Izdvajamo
Naslovna » BG svaštara » TV i online program » RTS 2 i RTS 3: TV nastava za učenike osnovnih škola (11-15. maj 2020)
TV nastava - raspored časova (foto: Pixabay)
TV nastava - raspored časova (foto: Pixabay)

RTS 2 i RTS 3: TV nastava za učenike osnovnih škola (11-15. maj 2020)

TV nastava za učenike osnovnih škola organizovana je radnim danima na kanalima RTS 2 i RTS 3, a ovde je raspored časova od 11. do 15. maja 2020.

Za učenike osnovnih škola emituje se posebno pripremljen i adaptiran obrazovni sadržaj u skladu sa propisanim planom i programom nastave i učenja. Časovi se od 23. marta 2020. emituju na dva kanala – RTS 2 i RTS 3.

Ukoliko bude zasedanja Narodne skupštine Srbije, raspored prikazivanja biće izmenjen i premešten sa RTS 2 na RTS 3 za učenike od II do IV razreda, a za učenike od V do VIII biće promenjeni termini emitovanja.

Raspored nastave za I razred osnovne škole – RTS 2

Ponedeljak, 11. maj 2020. (8.00-9.40)

  1. Srpski jezik – Nije lako biti dete, Dragomir Đorđević
  2. Matematika – Sabiranje i oduzimanje brojeva do 100 (tekstualni zadaci), utvrđivanje
  3. Engleski jezik – My feelings

Utorak, 12. maj 2020. (8.00-9.40)

  1. Matematika – Otkrivanje nepoznatog broja u jednakostima s jednom operacijom, obrada
  2. Srpski jezik – Dva druga, L. N. Tolstoj
  3. Svet oko nas – Snalaženje u vremenu, 2. deo

Sreda, 13. maj 2020. (8.00-9.40)

  1. Srpski jezik – Dva druga, L. N. Tolstoj: Prepričavanje priče po zadatom planu
  2. Likovna kultura – Ambijenti enterijera
  3. Matematika – Otkrivanje nepoznatog broja u jednakostima s jednom operacijom, 1. deo, utvrđivanje

Četvrtak, 14. maj 2020. (8.00-9.40)

  1. Matematika – Otkrivanje nepoznatog broja u jednakostima s jednom operacijom, 2. deo, utvrđivanje
  2. Srpski jezik – Sastavljanje rečenica od zadatih reči
  3. Svet oko nas – Opasne situacije po život, zdravlje i okolinu, prevencija i pravilno ponašanje tokom prirodnih nepogoda

Petak, 15. maj 2020. (8.00-9.40)

  1. Srpski jezik – Dobar drug ti vredi više, Pero Zubac
  2. Matematika – Merenje dužine nestandardnim jedinicama mere, obrada
  3. Muzička kultura – Obrada pesme po sluhu: Avanture maloga JuJu, Petar Bergamo

Raspored nastave za II razred osnovne škole – RTS 2 

  • Ako bude zasedanje Narodne skupštine onda važi isti raspored ali na RTS 3 od 8.00 do 9.40!

Ponedeljak, 11. maj 2020. (9.45-11.25); 

  1. Srpski jezik – Tačka na kraju rečenice i iza rednog broja. Dve tačke i zapeta u nabrajanju
  2. Matematika – Razlomci, obrada
  3. Engleski jezik – My food and drinks

Utorak, 12. maj 2020. (9.45-11.25)

  1. Matematika – Razlomci, utvrđivanje
  2. Srpski jezik – Ocene, Gvido Tartalja
  3. Svet oko nas – Značaj biljaka i životinja za čoveka

Sreda, 13. maj 2020. (9.45-11.25)

  1. Srpski jezik – Veliko slovo: pisanje naziva država, gradova i sela (jednočlanih i višečlanih) i jednočlanih geografskih naziva
  2. Likovna kultura – Likovne igre: Boja (svetle i tamne boje; boja i oblik; boja i zvuk)
  3. Matematika – Rimske cifre. Pisanje brojeva rimskim ciframa

Četvrtak, 14. maj 2020. (9.45-11.25)

  1. Matematika – Geometrija – linije
  2. Srpski jezik – Šuma život znači, Tode Nikoletić
  3. Svet oko nas – Čuvamo prirodu

Petak, 15. maj 2020. (9.45-11.25)

  1. Srpski jezik – Pisanje skraćenica: merne jedinice i opšte skraćenice
  2. Matematika – Duž. Poređenje duži
  3. Muzička kultura – Obrada pesme „Višnjičica rod rodila“

Raspored nastave za III razred osnovne škole – RTS 2

  • Ako bude zasedanje Narodne skupštine onda važi isti raspored ali na RTS 3 od 9.45 do 11.25!

Ponedeljak, 11. maj 2020. (11.30-13.10)

  1. Srpski jezik – Pisanje datuma. Pisanje brojeva slovima
  2. Matematika – Merenje dužine
  3. Engleski jezik – I can do it!

Utorak, 12. maj 2020. (11.30-13.10)

  1. Matematika – Merenje mase
  2. Srpski jezik – Samoća, Branko V. Radičević, 1. deo
  3. Priroda i društvo – Čovek i okruženje

Sreda, 13. maj 2020. (11.30-13.10)

  1. Srpski jezik – Samoća, Branko V. Radičević, 2. deo
  2. Likovna kultura – Slikanje bez četkice
  3. Matematika – Merenje zapremine

Četvrtak, 14. maj 2020. (11.30-13.10)

  1. Matematika – Merenje vremena
  2. Srpski jezik – Pisanje rečce NE uz glagole, prideve i imenice
  3. Priroda i društvo – Kretanje u prostoru

Petak, 15. maj 2020. (11.30-13.10)

  1. Srpski jezik – Ljutito meče, Branislav Crnčević
  2. Muzička kultura – Muzički bonton
  3. Matematika – Merenje i mere, utvrđivanje

Raspored nastave za IV razred osnovne škole – RTS 2

  • Ako bude zasedanje Narodne skupštine onda važi isti raspored ali na RTS 3 od 11.30 do 13.10!

Ponedeljak, 11. maj 2020. (13.15-14.55)

  1. Srpski jezik – Atribut
  2. Matematika – Izračunavanje površine kvadrata
  3. Engleski jezik – Every day or now

Utorak, 12. maj 2020. (13.15-14.55)

  1. Matematika – Izračunavanje površine kvadrata, utvrđivanje
  2. Srpski jezik – Vrste reči, utvrđivanje
  3. Priroda i društvo – Kako istražujemo prošlost

Sreda, 13. maj 2020. (13.15-14.55)

  1. Srpski jezik – Služba reči u rečenici, utvrđivanje
  2. Likovna kultura – Muzeji kao čuvari kulturnog nasleđa
  3. Matematika – Izračunavanje površine pravougaonika i kvadrata, utvrđivanje

Četvrtak, 14. maj 2020. (13.15-14.55)

  1. Matematika – Razlomci. Čitanje i pisanje razlomaka
  2. Srpski jezik – Oldanini vrtovi, Grozdana Olujić, 1. deo
  3. Priroda i društvo – Prošlost srpskog naroda, 1. deo

Petak, 15. maj 2020. (13.15-14.55)

  1. Srpski jezik – Oldanini vrtovi, Grozdana Olujić, 2. deo
  2. Muzička kultura – Strani kompozitori, slušanje muzike
  3. Matematika – Upoređivanje razlomaka

Raspored nastave za V razred osnovne škole – RTS 3

  • Ako bude zasedanje Narodne skupštine onda važi isti raspored ali na RTS 3 od 13.15 do 14.55!

Ponedeljak, 11. maj 2020. (8.00-9.40)

  1. Srpski jezik – Porodične pesme – Najveća je žalost za bratom
  2. Matematika – Nejednačine sa nepoznatim činiocem, deljenikom i deliocem, utvrđivanje
  3. Istorija – Pad Zapadnog rimskog carstva i Velika seoba naroda, obrada

Utorak, 12. maj 2020. (8.00-9.40)

  1. Matematika – Primena jednačina i nejednačina, utvrđivanje
  2. Srpski jezik – Posleničke pesme
  3. Biologija – Energetski napici, obrada

Sreda, 13. maj 2020. (8.00-9.40)

  1. Srpski jezik – Stevan Sremac: Čiča Jordan
  2. Tehnika i tehnologija – Karakteristike tehničkih crteža, 2. deo
  3. Geografija – Vazdušni omotač Zemlje, utvrđivanje

Četvrtak, 14. maj 2020. (8.00-9.40)

  1. Matematika – Aritmetička sredina, obrada
  2. Engleski jezik – Talking about plans and intentions
  3. Biologija – Energetski napici, utvrđivanje

Petak, 15. maj 2020. (8.00-9.40)

  1. Srpski jezik – Milovan Danojlić: Šljiva
  2. Matematika – Razmera, obrada
  3. Informatika i računarstvo – Ponavljanje

Raspored nastave za VI razred osnovne škole – RTS 3

  • Ako bude zasedanje Narodne skupštine onda važi isti raspored ali na RTS 3 od 15.00 do 16.40!

Ponedeljak, 11. maj 2020. (9.45-11.25)

  1. Srpski jezik – Podela glasova, obnavljanje
  2. Matematika – Primena proporcija – procenat, utvrđivanje
  3. Istorija – Apsulutističke monarhije, obrada

Utorak, 12. maj 2020. (9.45-11.25)

  1. Matematika – Zavisne veličine, zgrafički prikaz zavisnih veličina, proporcija; sistematizacija
  2. Srpski jezik – Miroslav Antić: Plava zvezda; Dobrica Ćosić: Čudesni svitac
  3. Fizika – Pritisak u tečnosti koja miruje, utvrđivanje

Sreda, 13. maj 2020. (9.45-11.25)

  1. Srpski jezik – Ponavljanje i vežbanje: Građenje reči
  2. Biologija – Bakterije i antibiotici, obrada
  3. Geografija – Društvene odlike Evrope, obrada

Četvrtak, 14. maj 2020. (9.45-11.25)

  1. Matematika – Površina ravnih figura, jedinice mere za dužinu i površinu, jednakost površina; obrada
  2. Engleski jezik – Talking about rules, suggestions and advice
  3. Fizika – Atmosferski pritisak, obrada

Petak, 15. maj 2020. (9.45-11.25)

  1. Srpski jezik – Isidora Sekulić: Bure
  2. Matematika – Površina kvadrata i pravougaonika, utvrđivanje
  3. Informatika i računarstvo – Kornjača grafika, vežbanje

Raspored nastave za VII razred osnovne škole – RTS 3

  • Ako bude zasedanje Narodne skupštine onda važi isti raspored ali na RTS 3 od 16.45 do 18.25!

Ponedeljak, 11. maj 2020. (11.30-13.10)

  1. Srpski jezik – Mali Radojica, narodna epska pesma
  2. Matematika – Površina složenih figura, utvrđivanje
  3. Istorija – Na putu ka nezavisnosti, obrada

Utorak, 12. maj 2020. (11.30-13.10)

  1. Matematika – Površina složenih figura, utvrđivanje
  2. Srpski jezik – Ivo Senković i aga od Ribnika, narodna epska pesma
  3. Biologija – Kontracepcija i polno prenosive bolesti, obrada

Sreda, 13. maj 2020. (11.30-13.10)

  1. Srpski jezik – Pojam aktiva i pasiva
  2. Geografija – Australija i Okeanija, sistematizacija
  3. Hemija – Voda, obrada

Četvrtak, 14. maj 2020. (11.30-13.10)

  1. Matematika – Matematika i sport, vežbanje
  2. Engleski jezik – Talking about what will happen if something else happens…
  3. Fizika – Koeficijent korisnog dejstva, obrada

Petak, 15. maj 2020. (11.30-13.10)

  1. Srpski jezik – Priča o kmetu Simanu, Ivo Andrić
  2. Matematika – Krug, sistematizacija
  3. Informatika i računarstvo – Crtanje: relativne koordinate, vežbanje

Raspored nastave za VIII razred osnovne škole – RTS 3

  • Ako bude zasedanje Narodne skupštine onda važi isti raspored ali na RTS 3 od 18.30 do 20.45!

Ponedeljak, 11. maj 2020. (13.15-15.30)

  1. Srpski jezik – Početak bune protiv dahija
  2. Matematika – Površina sfere, obrada
  3. Istorija – Društvene i kulturne prilike u svetu u vreme hladnog rata
  4. Fizika – Veštačka radioaktivnost, fisija i fuzija, obrada

Utorak, 12. maj 2020. (13.15-15.30)

  1. Matematika – Površina sfere, utvrđivanje
  2. Srpski jezik – Razvoj srpskog književnog jezika
  3. Biologija – Životna sredina, zdravlje i kutura življenja (tematsko ponavljanje)
  4. Engleski jezik – Conditional sentences

Sreda, 13. maj 2020. (13.15-15.30)

  1. Srpski jezik – Vukova reforma jezika, pisma i pravopisa
  2. Geografija – Planinska Srbija, obnavljanje
  3. Istorija – Prilike u Evropi i svetu nakon sloma komunizma, obrada
  4. Hemija – Soli, utvrđivanje

Četvrtak, 14. maj 2020. (13.15-15.30)

  1. Matematika – Zapremina lopte, obrada
  2. Engleski jezik – Practice makes it Perfect – Conditional sentences revision
  3. Fizika – Primena nuklearne energije i radioaktivnog zračenja, obrada
  4. Biologija – Citologija, životni procesi i drvo života, sistematizacija

Petak, 15. maj 2020. (13.15-15.30)

  1. Srpski jezik – Dijalekti srpskog jezika
  2. Matematika – Zapremina lopte, utvrđivanje
  3. Geografija – Klima Srbije, obnavljanje
  4. Hemija – Biološki važna organska jedinjenja ugljeni hidrati; obrada

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.