Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Sport » Srpski sport: Najveći uspesi u 2019. godini
Srpski sport: Najveći uspesi u 2019. godini - odbojkaška reprezentacija Srbije (foto: ossrg.org)

Srpski sport: Najveći uspesi u 2019. godini

Srpski sport je u 2019. godini imao neke zapažene uspehe u svetu. Ovo su najznačajniji rezultati i najveći uspesi srpskih sportista…

27. januar 2019.

Pobedom u finalu nad Špancem Rafaelom Nadalom 6:3, 6:2, 6:3, teniser Novak Đoković je osvojio sedmu titulu na Australijan openu u Melburnu.

3. mart 2019.

Skokom od 6,99 metara, atletičarka Ivana Španović je u škotskom Glazgovu, treći put u nizu, postala dvoranska šampionka Evrope u skoku u dalj.

23. jun 2019.

Muška vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je Svetsku ligu, nakon što je u finalu na beogradskom Tašmajdanu bila bolja od selekcije Hrvatske rezultatom 12:11 (1:3, 5:2, 1:3, 5:3).

14. jul 2019.

Novak Đoković je u Londonu osvojio petu titulu na Vimbldonu, nadigravši u finalu Švajcarca Rodžera Federera sa 7:6 (5), 1:6, 7:6 (4), 4:6 i 13:12.

8. septembar 2019.

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na prvenstvu Evrope, pošto je u finalu odigranom u turskoj Ankari savladala domaću selekciju sa 3:2 u setovima (21:25, 25:21, 25:21, 22:25, 15:13).

29. septembar 2019.

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije postala je šampion Evrope, pošto je u finalu Evropskog prvenstva u Parizu sa 3:1 (19:25, 25:16, 25:18, 25:20) pobedila Sloveniju.

29. novembar 2019.

Reprezentativka Srbije u tekvondou Tijana Bogdanović postala je šampionka Evrope u kategoriji do 49 kilograma u olimpijskim kategorijama, na prvenstvu u Dablinu.