Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za septembar 2019.
Kinoteka - repertoari za septembar 2019: Skrivena ljubav
Kinoteka - repertoari za septembar 2019: Skrivena ljubav

Kinoteka – repertoari za septembar 2019.

Počinje nova školska godina ali je i dalje „Leto u Kinoteci“. Pogledajte šta nudi Jugoslovenska kinoteka tokom septembra 2019…

Gledaćemo filmove iz serijala „Sećanje na“, „Velikani svetskog filma“ (Rutger Hauer), „Moj izbor“ (Snežana Bogdanović) zatim filmove mladih italijanskih reditelja i projekcije u okviru manifestacije Dani evropske baštine.

U Sali Makavejev (Uzun Mirkova 1) nastavlja se letnji program: biće prikazani domaći, ex-Yu i filmovi svetske produkcije. Do 11. septembra biće prikazani domaći i ex-Yu filmovi, kao i stranih filmova, po jedan iz svake godine do 2019.

Kao poklon publici povodom jubileja, projekcije svih domaćih i ex-Yu filmova od 18.00 – biće besplatne! Strani filmovi prikazivaće se od 20.30.

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

Nedelja, 1. septembar
2009.
18.00… BEOGRADSKI FANTOM (SRB/BUG/ MAĐ, 2009)
uloge: Milutin Milošević, Radoslav Milenković
režija: Jovan B. Todorović

20.30… PROKLETNICI (SAD 2009)
Inglourious Basterds
uloge: Bred Pit (Brad Pitt), Kristof Valc (Christoph Waltz)
režija: Kventin Tarantino (Quentin Tarantino)

Ponedeljak, 2. septembar
2010.
18.00… ŽENA SA SLOMLjENIM NOSEM (SRB/NEM 2010)
uloge: Nebojša Glogovac, Nada Šargin
režija: Srđan Koljević

20.30… POČETAK (SAD/VB 2010)
Inception
uloge: Leonardo di Kaprio (Leonardo di Caprio), Tom Hardi (Tom Hardy)
režija: Krostofer Nolan (Christopher Nolan)

Utorak, 3. septembar
2011.
18.00… NEPRIJATELj (SRB/BIH/HR/MAĐ 2011)
uloge: Tihomir Stanić, Slavko Štimac
režija: Dejan Zečević

20.30… GLUMAC (FR/BEL/SAD 2011)
The Artist
uloge: Žan Dižaden (Jean Dujardin), Berenis Bežo (Bérénice Bejo)
režija: Mišel Hazanavisijus (Michel Hazanavicius)

Sreda, 4. septembar
2012.
18.00… DOKTOR REJ I ĐAVOLI (SRB/CG 2012)
uloge: Pol Leonard Marej (Paul Leonard Murray), Dragan Bjelogrlić
režija: Dinko Tucaković

20.30… PROMETEJ (SAD/VB, 2012)
Prometheus
uloge: Numi Rapas (Noomi Rapace), Majkl Fasbender (Michael Fassbender)
režija: Ridli Skot (Ridley Scott)

Četvrtak, 5. septembar
2013.
18.00… S/KIDANjE (SRB 2013)
uloge: Marko Janketić, Nikola Rakočević
režija: Kosta Đorđević

20.30… VELIKA LEPOTA (IT/FR 2013)
La grande bellezza
uloge: Toni Serviljo (Toni Servillo), Karlo Verdone (Carlo Verdone)
režija: Paolo Sorentino (Paolo Sorrentino)

Petak, 6. septembar
2014.
18.00… NIČIJE DETE (SRB/HR 2014)
uloge: Denis Murić, Miloš Timotijević
režija: Vuk Ršumović

20.30… TURISTA (ŠVE/FR/NOR/DK 2014)
Turist
uloge: Johanes Kunke (Johannes Kuhnke), Lisa Loven Kongsli (Lisa Loven Kongsli)
režija: Ruben Ostlund (Ruben Östlund)

Subota, 7. septembar
2015.
18.00… PORED MENE (RS 2015)
uloge: Hristina Popović, Slaven Došlo
režija: Stevan Filipović

20.30… MANDARINA (SAD 2015)
Tangerine
uloge: Kitana Kiki Rodrigez (Kitana Kiki Rodriguez), Maja Tejlor (Mya Taylor)
režija: Šon Bejker (Sean Baker)

Nedelja, 8. septembar
2016.
18.00… VLAŽNOST (SRB/HOL/GR 2016)
uloge: Miloš Timotijević, Tamara Krcunović
režija: Nikola Ljuca

20.30… BUĐENjE JEDNE NACIJE (SAD/KAN 2016)
The Birth of a Nation
uloge: Armi Hamer (Armie Hammer), Nejt Parker (Nate Parker)
režija: Nejt Parker (Nate Parker)

Ponedeljak, 9. septembar
2017.
18.00… REKVIJEM ZA GOSPOĐU J (SRB/BUG/MAK/RUS/FRA/NEM 2017)
uloge: Mirjana Karanović, Jovana Gavrilović
režija: Bojan Vuletić

20.30… SKRIVENA LjUBAV (IT/FR/BR/SAD 2017)
Call Me by Your Name
uloge: Timote Šalame (Timothée Chalamet), Armi Hamer (Armie Hammer)
režija: Luka Guadanjino (Luca Guadagnino)

Utorak, 10. septembar
2018.
18.00… Ederlezi Rising (SRB 2018)
uloge: Sebastijan Kavaca (Sebastian Cavazza), Stoja (Stoya)
režija: Lazar Bodroža

20.30… UKRADENI KARAVAĐO (IT/FR 2018)
Una storia senza nome
uloge: Jerži Skolimovski (Jerzy Skolimowski), Laura Morante (Laura Morante)
režija: Roberto Ando (Roberto Andò)

Sreda, 11. septembar
2019.
18.00… SLUČAJ MAKAVEJEV ILI PROCES U BIOSKOPSKOJ SALI (SRB 2019)
dokumentarni film
režija: Goran Radovanović

20.30… U TUĐOJ KUĆI
The Aftermath
uloge: Kira Najtli (Keira Knightley), Aleksander Skarsgard (Alexander Skarsgård)
režija: Džejms Kent (James Kent)

Četvrtak, 12. septembar – nedelja, 15. septembar
Nema najavljenih projekcija

Ponedeljak, 16. septembar
Program restaurisanih filmova
20.00… MEDEJA (ITA/FRA/SRN, 1969)
Medea
uloge: Marija Kalas (Maria Callas), Masimo Điroti (Massimo Girotti)
režija: Pjer Paolo Pazolini (Pier Paolo Pasolini)

Utorak, 17. septembar
Program restaurisanih filmova
20.00… ORFEJ (FRA, 1950)
Orphée
uloge: Žan Mare (Jean Marais), Fransoa Perije (François Périer)
režija: Žan Kokto (Jean Cocteau)

Sreda, 18. septembar
Dani meksičkog filma
20.00… DRUGA (MEK, 1946)
La otra
uloge: Dolores del Rio (Dolores del Rio), Agustin Irusta (Agustín Irusta)
režija: Roberto Gavaldon (Roberto Gavaldón)

Četvrtak, 19. septembar
20.00… U TVOM DLANU (MEK, 1950)
En la palma de tu mano
uloge: Arturo de Kordova (Arturo de Córdova), Letisija Palma (Leticia Palma)
režija: Roberto Gavaldon (Roberto Gavaldón)

Petak, 20. septembar
20.00… O TOME JE REČ (MEK, 1940)
Ahí está el detalle
uloge: Mario Moreno Kantinflas (Mario Moreno Cantinflas), Hoakin Pardave (Joaquín Pardavé)
režija: Huan Bustiljo Oro (Juan Bustillo Oro)

Subota, 21. septembar
20.00… PORODICA KAKVIH IMA (MEK, 1949)
Una familia de tantas
uloge: Fernando Soler (Fernando Soler), David Silva (David Silva)
režija: Alehandro Galindo (Alejandro Galindo)

Nedelja, 22. septembar
20.00… MEKSIČKE TIKVICE (MEK, 1949)
Calabacitas tiernas (¡Ay, qué bonitas piernas!)
uloge: Herman Valdes (Germán Valdés), Rosita Kintana (Rosita Quintana)
režija: Hilberto Martinez Solares (Gilberto Martínez Solares)

Ponedeljak, 23. septembar – sreda, 25. septembar
Program filmova mladih italijanskih reditelja
Program će biti objavljen naknadno.

Četvrtak, 26. septembar
Nema najavljenih projekcija

Petak, 27. septembar
Fokus – Boro Drašković
20.00… VUKOVAR JEDNA PRIČA (SRJ/SAD/ITA, 1994)
uloge: Mirjana Joković, Boris Isaković
režija: Boro Drašković

Subota, 28. septembar
Po željama gledateljki
18.00… ORKANSKI VISOVI (SAD, 1939)
uloge: Merl Oberon (Merle Oberon), Lorens Olivije (Laurence Olivier)
režija: Vilijam Vajler (William Wyler)

80 godina od premijere filma
20.30… ČAROBNjAK IZ OZA (SAD, 1939)
The Wizard of Oz
uloge: Džudi Garland (Judy Garland), Frenk Morgan (Frank Morgan)
režija: Viktor Fleming (Victor Fleming)

Nedelja, 29. septembar
18.00…. MOSKVA SUZAMA NE VERUJE (SSSR, 1979)
Moskva slezam ne verit
uloge: Vera Alentova (Vera Alentova), Aleksej Batalov (Alekseй Batalov)
režija: Vladimir Menjšov (Vladimir Menьšov)

20.30… ZALjUBLjENE ŽENE (VB, 1969)
Women in Love
uloge: Alan Bejts (Alan Bates), Oliver Rid (Oliver Reed)
režija: Ken Rasel (Ken Russell)

Ponedeljak, 30. septembar
18.00… SVE O MOJOJ MAJCI (ŠPA, 1999)
Todo sobre mi madre
uloge: Sesilija Rot (Cecilia Roth), Marisa Paredes (Marisa Paredes)
režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

20.30… KAD JE HARI SREO SALI (SAD, 1989)
When Harry Met Sally…
uloge: Bili Kristal (Billy Crystal), Meg Rajan (Meg Ryan)
režija: Rob Rajner (Rob Reiner)

Mala sala u Uzun Mirkovoj

Pride Week 2019

Utorak, 10. septembar
18.00… NEKI TO VOLE VRUĆE (SAD 1959)
Some Like It Hot
uloge: Merilin Monro (Marilyn Monroe), Toni Kertis (Tony Curtis), Džek Lemon (Jack Lemmon)
režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

Sreda, 11. septembar
18.00… MARBLE ASS (SRJ 1995)
uloge: Vjeran Miladonović Merlinka, Nenad Džoni Racković
režija: Želimir Žilnik
razgovor reditelja Želimira Žilnika sa publikom posle filma

Četvrtak, 12. septembar
18.00… PONOĆNI EKSPRES (VB/SAD, 1978)
Midnight Express
uloge: Bred Dejvis (Brad Davis), Džon Hart (John Hurt)
režija: Alan Parker (Alan Parker)

Petak, 13. septembar
18.00… AVANTURE PRISILE KRALjICE PUSTINjE (AU/VB 1994)
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert
uloge: Hjugo Viving (Hugo Weaving), Gaj Pirs (Guy Pearce)
režija: Stiven Eliot (Stephen Elliot)

Subota, 14. septembar
18.00… SKOK (SAD 1996)
Bound
uloge: Đina Geršon (Gina Gershon), Dženifer Tili (Jennifer Tilly)
režija: L. Vahovski (L.Wachowski), A. Vahovski (A.Wachowski)

Muzej kinoteke (sala „Dinko Tucaković“), Kosovska 11

Sreda, 4. septembar
Sećanje na… Gordan Mihić
17:00… ZVIŽDUK U OSAM (JUG 1962)
ul: Đorđe Marjanović, Jovanka Bjegojević
sc: Gordan Mihić
rež: Sava Mrmak

19:00… I BOG STVORI KAFANSKU PEVAČICU (JUG 1972)
ul: Vera Čukić, Velimir Bata Živojinović
sc: Gordan Mihić
rež: Jovan Živanović

21:00… BUĐENjE PACOVA (JUG 1967)
ul: Slobodan Cica Perović, Dušica Žegarac
sc: Gordan Mihić
rež: Živojin Žika Pavlović

Četvrtak, 5. septembar
17:00… ŽUTA (JUG 1973)
ul: Ružica Sokić, Vera Čukić
sc: Gordan Mihić
rež: Vladimir Tadej

19:00… PAS KOJI JE VOLEO VOZOVE
ul: Svetlana Bojković, Irfan Mensur
sc: Gordan Mihić
rež: Goran Paskaljević

21:00… VRANE (JUG 1969)
ul: Slobodan Cica Perović, Milan Jelić
sc. i rež: Ljubiša Kozomara, Gordan Mihić

Petak, 6. septembar
17:00… SREĆNA PORODICA (JUG 1979)
ul: Vera Čukić, Zoran Radmilović
sc. i rež: Gordan Mihić

19:00… BALKAN EKSPRES (JUG 1983)
ul: Dragan Nikolić, Bora Todorović
sc: Gordan Mihić
rež: Branko Baletić

21:00… VARLjIVO LETO ’68. (JUG 1984)
ul: Slavko Štimac, Danilo Bata Stojković
sc: Gordan Mihić
rež: Goran Paskaljević

Subota, 7. septembar
17:00… ZABORAVLjENI (JUG 1988)
ul: Mirjana Joković, Srđan Žika Todorović
sc: Gordan Mihić
rež: Darko Bajić

19:00… POČETNI UDARAC (JUG 1990)
ul: Nikola Kojo, Anita Mančić
sc: Gordan Mihić
rež: Darko Bajić

21:00… CRNA MAČKA, BELI MAČOR (SRJ/FR/NEM/AUT/GR 1998)
ul: Srđan Žika Todorović, Branka Katić
sc: Gordan Mihić
rež: Emir Kusturica

Nedelja, 8. septembar
LETO ’69.
17:00… THE BEATLES’ YELLOW SUBMARINE (VB/SAD 1968)
animirani film
rež: Džordž Daning (George Dunning)

18:30… KOTA ZABRISKI (SAD 1970)
Zabriskie Point
ul: Mark Frešet (Mark Frechette), Rod Tejlor (Rod Taylor)
rež: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

20:30… VUDSTOK (SAD 1970)
Woodstock
dokumentarni film
rež: Majkl Vadli (Michael Wadleigh)

Ponedeljak, 9. septembar
17:00… SVLAČENjE (SAD, 1971)
Taking Off
uloge: Lin Karlin (Lynn Carlin), Bak Henri (Buck Henry)
režija: Miloš Forman (Miloš Forman)

19:00… KOSA (SAD, 1979)
Hair
uloge: Džon Sevidž (John Savage), Trit Vilijams (Treat Williams)
režija: Miloš Forman (Miloš Forman)

21:00… DORS (SAD 1991)
The Doors
ul: Val Kilmer (Val Kilmer), Meg Rajan (Meg Ryan)
rež: Oliver Stoun (Oliver Stone)

Utorak, 10. septembar
Sećanje na… Valentina Korteze (Valentina Cortese)
17:30… TRG LOPOVA (SAD, 1949)
Thieves Highway
ul: Valentina Korteze (Valentina Cortese), Ričard Konte (Richard Conte)
rež: Žil Dasen ( Jules Dassin)

Sećanje na… Artur Brauner (Artur Brauner)
20:00… GORKE TRAVE (SRN/JUG, 1966)
ul: Irena Papas (Irene Papas), Petar Banićević
pr: Artur Brauner (Artur Brauner), Aleksandar Krstić
rež: Živorad Žika Mitrović

Sreda, 11. septembar
Dani evropske baštine 2019: „Umetnost i zabava“ – Nasleđe u fokusu

Narodni običaji, turizam, obrazovanje
17:00… NARODNE SVETKOVINE U SRBIJI, 1985
rež: Miodrag Mika Milšević
trajanje: 15 min.

USPOMENE JEDNOG LETA, 1963
rež: Oto Deneš
trajanje: 13 min.

BUDUĆI UMETNICI, 1951
rež: Miodrag Nikolić
trajanje: 25 min.

PROŠ’O VOZ, 1974
rež: Nikola Nikša Jovićević
trajanje: 11 min.

Knjiga, umetnost
19:00… FILM O KNjIZI A, BE, CE… 1962
rež: Dušan Makavejev
trajanje: 12 min.

TRAGOM CRNOJEVIĆA ŠTAMPARIJE, 1971
rež: Nikola Nikša Jovićević
trajanje: 11 min.

KORACI BALETA, 1964
rež: Nikola Rajić
trajanje: 14 min.

MODERNA GALERIJA, 1965
rež: Vladimir Basara
trajanje: 14 min.

MUZIKA U GROŽNjANU, 1976
rež: Eduard Galić
trajanje: 17 min.

PLAKAT, 1983
rež: Florijan Hajdu, Zoltan Apro
trajanje: 1 min.

DIJALOG O KOLAŽU, 1965
Režija Drež: Lazar Trifunović
trajanje: 14 min

Film, arhitektura Beograda
21:00… RAĐANjE NAŠE KINEMATOGRAFIJE, 1949
rež: Nikola Rajić
trajanje: 18 min.

IZ TEHNIKE FILMA, 1951
rež: Miodrag Nikolić
trajanje: 9 min.

KAKO SE RODIO KIĆO, 1951
rež: Josip Sudar
trajanje: 6 min.

TRAGOVI NESTAJU, 1955
rež: Branko Ćelović
trajanje: 8 min.

KAKO SAM RASTAO, 1967
rež: Miloš Bukumirović
trajanje: 14 min.

BEOGRAD, PRESTONICA KRALjEVINE JUGOSLAVIJE, 1932
rež: Vojin Đorđević
trajanje: 51 min.

Četvrtak, 12. septembar
Nema najavljenih projekcija

Petak, 13. septembar
Moj izbor – Snežana Bogdanović
17:00… RAŠOMON (JAP 1950)
Rashômon
ul: Toširo Mifune (Toshirô Mifune), Mačiko Ki (Machiko Kyô)
rež: Akira Kurosava (Akira Kurosawa)

19:00… UVEĆANjE (SAD 1966)
Blow up
ul: Dejvid Hemings (David Hemmings), Vanesa Redgrejv (Vanessa Redgrave)
rež: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

21:00… LOVAC NA JELENE (VB/SAD 1978)
The Deer Hunter
ul: Robert de Niro (Robert de Niro), Kristofer Voken (Christopher Walken)
rež: Majkl Ćimino (Michael Cimino)

Subota, 14. septembar
17:00… DOVIĐENjA DECO (FR/SRN/IT 1987)
Au revoir les enfants
ul: Gaspar Manes (Gaspard Manesse), Rafael Fejto (Raphael Fejtö)
rež: Luj Mal (Louis Malle)

19:00… LEPOTICA DANA (FR/IT, 1967)
Belle de jour
ul: Katrin Denev (Catherine Deneuve), Žan Sorel (Jean Sorel)
rež: Luis Bunjuel (Louis Bunuel)

21:00… ODISEJA U SVEMIRU 2001 (VB/SAD 1968)
2001: A Space Odyssey
ul: Kir Dulea (Keir Dullea), Geri Lokvud (Gary Lockwood)
rež: Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

Nedelja, 15. septembar
16:30… SAV TAJ DžEZ (SAD 1979)
All That Jazz
ul: Roj Pajder (Roj Šajder), Džesika Lang (Jessica Lange)
rež: Bob Fos (Bob Fosse)

18:30… TRI BOJE: PLAVO (FR/POLj/ŠV 1993)
Trois couleurs: Bleu
ul: Žilijet Binoš (Juliette Binoche), Benoa Režen (Benoît Régent)
rež: Kšištof Kišlovski (Krzysztof Kieslowski)

20:30… ANDREJ RUBLjOV (SSSR 1966)
Andrej Rublev
ul: Anatolij Solonjicin (Anatoliy Solonitsyn), Ivan Lapikov (Ivan Lapikov)
rež: Andrej Tarkovski (Andrei Tarkovski)

Ponedeljak, 16. septembar
Sećanje na… Kiril Cenevski
17:00… CRNO SEME (JU, 1971)
ul: Darko Damevski, Aleksandar Jovanovski
rež: Kiril Cenevski

19:00… JAD (JU, 1975)
ul: Fabijan Šovagović, Tanasije Uzunović
rež: Kiril Cenevski

21:00… OLOVNA BRIGADA (JU, 1980)
ul: Miralem Zupčević, Darko Damevski
rež: Kiril Cenevski

Utorak, 17. septembar
Sećanje na… Sejmur Kasel (Seymour Cassel)
17:30… SMRT KINESKOG KLADIONIČARA (SAD 1976)
The Killing of a Chinese Bookie
ul: Ben Gazara (Ben Gazzara), Sejmur Kasel (Seymour Cassel)
rež: Džon Kasavetis (John Cassavetes)

Sećanje na… Džon Singlton (John Singleton)
20:00… ŠAFT (NEM/SAD 2000)
Shaft
ul: Semjuel Džekson (Samuel L. Jackson), Vanesa Vilijams (Vanessa Williams)
rež: Džon Singlton (John Singleton)

Sreda, 18. septembar
Sećanje na… Piter Fonda (Peter Fonda)
17:00… PRLjAVA MERI I LUDI LERI (SAD 1974)
Dirty Mary Crazy Larry
ul: Piter Fonda (Peter Fonda), Suzan Džordž (Susan George)
rež: Džon Houg (John Hough)

19:00… DIVLjI BES (SAD 1976)
Fighting Mad
ul: Piter Fonda (Peter Fonda), Đino Franko (Gino Franco)
rež: Džonatan Demi (Jonathan Demme)

21:00… GOLI U SEDLU (SAD 1969)
Easy Rider
ul: Piter Fonda (Peter Fonda), Denis Hoper (Dennis Hopper)
rež: Denis Hoper (Dennis Hopper)

Sreda, 19. septembar
17:00… ZA ŠAKU DIJAMANATA (IR/ŠVA/SAD 1976)
The Diamond Mercenaries
ul: Piter Fonda (Peter Fonda), Teli Savalas (Telly Savalas)
rež: Val Gest (Val Guest)

19:00… SENTIMENTALNI BLUZ (SAD 1977)
Outlaw Blues
ul: Piter Fonda (Peter Fonda), Suzan Sent Džejms (Susan Saint James)
rež: Ričard T. Hefron (Richard T. Heffron)

21:00… VANDA NEVADA (SAD 1979)
Wanda Nevada
ul: Piter Fonda (Peter Fonda), Bruk Šilds (Brooke Shields)
rež: Piter Fonda (Peter Fonda)

Petak, 20. septembar
Velikani svetskog filma: Rutger Hauer
17:00… OKOVRATNIK (SAD 1991)
Wedlock
ul: Rutger Hauer (Rutger Hauer), Mimi Rodžers (Mimi Rogers)
rež: Lusi Tig (Lewis Teague)

19:00… BORBA NA ŽIVOT I SMRT (HOL 1977)
Soldaat van Oranje
ul: Rutger Hauer (Rutger Hauer), Jerun Krabe (Jeroen Krabbé)
rež: Pol Verhoven (Paul Verhoeven)

21:00… ISTREBLjIVAČ (SAD 1982)
Blade Runner
ul: Harison Ford (Harrison Ford), Rutger Hauer (Rutger Hauer)
rež: Ridli Skot (Ridley Scott)

Subota, 21. septembar
17:00… KOKO ŠANEL PRVA KRALjICA MODE (VB/FR/SAD 1981)
Chanel Solitaire
ul: Mari-Frans Pizije (Marie-France Pisier), Timoti Dalton (Timothy Dalton), Rutger Hauer (Rutger Hauer)
rež: Džordž Kacender (George Kaczender)

19:00… TRAŽI SE ŽIV ILI MRTAV (SAD 1986)
Wanted: Dead or Alive
ul: Rutger Hauer (Rutger Hauer), Džin Simons (Gene Simmons)
rež: Geri Šerman (Gary Sherman)

21:00… STOPER (SAD 1986)
The Hitcher
ul: Rutger Hauer (Rutger Hauer), Kej Tomas Hauel (C. Thomas Howell)
rež: Robert Harmon (Robert Harmon)

Nedelja, 22. septembar
17:00… DEVOJKA SA MASLAČKOM (SRN 1974)
Pusteblume
ul: Rutger Hauer (Rutger Hauer), Dagmar Lasander (Dagmar Lassander)
rež: Adrijan Hoven (Adrian Hoven)

18:30… EUREKA (VB/SAD 1983)
Eureka
ul: Džin Helman (Gene Hackman), Rutger Hauer (Rutger Hauer)
rež: Nikolas Roug (Nicolas Roeg)

21:00… DELIĆ SEKUNDE (VB 1991)
Split Second
ul: Rutger Hauer (Rutger Hauer), Kim Katral (Kim Cattrall)
rež: Toni Mejlam (Tony Maylam)

Ponedeljak, 23. septembar
Vladimir Pogačić, 100 godina rođenja i 20 godina smrti
17:00… PRIČA O FABRICI (JUG 1949)
ul: Marija Crnobori, Stahinja Petrović
rež: Vladimir Pogačić

19:00… POSLEDNjI DAN (JUG 1951)
ul: Marija Crnobori, Karlo Bulić
rež: Vladimir Pogačić

21:00… NEVJERA (JUG 1953)
ul: Marija Crnobori, Severin Bijelić
rež: Vladimir Pogačić

Utorak, 24. septembar
17:00… ANIKINA VREMENA (JUG 1953)
ul: Milena Dapčević, Bratislav Grbić
rež: Vladimir Pogačić

19:00… VELIKI I MALI (JUG 1956)
ul: Jozo Laurenčić, Severin Bijelić
rež: Vladimir Pogačić

21:00… SUBOTOM UVEČE (JUG 1957)
ul: Radmila Andrić, Zoran Stojiljković
rež: Vladimir Pogačić

Sreda, 25. septembar
17:00… PUKOTINA RAJA (JUG 1959)
ul: Ljubica Jović, Milan Puzić
rež: Vladimir Pogačić

19:00… SAM (JUG 1959)
ul: Nikola Simić, Milan Puzić
rež: Vladimir Pogačić

21:00… KAROLINA RIJEČKA (JUG 1961)
ul: En Obri (Anne Aubrey), Nikola Popović
rež: Vladimir Pogačić

Četvrtak, 26. septembar
Filmovi mladih italijanskih reditelja
Program će biti objavljen naknadno

Petak, 27. septembar
Pjero Tosi – izložba skica kostima i radova
17:30… JUČE DANAS SUTRA (IT/FR 1963)
Ieri, oggi, domani
ul: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Sofija Loren (Sophia Loren)
rež: Vitorio de Sika (Vittorio de Sica)

20:00… GEPARD (ITA/FRA 1963)
Il Gattopardo
ul: Bert Lankaster (Burt Lancaster), Alen Delon (Alain Delon)
rež: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

Subota, 28. septembar
17:00… STRANAC (IT/FR/AL 1967)
Lo straniero
ul: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Ana Karina (Anna Karina)
rež: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

19:00… NEVINO / ULjEZ (IT/FR 1976)
L’innocente
ul: Đankarlo Đanini (Giancarlo Giannini), Laura Antoneli (Laura Antonelli)
rež: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

21:00… NOĆNI PORTIR (IT/SAD 1974)
Il portiere di notte
ul: Šarlot Rempling (Charlotte Rampling), Dirk Bogard (Dirk Bogarde)
rež: Liliana Kavani (Liliana Cavani)

Nedelja, 29. septembar
Sećanje na… Franko Zefireli (Franco Zeffirelli)
16:30… ROMEO I JULIJA (VB/IT, 1968)
Romeo and Juliet
ul: Leonard Vajting (Leonard Whiting), Olivija Hasi (Olivia Hussey)
rež: Franko Zefireli (Franco Zeffirelli)

19:00… UKROĆENA GOROPAD (IT/SAD, 1967)
The Taming of the Shrew
ul: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Ričard Barton (Richard Burton)
rež: Franko Zefireli (Franco Zeffirelli)

21:00… ŠAMPION (SAD, 1979)
The Champ
ul: Džon Vojt (Jon Voight), Fej Danavej (Faye Dunaway)
rež: Franko Zefireli (Franco Zeffirelli)

Ponedeljak, 30. septembar
Sećanje na… Rip Torn (Rip Torn)
17:30… DAN ISPLATE (SAD 1973)
Payday
ul: Rip Torn (Rip Torn), Ahna Kapri (Ahna Capri)
rež: Deril Djuk (Daryl Duke)

Sećanje na… Silvija Majls (Silvia Miles)
20:00… PONOĆNI KAUBOJ (SAD, 1969)
Midnight Cowboy
ul: Džon Vojt (John Voight), Silvija Majls (Silvia Miles)
rež: Džon Šlezinger (John Schlesinger)

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.