Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za februar 2020.
Kinoteka - repertoari za februar 2020: Ana Karina (foto: Jugoslovenska kinoteka)
Kinoteka - repertoari za februar 2020: Ana Karina (foto: Jugoslovenska kinoteka)

Kinoteka – repertoari za februar 2020.

Kinoteka i tokom februara 2020. ima odličan program, ali je u centru pažnje je FEST i još nekoliko popularnih revija filmova..

Biće priređeni ciklusi filmova „Sećanje na…„, „Felini na bis„, „Velikani svetskog filma: Kosta Gavras„, Moj izbor (Jelisaveta Blagojević).

Kinoteka će biti domaćin sledećim manifestacijama: Dani iranskog filma, Dani japanskog filma, Festival jevrejskog filma, FEST 2020.

Kinoteka (sala „Dušan Makavejev“), Uzun Mirkova 1

Ponedeljak, 3. februar 2020.
Sećanje na… Bak Henri (Buck Henry)
18.00… NEBO MOŽE DA SAČEKA (SAD, 1978)
Heaven Can Wait
Uloge: Voren Biti (Warren Beatty), Džuli Kristi (Julie Christie)
Režija: Voren Biti (Warren Beatty), Bak Henri (Buck Henry)

Sećanje na… Su Lajon (Sue Lyon)
20.30… LOLITA (VB/SAD, 1962)
Lolita
Uloge: Su Lajon (Sue Lyon), Džejms Mejson (James Mason)
Režija: Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

Utorak, 4. februar 2020.
Dani iranskog filma
19.00… PO DAMASKANSKOM VREMENU (IR, 2018)
Be vaght-e Shām
Uloge: Babak Hamidijan (Babak Hamidian), Hadi Heđazifar (Hadi Hejazifar)
Režija: Ebrahim Hatamikija (Ebrahim Hatamikia)

Sreda, 5. februar 2020.
18.00… PO DAMASKANSKOM VREMENU (IR, 2018)
Be vaght-e Shām
Uloge: Babak Hamidijan (Babak Hamidian), Hadi Heđazifar (Hadi Hejazifar)
Režija: Ebrahim Hatamikija (Ebrahim Hatamikia)

20.00… SARA I AJDA (IR, 2017)
Sārā va Āydā
Uloge: Gazal Šakeri (Ghazal Shakeri), Pega Ahangarani (Pegah Ahangarani)
Režija: Mazijar Miri (Maziar Miri)

Četvrtak, 6. februar 2020.
18.00… SARA I AJDA (IR, 2017)
Sārā va Āydā
Uloge: Gazal Šakeri (Ghazal Shakeri), Pega Ahangarani (Pegah Ahangarani)
Režija: Mazijar Miri (Maziar Miri)

20.00… KUĆA U 41. ULICI (IR, 2016)
Khāne-i dar khiyābān-e chehel-o-jek
Uloge: Mahnaz Afšar (Mahnaz Afshar), Sara Bahrami (Sara Bahrami)
Režija: Hamid Reza Gorbani (Hamid Reza Ghorbani)

Petak, 7. februar 2020.
18.00… KUĆA U 41. ULICI (IR, 2016)
Khāne-i dar khiyābān-e chehel-o-jek
Uloge: Mahnaz Afšar (Mahnaz Afshar), Sara Bahrami (Sara Bahrami)
Režija: Hamid Reza Gorbani (Hamid Reza Ghorbani)

20.00… MAJČINSTVO (IR, 2017)
Mādāri
Uloge: Nazanin Bajati (Nazanin Bayati), Hanije Tavasoli (Hanie Tavassoli)
Režija: Rogaje Tavakoli (Roqiyeh Tavakoli)

Subota, 8. februar 2020.
18.00… MAJČINSTVO (IR, 2017)
Mādāri
Uloge: Nazanin Bajati (Nazanin Bayati), Hanije Tavasoli (Hanie Tavassoli)
Režija: Rogaje Tavakoli (Roqiyeh Tavakoli)

20.00… AZAR* (IR, 2017)
Āzar*
Uloge: Niki Karimi (Niki Karimi), Hamid Reza Azarang (Hamid Reza Azarang)
Režija: Mohamad Hamzei (Mohammad Hamzei)

Nedelja, 9. februar 2020.
18.00… AZAR* (IR, 2017)
Āzar*
Uloge: Niki Karimi (Niki Karimi), Hamid Reza Azarang (Hamid Reza Azarang)
Režija: Mohamad Hamzei (Mohammad Hamzei)

20.00… PO DAMASKANSKOM VREMENU (IR, 2018)
Be vaght-e Shām
Uloge: Babak Hamidijan (Babak Hamidian), Hadi Heđazifar (Hadi Hejazifar)
Režija: Ebrahim Hatamikija (Ebrahim Hatamikia)

Ponedeljak, 10. februar 2020.
Dani japanskog filma
20.00… DEVOJKA TORI (JP, 2017)
Tori gâru!
Uloge: Elaiza Ikeda (Elaiza Ikeda), Šotaro Mamija (Shôtarô Mamiya)
Režija: Cutomu Hanabusa (Tsutomu Hanabusa)

Utorak, 11. februar 2020.
20.00… NAPRED DžETSI! (JP, 2017)
Chiadan: Joshi kousei ga chiadansu de zenbei seihashichatta honto no hanashi
Uloge: Suzu Hirose, Juki Amami
Režija: Hajato Kavai (Hayato Kawai)

Sreda, 12. februar 2020.
20.00… ŠINO NE MOŽE DA KAŽE NjENO IME (JP, 2018)
Shino Cannot Say Her Own Name
Uloge: Sara Minami (Sara Minami), Tetsu Vatanabe (Tetsu Watanabe)
Režija: Hiroaki Juasa (Hiroaki Yuasa)

Četvrtak, 13. februar 2020.
20.00… HIMNA SRCA (JP, 2017)
Kokoro ga sakebitagatterunda
Uloge: Ana Iši (Anna Ishii), Kento Nakadžima (Kento Nakajima)
Režija: Naoto Kumazava (Naoto Kumazawa)

Petak, 14. februar 2020.
Projekcija restaurisane kopije filma
18.00 i 20.30… LjUBAVNI SLUČAJ ILI TRAGEDIJA SLUŽBENICE PTT (JUG, 1967)
Uloge: Eva Ras, Slobodan Aligrudić
Režija: Dušan Makavejev
Besplatan ulaz

Subota, 15. februar / nedelja, 16. februar 2020.
Nema najavljenih projekcija

Ponedeljak, 17. februar 2020.
Felini na bis
18.00… ĐULIJETA I DUHOVI (ITA/FRA, 1965)
Giulietta degli spiriti
Uloge: Đulijeta Masina (Giulietta Masina), Sandra Milo (Sandra Milo)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

20.30… ULICA (ITA 1954)
La strada
Uloge: Entoni Kvin (Anthony Quinn), Đulijeta Masina (Giulietta Masina)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Utorak, 18. februar 2020.
18.00… KABIRIJINE NOĆI (ITA/FRA 1957)
Le notti di Cabiria
Uloge: Đulijeta Masina (Giulietta Masina), Fransoa Perije (François Périer)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

20.30… FELINIJEV RIM (ITA/FRA 1972)
Roma
Uloge: Piter Gonzales (Peter Gonzales), Brita Barns (Britta Barnes)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Sreda, 19. februar 2020.
18.00… SATIRIKON (ITA 1969)
Fellini – Satyricon
Uloge: Martin Poter (Martin Potter), Hiram Keler (Hiram Keller)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

20.30… FELINIJEV KAZANOVA (IT/SAD 1976)
Il Casanova di Federico Fellini
Uloge: Donald Saterland (Donald Sutherland), Siseli Braun (Cicely Browne)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Četvrtak, 20. februar 2020.
19.30… GORSKI VIJENAC (SRJ 2000)
Uloge: Marko Baćović, Branko Bibović, Petar Božović
Režija: Petar Božović

Petak, 21. februar 2020.
20.00… VUKOVAR JEDNA PRIČA (SRJ/SAD/ITA 1994)
Uloge: Mirjana Joković, Boris Isaković
Režija: Boro Drašković
uz prisustvo autora

Subota, 22. februar 2020.
18.00… GRAD ŽENA (ITA/FRA 1980)
La città delle donne
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Ana Prucnal (Anna Prucnal)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

20.30… SLADAK ŽIVOT (ITA/FRA, 1960)
La Dolce Vita
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Anita Ekberg (Anita Ekberg)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Nedelja, 23. februar 2020.
18.00… OSAM I PO (ITA/FRA, 1963)
Otto e mezzo
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

20.30… AMARKORD/SEĆAM SE (ITA/FRA, 1973)
Amarcord
Uloge: Bruno Zanin (Bruno Zanin), Magali Noel (Magali Noël)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Ponedeljak, 24. februar 2020.
Velikani svetskog filma: Kosta Gavras
18.00… KUPE ZA UBICU (FRA 1965)
Compartiment tueurs
Uloge: Katrin Alegre (Catherine Allégret), Simon Sinjore (Simone Signoret)
Režija: Kosta Gavras (Costa-Gavras)

20.30… ČOVEK ODVIŠE (FRA/ITA 1967)
Un homme de trop
Uloge: Žan-Klod Briali (Jean-Claude Brialy), Bruno Kremer (Bruno Cremer)
Režija: Kosta Gavras (Costa-Gavras)

Utorak, 25. februar 2020.
18.00… PREKI SUD (FRA/ITA/SRN 1975)
Section spéciale
Uloge: Luj Senje (Louis Seigner), Majkl Lonsdejl (Michael Lonsdale)
Režija: Kosta Gavras (Costa-Gavras)

20.30… OPSADNO STANjE (FRA/ITA/SRN 1972)
État de siège
Uloge: Iv Montan (Yves Montand), Renato Salvatori (Renato Salvatori)
Režija: Kosta Gavras (Costa-Gavras)

Sreda, 26. februar 2020.
18.00… SJAJ ŽENE (FRA/ITA/SRN 1979)
Clair de femme
Uloge: Iv Montan (Yves Montand), Romi Šnajder (Romy Schneider)
Režija: Kosta Gavras (Costa-Gavras)

20.30… NESTAO (SAD 1982)
Missing
Uloge: Džek Lemon (Jack Lemmon), Sisi Spejsek (Sissy Spacek)
Režija: Kosta Gavras (Costa-Gavras)

Četvrtak, 27. februar 2020.
18.00… MUZIČKA KUTIJA (SAD 1989)
Music Box
Uloge: Džesika Leng (Jessica Lange), Armin Miler-Štal (Armin Mueller-Stahl)
Režija: Kosta Gavras (Costa-Gavras)

20.30… POLUDELI GRAD (SAD 1997)
Mad City
Uloge: Džon Travolta (John Travolta), Dastin Hofman (Dustin Hoffman)
Režija: Kosta Gavras (Costa-Gavras)

Petak, 28. februar 2020.
18.00… NESTAO (SAD 1982)
Missing
Uloge: Džek Lemon (Jack Lemmon), Sisi Spejsek (Sissy Spacek)
Režija: Kosta Gavras (Costa-Gavras)

20.30… MUZIČKA KUTIJA (SAD 1989)
Music Box
Uloge: Džesika Leng (Jessica Lange), Armin Miler-Štal (Armin Mueller-Stahl)
Režija: Kosta Gavras (Costa-Gavras)

Subota, 29. februar – nedelja, 8. mart 2020.
FEST 2020
Program će biti objavljen naknadno.

Muzej kinoteke (sala „Dinko Tucaković“), Kosovska 11

Do 17. februara 2020.
Nema projekcija zbog renoviranja sale

Utorak, 18. februar 2020.
Sećanje na… Deni Ajelo (Danny Aiello)
17.00… ČUDO U 29. ULICI (SAD/JP, 1991)
29th Street
Uloge: Entoni La Palja (Anthony LaPaglia), Deni Ajelo (Danny Aiello)
Režija: Džordž Galo (George Gallo)

19.00… POLICAJAC NO. 1 (HK/SAD, 1985)
The Protector
Uloge: Džeki Džen (Jackie Chan), Deni Ajelo (Danny Aiello)
Režija: Džejms Glikenhaus (James Glickenhaus)

Sećanje na… Dinko Tucaković
21.00… DOKTOR REJ I ĐAVOLI (SRB/CG 2012)
Uloge: Pol Leonard Marej (Paul Leonard Murray), Dragan Bejlogrlić
Režija: Dinko Tucaković

Sreda, 19. februar 2020.
Festival jevrejskog filma: Bili Vajlder (Billy Wilder)
18.00… PROPALI IZLET (SAD 1945)
The Lost Weekend
Uloge: Rej Miland (Ray Milland), Džejn Vajman (Jane Wyman)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

20.30… BULEVAR SUMRAKA (SAD 1950)
Sunset Boulevard
Uloge: Vilijem Holden (William Holden), Glorija Svanson (Gloria Swanson)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

Četvrtak, 20. februar 2020.
18.00… SABRINA (SAD 1954)
Sabrina
Uloge: Odri Hepbern (Audrey Hepburn), Hemfri Bogart (Humphrey Bogart)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

20.30… SVEDOK OPTUŽBE (SAD 1957)
Witness for the Prosecution
Uloge: Tajron Pauer (Tyrone Power), Marlen Ditrih (Marlene Dietrich)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

Petak, 21. februar 2020.
18.00… NEKI TO VOLE VRUĆE (SAD 1959)
Some Like It Hot
Uloge: Merilin Monro (Marilyn Monroe), Toni Kertis (Tony Curtis)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

20.30… APARTMAN (SAD 1960)
The Apartment
Uloge: Džek Lemon (Jack Lemmon), Širli Meklejn (Shirley MacLaine)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

Subota, 22. februar 2020.
18.00… SLATKA IRMA (SAD 1963)
Irma la Douce
Uloge: Džek Lemon (Jack Lemmon), Širli Meklejn (Shirley MacLaine)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

20.30… POLjUBI ME BUDALO (SAD 1964)
Kiss Me, Stupid
Uloge: Kim Novak (Kim Novak), Din Martin (Dean Martin)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

Nedelja, 23. februar 2020.
18.00… NASLOVNA STRANA (SAD 1974)
The Front Page
Uloge: Džek Lemon (Jack Lemmon), Voler Matau (Walter Matthau)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

20.30… FEDORA (FRA/SRN 1978)
Fedora
Uloge: Vilijem Holden (William Holden), Marta Keler (Marthe Keller)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

Ponedeljak, 24. februar 2020.
Moj izbor.. Jelisaveta Blagojević
17.00… KABARE (SAD, 1972)
Cabaret
Uloge: Lajza Mineli (Liza Minnelli), Majkl Jork (Michael York)
Režija: Bob Fosi (Bob Fosse)

19.00… RONILAČKO ZVONO I LEPTIR (FRA/SAD 2007)
Le scaphandre et le papillon
Uloge: Matje Almarik (Mathieu Amalric), Emanuel Senje (Emmanuelle Seigner)
Režija: Džulijan Šnabl (Julian Schnabel)

21.00… AMARKORD / SEĆAM SE (ITA/FRA, 1973)
Amarcord
Uloge: Bruno Zanin (Bruno Zanin), Magali Noel (Magali Noël)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Utorak, 25. februar 2020.
16.00… SIBIRSKI BERBERIN (RUS/FRA/ITA/ŠČ 1998)
Sibirskiy tsiryulnik
Uloge: Džulija Ormond (Julia Ormond), Oleg Menjšikov (Oleg Menshikov)
Režija: Nikita Mihalkov (Nikita Mikhalkov)

19.00… IGRA PLAKANjA (VB/JP/SAD 1992)
Uloge: Stiven Ria (Stephen Rea), Miranda Ričardson (Miranda Richardson)
Režija: Nil Džordan (Neil Jordan)

21.00… KROZ TALASE (DAN/ŠVE/FRA/HOL/NOR/IS/ŠPA 1996)
Breaking the Waves
Uloge: Emili Votson (Emily Watson), Stelan Skarsgard (Stellan Skarsgård)
Režija: Lars fon Trir (Lars von Trier)

Sreda, 26. februar 2020.
16.30… STREJTOVA PRIČA (FRA/VB/SAD 1999)
The Straight Story
Uloge: Sisi Spejsek (Sissy Spacek), Ričard Farnsvort (Sissy Spacek)
Režija: Dejvid Linč (David Lynch)

18.30… SINEGDOHA, NjUJORK (SAD 2008)
Synecdoche, New York
Uloge: Filip Simur Hofman (Philip Seymour Hoffman), Samanta Morton (Samantha Morton)
Režija: Čarli Kofman (Charlie Kaufman)

21.00… REVOLUCIONARNI PUT (SAD/VB 2008)
Revolutionary Road
Uloge: Leonardo Di Kaprio (Leonardo DiCaprio), Kejt Vinslet (Kate Winslet)
Režija: Sem Mendez (Sam Mendes)

Četvrtak, 27. februar 2020.
Sećanje na… Ana Karina (Anna Karina)
17.00… MALI VOJNIK (FRA, 1963)
Le petit soldat
Uloge: Ana Karina (Anna Karina), Mišel Sibor (Michel Subor)
Režija: Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

19.00… STRANAC (ITA, 1967)
Lo straniero
Uloge: Ana Karina (Anna Karina), Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

Sećanje na… KLODIN OŽE
21.00… OPERACIJA SAN ĐENARO (ITA/FRA 1966)
Operazione San Gennaro
Uloge: Nino Manfredi (Nino Manfredi), Klodin Ože (Claudine Auger)
Režija: Dino Rizi (Dino Risi)

Petak, 28. februar 2020.
Sećanje na… Milan Bosiljčić Beli
17.00… APAČI (DPH 1972)
Apachen
Uloge: Gojko Mitić, Milan Bosiljčić-Beli
Režija: Gotfrid Koldic (Gottfried Kolditz)

Sećanje na… Mari Lafore (Marie Laforet)
19.00… U ZENITU SUNCA (FRA, 1959)
Plein soleil
Uloge: Alan Delon (Alain Delon), Mari Lafore (Marie Laforet)
Režija: Rene Kleman (Rene Clement)

Sećanje na… Omero Antonuti (Omero Antonutti)
21.00… JA SAM BOG OTAC (ITA, 1977)
Padre padrone
Uloge: Omero Antonuti (Omero Antonutti), Saverio Markoni (Saverio Marconi),
Režija: Paolo Taviani, Vitorio Taviani (Paolo Taviani, Vittorio Taviani)

Subota, 29. februar – nedelja, 8. mart 2020.
FEST 2020
Program će biti objavljen naknadno.

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.