koju su u tri uzastopne sezone (2007-2009) upriličili Liverpul i Čelsi. El klasiko je u polufinalima igran 2002. i 2011, a Derbi dela Madonina 2003. godine.