Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Festivali » 6. Festival fantastike: Povratak u bioskop
6. Festival fantastike: Povratak u bioskop
6. Festival fantastike: Povratak u bioskop

6. Festival fantastike: Povratak u bioskop

Od 17. do 23. maja u Kinoteci će biti održan 6. Festival fantastike: Povratak u bioskop. Organizatori manifestacije su Beokon i Jugoslovenska kinoteka.

Uz projekcije raznovrsnih ostvarenja ovog žanra biće obeleženo deset godina od premijera filmova „Zona mrtvih“ i „Tehnotajz – Edit i ja“.

Među filmovima koji će biti prikazani su „Pobesneli Maks“ Džordža Milera, „Godzila“ iz 1999. godine, „Grad Zero“ Karena Šahnazarova, „Dva musketara“ Karela Zemana.

Na programu su i tribine „Matriks posle 20 godina„, „Pepeo nuklearne vatre“ pre filma „Dan posle“ Nikolasa Mejera“ i „Sakurabana predstavlja: Satoši Kon„.

Za ljubitelje dela Alekse Gajića biće otvorena izložba „Art of Technotise„.

6. Festival fantastike: Povratak u bioskop – program

Petak, 17. maj
17.30… POBESNELI MAKS (AU 1979)
Mad Max
ul. Mel Gibson (Mel Gibson), Džoana Samjuel (Joanne Samue)
r. Džordž Miler (George Miller)

19.00… Matriks posle 20. godina – tribina
Aleksa Gajić: Art of Technotise – izložba i otvaranje festivala

20.30… MATRIKS (SAD 1999)
The Matrix
ul. Keanu Rivs (Keanu Reeves), Lorens Fišburn (Laurence Fishburne)
r. Lana Vačovski (Lana Wachowski), Lili Vačovski (Lilly Wachowski)

Subota, 18. maj
16.00… KADA VETAR DUNE (VB 1986)
When the Wind Blows
r. Džimi T. Murakami (Jimmy T. Murakami)

17.30… NITI (VB/AU/SAD 1984)
Threads
ul. Karen Miger (Karen Meagher), Ris Dinsdejl (Reece Dinsdale)
r. Mik Džekson (Mick Jackson)

19.30… Pepeo nuklearne vatre – tribina

20.30… DAN POSLE (SAD 1983)
The Day After
ul. Džejson Robards (Jason Robards), Džobet Vilijams (JoBeth Williams)
r. Nikolas Mejer (Nicholas Meyer)

Nedelja, 19. maj
16.00… GUNISI (SAD 1985)
The Goonies
ul. Šon Astin (Sean Astin), Džoš Brolin (Josh Brolin)
r. Ričard Doner (Richard Donner)

18.00… GODZILA (JP 1999)
Gojira ni-sen mireniamu
ul. Takehiro (Takehiro Murata), Hiroši Abe (Hiroshi Abe)
r. Takao Okavara (Takao Okawara)

20.00… Sakurabana predstvlja: Satoši Kon – tribina

21.00… SEĆANJA (JP 1995)
Memorizu
r. Kodži Morimoto (Koji Morimoto), Tensai Okamura (Tensai Okamura)

Ponedeljak, 20. maj
17.00… DVA MUSKETARA (ČSSR 1964)
Blaznova kronika
ul. Peter Kostka (Petr Kostka), Emilija Vasarjova (Emília Vásáryová)
r. Karel Zeman (Karel Zeman)

19.00… KRAJ AVGUSTA U HOTELU OZON (ČSSR 1967) 77
Konec srpna v Hotelu Ozon
ul. Vladimir Hlavati (Vladimír Hlavatý), Jitka Horejs (Jitka Horejs)
r. Jan Šmidt (Jan Schmidt)

21.00… GRAD ZERO (SSSR 1988)
Gorod Zero
ul. Leonid Filatov (Leonid Filatov), Vladimir Menšov (Vladimir Menshov)
r. Karen Šahnazarov (Karen Sahnazarov)

Utorak, 21. maj
17.00… PLANETA PROKLETIH (VB 1981)
Outland
ul. Šon Koneri (Sean Connery), Piter Bojl (Peter Boyle)
r. Piter Hajms (Peter Hyams)

19.00… UZBUNA SATELIT 02 (VB 1969)
Moon Zero Two
ul. Džejms Olsen (James Olson), Katarina Šel (Catherine Schell)
r. Roj Vard Bejker (Roy Ward Baker)

21.00… SVEMIRSKA STANICA BROJ 1 (SAD, VB 1977)
Capricorn One
ul. Eliot Guld (Elliott Gould), Džejms Brolin (James Brolin)
r. Piter Hajms (Peter Hyams)

Sreda, 22. maj
18.00… RAT (JU 1960)
ul. Antun Vrdoljak, Eva Križevska (Ewa Krzyzewska)
r. Veljko Bulajić

20.00… Zona mrtvih 10. godina od premijere – tribina

21.00… ZONA MRTVIH (SRB 2009)
ul. Ken Fore(Ken Foree), Kristina Klebe (Kristina Klebe)
r. Milan Konjević, Milan Todorović

Četvrtak, 23. maj
18.00… LIJEPE ŽENE PROLAZE KROZ GRAD (JUG 1986) 105'
ul. Ljubivoje Tadić, Rahela Ferari
r. Želimir Žilnik

20.00… Tehnotajz – Edit i ja 10. godina od premijere – tribina

21.00… TEHNOTAJZ – EDIT I JA (SRB 2009)
Technotise – Edit i ja
r. Aleksa Gajić

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.