Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Festivali » 4. Međunarodni festival eksperimentalnog filma – The Unforeseen
4. Međunarodni festival eksperimentalnog filma - The Unforeseen
4. Međunarodni festival eksperimentalnog filma - The Unforeseen

4. Međunarodni festival eksperimentalnog filma – The Unforeseen

Četvrto izdanje Međunarodnog festivala eksperimentalnog filma – The Unforeseen biće održano 22. i 23. novembra 2019. godine.

U Centru za kulturnu dekontaminaciju, tokom dva dana, u okviru selekcije „Anemic Cinema“ biće prikazana dva sata i deset minuta novih kratkih eksperimentalnih filmova iz celog sveta, koji propituju mogućnosti i granice filmskog jezika na imaginativan i svež način.Za dž

Pored filmskih eksperimenata, ove godine vas očekuje i maraton kratkometražnih filmove Jevgenija Jufita, pod naslovom „Nekrorealizam na filmu“, predavanje profesora sa FMK, teoretičara Luke Bešlagića, koji će se baviti krucijalnim pitanjem sadašnjosti eksperimentalnog filma – šta je danas uopšte eksperimentalno?

Ivana Rajić, nagrađivana snimateljka i fotografkinja, Luka Bešlagić, predavač na FMK, teoretičar, autor knjiga „Dva govora romana“ i „Teorije eksperimentalne tekstualne produkcije“ i Manja Ristić, violinistkinja, zapažena svojim radovima na polju sound art-a – u sastavu su žirija koji će doneti odluku o jednom ili više najboljih filmova iz selekcije (Glavna nagrada „Tom Gotovac“ i Posebno priznanje).

I ove se godine dodeljuje nagrada publike.

Audiovizuelni program ovogodišnjeg izdanja, po tradiciji, na samom kraju drugog dana festivala, biće krunisan nastupom Manje Ristić.

4. The Unforeseen – program

Petak, 22. novembar 2019.

19.00… Svečano otvaranje festivala

19.15… Specijalni program:
„Nekrorealizam na filmu“, maraton kratkometražnih filmova (1984-1989) sovjetskog i ruskog reditelja Jevgenija Jufita. Groteska, antiep, patologija i apsolutno poricanje smrti.

20.30… Anemic Cinema I: Takmičarski program
Prvi deo takmičarskog programa (trajanje: 65 minuta)

  1. Chiemy Shimada „Chiyo“ (12:39)
  2. Sebastian Wiedermann „Obatala film“ (6:51)
  3. Vivian Ostrovsky „Unsound“ (4:02)
  4. Carlos Adriano „A rotina terra“ (10:04)
  5. Jessica Giacobbe „Mother Feather“ (2:49)
  6. Ed Carter „Spring II“ (9:58)
  7. Igor Toholj „Transposition“ (5:25)
  8. Heehyun Choi „Betweentheeyes2“ (2:48)
  9. Vincent Guilbert „Of her kingdom“ (10:28)

Subota, 23. novembar 2019.

18.00 Predavanje Luke Bešlagića „Eksperimentalni film, posteksperimentalni film“.

19.00… Anemic Cinema II: Takmičarski program
Drugi deo takmičarskog programa (trajanje: 65 minuta):

  1. Mani Mehrvarz „The price of oil“ (19:01)
  2. Tina Ščavničar „Dere sen jas mali bija“ (2:51)
  3. Michael Lyons „Nonoko (Kaos no Ma)“ (5:00)
  4. Brandon Wilson „Glimmers“ (5:53)
  5. Gordana Stanišić-Vujošević „Camera Obscura“ (10:44)
  6. Bojan Josić „The Searcher“ (3:21)
  7. Petra Pavetić Kranjčec „Corpus“ (3:44)
  8. Adriana Lopez Garibay „La vida de un soldado“ (5:07)
  9. Luis Carlos Rodriguez „Collage (Dementia 13)“ (9:19)

20.30 Proglašenje nagrada i prikazivanje nagrađenih filmova

21.15 Muzički program: Manja Ristić

Ulaz na sve programe je besplatan.

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.