Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za januar 2020.
Kinoteka - repertoari za januar 2020: Varljivo leto '68.
Kinoteka - repertoari za januar 2020: Varljivo leto '68.

Kinoteka – repertoari za januar 2020.

Jugoslovenska kinoteka sa programom u novoj godini počinje već 3. januara 2020, filmovima legendarnog Lorensa Olivijea.

Biće priređeni ciklusi filmova „Sećanje na…„, „Montgomeri Klift na bis„, „Stogodišnjica rođenja Federika Felinija“ i „Dani igre na filmu„.

U čast istaknute srpske i jugoslovenske glumice Nede Arnerić, Kinoteka će u februaru prirediti veću filmsku retrospektivu.

Kinoteka (sala „Dušan Makavejev“), Uzun Mirkova 1

Sreda, 1. januar 2020. / četvrtak, 2. januar 2020.
Nema najavljenih projekcija

Petak, 3. januar 2020.
17.00… BANI LEJK JE NESTALA (VB, 1965)
Bunny Lake is Missing
Uloge: Lorens Olivije (Laurence Olivier), Kerol Linli (Carol Lynley)
Režija: Oto Preminger (Otto Preminger)

19.00… BETSI (SAD 1978)
The Betsy
Uloge: Lorens Olivije (Laurence Olivier), Robert Duval (Robert Duvall)
Režija: Daniel Petri (Daniel Petrie)

21.00… MARATONAC (SAD, 1976)
Marathon Man
Uloge: Dastin Hofman (Dustin Hoffman), Lorens Olivije (Laurence Olivier)
Režija: Džon Šlezinger (John Schlesinger)

Subota, 4. januar 2020.
16.30… KARTUM (VB 1966)
Khartoum
Uloge: Lorens Olivije (Laurence Olivier), Čarlton Heston (Charlton Heston)
Režija: Bazil Dirden (Basil Dearden), Eliot Elisofon (Eliot Elisofon)

19.00… MOMCI IZ BRAZILA (VB/SAD 1978)
The Boys from Brazil
Uloge: Gregori Pek (Gregory Peck), Lorens Olivije (Lawrence Olivier)
Režija: Frenklin Džej Šefner (Franklin J. Schaffner)

21.00… DRAKULA (VB 1979)
Dracula
Uloge: Frenk Lanđela (Frank Langella), Lorens Olivije (Laurence Olivier)
Režija: Džon Badam (John Badham)

Nedelja, 5. januar 2020.
16.30… BORBA TITANA (VB/SAD 1981)
Clash of the Titans
Uloge: Lorens Olivije (Laurence Olivier), Hari Hamlin (Harry Hamlin)
Režija: Dezmond Dejvis (Desmond Davis)

18.30… NjUŠKALO (VB/SAD 1972)
Sleuth
Uloge: Lorens Olivije (Laurence Olivier), Majkl Kejn (Michael Caine)
Režija: Džozef L. Mankievic (Joseph L. Mankiewicz)

21.00… DžEZ PEVAČ (SAD 1981)
The Jazz Singer
Uloge: Nil Dajmond (Neil Diamond), Lorens Olivije (Laurence Olivier)
Režija: Ričard Flajšer (Richard Fleischer)

Ponedeljak, 6. januar 2020. / utorak, 7. januar 2020.
Nema najavljenih projekcija

Sreda, 8. januar 2020.
Sećanje na… Marija Baksa (María Baxa)
17.00… MLAD I ZDRAV KAO RUŽA (JUG 1971)
Uloge: Dragan Nikolić, Marija Baksa (María Baxa)
Režija: Jovan Jovanović

19.00… EROTSKI TIP (ITA, 1978)
Candido erotico
Uloge: Mirća Karven (Mircha Carven), Marija Baksa (Marija Baxa)
Režija: Klaudio Đorđi (Claudio Giorgi)

Montgomeri Klift na bis
21.00… DECA EVROPE / OBELEŽENI (ŠVA/SAD 1948)
The Search
Uloge: Montgomeri Klift (Montgomery Clift), Alin MekMeon (Aline MacMahon)
Režija: Fred Cineman (Fred Zinneman)

Četvrtak, 9. januar 2020.
Sećanje na… Vojček Jasni (Vojtech Jasny)
17.00… JEDNOG DANA JEDAN MAČAK (ČŠSR 1963)
Az prijde kocour
Uloge: Jan Verič (Jan Werich), Emilija Vasarjova (Emilia Vasaryova)
Režija: Vojček Jasni (Vojtech Jasny)

Sećanje na… Zoran Hristić
19.00… HASANAGINICA (JUG 1967)
Uloge: Milena Dravić, Relja Bašić
Muzika: Zoran Hristić
Režija: Miodrag Mića Popović

21.00… DRVO ŽIVOTA (SAD 1957)
Raintree County
Uloge: Montgomeri Klift (Montgomery Clift), Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor)
Režija: Edvard Dmitrik (Edward Dmytrik)

Petak, 10. januar 2020.
17.00… HOROSKOP (JUG 1969)
Uloge: Milena Dravić, Dragan Nikolić
Muzika: Zoran Hristić
Režija: Boro Drašković

19.00… VARLjIVO LETO ’68. (JUG 1984)
Uloge: Slavko Štimac, Danilo Bata Stojković
Muzika: Zoran Hristić
Režija: Goran Paskaljević

21.00… MLADI LAVOVI (SAD 1958)
The Young Lions
Uloge: Marlon Brando (Marlon Brando), Montgomeri Klift (Montgomery Clift)
Režija: Edvard Dmitrik (Edward Dmytrik)

Subota, 11. januar 2020.
Sećanje na… Branko Lustig
17.30… GLADIJATOR (SAD/VB/MLT/MAR 2000)
Gladiator
Uloge: Rasel Krou (Russell Crowe), Hoakin Finiks (Joaquin Phoenix)
Producent: Branko Lustig
Režija: Ridli Skot (Ridley Scott)

20.30… IZNENADA PROŠLOG LETA (VB/SAD 1959)
Suddenly, Last Summer
Uloge: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Montgomeri Klift (Montgomery Clift), Ketrin Hepbern (Katharine Hepburn)
Režija: Džef L. Mankevic (Joseph L. Mankiewicz)

Nedelja, 12. januar 2020.
Besplatna projekcija – u čast Nede Arnerić
17.30… VIŠNJA NA TAŠMAJDANU (1968)
Režija: Stole Janković

20.30… NEPRILAGOĐENI (SAD 1961)
The Misfits
Uloge: Klark Gebl (Clark Gable), Merilin Monro (Marilyn Monroe), Montgomeri Klift (Montgomery Clift)
Režija: Džon Hjuston (John Houston)

Ponedeljak, 13. januar 2020.
Stogodišnjica rođenja Federika Felinija
17.00… SVETLOSTI VARIJETEA (ITA 1950)
Luci del varietà
Uloge: Pepino de Filipo (Peppino De Filippo), Karla Del Pođo (Carla Del Poggio)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

19.00… BELI ŠEIK (ITA/FRA 1952)
Lo sceicco bianco
Uloge: Alberto Sordi (Alberto Sordi), Đulijeta Masina (Giulietta Masina)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

21.00… DANGUBE (ITA/FRA 1953)
I vitelloni
Uloge: Alberto Sordi (Alberto Sordi), Franko Fabrici (Franco Fabrizi)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Utorak, 14. januar 2020.
17.00… ULICA (ITA 1954)
La strada
Uloge: Entoni Kvin (Anthony Quinn), Đulijeta Masina (Giulietta Masina)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

19.00… PROBISVET (ITA/FRA 1955)
Il bidone
Uloge: Đulijeta Masina (Giulietta Masina), Broderik Kraford (Broderick Crawford)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

21.00… KABIRIJINE NOĆI (ITA/FRA 1957)
Le notti di Cabiria
Uloge: Đulijeta Masina (Giulietta Masina), Fransoa Perije (François Périer)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Sreda, 15. januar 2020.
18.00… ĐULIJETA I DUHOVI (ITA/FRA, 1965)
Giulietta degli spiriti
Uloge: Đulijeta Masina (Giulietta Masina), Sandra Milo (Sandra Milo)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

20.30… SLADAK ŽIVOT (ITA/FRA, 1960)
La Dolce Vita
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Anita Ekberg (Anita Ekberg)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Četvrtak, 16. januar 2020.
18.00… OSAM I PO (ITA/FRA, 1963)
Otto e mezzo
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

20.30… SATIRIKON (ITA 1969)
Fellini – Satyricon
Uloge: Martin Poter (Martin Potter), Hiram Keler (Hiram Keller)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Petak, 17. januar 2020.
17.00… KLOVNOVI (ITA/FRA/SRN, 1970)
I clowns
Uloge: Frederiko Felini (Federico Fellini), Rikado Bili (Riccardo Billi)
Režija: Frederiko Felini (Federico Fellini)

19.00… FELINIJEV RIM (ITA/FRA 1972)
Roma
Uloge: Piter Gonzales (Peter Gonzales), Brita Barns (Britta Barnes)
Režija: Frederiko Felini (Federico Fellini)

21.00… SEĆAM SE (ITA/FRA, 1973)
Amarcord
Uloge: Bruno Zanin (Bruno Zanin), Magali Noel (Magali Noël)
Režija: Frederiko Felini (Federico Fellini)

Subota, 18. januar 2020.
17.00… POBA ORKESTRA (ITA/SRN, 1978)
Prova d’orchestra
Uloge: Balduin Bas (Balduin Baas), Klara Kolosimo (Clara Colosimo)
Režija: Frederiko Felini (Federico Fellini)

18.30… GRAD ŽENA (IT/FR 1980)
La città delle donne
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Ana Prucnal (Anna Prucnal)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

21.00… FELINIJEV KAZANOVA (IT/SAD 1976)
Il Casanova di Federico Fellini
Uloge: Donald Saterland (Donald Sutherland), Siseli Braun (Cicely Browne)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Nedelja, 19. januar 2020.
18.00… SEĆAM SE (ITA/FRA, 1973)
Amarcord
Uloge: Bruno Zanin (Bruno Zanin), Magali Noel (Magali Noël)
Režija: Frederiko Felini (Federico Fellini)

20.30… SLADAK ŽIVOT (ITA/FRA, 1960)
La Dolce Vita
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Anita Ekberg (Anita Ekberg)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Ponedeljak, 20. januar 2020.
18.00… DANGUBE (ITA/FRA 1953)
I vitelloni
Uloge: Alberto Sordi (Alberto Sordi), Franko Fabrici (Franco Fabrizi)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

20.30… ULICA (ITA 1954)
La strada
Uloge: Entoni Kvin (Anthony Quinn), Đulijeta Masina (Giulietta Masina)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Utorak, 21. januar 2020.
18.00… KABIRIJINE NOĆI (ITA/FRA 1957)
Le notti di Cabiria
Uloge: Đulijeta Masina (Giulietta Masina), Fransoa Perije (François Périer)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

20.30… ĐULIJETA I DUHOVI (ITA/FRA, 1965)
Giulietta degli spiriti
Uloge: Đulijeta Masina (Giulietta Masina), Sandra Milo (Sandra Milo)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Sreda, 22. januar 2020.
18.00… PROBISVET (ITA/FRA 1955)
Il bidone
Uloge: Đulijeta Masina (Giulietta Masina), Broderik Kraford (Broderick Crawford)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

20.30… OSAM I PO (ITA/FRA, 1963)
Otto e mezzo
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Četvrak, 23. januar 2020.
18.00… SATIRIKON (ITA 1969)
Fellini – Satyricon
Uloge: Martin Poter (Martin Potter), Hiram Keler (Hiram Keller)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

20.30… FELINIJEV KAZANOVA (IT/SAD 1976)
Il Casanova di Federico Fellini
Uloge: Donald Saterland (Donald Sutherland), Siseli Braun (Cicely Browne)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Petak, 24. januar 2020 / subota, 25. januar 2020.
Nema najavljenih projekcija

Nedelja, 26. januar 2020.
18.00… GRAD ŽENA (ITA/FRA 1980)
La città delle donne
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Ana Prucnal (Anna Prucnal)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

20.30… A BROD I DALjE PLOVI (ITA/FRA 1983)
E la nave va
Uloge: Fredi Džouns (Freddie Jones), Barbara Džeford (Barbara Jefford)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Ponedeljak, 27. januar 2020. / utorak, 28. januar 2020.
Nema najavljenih projekcija

Sreda, 29. januar 2020.
7. Dani igre na filmu
19.00… TAJLER PEK, BALET SADA (SAD 2018)
Ballet Now
dokumentarni film
Režija: Stiven Kantor (Steven Cantor)

21.00… IGRAJMO (FRA/BEL 2019)
Let’s Dance
Uloge: Rajan Banseti (Rayane Bensetti), Aleksa Đordano (Alexia Giordano)
Režija: Ladislas Šola (Ladislas Chollat)

Četvrtak, 30. januar 2020.
16.00… POLINA (FR 2016)
Polina, danser sa vie
Uloge: Žilijet Binoš (Juliette Binoche), Anastasja Ševcova (Anastasia Shevtsova)
Režija: Valeri Miler (Valérie Müller), Anželen Preljokaž (Angelin Preljocaj)

18.00… BIL TI DžOUNS: IGROM DO OBEĆANE ZEMLjE (SAD 2004)
Bill T. Jones: Dancing to the Promised Land
dokumentarni film
Režija: Miša Skorer (Mischa Scorer)

20.00… PODUDARNOST (SAD 2014)
Match
Uloge: Patrik Stjuart (Patrick Stewart), Karla Guđino (Carla Gugino)
Režija: Stiven Belber (Stephen Belber)

Petak, 31. januar 2020.
18.00… CRNI PAVILjON: KVINTET IZ UZESA
Pavillion Noir, Uzes Quintet
Uloge: Serhio Diaz (Sergio Díaz), Selin Gali (Céline Galli)
Režija: Pjer Kolibef (Pierre Coulibeuf)

18.00… KORACI NA SCENI (FRA 2006)
Les pieds sur scène
dokumentarni film
Režija: Erik Lge (Eric Legay)

20.00… ŽIV I MRDA (ŠVE/SAD 2016)
Alive and Kicking
Režija: Suzan Glacer (Susan Glatzer)

Subota, 1. februar 2020.
16.00… SABURO TEŠIGAVARA, NEVIDLjIVI IGRAČ
Saburo Teshigawara, danser l’invisible
dokumentarni film
Režija: Elizabet Koronel (Élisabeth Coronel)

18.00… PUSTINjSKI IGRAČ (VB/UAE/RUM/MAR 2014)
Desert Dancer
Uloge: Freida Pinto (Freida Pinto), Tom Kalen (Tom Cullen)
Režija: Ričard Rejmond ( Richard Raymond)

20.00… IGRA (FRA 2018)
Play
Koreografija i režija: Aleksander Ekman (Alexander Ekman)

Nedelja, 2. februar 2020.
16.00… TAJLER PEK, BALET SADA (SAD 2018)
Ballet Now
dokumentarni film
Režija: Stiven Kantor (Steven Cantor)

18.00… PODUDARNOST (SAD 2014)
Match
Uloge: Patrik Stjuart (Patrick Stewart), Karla Guđino (Carla Gugino)
Režija: Stiven Belber (Stephen Belber)

20.00… MARGO (VB 2005)
Margot
dokumentarni film
Režija: Toni Palmer (Tony Palmer)

Muzej kinoteke (sala „Dinko Tucaković“), Kosovska 11

Muzej kinoteke u Kosovskoj ulici se renovira, tako da će se tokom januara 2020. projekcije održavati samo u Uzun Mirkovoj ulici.

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.