Izdvajamo
Naslovna » BG svaštara » TV i online program » RTS 2 i RTS 3: TV nastava za učenike osnovnih škola (27-30. april 2020)
TV nastava - raspored časova (foto: CreativeAngela / shutterstock.com)
TV nastava - raspored časova (foto: CreativeAngela / shutterstock.com)

RTS 2 i RTS 3: TV nastava za učenike osnovnih škola (27-30. april 2020)

TV nastava za učenike osnovnih škola organizovana je radnim danima na kanalima RTS 2 i RTS 3, a ovde je raspored časova od 27. do 30. aprila 2020.

Za učenike osnovnih škola emituje se posebno pripremljen i adaptiran obrazovni sadržaj u skladu sa propisanim planom i programom nastave i učenja. Časovi se od 23. marta 2020. emituju na dva kanala – RTS 2 i RTS 3.

Raspored prikazivanja nastave na kanalu RTS 2 biće promenjen u danima kada je predviđen rad Narodne skupštine Republike Srbije čija se zasedanja prenose na tom kanalu. Svi nastavni sadržaji, u skladu sa programom nastave, prikazivaće se prema prethodno utvrđenom rasporedu. Učenici prvog razreda pratiće nastavu na kanalu RTS 2 od 8.00 i rasporedom od tri časa dnevno. Učenici od drugog do sedmog razreda imaće dnevno po tri časa, dok će učenici osmog razreda imati četiri časa. Nastava za učenike prvog ciklusa osnovnog obrazovanja i vaspitanja (II-IV razreda) biće emitovana na kanalu RTS 3, od 8.00, dok će se nastava za učenike drugog ciklusa osnovnog obrazovanja i vaspitanja (V-VIII razreda) emitovati na kanalu RTS 3 od 13.15.

U petak, 1. maja 2020, TV nastava neće biti emitovana zbog državnog praznika. Ponedeljak, 4. maj, je radni dan.

Raspored nastave za I razred osnovne škole – RTS 2

Ponedeljak, 27. april 2020. (8.00-9.40)

  1. Srpski jezik – Ježeva kućica, 2. deo, Branko Ćopić
  2. Matematika – Oduzimanje brojeva (76-24), utvrđivanje
  3. Engleski jezik – My family, part 1

Utorak, 28. april 2020. (8.00-9.40)

  1. Matematika – Sabiranje i oduzimanje brojeva do 100, utvrđivanje
  2. Srpski jezik – Ježeva kućica, 3. deo
  3. Svet oko nas – Delovi biljke, utvrđivanje

Sreda, 29. april 2020. (8.00-9.40)

  1. Srpski jezik – Ježeva kućica, 4. deo
  2. Likovna kultura – Pravimo ambijent, kape, zastavice… za rođendansku proslavu
  3. Matematika – Sabiranje oblika (46+14)

Četvrtak, 30. april 2020. (8.00-9.40)

  1. Matematika – Sabiranje oblika (46+14), utvrđivanje
  2. Srpski jezik – Ježeva kućica, 5. deo
  3. Svet oko nas – Biljke i životinje u mom okruženju, sistematizacija

Raspored nastave za II razred osnovne škole – RTS 2

Ponedeljak, 27. april 2020. (9.45-11.25)

  1. Srpski jezik – Bajke, Desanke Maksimović (izbor), 2. deo
  2. Matematika – Deljenje, 1. deo, utvrđivanje
  3. Engleski jezik – My clothes

Utorak, 28. april 2020. (8.00-9.40) – RTS 3

  1. Matematika – Deljenje, 2. deo, utvrđivanje
  2. Srpski jezik – Zagonetke lake za đake drugake
  3. Svet oko nas – Zdrav način života, utvrđivanje

Sreda, 29. april 2020. (8.00-9.40) – RTS 3

  1. Srpski jezik – Pisanje brojeva slovima
  2. Likovna kultura – Kompozicija od upotrebnih predmeta
  3. Matematika – Određivanje nepoznatog deljenika

Četvrtak, 30. april 2020. (9.45-11.25)

  1. Matematika – Određivanje nepoznatog delioca
  2. Srpski jezik – Dositej Obradović, basnopisac; izabrani tekst za decu
  3. Svet oko nas – Čovek stvara – materijali

Raspored nastave za III razred osnovne škole – RTS 2

Ponedeljak, 27. april 2020. (11.30-13.10)

  1. Srpski jezik – Dvije seje brata ne imale, narodna pesma
  2. Matematika – Jednačine – određivanje nepoznatog deljenika
  3. Engleski jezik – There is no place like home

Utorak, 28. april 2020. (9.45-11.25) – RTS 3

  1. Matematika – Jednačine – određivanje nepoznatog delioca
  2. Srpski jezik – Zaljubljene cipele, 1. deo, Pjer Gripari
  3. Priroda i drušvo – Životne zajednice. Materijali i njihova upotreba, utvrđivanje

Sreda, 29. april 2020. (9.45-11.25) – RTS 3

  1. Srpski jezik – Zaljubljene cipele, 2. deo, Pjer Gripari
  2. Likovna kultura – Od starog do novog – izrada muzičkog instrumenta (zvečka, frulica, bubnjevi…)
  3. Matematika – Jednačine, utvrđivanje

Četvrtak, 30. april 2020. (11.30-13.10)

  1. Matematika – Redosled računskih operacija
  2. Priroda i drušvo – Stanovništvo našeg kraja (sličnosti, razlike, suživot)
  3. Srpski jezik – Upotreba velikog slova u pisanju naziva ulica i trgova

Raspored nastave za IV razred osnovne škole – RTS 2

Ponedeljak, 27. april 2020. (13.15-14.55)

  1. Srpski jezik – Violina, Miroslav Demak, 2. deo
  2. Matematika – Jednačine, 1. deo
  3. Engleski jezik – What are you wearing?

Utorak, 28. april 2020. (11-30-13.10) – RTS 3

  1. Matematika – Jednačine, 2. deo
  2. Srpski jezik – Plavi zec, Dušan Radović
  3. Priroda i drušvo – Materijali i njihova svojstva, utvrđivanje

Sreda, 29. april 2020. (11-30-13.10) – RTS 3

  1. Srpski jezik – Rečenica (značenje, oblik, sastav)
  2. Likovna kultura – Od starog do novog – izrada muzičkog instrumenta (zvečka, frulica, bubnjevi…)
  3. Matematika – Nejednačine, 1. deo

Četvrtak, 30. april 2020. (13.15-14.55)

  1. Matematika – Nejednačine, 2. deo
  2. Priroda i drušvo – Obnovljivi i neobnovljivi izvori energije
  3. Srpski jezik – Proširivanje rečenica – subjekatski i predikatski skup reči

Raspored nastave za V razred osnovne škole – RTS 3

Ponedeljak, 27. april 2020. (8.00-9.40)

  1. Srpski jezik – Narodna književnost
  2. Matematika – Deljenje razlomaka, obrada
  3. Istorija – Kultura i svakodnevni život starih Rimljana, obrada

Utorak, 28. april 2020. (13.15-14.55)

  1. Matematika – Deljenje razlomaka, utvrđivanje
  2. Srpski jezik – Pretkosovski tematski krug pesama (Ženidba Dušanova)
  3. Biologija – Pravilna ishrana, obrada

Sreda, 29. april 2020. (13.15-14.55)

  1. Srpski jezik – Predikatske rečinice
  2. Tehnika i tehnologija – Resursi i proizvodnja, 2. deo
  3. Geografija – Rasprostiranje biljnog i životinjskog sveta na Zemlji

Četvrtak, 30. april 2020. (8.00-9.40)

  1. Matematika – Svojstva množenja razlomaka, brojevni izrazi, obrada
  2. Engleski jezik – We are the best! (adjectives)
  3. Biologija – Pravilna ishrana, utvrđivanje

Raspored nastave za VI razred osnovne škole – RTS 3

Ponedeljak, 27. april 2020. (9.45-11.25)

  1. Srpski jezik – Tematski krug pesama o Marku Kraljeviću
  2. Matematika – Prikaz podataka u koordinatnom sistemu, utvrđivanje
  3. Istorija – Velika geografska otkrića, obrada

Utorak, 28. april 2020. (15.00-16.40)

  1. Matematika – Prikaz zavisnosti među veličinama, obrada
  2. Srpski jezik – Marko Kraljević ukida svadbarinu
  3. Fizika – Masa i gustina, sistematizacija

Sreda, 29. april 2020. (15.00-16.40)

  1. Srpski jezik – Siroto ždrebe, Svetlana Velmar Janković
  2. Biologija – Drvo života, obrada
  3. Geografija – Vode Evrope

Četvrtak, 30. april 2020. (9.45-11.25)

  1. Matematika – Direktno proporcionalne veličine i njihovo grafičko predstavljanje, obrada
  2. Engleski jezik – Experiences (The Present Perfect Tense)
  3. Fizika – Pritisak čvrstih tela, obrada

Raspored nastave za VII razred osnovne škole – RTS 3

Ponedeljak, 27. april 2020. (11.30-13.10)

  1. Srpski jezik – Glasovne promene, obnavljanje
  2. Matematika – Obim kruga, obrada
  3. Istorija – Ustavobraniteljski režim, obrada

Utorak, 28. april 2020. (16.45-18.25)

  1. Matematika – Obim kruga, utvrđivanje
  2. Srpski jezik – Narodna lirika – Ljubavni rastanak
  3. Biologija – Oplođenje i trudnoća, obrada

Sreda, 29. april 2020. (16.45-18.25)

  1. Srpski jezik – Narodne posleničke pesme Kujundžija i hitroprelja“
  2. Geografija – Južna Amerika, sistematizacija
  3. Hemija – Izračunavanje u hemiji, 2. deo, obrada

Četvrtak, 30. april 2020. (11.30-13.10)

  1. Matematika – Dužina kružnog luka, obrada
  2. Engleski jezik – We can do this! (Modal Verbs)
  3. Fizika – Mehanička energija, Zakon održanja energije, utvrđivanje

Raspored nastave za VIII razred osnovne škole – RTS 3

Ponedeljak, 27. april 2020. (13.15-15.30)

  1. Matematika – Mreža i površina kupe, utvrđivanje
  2. Srpski jezik – Sve će to narod pozlatiti, Laza Lazarević
  3. Istorija – Prilike u Jugoslaviji nakon završetka Drugog svetskog rata
  4. Fizika – Dejstvo magnetnog polja na strujni provodnik, utvrđivanje

Utorak, 28. april 2020. (18.30-20.45)

  1. Srpski jezik – Otadžbina, Đura Jakšić
  2. Geografija – Srbija u savremenim integracijskim procesima, obrada
  3. Hemija – Hemija životne sredine, obrada
  4. Biologija – Održivi razvoj (tematsko ponavljanje)

Sreda, 29. april 2020. (18.30-20.45)

  1. Matematika – Zapremina kupe, obrada
  2. Engleski jezik – Let’s talk about Easter!
  3. Fizika – Doprinos Nikole Tesle i Mihajla Pupina razvoju nauke o eletromagnetnim pojavama, obrada
  4. Istorija – Hladni rat i blokovska podela sveta, obrada

Četvrtak, 30. april 2020. (13.15-15.30)

  1. Srpski jezik – Sistematizacija padeža
  2. Matematika – Zapremina kupe, utvrđivanje
  3. Biologija – Pravo na zdravu životnu sredinu, obrada
  4. Hemija – Organska hemija, utvrđivanje

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.